BUITENLAND. BINNENLAND. Itulteuiandsch Overzicht. Koloniën. Kaotoflgcrecht te Gouda. Inhoud van Ceres. POSTEBXCTEKT. ft Volgens een telegram uit Konstantinopel fijn de Bassen bezig bij kleine detachementen eren Donau orer te trekken. Waar wordt niet gemeld. Volgens gisteren outvangen berichten hebben de Turken de Russen bij een aanval 4op Kars terugge worpen de dagteekening van het telegram is echter even vreemd als de inhoud. De Eugelsche regeering heeft eene scherpe nota naar Rusland verzonden in antwoord op de laatste nota van Gortschakoff. De resolution van den heer Gladstone dreigen geen anderen uitslag te zullen hebben, dan scheuring in de Engelsche liberale partij. Dit wordt door de Time* hoofdzakelijk toegeschreven aan de strekking van de vierde dezer resolution. De eerste komt eenvoudig neer op eene uiting van verontwaardiging over de handel wijze der Porte met betrekking tot-de gruwelen in Bul garije do tweede verklaart dat de Porte door die han delwijze alle aanspraak op stoffelijkeu of zedelijken steun ran Engeland's zijde verbeurd heeft'; de derde doelt op pogiugeu tot 't verzekeren van autonomie aan de cbris*- telijke provinciën. Deze drie worden door de Times ▼rg onschadelijk, maar, sinds de« oorlog feitelijk uit brak, ook zoo goed als nutteloos geacht. Doch de vierde resolutie draagt eeu geheel ander karakter. Zij drinaan op een streven tot samenwerking bij de Europeesche Mqgeudheden,. ten einde, met geraeen- scbappelgken drang, van de Porte zoodanige wijzigin gen te eischen iu haar beheer, als noodig geoordeeld worden in 't belang van menschelijkheid, gerechtigheid en den vrede van de wereld." In deze vierde resolutie ziet de Times oorlogsgevaar dat wil zeggen, de mogelykbeid, dat ingeland, gemeenschappelijk met au- derw Mogendheden of wel alléén, zich late verleiden tot 't verbreken zijner onzijdigheid ten nadeele van Turkije. Dit gevaar zien ook andere leden der oppositie in; en daarom vreest de Times dat een deel der liberalen Maandag zullen stemmen voor de resolution, een ander voor de praealable qwestie. Dit zou koren zijn op den molen van de partij die om oorlog roept. Het oogenbiik is kritisch in hooge mate. Straks zal de Regeeriug te beslissen hebben of zij Engeland den vrede waarborgt door 't zegel te drukken op hare ïieutraliteits-verklaring, clan wel, of zij de natie plaatst op //de glibberige helling van bedreigingen" (men vergeve de Times 't beeld die zoo licht tot oorlog voert. En oorlog, meent de Times, zou in dit geval eene ramp en eene misdaad zyu. Inmiddels worden in 't gansche land meetings ge houden tot ondersteuning van Gladstone's resolutiën eergisteren weer te Sheffield, Bath, Birkenhead, Brigh ton, Bristol, Cambridge, Ipswich, Liverpool, York, Manchester in alle steden» kortom. De Times Vreest, dat vele duizenden, die deze meetings bijwonen, de mogelyke strekking van de resolutie no. 4 niet beseffen. Zeer waarschijnlijkDoch in elk geval blijkt ten duidelijkste, dat deze vale duizenden geen oorlog willen ten behoeve van den Turk. Dé Rumeeusohe kamer van afgevaardigden heeft een adres van antwoord op de troonrede van den prins 'vastgesteld, waarin zy haar bijzondere voldoening uit spreekt over de met Rusland gesloten overeenkomst, waardoor de rampen van dert oorlog worden vermin derd en de autonomie van het lqnd wordt gewaar borgd, terwijl zij vertrouwt, dat de vaderlandsliefde en het beleid der regeering ook voor het vervolg alle oonflicten met naburige staten zullen weten te voor-r komen en dat zij haar heiligen plicht om het te ver dedigen tegen een inval, waardoor het land het tooned van den strijd zou worden en aan alle gruwelen van ongeregelde troepen zou worden overgeleverd, nauw gezet zal vervullen. De Duitsche Keizer heeft Zaterdag onder het ge bulder vaq het geschat der vesting in Metz zijn intocht gedaande stad was op enkele plaatsen ver sierd hier en daar zag men gesloten huizenover ^et geheel echter was de ontvangst beter dan men Verwachten kon. Een treffend ongeluk heeft het ▼erblyf des Keizers gekenmerkt; de schoone kathe draal is in brand geraakt, waarschynlijk door de illuminatie. De motie, die onder goedkeuring der regeering door de Fransche kamer is aangenomen tea gevolge van de discussie1 over de ultramontaansche woelingen, luidt aldus vDe kamer van afgevaardigden, overwegende dat de hevigheid der ultraraofttaansche manifestaties een gevaar oplevert voor den binnen- en buitenlandschen vrede van het laad, noodigt de regeering uit alle wettelijke maatregelen aan te wenden waarover zy kan beschikken, en gaat over tot de orde van den dag." De aanneming geschiedde met 361 tegen 121 st. nadat 90k 0. a. Gambetta het woord had gevoerd. Jules Simon heeft met groote voorzi'chtigheidj maar locdi beslist de regeering verdedigd. 4 'i It altijd bedenkelijk eene vertegenwoordiging uit te lokken tot het indienen van amendementen op eenig wetsoutwerp. De heeren zijn er gewoonlyk fel ge noeg op, eu de heer Malou kan nog pleizier hebben van syne uituoödiging tot de Belgische kamer gericht, want Vrijdag hebben ook nog de heeren Bara, Ans- pach, de Decker en Jacobs hud contingent geleverd. De algemeeue beraadslagingen over hetwetsontwerp tot wijziging der kieswet zyu niet afgeloopen maar zullen heden worden voortgezet. Men verzekert te Parijs, dat Engelsche, officieren het vestigen van een legerkamp aan den itigang van de haven vati Suez voorbereiden. De Transvaal is bij Groot-Brittannië geannexeerd. De engelsche vlag is op 12 April te Pretoria ge- heschen. - De heer Burgers protesteerde, raadde toch vreedzame onderwerping aan. Gedelegeerden zullen naar Europa en Amerika vertrekkeu, om te protes teeren bij de mogendheden, die de Republiek erkeud hebben. Engelsche troepen zijn in de Transvaal aange komen, daar men ongeregeldheden verwacht. Een gewapende tegenstand is echter onwaarschijnlijk. Sheptone had de oorlogsbelasting afgeschaft. Tot de inlijving vau Grikwalaud was besloten. GOUDA, 8 Mei 1877. Voor de akte iu de vrouwelijke handwerken werden Zaterdag te -'allage geëxamineerd 14 enndidaten,2 werden afgewezen en 12 toegelaten, waaronder mej. C. M. G. Grootendorst alhier. (Van de 7 candidaten welke gisteren te 'sHageaan het examen vdbr de Fransche taal deelnamen werden 3 toegelaten, waaronder mejufvr. N. J. S. Havinga Oortwijn, te Boskoop. De heer A. L. Wieckert, die tengevolge van de nieuwe rechterlijke inriohtiug met 15 dezer aftreedt als ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht alhier, ontving dezer dagen als blijk van achting en vriendschap van den heer Kanton rechter en Griffier een keurig gouden potlood ten geschenke. VERGADERING van dsn GEMEENTERAAD. Woensdag den 9n Mei 1377, des namiddagsten 2 ure, waarin zal worden behandeld Het voorstel tot verhooging der jaarwedde van den hulponderwijzer aan de Burgersohool voor jongens, belast met het geven van onderwijs in de Fransche, Engelsche en Hoogdnitache talen. Het verzoek van den Heer A. van Wijk om hem te vergunnen in eene reebte lijn te bouwen met het naast zijne wouing gelegen perceel aan de Bogen, met het daartoe betrekkelijk rapport van Burgemees ter eu Wethouders. Te benoemen Een marktmeester. De heer Bamberg zal alhier «en tweede goochel- soiree geven en wel in het üaagscke Koffiehuis van den heer G. Belonje Cz. Het vervoer langs den Nederl. Rijnspoorweg heeft gedurende de maand April 1877 opgebracht: aan reizigers 179,899, aan goederen 54,284, aan direct verkeer van reiziger» en goederen 170,429 j te zamen 4046.12. Sedert 1 Mei 1877 was de opbrengst van reizigers en goéderen 49,822.92. De Raad van Toezicht op de Spoorwegen in Neder land,die reeds ten vorigen jarehet spoorweg-noodsignaal van den heer Lefëbré te 's Hage onderzocht, heeft thans een tweede bezoek aan zijn physisch kabinet gebraoht en na een zeer nauwkeurig onderzoek der uitvinding (zoowel uitwendig als inwendig) verklaart dat dit communioatie-signaaUoestel tussohen den reiziger en het dienstpersoneel van den trein, groote diensten zou kannen be wijten en uitmunt door eenvoud en soliditeit Volgens het N. v. d. D. is de.bloemen-tentoodstelling door 130,000 personen bezocht. De ontvangst, geraamd op 30.000, 'heeft 9 mille meer opgebracht. Gelijk indertijd werd vermeld, is Zekere G. Wijn schenk door fee Arr.-reohtb. te Amsterdam, wegens het als agent houden van een huis vhn hazardspelen, tot drie msanden cellulaire gevangenimtof, 600 bo«te en verbeurdverklaring van het rijpj>itair ver oordeeld. JNadat op het ingesteld hooger beroep de saak vodr het Gerechtshof aldaar was behandeld en de verdediging van den appellant door diens raads man mr. Ph. A. Haas Az. was voorgedragen, werd overeenkomstig diens contjlusie het vonnis der Recht bank door het Hof vernietigd en geoordeeld dat noch in rechtskundigen, noch in feitelijken zin de appellant kan geacht worden als agent te hebben gehandeld, zoodat hij is vrijgesproken. Een wet, door een wetgever vap den staat Kan sas ingediend «tot verhindering van hetzuipen,,, zooals de titel luidt, bevat de volgende bepalingen: Ieder, die bedwelmende dranken opkoopt moet een register van de namen van alle personen honden, aan welke hij zelke dranken verkoopt, en dit register moet ten allen tijde voor 't publiek ten inzage liggen. Wanneer daaruit blijkt dat een persoon de gewoonte heeft bedwelmende dranken te gebruiken, dan zul de couutry-elerk zijn naam twee weken aohtereen in een in 't graafschap verschijnend blad openbaar maken. Nadat dit is gesohied, zal het aan iedereen verboden zijn aan dien persoon bedwelmende dranken te ver- koopen en wie in strijd met deze verordening handelt, zal tot'eene boete van 60 a 100 dollars of een ge vangenisstraf van 30 dagen tot 6 maanden veroordeeld worden. De ambtenaar van het openbaarministerie zal verplicht zijn elke' drie maanden de 'registers na te zien, en den countryolerk het resultaat van zija onderzoek mededeelen, ert wanneer dan bljjkt, dat iemand in drie maanden tijde 20 borrels (of glazen bier, wijn enz.) of meer genoten heeft, zal zijn naam al» die van een drinkebroer gepubliceerd 'worden. Het wetsontwerp, hoe onzinning het moge zijn, werd toch in behandeling genomen, maar de aanneming wordt niet gemeld. Men leest in het Utrechtsch Dagblad „Voor eenige dagen maakten wij op gezag van de N. Kamp. Ct. .melding van een ongeluk, dat een geacht burger van Kampen getroffen had, door het springen van een vat zuurkool. Door eene merkwa/u- dige Bpeling van het toeval is hetzelfde feit ook is eene Amerikaansehe stad voorgevallen. Opmerkelijk is het, dat de overeenstemming tusschen beide berichten zich niet bepaalt tot het feit zelf, maar zich zelfs uitstrekt tot den vorm, waarin beide zijn gestoken, die bijna volmaakt gelijk is. Men oordeelc-, „Inde woning van eene Dnitsche familie te Detroit werd op een morgen een hevige ontploffing gehoord. Het ergste vermoedende, snelden de- buren toe en zagen den huiaheer, die handen wringend nis een beeld in vertwijfeling uitriep ,,o, mijn zuurkool, mijn zuurkooli" Iu de voorkamer gekomen, ontwaarden de biuueudrlugenden eeu eigenaardig schouwspel. Op de sopha zat de vrouw des huizes doodetjjk ontsteld, van boven tot onderen met zuurkool behangendrie of vier kinderen sprongen als door een tarentel ge stoken, in de kamer rond en trachtten zich de zuurkool van het hoofd, uit mond, oogen weg te wich Bijna elk meubelstuk was met zuurkool-guirlandes behangen aam den solde/ en aan de veHSters kleefde zuurkool. Naar 't schijnt, was een vat zuurkool in den kelder bevroren; om het te Ontdooien had de huisheer het in den woonkamer naast den kachel gezet en het door de warmte in het dicht gesloten -valt ontwikkelde gas deed de zuurkool in-'tzond vliegen.1' De Pall Mall Gazette, iets vernomen hebbende van plannen tot droogmaking der Zuiderzee, wijdt aan dit onderwerp een artikel, waarin zij ons kort en klaar zegt hoe we doen moeten. Wij hebben eenvoudig eeu dam te leggen van Staveren tot Wieringen (Wieringen heet een plaatsje aan da kust van Noordholland), en dan maar aan 't pompen te gaan. Dan blijf) echter nog,. tusschen den dam en de eilanden, eene groote uitge strektheid zee over. Om ook dien plas droog te maken, hebben we de kanalen tusschen de eilanden (welke kanalen de namen dragen van «de "Vlie, de Tezel en de Insel") slechts dicfrt te stoppen, en ver velens pompen maar weer Niets kan gemakkelijker zijn. 't Is maar vreemd, dat men met eene zoo eenvoudige zaak ai niet lang gereed is. Drie drinkebroers te Alkmaar zijn op jammerlijke wijze omgekomen. De een stikte, na het veelvuldig gebruik van jenever, in fijn woning; de ander zou in zjjn opgewekten toestond van Schoorldam naar huis worden overgebracht door iemand, die evenzeer beschonken was, en beiden verdronken met paard en ohais, waarmede «ij den terugrit zonden doen. Hun lijken heeft men later opgevischt. Als de Tweede Kamer in deze week het wetsont werp betreffehdc de Militaire «Akademie zal hebbea afgedaan, blijven voor haar nog ter Behandeling over de volgende ontwerpen van wet (behalve de meer ondéigeschikte, dio' wij onvermeld toten), all: 1. dat tot herziening der wet van 1851, .regelende 4e bevordering enz. van do militaire officieren bij de landmacht2. dat aangaande bedelarijS. dat tot wijziging van het Burgerlijk Wetboek (hypotheek); 4. dat wegens het vervoer van buskruit enz.; 6. dat vaststelling- van de Indische begrootingarekening 76. dat betrekkelijk de beëfdigde vertalers 7. dat tot herziening der zegelwet8. dat regelende het toezicht op de openbare middelen van vervoer (behalve spoorwegen); 9. dat betreffefide de procureurs; t 10. dat tot verandering van bet tijdstip dt.r meerder jarigheid 11. dat tot wijziging van de wet op het .notarisambt12. dat tot herziening der schoolwet 13. dat tot herziening van de kieswet; 14. dat tot droogmaking van de Zuiderzee. Men ziet, dat voor de'zonderlinge en in de laatste jaren zeer ongewone klacht wegens gebrek aan werk, die nu, met wel te begrijpen bedoelingen, hier en daar wordt aangeheven, vooralsnog weinig grond bestaat. Als de heeren maar gelieven door te werken. Den 16n Mei zal te Praag een Internationale Ten toonstelling van Nieuwsbladen en Autografen geopend worden, welke een maand zal duren. De couranten zullen onder het hoofd van de landen waarin zij verschijnen, alphabetiseh worden gerangschikt eu genommerd. Alhoewel er dagelijks nog nieuwe inzen dingen komen, zijn de volgende proefbladen reeds gecatalogiseerd. Van Bobemen, Silegië en Moravië 623 verschillende bladenvan Hongarije 356 en van andere provinciën van Oostenrijk 806; van Duitsch- land 1815, van Rusland 235, Turkije 42, Servië en Montenegro 65, Rumeuië 12, Griekenland 33, Italië 910, Zwitserland 264, Frankrijk 235, benevens een kostbare eollectie caricatureu, meeat gekleurd, uitge geven gedarende de laatste dagen van het keizerrijk, den Franseh-Duitschen oorlog en de Commune. Uit Spanje zijn 264 bladen gezonden, uit Portugal 31, Groot-Brittannie en Ierland 296, België 29, Nederland 45 en uit Zweden, Noorwegen en Denemarken 82. Uit Noord-en Zuid-Amerika en verder uit Azië is een buitengewone colectie toegezegd. Een der grootste fabrikanten zoo al niet de aller- Eotste van Nederland, de heer W. A. Scholten, ft zijn werklieden verboden lid te zijn eener werklie- i-vereeniging. In een zeer bezadigd artikel tracht de Werkmansbode den heer 8cholten van het onver antwoordelijke van dat besluit te overtuigen. De Ned. Spectator geeft in zijn jongste nr. als plaat een logeerkamer met twee bedden. Uit het eene ledikant Steekt het hoofd van den minister Heemskerk, uit het andere dat van den heer Kuppeyne. Op tafel Staan twee smeulende nachtkaarsen, op het punt van uit te gaan. In den walm dier kaarsen leest men «verslag schoolwet" en «voorstel-Moens.» Hoe de brandende kwestie als een nachtkaars Sitging! De Zuid-Hollandsche predikanten-vereeniging zal hare vijf-en-dertigste vergadering honden op Woens dag 28 Mei e. k. des voormiddags ten 10'/» ure, in de groote zaal van Jiler's Hotel te Rotterdam. Voor deze vergadering is de volgende agenda Vastgesteld I. De Christelijke kerk is ten allen tijde «ene 'der voornaamste hinderpalen voor de uitbreiding van het godsrijk geweest. II. Het feitelijk recht van bestaan der versohillende richtingen in de Ned. herv. Kerk moet tevens als een historisch en als.,een zedelijk recht erkend worden. III. Is niet de grond- font der (moderne) ethische riohting, dat zij den Individu als zoodanig, in ziju'gevoel van lust en onlust beschouwd, maakt tot den maatstaf van gille dingen IV. De tegenwoordige opvatting, dat men eerst door het afleggen van belijdenis lidmaat der hervormde kerk wordt, is ongereformeerd. V, .fttzus is niet gekomen om een nieuwen godsdienst te stich ten, maar om een nieuwe maatschappij tè grond vesten. VI. Oqjuiat is de bewering Geloof ett Vrij heid Jan. 1877): «Onze kanon is geboren uit de publieke opinie der alonde christenen.» Pill Op welke wijs kan de gemeente het best doordrongen worden van de noodzakelijkheid eener vergierde inrichting van het godsdienstonderwijs en van Jiare verplichting om daartoe krachtig mede te werken VIII. De kerkelijke orisis mag niet langs juridimhea weg worden opgelost. IX. Terwijl d«- formule «scheiding tusschen kerk en staat" op zichzelvejpiets zegt, beveelt zioh de door prof. Opzoomer voorge dragen opvatting sterk aan, als waarschuwing tegen een eenzijdig en schadelijk doctrinarisme. X.. Onbe rekenbaar is de sohade, aan het godsdienstig leven door den methodistiscjien arbeid van Moody en Sankey toegebracht. WETENSCHAPPELIJK GEDEELTE. I)e veteoor- ten uiteen landbouwkundig oogpunt beschouwd,; III. De vetsoorten van het plantenrijk. Gips VO<* den landbouw, door J. S. Roosma. I. FEUILLETON. Tentoonstelling-idëen III. I LANDBOUW en VEETEELT. De teelt der Serra- della. II. Vraagbus. BOEKAANKONDIGING. CORRESPONDENTIE. VERZOEK. GEMENGDE BERICHTEN. Varia. MARKTBERICHTEN.' ADVERTENTIEN. STAAT TfAN BRIEVEN, geadresseerd aan Onbeken den, verzonden uit Gouda gedurende de 2e helft der maand Maart 1877. J. van Kleef, Amsterdam en M. J. Keizer, Ben- ningbroek. Van het Hulpkantoor te Waidinneen. C. T. van Dijk, Amsterdam. BRIEFKAART. Mej. Buagers, 'sHage. Van het Hulpkantoor te Moordrecht. J. C. Hekkema, Amsterdam. Gedurende de le helft der maand April 1877. K. van der Klein, FeijenoordSofte Korendorf, Utrecht. Bovenstaande brieven zijn op schriftelijke aanvrage van de afzenders, alhier aan het Postkantoor terug te bekomen. De Directeur v. h. Postkantoor, van KRULLNE. Gouda, 7 Mei 1S77. BATAVIA, 29 Maart. In het mail-overzicht van het Mg. Degbl. v. Nederl. Indiè' leest men Aanstaanden Zaterdag in den ochtend wordt de Gouverneur-Generaal uit Atchin alhier terug verwacht. Eene commissie van hooge ambtenaren zal hem op de ree te gemoet gaan, en aan de Boom zal Z. E. door de verdere hooge dignitariseen worden opge wacht. Saluutschoten zullen niet ontbreken. In het programma van de ontvaugst wordt gesproken van Unrust als eerste plaats, van wqar de Bromo zal gesignaleerd worden. Dit zon ifoeri' deuken, dat, hoewel Padang niet wordt aangedaan, de terugreis toch langs de Westkust van Sumatra zal genomen worden daar de boot anders niet Jangs Onrust de ree nadert. l/it de berichten omtrent het verblijf Van Z. B. te Atchin is nog niets, op te maken omtrent gevolgen van de reis. Die berichten houden slechts de gewone beschrijf ing in van de ontvangst van den Landvoogd, de versiering der wegen, de opstelling der troepen en haiede woorden door Z. E. gesproken bij de ontvangst in den Kraton; en een bezoek aan het graf van gene raal Pel, .waarop mevr. van Lansberghe een immortel lenkrans legde, en de Gouv.-Gen. eenige woorden' ter nagedachtenis van zijn vriend sprdk. Het eenige byzondere nieuws, trouwens niet officieel, is, dat Z. E. de plaats, die voor het nieuwe hospitaal uitgezocht was, afgekeurd heeft, als te laag gelegen. Missehieü is het slechts een verzuim, dat daarbty ^iiet bericht werd, dat een andere betere plek is aangewezen. Doch de uitvoerige berichten loopeu slechts tot den 17den en de Gouv.-Generaal is tot den 25sten te Atchin gebleven, en kan dus heel wat gezien en be sproken hebben. Vier hoofden zijn tijdens het verblijf van den Gouv.-Generaal beëedigddaarentegen zijn juist in dien tijd in den westelijken hoek, waar sedert den tocht naar Koroqg Raba verleden najaar geen vyandeu meer gezien zijn, weer eens een post en een patrouille aangevallen, 't Geen trouwens niet veel meer bewijst dan dat een troep vijandeu zioh weder eens naar dien, hoek, begeven had. Het is nog zeer de. quaestie, of het niet noodig zal zijn de zuider linie een weinig vooruit te schuiven. Bij-Biloel- zuid hebben wij een vyandelijke batterij, die onzen post bestreek, moeten opruimen, en zullen daar waarschynlyk onze- versterking verleggen moeten. Wy vernamen dezer dagen, dat eeh aan Sermandag, «uze noódèlijkste tabaks-neerzetting ter Oostkust grenzenden yitaat, Tamiaus, die manschappen aan Atchin rapfet leveren en tot nog toe geleverd heeft, ons gezag wil erkennen, mits wy er een jfear oom- pagniën stellen. Het schynt, dat in kringen die goed ingelicht kunpen zyn, 4e indruk heersoht, dat de actieve vyau- delijkheden ten einde beginnen te loopen. Troepen Atchioeezen, die van tijd tot tyd nog eens een patrouile aanvallen, zullen waarschynlijk nog lang voorkojnen. Maar de mewierheid der bevolking zou volgens die opvatting beginnen tot rust te komen. Een duur hou-beeèfje zal Atchin in alle gevallen nog lang blijven. Op de Terechtzitting ran 25. en 28 April 1877, zjjn -de navolgende personen veroordeeld' P. v. N. tot eene gejdbqete van 5 of een dag subs, gevangenisstraf, wegens het spitten in de Gouwe kade, in de Voorofsohenplder onder Waddiuxveen, «ouder dat van dit Verbod door het bestuur van dien polder schrift-lijke ontheffing was verleend. J. 8. tot eene geldboete van 8 of een dag snbe. gevangenisstraf wegens het als eigenaar vai) ten hond deze op den 7 Maart 1377 te Gouda, op de openbare straat to hebben toten loopen, «Onder dat die hond waa voorzien van een muilkorf, niettegenstaande het bevel daartoe voor den tijd van vier maanden van den Burgemeester dier gemeente, toen reeds was afgekondigd. C. B. tot eene geldboete van 5 of een dag subs, gevangenisstraf, wegens het zich te Waddiuxveen op den openbaren weg vertoouen in- kennelijk beschon ken toestand. 8. v. O. tot eene geldboete van 25 of vijf dagen subs, gevangenisstraf, wegens het zich te Reenwijk bevinden in kennelijk beschonken toestand, op eene voor het publiek toegankelijke plaats. En zulks na gedurende het laatste jaar voor gelijke overtreding te zijn veroordeeld geworden. D. v. L. tot eene geldboete van 10 of drie dagen subs, gevangenisstraf, wegens het visschen in eens anders vischwater, zonder voorzien te zijn van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar van of reohthebbende op dat vischwater, en zulks na binnen de laatste twaalf maanden aan de overtreding voorafgegaan, wegens overtreding der verordening op de jacht en visscherij te zgn veroordeeld. T. v. H. en S. J. ieder tot twee geldboeten van 3 elk of em dag subsidiaire gevangenissstraf voor elke geldboete voor ieder hunner. Met verbeurd verklaring van de in beslag genomen en als keernet gebezigde schakel en bevel dat dezelve zal wordeh vernield, wegens 1°. het in vereeniging en gelijk tijdig visschen in eens anders vischwater, zonder voorzien te zijn van een schriftelijk bewijs van ver gunning van den eigenaar van of rechthebbende op dat vischwater en 2». het door een keernet den visch den doortocht te beletten in een vischwater, dat niet is uitgezonderd bij artikel 13 der wet op jacht en visscherij. J. M. en A. B. ieder tot twee geldboeteu, een van 3 en een van 6 of ieder subs, gevangenisstraf van een dag voor de boete van 3 en van twee dagen voor de boete van 6, wegens het als schip pers of bevelvoerders van vaartuigen lo. die vaar tuigen te hebbeu doen stil liggen in de monding van de Mallegatsluis te Gouda eu 2o. het niet dadelijk opvolgen van de bevelen van den sluiswachter gege ven voor de goede orde in de doorvaart dier sluis. W. M. eu A. K. ieder tot eene geldboete van f I, of iedet subs, gevangenisstraf van dag, wegens bet te Gouda op den openbaren weg, buiten eene openbare waterbak, dat gcene verrichten waarvoor die inrich tingen beetemd zijn. C. L. tot eene geldboete van 10 of twee dagen subs, gevangenisstraf, wegens bet te Gouda op een erf bewaren van paardenmest in eene niet-gemetselde put of bak, zonder vergunning van B. en W. A. C. v. d. A. tot eene geldboete van 3 of een dag subs, gevangenisstraf, wegens het te Gfouda harder rijden dan in een matigen draf. E. H. tot eene geldboete van 5 of subs, ge vangenisstraf van twee dagen bovendien tot eene gevangenisstraf van drie dagen, wegens gelijke over treding doch bij herhaling. M. M. tot eene geldboete van f 3 of. snbs. ge vangenisstraf van een dag, wegens het rijden anders dan stapvoets over eene beweegbare brug te Gouda. P. L. tot eene geldboete van 3 of subs, ge vangenisstraf van een dag, wegens het als voerman van een met trekdieren bespannen voertuig zich daar van verwijderen zonder dat onder voldoend toezioht te hebbea gesteld of behoorlijk te hebben vastgezet op een weg in de provincie Zuid-Holland. P. v. d. L. tot eene geldboete van 5.50 of subs, gevangenisstraf van twee dagen wegens het maken- van naohtelijlf burengerucht tot verstoring van de rust der inwoners. C. K. tot twee geldboeten een van 10 en, een van 5.50 of subs, gevangenistraf van twee dagen voor elke boete, wegens 1. het te lteeuwgk zich be vinden op den openbaren weg in kennelijk beschon ken toestond en 2. het maken van nachtelijk buren- gerneht tot verstoring van de rust der inwoning, G. 8. tot eene geldboete van 15, of subs, ge vangenistraf van vier dagen, wegens het zich vertoo- nen -in kennelijke staat van dronkenschap op de openbare straat te Moordrecht en zulks ua gedurende het laatste jaar voor gelijke overtreding te zgn ver oordeeld. A. H. tot eene geldboete van 10 of, subs, ge vangenisstraf van twee dagen, wegens het baggeren van slib in de rivier den Hollandscheq IJssel, bp eene minderen afstand dan 20 meters rivierwaarts uit den oeverlgn, zonder ve/gunning van Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland. J. E. tot twee geldboeten elk van 3 of subs, gevangenisstraf van een dag voor elke Boete, verbeurd verklaring vaft het gebezigde visohtuig, dé pleur,, met bevel tot derzetver uitlevering of betaling der geschatte waarde van vgf cents of subs, gevangenisstraf van een dag, wegens het viMchen in eens anders visch water, sonder voorzien te zijn lo. van eene daartoe betrekkelijke akte en 2o. van eed schriftelijk bewijs

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2