MEUBELEN. BINNENLAND. APVERTENTIfiN. *1» dit een waarheid, welke voor ieder duidelijk MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand. Gouda: Moordrecht: Gouderak: Stolwijk Haastrecht: Beeuwijk: Waddinxveen: kwaad te overwiuienzy hinkt op twee gedachten, want zij weet eigenlijk niet wat zij wil. Zij heeft zich in den jongstverloopen tijd druk met de jonker partij ingelaten en dit heeft in de oogen der andere partijen groot nadeel berokkeud. Sedert dien tyd hebben haar leden zich in de oogen van anderen, politiek ten gronde gericht en bij de verkiezingen zal het blijken dat die partij niets te beteekenen heeft. GOUDA, 20 April 1876. Gedurende de buide uren, waarin het Stedelyk Museum, op de beide Paaschdagen, tegen verminder den entreeprijs van 10 cents toegankelijk was gesteld, is het door omstreeks 7 0 personen bezocht Wel een bewijs, dat deze stedelijke instelling hoe langer zoo ineer ook bij den zoogenaamd kleinen burger op prijs wordt gesteld. Door de hulpvereenigiug voor Gereformeerd onder wijs alhier, is aan de Tweede Kamer een adres in gediend betrekkelijk de aanhangige Zaandamsche schutters-quaestie. De luitenant-kolonel van den generaleu staf J. M. A. van Helleuberg Hubar is benoemd tot chef van het Topographisch bureau te 's Gravenhage. In den Krimpenenvaard staan thans de bakens van twee verschillende spoorlijnen, die elkander nagenoeg rechthoekig nabij Berg-Ambacht snijden. Voor de ■ééne lijn, sectie Rotterdam-Houten, van den gecon- cessionoerden spoorweg Rotterdam-Munster, zijn reeds in de verloopen week door eene commissie uit Gede puteerde Staten in de respectieve gemeentehuizen de bezwaren aangehoord, welke door de belanghebbende grondeigenaars tegen de plannen van aanleg zyn ingebracht Voor de andere lijn Gouda-Dordrecht, hebben de werkzaamheden zich nog slechts tot de .afbakening bepaald. Voor de algeraeene vergadering van Volksonder wijs," te houden te Utrecht, in het gebouw voor kunsten en wetenschappen, op Zaterdag 20 Mei e. k. oyn op den beschrijvingsbrief o. a. de volgende voor atellen gebracht Van de afdeeling Gouda, dat de algemeene verga dering besluite haar invloed aan te wenden tot bet verkrijgen eeuer wettelijke regeling van voorbereidend lager onderwys; van de afdeeling Heerenveen oin het hoofdbestuur te machtigen zich tot de regeerhig te wenden met het verzoek om wettelijke regeling van ■den veldarbeid van kinderen van de afdeeling Zuid westhoek van Friesland, dat de algemeene vergaderiug het hoofdbestuur opdrage, namens de verecuiging bij de hooge regeeriug en de wetgevende macht er op nan te dringen, dat bij de herziening der wet op het la ger onderwijs daarin worden opgenomen1\ de bepa ling dat 4/j der kosten voor het lager onderwijs door het ryk gedragen worden 2°. het beginsel van den leerpliehtvan de afdeeling Krommenie om met allen -ernst by de hooge regeeriug aan te dringen op de opriehting van een rijkspensioen fonds voorde weduwen .der openbare onderwijzers. Dinsdag en Woensdag heeft alhier de 14de jaariyk- ■sche^vergadering plaats gehad van de Vereeniging van Gymu ast ie konder wijzers in Nederland. Bij dpze gelegenheid is door den heer H. J. Steen bergen een openbare les gegeven in de zaal „Kunst min" ter by woning waarvan een aantal personen waren uitgenoodigd. Na afloop dezer les werd een voordracht gebonden •door den heer J. S. G. Disse, van Leiden, met de strek king het doel der vereeniging beter te doen kennen. Het doel der vereenigiug is volgens dien spreker, juistere begrippen te verspreiden aangaande 't nut der gymnastiek en bare beoefening te bevorderén. De vereeniging bestaat nu 14 jareu en zij beeft veel bijgebraeht tot eeu algemeene beoefening van gym nastiek. Toch laat deze nog zeer veel te wenscben over. Nog door te veel menscben worden verkeerde ge dachten gekoesterd over wat de gymnastiek eigenlijk is, nog te véle menscben beschouwen gyninastlek-oefe- ningen als een vereeniging van halsbrekende kunsten en niet als regelmatige oefeningen die dienen om alle deelen van *t lichaam te ontwikkelen. Niet 't minst in onzen tijd, zeide spr., waar al 't mogelijke wordt gedaan en veel tijd wordt gevorderd tot ontwikkeling vau den geest, moet met kracht aaagedrongeu worden op de ontwikkeling ook van hfct lichaam. Sleehts in een gezond lichaam kan een gezonde geest wonen. Wanneer wij nagaan, zeide spr. de vele uren die aan 't schoolgaan en aan het huiswerk worden besteed dan behoeft 'tgeen betoog, dat, zonder nog tie tijd besteed aan godsdienst-, mu ziek- en tcekenonderwijg mede te rekenen, er zeer wei nig tijd overschiet voor 't onderwijs in de Gymnastiek. Veelal geschiedt dit dan ook slechts gedurende een of twee uur in de Week. Dit is verkeerd. lederen dag moesten kinderen - niet alleen de jongens maar evenzeer de meisjes - eenige tijd aan gymnastiek oefeningen be steden. Eerst dan kan zij werken zooals 't behoort. Spr. eindigde roet de sympathie in te roepen van 't publiek voor de vereeniging, die om haar streven vruchtbaar te maken, onmisbaar mag heetem*. Nadat de genoodigden door applaudisscmeut den heer Disse haren dank betuigden voor 't gesprokene werd nog door een ander lid der vereeniging een woord van lof gesproken tot den heer Steenbergen voor zij n-'t was zoo even bij de openbare les gebleken - goed, een voudig ouderwijs. Des middags vereeuigden de leden der vereeniging zich in „Tivoli" en des avonds waren zij in de gele genheid gesteld de repetitie bij te wonen van „Apollo." De volgende vergadering zal Worden gehouden in de gemeente Utrecht Ten einde van zijn overtollig binnenwater bevrijd te worden, heeft het bestuur van den polder Berg- Ambacht eene overeenkomst gesloten met de besturen der omliggende polders den Hoek, Zuidbroek, Beneden- Haastrecht en Vlist-Westzijde, welke alle reeds geheel of bijna geheel op zomerpeil staan. Door middel van 4 a 5 duikers in de polderkilden wordt nu het water in bovengenoemde polders geloosd. Meer en meer blijkt alhier de gebrekkige hulp der watermolens en het gemis van een doelmatig stoomgemaal. Naar het Vaderland verneemt, zal de afdeeling Eeredienst bij het Departement van Finaueieu worden opgeheven en ouder hot algemeen secretariaat van dat Departement worden gebracht De Eerste Kamer heeft Dinsdagavond hare werk zaamheden hervat. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van den heer van Eysinga; zij zijn in tarnden gesteld eener commissie. De laatstelijk van de Tweede Kamer ingekomen wetsoutwerpeu zijn naar de afdeeliugen verzonden. Het Nieutos o. d. Dag meldt, dat president Bur gers den 19den Maart te Kaapstad in goeden wel stand is aangekomen. Van Fort Elizabeth reisde de president met eigen paarden naar Pretoria, waar hij véOr ziju verjaardag (15 April) hoopte te zjjiu Het te Arnhem bestaande dames-cjuiilu voor de watersnood-loterij heeft ter beschikking gesteld van de hoofd-coinmissie woexr dcu watersnood te Amster dam eeu bedrag vipi 6000, zyude de gedeelldyko opbrengst der verkochte loten. Iu het eerste trimester van 1876 werden door de Alfeusche brug gelaten 2658 schepen en 1241 sche pen door de brug over de nieuwe vaart tcgcuover de Gouwesluis. De schepen met liggeuden mast en an dere kleine vaartuigen, waarvoor de bruggeu niet ge wipt behoefdeu te worden, zijn onder de opgegeven getallen niet begrepen. Iu het gemelde tijdvak heb ben langs de Gouwe drie doorbraken van polderdijken plaats gehad, waarbij opnieuw is gebleken van den nudeeligen invloed, die door de vele stoomhooteu op de oevers van dat smalle vaarwater wordt teweegge bracht. Indien dc aan die booten toegestane snelheid niet spoedig wordt gewijzigd, in dier voege, dut de vaart tusscheu Al feu en Gouda in niet minder dan twee uren mag worden volbracht, dan is het te vree zen, dat enkele dijken, zooals b. v. van den Nesse polder, nabij Boskoop, weldra geheel zullen bezwijken voor de onderin ij tiende werkiug van de sto mikracht op den slappeu derriegrond, waaruit daar ter plaatse eu grootendeels langs de geheele rivier de bodem bestaat. Voor ieder, die de uitgebreide scheepvaart door dat kanaal van nabij kent, wordt het met den dag duidelijker, dut de verbetering van dat vaarwater dpor het algemeen belang dringend gevorderd wordt. De Haagsche kroniek i'er Gr. Cl. meldt dat de ongesteldheid van H. M. Koningin niet van dien aard is als dc berichten der dagbluden doen vermoeden. H. M. is wel min of meer ongesteld, doch gelukkig niet in die mate, dut nu reeds zou ziju beslist, <iat de vorstin dit jaar den koning niet naar Amsterdam zal vergezellen. Althans niet om redeueu van gezondheid. Omtrent de schoplsretplannen van den minister Heems kerk, «hoort de sohr. dat hij «/bevrediging voor som mige wenscben der clericalen" en daarom //niet meer kweekscholen zal voorstellen. Hij meldt, dat de Min. ziju ontwerp //dadelijk bij den terugkeer van de Tweede Kamer zal aanbieden om zijn woord in te lossen." Hij verwacht dientengevolge een strijd om de prioriteit lussehen het voorstel van den Min. en dat van den heer Moens. Wat de belastingoutwerpen betreft, verzekert hij, dat men bij 't antwoord van den Min. van Fin. op het voorloopig verslag eeu gewijzigd wetsontwerp cal zien verschijnen, dat op geheel andere grondslagen rust als het oorspronkelijke. Men verhaalt, volgens htm, met volkomen ernst, dat Izaak de Jong, een der aanvankelijk verdachten in de zaak v. d. Kouwen. een gereserveerde plaats by het proces van Jut gevraagd en verkregen heeft, als de eenige vergoeding, onrc«ht genoegvoor de zedelijke marteling, hem onschuldig aangedaan. Ook maakt bij naar aanleiding daarvan melding ▼au-de verplaatsing van den kommandant van poli tie van Scheveningen van Schoonhoven, en van den inspecteur Beukman, zoodat nu alleen de heer Mertz overblijft van't triumviraat, dat in de zaak van den dubbelen moord zich onderscheidde en hy verneemt dat ook de komnxissaris Wuffers en eenige andere in specteurs ook worden verplaatst en op die wijs het* personeel vernieuwd, zoodat 't mogelijk zal worden onder den tegen woordigen hoofdcommissaris een polietiemacht te 's Huge te orgauiseereu, waarbij esprit de corps heerseht. In de maand Juni zul waarschijnlijk Dokkura drnk door bedevaartgangers worden bezocht. De Paus toch heeft bepaald, dat volledige aflaat te verkrygeu zal zijn voor ieder, die in die maand de kerk te Dokkum bezoekt, waar eenige reliquiëu van den H. Bonifaeius worden bewaard. De werkstaking der scheepstimmerlieden te Amster dam is nog niet geëindigd, tot groot ongerief ea schade van sommige bouwmeesters, vooral van hen die aan termijnen van oplevering v< rboudeu zyn. Ver scheidene werkstakers hebben elders werk gezocht en gevonden. 9 Het plan bestaat meer eenheid te brengen onder de verschillende muziekkorpsen der acht regimenten infan terie. Ten einde dat doel te bereiken, zou heden ouder de leiding van den kapitein F. Duuekler, directeur der stafinnziek van het regiment grenadiers eu jagers, eeu bijeenkomst van de kapelmeesters dier korpsen te 's Ilage plaats hebben, waaraan ook zul deelnemen de kapelan es ter van het niAriue-muziekkorps. Men mug verwachten, dat deze poging de gewensehtc uitkomsten zat hebben. De bijeenkomst, ouder presidium van deu beroemden directeur der kapel heeft plaats gedurende drie dagen (20, 21 en 22 April) en zal strekkeu om te doen hooreu hoe men effeet eu kleur kan brengen in een uitvoeriug, door een corps van 28 muziekanten met den kopi 1 mees ter. Daar thans instrumentatie en diapason in ons leger geheel dezelfde ziju, kan dus uit de verschillende corpsen één orehest worden samengesteld. Morgen zal eeu uitvoering van orehtst met '2i leden plaats hebben, terwijl dcu Sin de vc;sch;iie.ids heeren directeuren iu staat zullen worden gesUld onze betoemde garde-kapel te hooren, waartoe hun anders veelal de gelegenheid ontbreekt Dat incu ook iu den vreemde hei goede van Ne derland op prijs stelt bewyst liet feit, dat de heer Duuekler dezer dagen eeu uituoodigiug heeft ontvan gen om eenige concerten te komen geven te Geneve. Ofschoon men zou ineeneu dat uau zulk een uitnoo- digiug, als zeer eervol voor ons laud, zeker gevolg zou wordeii gegeven, gelijk België ziju Guides dan ook volgaarne laat vertrekken om ddcre roem te oogsten, zal evenwel de heer Duuekler tot zyn leed wezen bet eervol aanbod moeten afslaan; daar.... aan de kapel der grenadiers verlof wordt geweigerd. Jammer zeker, ook voor de kunstwaarde van het eorps; de Belgische Guides toch byv. ziju uitgenoodigd om voor zes weken a twee maanden te Philadelphia te komen, waarvoor zij met ƒ100.000 zouden worden beloondinet zulke verdiensten kan men natuurlijk goede artisten tot zich trekken, maar zelfs een artist als de hooggewaardeerde Duuekler kan, ten spijt vnu zijn veelomvattende talenten, geen artisten maken als hij, met karige bezoldigingen, tegen zoo machtige geld-concurrcutie moet opwerken. Het komt ons dau ook voor eeu zeer verkeerde opvatting te zyn, dut men de mogelijkheid om extra-verdieusteu te genieten aan onze garde-kapel outhoudt en, wij drukken ten sterk ste op deze, eventualiteit, haar roem zoo wellicht zal doen verloren gaan. {Dagblad.) De heeren Jos. Joeobson R. P. Thooft, F. D. O. Obreen, C. A. van den Abeele en dr. H. F. Karaten, bestuurders der afd. Rotterdam van het Tooueelver- bond hebben vande commissarissen van den Rotterdam- scheu grooten schouwburg dezen gepacht, iu hun privé, omdat commissarissen niet genegen waren met de afdeeliug de pacht te sluiten. Toch rekenen- de bestuurders op deu steun der afdeeling, die hun ook is toegezegd, terwijl de directie, waaraan zy de be speling hebben toevertrouwd, de heeren Legras, van Zuijlen eu Haspels, zich verbonden hebben omtrent de exploitatie uit artistiek oogpunt aan eenige voor waarden te voldoen en zich met het afdeelingsbestuur te verstaan. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het af nemen der examina aan de militaire schooi te Dresden. Geen enkele cadet, behoorende tot de eerste klasse, heeft aan de gestelde vereisehten voldaan. De Dresdensohe berichtgever, die deze mededeeling i#n dc KSln. Zeitung heeft gezonden, voegt er by, dat er aan partijdigheid der examinatoren niet mag worden gedacht. De oorzaak van dit ongunstige verschijnsel moet elders worden gezocht. De Saksische Cadettenschool is sedert jaren een toevluchtsoord voor de zonen der Welfiache ultramontaneu en andere anti- rijksgezinde familiën, aan tucht heeft het er gedurende langen tijd gehaperd en dit is nog steeds het geval en daaraan moet'het worden toegeschreven, dat het onderricht niet de gewenschte vruchten draagt. De Saksische minister van oorlog dit vernemende uitte de volgende woorden: /rln 1866 heeft Saksen een gevoelige neerlaag geleden, dit is de tweede." Naar de te Brussel te houden tentoonstelling van voorwerpen, betrekking hebbende op de gezondheids leer, en van reddingsmiddelen zullen door Amster dam o. a. worden gezondeneen volkomen plan der brandweer-telegruafleiding een personenwagen een spuit eerste en een spuit derde klasse, benevens alles wat kan strekken pm een deugdelijk begrip te krijgen van de geheele organisatie der brandweer. (Hól.) In Arnhem zijn, «volgens aangiften bij den gemeen te-ontvanger, 1395 honden 1275 honden van weelde en 120 werkhonden; van de eerste wordt ƒ3, van de laatsten 1,50 belasting geheven, zoodat de hondeu-belasting er ƒ4005 opbrengt. Dr. O. J. de Lange, die dezer dagen als voorzitter van de afdeeling Alkmaar en omstreken vau Volks onderwijs" hare vergadering met een kort woord opende, deelde mede dat hy des morgens van dien dag zitting had gehouden voor het keureu vau mili ciens. Groot was de mosielijkheid geweest om de gezichtssterkte te bepalen van hen, die als reden van vrijstelling ooggebreken hadden opgegeven, daar ze niet kunnende lezen, de letten ook niet konden zien. Gelukkig kwam een lid der kommissie op den inval om de proef te nemen inet de figuren vau speelkaarten in plaats van met letters en zie, die kenden zij allen. Iu het advertentiehuisje op het St.-Jauskerkhof te Utrecht wordt vauwege de vereeniging tot verbetering der volksgezondheid aldaar welwater tentoongesteld, zwart als inkt, by het pompen schuimende als zeep sop en zoo onaangenaam riekende, dat het zelfs voor huishoudelijke diensten onmogelijk te gebruiken is. I)it water is afkomstig van deu Zwarteuweg, aan de linkerzijde van deu Amsterdnmschen straatweg, w.iar de bewoner» genoodzaakt zijn slootwater te drinken. r Met het oog op de bevoegdheid, den kouing voor behouden, tot het i ./Stellen vau leerstoelen, niet in de wet op het hooger ouderwijs genoemd, heeft De Ned. ludustr. vrède inet bedoelde wet. De redactie maakt die reserve met het oog op de vraag, of het nijverheids recht niet is vau zoo bijzonderen aard en omvaiig, dat daarvan een speeiuul vak gemaakt, en derhalve eeu speciale leerstoel daarvoor behoorde te wordeu aangewezen. „Het ontwerp spreekt wel van burgerlijk cn haudelsreoht, ook van administratief reclitdoch met alle bescheidenheid gelooveu wij „zoo lezen wij iu de lud.dat wat ouder nijverheids- recht vult, niet of slechts zeer zijdeliugs onder die vakkeu pleegt begrepen te wordeu. Eeu industrieele wetgeving bezitten wij wel niet, maar er zijn toch verschillende wetten en tr.ictaten in werking, die uitsluitend de nijverheid raken, en die te zainen ge nomen onze nijverheids-wetgeving uitmaken. „Is er niet bovendien een theorie van de nijver heidswetgeving „Op welke gronden rust het recht van den staat oin zioh te benjoeien met de nijverheid, met deu arbeid iu het algemeen, met dieu in fubrieken eu by ambnohten in het byzonder Welk is het motief; dat den staat het recht geeft om te regelen de be trekkingen tusschen industrieele» en anderen, die gelijksoortige producten vervaardigendie tussohen den werkgever en zijn werklieden die tusscheu fa briekanten en verbruikers: die tusschen de industrieeleu en het algemeen belang? Is er ook niet een geschiedenis van de industrieele wetgeving? Het positieve industrieele recht pleegt in de gewone oollegiën over burgerlijk en handelsrecht slechts ter loops te worden aangeroerd; maar de nyverheid, die nimmer stil mag staan en dag aan dag nieuwe verhoudingen doet geboren worden, zij strekt zioh in zoo ontelbaar vele vormen over de gansohe maatschappij uit, dat er niemand te vinden is, die niet met haar in aanraking komt, niemand zich aan haar heerschappij geheel en al zon kunnen onttrekken. Heeft de industrieel noodig zyn rechten en verplichtingen nauwkeurig te kennen, het bezit van die kennis is niet slechts een vereischte voor hen, die zich aan een of anderen tak van nyverheid wijden, de mogelijkheid van het verkrijgen van die kennis is evenals het bezit van die kennis een uni verseel belang, een vereisohte voor ieder die op al gemeene beschaving aanspraak mag maken. wordt, die zich slechts da moeite Wil geven om een weinig over de zaak na te denkenis het evenzeer een feit, dat buiten 's lands van het nijverheidsrecht een bijzonder vak wordt gem&akt en voor zijn on derwijzing bijzondere leerstoelen bij onderscheiden universiteiten worden aangetroffen, dan durven wij de hoop koesteren, dat een der eerste vakken, waarop onder de werking van de nieuwe wet op het hooger ouderwys art. 34 zal worden toegepast, zijn zalhet industrieel recht." Tot dusver bestaan, by de verschillende ipoorweg- maatschappijeu in ons land, ook verschillende sein- reglementen. Wy vernemen dat er sprake van is om, voor zooveel de algemeene seinen betreft, een regle ment voor alle Nederlaudsche spoorwegen te vervaar digen. Het spreekt van zelf, dat voor locaalseinen dusdauig reglement moeielijk te maken is, wegens de verschillende seiastelsels. Dit reglement zou weder steunen op de reglementen van die buitenlandsche spoorwegen, waarmede de Nederlaudsche in betrekking staan; hierdoor zal tnen meer eenheid in de seinen verkrijgen en zal de veiligheid beter gewaarborgd zijn. Men klaagt wel eens over onstuimige vergaderin gen en het debat over persoonlijke feiten, die in de laatste jaren in onze Tweede Kaïner niet tot de zeld zaamheden behooren. Maar de onstuimigste discussie en de meest persouulijke feiten, waarvan de jaarboeken van eenige Ëuropeesche wetgeveude vergaderingen ge wag maken beteekenen niets by de handelingen gelukkig dat in het Ilollandsch dit woord voor wet geveude vergaderingeu bestaat van de republikein- sclie conventie vwl Zuid-Garolina. Den 12 den be raadslaagde zy over eene quaestie vau hervorming en het bleek, dat de reformers en de anti-reformers nagenoeg tegen elkander opwogen. Toen werden nieuwe argumenten te berde gebrachtde leden haalden hunne revolvers uittafels eu stoelen werden omver geworpen en ten slotte zegepraalden de hervormers, zoodat de maatregel werd aangenomen. Wij zijn nieuwsgierig hoe de heer griffier deze discussie iu de notulen zal vermelden. Men leest in het Jouru. de Charleroi. Dat katten of honden, ten gevolge eener slechte behandeling zich het leven benemen door in het water te springen of alle voedsel te weigeren, is zoo ze'dzaara niet, wel dat een ezel het leven te zwaar viel. De ezel, wiens lot wij verhalen, was oud eu versleten, hij sleepte met moeite een te zwaar geladeu kar bings de Sainbre voort. Zijn meester, een dronkaard, log ver van nuchter op de kar te zingen, slechts van tijd tot tijd ophoudende oin deu armen ezel met scheldwoor den eu stokslagen te overladen. Het dier ontving de slagen met hangende ooren eu deed telkens bo- venezelsche pogingendoch weldra begaven hein zijne krachten, en hij viel. De dronkaard, geholpen door eenige toevallig pftsseerende menschen, hielpen t dier weer op, eu na eenige oogenblikken ging alles weer zoo slecht mogelijk, en de meester zette zich op nieuw op de kar. Ditmaal kon de ezel het niet langer verkroppen hij naderde langzaam de rivier, en na een oogeublik aarzelt-ns sprong het dier met kar en al iu het water. De dronkaard, die door dit koud bad weldra nuchter werd, kon nog den oever bereiken; doch de ezel en de kar werden met den stroom meegesleept. GOUdfi 20 April '76. Tot ongeveer vorige prijzen was de omzet klein. Poldertarwe puike Witte 9.25 a ƒ9.50, Mindere /8.50 a 8.75, Roode puike 10.— h ƒ10.50—, Rog ge puikeƒ 7.25 a 7.60, Mindere 6.80 hf 7,20, Voer 6.40 a 6.70, Gerst puike ƒ7.a/7.50 Minde re 6.a ƒ6.70. Haver zware ƒ5.a 5.50, Ligte 8.75 A/4.25. De veemarkt met weinig aanvoer, hoewel de prijzen hoog waren was echter de handel traag, eenige on verkocht gebleveu, varkens voor Londen van 24 a 26 cents per half kilo, magere varkens en biggen vlug verkocht. Aangevoerd 25 partijen Kaas den handel vlug, pryzen van 26 a 30. Goeboter 1.40 a 1.50. Weiboter 1.20 a 1.80. GEBOREN: 16 April. Dirk, ouders D. J. de Jong en M. van tatuwen. Johmiuea, ouders J. H. Kooien en P. M. van der Spelt. Adriaans Wiggert, ouders J. Visser en A van der Graaf. 18. Pister, ouders A. Lens cn M. J Re- paron. Cornelis, oaders A. *an Vlsardingen en G. de Werk. Josephu8 Nicole*» Joannes, ouders G J. F. Steijnen en J. M. T. Spruit. Alids Agnes Maria, ouders J. van de Pa.ourdt en A. J. Melkert. Comelin Lathurina, ouders G. J. Kinwei en M. F. Zyleinau. OVERLEDEN i 17 April. A. A. Zwaneveld, 10 ro. - 18 RA Gelderblom, 5 m. J. W. van Loon, 9 m. M. de Gruyl, 8 w. J H. van Steinvourt, 15 j. 11 in. - 19 G. Hageman hnisvr. van J. Bruyucl, 58 j. GEHUWD: 19 April. 11. do Marie eu W. C. vau Wyk. Burgerlijke Stand van onderstaande Gemeenten van 12 tot 20 April 1876. GEBORENAlberta* Aagastiaas, oaders C. van der Voorna ea J. Verborg. Magdalena, ouders P. Oudyk en A. Stol wijk. Catharine Hermina, ouders B. Swieb en T. Matze. C)VERLEDEN: A. de Jong, geh. met L. Heester, 59 j. J. Verstoep, 1 m. GEHUWD A. Vorkaik, 22 j. en C. Ooms, 21 j. GEBOREN. 16 April. Jacob, ouders H. de Broijn en A. van Rijswijk. 19. Arie Adriaans, ooders M. Har reman en A. C. Stnijver. OVERLEDEN. Geene. ONDERTROUWD. Geene. GEHUWD. Geene. GEBOREN: 15 April. WiUemijntje, oaders F. Sloof en A. van Dam. OVERLEDEN: Geene. ONDERTROUWD: 14 April. K. van der Graaf met A. Huisman. GEHUWD: 15 April. H. H. Zijlstra en S. Scheer. GEBOREN14 April. Martha, oudera J. van Zuilen en C. van Vliet. Dirk, oudera K. van Wijngaarden en A. W. Tceow. OVERLEDEN: 18 April. M. de Frankrijker, oud 8 j. ONDERTROUWD: 14 April. A. Vergeer, Jongman, oud 24 j. met E. van der Sprong, Jongedochter, oud 24 j. GEHUWD: Geene. GEBOREN: 12 April. Adriaans, oudera T. van der Maat en M. Poel wyk. 17. Cornelia, ouders J. N. van Spengen en C. Voordouw. 19. Pieter Adrianua, ouders J. de Groot cn W. Ooogenboom. OVERLEDEN: 17 April. T. C. van Vli$t, 4 m. 18. R. W. van der Wolf, 9 m. ONDERTROUWD; L. vsn Eetwen, 28 j. en J. Streng, 24 j. A. Verkleij, 80 j. en M. Moons, 22 j. GEHUWDGeene. GEBOREN: Gijsbertos, ouders C. van der Linden en J. Droog. Gerrit Aagje, ouders C Buurman en W. vau Eek. OVERLEDEN: H. Voorkamp, geh. met P. Verzijden, 43 j. G. Compter, 85 j. J Koster, 4 w. ONDERTROUWD: B. P. Streng en M. Moona. A. Boe re en E. Vergeer. P. Versloot en B. van der Kraan. GEHUWD: Geene. Bevallen van een Zoon, J. M. T. STEIJNENSpruit. Gouda, 18 April 1876. Heden overleed in den onderdom van bjjna 59juren, mijne geliefde echtgenoote MAlt- GARETHA HAGEMAN, in wier- bezit ik mg bijna 29 jaren mocht verheugen; allen die de overledene gekend hebben, zullen beseffen wat ik en mgne kinderen in haar verliezen. J. BRÜUNEL. Gouda, 19 April 1876. NB. Op verzotk van de overledene tullen geen* uiterlijke teekenen van rouw gedragen worden. Tot onze diepe droefheid overleed beden onze veel geliefde Vader en Bebnwd-vader de Heer JOHAN CORNELIS vah de» BültCHT van LICHTENBERGH, in leven Med. Doet. te Harderwijk. C. J. van die BURCHT van LICHTENBERGH. A. P. J. van der BURCHT van LICHTENBERGH Gouda 19 April 1876.Pqevf. Geroelig aan de vele blijken van belang stelling, ondervonden bjj bet overigden van onzen Broeder en Behuwdbroeder den Heer Me. J. VIRULY van VUREN en DALEM, te Kuren, betuigen wij daarvoor onien wel- meenenden dank. T. P. VIRULY. M. VIRULY—Lideboer. Gouda, 19 April 1876. Heden ontsliep, zacht en kalm, in den Heere, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon JOHANNES HERMANUS, in den ouderdom van bjjna 16 jaren. H. J. van STEINVOORT. M. van STEINVOORTRietveld. Gouda, 18 April 1876. Uit de Hand te koop eenige Nette MEUBE LEN, nis: SPIEGEL, TAFELS, CANAPÉ, enz. Te bevragen bij den Bwkbandelaar A. BRINKMAN, te Govda.

Goudsche Courant | 1876 | | pagina 2