BINNENLAND. Laatste Berichten. Kennisgeving. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIËN. BODEN' Hoogheemraadschap Rijnland. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van 15 Maart. INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. VBïtORDENING ter bevordering van de waterbevging en den wateraf voer bezuiden den Bijn; dat die Verordening op uitnoodiging van Ge deputeerde Staten van Zuid- en Noord-Holland thans op nieuw ter visie wordt gelegd, ter Se cretarie van bet Hoogheemraadschap, in de betrokken waterschappen en op de Gemeente- Secretariën van de hoofdplaatsen der kiesdistric ten en onder-kiesdistricten bezuiden den Bi)», en van de Gemeenten LeidenZegwaardVal kenburg, Veur en Voorburg, gedurende 14 dagen, Zondagen uitgezonderd, van den 16" tot en met den 30" Maart eerstkomende, van des voor- middags 10 -tot des namiddags 1 uur, tea einde belanghebbenden, die bezwaren tegen die Ver ordening mogten hebben, in de gelegenheid zouden zijn, deze aan Gedeputeerde Staten,te doen kennen bij schriftelijke adressen, vóór:of uiterlijk op 8 April a. s. aan Djjkgraaf en Hoogheemraden toe te zenden. gezegde autonomie bezitten. Alleen in de„groote steden zijn de eollegies van bestuur electief. In Burma, eu vooral iu de zich sterk als haven ontwikkelende stad Eangoon, wordt volgens het ver slag het gemis van gemeentelijke instellingen zeer sterk gevoeld. Gouda. J6 Maart. Wie er prijs op stelt voor weinig geld veel goeds te hooren, ga aanstaanden Woensdag naar het Groot lustruoienlfsal en Vocaal Concert in- Ons Genoegen. Leden van het beste Nederlandsche orchest waar borgen «ous eeu uitstékende uitvoering, ,terwyl het program een tal van intressante zaken bevat. leder zal hoogst voldaan zijn. Wij ontvingen het programma van de groote ten toonstelling van rozen, aardbeziën en planten, te houden te Botterdam in het „Algemeen verkooplokaal" aan den Oostsingel op* 3, 4, 5 en 6 Julia s. door de Nederlandsche Maatschappij voorTuinbouw en Plantkunde, gevestigd te Amsterdam en de Afd. Rotterdam dier Maatschappij. Ken ieder is uitgeuoodigd tot inzending op deze tentoonstelling en tot mededinging naar de uitgeloofde prijzen.' l)e opgave van in te zenden voorwerpen mpet geschieden door invulling van een bij het programma gevoegd borderel, dat tot 27 Juni 's middags ten 12 ure franco kan wordeu bezorgd by den heer R. Baelde, Willemskade Nr. 22, Rotterdam» De inzending van planten moet geschieden op DoudePdag 1 Juli, van 's morgens 6 uur tot 's na middags 4 uur; die van afgesneden rozen, aardbeziën, andere vruchten, bouquetten en mozaïkperken van afgesneden bloemen op Vrijdag 2 Juli, tusscheu 6 en 10 uur des v^oormiddags. De prijzen zullen bestaan ingouden, zilveren, bronzen medailles en getuigschriften. De bekroonden zuilen in plaais van deze medailles, op buu verlangen, de daardoor gestelde geldswaar den kuuuen ontvangen, eu welin plaats van eene gouden medaille ƒ50; in pl mts van eene zilveren medaille 10 in plaats van een bronzen medaille/5. De tentoonstelling zal op plechtige wijze worden geopend Zaterdag 3 Juli, des namiddags ten 2 uur. De toegang tot de tentoonstelling znl zijn open gesteld, als vólgt; Zaterdag 3 Juli van 25 uur, tegen ƒ1 de persoon. Zondag 4 Juli van 125 uur, tegen ƒ0.50 de persoon. Maaudag 5 Juli van 10—5 uur tegeu ƒ0.25 de persoon. Dinsdag 6 Juli van 10—3 uur, tegen ƒ0.25 de persoon. De Commissie behoudt zich het recht voor, gedu rende do tentoonstelling muziek uitvoeringen te doen plaats hebben de entree gelden zullen dan tijdelijk kunnen verhoogd worden. Een en ander zal nader bekend gemaakt worden. De tentoonstelling zal niet met gaslicht geopend ziju. Men meldt ons uit Waddinxveeu Dezer dagen bad een reizend koopman uit Nootdorp het ongeluk zyn been te kueuzen door een val over een noodbrug, tijdelijk aanwezig bij de amotie der boezeiubrug in het Noordeinde. In- weerwil dat de «licbtstbijwonende landbouwer P. Koetsier den man zig liggen, nam hij niet eens de moeite hem «aar ziju huis te traneporteerea doch liet kern aan zijn lot over. Eeu uur of vier later was eerst een geneeskundige vnn het voorval op de hoogtegesteld, die zich dan ook haastte hulp te ver- leeaen eu den man met be'.iulp van den veldwachter per rytuig in een logement bracht. Men schrijft ons uit Wnddinxveen Sedert 1 Januari zijn als lijdende aan longziekte al- bier afgemaakt 18 runderen, behoorende aan vijf vee houders in deu polder Bioemendoal. De ziekte duurt nog voort, doch verspreidt zich niet in andere deeleu der gemeente. Het getal deelnemers in de spaarbank te Schoon hoven bedroeg in 1874: 426 Het bedrag der inge brachte gelden beliep 17,585.47, dat der terug betaalde gelden 9,872.25. Het kapitaal der bank bedraagt thans de som van 34.438.11 en het reservefonds de som van 5,180 52. 's Lands middelen over de twee eerste maanden dezes jaars hebben opgebracht 11,242,7 38,251/s, zynde 659,041,662/| minder dau in hetzelfde tijdvak van 1874. De raming bedroeg ƒ13,960,627.90. Tot tweeden oommies-griffier der Kamer werd, bij vierde stemming gekozen Mr. A. D. van Assendelft de Coaingh, te Rotterdam met 34 van de 67 stem men. Mr. W. J. Wintgeub Jr verkreeg 33 stemmen. De beraadslaging over de begrooting vsn het ves- tingstolsel is bepaald op Donderdag ten 11 ure. Te Leiden ligt een adres aitn dc Tweede Kamer ter teekeuing ten einde hij de aanstaande herziening der kiestabel de splitsing van het boofdkiesdistrict Leiden iu twee enkele districten te verkrijgen, waar van het eene zou bestaan uit de gemeente Leiden met twee of drie der naastbij liggende gemeenten, die met Leiden nauwe betrekkingen onderhouden, en het andere zou kannen worden samengesteld uit de plat telandsgemeenten, die inet elkander in inzichten, be langen en behoeften overeenstemmen. Als motieven voor dit request worden opgegeven Dat in het hoofdkiesdistrict, zooals het thans samengesteld is uit de gemeente Leiden en een aantal plattelandsgemeenten, de meest uiteenloopende belan gen en inzichten op zoodanige wijze zijn bijeengevoegd, dat er geenerlei evenwicht tnssohen de aan elkaar gekoppelde deelen wordt opgehouden, maar veeleer een doorslaand overwicht aan ééne zijde is verzekerd dat namelijk op een getal van ruim 2800 kiezers in het geheele district aan de gezamenlijke platte landsgemeenten een cijfer van omstreeks 1800 toe komt, terwijl de gemeente Leiden niet meer dan 1066 kiezers daartegenover bezit; dat, blykeus herhaalde ervaringen, dit eenzijdig Overwicht, aan het platteland gegeven, een beslissen der! eu naar het oordeel vnn adressanten onrechtma- tigei invloed heel op den gang der verkiezingen in het district dat er namelijk ontegenzeggelijk een antagonisme bestaat tusachen de voornoemde stad en de overige gemeenten van het district, een antagonisme, dat zich telkenrijze hierin ten duidelijkste openbaart, dat de verkiezingen voor provinciale staten, waarvoor de gemeente Leiden een zelfstandig district vormt, aldaar geregeld in eenen geest uitvallen lijnrecht tegenstrijdig aan den overheerschenden geest bij de verkiezingen voor de tweede kamer in het district dat dt*n naam van Leiden voert dat mitsdien de gemeente Leiden, de zetel van s' Rijks hoogeschool, een middelpunt van handelsver keer, belangrijk door eene veelzijdige en bloeiende nijverheid, niet den minsten invloed uitoefent op de verkiezingen in 's lands vertegenwoordiging, maar eenvoudig wordt overstemd door de verreweg groote re massa der kiezers uit de omliggende gemeenten dat door het ingediende wetsontwerp de wattver- houdiug ten nadeele van de kiezers in de hoofdplaats van het district nog wordt vergrootvermits blijkeus de bijlage bij dat ontwerp gevoegd, ten gevolge der daarin voorgestelde verschikkingen, het hoofdkiesdistrict Leiden voortaan zal verkrijgen een getal tan 3036 kiezers, waarvau 1066 zullen behooren tot de gemeente Leiden en piet minder dan 1970 tot 24 plattelands gemeenten, in zoo ruimen omtrek rondom Leiden verspreid, dat vele van deze niet den minsten band van verkeer met de hoofdplaats hebben dat de onbillijkheid van deze wanverhouding te meer in het oog springt, wnnneer men bedenkt, dat ten gevolge van het verschil in census de gemeente Leiden met bijna 40000 zielen slechts ruim 1000 kie zers telt (d. i. 1 kiezer op 40 z.) eu de omliggende plattelandsgemeenten met 51000 z. bijna 2000 kiezers zullen bezitten (of 1 26) dat alzoo in dit geval het stelsel van dubbel kies district verkeerd werkt, de uiting der openbare mee ning bij de verkiezingen onzuiver maakt en aan een groot getal kiezers (met lagen óensus) een verpletterend overwicht geeft boven een gedeelte der bevolking, dat geacht mag worden, door kennis van zaken, onbevangenheid van oordcel eu zelfstandigheid althans niet minder aanspraak te hebben om bare stem le laten gelden waar het 's lauds hoogste belangen geldt dat de adressanten in geeufen deele begeeren de stemmeu hunner medeburger# door ovferwegenden invloed van huune zijde te beheerschen, doch dan ook meenen met recht te mogen verlangen, dat de uit spraak van hun oordeel niet door eene willekeurige agglomeratie van heterogene bestunddeelen in één district worde gesmoord. Wij hebben van de nigem. verg. van 't anti schoolwetverbond eenige mededeelingen aau 't U. D. ontleend. Ds Bazuin verbaast zich terecht, dat de Standaard nog niets van de vergadering meldde; men zegt, dat de circulaire vertrouwelijk was; maar ze werd open, per post verzondenDe Bazuin zal zich aan die geslotenheid niet houden. „Daartoe is er te veel gebeurd (zegt 't blad). De natie, de kiezers moeten het weten dut, en op welke wijze, het be ginsel der vereeniging, „grondwetsherziening" in het zog van de Standaard is verdronken, terwijl het resiitutie-stel8el n.s bij verrasping is binnengeloodst." De N. R. C. voegt hierbij, «lat dit artikeltje beteekenis heeft. Er blijkt toch uit, zegt 't Kotterd orgaan, dat de zaken in 't duister worden behan deld en 't anti-school wet verbond als geheim genoot- schap werkt, eu dat de wijze, waarop de Standaard manoeuvreert, iu den boezem der eigen party verzet vimlt, wnnt nog altijd vertegenwoordigt de Bazuin een belangrijk deel der partij, die voor de christelijke scholen strij U. In de 11. Woensdagavond gehouden vergadering van Nuttige kennis te Utrecht trad prof. P* Harting op met eene beschouwing over de beste wijze om voor onze Uooden te zorgen. Spr. gaf eene nlgemeene beschrijfing van het ont bindings- en rottingsproces, om zijne hoorders aan te toonen hoe uit den dood aloin in de natuur steeds weder het leren ontspruit, hoe er in de gansche schepping niets verloren gaat, en al wat tot het samenstellen van organische wezens gediend heeft, tot zijn oorspronkelijke!! vorm teruggekeerd, na korter of langer verloop we Ier tot het vormen van nieuwe wezens dient, om daarin de wisselingen te on dergaan en de funktién te verrichten, die te zamen met den naam van leven worden aangeduid. Spr. betoogde, dat de mensch het ontbindings- en rottingsproces, dat door warmte, water en zuur stof bevorderd, en ten deele alleen mogelijk gemankt wordt, zoodat byv. zonder water en zonder zuurstof geen rotting plaats heeft, bevorderen of heiemmeren kan, en wees er op dat by onze tegen woordige wijze van begraven dat proces belemmerd wordt, en wij daardoor zoo we ons voorstellen wat er dientengevolge met onze dooden 'gebeurt, een wal gelijk beeld zouden krijgen, dat met den eerbied voor oOze afgestorven geliefden geheel in strijd is. Wy maken dichte kis'en van zwaar hout, waardoor luoht en water worden afgesloten, wat nog verergerd wordt, iudien men, om de scheiding tusscheu n ium vu rijken, ook na den dood'nog te doeu voortduren, die zware kisten, waarin soms de lijden nog in dicht- gesoldeerde looden kisten vervat zijn, in gemetselde grafkelders zet. Wilden we, overeet»kouistig de eisohen der natuur begraveu, we zouden onze dooden, in eeu eenvoudig Weed gehuld, iu een grafkuil moeten nederleggen, of, wilden we ze aan de blikken der omstanders onttrekken, ze van een zoo licht en los mogelijk planken omhulsol omgeven, of nog beter, ze leggeu in gevlochten mandeivork Daarbij zouden onze kerkhoven moeten volJoen aan de volgsnde eischen: de bodem zou poreus moeten zijn, om de vrije toetreding der lucht tot de lijken te vergunnen hij zou hoog moeten ziju, boven het peil, waar de lijken voortdurend met water iu oanraking zijn,-en van zoodanige gesteldheid, dat vochten er gemakkelijk in opgenomen worden. Er zyn landen, waar aon die voorwaarden moeielyk te voldoen is, in Zwitserland en Saksen bijv., waar het land rotsachtig is en voor het overige uit vruchtbaren akkergrond bestaat, die voor de voeding der meuscheu hoog noodig is. Dat daar de iijkeuverbranding talrijke aanhangers vindt, acht Spr. zeer verklaarbaar, omdat, zooals hij, uit hetgeen bij beide processen bet ontbindings- en het verbrandingsproces voorvalt aantoonde, het laatste niets heeft, w.»t met den eerbied voor onze dooden in strijd is, en het, wat het ideale der opvatting betreft, iu verband met het geloof aan de onsterflijkheid des menschen, de voorkeur verdient, als meer het oog vestigende op het geestelijke du deu fiiensch dan op het stoffelijk omhulsel. In'dit opzicht lyebben beide wijeen vau zorgen voor de doodfen voor- en nadeelen, die Spr. aantoonde met eene b*r- innering tevens aan het feit, dat beide wijzen op sea hooge oudheid aanspraak kunnen maken. Toch is het onjuist, wat de voorstander^ der lijken - verbranding stellen, dat hel verbranden niets is dau eeu sneller, maar overigens met de gewone outbindibg overeenkomend proces. Integendeel. Door de ver branding wordt een diefstal gepleegd aan de uaxome - Iingschap, terwijl in ons vuderland een wyze vsn begraven mogelijk is, die met de eischen der oatuiur overeenkomt en de zorg voor de dooden met ydie voor de levenden in harmonie brengt. Dat is by onze tegenwoordige wyze van handelen niet het geval. Onze tegenwoordige begraafplaatsen, ofschoon dóór de verwijdering uit de kerken de toestand verbeterd is, zijn te dicht bij de bewooude kom def ge meenten, zij bederven de lucht en het drinkwater en zijn meestal te laag gelegen om aan de vereisebten vnn een goede begraafplaats te beantwoorden. Deze nadeelen wegen Vooral met het oog op de snslle toeneming der bevolking. Wat die diefstal aan de nakomelingschap betreft, bij de ontbinding in de aarde blijft een voor alle organ sche wezens onmisbaar bestanddeel, de ammo niak, voor deu grooten kringloop der stofwisseling bew.iard. Dat is een bestanddeel, dat zich,, voor zoo ver men nu weet, wel in zijne samenstellende deelen, stikstof en wfeterstif, in de natuur bevindt, maar deze kannen niet als zoodanig tot voeding der organisehe wezens dienen, maar zij moeten zich daartoe eerst tot ammoniak verbinden, |ets dat niet, of uiterst zeld zaam buiten het rotingsproces geschiedt. Daarom is al wat dat kapitaal »an den voorraad ammoniak verminderen kan, een diefstal aan de nakomelingschap en door de lijken ver branding wordt de ammoniak ontleed iu zijne samenstellende deelen, die, zoOals gevegd is. niet of slechts moeielijk zich weer verbinden. Verder worden door het be/waren van de beenderaich in urnen, liet fosforzuur, hei hoofdbestanddeel der been deren. aan den kringloop der stofwisseling onttrókkeo. Nu bestaat in ons' land geen behoefte aan de Iijkeuverbranding. Wij kunnen onze dooden begraven op de heiden, die ons vaderland in groote opper vlakte heeft, waarvau de bodem aan de eischen van goede begraafplaatsen voldoet, en waar de ontbinding van de lijken in de samenstellende deelen, geheel Overeenkomstig de natuur plaats heeft. Voor de eerbewijzen aan de dooden zal die wijze van begraven eenige moeielijkheden in hebben, die evenwel door gepaste maatregelen in overeenkomsten met de spoorwegmaatschappijen zijn weg te nemen. Het bezoek aan de rustplaatsen onzer dooden zal «anvankelijk niet zoo aanlokkelijk zyn, als dat op eene schoon aangelegde, met fraai geboomte volgroeide al- gemeene begraafptfhits. Maar weldra zullen onze hei develden, juist doorze ala,begraafplaats aan te wenden, een a-ndef aanzien krijgen eu, door een weelderigen plantegroei getooid, de geschikte plaatsen worden voor groote landelijke bijeenkomsten, ^enigermate in dqn geest der tegenwoordige zendingsfeesten, waarbij de nabijheid onzer dooden een gepast ernstige stemming zou te weeg brengen. Vijf zulke begraafplaatsen zou Spr. wenschen. Een in Drenthe; twee in Utrecht-Gelderland en twee in Noord-brabant-Limburg. Onze nakomelingen op die begraafplaatsen hunne afgestorven voorgangers herdenkende, zouden daar hulde brengen aan de kloeke mannen, die ds zorg voor de dooden met die voor de levenden op gepaste wijze wisten te doen samengaan. Een warme en aanhoudende toejuiching loonden den geachten Spr. voor zyne zeer belangrijke tooor- drecht. UD.) Mynheer de Redacteur! Gepasseerdeu Donderdag liep er door Gouda's straten, een man, die liedjes rondventte. Om zijn waar te leeren op prijs stelleu, reciteerde hij eenige Coupletten vau zyiie verzameling, die bijzonder iu den smaak vau b<t publiek moeten geweest zijn, ten minste de man raakte verscheidene papierkeus kwijt. Door toeval kreeg ik eeu dier liedjes onder de de oogen en ik stuud verstomd over de verregaande brutaliteit vau deu rond venter en den wansmaak van het publiek; dat liedje dat ik onder de oogeu kreeg was zoo schandelijk vuil eu dat gemeene was zoo plastisch voorgesteld, 'als ik dat nog ooit zag. Zulke liedjes worden in 't publiek verkoctt, ko men iu huiskamers en wat wonder, iu handen onzer kleinen. Mynheer de Redacteur, zouden er geen middelen bestaan om dien liedjeszanger 't aitoe- fenen van ziju bedrijf te verbieden? Onder daukzeggiug voor de opneming Uw. l)w. Dienaar, Luctor. Rome, 15 Murt. Id het Comiitonr, heden door deu Pau» gehouden, zijn benoemd tot Kardinalen: mgrs. Gionelli, Lcdochowski, Maceloskey, Manning, Deschampe en Butelieni. De benoeming ran nog vijf kardinalen znl vermoedelijk later pla.U hebben. De Pnu< heeft tevens verscheiden geestelijken tot bisschop benoemd, ouder welke twee Italiaansche. Vier zijn be noemd t it bisschop in partibus in/idelium, Voorts zjjn bij eeue breve eenige kerken in Noord-Amerika tot meiropolitean-kerken verheven. Versailles, 15 Maart. De. Nationale Vergade ring heeft d'Audiffret-Paaquier tot président gekozen- met 418 van de 698 stemmen; 133 biljetten «aren van onwaarde De urgentie van het voorstel-Malarlre is aangenomen. l)e Vergaderiug zal van 20 Maart tot 20 Mei vacantia kouden. Berlijn, 15 M»«rt. Hoewel de Duiteche Begee ring geenszins bij het ltaliaansohe Hof eeo formeel diplomatiek vertoog be. ft ingediend en dit ook niet te eerwachten is, verplioht toch 4e encycliek, die onder de Italiasnsohe waarborg-wet mogelijk geweest is, de diplomatieke kringen te overwegen, of met de erkenning van den nieuw te kiezen Paus afhankelgk moet worden gesteld van den waarborg, dat kerkelijke decreten niet zullen ingrijpen in het organiame van den Staat. Versailles, IB Maart. De Minister van Finan ciën Say heeft Ingediend het wetsontwerp tot conver sie der MorgnnMeeoiogde urgentie van dit ontwerp is aangenomen. De Commissie van enquête over de vetkieting van la Niêvre zal waarschijnlijk morgen Dufanre hooren over de overlegging van het gerech- I telijk dossier; men gelooft dat Dnfaare bat dossier zal overleggen met uitzondering van eenige peraouee- le stukken. Fr loopt een gerucht, dat de Regeering het voor- stel zal ondersteunen waarbij de partieele verkiezingen Worden uitgesteld tot na de ontbinding der Nationale Vergadering. - BURGEMEESTER* en WETHOUDERS der Ge meente Gouda, gelet op de Wet van den 4den Julij 1850, (-Staatsblad no. 37), regelende het Kies- regt eu de benoeming van afgevaardigden Ier Eerste Kamer der Stateïi-Generaaf, mitsgaders den rooster hunner aftreding Brengen ter aigemeene kennis, dat de lijsten, aan wijzende de personen die binnen deze Gemeente tot het kiezen vso Leden van de Ticeede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, zoodanig a's die Lijs ten nu zijn herzien, alsmede de Staat hen aanwijzende die van deze Lijsten zyn moeten worden geschrapt, gedurende veertien dagenvan des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure ter inzage van een ieder op de Plaatselijke Secretarie zyn neergelegd, terwijl bovendieo deze Lijsten en Staten zijn aangeplakt, de eerste «au den ingang vsn de Sint-Antoniestraat, bij deu Kleiweg, dc' tweede in de Patersteeg, bij het Weeshuisen de laatstgenoemde aan den ingang *an den Korten Groenendaal bij de Markt. Voorts wordt herinnerd, dat tilt, de vereisebten van Kiezer bezittende, bevoegd i», tegen de Lijsten bezwaren in te dienen, wanueer daarop 1°. Zijn naam of die van een ander, tegen de bepaling van Art. 8 der Wet, niet, of niet be hoorlijk voorkomt. 2°. De naam van iemand is gebrngt, die, hetzy eeu of meer der in de Kiezers gevorderde vereisebten mist of uitgesloten is, betzij op de Kiezerslijst eener andere gemeente staat. En eindelijk, dat de bezwaren binnen veertien dagen na de dagteekening dezer kennisgeving, bij verzoek schrift op ongezegeld papier, door de noodige bewijs stukken gestaafd, aan den Gemeenteraad behooren te worden ingediend. Goudaden 15" Maart 1875. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, DroogleeverFortuijn. van Bergen LJzendoorn. Op de Tereohtzitting van, deu 3n Maart 1875, zyn de navolgende personen veroordeeld H. v. d. H., tot een geldboete van f I.of subs, gevangenisstraf van twee dagen. M. C. K. en F. N. ieder tot eene geldboete van ƒ3.of ieder een dag subs, gevangenisstraf. J. M. huisvrouw van A. d. K., tot eene geld boete van ƒ1.of subs, gevangenisstraf van één dag met verbeurdverklaring der in beslag genomen lengtemaat en gewichten, wegens overtreding der wet op den herijk. M, M. S. huisvrouw van A. K. en F. G. R. huisvrouw van 1. C. 8., de eerste beklaagde tot eene geldboete van 5.50 of subs, gevangenisstraf van twee dagen, en laatstgenoemde beklaagde tot een geldboete van ƒ7.50 of subs, gevangenisstraf van drie dagenwegens het in vereeniging eu geiijktydig ver wekken van u ach tel ij k burengerucht, tot verstoring van de rast der inwoners te Goada, en zulks wat de tweede beklaagde betreft bij herhaling. I. v. L. tot eene geldboete van ƒ2.— of subs, gevangenisstraf van eeu dag wegens het te Gouda oprichten eeuer slachterij tonder daartoe alvorens van Burg. en Weth. toestemming te hebben bekomen. 1. 8. h, C., tot drie geldboeten van 3.sik of subs, gevangenisstraf vau eeu dag voor elke boete, wegens het te Gouda 1° op twee verschillende tyd- stippen als geleider van een1 met honden bespannen voertuig uiet gaan naast de honden en 2° rijden met een hond die niet van muilkorf was voorzien. M. H., en F. I., ieder tot eene geldboete ran S. of ieder een dag subs, gevangenisstraf, wagens het te Reeuwyk als geleider van een met honden bespan nen en over den openbaren weg rydend voertuig niet gaan voor of naast de honden. C. r. d. K., tot eene geldboete van/3.ol subs, gevangenisstraf van eene dag, wegens bet te Gottda laten stilstaan van een met een paard bespannen voer tuig zonder dat de eigenaar of een ander geschikt persoon de teugels hield of onmiddellijk by of voor de bespanning geplaatst was. Gkboben: 11 Maart. Anthouie Johannes, ouders J. Hoo- genboom en E. C. van Wachem. 12. Pieternella, ouders VV. Hoegcc en P. Bennis. 13! Hendrik, ouders D. de Jong en E. Konst. Aletta Jean nette, ouders R. P. M. van Al- derwerelt en M. C. Overdyk. Cornelia Wilhelmina, ouders M. Dekker en A. M. Prinsenberg. 14. Johannes, ouders W. Erberveld en M. de Kruyf. Nicolass Jan Francis, ouders C. G. vsn der Post en B. K. J. Francois. Wil helmina, ouders A. van Vegten en E. van Eyk. Saartje, ouders J. Verkaik en S. Kouwenhoveu. 15. Lucia Aiids, ouders G. H. Kroedera en P. J. M. Sibs 16 Lodtwyk Henricns, ouders G. J. de Jong en Ac W. Schotsman. Ovebleden 13 Maart. J. van Ham, 5 m. 14. A. A. Swolsman wed. L. T. Veening, 87 j. J. L. van Ryswijk, 12 w. Voorspoedig bevallen vau eene Dochter, MARIA CORNELIA OVERDIJK,geliefde Echtgenoote van R. P. M. vak ALDERWERELT, gep. Kapitein O. I. L. Gouda, 13 Maart 1875. Bevallen van een Zoon, B. K. J. VAN DER POST Gouda, 14 Maart 1875. Francois. Heden overleed onze lieve CORN E LIS, ond bijna vier maanden. J. C. MOLLER Haastrecht, M. C. MULLER- 15 Maart 1875. Harrebomék. Voor de belangstelling bij de bevalling zijner echtgenoote ondervonden, betuigt de on- dergeteekende, ook namens haar, zijnen dank. O. J. A. DE HAART. Utrecht, 15 Maart 1875. De Heer en Mevrouw J. SAUERBIER betuigen bannen dank voor de vele bewijzen van deelneming, hun betoond bij het overigden van hnnnen Broeder sn Behnwdbroeder, den Heer B. J. Sacerbiek. Gouda, 15 Maart 1875. In alle Steden en Dorpen, worden noliede Personen gevraagd als voor eene te Botterdam gevestigde Ver eeniging, tegen flinke premie en provisie. Aanbiedingen met franco Brieven, iüotto Bode, bij de Kantoor-Boekhandelaren GEBRs. POOT, Oppert, Rotterdam. KENNISGEVING. DUKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland brengen ter kennis van belanghebben den, dat door de Vereenigde Vergadering in hare zitting van 31 Augustus 1874 gewijzigd is vastgesteld, eene De Verordening is bovendien tegen betaling van 10 Cents per exemplaar verkrijgbaar ter Secretarie van Rijnland te Leiden. Djjkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, ,DE CLERCQ, Dijkgraaf. W. G. DE BRUIJN KOPS, Secretarie- Leiden, 6 Maart 1875.

Goudsche Courant | 1875 | | pagina 2