7EG. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. IT. ein 1877. N? 2028. us. BINNENLAND. BUITENLAND. Zondag 26 Augustus. uda ooplng. DAJfVS, temena op IER 1877, Koffiehuis Kennisgeving. Buitenlandse!! Overzicht. smiddeten, -Holland id-Holland int. januari n voordeel» jmeente te zitting, fslag, in KOOPEN: STEIN, MIIOEF IKK, Inrigtingeti welke Gevaar, Schade of Nadeel kunnen veroorzaken. De inzending van advertentién. kan geschieden tot één nur des namiddags van den dag der uitgave, overstemmen, en zoo verliet de ^loyale" man de stad. jpHavas" deelt mede, dat de lijst van de offi- ciëele candidaten grootendeels is vastgesteld. Te Bor deaux zijn 15 zoogenaamde boekhandelaars veroordeeld tot 50 fr. boete. zijn bij die maréchausée GOÜDSCHE COURANT. worden berekend naar plaatsruimte. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. ADVERTENTlÉN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS komen ten 1LDANÜ8. irgei Rehij. De uitgave dezer Courant geschiedt ZONDAG, WOENSDAG en VRIJDAG. In de Stad geschiedt de uitgave in den avond van DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG. De prjjs per drie maanden is f 1.75, franco per post 2. nachts reserve-dienst hebbende, zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van twee flesschen sterken drank en eenige linnen zakken uit een waggon, waarvan hij de afsluiting verbroken heeft. Volgens berichten uit Dortmond is in eene kolenmijn nabij Marten brand uitgebroken en ramp vijftien menschen omgekomen. Den lln September e. k. zal voor het Gerechtshof te 's Graveuhage behandeld worden het hooger beroep van den reeder de Decker, die door Rechtbank te Rotterdam wegens oplichting tot celstraf is veroordeeld. n nutte te n, schonen, nz. enz. is n van den n, alsmede Ijjden, dat ie plaatsen en binnen tot heden voldoende, i gebruiks- n dissentent HJbeden, n, als die bezetenen unnen wor- gendom en de Uaeel, tot aan de i visscherjj ider de ge- strechtscne nde houten ard in den gemeente i gemeente bbii, Sectie 796w, allen BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge- meente Gouda; Gelet op artt. 6 en 7 der wet van den 2n Juni 1875, (Staatsbl. no. 95). Brengen ter algeincene kennis, dat op de Secretarie ter visie is gelegd een verzoek, met bijlagen, van den Heer J. T. Jaspers om vergunning tot het plaatsen ran een nieuwen Stoomketel in zijne kleederwasschery ia het perceel gelegen aan den Winterdijk wijk Q no. 89a kadaster sectie A no. 1896, 1897 en 1898. Dat op Vrijdag den 7n September 1877, des namid dags ten 2 ure op liet Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de plaatsing van dien Stoomketel in te brengen, en dat gedurende drie dagen, voor dien dag, op de Secretarie der gemeente, van de ter zake ingekainen schrifturen kan worden kennisgenomen. Gouda, den 24n Augustus 1877. De Secretaris, De Burgemeester, Brouwer. Op Kandia is een opstónd uitgebroken. Een aan tal Turksche familiën vluchten naar de vestingwerken. De Christenen zijn naar de bergen vertrokken. Er hebben twee gevechten plaats gehad, het eene bij Barypetron in het departement Canea, het andere bij Bachalichovi in de provincie Rethino. In die ge- vechaen zijn 30 Turken en 17 Christenen gedood. De commissie van oppertoezicht en ’beheer over de Kweekschool voor Zeevaari te Leiden heeft opnieuw per circulaire inlichtingen openbaar gemaakt aan gaande de strekking en het doel van die bij uit nemendheid vaderlandsche inrichting. Nog niet lang geleden vestigden wij de aandacht op de groote crisis, welke de kweekschool gelukkig doorstaan heeft. Zij is die crisis krachtiger dan ooit te boven geko men en verheugt zich thans in de warme sympathie van Z. Exc. den Minister van Marine. Maar wil de inrichting haar zuiver philantropisch karakter behouden, dan moeten onze landgenooten zich harer nog veel meer aantrekken. De zeer eenvoudige en weinig kostbare weg daartoe is, lid te worden tegen betaling eener jaarlijksche bijdrage van minstens 2.50. Van hoeveel bonden en anti-bonden is men tegenwoordig lid, wier prac- tische resultaten denkbeeldig zyn in vergelyk van de vruchten, die een kweekschool voor de opleiding van flinke jongens voor onze marine kan opleveren. Het tot dusver verkregen resultaat van de Leidsche kweekschool is, dat reeds 1421 knapen als scheeps jongens en ligtmatrozen voor de Marine en 71 voor de koopvaardijvloot zijn opgeleid. Aan de ouders, wier jongens lust in de zeedienst hebben, kunnen wij de kweekschool warm aanbevelen De vooruitzichten voor de jongens zyn uitmuntend. De knapen worden aanvankelijk zonder eenige ver bintenis tot een proeftijd opgenomen. Daarna kunnen zij beslissen, of zij zin en neiging voor hun toekomstige loopbaan gevoelen, en mogen in tegenovergesteld geval huiswaarts keeren. Bij de in dienst trading wordt door de regeering aan iederen jongen een premie van 80 toege- Uit de Russische hoofdstad komt een zonderling telegram, dat desniettemin geheel officieel is: het houdt in, dat de Turken deser dagen in Bulgarije weder offensief zijn opgetreden, en wel op twee plaatsen Suleiman deed een aanval op den Sohibka- >as gelijktijdig met het oprukken vau troepen van )sman van Lowtscha op Selwi. Van geen der beide gevechten wordt de uitslag gemeld; van Turksche Zijde hebben wij in het geheel niets van deze ge rechten vernomenalleen wordt gezegd, dat Suleiman den 19n, derhalve een dag vroeger, het dorp Schibka niet den pas bezet heeft. Vanwaar heeft Suleiman den 24n den aanval op den Schibka-pas gedaan, zuidwaarts of noodwaarts van den Balkan? Is het eerste het geval, wat het waarschijnlijkst is, dan moet het bericht van den tocht van Suleiman over den Balkan onjuist geweest zijn; of zou slechts een gedeelte van zijn leger Mehemed Ali de band gereikt hebben en hij zelf zijn achter gebleven om den Sohikba-pas in het oog te houden Wij weten het niet en zijn wel verplicht andere be richten af te wachten. Dat met den stijd om Tirnora zoo kunnen wij de gevechten in Bulgarije het best karalrterisearen reeds een aanvang gemaakt is mogen wij in elk geval voor waarschijnlijk houden. De berichten zijn echter hierover uitermate verward én tegenstrijdig. De President der Fransohe Republiek heeft zyn tweede reis nog niet begonnende lust daarvoor ul ook "wel niet groot zijn, want van de vorige nu Cherbourg komefi langzamerhand dingen aan het licht, die een hoogst onaangeuamen indruk moeten hebben achtergelaten; zoo heeft bij het vertrek van den Maarschalk van Cherbourg een groote republi- keiasehe manifestatie plaats gehadeen talrijke volks- I menigte riep: Vive la Rópublique! en, alsof dit niet I genoeg was, Vive Thiers! Vive les 363 1 De fluit Iran de locomotief trachtte vergeefs het geroep te Den 20sten dezer had te Leeuwarden de 27ste algemeen:: vergadering der Broederschap van candi- daat-notarissen in Nederland plaats, ouder voorzitter schap van mr. P, G. Bijstra uit Rotterdam. Nadat besloten was, om aan de volksvertegenwoor diging iu te dienen een adres naar aanleiding van het ontwerp van wet tot wijziging van het notaris ambt, en de behandeling van het algemeen reglement was uitgesteld tot de eerstvolgende jaarlijksche ver-, gadcring, werd tot boofdbestuurder herbenoemd de heer J. W. van Wielingen te Zwijndrecht en in plaats van den heer J. S. Jiskpot, die tot notaris benoemd niet herkiesbaar was, gekozen de heer W. Figler Wybrandi te Leeuwarden,1 terwijl als plaats voor de volgende algemeene vergadering Utrecht werd aangewezen. Tot mede-redacteur van het door de Broederschap uitgegeven tijdschriftRegt en wei en van het Week blad voor Notarisambt en Registratie is benoemd de heer H. M. J. Wattel, candidaat-notaris te Woerden. Aan het station van den staatsspoorweg te Boxtel ia Donderdag door den brigadier-kommandar-t der een machinist aangehouden, die, des GOUDA, 25 Augustus 1877. Bij prjjskamg 101 (kaas) is 4e Antwerpen de zilveren medaille behaald door A. van Vliet, te Bergambacht, en de bronzen medaille door II. de Haart, te Oosterblokker. VERGADERING van den GEMEENTERAAD, Dinsdag den 28 Augustus des namiddags ten 1 ure ten einde te behandelen 1. De rekening der gemeente over 1878. 2. De begroeting der dd. schutterij, dienst 1878. 3. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overdracht aan het Rijk van een stuk grond waarop het Brughuisje aan de Mallegatsluis is gebouwd. 4. Een adres van J. Mulder houdende verzoek om 50 a 60 cA. grond aan de Koutmansgracht in ge bruik of in huur te mogen hebben. Te benoemen Een wachter aan de zoogenaamde Sleepersbrug. In de Donderdag gehoudene buitengewone sitting der Provinciale Staten van Noord-Brabant is ter voorziening in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer II. E. Verschoor, te Sleenwyk, tot den 3n Maandag in September e. k. naar aan leiding vau art. 89 der kieswet, gekozen tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal de heer mr. P. J. A. Smitz, te Eindhoven. De benoemde neemt ook na dat tijdstip tengevolge zijner benoeming in Juli jl. zitting iu de Kamer. Naar men verneemt, zullen de traktementen der kapiteins by het leger op de volgende begroeting verhoogd worden. Op de 63e algemeene vergadering de Vereeniging van en voor Nederlahdsche Industrieelen tegen Woens dag 5 Sept. a. s. belegd, zullen de volgende gewichtige onderwerpen besproken worden: lo. Het recht van den auteur en het recht van den uitvinder2o. De belangen der Nederlandschc nijverheid bij een krachtige ontginning van Nederlandsche steenkolenmijnen3o. Vervalsching van levensmiddelen, in everband met de opgeheven invoerrechten op meel, brood en beschuit; 4o. De aanhangige vier overeenkomsten van den Staat met de Ned. Ind. Spoorwegmaatschappij, in verband met de belangen der Nederlandsche nijverheid; 6 Onze katoen-iudustrie.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 1