IlMltlIllZIVI. ZONDAG a. s. Schuttersraad te Gouda. Laatste Berichten. ADVERTENTIE** CORN LD and POTTED <t JAARLIJKSCH VERSLAG POLITIE. Burgerlijke Stand. Gouda: Haastrecht: Waddinxveen weer 7 PORTRETTEN k ƒ1.— L. H. SERRE. en is iu staat 10 kubitke meter water per minuut 1.75 meter hoog op te roeren. Ora het water naar verschillende richtingen en op verschillende hoogten te kunnen afvoeren is de pomp voorzien van een bolschariuer en is de afvoerbuis ver vaardigd uit verscheidene korte plaatijzeren buizen. De verplaatsing voor- en achterwaarts, alsook de be- sturiug van de ponton geschiedt door middel van den waterstraal, zijnde daartoe achter in het vaartuig een vaste pijp aangebracht, waaraan het eerste gedeelte van de afvoerbuis zeer gemakkelijk kan worden verbonden. In die voste pijp zit een draaibare pijp, waarmede door middel van een boven aangebracht stuurrad de water straal in elke richting van de ponton ouder water kan worden uitgedreven, waardoor deze zich iu tegenover gestelde richting voortbeweegt met eene snelheid, veel grooter dan zou ziju bereist, indien bij zulk een ge ringen diepgang de voortstuwing door middel van een schrpef had moeten verkregen worden, zooals in het advies werd aangegeven, hetgeen door de aanwezig heid van veel plauten in de te bevaren tochten boven dien onuiKoerbaar zou gebleken zgn. Het Polderbestuur bepaalde de grens der afmetin gen voor het vaartuig zelf en de wuteropbrengst, de Nederlandsche Stoombootmaatschappij ontwierp de werktuigelgke inrichtingen voor bet pompen en voort-, bewegen. (N. R., Ct.) De Commissaris des Kouiugs in de provincie Zuid- Holland heeft bij circulaire van 10 dezer aan de ge meentebesturen, besturen der waterschappen enz. keunis gegeven van de oprichting van het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid en hen namens<leu Minister van Binnenlandsche Zaken uitgeuoodigd ten aanzien der zaken en belangen, waarvoor de zorg aan het hoofd van het nieuwe Departement van Algemeen Bestuur is opgedragen, voortaan met dien Minister in briefwisseling te treden en zich dienaangaande met ZExo. in betrekking te stellen. Tevens is aan die besturen, voor zooveel noodig, medegedeeld, dat brieven cn adressen voor meergenoefladea Minister bestemd, moeten worden gericht aan den heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. De rechtbank zal'eerlang te beslissen hebben omtrent «en reeks van procedures betreffende onteigening van perceclen ten behoeve van den spoorweg Leiden Woerden. In al deze zaken heeft een onderzoek van deskundigen plaats gehad, welk onderzoek, zooals wij vroeger meedeelden, zeer ten bezware van de Spoor weg-maatschappijn is uitgevallen, daar volgens hun berekeningen veel hooger bedragen zouden moeten worden uitbetaald dan door de Maatschappij wareu aangeboden. De pleidooien in drie dezer zaken zgii iViusdng aangevangen. Zg betroffen depcrceelen waarvan de heeren Jan Belt, Jaoobus Bolt en J. D. W. Pape, •eigenaren zgn. Voor de Spoorwegmaalschappg traden als pleiters op de Leidsche advocaten mrs. A. Neeb en F. Was; voor de heeren iBelt, mr. A. S. Van Nierop van Am sterdam en voor den heer Pape mr. C. P. D. Pape van 's-IIage. l>e eisohende Spoorwegmaatschappij verlangt thans, dut de rechtbank, zich losmakende van het oordeel der deskundigen, de door haar gedane aanbiedingen zal voldoende verklaren; maar de gedaagden ver trouwen, dat het college, pasaeerende het verzoek van eischeresse, tot het benoemen van andere deskundigen, zal bevelen de uitbetaling van het hooger bedrag of zooveel als de rechtbank zal vermeeneu te behooreu. De strekking van de conclusie van het Openb. Min. zullen wij later mededeeltn. Ds. P. H. Ilugenholtz jr. heeft aan den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam kennis ge geven van zijn besluit om deze te verlaten, bij een brief waarin hij zijn redenen daarvoor ontwikkelt. Hg schrgft: „Toen de Synode van 1876 de bevestigingsvragen, voorgeschreven in art. 39, Reglement Godsdienst onderwijs, als naar de letter verplichtend, had gehand haafd, behoorde ik tot de predikanten die tegenover dit besluit hun „non possumus' plaatsten en ver klaarden, tieh aan geenerlei bclijdenisdwang ooit te zullen onderwerpen. In afwachting van het besluit der volgende Synode, besloot ik nog een jaar mij de scheve positie te getroosten, van een predikant die zijn leerlingen de toetreding tot de gemeente, die hij zelf dient, ernstig moet ontraden. Thans beeft de Synode van 1877 beslist. Zg heeft in de plants der thans vigerende vragen andere voorgesteld die, in be woordingen boo rekbaar maar tevens zoo dubbelzinnig, dat ook de groote meerderheid uwer vergadering daarmede geen vrede hebben kan, van nieuws het synodale streven verraden om de meest uiteenioopende godsdienstige overtuigingen saflra te koppelen in één onwaar en dus onwaardig kerkverband. Zij heeft de onderteekeningsformule voor candidaten tot de H.- Dienst, voorgeschreven in art. 27 van het Reglement op bet namen ter toelating tot de Evangeliebediening, waarven een wgziging door twee moderne leden der Syuode was roorgesteW, naar de letter gehandhaafd. Zij heeft eiudclgk, even als de kerkerand dezer gemeente, geweigerd 't oor te leeneu aan eenig voorstel tot een minnelijk uiteengaan vau de partijen in onze Kerk en voor de rechteu der minderheden, zoowel vau ortho dexe als moderne richting, niet de minste waardering getoond. „Waar zoo langs den weg van adressen en voor stellen alle pogingen tot een kloeke en doortastende oplossing der kerkelijke quaestie, zoowel bij de Synode «Is bij uwe vergadering, vergeefs zijn aangewend, daar acht ik, inet volkomen eerbiediging van elk wiens geweten in dezen andt rs getuigt, voor mij zeiven 't oogenblik gekomen om te breken met een kerk, die, door ianerlijke onwaarheid en dubbelzinnigheid, het licht dat in haar is tot duisternis doet worden. „Met diepen weemoed in 't hart verlaat ik een Kerk, uptaraan ik' veel te danken heb en die ik naar mijn beste weteu beb trachten te dienen, maar ook in de vaste overtuiging, dat ik, zoo doende, handel volgens plichten roeping. Aanvaardt, M. M., de oprechte ver zekering, dat ik, bij de pijnlijke conflicten, die zich meermalen tusschen verschillende leden van uw vergade ringen mij hebben voorgedaan, altijd getracht heb te han delen uit heilige overtuiging, en zoo ik iemand uwer, tegeu mijn bedoeling, ooit gekwetst heb of gekrenkt, wees verzekerd, dat mij zulks van harte leed doet. „Terwijl ik diegenen uwer, die mg blijken van waardeering en welwillendheid geschonken hebben, daarvoor hartelijk dank zeg, verblijf ik met de beste wensehen voor uw personen en betrekkingen'enz. Een wild zwijn richt sedert eenige dagen onder de gemeenten Nulaud, Berlicum en Rosmalen op de aardappelvelden groote verwoestiugen aan. Uit Zwolle wordt van 12 November gemeld: Gisteravond en gedurende den geheelen nacht heeft het hier zoo hevig uit het zuiden gewaaid of liever gestormd, dat in 24 uren het water op den IJsel 34 en op het Zwartewater 33 edhtimeter is gevallenheden namiddag was dientengevolge hei water in de stads grachten zoo laag, dat een paar schippers, die met huuue geladen schepen het Almeloosche kanaal op wilden, zich eerst van lichtersehepen moesten voorzien Eeuige jaren geleden werd het oorlogs-fregatschip Jnna Paulouma gebouwdhet maakte nooit een zee reis, maar diende steeds als reserveschip. Het vaar tuig, dat een enorme som heeft gekost, heeft thans op Fijenoord eene reparatie ondergaan, die twee ton kostte. Het is thans een driedeks frègat en ingericht tot oefenschip; het zal staan onder bevel van den commandant Jorselin de Jong eii achter het Rgnspoor liggen nabij 's Rijks Entrepot. Aan boord komen met 1 December 300 jongens van het admiraalschip Wa*~ aenaer, welke er op worden overgeplaatst. Alles is op de gemakkelijkste en doelmatigste wijze ingericht. Er bevindt zich 0. a. eene school met inrichting voor gymnastiek. Voor gas- en waterleiding is gezorgd. 120 gaspitten zijn aangebraeht en worden gevoed door een meter, welke op den wal staat. Het is te hopen dat de jongens, die daar eene zoo tamelijk kostbare opleiding zullen ontvangen, later goede diensten aan de marine zullen bewijzen. Het district Eindhoven van Eigen Hulp heeft be sloten tot oprichting „van een bakkerij. Gister is door de - politie te Haarlem, ten huize van een brievenbesteller beslag gelegd op een vrij groot aantal stukken, welke door hem niet aan het adres waren bezorgd, hoofdzakelijk prijscouranten van modemagazijnen^ uit het buitenland. De man gaf voor, dat hij daarvan dagelijksch eenige rond bracht, maar is evenwel geschorst. Uit Groningen meldt men dat door den heer J. Pik, effekteuhandelaar aldaar, als uitgever en eige naar van de brochure: „De Russische spoorweg fondsen', bij de justitie een aanklacht is ingediend tegen den boekhandelaar Noprdhoff te Groningen, ter zake van 'het dezer dagen jn den handel brengen van een werkje, getiteld„ïfietiwe Leiddraad voor geld belegging', waarin een deel van genoemde brochure woordelijk zou zijn nagedrukt. Men meldt uit Laren, van 12 Nov.: Vóór onge veer |7 jaretf is op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het lijk van iemand, die een zelf moord had gepleegd en om die reden niet mocht begraven worden op de begraafplaats der roomscb- catholieke gemeente, waartóe de overledene behoorde. Vóór eenigen tijd had de familie van den overledene zich, onder overlegging van een attest van den ge neesheer, dr. van Hengel, dat de zelfmoord in een aanval van waanzin had plaats gehad, gewend tot den aartsbisschop van Utrecht, met verzoek alsnog, naar aanleiding van dat attest, verlof te geven om Het lijk van den zelfmoordenaar van de algemeene begraaf plaats over te brengen naar de bijzondere der r. 0. gemeente. Nadat Het bedoelde verlof door den bis schop was gegeven en ook op grond van het daarom trent bepaalde bij de begrafeniswet dé'burgemeester dezer gemeente de noodige toestemming had vetleend tot overbrenging van het lijk, heeft deze plaats gehad, echter zeer tegen den zin van een aanzienlijk deel der r. k. bevolking van deze plaats. De ontevreden heid over het plaats gehad hebbende schijnt zoo he vig te zijn, dat, niettegenstaande in de godsdienst oefening in de Roomsch Catholieke kerk mededee- ling was gedaan van het door den bisschop van Utrecht verleende verlof en van de reden, waarop dat gegrond was, des avonds een troep van wel 300 personen, dreigende en tierende, de afsluiting van de begraafplaats heeft verbroken, de kist met het lijk van den bedoelden persoon heeft opgegraven en weder naar de algemeene begraafplaats teruggebracht. Naar men verneemt, is van het een en ander proces-verbaal opgemaakt. Men leest in het W. v. h. liegt„Ook de wet 'op het notaris-ambt is rijp voor eene grondige en degel gke herziening. Ook daarvoor ligt eeu ontwerp gereed, wnarmede men het in sommige opzichten oneens kan zijn, maar dat toch een bruikbaar geheel is, en dat in ieder geval als leiddraad dienen kan bij de herziening en de vervauging vau de wet van 1842. Wij verwachten dan ook, dat het outwerp van Ljjnden zal worden ingetrokken, en dat spoedig eene geheel nieuwe wet op het notariaat aan de Stn- ten-Generaal zal worden aangeboden." In het tijdperk van vier weken, 7 October tot 3 November 1877, zijn, blijkens ingekomen ambts berichten, door longziekte aangetast: in Zuid-Holland 20 runderen; Utrecht 1 rund Friesland 16 runderen. Totaal 37 rundereu. In het vorige tijdperk van vier weken waren 46 runderen door die ziekte aangetast (Stxt.-vau 23 Oct.) Men meldt uit Arnhem Een latodbouwersknecht is, terwijl hij in het land aan het werken was, door een ezel aangevallen en dermate gebeten, dat men voor zijn leven vreest. Niet dan met de grootste ihoeite gelukt het, het woedende dier, dat op het lichaam van zijnen vgaud was gaan staan, daar af te trekken. Op Woensdag 21 dezer zal cep buitengewone (de 32e) algemeene vergadering der Hollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden worden in het Hotel „Funck- ler' te Haarlem. Het voornaamste doel dezer vergadering is de be noeming van een lid van 't hoofdbestuur van Zuid- Holland in de plaats van den heer J. C. Van der Oudermeulen, die door de algemeene vergadering te Alkmaar nis voorzitter der Maatschappij is gekozen en als zoodanig met 1 Januari 1878 zal optreden. De navolgende heeren, die verkiesbair ziju, worden door de bij hun namen gevoegde afdeelingen ter benoeming voorgedragenW. C. M. Begram te Go- rinchem, door de afd. Leiden en omstreken G. A. Van Driel te Puttershoek, door de afd. de Hoeksche Waard; mr. W. O. T. Van Oudheusden te 's-Graven- hage, door de afd. Waard en Groet, eiland, Wie- ringen, Woerden en omstreken, Zaanlaudsche Ge meenten en Zoetermeer-Zegwaard en omstreken; C. H. baron Van Pallandt te Wassenaar, door de afd. Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg; J. D. Preuyt te Geervliet, door de afd. Waddinxveen, Zevenhuizen, Nieuwerkerk a/d IJsel en omstreken; A. H. Van Tienhoven te Gorinchem, door dc afd. Beemster, Edom, Purmerende, Goedereede en omstreken, Haar lem eq omstreken en Hoorn en omstreken D. Zaaijer Sr. te Goedereede, door de afd. Wognum, Nibbixwoud en omstreken. De gemeenteraad van Alphen a.d. Riju heeft be- sloien het adres van 't bestuur der Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Zuid-Holland, aan Z. M. den Koning gericht, houdende verzoek om ont heffing der gemeenten van de bemoeiingen en werk zaamheden voor het Rgk of belooning dezer diensten, niet te ondersteunen. De raad overwoogdat de ont heffing niet kan plaats hebben zonder wijziging der Ge meentewet; dat ae werkzaamheden worden verricht door en opgedragen aan B. en W., zoodat het niet regelmatig zon zijn voor deze persoonlijke diensten de belooning te doen komen ten bate der gemeenten, en dat blijkens een beslissing der Regeering in 1854 is bepaald, dat, zoo de medewerking der plaatselijke besturen niet kan plaats hebben zonder kosten, deze kosten moeten wor den beschouwd als bij de wet opgelegd te zgn. Door B. en W. is aan den Gemeenteraad van Leeuwarden voorgesteld aan de herren, die een drink waterleiding naar die stad willen leggen en daartoe vergunning verzocht hebben tot het leggen van buizen enz. in de gemeente, de voorwaarden mede te deelen, welke aan de aangevraagde koncessie eventueel zullen dienen te worden verbonden. Blijkens onderzoekingen van deskundigen is het te verkrijgen water, na zuivering door filtrcertoestiilen, als drinkwater geschikt te achten doch B. W. oordeelen, dat dit onderzoek als een eerste proeve beschouwd en door meer onderzoekiugen dient gevolgd te worden, zoodat zij de aanvraag om ver gunning nog niet voor afdoening vatbaar achten. Ten eiude echter het tot stand komen der onderne ming, zooveel van het Gemeentebestuur afhankelijk is, te bevorderen, meenen B. en W. als voorloopige be schikking de mededeeling der eventueel te stellen voorwaarden te moeten voorstellen. Zij hebben een concept van die voorwaarden daarbij overgelegd. Men meldt uit Deventer aan de H. C.Maandag namiddag overleed plotseling, na bet nuttigen van enkele beten van den niiddag-maaltijd, de heer J. v. T., koopman in verfwaren alhier. Daar vermoedens van vergiftiging bestouden, is dadelijk een ouderzock ingesteld, waartoe de rechter-commissaris uit Zutphen denzelfden avond is overgekomen. Des nachts heeft eene lijkschouwing plaats gehad, waarvan de uitslag nog niet bekend is. De beer van T. leefue met drie kinderen gescheiden van zijne echtgenoote, die te Amsterdam verblijf houdt. De Stoompoat deelt omtrent de koncessieaanvraag vau de directie der Ned. Rijnspoorwegmaatschappij voor een tramway van het station den Haag van het Rgnspoor naar de badplaats Scheveningen, mede dat er overleg tusschen de direotie en B. en W. deze laatste bijgestaan door de komra. van fabrikage, plaats gehad en dit tot overeenstemming geleid heeft. De weg zal namelijk, behoudeus goedkeuring van den raad, loopen langs de iioord-oostzijde van het Kanaal tot de Koninginuebrug, om van daar, met afwijking in zooverre van het oorspronkelijk tracé van B. en W.zich te richten, steeds langs het kanaal, tot aan de haven by de Hangbrug, nabij de cement fabriek vau den k^er Pleysier, en om vervolgens den landweg te volgen, die van die brug af met een ge bogen richting langs dc nieuwe gebouwde school uaör den Nieuwen Weg loopt. De weg zal dubbel spoor verkrijgen, behoudens eukel spoor op die punten, welke de koucessiegevera zoudeu aanwijzen, eu niet zooals B. en W. aanvankelijk hadden voorgesteld, enkel spoor met toelating van dubbel spoor op enkele punten. Een 13-jarig knaapje heeft op eigen houtje eéne wandeling ondernomen van Den Haag naar Leeu warden. Hij volbracht de reis, die strekte om zijne pleegmoeder te zien, in acht dagen; des nachts namen boeren hem welwillend op. Hg is thans door de politie naar zijne ouders teruggebracht, die in begrij pelijke onrust verkeerd hebbeu. van de Vereeniging tot voortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van ver ongelukte visschers der lteederyen te Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee. Iu het afgeloopen boekjaar zijn- ontvangen aan contribution van de reeders, die zulks gedeeltelijk van de iukomsten der visschers afhouden van 52 bomsohuiten te Katwijk a 3.— 156. van 11 bomschuiten te Noord - wijx a 3.33.— 189.—. aan jaurlijksche bijdragen van 50 cents of hooger1157.17. aan renten775.62®. gift van N. N. door Mr. S. Ie P. 10. legaat van den Heer H. A. De Swaan 200. ƒ2331.793 De Vereeniging heeft dit jaar ondersteundte Noordw^k Aan Zee 4 weduwen, 9 weezen, 2 bejaar den; te Katwyk aan Zee 24 weduwen, 22 weezen, zgnde de nagelaten betrekkingen van de veronge lukte bemanning der bomschuitenDe Industrie,, de drie Gebroeders, Zorg en Vlijt, Vrouw Neeltje, Kntwyks Welvaren, de Jonge Dirk, de Adriana, Katwijks Welzijn, de vier Gezusters, de drie Gebroe ders, Victor Jaoob, de hopende Visscher, Vrouw Jsoob, Vrouw Johanna en Vrouw Catharina. De Vereeniging heeft in dit boekjaar uitgekeerd 2370.25; gedurende de zomermaanden 1.25 voor elke weduwe, 0.876 voor eiken bejaarde en 0.25 voor elk kindgedurende de wintermaan den, ƒ1.50 voor elke weduwe ƒ1.10, voor eiken bejaarde en ƒ0.35 voor elk kind per week. Het kapitaal bestaat nu 4uiteene Inschrijving op het Grootboek der Nationale Werkelgke Schuld I» pCt. 37000 nominaal, belegd in de Leidsche Spaarbank ƒ2900, belegd a deposito 4370.86 en in contanten 638.97®. De Vereeniging eindigt haar vérslag met oprechte dankbetuiging aan allen die hare pogingen hebben ondersteund, en tevens met den wensch dat men Mijve medewerken om het fpnds door jaarlijkschu bijdragen, giften en legaten te schragen. De Vereeniging voornoemd SAMUEL LE POOLE, Voorzitter. A. van DRIEL, Secretaris. Leiden, 13 Juni 1877. De Goudache Subcommissie zal de vrijheid uemeu, binnen eenige dagen over de jaurlijksche bijdra gen per kwitantie te beschikken. Iu November 1876 werd aan het Bestuur der Ver eeniging eene som vau 62.47® als netto bedrag der contribution uit onze gemeente overgemaakt.. Sedert het vorig verslag werden als bijzondere giften door den eersten oudergeteekeude ontvangen 2.50 en 3.Terwijl wij hiervan in dank mel ding makeu, meenen wij, de zaak in de voortdu rende belangstelling onzer stadgeuooten te mogen aanbevelen. De Subcommissie voornoemd M. A. G. VORSTMAN. A. SCHONEVELD v. d. CLOET. H. IJSSEL de SCHEPPER. Gouda, November 1877. Als gevonden aan het Bureau van Politie gede poneerd. Eeu GOUDEN RING met Juweeleu steen en eeu GOUDEN OORKNOP. Bij vodnis van 10 October jl. is met aanneming van verzachtende omstandigheden veroordeeld M. N. wegens plichtverzuim in eene boete vau 1.en in de kosten van het geding. Parijs, 14 November. (Particulier telegram). De zitting van den Senaat was heden kalm. Generaal Guillaumet verdedigde de reorganisatie van den ge- neralen staf. De Kamerzitting was zeer onstuimig. De Fourtou verdedigde de officieele candidatuur. Parijs, 14 Nov. De senator De Franclieu is gestorven. Versailles, 14 Nov. De minister de Fourtou was heden in de Kamer het eerst aan 't woord. Hij zeide, dat het beginsel, volgens hetwelk de regeering het reebt heeft zich in den verkiezingstrijd te mengen, altijd door de oppositie erkend is, en dat beginsel is ook steeds door het gezag i-n praktijk gebracht. Als de drukpers vry is, de vergaderingen vrij zijn, als de oppositie stelselmatig de Regeeriug hoout eu aanvalt, inoet deze dit dan alles verdrageu, zonder zich te ver dedigen. De Minister verklaarde verder dat de voorgestelde enquête eene inbreuk is op het gezag èn van den Senaat, cn van de rechterlyke en de uitvoerende macht. Hij con stateerde vervolgens dat Frankrijk, blijkens de ver kiezingen, in by na twee gelijke kampen verdeeld is. In plaats van de eeneNparty door de andere te ver drukken, moet men den gemeenschappelijkcn band opsporen, die haar aan elkander verbindt. Men heeft zich bg de kiezers aanbevolen uit naam der bedreigde Constitutie^ van den in gevaar verkeerenden vrede, van de bedendaagsche vrijheid en de burgermaat schappij. Maar indien de oppositie slechts dat vraagt, dan heeft zij geen tegenstanders. Indien zij iets anders vraagt, dan heeft zg er geen mandaat toe. Frankryk wil een Gouvernement vau orde en vrede, het wil duurzaamheid. Dit alles is veilig onder het bestuur van Mac-Mahon, dien het gansche land vraagt om te big ven op den maatschappelijken post waar hg ge plaatst is. Het wil van hem geen uittartingen en geen toegeven, geen méégaan en geen heengaan. Op zgn post nu zal hij blijven. De heer Jules Ferry antwoordde den Minister. De republikeinen, zeide hij, waren wel degelijk gereohtigd de Republiek bedreigd te achten. Met de Republiek on der clericalen en vreemden invloed geloofde zij 's lauds belangen in gevaar. Men heeft het bestaan van het Italiaansch-Duitsch verbond geloochendmaar tusschen beide staten was de overeeu9temminn reeds verzekerd voor het geval, dat het clericalisme zou zegevieren. De Minister Decazes verklaarde dat voor onwaar. De heer Ferry zeide vervolgens dat de theorie, volgens welke twee machten tegenover een derde het veld moe ten behouden onaannemelijk is. Frankrijk zou zich de tweede ontbinding niet laten welgevallen. De zitting is geëindigd te midden van heftige voorvallen, naar aanleiding van logenstraffingen tus schen de heeren Targe, Robert Mitchell en Gambe'.ta gewisseld. Morgen is de hertog de Broglie aan 't woord. MARKTBERICHTEN. Gouda, 15 Nov. Bij kleinen omzet was de stemming flauw. Poldertarwe puike 14.25 a 15.Mindere 12.— a 12.75. Rogge, puike 9.— a 9.50. Mindere 8.— a 8.50. Voer ƒ6.20 a ƒ6.60. Gerst, puike 8.a 8.25. Mindere 7.a ƒ7.50. Haver, zware ƒ5.a 5.75. Lichte, 3.75 a ƒ4.50. De veemarkt met goeden aanvoer, alles werd tot enorme hooge prijzen vlug verkocht,vette varkeus van 24 a 27 cents per half kilo, schapen iets vlug ger, magere varkens en biggen traag te verkoopen. Kaas. Aangevoerd 63 partijen, prijzen van 28 a ƒ32. Goeboter 1.50 a 1.60. Weiboter 1.30 a 1.40. GEROKEN 12 Nov. Cornelia Naatje, ouders A. Kuis en T. M. van Duiju. Pietcr Coruelis, oudirs P. den Ouden en C Goedhart. 13. Coruelia Nela, ouders J. Schoouder- woeid eu K. Lerttaug Martians Johannes, ouders T. de Jong en J. M. M bteeuwiukel. Willem, ouders W. Bok hoven en A. C. Borkus. Rei na Christina, ouders D. R. Visser en J. vau Dijk. Evcrdina Petronella Maria, ouders J. van Oorschot en J. vau der Veer. 14. Joluunes, ouders J. van den Berg eu $1. Nieuw laud. 15. Agatha, ouders P. van Duurcn eu W. O. Nabbeu. OVERI.KÜEN12 Nov. N J. vau Dorst, 25 j. 11 m. 13. W. vau der braeeoe, lm. N. M. vso den End, 4 d 14. Z. van dea Eng, 42 j. GEHUWD: 14 Nov. H. Bos en E. van Delft. A. vso Zutphen en P. G, Hoogenea. Burgerlijke Stand van onderst/lande gemeenten van 7 tot 14 Nov. 1877. Moordrecht: GEBOREN Hendrik, ouders C. van der Kuij en D. van Vliet. Theodora Frederica, oudtrs M. C. Vollebregt in F. Strubbe. OVERLEDEN: C. R. Grendel, huisvrouw van C. den Hollander, 38j. ONDERTROUWD: J. van Helden, 26j. en B. E. van Kooij, 20 j. (van 11 illegersberg). GERUWD: Geeue. Gouderak: GEBOREN: Pieter Jan, ouders W. Donker en P. C. van Erk. Jauua, ouders A. Brandsen en M. Ment. OVERLEDENC. van Duijvendgk, 4 m. J.Terlouw, 4 w. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD; Geene. Stolwijk: GEBOREN: Johannes Cornells eu Willem Nicolaas, ouders G. den Hoed en H. Huurman. Klaas, ouders S. Koolwijk en A. Berger. OVERLEDEN: Geene ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. GEBOREN; Jan Theodorun, ouders J. Dongelmaus en M. C. vau der Wal. OVERLEDEN; L. Lek, 61 j. Echtg. tan E vau Maar- schalkerwaard. ONDERTROUWD; P. de Lange, 36 j. en E Overcs, 34 j. GBHUWü. Geene. GEBOREN; Abraham, ouders J. Vis en J. J. van der Vlagt. Jscobus, ouders M. van der Heijdcu en M. tan Olterloo. Krimtje, ouders J. Allemvkiuders cn L. Hoogerwaard OVERLEDEN: M. E. Hegker, 34j geh. met A. Kool. S. Boomsluiter, 48 j geh. met Al. Semeiju ONDERTROUWD; T. Blonk en A. de Raadt. GEHUWD: H. van Vliet cn T. van Wijk. C. M. de Groot en M. M Alpheuaar. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, J. van OORSCHOTvan dnji Veer. Gouda13 November 1877. door den Heer H. O. VOORHOEVE op Maan dag 19 November en verder geregeld om de 14 dagen in het Lokaal op de Gouwe; ingang bjj P. den OUDEN, Wjjk C, Nummer 22. TOEGANG VRIJ. BEEF, HAM, TONGUE and GAME, pate de Pommes, Prnnellen efi Abricozen. ALBERT, NIGHT-LIGHTS 7 Hours, verkrijgbaar bë P. J. MELEERT, Haven.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2