BINNENLAND. Laatste Berichten, Staten-Generaal. Tw**d» Kameb. Zitting MARKTBERICHTEN. Gouda, 3 Mei. Burgerlijke Stand. Gouda: Moordrecht: den markies ran Hartington gehouden, werden ze, als ontijdig, afgekeurd. De Duitsche Rijksdag zal waarschijnlijk den 5 dezer worden geslotenmen verwacht nog de indiening van een ontwerp tot aanleg van een spoorweg iu Elzas Lotharingen, die Moltke noodig acht. In den Duitschen Rijksdag kwam Dinsdag de wet op de octrooien in tweede lezingdoor sommigen krachtig bestreden, werd zy door de regeeriug met talent verdedigd en in 't eind art. 1 met groote meer derheid aangenomen. De feestelyke viering van het vijf-en-twintig-jarig jubilé van den groothertog van Baden is uitstekend afgeloopen. Thaus is de keizer te Straatsburg. Bij de hervattiug der parlementaire werkzaamheden in Frankrijk op 1 dezer heeft de voorzitter der Kamer van afgevaurdigden (nadat de Minister van Buiten- lundscke Zaken zijne reeds door de telegraaf medege deelde verklaring had voorgelezen omtrent Frankrijks goede betrekkingen met alle mogendheden en zijn voornemen oin in de Üostersche quaestie de striktste neutraliteit te bewaren) medegedeeld, dat de heer Leblond verlof heeft gevraagd om de regeering te interpelleercn over de maatregelen, die zij denkt te nemen om de uitramontaansche woelingen te keer te gaan. Op voorstel van den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt bepaald, dat de beraadslaging over deze interpellatie Donderdag a. s. zal plaats hebben. De Deensche Koning heeft een deputatie ontvangen met een adres van gehechtheid; Z. M. heeft daarbij gezegd, dat hij hartelijk wenschte een geheele overeen stemming van de volksvertegenwoordigers met de Re geering, maar dat hij de eischen van een deel der volksvertegenwoordigers niet kon of wilde inwilligen welke een verandering van de grondwet inhielden. ga RUSLAND. De berichten van Russchische zijde luiden vrij optimistisch. De troepen van het 11e legerkorps, onder bevel van den vorst Schachowskoi die Galatz bezetten, werden door de inwoners hartelyk ont vangen. Te Ismail en Kilia trokken de Russen onder gejubel der bevolking binnen. Overal heeft het Keizerlijk manffeest een voortreffelijken indruk gemaakt. De ernstige, gematigde taal, die geen beroep doet op de hartstochten van het volk, vond vooral by val in de groote handelsteden en uien was dan ook voornemens den verjaardag des Keizers niet onopgemerkt te laten voorbijgaan en door tal van adressen en ovatiën lucht te geven aan de geestdriftvolle stemming. De stemming van het leger was eveneens voortreffelijk en niet minder bevredigend was de staat van het leger zelf. De berichten omtrent leeningen die door Rusland zouden worden of zijn aangegaan, waren ook niet juist. Rusland had de noodige gelden voor den oorlog bijeen en voor het betalen der rente en aflossingen was behoorlijk gezorgd. Van het aftreden van den Minister van Financiën was geen sprake. Uit verschillende steden van het Rijk stroomden bijdra gen voor dc gewonden en voor het „Roode Kruis". Voegt men nu daarbij nog, dat de Turken zonder veel succes de grenshaven San- Nicolaï hebben gebombardeerd, dat het bombardement van Poti geen resultaat heeft opgeleverd, dat de Russen de sterke positie Muchaster hebben genomen, dat zij in hnn marsch door Armenië weinig tegenstand ontmoeten en dat 20000 Perzen gereed staan om zich by hen te voegen, dan ziet het er voor den Czaar niet slecht uit. Wel is waar wordt van Tnrksche zijde beweerd, dat het bombardement van Poti aan die stad veel schade heeft toegebracht, zoodat de stad 12 uur op verschillende punten in den brand stond, dat de Turken een tweeden aanval der Russen op Bathum (voor de Turken een nog gewichtiger punt dan Poti voor de Russen) zegevierend hebben afgeslagen, dat de voorhoede der Russen groote verliezen heeft geleden en dat de Russische havens door een blokkade worden bedreigd. Te Odessa is men dan ook ver van gerust. Nadat daar onder het gejubel der troepen en na verschillende kerkelijke ceremoniën, in tegen woordigheid van den aartsbisscop, het manifest van den Czaar werd voorgelezen, liet de Turksche con- sulgeneraal het consulair wapen van zijn woning wegnemen; hy vertrok eergisteren op een Italiaansch stoomschip naar Konstantinopel. De stad is in staat van beleg verklaard. Tal der inwoners bega ven zich verder het land in of zyn naar het buitenland vertrokken uit vrees voor een bombar dement. Men zegt dat de Engelsche Regeering, in het belang van Engelsche kapitalisten te Odessa, de Porte tracht te overreden de stad niet te beschie ten, maar inmiddels heeft een 20 tal omnibussen de de kweekelingen van het instituut voor adelijke meisjes van daar naar Moscou overgebracht. Ook te Bucharest is men weinig 'op zyn gemak, ten spijt van conventies en verzekeringen, ijpel is waar zal Bucharest niet door Bustiiche soldaten worde» bezet, maar intusschen wordep de Rumeensche Soldaten bij de burgers ingekwartierd. Zjoals te verwachten was, gant alles langzaam, Omtrent den raersch der Russische troepen in Azië wordt nu officieus bericht, dat den 24n April twee Russche kolonues van Achalzich en Alexandropoi uit op Turkscb gebied drongen. Het een kwam te Mubla- mu9, het apdere te Laschuragen. Daar kwam het tot een schermutseling, waarin de Russen overwinnaars bleven. De zuidelijke kolonne veroverde na een heftigen strijd het Turksche kamp te Muchaster of Meikasder; de noordelijke ging in de richting van Atschamur voorwaarts. Er hadden den 26n en de volgende dagen kleine gevechten plaats. Terwijl de Turken gebrek hebben aan lichte kavalerie, zijn de kozakken natuurlijk in Azië van grooten dienst. Volgens het //Wiener Eagblatt" heeft de Czaar de mobilisatie van het Russi sche Noorderleger gelast, dat uit 16 divisies infanterie 8 regimenten kavalerie en 14 batterijen artillerie bestaan onder bevel van Totleben. Wat het oorlogstooneel aan den Donau aangaat, zoover meu weet zijn de Turken nog altijd aan den rechteroever. Dat de Russen Schiurschewo (Guirgevo) zouden hebben bezet, is onwuarschijnlijk. Was dit het geval dan liep Silistria gevaar van tusschen de Russische troepen te Gnirgevo en die in de Dobrudscha te worden iugesloten. Zoover is het echter nog niet, en het i9 de vraag of de Dobrudscha lang door de Russen zal kunnen bezet blijven, uit een hygiënisch oogpunt. GOUDA, 3 Mei 1877. Bij Zr. Ms. Besluit ran den ln Mei 1877, n®. 13, zijn, met ingang ran den 15n Mei 1877, benoemd Bij de Arroudissements-Beohtbank te Botterdam, tot Pres.Mr. J. A. Vaillant. Vice-Pres.Mrs. J. Pols, A. A. Were, beiden thans rechter aldaar. BeohtersMrs. J. ran Heukelom, E. Bergsma, P. A. J. Bonrin, W. J. Karaten, A. H. ran Tien horen, thans rechter te Gorinchem, E. Feitb, thans rechter te Brielle, J. B. J. N. ridder De ran der Schueren, thaus kantonr. te Wijchen, A. J. ran Deinse, thans rechter-plaatsr. en procureur te Middelburg, A. E. Croockewit, thans kantonr. te Noordwijk. Kechter-Plaatsr.Mrs. H. J. ran Buren, J. C. Beepmakcr, H. A. Nieuwkamp, E. E. ran Baalte, W. H. 's Jacob. OfficierMr. A. J. Boest. Subst.-Offie.Mrs. K. ran de Werk, T. J. Noijon, G. A? van Hamel, rroeger subst.-offic. bij die rephtbank. GriffierMr. J. II. Sluiter, thans s.-griffier aldaar. Subst.-GrifficrMr. P. A. ran Leeuwen, thans subs.- griffier te Leiden, J. H. Uiterwijk, adrooaat te Botter dam, G. Polak Daniels, adrocaat te 's Hage. Bij het Kantongerecht te Gouda tot kantonrechter Mr. J. II. ran Mierop; tot plaatsrerr. kantonrechters Mr. J. Fortuijn Droogleerer en Mr. P. J. Snel, tot griffier: Mr. J. C. du Pnij. Te Alfen Mr. C. Krabbe, K., thans K. te Naald- wijle Mr. F. G. ran Marie, P.D. Bakker, P. j Mr. N. C. H. r. Daalen Wettera G., thans G. te Terborg. Te Sohoonhoren Mr. S. Gratama Hz., K. thans K. te VlaardingenB. Blok, P.; S. P. H. Noordendorp, P.; Mr. IJ. Koek, G., thaus G. te Vlaardingen. Te Woerden: Mr. J. W. Mouton, K.S. Lager- weij, P.; Mr. J. W. de Jonge ran Ellemeet, G. Tot ambtenaar ran het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten, (Arrondissement Botterdam) roor de kantons Botterdam (2e kanton) Gouda en Sohoon horen, standpl. Botterdam Mr. W. C. A. Soholten, thans adj.-comm. bij de Algemeene Bekenkamer. Vrijdag werden in eene rergadering ran het Depar tement Gouda der Maatschappij tol Nut v, 't Algemeen de rekeningen ran de Spaarbank en de Hulpbank over 1876 goedgekeurd. Aan het Verelag orer die inrichtingen ontleenen wij het rolgende: DE SPAARBANK. In de 63 zittingen werd ingebracht 64363,22 terugbetaald werd 36481.91» waaronder aan interest - 120.04 •36361.87' Zoodat de aan de Bank toerertrouwde eom rermeerderde met18001.34' Door tusschenkomst der postkantoren werd niets ingebracht. 205 nieuwe inleggers hebben zich aangemeld, waar door het aantal boekjes klom tot 3034, waarran er op uit0. December 1227 liepen. Er werd geplaatst: Op prolongatie 53500.— Op beleening 4(jo#— Op hypotheek 92ooi- Op obligatie (aan de Hulpbank) - 1200.— Op uil0. December was liet actief aldus samengesteld. Kas 6814.87® Beleening - 9200.—» Hypotheek - 44000.— Prolongatie - 36500.— Obligatie - 600.— Interest te goed - 409.35 90524.22® Aan rente werd verkregen 3467.22 Ten voordeele der inleggers verscheen - 205*.20 Blijft 1409.02 Salarissen en Onkosten- 506.76® Vermeerdering van het reservefonds 902.25® Het kapitaal der Bank bedraagt thans 7658.93® Eu derÜJchuld aan crediteuren - 88865.29 96524.22® DE HULPBANK, Het Kapitaal dezer inrichting bestond uit 142 aandeelen a 25 3550. en eigen kapitaal - 135.85 3685.85 64800.- Daarenboven heeft de Bank bij de alhier gevestigde Spaarbank een doorloopend crcdiet van 2000, waar van in September 400.in October 600. eu in November 200.werd opgenomen. Op 31 De cember bedroeg de sehuld nog 600. Er werden 71 aam ragen goedgekeurd; 12 meer dan het vorige jaar 12 personen meldden zich voor het eerst aan. Er werden gesloten: 1 leeniug i 1® 10. 1 - 20 - 20.— 2 h h - 40 - 80.— 9 - 60 - 450.— 2 u - 60 - 120.— 3 h - 70 - 210.— 4 - 80 - 820.— 20 nu* 100 - 2000.— 2 - 130 - 260.— 4 - lbO - 600. 5 200 - 1000.— 1 - 250 - 250. 7 - 300 - 2100.— 10 w - 400 - 4000.— 71 ƒ11420.- In 1875 was 9520 ter leen verstrekt Aan boeten werd —.64 ontvangen. De borgea van één nalatigen debiteur moesten aangesproken worden. De intrest ten behoeve der Bank verschenen bedroeg430.89 makende met de boeten- .64 431.53 Na aftrek der salarissen en onkosten - 238.81 Blijft - 192.72 Daarvan uit te keeren aan 14) aandeelhouders (een der aandeel houders stelde zijne conpons ter be- 8ohikking van de Bank) 4% - 162.15 Vermeerdering van het eigen kapitaal 30.57 Te Boskoop is gisteren in den vroegen ochtend op de Achterkade een met riet gedekt huis, waarin een kruideniersaffaire gedreven werd, door brand vernield. Met groote krachtsinspanning zijn de belendende buizen door de brandweer behouden. van 1 Mei. In deze zitting was aan de orde de benoeming van vyf leden der commissie van enquête omtrent de besmettelijke longziekte onder het rundvee. Tot leden dier commissie werden achtervolgens benoemd de hh. de Jong, Wijbenga, Schepel, Begram en ds Jonge. Het wetsontwerp tot wijziging van de art. 8, 301, 477, 505, en 738 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering strekt om in de by genoemde artike len bedoelde gevallen de provincie te vervangen door het gebied van het gerechtshof en zulks omdat de ressorten der rechtbanken door de aanneming der rechterlijke wetten niet langer beperkt zijn binnen de provinciale grenzen. Daar door deze overschrijding van de provinciale grenzen mede wordt opgeheven de thans bestaande volkoraene gelijkheid tussohen de hy pothecaire ressorten en dè arrondissementen, is in het tweede lid van art. 505 B, Rechtsv. bet rechterlijk anoudisseraent vervangen door die van het ressort waarin de hypotheekbewaarder zijne betrekking uit^ oefent. In het tijdperk van vier weken, 25 Maart tot 2L April 1877, zijn, blijkens ingekomen ambtsberichten, door longziekte aangetast: in Zuid-Holland 102 runderen; w Noord-Holland 4 u Friesland 12 Totaal 118 runderen. In het vorige tijdperk van vier weken waren 121 runderen door die ziekte aangetast. (St. Ct.) Het antirevolutionair centraal comité voor de vér- kieziögen (beatuur de heeren E. W. Heijblom en J, A. Worraser) heeft tegen 8 Mei iu het gebouw voor kunsten eu wetenschappen te Utrecht een ver gadering uitgeschreven tot voorbereiding van het verkiezingswerk voor de Tweede Kamer. Woensdag zyn van de Nederlandsche Yischteelt- kweekerij (in liquidatie) in ontvangst genomen circa 700,000 jonge zalmen en in den IJsel geplaatst. De 100ste algemeene vergadering vaa de Neder landsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid is uitgeschreven op Dinsdag 29 Juli e. k. te Haar lem. Vau directeuren zijn voor deze bijeenkomst twee voorstellen ter behandeling ingekomen. Het eerste 9trekt om vanwege de maatschappij te be sluiten tot uitzending van een drietal wetenschappelijk gevormde jongelieden, namelijk een chemicus, een botanicus en een zoöloog naar Ned.-Iudië, met het doel om vele tot heden minder bekende voortbreng selen in het gebied van plant-, dier- en delfstof- kunde te doen waardeeren en handel en nijverheid voor te lichten omtrent de voordeelen, die de toe passing daarvan zou met zich brengen. In de tweede plaats stellen directeuren voor te besluiten dat door het museum van kunstnijverheid jaariyks, tijdens en ter plaatse van de algemeene vergadering, een wedstrijd worde geopend van leerlingen der ambachts-, burgeravond- en teekenscholen, in het tcekeuen, boet- seeren en in de beginselen der verschillende vakken, tot de kunstnijverheid behoorende. Te Deventer kon, tot schade voor de gemeentekas bij de Zaterdag jl. plaats gehad hebbende verhuring van 259 koeweiden, elke koeweide niet meer opbrengen dan 39 tegen 64 in een vorig jaar. De geheele opbrengst was 10100, terwijl in 1876 213 koe weiden 13,652 te zamen golden. Eerlang zal te Rotterdam een inrichting tot stand komen, waarin werkplaatsen met stoomkracht te huur zijn. Voorloopig zullen 12 werkplaatsen worded beschikbaar gesteld, doch dit getal kan later verdubbeld worden. Elke werkplaats staat geheel op zich zelf. Tot Dinsdag hebben aoht beeldhouwers schriftelijk van hun voornemen doen blijken om modellen voor het Spinoza-standbeeld in te zenden, nl.drie Neder landers (een te Amsterdam, een te Parijs en een te Munchen woonachtig,) drie Duitsohers (twee te Berlijn en een te Rome gevestigd,) een Italiaan (te Genua,) en een Hongaar. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag P. W., kantoorbediende bij de Amsterdamsche Bank, schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde vier valsch- heden in geschriften van koophandel, het viermaal desbewust gebruik maken daarvan en misbruik van vertrouwen. Het hof heeft op grond van verzach tende omstandigheden, bestaande in zyn goed gedrag, jeugdigen leeftijd en de verleiding waaraan hy bloot stond, door het groote vertrouwen in hem gesteld, hem veroordeeld tot een celstruf van twee jaar. Volgens opgaaf van het Bureau Veritaè zijn in de maand Maart verongelukt 152 zeilschepen, waar onder 10 Nederlandsche en 10 waarvan de natio naliteit niet is opgegeven, hieronder begrepen 34 sohepen, waarvan beriohten ontbreken. In dezelfde maand verongelukten 5 stoomschepen, waarbij geen Nederland8ch. De Standaard maakt, onder alle reserve en in de hoop op tegenspraak, melding van een gerucht, dat de eerlang te Amstérdam te houden tentoonstelling van Kunst toegepast op de Nyverheid niet zou kunnen doorgaan, wegens gebrek aan deelneming en in verband met de tijdsomstandigheden. Wij ver- trouwem dat in elk geval de eerste reden onjuist zal blijken. De Ned. Induetr. herinnert, dat het geheim der telegrammen bij algemeenen maatregel van inwendig bestuur door strenge strafbepalingen is verzekerd, tetwijl is voorgeschreven dat de minuten en afschrif ten tan gewone telegrammen na zekeren termijnworden vernietigd. Maar nu zouden Dinsdag in het openbaar worden verkocht die buiten dienst gestelde bescheiden met verplichting v. den kooper tot //onleesbaarmaking". De Ned. Ind. i9 van gevoelen, dat men hiermede het wettelijk gewaarborgd geheim schendt en tallooze en onberekenbare onaangenaamheden uitlokt. Derge lijke stukken behooren te worden vernietigd; want wel zijn bepalingen opgenomen, waardoor, onder streng toezicht, de onleesbaarraaking zooveel mogelijk is verzekerd, maar het blijft mogelijk dat men daar sommige stukken aan onttrekt. De zeer geringe voordeelen misschien 1500 per jaar welke deze zuinigheid oplevert, wegen niet op tegen de mogelijke onaangename of gevaarlijke gevolgende ter overselling aangeboden telegrammen moeten niet publiek verkochtmaar vernietigd worden. De Ned. ind. merkt daarbij ten slotte nog op, dat bij het vervoer van het departement van Finanticn naar de fabriek de //verzegelde balen of kunnen scheuren en haar inhoud verliezen, of door den kooper kunnen geopend en doorzocht worden als deze er een boete van 25 voor over heeft. Het O. M.bij de arrondissements-rechtbank te Leiden, vertegenwoordigd door den beer officier van justitie, rar. Maclaiuc Pont, nam Dinsdag conclusie in de zaak Villefort en Co. tegen den ontvanger der plaatselijke directe belastingen te Katwijk. Het concludeerde tot verwerping van de exceptie en het veroordeelen van den excipient in de kosten op die exceptie gevallen De uitspraak in dit proces is bepaald op Dinsdag 8 Mei a. st. Bij een suppletoir begrootingsontwerp op hoofdstuk VIII wordt eene verhooging aangevraagd van ƒ7 00.000, ten eii.de daaruit de kosten te bestrijden eener legering van 50 stalen kanonnen van 12 elf. L. met affuiten en verdere benoodigdheden, noodig voor de werken der reeds bestaande 9terkten iu de nieuwe Hollandsche waterlinie. De aanvraag wordt gedaan om in Augustus eene overeenkomst met den Krupp te kunnen ver nieuwen en de min. vindt er alle vrijheid toe, omdat het aanschaffen van dit artillerie-materieel volstrekt niet prejudicieert ten opzichte van beslissingen, waartoe de kennisueming der door den min. toegezegde, maar wegens haren omvaug nog niet voltooide bescheiuen (eeu algemeen overzicht der kosten voor de voltooiing vaa het vestingsstelsel, een volledige bewapeningsstaat voor 's lands vestingwerken en een dislocatieplan) zon kunnen voeren. In België werden gedurende eenigen tijd ingewik kelde processen gêvoer<| over eene erfenis van 12 millioen fr., onlangs door een grijsaard nagelaten. Geen testament werd gevonden, terwijl als naaste erfgenaam een bloedverwant in den 8n graad optrad, die na 600,000 frs. aan successierechten te hebben betaald, zich in het bezit der nalatenschap stelde. Spoedig daarna meldde zich echter uit Frankrijk een erfgenaam aan, die den overledene één graad nader bestond. Een uitvoerig rechtsgediug was hiervan het gevolg, dat terstond vele kosten met zich bracht. Tot groote ontsteltenis werd nu echter dezer dagen plotseling een testament gevonden, behoorlijk verze geld eu waaraan een klein papiertje was bevestigd waarop geschreven stond, dat het testament moet geopend worden op den dag van het gouden bis- schopfeest van Pius IX, zoo deze alsdan nog in léven is. Terwijl alzoo de volgende maand volkomen zekerheid omtrent het lot der erfenis zal worden verkregen, twijfelt men echter niet, of de paus zal de erfgenaam zyn dezer aanzienlijke fortuiu. Door de commissie voor de verzoekschriften aan de Tweede Kamer werd bij monde van den heer de Jong rapport uitgebracht over eenige in hare handen gestelde adressen, waaronder 1 van Thom son en 1800 roomsch katholieke ingezetenen te Rotterdam naar aanleiding van hei wets-ontwerp tot herziening van de wet op het lager onderwijs, hou dende bedenkingen tegen de instandhouding der open bare school, welke h. i. een kweekplaat? is van onverdraagzaamheid. Dit adres werd op voorstel der commissie ter griffie gedeponeerd. Vervolgens bracht dè commissie verslag uit over het adres van Kom- mandeur en andere ingezetenen van Wognum omtrent hetzelfde ontwerp, maar waarbij adressanten de nota van den heer van den Berch van Heemstede, bij het verslag der kamer over het ontwerp gevoegd, bestrijden, de beginselen van die nota kenschetsen als zullende leiden tot bet saaien van twist en tweedracht en de openbare school ook tegenover eerstgenoemde adres santen verdedigen. Op voorstel der commissie werd besloten ook dit adres ter griffie te doen deponeeren. Een voorstel van den heer Wintgen9, om het adres in zyn geheel in het Bijblad te doen drukken, werd met 28 tegen 18 stemmen verworpen. De correotioneele Kamer der arrondissements-reoht- bank te Amsterdam heeft den graveur J. B. K. schul dig verklaard uan de hem ten laste gelegde mishande ling vaa zijn 14jarig meisje. De door hem geyoerdc verdediging, dat hier was een vaderlijke kastijding, werd op grond van de gehoorde getuigen voor on aannemelijk geoordeeld, en hij werd ter zake van dnt feit veroordeeld tot een celstraf van drie maanden. De stiefmoeder van het meisje (zijn echtgeuoote) werd op grond van gemis aan wettig bewijs vrijgesproken. Te Groningen hebben eenige studenten wanordelijk heden gepleegd. Een aantal hunner ontmoetten twee werklieden uit de gemeente Zuidwolde, die bezig waren een stuk krentebrood op te eten. Een student wilde een hnnner het krentebrood ontnemen, hetgeen de werkman niet zoo direct afgaf. Middelerwijl hief een ander student zijn stok op en liet dien soo onzacht op 't hoofd van den werkman neervallen, dat deze hevig bloedde en later aan 't bureau van politie geneeskundig werd behandeld. Eenige agenten van politie verschenen en brachten den dader iu arrest, nadat deze zich tegen een der agenten had verzet. De rust was echter hiermede nog niet her steld; allengskeus groeide het aantal studenten op de Groote Markt aan; zij weigerden de bevelen der politie te gehoorzamen, zoodat eindelijk eenige agenten van hnnne wapens moesten gebruik maken, met 't gevolg, dat een lOtal studenten in de politiewacht in bewaring werden gesteld. Weeuen, 3 Mei. Uit Moskau wordt aan de Presee gemeld, dat een Engelsch stoomschip, sonder de noodige maatregelen van voorcorg de haren van Ketsch binnenkomende, op eene torpede is geloopen, die ontplofte, met het gevolg dit het schip werd vernield, de bemanning omkwam en de lading verloren giig- Brussel, 3 Mei. In den Senaat heeft de Be geering verklaard dat zij nog niet is overgegaan tot onderhandelen over hernieuwing van het tractaat met Frankrijk; doch de enquête is geopen. De Gentsche senatoren eischten het spoedig aangeman de Conventie van Ternenzen, De Antwerpsche Senore eischten dat hnnne dat hunnen belangen werden beschermd. Ook werd aangedrongen op het verleenen van concessie voor den spoorweg AntwerpenTilburg. De bisschop van Namen heeft een mandement in het licht gegeven, zeer vijandelijk tegen de Italiaansche Kegeering, Janson zal Vrijdag over de kieshervorming het woord voeren. St. Petersburg, 3 Mei. De Engelsche gezant heeft Zondag jl. ónze regecring offieieeel kennis ge geven, dat de Porte hare onderdanen in Rusland onder bescherming van Engeland heeft gesteld. Ouze Begeering heeft den gezaut hierop verklaard, dat zjj hier mede genoegen neemt. Gisteren echter heeft Engelands vertegenwoordiger aan onze Begeering medegedeeld, dat zij zjjne ver klaring van Zondag als vervallen kan beschouwen. Immers, de Forte heeft inmiddels afgezien van haar voornemen om hare onderdanen in Bnsland onder bescherming te stelllen van Engeland, aangezien rij van plan is om de Russische onderdanen, die zich op haar gebied bevinden, het land uit te zetten. Onze Begeering heeft hierop geantwoord, dat de Turken in Rusland niettemin ouder de bescherming der wetten souden blijven. Poldertarwe puike 14.35 a 14.75. Mindere 13.75 a ƒ14.30. Rogge puike ƒ9.if 9.75. Mindere ƒ8.50 ƒ8.75. Voer ƒ7.80 a ƒ8.40. Gerst puike 7.50 i ƒ8.35. Mindere 7.—a ƒ7.40. Haver, zware 5.35 a ƒ6.75. Ligte ƒ4.50 5. De Veemarkt met goeden aanvoer, den haddel vlug tot enorme hooge p rij een verkocht, varkens eu biggen mede vlug. Kaas van 29 i 33 raet vluggen handel. Boter van 1.20 i 1.40. GEBOREN80 April. Johanoe Ooretliè, Widen: J. vaa Tellioger eo C. M. las Hoet. 1 Wei. Johanoea Mirioui, oudera H. Stolwijk oa M. d» Haag. Mei. Theodorue, oudere H do Groil en J. Verhejjen. OVERLEDEN.- 1 Mei. 1. eao Dijk, I j. 8 GEHUWD: 1 Mei. D. de Vrita eu R. Mensrat L. Hoodijk en L Streefland. B Slreiflnnd eo J. H'edijk. J. eau Koon en J. Glas J. loewtrenl org en M. Rollooe Burgerlijke Stand van onderstaande Gemeenten -van 36 April tot 2 Mei 1877. GEBOREN Willem, oodere K. Bus en J. Bloot. OVERLEDEN: L. do Jong, 8 m. ONDERTROUWD: P de Heer, (tan Schoonhoven) £5 j en B. Boon, 20 j. GEHUWD: Geeoe.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2