KATTE\T0\GE\ MENGELWERK. ADVERTENTIËN, Kantongerecht te Gouda. W. N. Raaijmaakers VERLOREN VERVOLG- Openbare Vrijwillige Verkooplng Huis met Pakhuis, VERSLAG dar Vereaniging ONDERLING HULP BETOON, gedurende 1875 en 1876. Burgelijke Stand- Van af ZONDAG 15 OOTO- BER 1876, zal de IJZEREN BARGE van Gouda naar Anv- Rterdam des avonds ten zes ure vertrekken. De Directie. keuuil gcbrackt, dut op Maandag deu SÖsbsn dezer iu voornoemde iuriohting weder eeu keuring Zal plaats kebben voor knapen, welke bij 's rylcs zeemacht een verbintenis weuschen aan te gaau. De Commissie voor het huldeblijk der Nederlandsche jeugd, op het graf vau dr. Heye, mocht Zaterdag 11. het genoegen hebben haar werk bekroond te xieu door de overdracht van eeu smaakvol gedeukteeken, van Trierschen zandsteen gebeiteld. De heer Wilh. Zervas, schoonzoou vau dr. Heije, aanvaardde, onder de hartelijkste bewoordingen, na mens de familie, het gedeukteeken, dat versierd is met de zinnebeelden der dichtkunst en de opschriften De Nederlandsche Jeugd aan den dichter en kinder vrind Dr. P. Heffe 1809—1876. Op de achterzijde die men eerst voorbij moet om zich voor het graf te plaatsen, de woorden des dichters: Een lied, een lied uw leven lang J Naar HH Vaderland verneemt wordt Z. K. H. de {Via» van Oranje deze week in de residentie terug verwacht Uithoofde het verslag der commissie van rapporteurs «ver art 2 der wet op de ooöperatieve vereeuigiugen nog niet gereed is, werd het debat daarover door de Tweede Kamer verdaagd tot morgen ten 1 uur. In de zitting van gisteren is eeu tal naturalisatie- en onteigeningsontwerpen aangenomen. Tot bode van Rijnlaad is benoemd de hoofd onderwijzer Keij. Commentaar ia overbodig. Als de ouderwycers beter bezoldigd werdeu zouden ze niet naar ondergeschikte posten dingen. f Op de botermarkt te Breda is eeu maat boter van 6 hectogram verkocht die bleek te zijn opgevuld «net vofle «tukken aardappel. Alleen de buitenste kant ww boter. En dat voor een prys van 1.80 per kilogr.l In het nieuwe reglement van de bouw-politie te Parijs wordt bepaald, dat de eigenaars van nieuwe huizen de nummers van die huizen zoodanig moeten aanbrengen, dat die nummers des avonds en des nachts door verlichting zichtbaar syu. Men schrijft san de Leidtche Ct. Was de temperatuur voor September te laag, die van October, althans tot dusver, zal waarschijnlijk als te hoog staan aangeschreven. Zulk voortreffelijk weer bü eene zoo hooge temperatuur komt dan ook zelden in October voor. Het gras eu ander kruid groeit nog tot verbaziug van deu land- en tuinmau. Het overtollige water is overal verdwenen. De akkers zijn omgeploegd en het wintergraan is in de voren geworpen. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat Jan Frederik Boers te Streefkerk de laatst overgebleven Nederlander is, die onder Napoleon den tocht naar Rusland meemaakte. Bg Smolensko kreeg hij een kogel door zijn been, en voor Moskou ontving hy een sabelhouw op 't hoofd, en werden hem twee vin gers, afgeschoten. Verleden week ontving hij voor de 250ste maal zyn pensioen. Hij is 88 jaar ouden geniet een goede gezondheid. (Schoonh. Ct.) Eene merkwaardige veiling lokte in de vorige week tal van kunstliefhebbers naar het buitengoed Eykeu- stein by Maartensdijk. Aldaar werd verkocht eene kostbare oolleotie historische antiquiteiten, afkomstig uit de Louvre en het Palais Elysëe, indertijd door den Nederlandschen ambassadeur aan het hof van Lodewyk XVI, den barou van Eyck van Zuylichem, in de dagen der revolutie bijeenverzameld. Verschei dene dier voorwerpen prijkten met de familiewapens der Bourbons en heoben blijkbaar ten gebruike van Lodewijk XVI eu Marie Antoinette gediend. Er werden aanzienlijke prijzen betaald. Een paar schoor- steenlustre8 o. a. brachten 1400 op, een paar bron zen miniatuur-ruiterstandbeeldjes ƒ1700, een Gobelin- vuurschermpje werd, na op de veiling voor ruim 400 te zijn verkocht, later voor 700 van de hand gedaan, Men weet, dat in Leeuwarden in den zomer van het volgende jaar eene historische tentoonstelling van Friedaud zal plaats hebben. Uit het thans verschenen programma blijkt, dat die tentoonstelling de volgeude afdeelingen zal omvatten Geologietopografievoorwerpen in terpen, veenen, enz.; gevonden; regecring; rechtswezen; krijgswezen; zeewezen waterkerkenkerk en kerkwezeuarmwezen en liefdadige instellingen; ouderwijs en wetenschap pen handel en nijverheidmuntwtzenschoone kunsten; zeden en gewoonten; landbouw en veeteelt; merkwaardige gebeurtenissen. Van alle voorwerpen, welke niet in originali voor handen zyn, kannen nauwkeurige afbeeldingen in het gemis voorzien. Dr. Parkins, eeu Eng geenesheer, heeft in een werk, Climate and Phthiêi», uiteengezet, hoe onjuist de inee- niag is, dat teringlijders iu zuidelijke lauden genezing zullen vinden. P. heeft aangetoond, dat in alle landen, zuidelijker dan Engeland gelegen, de tering veel meer voorkomt en eeu veel sneller verloop neeft dan in Eugeland zelf. Warmte, groote afwisselingen in de temperatuur, uitwasemingen van den bodem, omstan digheden die alle nadeeligen invloed op teringlijders uitoefenen, vindt men in de hooggeprezen streken van Zuid-Europa, Algiers eu Madera. De landen, waar tering onaer de iulaodsche bevolking onbekend is, zyn in Europa Lapland en IJslaudzeldzaam is deze ziekte iu Zweden, Noord-Rusland, Denemarken en ook in Canada. Aan te raden om voor herstel van ge zondheid te gaan naar IJsland of Lapland zou zeker heel wat gewaagd zyn, omdat het klimaat den lyder toch noodzaken zou het grootste gedeelte vau den tyd van zijn verblyf aldaar binnenshuis te slijten, zonder daar de verpleging en de gemakken, die hy te huis had kunnen hebben, te vinden. P. besluit dus dat 't het beste is, om te trachten door doelma tige behandeling de tering t'huis te stuiten of zoo mogelijk te genezen, en uiet meer toe te geven aan de meeuing van nog zeer velen in onzen tijd, dat het overplaatsen van den teringlijder naar een warm klimaat hem genezen zal. Met het hooien van het nagras is men in Utrecht thans ijverig bezig; het feer gunstige droge weder van de laatste dagen werkt bijzonder mede de oogst levert op de meeste landen gunstige uitkomsten op. Door de veehouders wordt inmiddels het jonge goed vau de hand gezet, hetwelk voor het meeren- deel voor de slochtbauk bestemd is; het veevoeder zal in het aanst. winterseizoen te hoog in prijs zija om noodeloos Vee te houden. Zaterdag werd te Utrecht gehouden de eerste jaar- lyksche algemecue vergadering vSn den Nederlaudsehen militairen bond, aldaar opgericht den 28 October 1874, en onder het bestuur van de hh. generaal-majoor W. von Wrungel auf Lindenberg, kapitein H. W. van Marie, le luitenants L. Rooseboom, J. Wolberz en C. Geel. Oin de geestelijke en zedelyke ontwik keling van deu militair te bevorderen, eu te voor komen, dat hij, bij gebrek aan betere gelegenheden, in kroegen zyn ontspanning moet zoeken en dus aan velerlei verzoeking blootgesteld worde, heeft men in sommige plaatsen een militaire vereenigiug of te huis opgericht, bestaaijfte in een goed verlicht en verwarmd lokaal, waar de soldaat zich in zijne vrye uren vroolijk en vry bewegen kan en zich iu een goede atmosfeer bevindt. Iu deze lokalen zijn boekeu, tijdschriften eu eenige spelen ter beschikking, eu kan tegen een kleine vergoeding iets gebruikt worden. Op sommige avonden worden lezingen of toespraken ge houden het zij ter verspreiding van nuttige kennis of van godsdienstigen aard. De geu.-majoor zette op de eerste plaatste helder en duidelyk het bovenomschreven doel van den bond eu der militaire vereeuigiugen uiteen. Dr. M. Cohen Stuart richtte zioh daarna vooral tot de militairen, die in grooten getale waren opgekomen, wien hij niet alleen zride, maar ook toonde een warm hart toe te drageu en hield tot hen een toespraak in echt populairen toon Ds. S. S. de Koe sprak daarna een woord tot de gemeente en beschouwde daarbij de vele aanwezige niet-militairen, mannelijke en vrouwelyke gemee iteledeu, als vertegenwoordigende de gebeele gemeente van Utrecht, ja van ons vaderland. Iu een brief uit Philadelphia, door de H. C. mede gedeeld, wordt verslag gegeven van de op 27 Sept. gehouden prysuitdeeling aan de bekroonden op de tentoonstelling. Het feest had plaats in Judge's Hall, dat verre van schitterend gedecoreerd was. De plech tigheid werd door muziek opgeluisterd. Generaal Hawley deelde de lijsten der bekroouingen rond, voor vreemde landen aan hunne hoofdvertegenwoordigers, voor Amerikaausche bekroonden aan Generaal Goshorn. Voor elk law! was een tal van lijsten, waarop de namen der bekroonden geschreven waren, in een driekleurig liutje opgerold, op eene tafel aanwezig. Men scheen by den aanvang er nog niet meê klaar te zijn, want telkens holden de bedienden met nieuwe rolletjes binnen. Alphabetisch werden de landen op geroepen. Uit handen vau generaal Hawley werd door de verschillende presidenten het hun toegekende deel van de medaillesbnit ontvangen. Toen al deze bun deltjes, gelyk verjaringswenachen opgerold en versierd, uitgedeeld waren, was spoedig het feest geëindigd. Elkeen wilde natuurlyk zien wie wel en wie niet hunner inzenders den juryleden had kunnen behagen, may hoe groot was de verwondering van velen, te aanschouwen, dat hun bundeltje eene verzameling bevatte van bekrooningen van alle landen. Nederland toch was met een paar bladen van Zweden en Frank rijk vereenigd. Nog sterker was het by anderen het geval; zoo werd de Luxemburgsche commissie met een onbeschreven rolletje papier vereerd. Dat men geheel onvoorbereid het feest had aangekondigd, bleek teu duidelijkste. Tevens bleek het dat de hoofdcom missie nog met een 4000-tal niet gereed was medail les voor likeuren en andere spiritualiën werden dus niet bekend. KAMERBLOEMEN. (Vervolg.) De waterbehoefte ie zeer onderscheiden. Zij hangt niet alleen af van den aard der plant, maar ook van haren groei en van het weder. Bjj sterke verhitting eu snellen wasdom is zjj 't grootst. *i Zomers be hoort men derhalve rijkelijker te gieten dan in eenig ander jaargetijde. Overmaat van water doet alsdan ook minder kwaad. Jonge planten en zulke, die kort te voren geplant zjjn, behoeven minder water dan oude, welke rijk aan wortels zijn. Planten, die ateik groeien, geve men natuurlijk ook meer water dan zulke, wier groei stilstaat. Langzamerhand neemt het waterverbruik der bloe men in den herfst af. Men regele zioh daarnnar. Zoo ook, wanneer de bladeren gaan rallen. In den winter is het voldoende een paar malen 's weeks te onderzoeken, hoe het met de aarde der bloemen gesteld is. Wordt ze lijn als meel, dan dient men ze geen water meer te onthoudeu en herleven de bloe men in het vooijaur, dan vragen zij hoe'langer hoe meer te drinken. Eindelijk zorge men er voor, de bloemen zoo rein en vrij van stof. te houden, als mogelijk is. Des zomers plaatse men de bloemen in den tuin doch zoodanig, dat de zon ze niet kau verschroeien. In April eu Mei is het de beste tijd om bloemen te verpoten. Jonge planten worden ook later verplant. Het is zeer aan te bevelen de planten op regen achtige dagen eeuige uren buiten te zetten. Ze bij zacht weder met lauw water te besproeien, is haar ook voordeelig. Ziet men, dat eeu plant na eene strenge nachtvorst op de kamer bevroren is, zoo dient men de plant zoo langzaam mogelyk te ontdooien en niet, zooals wel gebeurt, eohielyk, door ze bijvoorbeeld bij een kuchet te plaatsen. Heb ik tot hiertoe de voornaamste behoefte Van de karaerbloemen, besproken, thans wenech ik nog een en ander ten beste te geren omtrent het kweek» van bloemen. Zoodra eene bloem in bloei staat, mag ie niet ineer in de zon blijven staan. Ik kim dan «'ei eene heldere plaats voor haar mit, maar ast zo in de schaduw. Ook wordt ze dan niet veel begoten. Z|jn er reeds bloesems verwelkt, dan worden ze met de nagels van deu duim en voorsten vinger afgeknepen niet met een mes afgesneden, wijl ze dan te veel bloedt. Allee» als men van de plant zaad wil winnen, laat me» de verwelkte bloemen op hare plaats. Z|jn de bloemen- liefhebbers tegelijk bloemenkenners, d. w. z. kennen z|j de plant, dan is het zeker, dat z|j de bloemen in hunne zaadvorming behulpzaam zullen z|jn. De schoonste verscheidenheden worden zoodoende voortgebracht. Planten, die loten vormen, kan men wekel|jks met een afkooksel van moutkiemen, met beendermeel, guano of oud» duivenmest begieten maar niet in te ruime mate. Men giet nL kokend of althans zeer heet water op genoemde stoffen en laat het aftreksel verkoelen tot het lauw is, om het daarna te gebruiken. Sommigen gebruiken die stoffen zeiven tot bemestingmaar dikwijls heeft dat den dood der planten tengevolge. Het opbinden der bloemen geschiede met biezen of moskovische mattennimmer met het snijdende naaigaren. De bloemen worden veelal te vaak verplant en op onrechten tijd. In de maand October b|jv. bloemen te verpoten, is zeer af te raden. Meestal sterven ze daardoor. Het verplanten geschiede slechts zoolAng, als de plant groeit en zort voor ze weer begint te wassen, d. i. in de lente. Oude, afgestorven bol- en knolgewassen worden meestal in Pebruari of Maart, lelién (die men dm winters in den kelder houdt) reeds in Deoember ver plant. Jonge planten verpote men 's zomers twee l driemaaloudere planten éénmaal 's jaarsdie in groote potten z|jn, eerst na drie of vijf jaarbakplanten nog zeldzamer. De nieuwe pot, waarin die bloem zal geplaatat worden, moet zoo groot zyn, dat de oude pot er in pastniet grootcr, anders krygen de vfcr- plante gewassen gewoonlijk rotte wortels. Wortelt eene plant door den pot heen, dan geeft men haak opnieuw een grooter poltenzij de bloei er al ware. Doorgaans snijdt men by 't verplanten met een doii, scherp mes al 't wortelhout aan den rand en bodeih van den pot afanders |l|)dt de plant Jte veel. Ca melia's eohter worden, als ze niet te sterk doorge- worteld zyn, liever niet afgesnedenpalmen nooit. Is het afsnyden der wortels noodig, dan moeten de planten niet in den groei zijn. Het verplanten daarvan dient dus of voor of né den groei te ge schieden. Bloeien de planten des winters dan worden ze liefst in Augustus verplant, eer zeeèn wortelnet aan den bodem van den pot gehecht hebben, maar daarby niet besneden. Men neme geen verglaasde pottenheeft men er echter eenige bloemen instaan, dan mogen deze op verre na niet zooveel begoten worden, als die in onverglaasde potten staan. Heeft men bladluizen op de kamerplanten, dan dient 'men ze eiken dag met een penseel te verwijderen sommigen dompelen de bloem wel onder lauw water, als die gasten te talrykzijn. Frische'lucht eu tabaks- asch, kalk- of zwavelpoeder z|ju de beste middelen tegen de microscopische spinnen, die zich soms in- ncstelen. Regenwormen smijten a irde op, duizeudpooten kunnen echter niet spoedig ontdekt worden. Kwyut eene plant, hoewel ze goed behandeld wordt, dan mag men onderstellen, dat die gasten er zich aan tegoeddoen. Giet men lauw zeepwater op den pot met aarde, dan komen doorgaaus de regenwormen boven of onder te voorschijn. Ook kruipen ze gaarne in vochtig mos op de aard. Voor 't ander ongedierte weet ik geen raad, dan de pot van schoone, gezifte aarde te voorzien. En hiermede eindig ik m|jn gekeuvel over de kamerbloemen, in de hoop, de liefhebbers van bloemen hierdoor aan mij verplicht te hebben. Een vriend van bloemen. INGEZONDEN. Mijnbeer ie Redacteur Met opname van hes onderstaande zult gij m|j ten zeerste verpliehten. «Als een staaltje van de uitmuntende regeling der postery in ons land dieue het volgende: Een brief naar Woerden verzonden, 't w 'Ik aan het spoor gelegeu op 4 uur afstauds eu waar dagelijks van Gouda 5 treinen ophouden, wordt, wauneer hy des morgeus 8 uur in de bus gestoken werd, eerst ilea avonds teu half tien bezorgd, terwjjl eene courant eerst des avonds ten zes ure van dienselfden dag ter post bezorgd en aan het zelfde adres, eveneens des avonds ten half tien bezorgd is. Wat aanleiding tot deze vertraging kan gegeven hebbep is mij onbekend, maar het wore te wensohen dat niks onderzocht wordt, daar het publiek er geheel de dape van is." Onder dauksegging voor de welwillende opname, heb ik de eer te z|ju, UEd. dienstv. Dienaar, Oouda. H. B. enkele malen aan ieder die' deze vergadering bij woonde, 10 ets. in verteering gaf? Immers neenl Genoeg zij het bekend, dat deze vereeniging, dage lijks mag ik wel zeggen, in bloei, in vertrouwen toeneemt. Ja, M. V,, het afgeloopen jaar was voor de vereenigiug een goed jaar. Het bestuur getuigt dit van gauscher harte, eu mochten in dit jaa-, dat achter ons ligt, al onze handelingen niet aan aller verwachting hebben voldaan, vergeet niet dat het volmaakte niet van de vereeniging of van het Bestuur te wachten is. Daarom Vrienden voorwaarts gegaan op den in- geslageu weg. Dat liefde en eeudracht in onze al gemecue vergadering de banden moge samenvoegen en aller lenze en keuze moge zyn „Wjj willen aan onze vakgenooten onderling hulp betoonen.' Ik beb gezegd. Bevallen van eene Dochter, F. ENSER1NCK—Zo.vne. Gouda, 16 Oct. 1876. Bevallen van eene Dochter, G. BEGEER—Vbiknd. Gouda, 17 October 187ti. Mijne Hteren Ouder de vele philantropische vereenigingen die in Nederland en te dezer plaatse bestaan, zullen voor zeker de Amhacb It-Zieken vereen iyinyen in 't algemeen ouder de nuttigste gerekend mogen worden. En vraagt g|j, M. H., waarom? Dan wil ik u antwoordenOmdat deze vereenigingen elkander, door betrekkelijk geringe bijdragen, onder ling hulp betoonen iu geval van nood en dood. Het Bestuur, aan deze vereeniging geplaatst, neemt de werkzaamheden kosteloos op zich en toont daar mede dat ook tij voor hunne vakgeuooten iets over hebben. Vandaar dan ook dat de meeste dezer ver eenigingen toenemen en bloeien. Ook deze, die ik de onze mag noemen, kan bij deze intrede van zijn 4e jaar óp veel goeds roemen, in 't vorig jaar toch telden wij 47 leden en thnns zien wij dit getal met 6 vermeerderd, zoodat ze nit 53 bestaat. In dit jaar mochten wij aan 15 leden uitkeeringen doen van 4 gulden, 12 van 2 en 6 van 3 gulden, en toch, trotsch zoovele uitgaven, was het geen be zwaar dat onze kas daardoor aohterwaarts ging, want was het batig saldo in ons vorig jaar/258.92', thans faooren wy onzen Penningmeester daar zooeven de belangryke som der in kas zijnde gelden noemen van 404,1». Hebben wy dan zoo onderling hulp betoond aan vele pieke vakgenooten in dit jaar, en mogen wy dan nog op zulk een vooruitgang der kas nederzien, dan zal toch zeker ieder onzer aan deze vereeniging zyne goedkeuring niet ontzeggen, en hem hoogachten bovdn zóóvele Begrafenis- en Levensverzekering- maatsohappyen in den lande. De Vereeniging hield in dit jaar vier algemeene vergadering» in het lokaal «Propatria' en alhoewel deze niet altijd van een ruime opkomst getnigen waren, getuigd» ze tooh van een goede, vrede lievende geest. Wel mocht het bestuur in dit jaar, zonder gegronde reden, baren President zien vertrekken, toch zag zjj deze plaats spoedig weder aangevuld en dit gaf voor de zaken geen bezwaar. En nu, zal ik nog moeten spreken door en naar Bahleiding der vooruitgang onzer finantiên, in de wijziging van het reglement dat de uitkeeringen zyn mm wwv v— Kroon, 2 j. 6 verhoogd Zal ik nog moeten wijzen dat, om een Pe,e"' w' ruimere opkomst van leden te bevorderen, het bestuit* Op de terechtzitting van 4 October 1876 zyn de navolgende personen veroordeeld L. J. wed. P. v. E. Tot twee geldboetens van 10 elk of subs, gevangenisstraf van één dag voor elke boete, met verbeurdverklaring van de twee in beslag genomen stuks gewichten, wegens het voorhanden hebben van twee, niet met de daarop betrekking hebbende wet op de maten en gewichten of met de ter uitvoering daarvan genomen Koniuklyke besluiten overeenkomstige stuks gewichten op eene plaats be stemd of gebruikt tot het Verhsopen van waren. W, 8 wed. P. J. M. Tot eene geldboete van/1 of sub. gevangenisstraf van één dag, wegens het te Gouda, zonder schriftelijke toestemming van Burge meester en Wethouders werpen van asob in het tot openbare dienst bestemde water. P. L en L. V. Ieder tot eene geldboete ven 1 of ieder een dag snbs. gevangenisstraf wegens het te Goods buiten noodzaak berijden;van eeu met klinker bestraat voetpad met een kruiwagen niet beladen met glas of aardewerk. F. V. huisvr. van L. de W. Tot een geldboete 3 of subs, gevangenisstraf van een dag, wegens het te Gouda anders dan stapvoets rydtn over een beweegbare brug. G. 8. Tot een geldboete van 10 of snbs. gevan genisstraf van drie dagen, wegens het zich vertooneü iu kennelyken staat van dronk»schap op de open bare straat te Moordrecht, en zulks na gedurende het laatste jaar voor gelyke overtreding te ziju ver- -oordéeld. H. L. Tot eene geldboete van f 3 of subs, gevan genisstraf van een dag, wegens het lateu loopeu va» trekbeesten op eens anders iu den oogst staauden grond. H. V. eu H. M. Ieder tot een geldboete van 1 of ieder een dag subs, gevangenisstraf van eeu dag, wegens het in vereenigiug en gelijktijdig trekken van een vaartuig over een weg in de gemeente Reeiwyk zonder dat daarvoor door den Burgemeester dispen satie was verleend. A. T. Tot twee geldboeten van 3 elk of subs, gevangenisstraf van een dag voor elke boete, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen twee stekken, wegens bet visschen met stekken in eens andera viehwater, zonder voorzien te zijn van een daartoe betrekkelijke visehacte, en van eeu schriftelijk bewijs van vergunning van deu eigenaar df recht hebbende op dat vischwater. F. J. Tot twee geldboeten van twee dagen van 5 elk of subs, gevangenisstraf van twee dagen voor elke boete verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen visohtuig, de gebbe, met bevel dat hetzelve tal worden vernield, wegens het visschen met eene gebbe in eens anders vischwater, zonder voorzien te zijn van eene daartoe betrekkelijke visehacte en zonder schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar ot rechthebbende op dat vischwater, terwyl de grootte der mazen van die gebbe nat gemeten, vjjf mille- meter te klein was. E. H. v. G. Tot eene geldboete van 1 of sub, gevangenisstraf van een dag, met bevel dat de voor werpen, waarmede het misdrijf is gepleegd, zullen worden vernietigd, wegens het vangen van lijsters en vinken op grond van derden, zonder schriftelijke vergunning of in gezelschap van den eigenaar ol regihebbrnde op dien grond. En all» in de kosten, des noods invorderbaar by lijfsdwang. IMB GEBOREN 14 Oct, Johanna, ouders M. Sprnit en H. Nieuwlend. Arnold)», ooden H. Sloiter ea C. Hulicher. 16. Frmcine, oudere K TeeowenenF. Ia Force. Jobeuna, oudere J. de loog ea P. ven Weel. Leeadert Kalkome, oudere W. P Wilteobnrg ea 3. H. ven der Snelt. Wilbel- mina Johanna, ooderi N. W. Enierinck en P. Zonne. OVEBl.EDEN i 18 Oet. A. Boot, 61 j. 14. A. G. m. 15. 3. Buisman, 8 w. 16. A. *t* Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onzen geliefden Vader ontvangen, betuigen wy onzen hartelyken da»k. P. de JONG. C. W. de JONG— Gouda, 17 Oct. 1876. Evemnk Büsgees. De ondergeteekende zegt zyn hartelyken dank aan den Heer G. IJSSELSTEIN,Blaauw- atraat, voor de weldaad den 16 October aan 2 zyner Dochters bewezen. VAN GELDER. Gouda, 17 October 1876. voerhanden by Banketbakker Haven. een gr^s Lederen NOTITIE-BOEKJE. Die hetzelve terugbrengt bjj den Uitgever de zer Courant kan op eene goede belooning rekenen. van de OPENBARE VERKOOPING in de Sociëteit „Ons Gknokoen" te Gouda op WOENSDAG 18 OCTOBER 1876, voorn».. van 9 tot 5 uur GLAS, AARDEWERK, HUISRAAD, enz. des avonds ten 7 are WIJN, LIKEUREN, enz. NB. Donderdag 19 Oct. van 24 uur te bo zig tigen, wat Vry dag zal worden verkocht- op VRIJDAG 20 OCTOBER 1876, voormid dags 9 uur: HUISRAAD, groote MEUBELEN, LINNEN,. BEDDEN en BEDDENGOED, PIANINO, BIL JARTEN, TOONEELDECORAT1EF, enz. op DONDERDAG den 26 OCTOBER 1876,. des voormiddags ten 12 uw, in bet Koffijhuis. ,hbt Schaakbord" op don Kleiweg te Gouda, van een binnen weinige jaren geheel nienw gebouwd SCHUUR, ERVE, TUIN, Verderen GROND en WATER, ingerigt tot KRUIDENIERS- AFFAIRE enBANDELin MANUFACTUREN, daarin niet; het beste gevolg tot op heden ge dreven en nog wordende uitgeoefend staande en gelegen in bet vroegere Dorp van Sluipwijk. Breeder by biljetten en informatiën ten kan tore van den Notaris A. N. MOLENAAR te Waddinxveen, 'ïv

Goudsche Courant | 1876 | | pagina 2