Laatste Berichten, INGE Z O N dTn Vergadering van den Gemeenteraad. MAJRKTBEBICHTE JsT" Gouda, 7 Juni. Burgerlijke Stand. Göuda: Gouderak: Stolwijk Haastrecht: ontwelde afin zijne oogen, dat hij met bewogen stem bad: heb dank, o God! voor zooveel goedheid, en: spaar Heer, spaar toch Uw volk, behoeft wel niet gezegd. De bterlykste muziek en zang met de grootste nauwkeurigheid door een dubbel koor uitgevoerd, verhoogden niet weinig den toch reeds zoo opge- wekten feest- 'en godsdienstziu. Ja, het was terecht zooals de welsprekende redenaar Pater van Bergen uit 's Bosch, op den kansel be toogde; een feest van geloof en liefde, van geloof om den eerbied, waarvan Gouda's Katholieken blijk gaven jegens den Priester; van liefde om den eerbied, waar van zij blijk gaven jegens hun Priester. De dag was plechtig en ook treffend, want ook velen herinnerden er zich aan hoe zij binnen weinige jareu nu reeds voor de derde maal een zilveren priester feest vierden, waarvan er twee helaas al te spoedig gevolgd werden met den treurigen uitvaart der dier bare onvergetelijke herdeFs, die het gold. Beware God ous dezen keer toch voor eeu dergelijke ramp. En wat het groote belang aangaat van den dag, dit is de aanvang die gemaakt werd met het bouwen een er zoo hoog noodige nieuwe kerk. „Ga naar Gouda," zeide de ontslapene bisschop zali ger gedachtenis, toen Z.D.H.-W. den pastoor ons zond, „en arbeid daar aan het heil der zielen en sticht eeue kerk, uwer goede stad en Gode waardig." Indrukwekkend was het dun ook toen de feesteling van het H. Offer zieh naar het bouwterrein spoedde en daar met warme, ditjp gevoelde en kernachtige woorden, dieoiithet hart tot het hart spraken, zeide; „Ik breng innigen dalik voor de groote somme goud mij op dezen dag gebracht ter ondersteuning bij het groote werk dut ik ga on dernemen ik reken verder op de welbekende offer vaardigheid der geloovigen, overigens geheel vertrou wend op God, die mg niet zal beschamen, geef ik bevel tot den bouw der nieuwe kerk en verklaar dien aangevangen." Na vervolgens -de^ beminnelijke jeugd op het Zusler- gesticht in de gelegenheid gesteld te hebbeu om bare schoone groeten en welgemeende weuschen aau den jubilaris aau te bieden, eindigde deze groote dag, die wis onvergetelijk zal zijn als straks de heerlijke tem pel verrijst, die er stéeds aan zal herinneren. Onze stadgenoo-ten zullen zich herinneren, dat ge- ruimen tijd geledeu op dekermis alhier een jonge- jufvrouw Coppejaus iu brand geraakte, waarna »zij naar 't gasthuis alhier is overgebracht. Niet lang daarna ging het gerucht dat zij <eou overleden.zgn aan hare brandwonden. Wij vernemen nu tot ons genoegen dat gemelde jufvr. Coppejaus bijna geheel hersteld is en binnen kort het gasthuis zal verlaten. Van de IIjO aspiranten voor de betrekking van Leerling-Machinist Seftlasee zijn 40 geplaatst, waar onder de heer A. M. J. Liesker alhier. Tot opbouw van het 'Asijl Steeubeek is bij den Guudscheu correspondent, den heer Haverkamp Bege-, manu, nog ingekomen Van S. 1.50. Van 0.50. •Dinsdag is voor de Arrondissements-Rechtbank te Botterdam behandeld de zaak contra G. deE., wo nende alhier, die zich onlangs had schuldig gemaakt aan diefstal vau turf uit een schuit van P. Verineij, liggende -*aau de Houtmansgracht. De officier heeft 3 maanden eenzame opsluiting tegen hem geeischt. Over 8 dagen uitspraak. Tot gemeente-ontvanger te Reeuwijk is benoemd de heer J. Dz. Kruijt te lleeuwgk. Bij den veehouder A. van Driel in den Zuidpffas- polder onder de gemeente Moordrecht, zgn onteigend achttien wegens longziekte verdaóhte runderen. .Tot tweeden gemeente-veldwachter te Moordrecht is benoemd F. Vink aldaar. Gisteren had het vergelijkend examen plaats voor de tweede openbare school te Stolwijk in het Beiersche. Van de 15 sollicitanten kwamen er 6 op, die ge ëxamineerd werden door den schoolopziener, den heer J. Broedelet en de heeren M. H. Kluitman en H. W. Kramers, hoofdonderwijzers te Gouda. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren Beumer, Kentie en van Meeuwen. Door de commissie uit het gerechtshof te 's Gra ve nh age is als candidaatnotaris toegelaten de heer Spruyt Uit Alphen. Het vervoer langs den Nederlandschen Rijn-spoor weg heeft gedurende de maand Mei 1877 opge bracht: aan reizigers 185,221, aan goederen 52,991, aan direct verkeer van reizigers en goederen ƒ180,188 te samen ƒ418,400. De Staatscourant bev^t het reglement, houdende vaststelling van den hofrouw, uitgeschreven bij gele genheid van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin. Z. M. de Koning ontving gisteren middag ten 1 ure ia eene buitengewone audiëntie het rouwbeklag van de grootmeestereese en de hofdame* bij het huis van HD. afgestorven gemalin, zoomede van de groot- officieren der kroon, de dienstdoende kamerheèreii eu adjudanten, de ordonnnnce-offioieren en verdere waar digheidsbekleders. Ook Zr. M". ministers eu leden der Prinselijke hofhoudingen boden den Koning hunne coudolemices aan. I)e dames verschenen in zwaar rouwgewaad ter audiëntie, terwijl de heeren van het civile en militfffle huis, allen in costuum of uniform, om den linkerarm een rouwband droegen. Verschillende hooge staat9Collegiëu hebben'bij Z. M. eene rouvv-audientie aangevraagd. De leden van den Raad van State zullen morgen middag ten "3 ure door Z. M. worden ontvangen. Talrijk zijn de adressen van rouwbeklng, die uit alle oorden des lands vau wege de gewestelijke en de getneeiitebestureu, zoo mede van particulieren aan Z' M. den koning naar aanleiding van het verschei den der Koningin worden aangeboden. De sluiting der publieke vermakelijkheden in <le residentie zal gehandhaafd blijven vóór en menige dagen na de begrafeuis van H. M. de Koningin. Eergisterenavond ruim tien uren werd ten huize van Z. K. H. prins Alexander in tegenwoordigheid van Z. K. II. den prins van Oranje, prins Alexander en de benoemde executeuren, jhr. F. L. W. de Koek, Minister van Staat, mr. F. A. H. von Weckerlin, secretaris van wijlen II. M. de Koningin en den notaris mr. II. Reijers, het testament der Koningin, dat in de Fransche taal gesteld was, door den kan tonrechter te 's Hage, mr. Greeve, geopend en ter kennisse der belanghebbenden gebracht. Het stoffelijk overschot van II. M. de Koningin rust sedert Dinsdagavond in de lijkkist. Tot up den dug van de teraardebestelling zal het op het Huis ten Bosch verblijven, bewaukt bij dag door eene hofdame en des naehts door een dienstdoend kamerheer. De kist is geplaatst in eene met rouw floers bekleede kamer en nust op eene daartoe inge richte bauk, zoodanig dat de overledene zichtbaar is. De ontslapen vorsfliu ^ligt op die verhevenheid uitgestrekt met zaamgevouwen handen in een wit zijden kleed, het gelaat bedekt met ee» «luier. Frisch groen eu witte rozen ziju om huar been gestrooid. 'Het dienstdoend personeel vau het paleis werd in de gelegenheid gesteld het lijk te bezich tigen vftu de kouinklijke gebiedster, die bij haar leven door hare minzaamheid ook de harten hurer onderhoorigen zoozeer wist te winnen. f Z. K. H. prins AlexandiT was, toen de ziekte van wijlen H. M. koningin aanving, lijdende aan eën ver zwering in het 'oor. De zenuwachtige spanning, waarin hij door den toestand van HDs. moeder werd gebracht, had op het verloop dier ougesteldheid eeu onguii8tigen invloed, zoodat Z. K. H. sints eeuige dagen het gehooT mist. Men hoopt dat de kwaal weldra tot staan zal komen. Dinsdag avond keerde Z. K. H. van het huis ten Bosch naar HDs. paleis terugreeds Maandag zou dit hebben plaats gehad, doch Z. K. H. kou niet besluiten het huis ten Bosch te verlaten. Ook in het buitenland heeft het afsterven van II. M. de Koningin een diepen en smartelijken indruk te weeg gebracht. Het Antwerpsch Handelsblad wijdt een treffende hulde aan de edele Ontslapene, in eeu artikel, waaraan wij de volgend zinsnede ontleenen „De Koningin was door allen bemindgeen partij, geen gezindheid maakte daaromtrent uitzondering. Wat al schitterende hoedanigheden kenmerkten die Vorstin! Wist Zij Koningin te zjjn, Zij wist ook Vrouw te wezen; bij de majesteit der eerste, voegde Zij de goedhartigheid, de welwillendheid, de voor komendheid der andere. „Als verstandige, als geleerde Vrouw werd Zij door allen die Haar naderden geroemd. Met veel gemakkelijkheid sprak Zij verscheidene talen. Bij Haar geleerdheid voegde Zij een groote liefde voor de kunst. Poëzie, schilder- en beeldhouwkunst, kortom al wat sohoon en goed is, vond weörglans in haar schoone ziel. „Weinige Koninginnen hebben zich in onze eenw met een zoo schitterenden glans omgeven als die der Nederlanden; die Vrouw zou overigens geschit terd hebben, in welken stand zij ook had verkeerd. „Ook in België zal haar afsterven in de kunstwereld groote deelneming wekken," Het groote gala-concert, dat morgen te Londen in Buckingham-Palace zou plaats hebben, zal niet worden gegeven wegens het overlijden van Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. De Engelsche bladen, het berieht van den dood van II. M. vermeldende, herinneren er aan, hoe Zij bij Haar herhaalde bezoeken aan Engeland aller sympathie wist te winnen eu in hoe hoog aanzien Zij in de Engelsche hofkringen stond. Van du Fransche bladen zegt o. a. Ie Moniteur „Nederlands Koningin was ern voortreffelijke Vor stin, een toonbeeld van goedheid, van iutelligent-is en van deugd." „Oprecht wordt zij beweend door het Nuderland- sche volk zegt C FAoile Beige. „Is dit niet de welsprekendste lofspraak voor een Vorstin?" Te Haarlem zijn dezer dagen ecnige belangstellenden bijeengekomen, om te spreken over de feestelijke herden king van het feit, dat het op 1 Juli e. k. 25 jaren zal geleden zjjn dat de droogmaking vai?- het Haarlem mermeer werd voltooid. Ofschoon algemeen in de overtuiging gedeeld werd, dat dit heugljjk feit op luisterlijke wijze en zoo algemeen mogelijk verdiende herdacht te worden, besloot men evenwel met alge- meeue stemmen om wegeus den diepen rouw, waariu het huis van Oranje en liet Nederlandsche volk door den döod onzer beminde Koniningin gedompeld zijn, de verdere plannen van feestviering onbepaald te verdagen. «Uit Assen meldt men dd. 3 Juni; Ten gevolge van het overlijden van H. M. de Koningin, zal het Landhuishoudkundig Congres vermoedelijk uitgesteld wordenin allen gevalle zullen de feestelijkheden geen voortgang hebben. Blijken* een bekendmaking van Reu Commissaris des Koning» in Groningen kan vee, tiit Nederland afkom stig uit eeu plaats, waar in drie maaudeu geen besmet telijke veeziekte is voorgekomen, weder in Duitschlnod worden ingevoerd, mits het binnen een door den Com missaris te bepalen tijd worde geslacht. De „Vereeniging tot verspreiding van kennis aan gaande 's Lunds verdediging" heeft een circulaire uit- gevunrdigd aan de Nederlandsche studenten, waarin zij eeuige beschouwingen mededeelt, en hen, in meer dan één opzicht de hoop des vaderlands, aan wie de toekomst behoort, en uit wie orifcc toekomstige wet gevers, leiders der openbare raeening moeten voort komen, uitnoodigt ook de aandacht meer speciaal te vestigen op die onderwerpen, welke tot het terrein der Vereeniging behoareu. Dinsdag 5 en Woensdag 6 Juni werd te Rotterdam onder voorzitterschap van den heer B. G. de Vries van Ileijst, predikant te Alkmaar, de gewone groote vergadering der Remonstrantsche Broederschap gehou den. Behalve inet eenige huishoudelijke belangen hield zij zich bezig met belangrijke voorstellen, alle in verband staande met de tegenwoordige beweging op kerkelijk gebied in ons vaderiand. De vergadering verklaarde zich ongeneigd nu reeds uit te ^preken, dat het in het algemeen ou den weg der Broeder schap lag zich uit te breiden, in de hoop dat het beginsel van vrijheid dat zg voorstaat nog in de zusterkerken zegevieren zal. Maar zg verklaarde zich bereid, waar aansluiting gewenscht wordt, daartoe krachtig mede te werken en benoemde eene commissie, om, iu overleg met de commissie tot de zaken der Broederschap, desnoods maatregelen 4e beramen om daartoe te geraken en voorstellen desbetreffende aan een eventueele buitengewone vergadering in het na jaar te doen. Een verzoek van een betrekkelijk groot aantal hoofden van huisgezinnen en anderen te Does- burgh, om in hun behoefte aan vrge evangeliepredi king te helpen voorzien, werd met sympathie ont vangen, en aan laatstgenoemde commissie werd op gedragen, met hen in overleg te treden omtrent de wijze waarop aan hun wensoh zou kunnen worden voldaan. In de plaats van dr. J. W. Bok, die volgens de wet moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd tot lid der commissie tot de zaken der Broederschap gekozen prof. C. P. Tiele te Leiden, die als haar secretaris fungeeren zal. Tot curator van het semi narium werd benoemd dr. H. C. Rogge te Leiden, en tot eersten en tweeden voorzitter van de volgende gewone groote vergadering de heeren dr. J. W. Bok te Amsterdam, en J. H. Marouier te Utrecht. Ecu aantal fabrikanten te Almelo en té Enschede hebben in de laatste dagen den dagelgkschen werk tijd in hunne fabrieken aanmerkelijk bekort, ten gevolge van het algemeen gebrek aan werk en de voortdurende lusteloosheid in den handel. Te Burura en Munnikezgl werd dezer dagen door de weduwe van een landbouwer een som van 10.000 geschonken, om het predikantstractement bij de herv. gem. aldaar uit de renten van dat kapitaal te kunnen verhoogen. cv Te Retnuchenioüt heeft op eeu hofstede een beer (varken), die door onvoorzichtigheid van dc meid uit je omheining was gelaten, onder het vee van den eigennar ontzettende verwoesting aangebracht. In fijn woede heeft hij een koe inet den kop zoo hevig geslagen en verminkt, dat het dier moest afgemaakt worden. Drie paarden heeft hij meuigeu woud, waaronder van grooten omvang, tocgebrucht, met zijne tanden. Op sommige plaatseii was het alsof de bee»ten met messen waren gesneden. Onder deze paarden bevindt zieh eeu veulenmerrie, waaraan een hevige verwonding aau deR buik is toegebracht. Men was verplicht deze wonde te oinwiudui. Een is ten tengevolge der bekomen wonden gestorven de overigen, indien deze het leven behouden, zullen toeh drie maanden buiten dienst moeten gesteld worden. De heer Albrpgt en zijn eehtgeuoote te Amsterdam vierden Zondag een merkwaardig feest. Vijf en twintig jaren waren zij door den echt vereenigd. Dat 't niet aan belangstelling ontbrak, behoeft niet geconstateerd te worden. Albregt en zijne vrouw tellen te vele, te warme yrieuden, dan dat men hunne deelneming bg zulk feest zou missen. Een tafel met geschenken, 't een al mooier dan 't ander en sommige wat nog mooier is uit muntende door originaliteit en artistischen geest. Dat pleit èn voor den man die 't ontvangt èn, voor hen die 't schenken. De directie vau liet Nederlandsch tooneel had zich doen vertegenwoor digen door een bouquet. Door den Hoogen Raad te 's Gravenhage is eene beslissing genomen waarbij wordt uitgemaakt, dat de ten-laste-legging van oueeriijkheid ook op journalistiek «n politiek gebied een strafbaar feit oplevert. In de zuak van B. P. Korteweg, die in de Atnstelbode iemand oneerlijk had genoemd en te dier zake door de Mid- delburgsche rechtbank was veroordeeld, maar door het gerechtshof te 's Gravenhage van rechtsvervolging is ontslagen, heeft de hoogste rechter op het door den procureur-generaal bij het hof ingesteld beroep in cussatie bovengenoemd oordeel geveld en het vcroor- deelend vonnis der rechtbank te Middelburg bevesligd. Ook werd door den hoogsten rechter uitspraak gedaan in de patentkwestie waarin heeren bestuurders der Sociëteit Amicitia te Brielle waren betrokken. De Raad heeft, even als in eersten aanleg en in hoo- ger beroep, bestuurders pateutplichtig verklaard en mitsdien net beroep tegen het hof te 's Gravenhage ingesteld, verworpen. Door de provinciale staten van Gelderland is ge kozen tot lid der Eerste Kamer de heer mr. J. Thooft met 27 van de 55 stemmen. Baron van Pallandt had 26 stemmen, 2 blanco-briefjes waren ingeleverd. Uit Leeuwarden meldt men dat de hooge personen, die het feest van de opening der nieuwe haven te Harlingen hebben bijgewoond, in de gelegenheid zijn gesteld reeds nu de historische tentoonstelling van Friesland in het kon. paleis te Leeuwarden te be zichtigen. De genoodigden brachten geruimen tijd iu deze tentoonstelling door. Bijna 1500 inzenders hebben zich beijverd, het schoonste, wat zg van het voorouderlijk erf hadden bewaard, derwaarts te bren gen 18 vertrekken, behalve de ruime en lange gangen, zijn deels met kostbare, deels met voor de geschiedenis en de kennis van het huiselijk leven der Friezen zeer belangrijke voorwerpen gevuld. Prachtige verzamelingen munten en penningen, gilde- penningen en andere voorwerpen bg heWftegraven van terpen gevonden, rijke verzamelingen van antiek goud en zilver, kunstig bewerkte familie-portretten, klee derdrachten, ja zelfs het kostbaarste wat de Israëli tische synagoge en de Roomsch-katholieke kerk in Friesland kan aanbieden. Den 13n Juni wordt de tentoonstelling voor het publiek geopend. Volgens berichten uit Maastricht heeft aldaar, in weerwil van de ziekte van H. M. de Koningin, toch ter gelegenheid van het gouden bissohopsfeest van Pius IX, de vereenigde processie van St. Servatius en St. Mathias parochie plaats gehad. O. a. waren daarbij tegenwoordig drie leden van de Tweede Kamer, de hh.baron de Bieberstein, jhr. Kerens de Wglré en Lambrechts. De stad was feestelijk met vlaggen getooid. Nederlandsche Vereeniging tot het verleenen van hulp aan sieke en gezonde krijgslieden in tijd van oorlog. Het hoofdcomité der Nederlandsche Vereeniging van het, Roode Kruis, in aanmerking nemende de aan vragen om hulp voor de zieken en gekwetsten in den ïuaaisch-turkschen oorlog, brengt ter'algemeene kennis, dat de Vereeniging werkdadig is opgetreden tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden van de oorlogvoerende légers in Rustand en Turkge. Het hoofdcomité he,eft tot dat einde voorloopig reeds gelden ter beschikking gesteld, en is daarbij uil gegaan vau het begimpl, aan dc beide oorlog voerende partijen iu gelijken geest hulp te verleenen. Het vertrouwen in do Nederlaudaehe liefdadig heid gaf diurtoe volkomen recht aan het hoofdcomité: de roem door Nederlaud in 1870/71 iu het westelijk Europa op het gebied van het Roode Kruit verworveu voegde bij dit vertrouwen den vasten waarborg, dat ook de soldaat iu het Oosten Nederlands hulp niet zal derven. Daartoe wordt die liefdadigheid thans ingeroepen. Het hoofdeomiié stelt zich, ook door tusschenkoinst van de plaatselijke comités en correspondenten, be schikbaar tot het ontvangen"tan gelden en geldswaar den voor het boven omschreven doel. Het hoofdcomité voornoemd, De Voorzitter, Gravenhage, generaal de Stuers. 4 Juni 1877. De Secretaris, dr. Carsten. (St. Ct.) Naar aanleiding van de{in 't Fad. opgenomen can- didateiilijst vraagt de Standaard: „Wie vond ineu op de lijst der conservatieven, behalve de aftredende leden? „Van Golt*teiu en Roëll, beiden candidaten ook van de liberalen. „Dan Star Numan, dien ze van ons leeuen. „Eu voorts? „Niemand!" Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin blies Zóndag, 3 Juni 1877, deu laatsten adem uit. Wat het Nederlandsche volk door Haar sterven verliest, kan geen pen beschrijven. Wat bet Nederlandsche volk aan HaAr leven dankt, is onnoembaar. Maar wat het volk van Nederland voor Haar herin nering gevoelt, dat spreke het uit iu zijn rouw, dat vertolke het tot aau de uiterste grenzen van ons va derland Yereenigen wij ons dan, wij Nederlandsche Vrou wen, om een bloem der liefde op de groeve onzer beminde Vorstin te leggen; en zij het dan slechts eeu nederige bloeine, toch een immortelle onsterfelijk als de herinnering, die Hollands ontslapen Koningin iu onze harten achterliet. Comités, die zich daartoe zouden willen opwerpen worden verzocht zich schriftelijk te wenden onder letters A. Z. aau het bureel vau Het Vaderland ten einde met allen tot het zelfftc doel te kiuftten samen werken. DINSDAG 5 JUNI. Tegenwoordig de bb. tin Bergtu iJzendoorr», voor*. en al de lcdtu. De notulen dir vorige vergadering worden gelezen en ge arresteerd. l>e voorzitter deelt mede de kennisgeving van bet overlyden van Hare Majesteit de Koningin, stelt, voor dat de raad besluite deze met eene missive van rouwbeklag te beaut* woorden; nlgeuieeu goedgekeurd. Ingekomen ziju: eene missive van hh. Gedeputeerde Staten dezer provincie goedkeurende de voorgestelde wijziging iu art. 2 van de verordening op het ondirwijzend ptnouecl dcrlngir- scholen; Notificatie. eene missive vau dezelfde, goedkeurende den ai'suad van grond aan den heer A. vin Wijk: Notif. ern algemeen reglement van de Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van iterkeu drank, wordt op voorstel vin deu Voorzitter ter visie gelegd. Wordt gelezen bet rapport vin de commissie in wier banden wireu gesteld de rekening eu verautwoordiug over )876, van de verschillende instellingen van weldadigheid, de commissie wgst er op dafi by die van het Weei- en Aeleinoeseuiershuia eeue Memorie van Toelichttng was gevoegd, die xy vau de andere gestichten op «en volgend jaar ook wenacbehjk achtte, dat dezelve allen aocoord wareu bevouden en onder dank zegging tot goedkeuring >«dviseerde ter visie. een verzoek vau P. vau Uuin en D. Huurman, om de muur aau de Bogen voor hunne rekening af te breken en 100 aanbiedende voor den grond, wordt gesteld ia handen van B. en \V. ter fine vau bericht en raad. B en W. doen in overleg met den i\iBtrict8-8choolopziener en hoofdonderwijzer der burgerschool voor jougeus eeue «oor* dracht tot bulpouderwyzer in de Fransche, ËDgcl&che en Hoogduitsche talen, waurop geplaatst zijn de hh. J. Hinnik te Botterdam, J. van der Linde te Purmerend en R. C. Dijksterhois te Oldehoorn, ter visie en benoeming ia eene volgende vergadering. een verzoek van W. Herman de Groot, hulponderwijzer aan de tnsschenscbool om ontslag tegen 15 Augustus, wordt dadelyk in behandeling genomen en eervol verleend. Aan de orde is het voorstel tot wijziging van het reglement voor het Stedelijk Museum van Oudheden, de heer Snel stelde eene andere redactie voor, de Voorzitter verklaarde zich daar tegen, daarna wordt het voorstel algemeen goedgekeurd. Het rapport van Borgemeester ent Wethouders op het adres van Mevr. de Wed. Weurmad wordt algemeen goedgekeurd. Een voorstel tot goedkeuring der rekening van de dienst doende schutterij, dienst 1876, wordt algemeen goedgekeurd. Eeu voorstel betreffende de zwemschool om die kosteloos open te stellen van des middags 12—2 ore en dea Zondags van 10 2 ure, en ten tweede om B. en W. een crediet. te verleeneu voor een proefjaar tot een bedrag van 8^0, om zoo blijken mocht dat de Directeur verminderde van inkom sten Ipm te verhoogen en tot het stellen ?tui ecu adsistent, do beer Lnijten uil dc nren gesteld lubben rnn des namiddag* 4—of nog liever van 6—8 ure, andere leden verklaren zich hiertegen, de heer Kist heeft tegen de uren geen bezwaar maar wil nog geen gelden toestaan, dit kan later ala men dnarvau overtuigd «ijl toegestaan worden, na nog verdere dis cussie wordt het voorstel in 2 gedeelten in stemming gebracht, het eerste betreffende de uren wordt aangenomen met 16 tegen 1 stem die van deu hoer Luyten, htt tweade gedeelte tot het verleenen van een crediet wordt aangenomen met 12 tegen 5 stemmen, die der hh. Samsora, Kist, Goedewaagea Luijten en kranenburg. Daarop worden benoemd tot: Secretaris der gemeente de heer mr. N. D. Brouwer te Worinervetr met 12 stemmea. 11ulpondrrwijzeres aan de Openbare Burgerschool voor meiajea mej. J. M. vau Echten, met algeraeene stemmen. Na machtiging om aau de genomen besluiten uitvoering te geven zonder resumptie eindigt de vergadering. Weeneil, 6 Juni. De Keizer van Rusland U hedea avond te Plojesti aangekomen. Hij is er met geestdrift ontvangen. Londen, 6 Juni, Reuters Office maakt bekend dat de Onderkoning van Egypte aan den 8ultan heeft getelegrapheerd, dat zoo de Pone aan de Russi sche vaartuigen de vnart in het Suez-lfiïfety verbiedt, zij 1 urksehe oorlogschepen moet zenden om hun dit te beleiteu. Parijs, 6 Juni. Eene dépêche door de Tnrk*clie ambassade ontvangen logenstraft het bericht dat Kara ingesloten en de cavalerie van Moussa pacha ver nietigd is. Weenon, 6 Juni. De PoliiUche Corrc,prmdtnz meldt uit Cattaro het volgendeHet'gevecht dat den 5den by plaats had, eindigde met een volle- digea aftocht der Turken. Hnn verlies bedroeg 700 mande Montenegrijneu verloren 80 man. Omtrent het gevecht bij Krstas wordt van Turksche zijde bericht dat de Turksche bevelhebber met 40000 Albaneezen opereerende, de Montenegrijnen volkomeu geslagen en vervolgens de hoogten van Danllosgfad bezet heeft. Bru88el, 6 Juni. (Particulier telegram.) Na een heftig debat heeft de Kamer met 66 tegen 47 «temmen het artikel aangenomen tvaarby priesters straffeloosheid wordt verleend voor het gebruiken van bedreigingen in den biechstoel om iemand 't geheim van zyue stem at te dwingen. By kleine omzet waa de stemming Rauw. Poldertarwe puike 12.75 a ƒ13.60. Mindere .,12.a 12.60. Rogge pnike 9.a 9.25. Mindere ƒ8.25 a ƒ8.75. Voer ƒ7.60 a ƒ8.Gerst puike 7.25 a ƒ8.Mindere 6.50 a ƒ7.—. Haver, zware 5.25 a ƒ6.—. Ligte ƒ4.50 a 5.—. De Veemarkt met gewonen aanvoer, alles werd tot enorme hooge prijzen vlug verkocht, varkens voor Landeu ran 22 a 25 cent per half kilo, vette schapen alsmede lammeren vlug verkocht, varkens en biggen mede vlug. Aangevoerd 108 partijen kaas, eerste kwaliteit van van 31.a 33. Goeboter 1.40 a 1.50. IVciboter 1.20 a 1.30. GEBOREN: 4 Juni. Levij, ouders I. Cats on B. Cats. 5. Jobanues Mnrinua, ouders J. J. J. Noordeman «n M. M. Wagenaar Martina Nicolasina Maria, ouders Vendrig en M. N. M. Bach. 6. Lecndert, ouders M de Boots en A. C. Tak Frans, ouders A. F. Anders en F. de Vroege. OVERLEDEN: 4 Juni. A. N. Wiltenbnrg wed. J. de Koning, 90 j. 5. H. C. Alrenaar, 1 m. M. A. n Zntphen, 2 ui. B. Broower, 10 m 6. A. J. Trijbits, 77 j. GEHUWD: 6 Juni. P. Jongbloed en J. B. Duinen. Burgerlijke Stand van onderstaande Gemeenten ras 31 Mei tot 6 Juni 1877. Moordrecht: GEBOREN.* Johannes, ouders C. Klein en G. Pon». Petrus Cornells, ouders A. B. van Hemcrt en C. de Groot. Dirkje Keeltje, ouders C. Verstoep en E. Verboom. Adrianas, ouders H. Homburg cu M. Steenbergen. Adrians, ouders H. Mes en J. Lagerwaard. Alida Helena, ouders A. Kool en C. Romijn OVERLEDEN; F. Weber, gth. m. C. Hen, 49 j. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. GEBOREN; Tryntje, ouders A. de Vries en M. da Bruyn. Adriaun, ouders J. Kok en A. Boef. OVERLEDEN: Geene. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. GEBOREN.* Geene. OVERLEDEN: M. ven Dam, 41 j. - C J. Verdoold, 5 m. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. GEBOREN: Gerrigje, ouders J. leiboom en A.~ Hol. OVERLEDENGeene. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD; Geene, f.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2