Nieuws en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. I len, scept, van sten. 1877. N° 2040. B BUITENLAND. 3F W nr dkhter BEGROOTING IE. Ztrtag 23 September. Buitenlandsch Overzicht. I' n</. (ld 1180— 1500— 900— 135— il 300— 300— 81. Kosten 856— 2335— t. 1005— 4 monceerde 50— 250— 500— UN. K. ven. I J. Hz. H. Prins rlanden. 240— 100— 10— 4500— 290— 150.— 200— 100— tnigd hond veearts te serde CA- i paarden, eerste aan- 1500— ".50— J00— 300— I puistige en te breiden. Uitgever «ad. Prijj »t van 500 letters en GOUDSCHE COURANT. Voor hqt (8choouhouden der tl N N II richtingen tot open- -Tl_^_ en 6785— maken dat als depot- WAL n als in al i 5 1.50 van - 10000— 84. Idem voor het rioleren van Plewna wordt nog steeds geblokkeerd en beschoten, meldt het officieele Russische bulletin van den 18eu in overeenstemming met een telegram van denzelfden datum uit Bucharest aan de PMuche Corretpoodau. Dit laatste voegt er nog by: «.Behalve de onafge broken doortrekkende detachementen der Russische garde, is nu ook de voorhoede der uit Russisch-Polen aanrukkende strijdmacht de grenzen ran Rumenie overgetrokken.* De gedachtengang van den bericht gever is duidelijk deze het beleg en het bombarde ment van Plewna worden voortgezet, totdat binnen weinige dagen de venterkingen uit Rusland op het oorlogstooneel aangekomen sullen zijn, om de oorlogs kansen weder ten gunste van Rusland te doen keeren. Hoewel 't wel waarschijnlijk is, dat de Turksche macht bjj de voorzetting des oorlogs ten slotte voor de Russische overmacht aal moeten bukken, ia 't toch zeker wat voorbarig te verwachten dat dit tijdstip reeds met een paar weken aangebroken zal zyn. Want zelfs al zyn de garde en de andere uit Rusland komende versterkingen ook neds den len October voltallig aan de Donau, dan zyu deze nieuwe korpsen daarom nog niet terstond te gebruiken. De Frausche bladen hebben vooreerst weder stof genoeg aan het manifest van den Maarschalkjammer dat bet stuk niet reel nieuws bevat; de verklaring toch dat Mac-Mahou niets tegen de Republiek in den zin heeft, beeft weinig waarde; de President heeft getoond zoo weinig begrip te hebben van poli tiek, dat de republiek te gronde kan zyn gegaan, zonder dat hij er zelf iets van weet; zyn manier van regeeren is niet alleen anti-republikeinsch maar zelfs inconstitutioneel. Het slot van het manifestrgy zult luisteren naar bet woord van een soldaat, die in dienst staat van geen enkele party, die geen revo lutionairen of reactionairen hartstocht heeft en die alleen geleid wordt door liefde voor het Vaderland,«jfjps kan alleen worden beantwoord met een schouderop halen. Mao-Mahou moest begrypen, dat de ware loyaliteit niet bestaat in woorden, maar in daden, en dat het niet vatten van dit onderscheid voor *t minst bekrompenheid van verstand verraadt. Het stuk is overigens niet alleen onderteekend door Mac- Mahon, maar ook door Fourton, als Minister van Binueulaudsche Zaken, en niet door De Broglie als vice-presiuent van den Ministerraad. De Oostenrijksche en Pruisische president-ministers Andrassy en Bismarck hebben te Salzburg eene lange conferentie gehad. Meu vermoedt, dat de oostanohe zaken besproken zyn met het doel om Oostenrijk gunstig voor de plannen van Rusland te stemmen. Omtrent de conferentie te Salzburg zegt het offi cieuze hoofdorgaan, de Prtm, Corr.t oVoor de beide staatsmannen, wier innige en vertrouwelyke overeen stemming sinds eene reeks van jaren zooveel heeft bijgedragen om de gemeenschappelijke, politiek der drie Keizers zulke gewensohte resultaten voor den vrede van Europa te doen opleveren, moei bet juist onder de tegenwoordige omstandigheden veel waard zyn, in vertrouwelyk overleg te treden omtrent de wegen en middelen ter verdere volbrenging hunner groote taak.* De officieuze Prw. Corretp., sprekende over de algemeene geestdrift, waarmede de Keizer op .zijne reis door de Rijnprovincie overal is ontvangen, zegt Van alle zijden, namelyk ook door de katholieke bladen zei ven, wordt nadrukkelyk geconstateerd, dat de katholieke bevolking aan die huldeblijken ten 300— 81 Verhoogd met 1 180.daar aan het gebouw noodzakelyk nieuwe goten moeten worden aaugebraoht. Het onderhoud van het gebouw, gereed schappen enz. wordt begroot op De jaarwedde van den Directeur bedraagt - De bezoldiging van 2 grafmakers a 4. 's weeks voor elk, I, 75. Ia met 100.verhoogd omdat de tegen* woordige aannemer, wiens aannemiogs-teraiyn ver streken is, verklaard beeft voor het oude bedrag bet onderhoud uet meer op zich te kunnen nemen. Bij vroegere aanbestedingen waren de inschrijvingen ook f 100.of meer hoonr. Het aangevraagd cyfer strekt jchoouhouden der Plantsoenen snoeyen van boomen on heesters - aankoop r. boomed en heestergewas - van zand, klei enz. - banken, rasterwerk enz. - Zjjlen - 6500.— Totaal van het lie Hoofdst. f 38846— UITTREKSEL UIT DE MEMORIE VAN TOELICHTING. (ludien het tegendeel niet is vermeld, zyn de posten tot hetzelfde bedrag als in het vorige jaar uitgetrokken). UITGAVEN. 73. Verhoogd met 2080. Voor vernieuwing van oenige slechte gedeelten van den Kattensingel zyn noodig 100,000 blauwe IJssel- -* - 700— -> 416.— 856— 82. Verhoogd met 105.— ter aanschaffing van nieuwe tafelkleeden voor de zaal van den Schutters raad en voor de bovenvergaderzaal. Uit de voorgedragen som wordt'gekweten De bezoldiging van den Concierge van het gebonw met inbegrip van de kos ten van het schoonhouden Het onderhoud van het gebouw en het meubilair- Vuur eu licht- 100— 7885— 79. Verminderd met 15.voor het onder houd van het speelwerk, de uurwerken met klokken, touwen, schyren, gewichten, enz. wordt vereischt 60.voor vernieuwing van stangen en koperen bussen van bet carillon 75. 80. Verminderd met 535. Voor onderhoud en vernieuwing van de reep der pont over de Turfsingelgracht Voor onderhoud en huur van schuiten en vlotten een ijzeren draaibrug voor voetgangers, waarvan de kosten worden geraamd op 10.000. 84. Verminderd met 100. Ter riolering worden voorgesteld De zijl ran de Peperstraat tot aan de R. C. Kerk op de Gouwe, hebbende eene lengte van 100 meter, f 3150.en de zyl van de Kuipersteeg tot aan de Raam ter lengte van 85 meter,/2677.50. Voor afrasteringen der gerioleerde gronden 672.50. (Wordt vervolgd) n honden leer ik de )n de gun- g ah her- id betreft, amt, Haarlem, nagd. or ons in doozen te gbaar ge- oogstraat, bruik van a omloop 525— 575— 150— 150— 100— 1500— 76. Verminderd met 560daar dit jaar vermoedelyk geene buitengewone herstellingswerken behoeven plaats te vinden. 78. Verhoogd met 50—, omdat de ondervin ding geleerd heeft, dat de koeten voor het afdammen der doorgangen van den IJssel en andere waterkee- ringen in het vorige jaar te laag waren 'geraamd. Het voorgedragen cijfer strekt om te voorzien. e. in het onderhoud van de IJseelhavensluis bet Moord reohtaohe Verlaat - de Sluizen achter de St. Janskerk, die in de Peperstraat en achter de Visch- markt, met de daar by behoorende touwen, blokken, enz de gordingwerken, schoeyngen en plankieren de meerpalen en boomplgaken - de kraan bij het Oude Veerstal - de kaaimuren binnen da stad - de kaaimuren, meerpalen, seboeyngen enz. iu en langs den IJssel, alsmede voor het bevaarbaar houden van de Singelgrachten - in de kosten voor het afdammen van de doorgangen aan den IJssel en verdere waterkeeringen binnen de gemeente met de daarvoor noodige materialen eu gereedschappen d» INKOMSTEN in UITGAVEN van di GEMEENTE GOUDA. voor den dienst van 1878. Bevolking 17070 zielen. -- (Fsrwh.) U I T G Al] V E N. voren. Hoofdst. n. Kosten vóór werken 4 inricbf' bare dienst L-rr. 73. Onderhond van straten pleinen l 74. Idem van wegen enivoetpaden - 75. Onderhond van wandelplaat sen en plantsoenen' 76. Idem van bruggen en overzet veren - 1800. 77. Idem van pompen en riolen - 78. Idem havens, vaarten, kaaimuren, sluizen en andere waterwerken - 7885. 79. Idem van klokken, horologiën, speelwerken en dergelyke 80. Idem van schuiten en vlotten mitsgaders huur van dezelven 81. Kosten van aanleg en onder houd der algem. begraafplaats Aanleg /memos. 5. Onderhoud - 290. c. Kosten van begraving - 566— 82. Jaarwedde van den bewaarder van het gebouw bestemd voor de zittingen van het kanton gerecht en van andere open bare inrigtingen; kosten van het schoonhouden van hetzelve, onderhond en aankoop van meubilair, mitsgaders kosten van licht en brandstoffen 83. Kosten der vernieuwing bruggen 900— enz. - 180.— n aankoop en planten van boomgewas - 100. 1180— 205— 300— 1005— 83. Deze som wordt voorgedragen, daar het voor nemen beataat om do noodbrug op de Haven, die thans in gebrekkigeu toestand verkeert en noodza kelyk dient te worden vernieuwd, te vervangen door «en, wordt N8TBODE kan koken. ’•C. MAAS ptiiuishou- Wekfcng. straatklinkers, if 7.p. m. Voor onderhoud en herstelling der straten wordt vereischt 55,000 Vechtsche straatklinkers, a 7. p. m. (herstelling Gouwe) - 935. 50,000 Vechtsche straatklinkers, waal- vorm, i 90— p. m. (herstelling van een gedeelte Fluweelen singel) - 1000. 15,000 Luiksohe straatkeijeu 14/16, a 100.- p. m. - 1500— Voor zand (daarónder begrepen het noo dige voor vernieuwing der straten) Voor puin, aarde en klei - 350.- vervoer van materialen - 600.- o ataketsels. palen en gootplanken - Tezamen 6785. 74. Men rekent noodig te hebben Voor sand n puin, klei, transport,

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 3