wIkelmtebT TAKKEN EN HAKHOUT. 50ÏÏ WMANS WONINEf LEESBIBLIOTHEEK iöMIillISJl OPENBARE VERK00PIN6 ADVEBTENTlfiN. Te Huur te Gouda Socletelt ,0\S GE\0K(iK\." OI'KMiABE VERK0ÖP1MG Openbare Vrijwillige Verkooplng P. C. HOOG, \cderlandsche Bouwvereenlging MATTER JLRJLIEZ, A T ,~ivry SIGkA^ZEHST, ZROOÜEWIJTST, 1 VAN TE GOUDA. PEK IE LHAJE&I3TGK Blijkens het voorloop ig verslag betreffende het i wetsvoorstebHaffman» (reoht van antwoord), was de meerderheid in de afdeelingen weinig ingenomen met het ontwerp. Het uitgangspunt van het voorstel is onjuist, immers ei bestaat strafrechtelijk en burger rechtelijk verantwoordelijkheid voor de pers. En wat het doel van het voorstel betreft, reeds nu bestaat er gelegenheid rich te venledigeu, zoodat inroering van het onnoodige in meer opzichten nadeelig zou kunnen werken, terwijl het doel onbereikbaar zal zijn waar belediging van den persoon in den vorm van adver tentie wordt opgenomen. Voor verheffing der pers achtte men het recht van antwoord noodig noch doel treffend. Veeleer zou des noodig de voorkeur raoeteu worden gegeven aan verplichte onderteekening vau staatkundige artikelen zooals iu Fraukrijk. Lenige leden verdedigen het beginsel van het voorstel daareu- tegen, en waïeu niet beducht voor slechte gevolgen van het reoht van antwoord, terwijl bovendien daar door uitsluitend de lezing vau bladen eener bepaalde riohting zou worden tegengegaan. ^*Het Staatsblad n°. 20 bevat een kou. besluit van 7 Februari 1877, houdeude nadere regeling van het port der brieven en verdere stukken, die tusscheo net rijk en zyne koloniën in Oost- en West-Iudrë ^rordeu gewisseld, en zulks met intrekking der kou. besluiten van 10 Juli 1875 en van 24 Januari 187'). Dit besluit is een gevolg van de te Bern uitgewisseld» verklaring, waarbij de Nederlandsohe koloniën iu de algemeene postvereeniging zijn opgenomen. In dat beslnit woidt het port der brieven en der verder ie het besluit vermelde stukken, die tusschen het rijk en zijne koloniën in Oost- eu West-Indië, anders dan langs den rechtstreekschen zeeweg wordeu uitge wisseld, vastgesteld als volgt: voor gefrankeerde brieven 25 cent, eu voor ongefraukeerde brieven 40 eent, voor elke 15 gram of elk gedeelte van i5 gram; voor briefkaarten 18Vt oeut* hesluit treedt in werking met 1°. Mei 1877. Naar aanleiding der circulaire van den Minister van Justitie, met vraagpunten omtrent den fabrieks arbeid van vrouwen en kinderen, heeft de Kamer van Koophandel eu Fabriekeu te Schoonhoveu besloten, fabrikanten, werkmeesters en oud fabrikanten te dier stede uit te noodigen tot een bijeenkomst op heden avond, ten einde de dooT den Minister gestelde vraagpunten te behandelen. De Vereeniging «Het Nederlandsch Tooüeel" is op haar voornemen teruggekomen om in den tuin van het Paleis voor Volksvlijt, te Arasterdam, gedurende den aomer oomedie-voorstellingen te geven. Op de gisteren gehouden vastenavond-paardenmarkt te Utrecht waren 800 paarden aangebracht, waaronder veel weeldepaarden. Hoewel dc weergesteldheid on gunstig was, was de handel levendig, de prijzen waren van ƒ150 tot ƒ900. De gemeenteraad van Maastricht heeft eene ver ordening op het nithalen der rupsennesten vastgesteld. Met de haringvissoherij is het aan den Helder treurig gesteld. Er wordt zoo weinig gevangen, dat men het stuk tegen 5 ct. voor aas verkoopt. (V. B. Ct.) De burgemeester van Boggel (Limburg) is in de Vastenavonddagen zwaar gewond geworden. De dader is voortvluchtig. Met April e. k. zal op de Lek een derde zegezalm- visschery in werking komen, tusschen Jaarsveld en Ameide. Een landbouwer in het gehncht De Eerde, gemeente Verhel, ia in hechtenis genomen, onder de beschul diging dat hy een meisje, waarmede hij verkeering had, tn met hetwelk hy op vastenavond uit geweest was, ■onder aanleidende oorzaak in een diepen kuil met water zou hebben gegooid, waaruit zij met veel moeite ia gered. De heer W. de Bruin Wzn.te Roosendaal heeft Mil goudvink, die 't staat letterlijk zoo in De Qrondwet (Hozend. Cf) «op verzoek van den eige naar zuiver de geheele Brabangonne zingt". Het blad voegt er by, dat men zich gerust bij den eigenaar kan aanmelden, om rich van de waarheid van het berieht te overtuigen. Men maakt niet dagelijks een opera, maar maakt mea er een en beet men Gounod dan brengt da arbeid ook een fortuintje op: Toor Cinq-Mars ontvangt Gounod nameljjd 100,000 frs.voor 2/3e aebtar eerat by de 100e oproering te betalen. Volgens een bekendmaking ran de Duitsche Rijks kanselarij ran 18 deaer, waren eedert den 8sten ge- rallen van veepest voorgekomen lo. Koninkrijk Pruissen: op 8 en 10 Februari nieuws gevallen te Einden (provincie Hanover) in drie stallen, waarin zich 27 stuks rundvee en scha pen bevonden; op 13 Februari 11 Hertberg, arron dissement Merseburg, in een koppel, uit 7 runderen bestaande, overgebracht uit Dresden. 2o. Koninkrijk Saksen; tusschen 10 en 14 Februari te Freiburg, Wilsdruff, Theisewitz en Radeberg (dis trict Dresden), te Kiein-Bauchlitz en Mobendorf (dis trict Leipzig), te Chemnitz, Gablenz, Zschontau en Lugau (district Zwickau). De verbreidiug der ziekte in het koninkrijk Saksen is, voor zoo ver tot heden is waargenomen, toe te schrijven aan vee, uit Dresden aangevoerd, en blyft tot dus verre bijna uitsluitend beperkt tot kleine koppels vee, door handelaars en herbergiers gehouden. Alle besmette koppels rijn afgemaakt. Tot wering der veepest aan de noordelyke grenzen des lands zijn detachementen militairen (infanteristen eu huzaren) ter beschikking gesteld van den Commis saris des Konings in Groningen. De i,Israëlitische allianzu te Weentn, welke rioh het droevig lot van haar stamgenooteu in Ruineuie aantrekt, vestigt de aluidacht op den daar te lande, bestaandeu rechtstoestand en op de eigenaardige be grippen van rechtvaardigheid, welke aldaar bestaan, ter verklaring hoe «ogenschijnlijk, onwettige dmleu als bij de Jodenvervolging plaats hadden, ongestraft kunnen blijven. l>e «Israëlitische Alliuuiie" heeft een nauwkeurig onderzoek ingesteld aangaande de uitzettingen van de Joden uit enkele Rumeensohe disticteu; uit het officieel verslag, dat iu het bezit van Het Handelsblad is, blijkt, dat 150 Joodsche gezinnen, gezamelijk 740 personen bedragende, in den barren wintertijd uit de dorpen van het district Var (Maldan) verjaagd zijn, ofschoon men enkelen hummer reeds 25 jaren ongestoord die dorpen had laten be- wonen. De Alliantie te Weenen heeft de beëedigde ver klaring van enkele der verdreven Joden aangaande de door hen ondervonden behandeling openbaar gemaakt. Uit het in het' Handelsblad aangehaalde krijgt men een levendig begrip van deu toestand. Een menigte gezeten burgers zijn, nadat hun huisraad en eigen dommen verbeurd verklaard werden, uit Rumeuië verdreven. Zy hebben dus kostwinning en kapitaal verloren. Met geweld werd bijna overal, doch met wreedheid slechts in een enkel geval te werk gegjsan, ofschoon de verdrijving op zichzelf wreed genoeg is. Een Nederlandsch comité heeft zich reeds eenigen tijd geleden gevormd om zich het lot dier ongelukkigen aan te trekken. Gaarne willen wij het verzoek om giften, dat de oommissie doet, ondersteunen. De giften zullen een weldaad rijn voor ongelukkige raedemenschen en tevens een protest van 't vrye Nederland tegen een onzinnige vervolging. Leden der commissie zijn de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam, de heeren C. P. van Eeghen, N. G. Pierson, P. W. H. van Sonsbeek, A. M. van Stip- riaan Luïscius, T. M. baron van der Duyn, A. C. Wertheim, V. H. de Marez Oyens enz. Het bestuur bestaat uit de heerenmr. H. H. Tels, advocaat, te Rotterdam J. E. Andries, notaris, te 's Huge B. S. Bereusteiu, opperrabbijn te 's Hageprof. J. E. Goutsmit, te Leiden, en J. A. Levy, advocaat, tc Amsterdam. Ieder hunner is bereid bijdrageu te ontvangen voor de vervolgde Joden in Rumeuië. Aan den kerkeraad te Amsterdam is, blijkens een bericht in den Standaarddoor ds. Van Ronkel een gemotiveerd voorstel ingediend om zoodanige door hem bepaald aangegeven maatregelen te nemen, dat de sacramenten niet meer kannen worden bediend door moderne predikanten. Uit mededeelingen, in den gemeenteraad van Kam pen gedaan, blijkt dat de schade, door de gemeente Kampen bij den jongsten storm geleden aan door braken, kruinafslag, vernieling van steenglooiingen eu andere kunstwerken, ongeveer 280,000 bedragen zal. De schade, door het zoute water op de groen landen veroorzaakt en die nog eenige joren nawerkt, is niet te begrooten. Het zeewater staat nog teu westen en zuiden van de stad op eene oppervlakte van dui zenden bunders en zal eerst uitgepompt kunnen worden, als de gaten in den dyk voorloopig gedicht zijn. Uit de op de kust te Vlaardingen aangespoelde voorwerpen, o. a. het naambordje en de medioynkist ■oomede uit datgene wat door vissohers in zee dry- vende is gerien, is het vermoeden omtrent 't vergaan van de sloeplogger Marie, stuurman J. van Leeningen van de Maatschappij «het Noorden" bevestigd. Bij deze ramp zyn dus weder 12 menschen, meeat allen vaders van huisgezinnen, in de kracht des levens Hoe het in sommige gemeenten van ons land met het archief gesteld is, kan men lezen in het tydsohrift de Navorscher1876, blz. 440. «Steller dezes, die nagenoeg geene boeken bezit en op zyn afgelegen wachtpost den toegang tot uitge geven bronnen zich ziet afgesloten, bezocht onlangs een in Nederlandsch historie vaak vermeld, maar klein en tegenwoordig tot verval geraakt, grensstedeke waar men hem eindelijk, op langdurig en dringend aanhouden, de stadsarchieven toonde, ««dien ouwen rommel,*" zooals men zich uitdrukte. Nu het was ook een rommel. Achter een planken beschot onder de panuen, op deu bovensten zolder van het raadhuis dien men langs een bouwvalligen torentrap moest bereiken, zag men iu een verscholen hoek, zonder lioht of lucht, de oude stuk keu, documenten, rapporten, brieven, rekeningen, en wat dies meer rij, tot eene manslengte opgestapeld, styf ineeugepakt. Hst was geen arohieveuAoe*, maar een arohievenAo#, waarin stof en wonnen den doorzoeker dreigden te overstelpen, zoodat hij afdeinzen moest. «En moet dat alles daar nu zoo blijven vroeg ik. «Ja," was het spottend antwoord, «zoolang het er liggen wil." «Maar dan verteert de boel" hernam ik. «Het komt er niet op uau," was het onverschillig autwoord, «er is toch niets aan gelegen." Dat weet gij niet," zeide ik. «Wij begceren het ook niet te weten," was het derde antwoord, dat alle verdere redekaveling uitsloot. Op grond van deze en andere ondervihdiugeu wenscht de steller, dat men ten onzent de hauden inéénsla om van de regeering «de benoeming te verkrijgen van personen, belast tnot het opsporen vau historische bescheideu enz. in alle stedekens, vlekkeu en dorpen, onder deu waarborg vau rijks toelagen voor de openbaarmaking van 't belangrijkste." Is niet reeds vroeger van rijkswege aan alle gemeenten gelast geworden eene opgave te doen van den toestand der arohieveu?x Bij het getuigenverhoor in eene orimineele zaak heeft zich voor het Hof te ixeuwarden een belangryk incident voorgedaan. Een der gedagvaarde «tuigen nl. was vroeger tot 5 jaren tuchthuisstraf veroordeeld en nu was het de vraag, of deze persoon als getuige onder eede kon worden toegelaten. De adv.-gen. mr. G. A. Visscher legde een extract van een kon. besluit over, waaruit bleek dat Z. M. dezen persoon had gerehabiliteerd van alle smet van eerloosheid, welke op hem mocht kleven tengevolge zijner veroordeeling tot tuchthuisstraf, en Z.E.G.A. oordeelde, dat art. 190 Wetb. van Strafvordering moest verklaard wor den iu verband met art. 28 Wetb. v. Strafrecht, rn dat rehabilitatie geene beteekenis zou hebben, indien de gerehabiliteerde niet als getuige ouder eede kon worden toegelaten. De verdediger van besch., mr. .1. K. de Boer, adv. te Ferwsrd, verkluarde er zich tegen, om dezen per soon als getuige tc hooren, als kennende Z.E.G. geeu enkel wetsartikel waarop zulks gegrond kou zijn. Het Hof ging in Raadkamer en besliste, dat bedoelde persoon van zijn smet en eerloosheid was ontheven door eene bijzondere guustbeschikking van Z. M. den Koning krachtens Hl>s. recht van gratie, zoodat hij kon worden toegelaten als getuige. De Nieuwe toren te Leeuwarden staat scheef, wat de inwoneuden met vrees vervult. De onlangs ge woed hebbende stormen heeft hy getrotseerd, maar hij schynt thans meer dan ooit in gevaarvolleu toestand te verkeeren. Verschillende ingezetenen, allen eige naars of bewoners van panden naby den Nieuwen- toren, hebben daarom 't gemeentebestuur by deurwoar- ders-cxploit gewezen op den sleohten toestand van genoemden toren en op het gevaar voor hunne per- soneii en eigendommen. Het gemeentebestuur is op grond daarvun gesommeerd tot het nemen van maat regelen, om daaraan een einde te maken; by niet- voldoeuing hieraan is bedoeld bestuur aansDrakelyk gesteld voor alle schaden, uit een eventueel onheil met den toren voortvloeiende. Dezer dagen zijn drie verificateurs der belastingen in Limburg gedegradeerd. Omtrent deze zaak wojtU uit Maastricht het volgende geschreven Door den heer 8., handelaar in R. K. kerkelyke artikelen te Roermond, waren ten vorige jare kanten en andere voorwerpen, op eene waarde van 90 aam- gegeven, ingevoerd en door drie verificateurs der belastingen, op grond van te lage aangifte, benaderd. Dat die ambtenaren hierbij een juisten blik hadden, kan blyken uit den eisch tot een sohadevergoeding van 7 50, door den heer S. aan de Spoorwegmaat schappij OrandCentral Beigedoor wier zorg de aan gifte was geschied, gedaan. Ook de provinciale inspecteur schynt die benadering billyk gevonden te hebben en verleende de noodige toewijzing. Wat nu verder is geschied, kannen wy niet met zekerheid zeggen, noch verklaren; maar vermoedelijk werd de Duitsche Regeering door den Duitsohen af zender tot interventie aangezocht. Het gevolg hiervan was, dat ruim een maand na de toewijzing aan de verifioateurs werd gevraagd of zij nog in 't bezit dier goederen waren. Hierop is door hen een ontkennend antwoord gegeven. Eenigen tyd later wist de Minister eohter, dat die goederen nog bij hen aanwezig waren en werden zij verzocht, die aan den heer 8., zonder verhooging, te willen afstaan, waaraan door hen onverwyld werd voldaan. Veertien dagen later werden die ambtenaren gedegradeerd, «als hebbende hunne superieuren misleid". Ds. F. Lion Cachet verklaart in de Stand., in antwoord op de brieven, die hy van vele onderwyzers ontvangen heeft om inlichtingen betreffende het onder wijs en de onderwyzers-betrekkiugen in de Kaap kolonie en aangrenzende republieken, dat door geheel Zuid-Afrika gebrek is aan goede onderwijzers. Het onderwys is vrymen behoeft geen akte te bezitten om onderwys te mogen geven, maar in den regel geeft het goevernement geen toelage, dan aan behoorlijk geëxamineerde onderwijzers. Het Salaris is natuurlijk verschillend. Huisonderwijzers, op boerenplaatsen en van boerenkinderen, verdienen van 2 tot 9 p. st. per maand, benevens kost en inwoning. "Zij blijven zelden langer dan zes maanden op één plaats; na dien tyd soms binnen dien tyd, wordt de school naur een naburige boereuwouing verplaatst. Hulponderwijzers kunnen rekenen op een jaarlijksch salaris van 75 a 150 p. st. Onclerwijzers op gymnasia of die aan het hoofd eener districtsschool staau, genieten een tractemeut van 200 a 350 p. st. per jaar; iu den Vrijstaat zelfs meer. Een onderwijzer, in Holland geëxamineerd, is geheel bekwaam om in Zuid-Afrika als hulp- of hoofdonderwijzer werkzaam te zijn. De reiskosteu naar de Kaapstad bedragen p. m. 35 p. st. per persoon; tot Port-Natal is het eeuige ponden meer. Iu de meeste gevallen zal er, bij preëngage- ment in Holland, gern zwarigheid bestaan, dut deze kosten worden voorgeschoten. De ouderwijzer zou zich dan echter moeten verbinden, ten minste drie jaren in zijne betrekking werkzaam te blijveu. Een voorwaarde is onmisbaar voor de onderwijzers in Zuid-Afrika behoorlijke kennis der EngeRche taal. Op alle ^ouverttt-tnentsscholen moet Engelsch onderwezen worden, en op de meest afgelegen boeren plaatsen wil men zijne kinderen behoorlijk Engelsch laten leeren. Een Hollandsch onderwijzer, die de Engolsohe taal grondig kan onderwijzen, is een zeer begeerd persoon. Wie eohter de Eugelsche taal niet machtig is en geen bepaalde aanstelling heeft als onderwijzer in een andere taal, blijvc liever in Holland. De volgende dood-advertentie komt voor in een dagblad uit den staat Jowa (Noord-Amerika).- «Heden rood, morgen dood. Alzoo geschiedde het mijne vrouw, die nog heden voor acht dagen over stoelen eu banken sprong en gisteren reeds begraven werd; althans wat vergankelijk aan haar was. Gedu rende ons huwelijk was zy eene vroolyke vrouw, die zich geen knollen voor citroenen Het verkoopen. Daar uit kan ieder mijne smart beseffen; zoo jong, zoo aardig en nu reeds begraven. Wat is 's menschen leven P zeide ik in deze dagen voortdurend bij mij zeiven; zelfs gisteren nog, toen ik den doodgraver betaalde, die haar graf in orde houden wil. Zjilk eene vroolyke vrouw vindt men ongetwijfeld niet ligt weder. Daarom is mijne smart gerechtvaardigd. De hemel moge elkeen voor zulk een treurig lot bewaren! Intussohen dank ik voor de attentie, alsmede den voorzanger voor zyn graflied, dat mij door merg en been ging en inderdaad voortreffelijk voorgedragen werd. Ackerma# Mr. Slotemaker." Burgerlijke Stand. GEBOREN: 16 Febr. Maria, ouders J. T. Jaspers en C. vau Beaiekom. 17 Joziua Johanna, ouders" G. vau der Laar en J. J. Franken. Johannes Wilhelmus, ouders J. W. Woerlet en E. M. van der Ho k. Petrus Josephus, ouders E. van Vtight en C, M. Odyk. 18 Michel Herman us, ouders M. H. van Tilburg eu G. Spruyt. Willem, ouders P. G. den Broeder en M. Alphenaar. Maria Jobanna, ouders J. de Jong eu J. van der Louw. Johanna Maria Csthsrin% ouders J. W. van Loon an C. Beek. 19. Johanna Barbara, ouders F. Stolk eu C. C Jaspers. OVERLEDEN: 17 Febr. A. Oudaboorn, 74 j. 18. W. Arta, 12 w. P. Veerman, 66 j, F. G. van Ede van der Pais, 7 W. Scholten, In. - 19. A. E. Marree, 4 91. L. Schinkel, 1 j. 1 m. Bevallen van een Meisje, J. J. VAK DEE LAAR— Gouda. 17 Febr. 1877. Feakkbh. Voorspoedig bevallen van een Zoon, O. vak TILBURG— Gouda18 Febr. 1877. Sfbuijt. Heden overleed ons jongste Kindje FREDERIK GERARD. J. W. P. VAK EDE VAN DEE PALS. A. M. TAK EDE VAK DEE PALS Gouda, 18 Febr. 1877. Keameb. Eenige en algemeene kennisgeving. V Heden overleed onze geliefde Broeder, B. J. H. Boers, Geneesheer te Waddinxveen. J. H. BOERS. 8. M. E. BOERS-Lafebkiï. J. W. BOERS. Gou a. 19 Febr. '77. Eenige Kennisgeving. een ruim HUIS, bevattende 4 a 5 Kamers, met Kelder en Keuken voorzien van pomp; bene vens een Tuin met Schuur, met Koetshuis voor stalling van twee paarden, gelegen nabij het Station van de N. R. S. (Desverkiezende kan het huis alleen gehuurd worden.) Adres met franco brieven letter K. aan het Bureau dezer Courant. Tegen 1 Mei aanstaande of eerder wordt gevraagd, eene BURGERDOCHTER, in een Scheepsvictualiën-winkel. Loon 100. Franco brieven onder letter W. by'den Boekhandelaar B. A. VERZLIL te Gouda. Commissarissen der Sociëteit One Genoegen, brengen ter kennisse van HH. Leden ingevolge Art. 30 van bet Reglement, dat bijgelegenheid van de 5de Abonnements Tooneelvoorstelling op WOENSDAG den 21n FEBRUARI 1877, de SOCIËTEIT van af des avonds ZES UUR zal GESLOTEN zijn. Namens Commissarissen, Mr. P; J. SNEL, President. H. JAGER, Secretaris. Gouda, 20 Februari 1877. De BURGEMEESTER der Gemeente Gouda zal op VRIJDAG den 23" FEBRUARIJ 1877, des voormiddags ten tien nre, te beginnen op de Burgerlijke Begraafplaats, doen verkoopen Eene party TjAKKEN EN HAKHOUT. In RICHÏER'S BOEKHANDEL te Nijmegen, is verschenen1 en bij alle boekhandelaren voor banden: Dr. Airy's Natuurgeneeswijze, 496 Madz. sterk, met veel in den tekst gedrukte anatomische af beeldlagen. Prys Dit uitmuntende werk kan aan alle zieken, on verschillig aan welke ziekte zy lijden, daarom dringend worden aanbevolen. omdat deze geneeswijze de proef schitterend heelt doorgestaan, zooals blykt uit de talryke in het boek opgenomen uitstekende getuigsobriften. op DINSDAG den 27 FEBRUARI 1877, des voormiddag tón 10 nre, ten huize van G. van DAM, Kastelein te Stolwijk, van eene met circa 20 Bunders WEI-, HOOI-, BOUW- en GRIENDLAND, benevens nog eene ARBEIDERSWONING, gelegen aldaar, in Koolwijk. By Biljetten breeder omschreven. Te aanvaarden: de LANDERIJEN dadelyk na de toewyzing en de OPSTALLEN en ERVEN den lsten MEI 1877. Betaling der Kooppenningen 1 MEI 1877. Nadere informatiën zyn te hekomen ten Kantore van den Notaris G. J. SPRUIJT te Ouderkerk aan den IJssel. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Rotterdam van heden is het accoord door NICOLAAS FRANCOIS SNEL, Kassier en Commissionnair in Effecten te Gouda aan zijne crediteuren aangeboden gehomologeerd en verbindend verklaard als volgens de wet en de gefailleerde tevens gerehabiliteerd. Mr. L. C. DRIEBEEK, Rotterdam, 19 Febr. 1877. Curator. VAN Gouwe, hoek Turfmarkt, C. 67, Gouda. De voorloopige CATALOGUS verschijnt in het laatst dezer week. Allen die nog BOEKEN uit de Bibliotheek van den Heer H. J. J. LEIJEN, mochten heb ben, worden vriendelijk verzocht die terug te bezorgener ontbreken nog vele nommers die allen genoteerd staan. Bovengenoemde verwacht dat men aan dit beleefd verzoek wel zal willen voldoen. In eene zaak van Garen, Banden Modeartikelen VRAAGT men zoo spoedig mogelyk een van de P. G. en vlug kunnende Rekenen en Schrijven. Adres franco onder letter B. met opgaaf van ouderdom bij den Uitgever dezes. Gevestigd te Gouda. De Directie maakt bekend dat de Algemeene Vergadering voor Aandeelhouders, tot het doen der Rekening en het vaststellen van het Dividend voor dit jaar zal plaats hebben op DONDERDAG den len MAART a. st, des namiddags ten een ure, in het Koffiehuis ede Harmonie,, op de Markt te Gouda. J. MULDER. J. C. vak WIJK. op VRIJDAG 23 FEBRUARI 1877, voorin, ten 10 ure, vóór het Pakhuis aan de Punt van eene party daarna in het Koffiehuis „Harmonie" aan de Markt, van 1300 LIT£It uitmuntende by koopen van 10 Liter, 1750 BUSSEN, versch aangevoerde, eene party 20,000 eene groote party 13 Heet. ZWART- en KANARIE- 5 Heet. TARWE, Inlichtingen te bekomen by Notaijs Mr. KIST te Gouda en proeven, tegen vergoeding, bij den Afslager M. van DANTZIG altlaar.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2