DIENSTBODE. DUIGEN! (KLIPHOLT). VERLOREN DIENSTBODE. KTNDERSSEÏSJrs, ADVERTENTIËN. Pakket Rekeningen Mejufvrouw SWITZER WekclUkschc Zamcnsprakcn a. BZRzinsnKzzMiAiisr, EEN MEISJE, 16 jaar oud, NIEUWE OLIJF- EN PRIMA TAFELOLIE. Schildpad- en Londonderry-Soep, Puike kwaliteit. Billijke prijzen. Bauduin Co. Vergadering van den Gemeenteraad. Burgerlijke Stand- f H! tan willigen op de TIENDE WEG vraagt eene 1 JNi^876- No. 885 der beroemde O^TTTAJtTG-iEILT WEIMAR HEUDEJÜT arriveerde eene Lading mooie ROTTERDAM. Dit scheen hij beiden 't geval. Het voorstel van den lieer Mesaeraakur werd met groote meerderheid aange nomen, «oedat indit geval 't verzuim der formaliteit geen Jc waad kon um de voorateller evengoed te varen onder~ ieekenaars van ziju voorstel had kunnen krygen, wat niet kan gezegd warden van dat van den 'heer Samsom. Diens voorstel tot *t «aken van trottoirs word ook ■ttaande de vergadering ondersteund, en toen het in idisoussie kwam, bleek het dat niemand er voor was, «n geen enkel raadslid braeht zijne «tem daarvoor uit. Om nu zulke zaken te voorkomen, om nu te be letten dat lick het feit herhaalt, dat er veel tijd geheel zonder eenig nut wordtverdaan, moet o. i. zeer «treug de haud gehouden aan art. 17. De raadsleden «noeten, willen zij een voorstel doen, zich overtuigen dat er althans twee medeleden zijn, die aanneming van het wooretei wenschen. Daartoe moeten volgens art. 17 <lie iwee het voorstel als 't ware medeonderteekeneu. Dan is -er ten minste eenige waarborg, dat niet 't eerste het beste voorstel, dat in 't brein van een der leden opkomt, in .discussie wordt gebracht. Dan is er veel kans dat wij voortaan bevrijd blijven van dergelijke geheel on- noodige diseussien als het verslag van de raadsver gadering van 23 Juni jl. ons heeft doen lezen. In het hoofdkiesdistrict Ridderkerk is tot lid van 4e. provineiale Staten van Zuidholland verkozen de .heer C. A. Molenaar. Door Burg. en Weth. van den Haag is aan den gemeenteraad eene nieuwe regeling van het meer 'uitgebreid lager onderwijs aldaar en te Scheveuingen voorgedragen. ■De aanwezigen ter Donderdag avond gehouden Haag- sche afdee lings vergadering der vereen iging het JMetalen Kruis outyiugeu o. a. de zeldzame mededeeling dat een oud-strijder op 85-jarigen ouderdom tot hunnen kring was toegetreden. Deze veteraan heeft den tocht -naar Rusland medegemaakt en nam ook deel aan den slag van Leipzig en Waterloo. paste vryi drang te «De tr Weshalve zij, evenals de Ambtenaren te Araster- zich veroorloven, Uwe Vergadering met ge vrij moed tgheid, en den meest mogelijken aan- verzoeken: tractements-verhooging, „voor zooverre die nog niet reeds is geschied, en de uitbreiding van voorzegd Pensioenfonds tot de weduwen en weezen van Rijks-ambtenaren,/ weldra tot een voorwerp Uwer overwegingen en van Uwe hooggewaardeerde en veel vermogende zorg te maken. 't Welk doende, (Hier volgen de handteekeningen). In het belang dezer voor vele duizende ambte naren en hunne gezinnen zoo hoogst gewichtige aan gelegenheid, is het wensehelijk dat overal elders, dat voorbeeld worde gevolgd. Z. M. de koning heeft afgewezen het verzoek om gratie, door Jut voor Christina Goedvolk ingediend, -die door het gerechtshof te 's Hage tot 12 jaren tuchthuisstraf is yeroordeeld wegens medeplichtigheid aan den diefstal, waarmede de moord op mevr. van der Kou wen gepaard ging. Jut's huisvrouw zal dus eerstdaags naar de vrouwengevangenis te 's Bosch worden overgebrrcht. De lessen aan de rijks-la ml botrwsehool te Wagenin- geu zullen op -J.8 September een aauvang uemeiL De examens van toelating zijn bepaald op 15 Juli en 15 September. Het C. D. komt terug op het bericht omtrent het gebeurde op een ramtorenschip in de roodezee. Het is erg oierdreven geweest; sléchts één persoon is in de roode zee overleden, zonderK dat blijkt of dit ten gevolge van een zonnesteek is. Een ander, die wel door een zonnesteek werd getroffen, is ziek te Aden achtergebleven. De voorstelling, alsof de kommandant de schuld der ongevallen had, is geheel ongegrond. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek is door den gemeenter. van Sneek beslist, dat qok meisjes op de hoog. burgerschool aldaar kannen worden toegelaten. Blijkens bij het Ministerie van Binnenlandsche zaken ingekomen ambtsberichten zijn in de maanden Maart, April en Mei 13 gevallen van dolheid of ver moedelijke dolheid bij honden voorgekomen. Eene vrouw te Helvoirt, die in Januari door oen dollen hond gebeten was, stierf 2 Mei aan hydrophobic. Een meisje te Nieuwenhagen, en 5 personen te Grons- feld werden in Mei door een dollen hond gebeten. In de voorafgaande maanden December, Januari en Februari waren respectivelijk 15 gevallen van dolheid of vermoedelijke dolheid bij honden voorgekomen. Van uit 's Hertogenbosch is, met betrekking tot het door 80 Rijks-ambtenaren te Arasterdam inge zonden adres tot verhooging der jaarwedden en vervor ming van het burgerlijk pensioenfonds een adres van adhaesie ingezonden aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal. Men verzoekt ons dit adres in onze kolommen een plaats te verleenen waaraan we gaarne voldoen. Het is van den navolgenden inhoud- Aan de Eerste cu Tweede Kamer der Staten- Generaal, Geven met den meesten eerbied te kennen r De ondergeteekenden, Rijks-ambtenaren te 's Her togenbosch, Dat zij kennis hebben genomen van het verzoek hetwelk in April dezes jaars door 80 Rijks-ambte naren te Amsterdam aan Z. M. den Koning, en ook aan Uwe vergadering werd gerieht, om eene billijke verhooging der jaarwedden, van sommige beambten en bovenal om het vervormen van het Pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren, tot een Pensioen- en Weduwenpensioenfonds te bewerken; Dat cy met die adressen geheel instemmen; DE AMERIKAANSCHE „BOOKSELLER" OVER ONZE INZENDING TE PHILADELPHIA. Het Nieuwsblad van den Boekhandel ontleent het volgende aan bovengenoemd Amerikaansch tijdschrift: Voorzeker zal geen liefhebber van boekeu in gebreke blijven «en bezoek te brengen aan de deftige inzen ding van de Nederlaudsche Boekhandelaarsvereeniging, welke te vinden is in het hoofdgebouw. De Neder landers zijn van oudsher bekend als boekdrukkers en uitgevers, en menig zeldzaam en meest gezocht boek deel in onze boekwinkels draagt het drukkersmerk van de oude hollandsche uitgevers. Daarom verwacht de bezoeker hier veel te zullen vindeu, wat hem in teresseert en hij wordt niet teleurgesteld. Naar de banden te oordeelen, worden in Nederland de boekeu hooger in waarde gesehat om hun inhoud, dan om hun schitterend uiterlijk, hoewel er onder de kunst- uitgaven niet weiuigeu zijn, welke zoowel door huil elegant uiterlijk als door huu nuttigen inhoud uit munten. De inzending staat onder toezieht van den heer C. L. Brinkman Jr. van Amsterdam, zoon van een der voornaamste uitgevers van Nederlaud. Hij vertegenwoordigt hier de Boekhaudelaarsvereeniging en het is hem een recht aangename taak den bezoeker in de rijke verzameling der Nederlaudsehc letterkunde rond te leiden. De verschillende soorten van uitgaven ziju rubrieks- gewijze ingedeeld; zoodat de bezoeker met een oog opslag den eenen of anderen tak van letterkunde welke hem het meeste interesseert, kan vinden; terwijl hem bovendien kosteloos een uitmuntend ingerichte catalogus wordt ter hand gesteld. Bijzonder merkwaardig is de afdeeling „opvoeding en ouderwys," welke de verschillende methoden van ouderwijs bij het^olk in gebruik laat zien. Bij deze boeken is volstrekt niet aan versiering door platen of bindwerk gedachtde meesteu ziju inderdaad slechts ingenaaid of iu omkleedsel van grof of blauw papier, maar zij ziju niettemin uitmuntend "in hun soort. Bijzonder opmerkenswaardig zijn in die af deeling de uitgavim van J. B. Wolters te Groningen en C. L. Brinkman te Amsterdam. Op het gebied van cartografie treft men eene uitgezochte eolleotie aan van atlassen eu kaarten, waaronder een atlas van Nederlandsch-Indië, bevattende 57 gekleurde kaarten, uitgegeven door Gualth. Kolff te Leiden, benevens een aantal uitmuntende kaarten van de Nederlanden, op enkele van welke de landbouwkundige, natuurkundige en geologische toestand van het laud is aangegeven. Onder de kunstuitgaven zijn de volgende merk waardig Oleografien naar de oude en nieuwe meesters, uit gegeven door Jan Leendertz te Amsterdam. Etsen van W. Unger, met tekst van C. Vosruaer, bevattende 70 etsen op oud-Hollandsch papier, uit gegeven door A. W. Sijthoff te Leiden. Neerlauds Geschiedenis en volksleven, met staal gravuren, in 4 deelen, uitgegeven door A. W. Sijthoff te Leiden. Twee bundels teekeningeu van A. Ver Heull, get.: „Zijn er zoo?" en „Jeugd", welke het Nederlaudsch studentenleven voorstelt, en uitgegeven door P. Gouda Quint. De werken en het leven van den grooten Neder- landschen dichter, Joost van Vondel (genaamd de Hollandsche Shakespeare) met aauteekeningen in 12 deelen, met staalgravures en fac-simile's, uitgegeven door Gebr. Binger. Archieven der ridderlijke Duitsche Orde, Balije van Utrecht, in twee deelen met portret en platen, in kalfsleer gebonden, verguld op snede, met wapens op het plat, uitgegeven door Kemink Zoon te Utrecht. De Koninklijke Academie van Wetenschappen te Amsterdam, zond vierenzestig deelen van hare be langrijke uitgaven, welke goed gedrukt zijn en over vloedig van afbeeldingen voorzien. Onder de afdeeling „Encyclopaedic" is eene geïllustreerde uitgave onder redactie van A. Winkler Prins, welke, wat typogra fische uitvoering betreft, met elke andere uitgave op de Tentoonstelling kan wedijveren. De proeven van Bibliografie zijn der aandacht zeer waard en mogen door de Amerikaansche uitgevers en boekhandelaars tot hun nut bestudeerd worden. Onder deze is voor Amerikanen het meest merwaardig de Cataloque af Books Maps and Plates of Amerika en van eene merkwaardige collectie van Early Voyages, welke in drie deelen in den handel is gebracht door Fred. Muller te Amsterdafn. Ook is er een alpha- betishe catalogus van boeken en kaarten in Neder land uitgegeven van 1790 tot 1875 bezorgd door C. L. Brinkman, en merkwaardige boeken over kunst en wetenschap, uitgegeven door M. Nijhoff te's Hage Nog zijn er vele andere boeken, welke een zorgvuldig onderzoek ruimschoots zullen betoonen. Te oordeelen naar hunne inzending, komen wij tot het besluit, dat de Nederlandsche boekhandelaars ziek in een benijdenswaardigen toestand van bloei bevin den, en is het zeker der moeite waard daarbij nog op te merken, dat het uiterlyk van al hunne toeken gelijk is aan dat, waarin zij in Nederland het licht zagen en dat alle oorspronkelijke werken zijn. Terwijl wij hulde brengen aan de uitgevers, mogen wij ook niet vergeten eere te bewijzen aau de Ten- tooustellings-commissie te Amsterdam, verkozen door de Nederlandsche boekverkoopersvereeniging, voor de wqze, waarop zij hunne taak hebben volbracht. De heeren C. L. Brinkman, Jan D. Brouwer, B. van Dijk en Tj. van Holkema, die genoemde commissie uit maken, hebben het succes gehad, dat zij hunne in zending tot een ('er meest belangrijkste hebben gemaakt Te Smilde ontving dezer dagen een arbeider een muntje van 10 gulden. Hij stopte het, bij gebrek aan een portefeuille, voorloopig in zijn tabaksdoos. Een:gen tijd daarna kreeg hij trek tot rooken, stopte zijne pijp en dampte er ferm op los. Maar daar sehiet hem het muntje te binnen. In de doos géke- kenverdwenen. Een, twee, drie, de pyp uitgehaald, ja wel, dat komt het deu dag, maar deerlijk gehavend. Het n*. stoud er hog op, maar het middelste gedeelte was meest verbrand en aan de kanten ook nog al besehadigd. De man had „een leelijke pijp gerookt," maar gelukkig heeft hij door tusschenkomst en medewerking vau den burgemeester voor het gehavende papiertje 10 gulden ontvangen. Of er in de politieke atmosfeer ook onweersvogels zijn Het schijut weL In een Frnuseh blad vinden wy de volgende opmerkingBaron voi Werther, thans, let wel, gezant van Preisen te Konstantinopel, bekleedde diezelfde betrekking te Ko penhagen, toen de oorlog tnsschen Denemarken, Oos tenrijk en Pruisen uitbrak. Iu I860 was hij ta Weenen, toen Pruisen min Oostenrijk en iu 1870 te Parijs, toen Frankrijk aan Dui ischium! den oorlog verklaarde. En uu is hij te Konstantinopel, om al weder tien staatkundigen hemel niet „couleur de row" te zien. Zoo als onlangs door alle dagbladen werd mede gedeeld, heeft zich ouder leiding van de heeren Jarett en Palmer, directeuren van „Booth's Theater,/ te New-York, een reisgezelschap gevormd, om van daar uit a la Jules Verne iu 80 dagen, of iu miuder, als het kan, een reis om de wereld te doen. Het gezelschap is, de genoemde ondernemers medegerekend, 23 personen sterk. l)e reis is den 1 Juni aangevan gen. Men verneemt thans, dat zij, met extra-spoor dienst, den enormen afstand van New-York naar Francisco, in 80 uren 20 minuten, dat is met een snelheid van eene mijl in drie minuten, hebben af gelegd, dus in nog geen drie en een hal ven dag. •Men had twee en een half uur op de gemaakte ra* gewonnen. Te San Franeisco was den reizigers een allerprachtigst feestmaal bereid. De extra spoortrein, waarvan het gezelschap zich bedient, bestaat uit een locomotief, een goederenwagen, een rookwagen, en een kolossalen wagon-salon, of, zoo als men iu Amerika zegt: een wagon-hdtel, aller prachtigst ingericht, met een zaal waarin 35 personen zich kunnen bewegen, eten, drinken, zitten, slapen, spelen en lezen, een toilet-kabinet en een welvoor ziene keuken. Op de lijn New-York-San Francisco was de geheele gewone dienst zóó geregeld, dat dess extra trein vóór alle andere doorging, en de gewone treinen altijd eerst 20 miuuten later vertrokken. Donderdag had te Utrecht, de jaarlijksche alge- meene vergadering van de Rijnspoorweg-Maatschappij plaats. Uit het verslag der directie aan de algemeens vergadering bleek o. a. het volgende Ofschoon handel en nijverheid nog steeds in kwij nenden toestand verkeerden en de concurrentie haar krachten bleef inspannen, werd niet alleen ingehaald wat de ontvangsten verleden jaar minder bedroegen, maar werd zelfs het buitengewoon gunstige jaar 1873/74 overtroffen. De belangrijke vermeerdering van ontvangsten werd verkregen zonder dat de ex ploitatiekosten naar verhouding stegen. De ontvangsten hebben totaal bedragen ƒ5,6 84,597,88 zijnde 170,631,37 meer dan in het vorige en zelfs 69,674,43* meer dan in het by uitstek gunstigs jaar 3873/74. Het aantal reizigers vermeerderde met 147,704 tegen het vorige en met 126,603 tegen 1873/74. De op brengst der reizigers met bagage was 162,961,57* meer dan het jaar te voren. De opbrengst eerste klasse vermeerderde met ongeveer 8,6%, die der derde klasse met ruim 3,1%. Wegens de concurrentie werd aan den treindienst groote uitbreiding gegeven, door het inleg gen van twee nieuwe sneltreinen in de richting naar Holland, en in omgekeerde richting door densneltrein v. 4.30 v. Rotterdam te doen doorloopen tot Emmer. Het vracht- en koopmansgoederen-vervoer vermeer derde in tonnenmaat met 41,410 ton en in opbrengst met 538,73*, per ton was de opbrengst/2.63 tegen 2,7 8 in het jaar te voren, welke vermindering vooral is toe te schrijven aau de toenemende opofferingen waartoe de concurrentie noopt. De daling der vracht gaat gepaard met eene meerdere uitbreiding van het verkeer en geeft daarom minder reden tot ongerustheid. Het bestelgoederen-vervoer vermeerderde met 20-51 ton in gewicht en /23,365;47 in opbrengst; per ton verminderde de opbrengst met/0.93 en verleden jaar met ƒ1.18. Het bleef slechts 18.04 per ton't geen wel wat weinig wordt geacht. Het vervoer van vee, paarden en rijtuigen vermeer- derde met 22.389.58%, «adat het 't jaar te voren reeds 11.498.84% was vooruitgegaan. De „diverse ontvangsten," die verleden jaar met 8.898.45% vermeerderden, nemen nu met 38.314.99% af. Op de nieuwe lijnen ontwikkelde het verkeer zich. gestadig, zoowel op zichzelf als door den goeden in vloed, dien zij hadden op de oude lijnen. Op de lijn Breukelen-Harmelen werd ontvangen 76.727,52*, en uitgegeven 35719, bleef dus netto over 41,008,52*, of per kilometer f 4,556,50 tegen f 3400,94 in 1873/74 en 3961.59 in 1874/75. Op de lijn Govda's Hage werd ontvangen 330.360,70, uit gegeven 144.673.65Vs Weef dus netto ovef 185.687,04% of per kilometer 6,403 tegen f 5.120.57 iu 1874/75 en 4.411,52 in 1873/74. Aan kosten van exploit, werd slechts 12,716,23 meer uitgegeven dan het jaar te voren toen dit 21.937.36 minder bedroeg dau in 1873/74. De betrekkelijk niet ongunstige uitkomst is een gevolg van de vermindering van den prijs der steenkolen. De kosten der afdeeling: „vervoer" zijn in twee jaren tijds gestegen met ƒ110.000. VRIJDAG 30 JUNI. Tegenwoordig dc hh. van Bergen IJzeudoorn, voor*., Virnlj, Kemij, Luijten, Prince, Kranenburg, Noothoven van Goor, Maller, van btrsaten, Poat Drovt, Samaom, Straver en Goedewaagen. De Voorzitter deelt mede dat de heef Snel heeft kennis jegeven door uit de stad te zijn, de vergadering niet te unnen bijwonen De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ge- arreateerd. Ingekomen zijn i eene missive van hh. Gedeputeerde Staten dezer provincie terugzendende en goedkeurende de rekening van de dienstd. Schutterij, dienst 1875. Notificatie. eene missive van dezelfde, mededeelende den ontvangst van eenige politie-verordeningen en hunne bezwaren te kennen geveode over de verordening der brandweer, waarin is opge nomen een artikel, betreffende bewaarplaatsen van petroleum, dat later bij de wet geregeld is, wordt gesteld in handen van de Commissie voor de verordeningen ter fine van advies. twee voorstellen van B. en W om een post toe te voegen op de begrooting van dit jaar van 785, die door Rijnland tijii verschuldigd voor het verleggen en beplanten van het plantaoen aan de watermachine en overschrijving van 70 op de post maten en gewichten, als zijnde door afkeuring van 26 at aks gewichten, deze post overschreden, beide voorstellen dadelijk iu behandeling genomen, worden eenparig goedgekeurd. Onder de behaudeling daarvan kwam de heer Kist ter ver gadering. B. en W. brengen rapport uit op het in hunne handen ge stelde adres van den heer P. Goedewaagen Tzn., tot aankoop van grond in de Houtensteeg aau de vest, vinden geen bezwaar i in den afstand voor 2.50 per centiareter visie, B. en Wj brengen eveneens rapport uit op het adres van H. Faaij, rfede tot afstand vau grond, vinden hiertegen mede geen bezwaar tegen 2.50 per centiare; ter visie. B. en W. breugen rapport uit op eenige aanvragen om gerioleeerden grond, om redelÊit nog al bezwaar oplevert en dikwijls dezelfde grond door vWschillende personen wordt aan gevraagd, stellen B. en W. roor afwijzend te beschikken op de adressen van K. en C. Jonker, U. Zandvoord, de Graaf en Comp., W. van Soest, N. de Vroom, S. Lafeber, Weduwe L. Begeer, Wed. H. Zielcman en J. binders, alsmede in te willigen het verzoek van de Wed. H. Moleveld geb. de Pouw h ter IJW een adres van N. M. Engelbregt en andere bewoners van 7de Gouwe en het Nonnenwater, zich beklagende over eenen atankveiwekkenden, verstopten koker, wordt gesteld in handen tan B. en W. om daarop te beachikken. Aan de orde is: Jwt voorstel tot goedkenriug der rekening van het Israelietisch armbestuur over 1875. een voorstel betrekkelyk de door den Gaarder der scheep vaartrechten te stellen borgtocht groot ƒ300, wordt, nadat door een paar leden eene vraag was gedaan en door den Voorzitter beantwoordt, eenparig goedgekeurd. Tot Gaarder der scheepvaartrechten wordt benoemd H. Smit, met algemeene stemmen. Tot Hulponderwijzer aan de 2de Armenschool wordt benoemd A. Byvoet te Harderwijk, mede met algemeene stemmen. Na machtiging om aan dr genomen brslniten uitvoering te geven sonder resnmptie eindigt dr vergadering. GEBOREN: 27 Juni. Cornelia, ouders C. Verhoef en M. W. ven Vanreu. 1 Juli. Willem, oaders E. K. Dorre en L. H. C. Willink. ONDERTROUWD: 30 Juni. J. de Knoop, van Rotterdam, 44 j. en G. Jaske, 30 j. T. Arntzenins, van Leiden, 27 j. en J. C. Hoogendijk, 23 j. H. Bennis, 36 en J. de Jong. 28 j. J. C. Westerman, 25 j. en C. Venema, 23 j. J. P. van Hensen van Uningen, 24 j. en E. de Weger, 21 j. k Ondertrouwd Th. ARNTZEMÜ8, Arts, J. C. HOOGENDIJK. Gouda30 Juni 1876 Volstrekt eenige kennisgeving. Voor de talrijke blijken van belangstelling ontvangen, bij het overigden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Gouda, 30 Juni 1876. en Echtgenoot». V Voor de vele bewijzen van belangstelling ontvangen bij het overlijden van mijn echtgenoot den WelEd. Gestrengen Heer C. KRAAN, be tuig ik, ook namens mjjne kinderen en aan- behuwd-kinderen, mijnen hartelijken dank. Wid. H. KRAAN— Gouda, 1 Juli 1876. geb. van Tol. gaande van de Hoogstraat langs den Kleiweg een voor den vinder van geen waarde. De vinder wordt verzocht het te bezorgen bjj den Boekhandelaar A. BRINKMAN, alhier, kun nende, desverkiezende, op belooning aanspraak maken. Juffrouw van GEELEN, Oosthaven, vraagt tegen Augustus EENE Loon f 80. GEVRAAGD op een Dorp bij Gouda: j 1. Tegen 1 Augustus EENE n en strijken* die kan koken, huiswerk ve Loon f 100. De Heer en Mevrouw J. SAUERBIER betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van deelneming hun betoond bij bet overlijden van bunnen Vader en Behuwdvader, den Heer JACQUES FRANCOIS SAUERBIER. Gouda Zij, die iets te vorderen bebbea van of ver schuldigd zijn aan de Nalatenschap van COR- NELIS STRENG, gewoond hebbende te Gouda en aldaar overleden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 208ten JU LIJ 1876, ten kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, te Gouda. De beneficiaire Erfgenamen van den Heer JOHAN LOUIS van BERESTEIJN en Me vrouw PETRONELLA CORNELIA JURGEN- SON, in leven echtelieden, gewoond hebbende en overleden te Gouda, roepen bij deze, ter vol doening aan Art. 1083 van het Burgerlijk Wet boek, op, de bekende en onbekende schuldeischers in de nalatenschappen van gemelden Héér en Mevrouw van BERESTEIJN, om op WOENS DAG, den 2" AUGUSTUS 1876, des voormid dags ten 9 ure, te verschijnen ten kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEE VER te Gouda, ten einde aan hen dadelijk Rekening en Verantwoording van bun beheer af te leggen en hunne schuldvorderingen te vol doen, voor zoover het bedrag der nalatenschappen toereikend zal zijn. Zullende acht werkdagen te voren, dagelijks van des voormiddags 9 tot des namiddags ten 1 ure, inzage der gemelde Rekening en van de bescheiden daartoe betrek kelijk, kunnen worden genomen ten kantore voornoemd. Uitgave J. J. H. KEMMER, te Utrecht is heden voorhanden by den Boekhandelaar Lange Tiendeweg te Gouda. 2. Dadelijk EEN om ook ligt huiswerk te rerrigten tegen veel loon. Brieven franco onder letter B. aan de Boekhandelaars J. van BENTUM en ZOON te Gouda. biedt, zich aan als DIENSTBODE, om te wer ken en met Kinderen om te gaan, tegen 1°. Augustus a. s. Adres met franco brieven onder letter H. G. aan het Bureau dezes. KRUIDEN-, BORDEAUX- en WIJN-AZIJN, LIMONADE- en MINERALE WATEREN, PUDDING en VRUCHTEN. eene partij puike CHINA THEE in kistjes van 9 kilo a 1.10 per 1/3 kilogram, met een kistje gelijke Monsters worden gratis biervan ge geven. UEd. Dw. Dienaar, P. J. MELKERT. De ondergeteekende heeft de eer t» berichten dat hg DONDERDAG 6 JULI a. 8. Gouda met zijne Artikelen zal bezoeken en alsdan te spreken of te ontbieden zal zijn bg den heerA. HARDIJZER, Sociëteit »Vredebest« op de Makkt. 's Hage. Opticien. Wgnbrugstraat No. 10,

Goudsche Courant | 1876 | | pagina 2