BINNENLAND. ADVERTENTIÉN. Staten-Generaal. Twef.de Kameb. Zittingen van 16 en 17 December. 1 NOB Z ON DEN. Burgerlijke Stand. e belastingen zullen in eenc rechtmatige verhou ding wortlen geheven, en dip lasten, welke de bevolking te zeer drukken, zullen worden verminderd. Voorts zal een stelsel van uiüfic U.ie der belastingen worden ingevoerd, terwijl maatregelen zullen genomen worden om de wilekeurige helling der tienden te beletten. De heffing dier belasting zal niet langer tot het ressort der politie behooren. De bevolking, hetzij al of niet den Mohammcdaanscheii godsdienst belijdende, zal zelve de oiitvuugers der belastingen kiezen. De bepalingen op deu eigendom van onroerend goed zullen gewijzigd worden. Het recht van eigendom zal aan alle onder danen worden verzekerd. De gendarmes zullen gekozen worden onder de beste bewoners, ln elke localiteit. De afschaffing der heeren- dienstea wordt l»evestigd. De bepalingen betreffende de^prcstatiën voor opeubaar nut zullen eene wijziging De tirman bevestigt het gezag van den patriarch en van andere geestelijke hoofden, wat betreft de ker- kelyke aangelegenheden der gemeenten, en de vrije uitoefeuing van deu eeredienst. Alle openbare posten of betrekkingen zullen voor met Mohamniedauen toegankelijk zijn. De bepalingen betreffende het afkoopen van den militairen dienst zullen gewijzigd worden. Alle uiet-Mohainmedauusche onderdanen in de pro- viiicticu kullen grondeigenaars kunnen worden. De uiterste wil van niet-Mohammedanen zal worden ge- bevolking zal zonder verwijl zich tot de Porte kuuiieit wenden uiet hare rechtmatige grieven. De werkkring en de bevoegdheid van de gouverneurs en van audere openbare ambtenaren zullen nauwkeurig worden omschreven. Al de bovenstaande voordeelen komen alleen ten goede aan hen, die zich van hunne plichten als getrouwe onderdanen kwytenzij, die daaraan niet voldoen, mogen daarop geen aanspraak maken. Naar men verzekert, zal eene commissie worden benoemd om voor de nakoming dezer bepalingen te waken. Het is <e hopen, dat het in liet Turksche laud niet, zooals reeds meermalen het geval was, bij woorden zyn als het tegenwoordige dan zal me» er niet verder niedekoinen. De candidatnur van Grant voor een derde Presi dentschap van de Vereen. Staten is geheel onwaar schijnlijk geworden. Uit Washington wordt bericht, dat net denkbeeld door de afgevaardigden met 232 tegen 18 stemmen is afgekeurd. ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-1ndie, van den Gden dezer, bevat de mededeeling dat de generaal-majoor Pel deu 2den te voren uit Atchin het navolgende getelegraphecrd heeft r De vyand deed 2G tot 29 November her haalde aanvallen op onze sterkten en bedreigde vooral Kotta Alam cn Lemboeh. tad ja Pakik is naar Pedir teruggekeerd. De radja van Merdoe is weder in (jroot-Atchin met vele strijders van de noordkust. De gezondheidstoestand is gunstig* (Si. Ct.) Naar aanleiding van een namens Apollo's afd. Uiterlijke welsprekendheid aan de huizen rondgezon den briefje, dat eene in ons vorig nr. geplaatste advertentie rectificeerde, deeien wij mede dat de ver oordeelde zinsnedet in bedoelde advertentie daarin was opgenomen ten gevolge van een boodschap van //Ons Genoegen's" Kastelein aan den Uitgever der Courant. Dit tot opheldering aan onze lezers. VERGADERING van df.n GEMEENTERAAD. Maandag, den 20 December 1875. des nam. ten 2 ure. Ten einde te behaudeleit Missives van Gedeputeerde Slaten waarbij in over weging wordt gegeven: o. Om het toegekend "subsidie aan het Burgerlijk armbestuur met 800: r- te verminderen. b. Om liet bedrag der veranderlijke bdoouing van de Hoofdonderwijzers en de Hoofdonderwijzeres onder de vaste jaarwedde te begrijpen. c. Om de gemeente begrooting voor 1878 te wijzigen in verband met de te nemen besluiten op de twee eerstgenoemde voorstellen. te benoemen: Een Curator der Latijnsche school. Een lid der commissie van toezicht op het mid delbaar onderwys. Men schrijft uit Boskoop, dd. 16 Dec.: In de gisteren hier gehouden vergadering der Poniologische Vereeniging zijn tot leden van het Bestuur herkozen de heeren G. Boer, C. de Vos en C. G. Overeynder. GOUDA, 18 December 1875. By kon. besluit is de bij besluit van 25 April 1864, tio. 43, benoemde Commissie van beheer en toezicht over de^ droogmaking van de zoogenaamde Kleine Plassen in Schieland, thans Instaande uit de heeren mr. J. A. Vaillant, dijkgraaf van Schieland en lid der Staien van Zuid-Holland, voorzitter, G. A. van Hou- weninge Gz., hoogheemraad van Schieland en lid der Staten ran Zuid-IIoIland en J. F. Augier, oud-hoofdin genieur van den waterstaat, met 1°. Januari aanstaande ontbonden, onder dankzegging voor de belangrijke door haar bewezen diensten. IIV/II niio, I/1J nuuiuru r blyven zal. Indien deze Turksche beloften evenveelJTTT TN T~ i waard zyn als het tegenwoordige Turksche papier, H Kolling hulppnderwyzer aan «le school dan zal mm r va" den heer Huber, die binnen kort naar Oost-Indie vertrekt, mocht heden morgen ondervinden, dat zijne leerlingen hem met leedwezen zagen vertrekken. Terwijl twee hunner in woorden hunne dankbaar heid voor het genoten onderwijs uitdrukten, werd hem namens allen een stoffelyk bewys van erkente lijkheid gegeven. Ten derden male had er deze week in „Kunatmin" eene tooneelvoorsteUijig plaats. Gisterenavond was het Apollo's afdeeling „Uiterlijke Welsprekendheid," die eene openbare uitvoering gaf, waartoe gekozen waren het drama //De Schuld eens Broeders7' cn J\ blijspel /,Een Lastige Naam." De keuze van het eerstgenoemde doet ons in zooverre een zeer gunstig idee opvatten van de leden vau het gezelschap, dat zij een stuk kozen, waarin slechts 2 hunner als 't ware een rol vervulden. Gewoonlijk speelt de eigenliefde, ijdelheid en zelf lie wondering in dergelijke gezelschappen een zoo voorname rol dat men liefst de voorkeur geeft aan die stukken, waarin men zelf een weinig uitkomt, waarin men zelf een goed figuur slaat. Dat de verschillende leden waarvan de meeste slechts tot aanvulling, opluistering en stoffeering dienden hun stem gaven aan eer stuk waarin slechts de beste krachten van het gezelschap tot hun recht kwamen, verdient opmerking en waardeering. De twee heeren die een hoofdrol vervulden, waren oude bekenden. Ook thans voldeed hun spel. Met succes poogden zij eenvoud en waarheid in hun spel te brengen van overdreven schreeuwen, van dat hinderlijke trachten om met geweld indruk te willen maken, was geen sprake. De droefheid van den oudste der broederen was een enkele maal alleen te diep. Zyn toon som» te huilerig, zijn gelaats-uit- drukking te verwrongen. Vóór alles moet 't schoon heidsgevoel der toehoorders niet worden beleedigd. Over 't algemecu. was echter ook hij zeer goed en het spel van beide broeders zeer te prijzen. De stervende vader, in 't le tafereel, gaf zijn korte rol ook verdienstelijk weêr, terwijl de rollen der verdere heeren te weinig beteekenden om er veel over te zeggen. JDaar de woorden van sommige hunner veelal onverstaan baar waren (de kegeljongcn wordt hiermede niet bedoeld; deze kweet zich duidelijk van zyn plicht) zoodat wij met gespitste ooren moesten luisteren om ons niets te laten ontgaan 'tgeen we toeschreven aan hunne geleende snorren waren we blijde dat de ver vuilers der hoofdrollen snor- en baardeloos waren. (Nanning's klein kneveltje daargelaten). Aller cos- tuum was net. Het nastukje (vrij overbodig woord voor een pro gramma, waarop de volgorde der plaatsing reeds duidelijk genoeg spreekt) was aardig en liep vlug van stapel. De hh. Jan Smit de bezitter van den lastigen naam Jansen, Brownstroting, benevens Bitter de oppasser vormden een goed geheel. Bij de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing voor eeu lid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier, zyn uitgebracht 46 stemmen. Daar van vereenigden op zich de hh. A. A. G. van Iterson 22 st D. Lulius van Goor 19 st. J. IJsselsteiju 2 en C. Jonker 1 st. terwijl twee blanco briefjes waren ingekomen. Er moet alzoo een herstemming plaats hebben tnsschen de hh. A. A. G. van Iterson en D, Lulius van Goor. Donderdag namiddag is alhier een vreesselyk ongeluk gebeurd. Toen de trein uit Utrecht ten 4.17 alhier aankwam ia een gedeelte daarvan, bestemd voor 's Gra- venhage, vooruitgereden. Vervolgens is een locomotief met drie goederenwagens, waarbij de wisselwachter Johannes Bezem was om te rangecren en op de loop plank stond, doordien de Haagsche trein nog niet vergenoeg was doodgereden met het achterste gedeelte van een der wagens in aanraking gekomen, waardoor eenige schade aan dien goederenwagen is ontstaan erf Bezem in de klem is geraakt, zoodat hij levenloos tan den weg is opgenomen. Gepasseerden Donderdag is door Burgemeester en Wethouders in het openbaar veiyacht de doorvaart aan het Reeuw ijk sche en Sluipwijkschc Verlaat met Huis enz., voor/700.— per jaar aan P. Kalkman, de Visscherij in de 4 Singels en een gedeelte der Gouwe aan M. de Jong voor ƒ40.50 per jaar en verkocht een perceel Hakhout onder Boskoop aan A. Nederhof voor 37. Een gisteren bij het departement van koloniën De eerste bewees in meer dan «n soort van rol te voldoen, de tweede scheen thans een rol te heb|)Pn die hem meer gelegenheid gaf om gqed te «pelen als vroeger wel eens 't geval was en laatstgenoemde ver dient zeker eene afzonderlijke vermelding. Onbillijk zou 't zijn den knecht uit 't koffiehuis en den nardigen, (linken, vrijmoedigen loopjongen niet kortelijk te vermelden. De avond van gisteren moge door meerderen van dien aard gevolgd worden! Donderdag avond trad in de 2e vergadering der afd. Berg-Ambaeht van het Ned. Prot. bond, Dr, J. Knappert, pred. te Leiden, als spreker op. In eene boeiende improvisatie schetste spreker De vast heid van den grond des geloofs dergenen, die met ernst de nieuwe richting aanhangen. Met onverdeelde aandacht woonde het talrijke publiek deze vern-a- dering bij. 6 Ill de zitting van Donderdag is het hoofdstuk Financien der staatsbegrooting aangenomen met 59 tegen 4 stemmen. Ingevolge het vroeger genome» besluit was thans aim de orde de voortzetting der beraadslaging over de interpellatie van den heer van Wassenaer van Catwyck omtrent de cxercitieu der troepen in den afgeloopen zomer in de nabijheid van s Hertogenboscli. De heer van Wassenaer van Cat wyck verklaarde bevredigd te zijn met de inlichtingen noor den minister van oorlog in de memorie van beantwoording gegeven. Hiermede was deze zaak afgeloopen. Bij de daarop geopende beraadslagingen over het hoofdstuk Oorlog hebben de hh. de Roo en Stieltjes het regerings-beleid van den minister be streden. De minister heeft zeer uitvoerig geantwoord. In de zitting van gisteren zijn de beraadslagingen over het hoofdstuk oorlog voortgezet. Daarbij is aangenomen, met 41 tegen 28 stemmen, eene motie van den heer van Housen, voorstellende de regee ring uit te noodigen de kamer nailer schriftelijk in te lichten omtrent het verband van de instructie aan de vestingkommaudauleu omtrent tien staat van oorlog en beleg met het decreet van 1811 en de wet van 1791, en inmiddels de beraadslagingen over die instructie te sluiten. De hh. de Roo en Stieltjes hebben nader bezwaren tegen den minister ontwik keld. De hh. de Roo en Stieltjes hebben nader lx>- zwaren tegen den minister ontwikkeld. De heer van heeft hem verdedigd. De minister heeft zich zei ven eveneens verdedigd. De algemeene beraadslagingen zijn daarop gesloten. In de avondritting ts de ves* ting-begrooting vertcorpea met 37 tegen 36 st. De Haagscbe afdeeling van het met //Volksonder wijs" ineengesmolten Sehoolverbond heeft eergisteren avond tot hare ontbinding besloten. Oogenblikkelijk na de sluiting der vergadering namen het bestuur en dc meerderheid der aanwezige leden van de voor malige afdeeling het initiatief tot de oprichting van een Haagsch schoolverbond, dat hetzelfde doel zal beoogen als het vroegere Nederlandsch schoolverbond. Men melt nit 's Hage De dag der gieting van de 1000e molenas in de ijzergieterij de Prins van Oranje is Woensdag in die fabriek feestelijk gevierd. Des avonds woonden de werklieden, huu vrouweu en dochters in den Holl. Schouwburg eene ter hunner genoegen gegeven voor stelling bij die o. a. vereerd werd met dc tegen woordigheid van den minister van binnenlandsche zaken en den burgemeester. Jammer dat de feestvreugde, eenigszins werd ver stoord door een ongeval dat een der gezellen trof. Gedurende de pauze het sehouwburglokaal voor eenige oogenblikken verlatende, werd hij bij het overloopen van de straat overreden. Het wiel van het rijtuig ging den man over borst en aangezicht zoodat hy in deerniswaardigen toestand, na geneeskundige behande ling, huiswaarts moest worden vervoerd. Gelukkig verkeert hij buiten gevaar. Dr. Jul. Jakobs en J. N. Dijkman, rijksveenrts te Lochem, beweren in het //Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde", dat de koeien, aan welke dagelijks in hun drank of voeder 0,4 gram, dat is 6 grein salicyl-zuur werd toegediend, al stonden ze tusschen de zieke koeien in, zoodat ze met het besmettelijke speeksel steeds in aanraking waren, volkomen bevryd bleven van de tongblaar. De jongste bij de regeering ontvangen offleieele mededeelingen aangaande den stand der veeziekten jn Zwitserland gewagen van eene nieuwe vry sterke uitbreiding van het mond- e klaauwzeer gedurende de tweede helft van November. Het nnntnl besmette stallen was van 125 op 16 November vermeerderd tot 17 5 op 1 December. Volgens het ingestelde onderzoek was die uitbreiding aan onderscheiden oor zaken toe te schrijven, onder anderen aan den ïnvoer van besmette varkens uit Frankrijk. In één geval was het feit geconstateerd, dat de smetstof door men8chen was overgebracht. Berichten uit Paramaribo, van 20 Nov., melden, dat voor zoover aan het bestuur bekend is, er reeds eenig Surinaamsch goud is uitgevoerd, o. a. door tussobenkomst der Surinaamsche bank naar Amster dam en daar ter plaatse verkochtdat het gehalte daarvan was,na smelting, respectivelyk 944 939 en 925 duizendsten. Voorts wordt medegedeeld, dat eene niet onbelangrijke hoeveelheid goud, afkomstig van de Boven-Suriname, ter waarde van omstreeks 2200, weder voor uitvoer gereed is, dat ook uit de Marowyne, dezer dagen eene aanzienlijke hoeveel heid te Paramaribo zou zijn aangebrachtdat plannen beraamd zijn om de gouddistrikten onderling te ver binden, dat het nog aan middelen ontbreekt uitbrei ding aan de wegen van gemeenschap te geven. Eenige dagen geleden hield de Vereeniging van en voor Nederlandsche industriëlen haar 56e alge meene vergadering. Daarin bracht de heer d'Engel- bronner verslag uit omtrent de verrichtingen der Commissie, belast met het onderzoek, hoe de Patentwet vau haar gebreken waren te zuiveren zouder bena deeling van den fiscus. Na uitvoerige bespreking was de Commissie het in beginsel eens geworden z/dat van de bedrijven een directe belasting kan en mag worden geheven, en op welke wijze die heffing zou kunnen geschieden zonder voor den belasting schuldige een gegrond b tw iar op te leveren en op te leveren en zonder de schatkist te leur te stellen." De commissie heeft echter gemeend, alvorens op deze grondslagen voor te bouwen, te moeten omzien naar de voorlichting van een erkend deskundige, waarom trent onderhandelingen waren geopend. De Commissie wanhoopte dan ook niet aan de mogelijkheid om haar taak tot een goed einde te brengen. Tegen den voorgestelden tabakaccy us, zoolang meerlxwoegden van oordeel bleven dat de verbruiksbe lastingen mogen verdwyi e had het bewind, in het beurs beginsel, geen overwegend bezwaar gevonden. Ta bak verdient eer door accijns te worden getroffen dan de zeep, die, terwyl de tabak om zoo te zeggen vry liep, veertig jaren lang een alles behalve beschermende en aanmoedigende baud, aan den arm der wetten van 1832 en 1840, in haar fabrieken heeft aange troffen. Of het cyfer van den accyns 22 per 100 k. van alle soorten onbewerkt, bewerkt, sigaren en snuif daaronder begrepen) welligt voor sommige soorton te hoog geno nen, of de wijze van aanslag althaus van biimenlandaclien tabak soms minder prac- tisch gekozen is. achtte het Bewind voor debat vatbaar. Werd onlangs uit Twente bericht, dat daar in sommige gevallen de indirecte belastelingen ontdoken worden, ook in Noord-Brabant verstaat men die kunst, vooral wat het recht van successie betreft. Van de menigvuldige en nogal aanzienlijke gifteu of makingen aan kerken (giften aan armeninrichtingen komen er hoogst keiden 70or) betaalt men bijna nooit recht van successie. Betreft het lichamelijke roerende goederen, effecten of comptanten, dan gaan deze v in hand tot hand over, en heeft de gift betrekking tot onroerend goed, dan doet men die ia deu vorm van eeu Woopc iutract. ten einde het hoogere successie-recht te ontduiken. Ook aan bijzondere personen geeft men de lichamelijke roerende goederen, effecten en comptan ten meestal op het ziekbed weg, en wanneer het vaste goederen betreft, die door niet al te na verwanten per sonen zouden geërfd worden, gaan ook deze vóér den dood aan hen over door middel van een koopcontract, waarin de koopsom als betaald is opgegeven. Op deze wijze worden er aanzienlijke sommen aan 's Rijks schatkist onttrokken. Vad.) Mijnheer de Jledacteur! Het bestuur der Goudache Kieavereeniging noodigde uwen verslaggever uit tot bijwoning der jl. Maandag gehouden vergadering. Hieraan hebben de lezers der Goudache Courant het verslag te danken, dat voor komt in het voorlaatste nummer van dit blad. Wanneer ge mij toestemt, dat de openbaarmaking van het in die vergadering behandelde tevens recht geeft tot openlijke bespreking der gevoerde discussies, dan zult ge mij zeer verplichten door de volgende regels in uw Zondagsnuramer op te nemen. Nadat achtereenvolgens in de jongste vergadering der Goud ache Kieavereeniging candidate» waren ge noemd en verdedigd voor het lidmaatschap van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, en daarna de wenschelijkheid was geopperd tot oprichting een°r Volkszwemschool, ging men over tot de bespreking van een ander onderwerp, namelijk het voorstel van de stedelijke muziek-commissie, om op de Stads- muziekschool, behalve de gewone lessen, ook piano- onderwijs te doen geven. Wie nu hier eene goed gemotiveerde oppositie had verwacht, moet zich deerlijk teleurgesteld heb ben gevoeld. Het voorstel werd gequalificeerd als voortspruitende uit broodnijd (leelijk woord!), kleingeestige concurrentie enz. Men nam op een eigenaardige wijze eene „2de aoort muziekmeestera" in bescherming, en laat dezen „het brood uit den mond nemen." Wat een akelig tooneel l Of nu eigenlyk de muziek-commissie ofwel de li te aoort muziek meesters hierbij een onmeedogende rol spelen, wordt niet juist vernield. Meer argumenten heb ik met den bestenwwil niet kunnen opsporen.—» Wat nu de zoogenaamde 2de soort muziekmeesters betreft, ze zullen niet dankbaar zijn voor de wijze, waarop hunue belangen zijn waargenomen. Maar niemand is zeker dupe geweest van deze medelijdende of gemoedelijke inleiding van het debat; de schoen wrong op een andere plaatsmen wenschte zijn hart eens lucht te geven over andere zaken en personen en dit geschiedde op een zoo ookiesche wijze, dat de zaak verdient, openlijk te worden afgekeurd. De heer A. van Dantzig, hoewel volgens zijn eigen woorden geeu musikus zijnde, geeft eene gun stige beoordeeling over het laat9te examen van de muziekschool van den heer Weusink, en betreurt tevens dat onlangs in de Goudsche Crt. een woord van aanbeveling was opgenomen, in het belang van het onderwys aan de atedelgke muziekschool. De schrijver van dit betrenrd artikel neme er nota van! Thans komt het broodnijd-argumeut, terwijl intusschen twee andere sprekers aanleiding gevonden hebben tot een hoogst leerzame samenspraak over bijzonder en open baar onderwijs. Doch wachtnu begint het licht uit een andereu hoek te schjjneu. De Voorzitter treedt op de hem- eigene moedige wijze het strijdperk bin nen. Hij zegt niet of hij eeu musicus is, maar wel, dat, *al deed men honderd oproepingen voor muziek onderwijzer, er niemand op zou dagen, die, als de heer Wensink, alle instrumenten kan bespelen(Stel nu by elke dier oproepingen een zestal sollicitanten, dan ziet ge in uw verbeelding den heer Wensink tusschen 600 muziekonderwijzers schitteren als univer seel strijker, blaz r, speler en zanger). De bedoeling van den spreker was misschien goed, maar hij heeft er den heer Wensink zeker geen dienst meegedaan. Doch hoor, hoor! de aangeboren scherpzinnigheid van den Voorzitter komt tot dit besluitjuist omdat de nieuw benoemde stedelijke muziekonderwijzer tot het bovengenoemd zeshonderdtal behoort en niet alle in strumenten bespelen kan (dit klinkt meer als een aanbeveling, dunkt me), juist daarom wil de muziek- commissie als het ware het piano-onderwijs op de Stails-Muziekschool binnensmokkelen. Op zoovel door zicht heeft de mnziekschoolocmumssie niet gerekend. Ziedaar haar geheel project aan de kaak gesteld ter beoordeeling van het Goudsche publiek en speciaal van den Gemeenteraad En na deze argumentatie die zeker elke beóor- deeling omtrent de edele bedoelingen der sprekers van de Goudsche Kiesvereenigjng overbodig maakt, durft de beer M. van Dantzig nog spreken van kleingeestige concurrentieTevens stelt hy voor, de debatten te sluiteu't werd trouwens ook tyd. Eéne insinueereude opmerking moest echter nog volgen, en wel van de zyde van den heer Wennekes, wien het speet, dat de examens der muziekonderwijzers niet openbaar zyn geldt dit de heeren musici, die door het Dagelyksch Bestuur waren uitgenoodigd het jongste examen af te nemen, of lag er eene directe motie van wantrou wen in opgesloten aan het adres van den nieuw benoem den muziekonderwijzer? In beide gevallen acht ik de strekking even afkeurenswaardig en verregaand ongepast. Onnoodig, nu nog te zoeken naar den oorsprong van andere valsche geruchten, welke reeds ten aanzien van den heer van Millingen werden verspreid, b. v. dat bij eigenlyk niet noodig had, veel moeite te doen tot het verkrygen van privaatlessen en», enz. Met welk doel op die wijze gehandeld wordt, be hoeft geen verder betoog, 't Zou toch treurig zijn, wanneer de heer Wensink met zulke wapenen moest verdedigd worden! Ten slotte nog een paar opmerkingende wen schelijkheid van de oprichting eener pianoklasse aan de Stedelyke muziekschool acht ik voldoend door de cv»imï*«dc u^cengezetdeze uitbreiding is zeer in 't belang vau de Goudsche muziekale jeugd. De goede vruchten zullen hier evenmin uitblijven als op audere plaatsen, waar sinds lang deze maatregel in werking is. Privaatonderwijs behoeft hierdoor in 't minst niet te worden uitgesloten of bemoeielijkt. Met de benoeming van den heer van Millingen, die toch waarlijk niet aansprakelijk kan worden ge steld voor het gebeurde met zyn voorganger, meen ik de Goudsche muziekale wereld geluk te kunnen wenschen eene nadere aanbeveling van zijn persoon en van zijne bekwaamheden acht ik niet noodzakelijk. (Tot naricht diene echter, dat de heer van M., wel degelijk violist is en onderwys op strijkinstrumenten geeft). Hy moge in het behandelde op de jongste vergadering der Goudache kieavereeniging niet de uit spraak zien van de publieke opinie onder de onpar tijdige stadgenooten. Doch genoeg hiervan, ik blijf het ernstig betreuren, dat jl. Maandag zooveel on aangenaams werd gesproken het verslag stelt my tot mijn waar genoegen in de gelegenheid, om aan het Goudsche publiek het onedele en onkiesche der dis cussies onder het oog te brengen. H. IJ3SEL DE SCHEPPER. Gkbokrn: 15 Der. Alida Cecilia, ondera A. van Wijken M. Strat er. 16. Naatje, oudera E. S. Cats en S. Dar id- •on. Pvnlu* Johannes, ouders J. Melkert en P. Dentro. OrKBI.KUKN: 14 l>er. A. P. K. tan Wijk, 2d. 15. L H. Oorilaud, 1 j. 5 m. H. tan der ZwaIn, 61 j. 16 N. J Hagpert huisvrouw tan H. Bennia, 32 j. C. van Zntphen, 4 m. 16 J. Heaem, 30 j. M. Worat, 16 d. H. tan Hofwegen, 43 j. L Blok, 55 j. Ondertrouwd J. HEKMAN de GROOT, laatst Weduwenaar ran G. de Vos, en M. J. KRAAN, Weduwe van T. de Jono. Geen Receptie. Eenigt kennisgeving. Gouda17 Dec. 1875. Getrouwd J. de KOSTER, Weduwnaar van K. Jonkie en CATHARINA EIJKHOFF, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling by de voltrekking van hnn huwelijk ondervonden. Gouda, 16 Dec. 1875, Bevallen van eene Dochter SOPHIA DAVIDSON, gebeide Echtgenoot van E. 8. CATS. Gouda, 16 December 1875, lieden overleed de jongste onzer lieve lingen LIJNTJE HENDRIKA, in den leeflyd van slechts zeventien maanden. A. DORTLAND. N. DORTLAND—de Haan. Gouda, 15 December 1875. Eenige Kennisgeving. Heden overleed te Rotterdam zeer plot- sebng on se geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw A. M. FRANKEN, geb. Vijeblaa». G, van dee LAAR Je. J. J. van dee LAAR Gouda, 15 Dec. 1875. Franken. Heden overleed te Gorinehem, myn ge liefde Vader de WelEdel Ge bore Heer KOR- NELIS van HOUWENINGE van SPRANG, in den ouderdom van byna 74 jaren. J. A. van HOUWENINGE. Gouda, 17 December 1875. Heden overleed le Dordrecht in den ouderdom van 49 jaren, Mevrouw de Weduwe 0. VOS—de Koningh. 17 December 1875. Mevrouw de Wed. F. van BOVENEop den Kleiweg verlangt met Februari een boven de 20 jaar, die een goeden burgerpot kan KOKEN en gewoon is NETJES en ZIN DELIJK HUISWERK te verrichten, tegen HOOG LOON.

Goudsche Courant | 1875 | | pagina 2