binnenland!" zalzijngesloteii. EEN WINKELHUIS, NAAISTERS VIEB EUIPEBSENECHTS PETBOLEUMlÜST OPENBARE VERKOOPINÖ BUITENLAND. Bultenlanilsvii Overzicht. Laatste Berichten. ADVERTENTIÉN. op VRIJDAG den 20n dezer ""VWTOLÖ" POSTERIJE1T. Burgerlijke Stand. De zaak zal op deuzelfden voet worden voortgezet, De Administrateur der Waddinx- veensche Brug- over de Gouwe BEKWAME te koop gevraagd totyi.55p.stuk. H A Pi TING Frères, Gouda. Oosthaven, B. 14. West-Europa, dat zich zoo dikwijls op zijn beschaving verhëft. Moge wij spoedig het einde van den strijd zien, moge dit einde bevorderlijk zijn aan de zegepraal van recht en gerechtigheid! Binnenkort wordt de keizer van Rusland te Kischeueff verwacht. Van daar zal weldra de oorlogsverklaring worden verzonden, als alle voorbereidende mun^regels- genomen zijn. Gortschukoff toch is voornemens om in een circulaire aan de mogendheden den toestand bloot te leggen. Dan zal de ambassade uit Konstau- tinopel vertrekken en zullen de Russische consuls het land verlaten, nadat zij de bescherming hunner laiid- genooten aan de vertegenwoordigers der andere mo gendheden hebben opgedragen. Van daar dat er vóór de oorlogsverklaring nogeenige dagen moeten verloopen. Het debat van het Engelsche Lagerhuis over den toestand in het Oosten is niet zeer belungrijk geweest. Het kwam te laat om invloed te hebben en de be zorgdheid is te groot, dan dat men veel aandacht zou schenken aan uitvoerige beschuldigingen en ge vatte ontwijkingen van het punt in quaestie tot antwoord. Alleen is weder op ondubbelzinnige wyze gebleken, dat ia het Engelsche parlement, dat door de meerder heid der natie wordt gesteund, eene krachtige anti pathie tegen Rusluud bestaat. Beschimping van Rusland is in Engeland de goedkoopste wyze om toegejuicht te worden. In den Duitschen Rijksdag had Vrijdag op ver langen van Hauel de discussie plaats over bet verlof van Bismarckzij werd door dezen afgevaardigde ingeleid met een uitstekende rede, waarin hij aanwees hoe ongelukkig het oogenblik voor het verlof van den Rykskauselier was gekozen, zoowel ten opzichte van de buiten- als van de binnenlandsche zukeu; juist in dezen tijd was een straife hand noodig en nu ging de eenige verantwoordelijke Rijksminister op verlof de Rijkskauselierorisis wees op het onvoldoende van de organisatie, op de noodzakelijkheid der oprichting van Rijksmiuisteries en men moest het een geluk rekenen, dat de Rijkskanselier zich had laten bewegen •zijn ontslag terug te trekken. Namens de nationaal- liberalen, maar met nog meer lofuitingen op Bismarck sloot Bcnuigsen zich hierbij aan, maar beiden kwamen ook daarin overeen, dat het niet het geschikte oogen blik was, nadere voorstellen daarover te doen. Het terrein was voor de oppositie zoo ongunstig, dat deze zich eveneens onthield van het doen van voor stellen. De waarnemende Rijkskanselier, von Bülow, verklaarde dat er ten opzichte van het contrasigneeren en de verantwoordelijkheid geen verandering was gekomen met het verlof van den Rijkskanselier. Bij den Rijksdag is een rapport ingediend over <le Meckelenburgsche grondwets-quaestie. Daarin wordt betoogd, dat het Dnitsche Rijk in die zaak niet langer eene afwachtende houding mag volgen. De Groot hertogen van Meckelenburg zijn doordrongen van de noodzakelijkheid eener staatshervormingde groote meerderheid der bevolking heeft zich aan hunne zijde geschaard; in de vergadering der Stenden hebben de vertegenwoordigers van den landbouwenden stand hen insgelijk» ondersteund maar alles stuit af op den onverzettelijken onwil der feodale Ridderschap en tegenover deze schijnen de Meckelenburgsche Regee ringen machteloos te zijn. De staatsregeling 19 en blijft daardoor in strijd met de Rgksgrondwet en -derhalve moet het rijk aan dien toestand een einde maken. GOUDA, 17 April 1877. Gisteren ontviel der gemeente een man, die zich jegens haar hoogst verdienstelijk heeft gemaakt. Toen ontsliep nl. de heer J. Droogleever Fortuijn, die èn ais secretaris der gemeente, èn in verschillende andere betrekkingen, in het belang van Gouda is werkzaam geweeest. Eerstgenoemde betrekking werd gedurende een dertigtal jaren door hem waargeuomen en hoe hg dat deed Allen die hem in zijn werk kring leerden kennen, zullen het eenparig getuigen: met rusteloozen ijver, met onverdeelde toewijding, met onafgebroken werkzaamheid. lader die het gewicht kent van de betrekking van gemeente-secretaris, ieder die weet hoeveel vat hare vervulling afhangt voor den goeden gang van zaken, in er van overtuigd, dat er veel, zeer veel wordt ver- eiseht om haar goed waar te nemen. Welnu, de overledene voldeed ten volle aan den eisch, van den eenten dag zijner vestiging af tot op het oogenblik, datsgne krachten hem begaven, werkte hij voor de gemeente, die hg lief had. Dat de heer Droogleever Fortuijn gewaardeerd werd bleek bij gelegenheid van zijn 25-jurig jpbilé als secretaris, toen èn door den gemeenteraad, èn door de Goudsche ingezetenen op ondubbelzinnige wyze getoond werd hoe hoog zij hem schatt'en. Dat bleek tevens uit het feit, dat hem sedert 1850 een plaats werd toevertrouwd in de gewestelijke vertegenwoor diging en hij als lid der Provinciale Staten telkens herkozen werd. Maar genoeg. Het zou weinig strooken met het karakter van den overledene dat zich door grooten eenvoud kenmerkte in het openbaar over zijne verdiensten uit te wijden, het was ons een behoefte dit enkele woord ter zijner nagedachtenis te uiten. Gisteren hadden de kerkelijke verkiezingen plaat9 bij de Ned. Herv. gemeente alhier. Uitgebracht werden 343 stemmen. Blanco 18 Van Onwaarde 1 Blijft 324 stemmen. Gekozen werden de volgende heeren met de daar achter 9taande stemmen. Voor 't collegie van Kerkvoogden W. J. Fortuijn Droogleever, 818, en G. Straver, 286. Verder verkregen P. W. Kamphuizen 14 en J. F. C. Priuce 6 stemmen. Voor 't collegie van Notabelen Mr. J. Fortuijn Droogleever, 307; P. W. Karaphuijzen, 299; J. Her man de Groot, 283; C. Lunenburg, 282; H. J. Ne- derhorst, 281 en H. Jager, 257. Hiervoor werden nog stemmen uitgebracht, ais op J. J. Braggaar 15, L. P. Hoogendijk 12, H W. Otto en Dr. M. A. G. Vorstman (bij loting) 9, G. Straver 8, A. Dortlan.d 7. Voor de commissie van Oppertoezicht: Dr. M. A. G. Vorstman, 310; A. Dortland, 306; L. P. Hoo gendijk, 303; J. Droogleever Fortuijn, 299 en J. J. Braggaar, 296. Voorts ontvingen H. J. Nederhorst 5, G. van der Zwalm 3, H. Jager 3, C. Hoogenboom en F. Grendel Jr. (bij loting) 2 stemmen. In 1879 is de heer II. Jager aan de beqrt van aftrediug. XfZondag herdacht de heer M. H. Kluitman zijn 50 jarigen loopbaan nis onderwijzer. Op uitdruk kelijk verlangen van den 'hooggeachten jubilaris werd dit feest zonder uiterlijke praal gevierd. Toch mocht hij van vele zijden bewijzen van belangstelling on dervinden. Moge het den wiiardigen man gegeven zijn nog langen tyd genot te hebben van de rust, die hem weldra verbeidt. Moge zijn eerlang door den ge meenteraad te benoemen opvolger hem tot richtsnoer nemen, het zou voor het onderwijs tot zegen, voor Kluitman streelend en hem zeiven tot nut zijn. Naar wij vernemen heeft de heer R. Vogelensauk bedankt voor de betrekking van kerkelijk ontvanger der Ned. Herv. Gemeente alhier. Het zal voorzeker den liefhebbers en nog meer den kenners van muziek aangeuaam zijn te vernemen, dat op a. s. Zondag in de sociëteit //Ons Genoegen" een concert zal plaats hebben, waarop behalve de andere solisten, de beide uitstekende onderwijzers onzer stedelijke muziekschool, de eene op de piano de andere op de viool, zich zullen doen hooren. Dit concert hetwelk geheel ten voordeele van den tweeden onderwijzer, den heer Vreeswijk, zal strekken, zal voorzeker ieder aansporen naar //On3 Genoegen" te gaan, te meer daar de entrSe zoo gesteld is, dat het voor ieder bereikbaar is. De heer Dr. A. Kuyper is weder in den Haag geretourneerd. Voor de akte in de Hoogduitsche taal werden Zater dag te 's Hage 5 candidaten geëxamineerd 4 werden afgewezentoegelaten werd de heer H. W. Dalfaen uit Boskoop. De Commissie van oppertoezicht en beheer van de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden heeft bericht, dat op Maandag 30 April, in voornoemde inrichting, eene keuring zal plaats hebben van knapen, die een verbintenis in. 's Rijk zeedienst wenschen aan te gaan. Uit de Transvaal wordt gemeld, dat op 1 Maart een onderhoud tusscheno de regeering en den Engel- schen geraagtigde heeft plaats gehad, en dat deze toen de inlijving in eene unie met de Britsche koloniën als onvermijdelijk beschouwde. De volks raad raadpleegde twee dagen en benoemde eene commissie tot bespreking der zaak met de regeering. Echter zijn, na een bezielende rede van President Burgers, de door hem voorgestelde hervormings plannen aangenomen. Volgens de laatste berichten (7 Maart) werd nog beraadslaagd over de bijzon derheden dier voorstellen. Van het aftreden van den president melden de berichten niets. Uit Wageningcn meldt men aan de N. C. R. dat in het asyl Steeubeek te Zetten een hevige brand heeft gewoed. Blu9schen was onraogelyk. De inwoneaden waren gered. Het blad verneemt verder, dat in korten tijd het gansche gebouw met den inboedel door de vlammen vernield was. Door doeltreffende maat regelen is het nog gelukt een bijgebouw en eene boerderij, onmiddelijk daaraan grenzende, te behouden. De verpleegden zijn alleu gered en voorloopig in de Vluchtheuvelkerk gehuisvest. Gebouw en inboe del zijn tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is niet juist bekend vermoedelijk is hij in een der schoorstcenen begonnen. De directrice van het Gesticht, mej. ,P. Voüte, die reeds een hooge ouderdom heeft bereikt, was juist gevaarlijk zjek en moest doodelijk krank naar de directeurswonig worden overgebracht. Binnenkort zal men te Amsterdam een nieuwe wijze van annonceeren in practijk brengen, door photo-elec- trische lichtbeelden. Een adres wordt in reusachtige afmetingen ^)p een daartoe gunstig terrein des avonds aldus tentoongesteld. Tegen een paar ingezetenen te Wageningen is prpces-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen vttn Holleway of andere pillen. Het W. v. h. R. brengt gaarne hulde aan den minister van justitie, na de behaalde overwinning. Het groote oubindiugsproces, waarover het warmste gedeelte van den stryd is gestreden, had bij alles, waardoor het zich aanbeval, zeker ook zijn schaduw zijde, maar de grondwettige gemoedsbezwaren heeft het W. v. h. R. nooit gedeeld. Even weinig maakt het zich bezorgd over de uitvoering; de reorganisatie van het personeel is bij den heer van Lijnden in in goede handen. Het fF. v. h. R. vertrouwt echter, dat hg van zijne onpartijdigheid vooral blyk zal geven, als de laatste hand zal worden gelegd aan het hervomingswerk. Dat toch zal eerst dan geschied zijn, als alle wonden, in het openbaar belang ge slagen, zullen geheeld zijn, voor zoover zy niet ongeneeslijk zijn. Er is gezorgd voor de rechter- lijke ambtenaren, die hun ambt verliezen; maar er moet nog gezorgd worden voor een reeks van huishoudens, die men ongelukkig en broodeloos heeft gemaakt. Het W. v. k. R. zal niet ophouden dat te herhalen en zal geen tegen woord igen of toekomstigen minister rust lateu, zoolang niet dat werk van billijkheid en rechtvaardigheid zal volbracht zijn; want eerst daarna zal men met een gerust geweten op zijn lauweren kunnen rusten. Zaterdag-ochtend, bij het aankomen der vischpinken aan het Scheveningsche strand, wilde zekere Leenderd Spaans een anker oit zee naar den wal brengen. Nadat hij eenige schreden van den schuit verwijderd was, schijnt hij in een draaikolk of zoogenaamde mui te zijn geraakt, waardoor hy in een oogwenk in de diepte verdween. Alle pogingen door ver schillende personen, zelfs met kar en paard, aange wend, mochten niet baten. Eerst circa een uur na het ongeval heeft men het lyk opgevischt. De Amst. Ct. meldt: //Een groot gedeelte van 's konings tafel was Vrijdag onbezet gebleven, omdat ongeveer 15 leden van den gemeenteraad niet hadden voldaan aan de tot hen gerichte uitnoodigiug. Dat nu die heeren wegblyven bij die gelegenheid, moge op zichzelf niet beleefd worden geaoht, het strijdt tegen alle regels der beschaving, dat zij niet eens meer antwoorden op de hun gezonden invitatie en zich zelfs de moeite niet getroosten, de een of andere verontschuldiging te zenden voor hunne afwezigheid. Ons dukt toch, dat onze koning op zyn minst wel de attentie verdient, welke men aan iederen gastheer pleegt te bewyzen." Men schryft aan de Leidscke courantZooals gewoonlijk de Aprilmaand zich doet kennenis het weer wisselziek. Laatst was het volop lente, het jeugdig groen ontsproot als by het uur, het regende grasboter en kievitseieren, zeiden de boeren. Geen wonder dat men er allerwege op bedacht was van lieverlede het vee in de weiden te doen. Thans grijnst de lucht weer met een kouden oostenwind, die vele plannen doet verschuiven. Toch heeft men geen reden van klagen meer. Het overtollige water is verdwenen, de felle regen heeft opgehouden en de zon krijgt de overhand. Zoo kan onverètoord het wei- en het bouwland bearbeid worden en komt er vertier in de raoezeryen en lusthoven, waarnaar zoo lang gewenscht werd. Ten aanzien van de ruimte, waarover Nederland op de Internationale tentoonstelling te Parys in 1878, zal hebben te beschikken, kunnen wy het volgende mededeelen Onze Hoofdcommissie had voor onze nijverheid én landbouw eene plaatsruimte van ongeveer 4600 vierk. meter aangevraagd; men verkreeg echter 3800 vierk. meter, later, door de inrichting der facade, met 138 vierk. m. vergroot en dus op circa 4000 vierk. m. in het gebouw gebracht. Mochten wij daaraan niet genoeg hebben, dan zal ons nog eeu stuk grond in den aangrenzenden tuin worden afgestaau, met het recht, om daar een overdekte loods op te richten, die voor de landbouw-producten zal worden bestemd'. De aan ons Luid aangewezen plaats is zeer voordeelig gelegen, 11I. geheel aan het begin der galerij grenzende aan de eene zijde aan de groote vestibule en aan de andere zyde aan de expositie van Portugal; tusscheu deze beide afdeelingen loopt intusscheu een pad van 5 meter breedte. Eindelijk zal# Nederland door de in de groote zaal te plaatsen beschotten kunnen beschikken voor 140 meter strekkeude, wandleugte. (Fad.) Aan een schrijven aan het Ütr. Dagbl. uit Indië ont- leenen wij het volgende z/\ oor ik nu verder gaeen belangrijk nieuws. „De gouverneur-generaal van Lansberge die zich ge reserveerd had, om na twee jaren te bepalen, of bij al dan niet vijf jaren 's konings vertegenwoordiger in deze gewesten zou blijven, heeft besloten niet heen j te gaan, gelijk hij nog oulangs van plan was en ikit u toen, ik meen in November 1876, mededeelde. In 4 een particulier schryven, waarvau het origineel in handen moet zijn van den heer van Goltstein, die daarvan ook in het Ütrechtsck Dagblad bij zijn we derlegging van Fransen van de Putte gewag maakte, schreef de heer van Lansberge, dat hij niet vau plan was een anderen weg in te slaan, dan dien, welke door hem (v. L.) en den toenmaligen minister van koloniën 1 (v. G.) besproken was en als de eenige oplossing werd aangegevenhet is het plan, als ge zoo wilt van Pel, en, om niemand onrecht te doen, ook dat in hoofdzaak van van Zijl de Jong, van Rees, van Dalen, en wie §r nog maar meer aanspraak op wil makeninderdaad echter is het 't plan v. Verspyck «n zou vermoedelijk zyn volvoerd, ofsehoon die krygsman het slechts had opgevat, dat is, zonder het eerst behoorlijk uit te werken, als niet de gou verneur-generaal Loudon in rijn onmiddellijke om geving gehad had een man gelijk de Rochemont, en er niet, in stede van 's konings opperbestuur, •een regeering van Indië door Fransen van de Putte en zyn aanhang in de Kamers had bestaan, in de hachelykste tyden, toen de Rochemont en de legerkommandant 't eens waren geworden, om Ver spyck ond-persoueel vijand van de Rochemont op zyde te zetten en voor dien in de plaats te stellen den ouden beschermheer van den intendant der gouvernemeutshotels, den reedt tien jaren gepensio neerden van Swieten. Coute que coüte moest die zaak worden volvoerd. Y»n Swieten zelf stoud er buiteninaar Fransen van de Putte niet. „Wie herinnert zich niet 111 de buitenlandsehe bladen den toon, waarop over de Atchiu-kwestie werd geschreven, en wie, die op de hoogte der zaken is van politieken aard en kuipery, weet niet, dat die verschillend geschreven artikelen, die onder allerhande vormen ten besten gegeven hatelijkheden, vloeiden uit een en hetzelfde hoofdkwartier, waar de heer Fransen van de Putte de rol van chef van den generalen staf vervulde. Hy wist toen te vertellen, dat het buitenland, en met name Amerika aan den vooravond was, ons aansprakelijk te stellen voor het zeerovend Atchin en nu De Amerikaansche diplomaten drijven den spot met dien vondst van den Nederlandsehen minister van koloniën en vriend van Swieten. De corresp. der Midd. Ct. by de tentoonstelling schryft o. a. „Onze koning ziet er nog altyd flink en forsch uit. De generaals-uniform en de bonten berenmuts die eenige dames in myn buurt als „een mooien mof," gaarne in haar bezit gezien hadden, kleeden hem goed. Hy bezag alles met een blik van een kenuer en van een liefhebber, die ziet dat hetgeen hy in zyn eigen serre of model-farm bezit, de vergelijking met het tentoongestelde wel doorstaan kan. Herhaaldelijk riep de koning de exposanten bij zich, hetzy om zyne bewondering voor hun product te kennen te geven, hetzy om inlichtingen omtrent een of ander in te winnen. „De gezondheid van H. M. de koningin laat zicht baar nog te wenschen over. Snel en aanhoudend wisselden blos en bleekheid op het gelaat der vorste lijke vrouw zich af, terwyl zy aan den arm van haar gemaal, op de lange en vermoeiende wandeling voort schreed. Herhaaldelijk, als de koning by de een of andere groep een poos stilhield, werd haar, op haar .verlangen, een stoel gebracht om een oogenblik te rusten. Kwam dan de koning terug, dan klonk wel vriendelijk zijn: Ne vous dérangez pas, Madame maar toch, de etikette liet niet toe, dat de „eerste dame des lands" in 's konings tegenwoordigheid zitten Weef: het métier de reine bracht mede, dat de koningin, «enmaal begonnen zjjnde, ook volhield, en tot het «111de toe maakte zij, vriendelijk buigend en even glimlachend als altijd en met velen een praatje ma kend, den langen tocht mede. „Prin9 Frederik in zijn maarschalksuniform, draagt den Jast zijner tachtig jaren nog met krasheid. Prins Hendrik, de eere-voorzitter, wa9 in het aanwijzen van het merkwaardigste op de tentoonstelling onver moeid. Prins Alexander beschouwde alles met be langstelling en won vele inlichtingen in." LIJST van BUI EVEN geadresseerd aan onbekenden, verzonden geweest uit Gouda, Ie helft der maand Maart 1877, welke sohrifteiijk aan het Postkantoor te Gouda kunnen worden gereclameerd. Combel, Arasterdam; Kramer, 's Haze Wed. van Wieriugen, Hazerwoude Vons, Mtchelcn. Van het hulpkantoor te Waddinxveen. ^Van Dijk, Amsterdam. De Directeur v. h. Postkantoor, van KRUIJNE. Bucharest, 16 April. De Minister van Bui- .tenlandsche Zaken, Cogunieeeanu, zond aan de Ru- meensche agenten in het buitenland eene circulaire, waarin gezegd wordt dat de Rumeeusche politiek zou traehten geenerlei nationaal belang te kwesten, den vrede te bewaren, cu strikte neutruliteit in acht te nemen. De Regeering is van plan de Kamer bijeen te roepen nudat de verkiezingeu voor dei: Jaenaat zullen rijn afgeloopen. Berlijn, 16 April. De Pont verneemt van ge loofwaardige zijde dat het bericht in de dagbladen, dat Bismarck er aan zou denken eene wijziging tev brengen in de tot dusverre gevolgde kerkelijke poli tiek, geheel uit de lucht gegrepen is. Iutegendeel verzekerde de Rijkskanselier nog in den laatsten tijd uitdrukkelijk aan een hooggeplaatst persoon, «tat hij, gezond of ziek, oogenblikkelijk weder zijne werk zaamheden zou aauvaaarden, wanneer eene ernstige poging mocht worden gewaagd, om op dat gebied tan systeem te veranderen. In den Reichsaazeiger is de wet betreffende de vestiging van het Reichsgericht te Leipzig opgenomen. Bismarck is heden middag ten half vier uur naar Lauueitburg gereisd. Weenen, 16 April. De Pulitische Correspon ded meldt in een telegram, dat de diplomatie haar werk defluitief heeft geëindigd. De Keizer van Rus land zal waarschyulijk den 19 dezer naar het leger vertrekken. GEBOREN; 12 April Jocob Louis FrederHc, ouders N J. C. Jeekel en J. B. de Meijere 13. Sijuandus Johannes, ouders G. N. de Vooija en H. C. Hrufi 14, f,ueia, ouders B Boot en D. I)>uk. 15 Alida Maria Wil helm ma, ouders C, J. Terse hegpet en M C. Hoevers. Johanuea cd Johaoua, ouder. T. .an Jjijk en D M. Bockaujp. - Heodnco! Johan- ne», onder. P. Koeiicr en H. J Beneis. Cornelia Chriüina, ouder! G. fan der Kaa co C. de Knegt. - Pieter, ouders H. Spruijt co K. Nieuwveld, —16. Hertoana Heurita, ouders B. W. H. Klaudermaui eo M. Kuiiok. - Frans Heodrik, ouders F. H. Weurman .en C. J. Lunenburg. OVEKLEUËN; 11 April. ft. Bruijstens, 3 j. 6 m. B. C. 8imou!, 63 j 15 E. Smit, 11 m. M. la Force, 7 j. 7 ra. 16. J. Droogleever Fortoijn, 74 j. O. J. WEURMANLunbnbueg. Gouda, 16 April 1877. V Oen Hen April jl. overleed te Arnhem, zeer plotseling, tot diepe droefheid van hare betrekkingen, Mevrouw A. S. DEIBEL—Kel- LERMANN. Heden overleed onze geliefde Vader, JAN DROOGLEEVER FORTUIJN, Lid der Provin ciale Staten van Zuid-Holland en Secretaris dezer gemeente. W. J. C. B. DROOGLEEVER FORTUIJN. G. C. DROOGLEEVER FORTUIJN. Gouda, 16 April 1877. Voor de vele bewyzen van belangstelling en deelneming, bij het overlijden van mijn ge liefden Echtgenoot, den Heer NICOLAAS MA- THOT, op 2 April jl. betuig ik, ook namens mijne Kinderen, mjjnen hartelijken dank. Wed. N. MATHOT— Gouda, 16 April 1877. Vierman. V Voor de-vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij bet overlijden van den beer W. J. VOS, betuigt de familie baren dank. brengt ter algemeene kennis, dat die Brng uit hoofde van daaraan noodige HERSTELLINGEN van des ochtends 5 tot des middags 12 uren voor de SCHEEPVAART VAN BERGEN IJZENDOORN. Gouda, 17 April 1877. MEN VRAAGT ZOO SPOEDIG MOGELIJK op goeden stand, liefst met OPEN PLAATS. Franco brieven, met opgaaf van prijs, worden ingewacht aan bet Bureau der Arnhemsclie Ct. van de Prot. Godsdienst, kunnen tegen flink salaris, direct geplaatst worden op bet atelier van. D. SAMSOM. Al wie iets te vorderen heeft van of verschul digd is aan de nalatenschap van den Heer J. P. C. JEEKEL, in leven Candidaat-Notaris, gewoond hebbende te Moordrecht en aldaar den 1 Maart 1877 overleden, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op den 1 MEI 1877, ten Kantore van den Notaris A. KLUIT te Moordrecht. Een WEDUWNAAR met 3 KINDEREN, P. G. VRAAGT een Brieven bjj den heer P. van OUDSHOORN, Boekbandelaar Kleiweg onder de lett. Y. X. Worden zoo spoedig mogelijk tegen VAST WERK en HOOG LOON GEVRAAGD. Franco brieven onder motto «Kuiper,» aan bet Postkantoor te Vlaardingen. Adres letter A, Bureau dezer Courant. Portraits, Portraits-Cartes, Portraits-Albums, Dessins, Spécialité d'Agrandigsements et de Portraits emaillés. VAN DE van MEUBELEN en HUISRAAD, KAAS- STELLINGEN, KAASPLANKEN, SCHALEN, BALANSEN, GE WIGTEN, KISTEN, TON NEN, DAKPANNEN enz., en het eerst aan het Huis aan den Fluweelen Singel R 304, en daarna in de Pakhuizen aan de Punt en •Oost-Haven te Gouda, alles op VRIJDAG 20 APRIL 1877, des voorm, ten 9 ure. De goederen in de Pakhuizen zyn vóór de Verkooping te zien, en informatiën te bekomen ten kantore van Notaris Mr. KIST, te Gouda,

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2