IJDE len, scept, van iten. 1875. BINNENLAND. BUITENLAND. Woensdag 24 Februari. nnsr met Pa- Nationale Militie. OEK, venter. OM. terij. asser, Ie Table,) ENBROOD s. Buitenlandse)! Overzicht. De inzending van advertentiön kan geschieden tot ng. akers, H0. de raken Utrecht, khandelaar LIST, kr IRKOÜD- en doel- lOFF’sche Gouda, den 22- February 1875. De Secretaris, De Burgemeester, Drooglkbveu Forth nu. van Berden IJzbndoobn. pingr uur des namiddags van den dag der uitgave. GOUDSCHE COURANT voordracht zal houden. alhier woonachtig. deze sommatie bad er 1)israëli het woord ;ct wel door niemand of ion worden he rt in den regel uit- foruuliteit strikt te dat roor het tegen- idrring kon worden Door de Politie is alhier aangehouden M. C.Jj. huisvrouw san C. A. H. vroeger te Rotterdam thans _ii_ti.a Zij had van een buitenman C. M. genaamd, die E KLASSE JAKI 1875. B. 17, tanden: or ons in loozen te gbaar ge- oogstraat. brnik van o omloop De uitgave dezer Courant geschiedt ZONDAG, WOENSDAG en VRUDAG. In de Stad geschiedt de uitgave in den avond van DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG. De prgs per drie maanden is f 1.75, franco per post f 2. BEKENDMAKING BURGEMEESTER au WETHOUDERS ran Gouda, genen art. 9 van tyoer Majrste Is besluit van den 17n December 1861, (etaaMlad u°. 117). Roepen door deze op alle ingezetenen die verlan gen als Vrijwilligers bij de Militie op te treden, om uch daartoe ter Secretarie der gemeente aan te geven, voor of op 28u dezer maand, van des voor- middags 10 tot des namiddags ten één ure, onder opmerking: Dat door de Gemeente aan hen die zich als zoo danig mogten willen verbinden, uit de fondsen der gemeente, voor iederrn Vrijwilliger een handgeld wordt voldaan ter somma ran dertig Gelde». Dat hij. di’ zicb als Vrywilliger wil verbinden, moet zijn Ingezetene des Rijks, ongekend of kiederloot nedmeeeaar, voorla ligcbamelijk roor de dienat geschikt; ten minste 1,660 meter lang; op den In jaouarij Van het jaar der opireding het 2 0e jaar ingei reden en het 35e niet hebben votbragttot op bet tijd stip der optre ling aan zyoe verpligtiogen ten aanzien van de Militie, voor zoo ver die te vervullen waren, voldaan en een goed redelijk gedrag geleid hebben. Dat by, by zijne aangifte ais Vry williger zal be knoren over te leggen bel door dea Burgemeester «f te geven getuigschrift, voorgeschreveo bij art 9 voornoemd, tot afgifte waarvan zal wor.leq gevaceerd ter Secretarie der gemeente, op den 26n dezer maand. (BONS in umiddelyk i en spoe- 8vrjjd zyn. a 30 Cent. meterdam, F. 154. N VREU- JTEN. s voormid- et Grauwe ante Bode- nar reside- 4, van een SCHUUR f’AIRE ge. itgeoefend, •bmg voor. 7 Ellen. bezichtigen e bekomen Notaris. Gouda, 23 Februari. Naar wij van goeder hand vernemen, zal de bekende plantkundige de Beucker uit Antwerpen op 10 M.»ait a. a. alhier, op uitnoodiging van ’t- alhier gevestigde (de partement der maatsch. *an Nijverheid, een voordracht houden, die o. a. toegankelijk zat zijn voor de leden dér afd. Gouda van de Holl. Maatschappij v. Landbouw. Wn vestigen da aandacht op de voordracht rah den heer W. Sluis uit Beemster, te houden in de laodbouwvergaderiug van a. st. Vrijdag, 26 Februari. Naar ons verzekerd wordt zal die voordracht in teressant zyn. Het spijt ons echter dat die voordracht juist Vrijdagavond zal plaats hebben, omdat dau, zoóats bekend is, Dr. A. Pierson eveneens in deze gemeente een voordracht zal houden. met Duitschland te verstoren. Met betrekking tot het conclave, door de nota van prins Bismark ter sprake gekomen, zegt de Minister, dat de Italiaan* sche regeering gelijk van zelf spreekt met de bevriende mogendheden van gedachten heeft gewisseld, doch bet teedere van het onderwerp belette hem om thaus in uitvoerige ophelderingen te treden. Dp eerste plicht van Italië was, om de veiligheid vnp het Conclave te verzekeren en de rust te waarborgen. Wat de Petersburgsche conferentie betreft, de Regeering had dienaangaande nog geen definitief besluit geno men het ontwerp zooals het op de Brusselsche con ferentie was vastgesteld, was aan de ministers vap oorlog en van justitie tot onderzoek aangeboden. Met betrekking tot Spanje verklaarde de Minister, dat de Regeering de beste wenschen voor de wel- vaart van dat land koesterde, doch zich overigens naar de houding der andere mogendheden zou gedra gen. De brief van koning Alfonsus, waarin hij van i^jne troonsbestijging kjentps geeft, was door koning Victor Emmanuel beantwoord. Wat de verlangde openbaarmaking van diplomatieke stukken betreft, hij achtte die overbodig en onnuthij zou intusscheji uiet verzuimen, dergelijke stukken aan de Kamqr over te leggeln, indien eene bijzondere gewichtige kwestie daartoe voldoende aanleiding mocht gevep. Ten opzichte der terugroeping van het Fransche oor logschip Orénoque uit Civita Vecchia had geene wis seling van diplomatieke depêches tusschen Frankrijk en Italië plaats gehad; er waren slechts mondelinge verklaringen gewisseld. Ten slotte verklaarde de Minister, set betrekking tot bet door de Ooaten- ryksche 'regeering aan den Italiaanschen consul te Triëst gedaan verbod betreffende huwelijken tusschen Iialiaansche onderdanen, dat daarover onderhandeliugen met de Oostenrijksche regeering waren geopend. Door laatstgenoemde werd in die handeling van dep Italiaanschen consul eene schending der reenten van den Souverein gezien. Na nog eenige discussie (waarby eer.ige leden ver klaarden, dat de consul gerechtigd is tot het sluiten van huwelijken van Italiaaneche onderdanen) werden de algemeene beraadslagingen gesloten;- Uit Frankrijk komen berichten, die weer aan de waarschijnlijkheid eener schikking met betrekking ‘tot de wet op den Senaat doen gelooven. Hetlrans- actie-voorstel Wallon heelt den bijval van de geheele linkerzijde, op ehkele uitzonderingen na, en van eeu deel van bet rechter-oentrum. De gematigdheid der «epobliekeinen, welke zelfs afstand moesten doen van haar minste eisohen tot wyziging ran dit plan, wek ken allerwege verbazing. De begrootingscommissie heeft het voorstel van Guiohard tot herziening van de pensioenlasten der oud-ambtenaren van het keizerryk verworpen. In het departement Cotes du Nord is gisteren verkozen de royalist Kerjegude telegraaf deelt de eyfers mede. Het verschil met den republiekeinschen mededinger is niet bijster groot. -i In het Engelsche parlement heeft de beer Kenealy zyn entrée gemaakt. Volgens een gewoonte, die sinds 1668 by dat Huis in acht wordt genomen, moet de nieuwverkozene begeleid wordeh door twee getuigen. Doch de heer Kenealy had totnogtoe trie- bij gelegenheid mand kunnen vinden, die hem die eer bewyren wilde, plegingsgcsticb* Hij achtte dit ook niet noodig. Die gewoonte was kingen met e volgens hem geen wet. Daar hij nog niet als lid v was aangenomen, ontnam de «Speaker" hem ’t woord, zaken antwoordde, dat eene vriendschappelijke toen hij zyn meeuing hieromtrent in ’t midden wilde innering brengen, en verzocht hem fcich te verwijderen. I Toen de heer Kenealy aan voldaan, nam de president-mini! en gaf als zyne meeuing te keknen, dat de identiteit van den nieuwen vertegen woon zou worden in twijfel getrokkt twist. (Gelach.) Hoewel hij stekend vond om de bedoeld handhaven, was hij van oordet woordige geval wel eene uit] gemaakt en het niet raadzaam was al te sterk op de naleving van het gebruik aan te dringen. Verscheidene leden wilden, teneinde te kunnen over wegen, de zaak uitstellen, doch Diraëli drong er sterk op aan, dat de kamer zoo spoedig mogelyk in een of anderen zin uitspraak zou doen. Het exceptio- neele van het geheele geval was, dat zooals hem was verzekerd de nieuwe afgevaardigde geen 1 parraüu had kunnen «inden die hem wilden voor stellen. Diraëli verzekerde dat hy dit feit niet tou hebben vermeld, iudien hij niet op een spoedige be slissing had behoeven aan te 'dringen. Hierop werd het oordeel der kamer ingewonnen en zij beslis'e, dat de heer Kenealy zou worden toe gelaten; deze kwam vervolgens binnen, legde den eed af, doch verliet daarna on middel lijk de zittingszaal. Men kan hieruit opmaken met welke gevoelens de afgevaardigde voor Stoke on Trent door zijne mede leden is ontvangen en hoe onaangenaam zyne positie in het buis zal wezen. Te Strond is de liberale candidaat, de heer Marling, met een meerderheid van 206 stemmen gekozen zon der dat di maal de rust verstoord is geworden. De Duitscbe Keizer is ongesteld, zoodat hij zyn kamer moet houden hy neemt echter de staatsza ken waar Ook schijnt thans in ernst te worden gedacht aan de aftreding «an den rykskanselier om redenen van gezondheid Men noemt prins Hohenlohe als zijn opvolger. Pogingen om Bismarck van werk te ont lasten zonder hem geheel te verliezen, zullen zeker wel aangewend worden. Voortdurend komen uit Duitschland klachten over den toestand van de arbeidende klasse; de hoog op gedreven lonen kunnen geen stand houden de fabri kanten de concurrentie met het buitenland niet vol houden en men verwacht steeds meer afdankingen. De pau^ zet den strijd met Dnitschland voort, en bevordert kunstmatig de verbittering aldaar tegen de kerkelijke wetten. In de te Mündien verschijnende Westfalisehe Mercur is een pauselyke encycliek opge nomen, waarin hij de kerkelijke wetten in Duitsch- land veroordeeld en den ban uitspreekt over alle geestelijken, die door de regeering in vakante plaatsen zijn aangesteld. In de Zaterdag door de Italiaansche Kamer der Afgevaardigden gebonden zitting is beraadslaagt! over het budget voor bnitenl. zaken en heeft de minister Visconti Venosta verklaard, dat de betrekkingen tusschen Italië en de buiteitlaudsche mogendheden van den «riendscbappelijksten aard zijn. De heer Miceli heeft zyne afkeuring te kennen gegeven over eene redevoering, door den heer Cadorna gehouden, 1 van een banket iu het Fransche ver- ;ht te Londen, omdat de goede betrek- lingen met eene andere mogendheid daardoor konden worden gestoord. De minister van buitenlandsohe i her- j aan het verbond met Frankrijk in 1859 Diet van dien aard was, om de goede betrekkingen ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS f' - '7 worden berekend naar plaatsruimte. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN.

Goudsche Courant | 1875 | | pagina 1