EUENECHT. heden no. COKES PllRMI mn ST. NICOLA AS-ET AL AGE. BINNENLAND. B0YS&LSTYSB8, „VOLHARDING" Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. J. H. Schmidt, Fabrikant in PARAPLUIES, M. van der BURG, Voorhanden; Fransclic en Duitsche Surprises, FIJNE CHOCOLADE EN SUIKERWERKEN, Amandel- cn Confltuar-Hartën, Stöömboot-Maatschappü Inhoud van Ceres. Parijs, 3 Deo. Mac-Mabon heeft heden voor middag de heeren Dafanre, Batbie en andere personen bij zich ontvangen. Burgerlijke Stand. KNECHT en een HALFWAS. Dubbele Buurt B. No. 6. Banketbakker, Wijdstraat. Groote en Kleine Taarten, GOED GEVULDE BANKETLETTERS, Sausij zenbroodjes enz. Zondag-dienst LEIDEN-GOUDA v. v. g-estaakt. Dz DIRECTIE. tijdelijk 40 cent per Hec toliter aan de uASFA- BKIEK alhier. ÏÏARTING Frères, Gouda Ooathaven, B. 14. Staat mag zich niet uitsluitend om het gevoelen van de eene helft der natie bekommeren en dat der en de re helft geheel buiten rekening laten. Het beste middel, om uit de moeilijkheid te gerakeu is d terugkeer tot de onverantwoordelijkheid van presi dent der Republiek. Karei X, Lodewijk Philips, Napoleon 111 zijn gevallen, omdat zij met hun ministers gemeene zaak maakten, maar het huis van Hanover is in Engeland de zwaarste crisissen te boven gekomen, omdat het aan het beginsel der on verantwoordelijkheid van het hoofd fan den Staat beeft vast gehouden. Het is onwaar, dat het rech- terceulrum van den Senaat, «zelfs met den dood in het hart", de politiek van verzet ten einde toe zal steunen. Door vroeger de bekende motie in den Senaat aan te nemen, gaven zij een groot bewijs van «elfopoffering, maar zij zouden niet voor een «weede ontbinding kunnen stemmen. Hij voor zich «oa nooit de hand leenen tot een poging om de gewapende macht tegen de vertegenwoordigers der natie te doen optreden. Mac Mnhon antwoordde hierop, dat er geen vrees voor een daad van geweld behoefde te bestaan, want dat hij zelf daaraau niet zou meedoen. Toen de hertog d'Aadiffret-Pasquicr den Maarschalk verliet, sprak hy ten slotte: «Nu ik de deur en de vensters heb geopeud, is het uw -werk, mijnheer de Maarschalk, ze te doen binnengaan." Opmerkelijk is de verandering, die langzamerhand in den toon der conservatieve pers plaats vindt. Slechts enkele heethoofden dringen op verzet of geweld aan. Maar zelfs Figaro predikt gematigdheid. Mac Mahon gelooft nog altjjd, dat llij bij een tweede ontbinding der Kamer baat vinden zou, maar gesteld dat de Senaat haar verleende, (wat na de verkla ring van d'Audiffret-Pasquier zeer onwaarschijnlijk is) dan wacht Figaro van die tweede ontbinding, ondanks alle krachtige maatregelen, toch geen goede vrucht voor de partij der reaotie. Al bleef de lin kerzijde slechts een meerderheid van vijf stemmen behouden, dan zou de toestand nog dezelfde blijven. De berichten van gisteren hebben de hoop, die men ten gevolge van de gesprekken van Mac Mahon met de voorzitters der kamers, op eene parleraen taire oplossing der crisis koesterde, weder doen ver flauwen. De elericale partij sohijut altijd nog den meesten invloed te hebben op het Elysée en weder eohijnt tot volharding in het verzet tegen den volks wil besloten te zijn. Meft zegt dut de afgevaardigden der «Chumbre syndicale" te Parijs opnieuw pogen zullen een onder houd met den Maarschalk te verkrijgen, maar dan vergezeld zullen worden van afgevaardigden van den Parijscbe handel en de nijverheid, van senatoren en -volksvertegenwoordigers uit de nijverheids- eu han- delsdistricten. De Senaat heeft Vrijdag niet alle achttien leden der Commissie van enquête benoemd. Slechts veer tien leden kregen de volstrekte meerderheid. Hier van behooren elf tot de reohterzijde. De ontbrekende vier leden zouden gisteren benoemd worden. Het overige Europa levert heden weinig nieuws. De Engelsche pers maakt sich weder ongerast over een werkelijke of vermeende aansluiting tusschen Perzië en Rusland, omdat een bondgenootschap tus schen die beide mogendheden dreigend zou kunnen worden voor de Engelsohe belangen in Azië. De Standard beweert nl. dat de schab een gezant met een geheime zending naar den czaar heeft gezonden. Daarentegen heeft de Independence Beige van haar correspondent te Teheran berichten ontvangen, met nadere bijzonderheden omtrent het voorgenomen be zoek van den Perzisohen monarch aan |jnropa in het volgende voorjaar. Volgens die berichten zon hij van plau zijn de voornaamste hoofdsteden van Europa te bezoeken, met uitzondering jnist van St. Petersburg -en Konstantinepel, wat dus niet zeer in overeen stemming zon «ijn met de berichten betreffende het eveittueele bondgenootschap. Ondanks de sneeuw en de koude schijnt er toch vrees de bestaan, dat Erzeram niet voor de Turken behouden zal kunnen worden. De bewoners vlucht ten naar Erzinghjan en Baibart en ook de zetel ran het burgerlijk bestuur van bet vilayet, werd naar deze laatste plaats overgebracht. Dat de Bussen niet voornemens zijn ten gevolge van den ingevallen vrinterafte trekken, blijkt hieruit, dat zij niet slechts voortgaan met bet opwerpen van schansen, maar ook winterbarakken voor bet belegerings-korps bouwen. De Oostenrijksohe Regeeriug is niet gelukkig met haar protectionistische plannende commissie voor het Vergelijk heefi bij het onderzoek van het tarief bet Begeeringsvoorstel tot verhooging Van bet rechl op koffie, van 16 op 24 gulden, met eenparige stem men verworpen. De minderheid stelde een verhoo ging voor van l'/i gld. maar ook dit werd met 24 tegen 11 stemmen afgekeurd. De Regeering is zeer ontstemd, te meer omdat de verwerping der voor gestelde verhooging van heT^rêfcht op petroleum even zeer waarschijnlijk is. Dg.--bpweging tegen de ver hooging van het toltaj^f" neemt onder alle standen der bevolking toe. De Pruisischo Landdag heeft eiudelijk de begroo ting van Eeredieust, het groote struikelblok afge handeld met de geheele afdoening der begrooting, tweede en derde lezing, zullen echter nog wel eeu veertien daag heengaan), en dan komt de Kerstvaoan- tie. In Januari hoopt men dan nog met spoed de rechterlijke wetten af te doen, maar de wet betref fende de gemeente-belastingen en de wijziging der stadswet, zullen wel overblijven voor een volgende zitting. De agitatie, in Daitschland opgewekt door de weigering der regeering om aan de kamer mede- deelingen te doen omtrent het gebruik der inkom sten van de in beslag genomen goederen van den ex-koning van Hanover, heeft de regeeriug aanlei ding gegeven zich daaromtrent eenigszins te verant woorden. In de Provincial Correspondent, het offici- euse regeeriugsorgaan, wordt ul. herinnerd aan het geen is voorgevallen bij de regeling der administratie over dier goederen, toen een voorstel oin de regeering tot reke ning en verantwoording aan de kamers te verplichten, met 256 tegen 70 stemmen door de kamer van afge vaardigden werd verworpen. Hierop baseert de regeering hare weigering om thaus inlichtingen te geven. De Fortschrittspartei en het centrum schijnen echter niet van plan om de zaak te laten rusten, maar de nationaul-liberulen willen er geen wapen tegen de regeeriug van smeden, die ook in deze wel weder vrijheid zal krijgen om te doen wat zjj goed' vindt. nJ GOUDA, 4 December 1877. i In de raadavergadering van hedenmiddag is raa den wethouder T. P. Viruly bericht ingekomen dat hij door vestiging buiten deze gemeente genoodzaakt was zijn ontslag te nemen als lid van den Raad, terwql hij zijn dank betuigde voor de welwillendheid als zoodanig steeds ondervonden. Onder algemeene instemming van de vergadering betuigde de voorzitter zijn leedwezen dat de heer Viruly, die meer dan het vierde gedeelte eenereeuw de betrekking van raadslid eu wethouder in deze ge meente had waargenomen, niet langer ai* zoodanig kon werkzaam blijven en onder applaudissement werd een voorstel van den voorzitter aangenomen om den heer Viruly het leedwezen der vergadering over te brengen aver zijn genomen ontslag, hem dank te be tuigen voor de vele diensten door hem aan de gemeente bewezen cn hem bij 'Tbortduring de belangen dezer gemeente aan te bevelen. Volgens n°. 23 der Caecilia (algemeen muzikaal tijdschrift) bestaat er alhier eene vereeniging tot uit voering t an kamermuziek en heeft zij reeda hare eerste aoirée gegeven, met volgend programma. 1. Sym phonic No. 2 Beethoven (twee le violen, een 2c dito, bobo, fluit, klarinet, orgel en piano 4/m.) 2. So nate F. dur Beethoven (p. en v.) 3. Polonaise'No. 5 Chopin (p.) 4. Séréu Gounod (v. o. en p.) B. Mondscheiu sonate Beethoven (p.) 6. Trio Bach (p. f. en v.) 7. Noveletten Schumann (p.) 8. Gi- gue Kiehl (p.) Zijn wij wel ingelicht dan moet bet plan bestaan om deze maandelijlctche soiree's niet publiek te doen plaats hebben, hetgeen zeker door de muzieklief hebbers met leedwezen zal worden vernomen. In hetzelfde nummer der Caecilia komen ook nog deze woorden voor, betreffende de Goudsche Orchest- Vereeniging dia voorzeker door eommigen wel ter harte mogen genomen worden. «Jammer dat in Gouda niet alle beschikbare kraeh- «teu medewerken men etuit ook hier op factoren, «die in die edele kunst niet moesten gelden. Behalve «toch onze onderwijzers op de muziekschool zijn er nog «andere muziekonderwijzers, doch buiten hun lesuren «merkt men toeinig oj nietvan hen. En tooh zonden zij «in het orchest en daar buiten wezenlijk goede dien- «sten kunnen bewjjzen. De heer J. H. Rennefeld, directeur van de Too- neelschool te Amsterdam en gedurende langen tijd bestuurslid en secretaris van de maatschappij Arti et Amicitia, is in den nacht van Zondag op Maandag op 45jarigen leeftijd overleden. De heer Rennefeld behoorde tot onze bekwaamste graveurs. In overeenstemming met de gedragslijn, door het ministerie voor de geheele staatsbegrooting aangeno men, zijn ook uit de begrooting van oorlog voor 1878 de meeste nieuwe posten, altijd onder voorbe houd van daarop, voor zooveel noodig, in den loop des jaars terug te komen, verwijderd. Verder is de begrooting, wat den vorm betreft, teruggebracht tot de inrichting die zij vroeger had, omdat de begrooting in 1879, naar het den minister voorkomt, eene ge heele omwerking moet ondergaan. Het oorspronkelijk ingediend ontwerp is derhalve door een gewijzigd i wets-ontwerp vervangen. Aan de memorie van beantwoording, dio de mi nister aan dat gewijzigd begroolingshoofdatuk doet voorafgaan, wordt gezegd, dat hy voornemens is ten opzichte van de wijze van beheer van het krijgs wezen spoedig een andereu weg te volgen, zoomede dat hij zich met de plannen van zijn ambtsvoor ganger, zooals die zijn aangeduid iu de geheime aan de kamer overgelegde stukken, niet kan vern eigen. Hij heeft- aïe stukken teruggenomen. Voors hands worden bij de veetingbegrooting voor 1879 alleen de noodige credieten aangevraagd tot voort zetting van werzen, waarvoor reeda vroeger gelden waren toegestaan. Met opzicht tot de aauschaffiug van geschut, be paalt de minister zich tot het aanvragen van de ver- eisohte sommen voor de bewapening van de in de eerste linie gelegen sterkten der Nieuwe Hollandtobe of Utreohtsche linie. Tengevolge van deze wyzigia- gen is het eindcijfer der begrooting van 24.100,000 tol 22.560,000 terug gebracht; een cijfer lager dan het reeds voor 1876 toegestane bedrag. De minister stdt zich voor, zoo spoedig doenlijk, eea wata-ontwerp tot regeling van de organisatie van den generalen staf in te "dienen om aan onder officieren een vast uitzicht op betrekkingen te ver zekeren. Vrijdagavond is in het lokaal Eentgetindkeid te Amsterdam eene vergadering gehouden van aanhan gers der heeren Hugenholte. Met 140 tegen 19 stemmen ia besloten tot vestiging «ener nieuwe ge meente «De Vrije Gemeente" genaamd. De 19 waren voor aansluiting bjj de Remonstrantsehe Broederschap. Naar de H. Ct. uit goede broa verneemt, bestaat bij dcu aigemecnen kerkerend der gemeente Amster dam bet voornemen om een fonds bijeen te brengen, waaruit aan de vier te benoemen predikanten ter vervulling der bestaande vacaturen boven het hua van staatswege toegdegde traktement eene toeiuga kan verleend worden. Het 15de Christ Nat Zendingsfeeot tal gehoudea worden op Woensdag den 3den Juli des volgeudea jaars op 't Huis te Beaaebroek, toebehooieude aaa mevrouw de douairière Willink van Bennehroek, gelegen in de onmiddellijke nabijheid vau de Haar lemmermeer en Heemstede, cn derhalve pp korten afstand van Haarlem. Omtrent het dragen van wapenen buitendienst een meermalen afgekeurde zaak lezen wij bet vol gende in de Mem. van Toel. tot de meuwe begrooting van Oorlog: „Het kader draagt buitou dienst in het openbaar de sabel. „Het is niet wansehelyk, hierin beperking te bren gen. De onderofficier of korporaal, die misbruik maakt van zijn wapens, verdieut geen getad te beklee, den en behoort tot soldaat U worden teruggebracht. „De manschappen dragen, behalve in de residentie alleen op Zon- en feestdagen en in bet algemeen in groote tenHe bet zydgeweer. Dit maakt een deel van die tenue uit en hierin verandering te breaigen ware niet wenschelijk. „Ter beteugeling van bet misbruik, dat door enkelen van hun wapens werd gemaakt, is door den rongen Minister van Oorlog bepaald, dat aan korporaals en mausohappen, die hua wapens misbruiken (behoudens de straf, die hun daarvoor wordt opgelegd), het dragen van den sabel of bajonet buiten dienst zal wosdeu ontzegd cn' znlkz voor den tüd von 8 of 8 maanden, naar gelang van de zwaarte der overtreding waaraan zjj zich hebben schuldig gemaakt, terwijl die militair, gedurende dien tijd, tevens van elk» gonst, zoo sis verlof, avondpermissie, enz. zal verstoken zijn. De» maatregel zal, naar vertrouwd wordt, goed werken.' Verder wordt medegedeeld, dat de jflaaUelyV kommandant te Amsterdam, by gelegenheid van de jongste parade op den Dam, niet anders gehandeld beeft dan hy sedert jaren gewoon was te doen. Intnssëhen, zegt de Minister, zullen dergeijjke mili taire plechtigheden voortaan plaats hebben op een ander terrein, waar zy niet belemmerd kunnen tjja voor het vrije verkeer. Het anti-revolutionaire weekblad Bei Noorden heeft voorloopig opgehouden te bestaan. In April t. a, zal het misschien onder gewjjzigden vorm opnieuw worden uitgegeven. Naar de N. R. Ct. mededeelt, nal nog een derde officier van de zeemaoht, die vroeger veel gevaren beeft, deelnemen non de voorgenomen Noordpool expeditie. -Uit Utrecht werd onlangs gemeld, dat. aldaar ook voor uiet-leden van Eigen Hulp onder zekere voor waarden, in een 18tal bestelhuizen, bestellingen kon den worden gedaan op kaohelkolen, gaacokes en Duitsohe cokes tegen zeer lage prijzen. Als bewys dat van dit aanbod reeds een vry groot gebruik werd gemaal ban dienen, dat op den 24n November, dat is in 12 dagen tijds na het in werking treden, zijn afgeleverd aan verschillende ingezetenen203 hecto liter steenkolen, 204 hectol. gezeefde Duitsche kleiu- eokes, 78 hektol. direct aangevoerde guakokes. Het is te verwaohten, dat by meer bekendheid van deze inrichting ecu algemeen gebruik raa deze bestelhuizen zal worden gemaakt. Zondag zyn in den Haag met de telephon proe ven genomen op een gelciddraad's HugeScheveuin- genHageRotterdam's Hage, ter gesameutlyke lengte van ongeveer 65 kilometer. De gemeenschap was uitmuntend. Inde werkplaats van den Rijnspoorweg te Utrecht is jl. Zaterdagnacht een kistje, waarin het busgeld der werklieden wtrd bewaard, opengebroken en van zijn inhoud beroofd. De zaak is in banden der politie. Naar men zegt, zon de schuldige reeds ont dekt zijn en bekend hebben. Hem was gedurende den nacht de bewaking der eigendommen van de Maatschappij opgedragen, in welke betrekking hy reeda geruimem tjjd werkzaam was. Als een' zeldzaamheid wordt nit Deventer mede gedeeld, dat, ten gevolge van het zachte weder, hier en daar tninboomen, die in den afgeloopen zomer op het land zfjn blijven liggen, in vollen bloei staan. De planten zjjn zoo krachtig alz in het mid den van den zomer. Men schrijft aan de Leidecke Ct.-. Het zdogenaainde Michiels-zomertje (Siut-Michaël, aartsengel, 29 September) is dit jaar uitgebleven. Anden brengt October doorgaans, terwijl „de gele bieders vallen", met mooien zonneschijn nog menigen dug lief wrêr. Aan November zou nude prijs toekomen Het heeft in die maand wel ontzettend gestormd, doch ook bedaard en zonnig weêr met eene bijzonder zachte wedrsgesteldheid heeft zij medegebracht. Als het niet zoo veelvuldig had geregend, liepen er nog koeten in de weiden. Maar het gras is opgeraakt. Toch zijn de melkkoeien nog maar pas gestald eu dat wel in een tjjd, waarop de boeren niets hebben aan te merken. Men weet het: met Sinle Catbrjjn (Sint Chatariua, 25 November) gaan de koeien aan de Ijjn. Het weer moet erg meevallen als de koeien „Sunler- klaasdsg* nog in de wei gemolken worden, maar dat is eene groote zeldzaamheid. Daarom is het dan ook vetpot bij de boeren, als dat gebeurt: waarbjj de toe bereide „Sunterklans-melk" zich beat laat smaken en er in het geheel niet op een enjjkoek gezien wordt. In sommige besloten boomgaarden, die van den wind af lagen, is nog een mooie pluk van peren en appelen gedaan, zoodat de kelder nog met een vrjj goeden voorraad iz voorzien geworden. Waar de vruchlboomcu inzonderheid aan de voorjsarekoude blootgesteld waren, wns de pluk geriug. Nu bloeit nog op luwe plaatsen eene enkele roos of eene Primula ohinensis, maar dat gebeurt meer als het najaar zacht is. Wat niet zoo iederen November kan worden op gemerkt is dat Hellebores odorus bloeit, die anders gewoonlijk later komt. De koolboeren doen dit myaar beste zaken, al zag het er in den voorzomer zoo treurig voor hen uit. Met glanz komt nu overal de bloemkool, die zoo blank als hagel gehakt wordt, van het veld binnen en eene menigte schepen, ook uit zooveel andere oorden des vaderland, vervoert maar altijd door verschillende soorten ran zeer groote kool. Het oordeel over den werkelijk zeer vernuftig inge- richten tent-ambulaooewageu iz, zoo zegt de minister van oorlog in zjjn begrooting, verschillend. Algemeen is men het echter daarover cent, dat de eerst aan gemaakte wagen veel (e zwaar waa. De vorige Minister heeft laat gegeven tot het vervaardigen ran een tweeden wagen van lichter oonstruotie. De nieuwe Minister is geen groot voorstander van die eindelooze proefnemin gen, die ten onzent steede worden gedaan, en veelal sleohta daartoe leiden, dat veel geld wordt uitgegeven, terwjjl de zaak bljjft zooals ze was. Hjj heeft eehter geen bezwaar gezien, deze proef, waartoe nu eenmaal bevel gegeven was, te doen voortzetten. Maandagochtend ten 4 ure ontstond cr te Rotterdam brand in een pakhuis in een gang aan de Hoogstraat, uitkomende in de Groencndaal. De brand, die aanvankelyk een ernstig aanzien had, waa door de werking der brandspuiten spoedig onderdrukt. Eene oude vrouw is, nadat de brand reeds geraimen tjjd geduurd had, van eeue kamer boTen het pakhuis gehaald, overdekt met brandwonden aan hoofd en handen. Zjj is naar het ziekenhuis verroerd. Den eigenaar van het pakhuia, de bewoners van het brandende huia willende redden, werd door de vlam men de terugtocht afgesnedenhy moest uit de derde verdieping op straat springen, waardoor hjj eenige kneuzingen heeft bekomen. (Af. R. Ct.) Dezer dagen bevond zioh een Duitsch officier in uni form in de oouoertzaal van de te Meti gevestigde Ver eeniging Union musicule. Een der bestuursleden begaf zich naar gemelden bezoeker en verzooht hem zich onmiddellijk te verwijderen; alleen onder voorwaarde, dat hjj zich in burgerkleeding stak, zou het hem ver gund zjjn aldaar terug te keeren. Dewijl in dit feit een manifestatie moet worden gezien tegen de Duitsohe Regeeriug, had de autoriteit het plan opgevat die vereeniging te ontbinden. Vóór dit kon geschieden ging de vereeniging uit eigen beweging daartoe over. Men meldt one tevens, zegt de Weeer Zeitung, dat in den jougstverloopen tijd ook andere anti-Duitsche mauifettatiëu onder een zeker gedeelte der burgerij zjjn waurgenomen. Men schrjjft dit toe aan de groote welwillendheid, die de Duitsche autoriteiten steeds aan den dag leggen. Nu daarvan echter zoo duidelijk misbruik wordt gemaakt, bestaat het voornemen om op minder toegeeflijke wijze tegen zekere partij te werk te gaan. Gisteren is de gewyzigde begrooting van het de partement van oorlog in de afdeelingën der Tweede Kamer onderzocht. In de week van 1824 Nov. werden in de provincie Zuid-Holland 3 runderen wegens longziekte onteigend en afgemaakt bjj 2 veehouder* in de gemeenten Delft en Maasland. In dezelfde tijdsruimte van 1876 be droeg het aantal longzieke rund-ren 9. Iu de provinoie Utrecht, en wel te Polsbroek, werd 1 aan die ziekte lijdend rand onteigend en afgemaakt terwjjl op last van den minister van binnenlnndsche zaken 3 verdachte runderen werden geslacht. Op het station van den Ncderlnndsehen Rijnspoor weg te Oudewnter worden de treinen, bij gebreke van een spoorwegbei, sedert verscheidene maanden met een handbei afgeluid. De rechlbtnk te Utrecht heeft in de beide zakin van de spoorwegmaatschappij DeidenWoerden, tegen de heereu G. de Vos eu \V. Kraan, waarin zij Vrjjdag jl. uitspraak deed, zich volkomen vereenigd met de schatting der deskundigen, die in beide zaken aanmer kelijk hooger was dan het gedaan aanbod, met veroor- deeliug ven de Maatschappij tot betaling in geld van de taxatie en bovendien tot het maken en onderhouden van de noodige oprithekken, toesluitingen, bruggen, het verleenen van servituten van afwatering en doorvaart, waartoe door de onteigende was geconcludeerd. De maatsch. van landontginuiug te Apeldoorn is bij vonnis van 29 Nov. jl. door de rechtbank te Zutfcn verklaard in staat ^kun 'faillissement. Het aklicf, is naar de Zntf, Ct. verneemt, ongeveer nihil. LANDBOUW en VEETEELT: De Wilde ganzen. Verslag van den Minister vau Binueulandsche Zaken betrdffende de proefnemingen op door see water overstroomde landen, door prof. Adolf Mayer, di recteur van het proefstation der Rjjkslaudbouwschool. Een pleidooi voor het Durhamvee. (vervolg.) WEERSGESTELDHEID in October. FEUILLETON. Een laudbouwreis in Engeland, (vervolg.) GEMENGDE BERICHTEN: Uit de pers. MARKTBERICHTEN. ADV EBTENTIEN. Parijs, 3 Deo. _Jfao-Mahon presideerde heden voormiddag den 'Ministerraad toen de deputatie uit de handelaars en fabrikanten aankwam. Hy kon dus aan de gedelegeerden geen audiëntie verleenen. Hjj had aan zjjn adjudant opgedragen hen te ontvangen en hun te verzoeken, hunne vertoogen, betrekking hebbende op den toestand van handel en nijverheid, reohtstreeks mede te deelen aan den Minister van Koophandel, die meër dan iemand anders de aange wezen persoon is om met hen over apeoiale quaestiën te dier zake te beraadslagen. Tweede Telegram.) De (hierboven genoemde) gedelegeerden hebben zich naar Versailles begeven en aldaar verzucht den hertog d'Andiffret-Pasquier te spreken. Deze zond hun ten antwoord, dat hij niet kon optreden als tusschenpersoon tusschen hen en Mae Mahon. Daarna zjjn zjj naar den heer Gróvy gegaan. Ver88llle8, 3 Deo. In den Senaat heeft de benoeming plaats gehad van leden der Commissie voor de enquête omtrent handel en indusfrie. Het Gouvernement heeft het ontwerjybetreffende den generalen staf ingetrokken en een niéuw ontwerp ingediend. G£BOREN 30 Nov. Machielia Johannes, ouders D. Haar man eu O. IJgseliteiju. 1 Deo Leendert, oudera J. G. Repwon en J. Lafvber. Maria Elisabeth, oudera D. A Poiiafooo go A. M. Warburg. 2 Dec. Catlierinn, oudera C. de Jong eu C. de Graaf. Margaretha, oudera J. Krijne cn C. J. de Bruin. Johannes, oudera J. Jaotaeu eu T. P. de Hoog. OVERLEDEN: 1 Dec. W. J. van der Valk, 8 w. Voorspoedig bevallen van een Zoon T. W. WIERDA, geliefde Echtgenoote van P. HORNES. Gouda4 December 1877. Heden overleed, na eene kortstondige ziekte, de Heer MARCELLUS BISDOM van VLIET, Ridder van de Orden van den Neder- lundschen Leeuw en de Eikenkroon, Lid van de Staten van Znid-Holland, Dijkgraaf van den Krimpensrwaard, Burgemeester van de gemeen ten Haastrecht en Vliet, in den ouderdom van bijna 71 jaren. Namens de familie, J. J. LE FÊVRE DE MONTIGNY. Haastrecht, 30 November 1877. B. O. van LEEUWEN, Mr. Kuiper te Sliedrecht, vraagt een beveelt zich aan tot het leveren, maken en repareeren van alle soorten van PARA PLUIËS, PARASOLS, ENTOUSCA8 en wat verder tot het vak behoort. Gopda, 4 December 1877. eene groote fijne nieuwe Sorteering **en van af beden verkrijgbaar VERSCHE Portraits, Portraits-Cartes, Portraits-Albums, Dessins, Spécialité d'Agrandissemeuts et de Portraits emaillés.

Goudsche Courant | 1877 | | pagina 2