i mmummm ITIMIAl, 81, {H79SB9S1S* „ut!» TheeKoflij Koloniën. Laatste Berichten. ADVERTENTIE!*. in het Lokaal „Pro Patrla," Unlverseel-Zuiveringszout. ECHTE EAU des FEES. Inhoud van Ceres. POLITIE. Burgerljjke Stand. ECHTYERESNIGÏN& ft VEREENIGING op Zondag morgen 5 Augustus. **n persoon, zeggende veekoopman tc zijn en eenige inkoopeh te willen doen. Zyn keus was al spoedig bepaald op eenige voorwerpen ter waarde van pl. m. 250. Toen het op betalen aankwam, verklaarde hy geen geld, maar wel effecten te beeitlen en verzocht een effect van fr. 1000 nominaal te wisselen. De goud smid, wien dit verdacht voorkwam, begaf zich in plaats van naar den kassier, naar 4en Burgemeester. Deze kwam mede en daar de kooper niet dan ver warde antwoorden gaf, vond hij het raadzaam hem maar voorloopig in arrest te houden. Bij onderzoek ontdekte men nog eenige effecten, te zamen voor eeue reëele waarde wan 400. Op de stukken vond men het adres van een Antwerpsoh effectenhandelaar, en dit voerde by onderzoek tot de outdekking, dat de effecten afkomstig waren van een landbouwer te Bras- schaet,ten wien» huize gisteren middag was ingebroken. De gewaande veekoopman is natuurlek in hechtenis gehouden. Te Offenbach heeft de pdlitie by de 23 aldaar woonachtige slachters worst gekocht en aan een scheikundig onderzoek onderworpen. Het resultaat Wcis, dat slechts "vier slachters onvervalschte worst verkochten. Bij die van zeventien slachters vond ïuen ze gedeeltelijk opgevuld met stijfsel, terwijl die van do twee overige in 't geheel geen vleesoh be vatte. Volgens bericht is -bij de zeventien sluchtere alle worst in beslag genomen, nvaarna zy tot eene boete van 100 mark werden veroordeeld. Hoe het met de beide laatstgenoemden is afgeloopeu, wordt nog niet gemold. Den arbeider te Ëesveeh, méldt de N. X. Ct. had zijne bespaarde penningen in een doosje eu dit weer in een soepketeltje op de beddeplank bewaard; zijn achtjarig dochtertje had dat soepketeltje al dikwyls zien staan en odk wél gezien dat Vvader het dikwijls opende en dan zeer geheimzinig er iets uithaalde en weer in wegborg. Nieuwsgierig als alle kinderen, bekruipt haar de lust om eens te zien wat toch dat keteltje bevattezy voegt de daad by de gedachte en ziet eenige vreemde stukjes papier, prentjes meent zy, die heel geschikt worden bevonden voor vloeitjes in haar schrijfboek, waarom zy ze dan ook in haar zak verbergt en meeneemt naar de school. Jl. Zater- dag komt de vader 's avonds thuis vau het werk en legt zyn weekgeld bij het reeds bespaarde; dooh nu ontdekt hij tevens dat er twee bankjes van veertig gulden in het doosje ontbreken. Met veel moeite bekent het kind wat zij gedaan heeft, en terstond wordt een onderzoek ingesteld bij den ouder wijzer en de scholieren. Be eerste heeft niets van iet geheele geval bemerkt, en van de luatatóu zjju er een paar die de „grbnne pampiertjes" wel gezien hebben, maar meer niet. Een meisje, wier ouders een winkel hebben, had ze ook gezieu, en nog tegen de bezitster gezegd «dat het geld was, en door het kind aan moeder moest teruggegeven worden." Later is gebleken, dat het meisje tie bankjes verscheurd had. Men leest in de Arnh. Cl.Een officier van de Russische korvet Bogatyp, die te Vlissiugeit eenige dagen iu de haven lag, vroeg aan een der ingeze tenen: „Tegenwoordig hebt gij geen oorlogschepen meer, niet waar?» De Midd. Ct. deelt dit mede met de bijvoeging, dat die vraag haar „onaangenaam in de ooren klonk." Waarom Indien iemand door die vraag wordt gecompromitteerd, dan is het de Russische marine, of althans de Russische officier, die zoo weinig studie van zijn vak maakt, dat hij niet eens wist, dat Nederland nog oorlogschepen had. Bij de Nederlandsche marine zou zelfs de jongste adelborst, ja geen vierde stuurman ter koop vaardij zoo iets omtrent eeue andere Europeesche mogendheid vragen. De Vlissingers waren wel goed om zulk een onkundige nog uitvoerige inlichtingen te geven, of moet het geheele verhaal slechts strek ken om het verkeerde aan te toonen, dat van de haven van Vlissingen niet meer gebruik wordt ge maakt, voor onze oorlogsman ne? Althans het gemis van schepen in die haven gaf, zegt het verhaal den officier, aanleiding tot zyne vraag. Als men in de eene nf andere Russische grensvesting geene kozakkeu zag, zou dit de vraag rechtvaardigen, of Rusland geen kozakken meer bezat?" De Christelijke echoot. betoogt, dat er h. i. weinig tc doen is tegen het schoolverzuim ten platten lande, zoolaDg de wet op den kinderarbeid zich ook niet heeft uitgestrekt tot veldarbeid. Alle pogingen stui ten af op de stelling der ouders: de kinderen moeten verdienen. „Dat dit beginsel met kracht wordt voorgestaan, duiden w# onontwikkelde en sou» arme ouders niet euvel. Maar wie we wel de schuld geven? Dat zya zij, die beter weten en j toch kinderen in hnn dienst nemen, die ze veeleer naar sehool moesten zenden, daartoe alleen gedreven door zuinigheid. Zoolang er ten platten lande nog bnrgemeesten en wethouders, leien van den gemeen teraad en leden van plaatselijke sohoolcommissiën gevonden Worden, die niettegenstaande hun eed. dpt zij het onderwys zullen bevorderen, toch als landbouwers kinderen eiploiteeren om hun vermo gen te doen aanwassen, kan geen onderwijzer het school- en geen predikant het catechisatie verzuim in den zomer met gewenscht gevolg bestrijden. Eon men het zoover brengen, dat de hoofden der burger lijke gemeenten geen kinderen in dienst namen, dan zou hun invloed in dezeH veel ten goede kunnen uit werken. Werd hun dit by staatswet verboden, zoodat men b. v. geen lid van den gemeenteraad kon worden, indien men een vorig jaar een kind in dienst had gehad, men zou, dit verzekeren we, verandering zien. Voor de eer der benoeming zou men gaarne eene uit gave van enkele guldens meer zieh getroosten en •intusseheu werd tnet dit geld, dat toch vaak dient om later ouder erfgenamen verdeeld te worden, het schoolgaan bevorderd en ook het voordeel van het kind bevorderd." De heer mr, J. 3. van Angelbeek is volgens de Ut. voornemens een nieuw proces te beginnen, ten einde van den Staat dér Nederlanden een dadelijke schadevergoeding van ruim tweehonderdduizend gul den, en, met ingang van primo Aug. 1877, de maan- delijksche vergoeding van een Oost-Indiseh tractemeut van f 16800 's jaars, bjj den Hoogeu Ruud te vor deren, ter zake dat het miusiterie van koloniën door voortdurende willekeurige handelingen, de maatschap pelijke positie van den Oost-Indisehen hoofdambte naar, laatstelijk benoemd lid der beide hooge Ge rechtshoven van Ned. Indië, mr. 3. 3. van Angel beek, heeft vernietigd.» Men dringt aan op de zondagsviering zoo schrijft de Arnh. Ct. en uit de ondervinding blijkt ook, dat het volk er prijs op stelt den dag te vieren, ongelukkig evenwel niet op eene wjjze, overeenstemmende met den wensch van de voor standers der Zondagviering. Als men eene statis tiek opmaakte van het aantal ongelukkeu, en vooral van het aantal vechtpartijen, zou men zien welk eene plauts daaronder de Zondag en Maandag inne men, de eerste als de dag #cr viering, de laatste als „le leudemain d'une fête." Voortdurend wordt dan ook des Maandags op verschillende punten gevochten en als reden hoort men in den kring der veeh- teudeu zeiven zeggen.: „'t is wêer Maandag." Een rustdag is voor de maatschappij onmisbaar jammer maar dat individuen hem zoodanig door brengen, alat zy de gansche week zoo moede en ongeschikt voor den arbeid niet ziju, als juist op den dag ua den rustdag. De Lands). Presse heeft onlangs een practischen ■raad gegeven, die menigeeu zioh met goed get olg ten nutte zal kunnen maken. Als ineu eierdoppen, die men by het uitnemen van den inhoud niet al te zeer besehadigd heeft, ouderaan van eene kleine opening voorziet en dan met aarde vult, kuuucii «ij zeer goed dienst doen ais potjes voor kleine zaden. Men schrijft met podlood op den eier- dop deu naam van het zaad (dat men er in doet, maar slechts weinig, nam. 1 of 2 korrels) en zet den dop of de doppen daarna in een kistje met zaagsel, of, als men dit niet heeft, m'et ascb of zand. Meukati aldus handelen met zaad vau balsemien, viooltjes, ver- geetinijiiietjes enz. Als nH de plantjes, die natuurlijk van tijd tot tijd wat water moeten hebben, groot ge noeg geworden zijn, breekt men voorzichtig den eierdop en zet hem aldus met iuhoud en al in een met aarde gevulden bloempot of in den tuin. Voor bewoners van steden, die, ofschoon geen tuin hebbende, toch zelf wat willen kweeken, is deze methode zeer ge schikt, ook omdat zij zeer weinig ruimte vereiseht. Van den kolonel de Loohner, den dapperen, onlangs overleden kommandant der vesting van den Mont- Valérien tijdens het schrikbewind der commune te Parijs, verhaalt Jules Claretie in de Illustration Euro- peenne de volgende anekdote: In den nacht van 19 op 20 Maart was de kolonel op de aan zijne hoede toevertrouwde vesting aohtergebleven met 28 jagers, de eenige overgebleven manschappen van de gansche twee bataljons, die er als bezetting lagen. De overige manschappen had hij allen weggezonden, daar hij meende hen niet te kunnen vertrouwen. In den morgen van den 20n om 9 uur, werd er een officier vau de Parijsohe nationale garde aange diend, die den kolonel opeischte de vesting over te geven aan de troepen, die het centrale comité te Parys tot bezetting bestemd had. De beer de Looh ner, die opmerkte, dat de officier met de Italiaansche medaille versierd was, vroeg hemZijt gij soldaat geweest? Ja, kolonel, ik heb als sergeant-majoor bij het leger gediend. Welnu, watzoudtgij gezegd hebben, wanneer gij als soldaat op een post geplaatst ★aart en men u sommeerde dien over te geven? Ik zou gezegd hebben, dat ik hem niet wilde overgeven, luidde het antwoord van deu oud-gediende. Dan zijn we het volkomen eens, hernam de kolonel. Ga aan het centrale comité zeggen dat ik den Mont Valérien niet zal overgeven. Gelukkig kwam, voordat de communards huniw opeisehiug door eene bestorming lieten volgen ee regiment uit Versailles het garnizoen der" ve'stii," versterken. Aan de opstandelingen was daardoor «nf uitzieh^ benomen, om zich vau deze lieWriib positie meester tc maken. Een totale maansverduistering zid in den van 23 op 24 Augustus iu Nederland in haar heel zichtbaar zijn. Eerste aanraking met de bijschaduwAug. 23 8 27,1 ma Eerste aanruking met dc kernschaduw 9 37,1 ma. Begin der totale eelips 10 42,5 nai Einde 24 1 27,1 vim Laatste aanraking met de kernschaduw1 31,5 vm Laatste aanraking met de bijschaduw H 2 42,5 vin. (rrootte der eclips (middellijn der maan 1) 1,682 Een voorstelling eouder toejuiching ia tegenwoor dig sehier ondenkbaar, en toejuichingen ziju zclfi uoodig om een kunstenaar moed en opgewektheid te geven tot liet volbrengen van zijn taak, terwiil een levendig opplaudissement voor hem, en ineonder. beid voor de kunstenaressen, een deel van hun loon uitmaakt. Niet altijd was hei echter aldus en leef. den wij nog onder het oude romeinsehe recht, dan Eon het optreden van menig artiste voor dezen zijne grootste aautrekkelykheid verliezeu. I» liet 48ste «boek vau het eorpug Juris (bedrie- gcu wy ons niet, daa zouden juristen dit aanhalen als L 28 3 D 48.19) leest men de volgende be paling - w Personen, die zicli gewoonlijk jongelingen noeraen plegen zioh op verschillende plaatsen aan gedruiich'. makende bijvalsbetuigingen by opeJïare schouwspelen over te geven wanneer rij niet verder gaan en niet vooraf door den president gewaarschuwd werden, kunnen zij met stokslagen gestraft en daarop in vrijheid gesteld worden; mochten zij «oh ter, ua eeue zoodanige tuchtiging ondergaan te hebben, opnieuw betrapt worden, dan moeten zij met verbanning wor den gestraft; somtijds echter ook met de doodstraf wanneer zij zich ui. vaak oproerig en rustverstoreud gedragen hebben en, niettegenstaaude zy reeds een maal gevut eu genadig behandeld werdeu, op dezelfde wijze halstarrig voortgaan. (Am. Ct.) De heer Oscar Oarrd, de bekende eigenaar van het grooto paardenspel, werd onlangs wegens een civiele uolic, door de rechtbank te Pesth vervolgd eu veroordeeld. Toeu de zaak in tweede instantie werd behandeld, werd door den rechter bevolen dat be- alag op een gedeelte der goederen vau den heer Carré zou worden gelegd, tot dekking eeuer vordering vuu 6000 tl. liet hooggerechtshof van Buda-Pestk, voor hetwelk de zaak iu hoogste instantie later is gebracht, heeft het vonnis van deu eersten rechter vernietigd, en de civiele party veroordeeld tot betaling van alle kosten. Onder eenige aanteëkeuiagen van ouden datum vond mr. J. Öoutendam te Delft het volgend curieus recept dat vrohutum word verklaard ter heeling van een on der net menschdom -algemeen heerschende oogziekte van morelen aard, die voor de geneeskiacht van kruiden noch artsenijen wijkt. Geen enkel wereldlyk apothe ker toch is in 't bezit of ooit geweest van de ingre diënten, benoodigd ter bereiding van het collyritua of de oogzalfdie «ch kwaal volkomen vermag te heeleii, waartegen de grootste ophtalmologen of oog- meesters, met al hun kenriis en ervaring te vergeefs zouden pogen te strijden. Het luidt aldus Vande fijghe bladeren, daer Adam ende Eva veurschooten af maeckteneen bladt oft twee. Van den sout-steen van Loths huys-vrouwe3 üecife greinen. Sichemsche weegh-bladeren rato Dina betreden: een haudi-vol. Vaude nacht-tranen des Ooninks David: 3 onoien. Vande galle van Tobias visch: 1 oncie. Stampt dese al te samen in den marmeren mortier uwer herten, metten stamper van 't CruVs Christi: ende duncket u, dattet te drooghe valt in 't ghereydea (bereiden), soo laetter vrij wat van 't sweet uws aen- sohijns mede in vallen ende doet ghy daer oock van u tranen wat toe, dies moer te beter. Maeekt u daa een winde of bandeken, van 'tcieedt daer de Joden en de boose gheselen, ons Heerens ooghen mede verbonden; bestnjekt dat met de veurnoemde confecture oft salve, dick ghenoegh. Nemt dan met eenen vingber een weynigh moire (moer) ofte slijek, dat Christus ora den blinde-raan maeckte, ende strijekt daer beyde u ooghen mede. Leght, oft bindt dat bestreken bandeken op die selveende maeckt als-dan een verbondt of compact met u ooghen in de teghen- woordigheydt van den heylighen Job, als Notaris, ende twee ghetuyghen daerby, Godt ende u con sciëntie te weten ditDat ghy niet eens selfs en wilt dencken op eenighe onghelijcke persoon, tot quaedt, oft eenighe andere oughcorloofde saecke; met verdachten sin, ende wijs wils. Doet dat bandeken af naer drij daghengaet, wascht u in 't badt oft wuteringhe van Siloe. Ende ghy zijt verse- kert, dat ghy schoon, claer, en rechte ooghen suit crijghen, ooghen der duyven, als de bruydt Christi in de Cantijckeu toe-gheschreven worden. Met welcke oogheu, midta haer onsprektelijcke suyverheydt ende suyverheydt des herten, ghy ten lesteu Godt sien suit. Soó dat men van u, met ulle Godts Iïeylighen eu vrienden, sal moghen segghen „Beati oculi, qui vident quae vos videtis Saligh siju de oogheu, die sien, tghene dat glüj-lieden siet. EndeSaligh zijn de suyvere van herten want sy sullen Godt sien. Ghebruyckt dese Recepte, ende remedie, ende ghy sulles u belonenwant, /»Probatum estHet is gheproeft ende goedt bevonden teghen de schadighe sonden der ooghen. WETENSCHAPPEN GEDEELTE: Scheikunde. Wat is een molecuul en wat een atoom? enz. FEUILLETONWat ik op een laudbouwreisje hoorde en zag door V. d. H. III. LANDBOUW en VEETEELT: De zaaimachinc door V. d. B. Bezwaren tegen het Duhrara-vee II. Droogleggen M. H. Vraagbus. VERBETERING. GEMENGDE BERICHTEN. Varia. MARKTBERICHTEN. ADVËRTIEN. BATAVLA, 27 Juni. In het overzicht van het A. D. leest men „Onze vestiging op de Noord-Westkust van Su matra te Analaboe gaat niet zoo gemakkelijk iu haar werk als men gehoopt had. Niet alleen de nabyge- legen staatjes, die eerst ons daar bestookten, maar ook een party in het land zelf, naar het schynt met een zoon van den radja aau 't hoofd, maken het ons eu den bevrienden radja zeer lastig. Een bericht uit de Sumatra-Conrunt, dat onze benting op een oogen- blik geheel is ingesloten geweest en een inlander heeft moeten doorslnipen en het schip op de reede zwem mende heeft inoeteD waarschuwen om versterking te gaan halen, wordt door de officiële berichten, die vrij uitvoerig zijn, niet bevestigd, en is waarschijnlijk slechts een overdreven beschrijving van den benarden tocstaud geweest, 'tls al erg genoeg, dat den 21 Mei een patrouille van 23 man, die deu koiumandaut van de Deli van zee naar onze benting zou brengen, zieh heeft laten overvallen en vyf geweTen eu zes man verloren heeft. Den 9u Juni zijn nog 3 compagniën eu artillerie naar Analaboe gezonden. Den 15n Juni heette het, dat toen deze troepen zonder tegenstand gedebarkeerd waren, de zoon van den radja met de kwaadwilligen gevlucht was. En zie, zeven dagen later, den 22n, is bet blaadje weêr omgekeerd, is de radja zelf gevlucht eu is zyn passer, dat is het middenpunt zijner stad, waarschijnlijk met omstaande gebouwen, door de tegenpartij verbrand. Ons komt het voor, dat met meer dan 3 compagniën onzer troepen dergelijke voor onzen invloed fatale ongevallen behoorden voorkomen te zyn. Waartoe zooveel troe pen, als 'tniet is om den bevrienden radja en zijn stad te besehermen? „Het nieuws van den 22n: Gezanten Merdoe hier" is geen nieuws. Reeds den 15n werd beriqht: „Zen delingen Merdoe aangekomen.» Merdoe ligt op de Noordkust in de buurt vau Pedir. „De Radja van Noë, die zijn onderwerping is komen aanbieden, hoort op de Westkust in de buurt van Analaboe thuis en was een der radja's die na den eertWn aanval op onze troepen te Analaboe getuchtigd zyn geworden. „Blangmé, dat den 22sten nachts werd aangevallen ligt aan de Pasei-rivier, in het land van onzen vermoorden bondgenoot ToeUgko Moeda Angkassa, op wiens aandringen in der tyd de operatiën tegen Sunpang-Olim begonnen zyn. De Sultan Djokjokarta sohyqt niet ingenomen met de toelating van zijn eigen onderdanen als landhuur ders volgens het nieuwe ontwerp-reglement, waarover ook zijn oordeel is gevraagd. Hij merkt aan, dat die zaak reeds bij vroegere inlandsohe verordening geregeld ie, doch dit is waarschijnlijk slechts een voorwendsel. Denkelijk lacht hem het denkbeeld weinig aan om zijn eigen onderdanen in de tamelijk onafhankelijke positie van groote landhuurders te genover zich te zien. Gebrek aan kapitaal bij zijne onderdanen zou evenwel dit bezwaar voorloopig ge- noegzasm opheffen." Belgrado, 3 Augustus. Het officieele blad maakt een decreet tan den Vorst openbaar tot op roeping van 3Ó00 man militie - troepen ter be- wdkiug vau de grens. Voorts wordt gemachtigd tot aanschafliiug van het nog ter aanvulling benoo- digde oorlog8-materiaal. Londen, 3 Augustus. Reutels office meldt uit Erzeruin het volgendeDaar het centrum van het Russische leger in Azie versterkt is met veertien bataljons infanterie en drie batterijen veldgeschut, zoo is generaal Milikouf weer offensief te werk ge gaan. I{ij is reeds twee dagen slaags geweest met den vijand en de veldslag duurde nog voort. De generaal Tergukasof heeft eene versterking gekregen van vijf bataljons infanterie, een batterij artillerie en een regiment cavalerie. Een Russische kolonne rukte op naar Pennez. Gevonden in deze gemeente en aan het Bureau van politie gedeponeerd; Een Goud Dames-IIorlogie met dito Ketting en een Sleutel. GEBOREN'; 1 Aug. Maris Magdalena, oudera P. W. ?an Werkhooven en M. C. Ratten. - 4. Maria, ouders C. Schouten eu G. van Riemsbcrgeo. OVERLEDEN2 Aug. C. de Jong, 57 j. 3. W. Liea- hoat, 6 w. 4. H. van Vliet, 6 m. A. D. van dan Tooru, 6 m. ONDERTROUWD: 3 Ang. H J. Sander», 25 j. en A. M. J. Klingen, 26 j. A. van U»en, 35 j. en J. W. koorevaar, 25 j. 25- JARIGE van A. HOLA KX M. de KELfZER. Gouda4 Augustus 1877. Uit naam hunner Kinderen, A. HOLA Jr. V Ondertrouwd A. vax UVEN II ET J. W. KOOREVAAR. Gouda, 3 Aug. 1877. i» .-mm» Ondertrouwd J. P. BACKER, van Dordrecht, EN E. P. MENGEL van KOETSVELD vax ANKEREN. Delft, 3 Augustus 1877. Getrouwd G. S. J. BREUKEL, van Dedemsvaart, gem. Ambt Hardenberg EN C. M. CLEMENS, die tevens hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele bewijzen van deelneming door hen ondervonden. Gouda, 1 Augustus 1877. Getrouwd H. A. SABRON met S. W. de GIDTS, die tevens hun dank betuigen voor de bèlang- stelling bij hnn Huwelijk ondervonden. Amsterdam, 3 Augustus 1877. Op 29 July ontvingen wjj de treurige dat tijding, dat onze geliefde VOORBURGH Schoondochter R. Marr, in den ouderdom van slechts 27 jaren, aan eene korte doch hevige ziekte den 12 Jung te Batavia is overleden. W. VOORBURGH. J. VOORBURGH—Sprdijt. Gouda, 2 Aug. '77. Eenige en algemecne kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank, ook namens hunne Kinderen. voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid hunner 25-JARIGE ECHTVER- EEN1GING ondervonden. H. van BERKEL. W. van BERKEL-de VOS. Gouda, 4 Augustus 1877. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het sterven hnnner Moeder en Behuwdmoeder Mej. de Wed. D. van WIJK, geboren Vinke, wordt beleefdelijk dank ge bracht door HARE KINDEREN en BEHUWD- KIN DEREN. Gouda, 4 Augustus 1877. Op ZONDAG 5 AUGUSTUS zal het Museum weder van 46 uur nam. tegen den vermin derden toegangsprijs van 10 Cents de persoon geopend xijn. D« COMMISSIE. Zg, die binnen Gouda of omliggende gemeen ten nog mochten wenschen toe te treden tot bovengenoemde Vereeniging, worden verzocht zich daartoe met juiste opgave van naam, woonplaats en moatschappelgke positie aan te melden bij den Secretaris van het district Gouda en Omstreken." A. D. PETTER. Fluweelen Singel. Gouda, 4 Augustus 1877. Aanbeveling zal wel overbodig zjjn voor diegenen, die vorige jaren gebrnik maakten van dit Locaal. Uw Dv. Dienaar, P. C. DOESBURG. Het echte, UNIVERSEEL-ZUI middel tegen maag water, enz. is thans echt verkrngbaar in 1/4 pakjes a 15 Cent, 1/2 pakjes a 27'/, Cent en heele pakjes a 50 Cent te Gouda, bp J, H. BOERS, Apotheker en te Boskoop by A. J. van TWOUT. Bekroond op de Wereldtentoonstelling te Parijs 1867, te verkrijgen a 1.60 de Flacon hij Qje. van VIVE Ju. en B, SCHOLTEN, Coiffeur». Haar en Baard verwen in Blond, Bruin en Zwart, zonder Huid of'Linnen te vlekken, els men de Flacon half gebruikt heeft en het bevalt niet, alsdan wordt met genoegen dé betfalde 1.50 teruggegeven.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2