Kil IJNDII GEN, DIENSTBODE ZONDAG a. s. - IMUKMT. ADVERTENTIÉN INBOEDEL, E. THUNES, Van Wageningen Kcljscr, te Dordrecht. POSTERIJEK. POLITIE. i Burgerlijke Stand. gevestigd te GOUDA. weer 7 PORTRETTEN a 1.— L. H. SERRE. imi iiuiiuiiiiti Openbare Verkooping te GOUDA. De Notaris H. J. F. HEIJMAN Alle soorten van prima qualiteit te Ludwigshafen a/Rh. jpbor e*iveVzertdfiig onder een afzonderlijk adres wordt eetfteï in geen geval minder dan 15 oent gehpirea. 2o. dat het geven van een bewijs van ontvang voor auiigeteekj nde brieven, 't welk tot dasver ge schiedde door het stellen der hnndteekening van den belanghebbende in een daartoe strekkend register, mede te rekenen van heden, zal plaats viadeh door de onderteekeulug van een ontvang-bewijs, voor komende op het formulier van kennisgeving aan de geadresseerden. De onderteekening van dit ontvangbewijs geschiedt op het postkantoor in tegenwoordigheid van den ambtenaar met de afgifte der aangèteekende brieven belast. Het is tevens volstrekt noodig dat de vol machten tot afgifte van aangtteekende brieven, die op het bovenbedoelde fbrtaulier van kennisgeving zijn afgedrukt, voortaan met de meeste nauwkeurig heid door de lastgevers worden ingevuld, vermits, by grbrrfte datfrtmi, de afgifte der brieven moet worden geweigerd. •Naar uien vertefemt is op het verzoék va» vóór de laatste wetswijziging gepensioneerde onderofficieren en militairen van iriiuderea graad, die zich tol den minister van ooriog gewend hebben met bet verzoek om wat hun pensioen betreft, in het genot te mogen deden van de betere bepalingen der nieuwe wet, afwijzend beschikt» De minister beeft echter beloofd, deze militairen zooveel mogelijk nog in rijks-ine tel lingen te zullen plaatsen. Het Vaderland meldt, dat het bericht, als zou door den Minister van oorlog bevel gegeven ziju om de forten Boven- en Beneden-Lent onverwijld volledig te bewapenen, geheel bezijden de waarheid is. Volgens den Nederï. Financier is een ontwerp tot uitgifte eener staatsleening bij den rand van state in behandeling, om weldra nan het oordeel der kamers te worden onderworpen. Men spreekt van enne uit gifte van 4^,000,000 a 98 pCt.dragtende 4 pCt. rente en aflosbaar a pari bij uitloting De Amsterdnmsche kiésvereeniging de Crondicet heeft zioh niet aangestoten ann nare zuster Burger- pljcht, doch tegenoter mr. A. S. Von Xierop, rar. G. Van Tieithoven eandidaat voor de Tweede1 Kamer ge steld. Het schijnt dat deze zich die caudidatuur zal Juten welgevallen. Met de herstelling der St. Bavokerk te Haarlem wordt het thans ernst. Men is bezig den grooten steiger in elkander te zetten, die daarbij dienst moet dotn. H\> moet 29 M. hoog ziju en kost 3000. liet gehefelc werk zal in 10 jaren afgeloopen ziju jaariijks zal circa J 13,000 besteed worden. Aan het U. Dwordt, behalve bovenstaande mededec- lingeu, nog het volgende geschreven: De nieuwe versiering boven dc deuren van het groote prachtige kpperen hek, dat het koor van de kerk scheidt, komt zeer goed met de oude, vdór de hervorming bestaan hebbende, overeen. De kunstvaardige heer Utiypere heeft het model voor deze versiering geleverd zonder eenige aanwijzing of teekening van het vorige kunstwerk gezien te hebben, aangezien men daarvan nergens een afbeelding heeft kunnen viuden, totdat voor korten tyd de afbeelding van het oorspronkelijke bij een kunstlievend genootschap js teruggevoudeu. Te 's-Hertogenbosch heeft een zeer ernstige ge beurtenis plaats gehad. De Tartuffe vau Molière is opgevoerd, want niettegenstaande het ultramontaan- sche blad dé Noordbrabanter er zich tegen verzette, heeft de Burgemeester van zijn vaderlijke macht geen gebruik willen maken, om de opvoering van het zede- bedervende stuk te verbieden, //De opvoering van het schandelijke stuk hebben wij niet kunnen verhinderen", zegt het elerieale blad. Evenals Bossuet heeft het blad „de vlag moeten strijken voor den bonffon en volksbederver De comedie van den //bonffon" Molière is, zegt de Noor dór abanter, „eene persiflage van iederea godsdienstigen Christen"al wat gods dienstig is wordt in dat stuk gehoond"//het is «iet de huichelaar, die daar tentoongesteld wordthet is de Christen! de man die in God gelooft, die bidt, en ieder het zijne geeft, enz. enz.".„in Tartuffe Wordt de godsdienstige man als een huichelaar uit gekreten en aan bespotting prijs gegeven". Nu drie jaaf geleden heeft de gemeenteraad van Roermond een instructie vastgesteld voor hoofdonder wijzers aan de openbare scholen, waarbij dien ambte naren de bevoegdheid werd ontzegd, om tevens redacteur, mede-redadteur of corrector te zijn van dag- of weekbladen. Reeds toen is men te recht tegen dit besluit op gekomen, waarbij de rechten van burgers, zonder grond, werden bepeAt. Het besluit bleef echter ge- One Gemeentehuis ia sedert lung reeds vso een steiger «oorzien, zonder dat vaa de herstelling van dit gebouw nog veel gebleken is. handhaafd, en thans is hut toegepust op een der hoofd onderwijzers te Roermond, die te recht oPte onrecht verdacht wordt medewerker te zyn van het liberale weekblad de Volksvriend aldaar, en daarom voor drie maanden is geschorst, met verlies vau bezoldiging ge durende dien tijd. Het clericale blad Maas- en Roerbode voegt er bij, dat het besluit ook zou zijn gegrond op de overweging, dat in dat blad de godsdienst en de geestelijkheid worden verguisd, en de onderwijzer aldus art. 23 der onderwijswet zou hebben overtreden. Wy hopen, dat de hoofdonderwijzer zich niet bij het besluit van B. en W. van Roermond zal neder- leggen, maar de zaak, zoo noodig, ouder de aandacht brengen van den minister van binnenlandsehe zaken. Van dezen is het niet te gelooven, dat hij een besluit zal handhaven, als door den Gemeenteraad is ge nomen. Of de onderwijzer inderdaad medewerkt aan het weekblad en daarb.j de perkeu is te buiten gegaan weten wij niet, maar dat is hier bijzaak. De hoofd zaak is dat de vrijheid van ieder, om door de drukp^p zijn gedachten openbaar te maken, niet door een ge meenteraad mag worden beperkt, en nu die v&n Roer mond een besluit van die strekking heeft toegepast, is de regeering verplicht voor het recht der inge zetenen te waken. De gemeentebesturen van Brabant eu Limburg mogen wel eens op duidelijke wijze vernemen, dat zij geen alleenheersehers zijn eu dat er nog een centraal bestuur is, dat hen binnen de perken weet te houden. Een treurig drama, waarin de jaloezie de hoofdrol vervult, is te 's-Gravenhage voorgevallen. Een dame, die reeds siuds geruiiuen tijd door haar echtgenoot was verlaten, had een betrekking aan geknoopt met een vriend en wachtte ongeduldig het oogenblik af, waarop zij met hernia den echt kou treden. Twee hinderpalen stonden echter dit huwelijk in den weg: de omstandigheid dat zij slechts van tajjel en bed van haar man was gescheiden en een liaison van den toekomstigeu echtgenoot met een vrouw, die hem een kind had geschonken, waaraan hij zeer gehecht was. De dame in quaestie, die het eerste bezwaar niet scheen te auhteu, peinsde alleen op een middel om het tweede te overwiiincn eu koos daartoe voor een paar dagen een allertreurigst middel; zij vermengde nl. eene zekere hoeveelheid phosphorus met water en eenige andere praeparatcn en zond dit ileschje //likeur" met eeu zakje lekker nijen voor het kind, aan haar //medeminnares." Deze ontdekte echter terstond, dat er phosphorus in het flcschje was en Zond het aau de politie, die bij onderzoek tot de ontdekking kwam van de droevige gevolgen van den minnenijd, waarvan het slachtoffer thans in handen der justitie is, om binnenkort waarschijnlijk voor het gerechtshof wegens poging tot vergiftiging terecht te staan. Volgens een ander bericht zou het vergif voor haar echtgenoot bestemd geweest ziju. Bij het ongeluk op de Maas te Rotterdam, zijn door den 28jarigen arbeider N. L, Thomsen, bijge naamd de Vogel, 10 personen gered. Voor dc arrondisseraeuts-rechtbank te Arasterdam (correctioiieeïfe kamer) werd Woensdag de volgende zaak behandeldG. J. Busbroek, zoon van ecu slachter te Zeist, was wegens bloedspuwing als onder officier uit den dienst ontslageu. Na eerst als bediende op een kantoor »oor verhuring van dienstboden te Utrecht werkzaam te zijn geweest, vestigde hij zich te Amsterdam, Bickersgraoht en beval bij advertenties zieh aau tot bet leveren van disast boden. Naderhand werd de zaak uitgebreid met een compagnon, onder de firma Busbroek, Zweitman Sc Co. Tal van ad ver tunties werden in de eouranten geplaatst, en ban de woningen bezorgd. Daarin beval de firma zich aan tot het leveren van allerlei soorten van dienstboden, onder den naam der Geldersche, Ovcryselsche en Drentsche maatschappij, waarvan dc hoofdkantoren gevestigd waren te Amsterdam en te Arnhem, en tevens werd daarin medegedeeld, dat men 1Ö0.000 beschikbaar had voor hypotheek. Men zocht be dienden van 10 en 8.50 per week en beloofde aan de dienstboden, door de Maatschappij geleverd en die 6 jaar in denzelfden dienst bleven, een premie van 20 en voor 12- jaren diensttijd 50. De bedienden werkzaam ten kantore der Maatschappij moesten verschillende sotnmen storten, 600, 400 en 500, voor waarborg dat zij nimmer een dergelijk kantoor zouden opzetten. Het lid Zweitman trok zieh spoedig terug. In November vertrok Busbroek plot seling en werd later in België gearresteerd. Sleehts drie maanden waren er aanzienlijke stortingen gedaan, welk geld geheel door Busbroek verteerd waé; ten minste er was geen geld meer. Vele getuigen, meestal slachtoffers, legden voor de rechtbank hunne verklaringen af. De eerste getuige, ecu gepensionneerd militair, had zich, ingevolge dc advertentie, aanbevolen en 400 gestort, oververdiend geld. Drie weken ontving hij zijn salaris; daarna ontving hij een telegram, behelzende dat de heeren verhinderd waren over te komen. Maandag zouden ze komen. Den volgenden dag waren zij echter op kantoor en beloofden om 4l/§ uur te betalen. Dit geschiedde niet; den daaropvolgenden dag was het kantoor gesloten, en van net geld niets meer te bespeuren. Aldus geschiedde ook met een ander, vroeger portier aan het Kinder-ziekeuhuis, die 330 er bij verloor. De gewezen compagnon Zweitman werd gehoord, die verklaarde dat Busbroek hem steeds uit de zaken hield. Ook de vennoot uit Arnhem werd om den tuin geleidherhaaldelijk ontving deze tele- grumineu om dienstboden te zenden; dit geschiedde, maar slechts twee weken genoot hij eenig geld, De eerste had gestort 800, de ander een grootere som, waarvan zij nimmer iets hebben teruggezien. Be klaagde erkende deze feiten en bekende de stortingen te hebben bevolen en genoraon met het doel om zijne schulden te betalen, niet voor een waarborg. De substituut-officier, mr. Kaneboom, achtte hier het misdrijf van oplichting aanwezig. Het gebruiken van een bedriegelijk middel was gelegen in de indienst neming der personen, welke alleen geschiedde met het doel ora geld machtig te worden. Een zware straf moest volgens hem aan beklaagde worden opgelegd. Deze was reeds vroeger wegens misbruik van ver trouwen veroordeeld tot drie maanden eelsiraf en in deze zaak met veel overleg en geslepenheid te whrk gegaan. Uit dien hoofde requireerde ZEd. een ge vangenisstraf van 2 jaien, in eenzame opsluiting te ondergaan. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 21 Februari a. s. De Arnh. Ct. dringt, ais op een uitmuntend middel tot bestrijding van de dronkenschap, aan op een zeer goedkoope volks-editie van het keurige pleidooi.' de Duioelsketen Het blad toegt bij dezen, o. i. zeer praotischen, raad de opmerking, dat daar toe subsidie van vijanden der dronkenschap zoo noo dig zijn. Het Februari-nommer ran The Nineteenth Century bevat een belangrijk opstel van mr. W. H. de Beaufort, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, getiteld „Germany and Holland." Eerst herinnert de schrijver aan den bloeitijd van de Ba- taafache Republiek, aan den lijd toen Holland een mogendheid was van, den eersten rang en ook waar het de beslissing van Europeesche vraugetukken gold, den toon aangaf, en hij wyet cr op, dat schijnbaar zeer toevallige gebeurtenissen de oorzaak zijn geweest, dat Holland niet in de 16e eeuw ouder het huis van Oranje «en machtig koningrijk is geworden met een groot grondgebied. Z i. behoeft echter geen Nederlander het te betreuren dat dit niet geschied, omdat wy dan waurschynlijk veel van de vdorrechtcu en vrijheden zouden missen, die wy nu genieten. Een klein laud heeft echter deze schaduw zijde, dat men bijna altijd bevreesd is voor annexatie. In de laatste tien jaren heeft zieh kier voornamelijk vrees voor annexatie door Duitschland geopenbaard, ofschoon het Dnitsche gouvernement nooit iets heeft gedaan dat die vrees wettigt. Desniettemin beweert de heer de Beaufort, dat een zekere nationale antipathie tusschen de Duitschers en Nederlanders niet te miskennen valt. Voor een deel schrijft hij dit hieraan toe, dat de volken, die het nauwst met elkaar in relatie staan, in den regel niet in de beste verstandhouding leven, en voor een deel ook aan jaloezie, des te verklaarbaarder, om dat er een tijd is geweest dat Duitschland het veel machtiger Holland naar de oogeu moest zien. Maar de voornaamste reden is z. i. gelegen in het groote verschil in gewoonten, levenswijze, sociale toestanden enz. enz. tusschen ons en onze oostelijke naburen. Zeer uitvoerig zet de schrijver de verschillende punten uiteen, en wijst er op, dat dit groote verschil alleen reeds voldoende Verklaart, dat er hier te lande volstrekt geen begeerte is om iu den Duitschen bond te worden opgenomen. The Rhin zoo schrijft hy o. a. would flow back te the St. Gothard before Holland would of her own accord throw herself into the arms of the German Empire. Maar tevens toont de heer de Beaufort aan, aat de tegen zin tegen elke andere annexatie even groot zou zyn, dat ook een Fransche party, die de Franschen als broeders zou willen inhalen, niet meer bestaat, dat het nationaal gevoel veel sterker is dan in de vorige eeuw en dat onze politieke parijen, hoe scherp zij ook dikwyls tegen elkaar mogen overstaan, toch alle eenstemmig zijn in gehechtheid aan onze nationale onafhankelijkheid. Ten slotte behandelt hij de vraag: is er geen gevaar, dat Duitschland over korteren of langeren tyd een poging zal doen om Nederland met geweld te annexeeren onder de leus, dat dit noodig is voor de Duitsche eenheid? Erkennende, dat het antwoord op die vraag altijd min of raecr hypothetisch moet zijn, omdat men niet kan weten wat de toékomst in haar schild voert, zoo geeft hij echter vele redenen op», waarom hij overtuigd is, dat dergelijke nood lottige eventualiteit niet is te waohten. Die gronden zijn hoofdzakelijklo, de tot heden door Bismarck gevolgde politiek; 2o. de goede verstandhouding tusschen bet huis der Hohenzolleru en het huis van Oranje, welke goede verstandhouding als het ware een historischen grondslag heeft; 3o. de afkeer der Duitsche natie om voor een dergelijk doel weer een oorlog te beginnen; 4o. de politieke toestand in Duitschland, die maakt, dat men genoeg te doen heeft ora de thans veroverde eenheid te bevestigen; 5o. de onwaarschijnlijkheid, dat Nederland van ziju kant aanleiding zal geven tot rnoeielijkhedeu. Hoe bet Nederlandsche volk ook over Duitschlaud of over eenigen anderen staat moge deqken, nimmer zal onze regeering ^zoo schrijft de heer de B. uit bet oog verliezefl, dat het bewaren eener .strikte neutraliteit Neerlandsoh duurste plicht is. Een Ned. kabinet, -dat er aan ging denken om een avontuur lijke buitenlandsche politiek te drijven, of met een der groote staten 'een bondgenootschap te sluiten te gen een andere mogendheid, ten einde daardoor het een of ander schijnbaar voordeel te bereiken zou, indien het bekend werd, geen 24 uur aan het bewind blijven. Met een beroep op het vredelievende karakter der kleine naties, die niet meer op het slagveld wenschen te verschijnen dan om hulp te brengen nan de arme gekwetsten, en die alleen nog maar expedities uitrusten om aan barbaren beschaving te brengeu en om de wetenschap te dienen eiudigt de schrijver zijn. opstel. Een Engelsch correspondent van de Haarl. Ct. schryft het volgende over deu bekenden obelisk: „Ik heb eindelyk het voorrecht genoten, met eigene oogen de vermaarde of beruchte Naald van Cleo patra te mogen aanschouwen. Historische htriune ringen en zeker niet sierlijke vorm, architectuur of gezochte qualiteit van steeu maken hare waarde uit. De twee obelisken, door Octavius of Augustus van ön (Heiiopolisj naar Alexandrie overgebracht om het front van het Caesareurn te versieren ter eere van Julius Caesar, werden reeds van den beginne de Naalden van Cleopatra genoemd, ofschoon deze beval lige vorstin reeds ettelijke jaren vroeger gestorven was. De beide zuilen waren ruim 1600 jaren voor (Je geboorte van Christus in de nabijheid van On opgericht, in gezelschap van twee andere obelisken, die hun weg naaf Konwantinopel en Rome gevonden hebben. De Phafao van Egypte, onder wiens regeering zij eigenlijk te Ou geplaatst werden, was Thothmes III, maar Sesostris plaatste er de hieroglypheu op. Dat zyn dc herinneringen, die bisturisohe waarde aan deze steenklompen geven. Hst was ontegen zeggelijk eeue hooge guust vau M'heinet-Ali om deze zuil aan de Engelscbe regeering te scheuken, maar het kan weinig verwonderiug^haren, dat de Britsohe amb-issad» geen bijzondere, haast maakte met dit ruwe gevaarte naar Engeland te doen overbrengen. Hoe dr. Erasmus Wilson de 10,000 p. st. waarborgde, en John Dixon,k de groote ingenieur, het plan voor een afzondelijk vaartuig voor den overtocht maakte is bekend genoeg. Nadat ik het steenen gevaarte zelf aanschouwd heb, betreur ik het, dat de verwachting zoo boog gesponnen werd, want de nanld van Cleopatra is weinig in staat om een Londensch publiek, zoo ge woon aan raajestueuse en reusachtige afmetingen, ook maar in dat opzicht te bevredigen. De kosten zeiven zijn betrekkelyk gering. Zooais de heer Dixon mij persoonlijk verzekerde, heeft Frankrijk voor eene obelisk van Luxor 80,000 p. st. opgeofferd voor en aleer zy veilig op de Plaoe de la Concorde te Parijs prijkte. Dc gcheele hoogte van de naald is 68 voet, eene afmeting die voor Haarlem misschien zou voldoen maar voor Londen te weinig beteekent. De zuil zelf is van een rose graniet, maar zoo ruw, oneffen en verweerd, dat er van sierlijkheid geen sprake is. De hieroglypheu zyn nauwelijks te bespeuren. Het eenige opmerkelijke is het feit, dat de ruwe nanld uit één stuk gehouwen is. Het yzeren schip, dat voor de Naald gebouwd werd, verdient meer bewondering dan de Naald zelve. Zooals beide daar te zaraen in de Theems dryven, vertegenwoordigt de eene de oudheid, het ander den modernen tijd met zijnen vooruitgang in de kunst van de stof te beheerschen. Philippe en PhiKppine,wie kent niet de deeliog van den dubbelen amandel, de afspraak en het willens of onwillens verliezen der discretie? Dr. Maunhardt te Dantzig geeft in zijn nieuw werk IVald- und Feldkulte deze verklaring van het woordHet is een oud-Germaan8ch gebruik, het vruchtbaarmakend be ginsel in de natuur, het herlevende voorjaar, te vieren door symbolische huwelijken in dc maand Mei. Van daar de May-Queen, de Pinksterbloem, de Valentine in Engeland, cn gelijksoortige plechtigheden in alle andere Germaansohe landen. In Duitschland beeten de bruidjes in deze denkbeeldige verlovingen Mai- frauen, Liebchen en Vielliebchen, en van dit laatste is het fransche Philippe en Philippine afgeleid; alzoo eene tydelyke verbintenis, waarin van het oorspron kelijk volksgebruik en de symbolieke plechtigheid alleen het cadeautje overgebleven is. De Directeur van het Postkantoor te Gouda, brengt ter keunis van belangbebbbenden, dat met ingang van den 16den dezer, het teekeuen in het register bij het in ontvang nemen van Aangeteekende Brieven komt te vervallen, eu het ontvang bewijs, waarvan het nieuw model kennisgevingen is voorzien, moet worden geteekend in tegenwoordigheid van den ambtenaar met de afgifte der Brieven belast. Gouda, den 15n February 1878. De Dir. v/h. Postk. Gouda, Van KRUIJNE. Dikwijls komt du vraag bij oiis op, hoe is het toch mogelijk, dat de arbeiders, dijfe in de open lucht moeten werken en aan alle affisselingeu van ons verandelijk klimaat ziju blootgesteld, nog g/-zond blijven Men zou werkelijk gaan gelooven, dat die arbei dende klasse van een ander maaksel is, maar wan-" neer men de doctoren spreekt en anderen, die met hun gezondheidstoestand beter bekend zijn, dan ver neemt men helaas, dat er in dien kring oueindig velen gevonden worden, die aan verkoudheid, bron chitis, catharren, of andere aandoeiiningen van borst en longen lijden. Voor hen is het werkelijk een zegen, dat de Teerer.ptules Vau Guyot zijn uitge- j vonden, die door den arbeider gedurende zyn arbeid kunnen worden ingenomen, eu die by tehuis zou moeten bereideu en innemen. Daarenboven heeft dit geneesmiddel het voorrecht van bijzonder goed koop te z^jjn. I j Elke flacon Teerkapsules bevat zestig kapsules, zoodat de treheele behandeling slechts 6 8 centen daags kost. liet is zeker, dat zoowel de goedkoope prijs als de uitstekt nde uitwerking dier kapsules er veel toe hebbeu bijgedrogeti oni dit geneesmiddel de populariteit te doen verwervèn, die het tegen woordig iu alle lauden geniet. Te verkrijgen ia de meeste goede apotheken. Als gevonden en gedeponeerd aau Bureau van Politie.: ten SLEUTEL, eeu MUNTBILJET van I 10.eu eeu ZAKJE met ZILVERGELD. GEBOREN13 Ptbr. Georgto» Theodorus, ouders D. «ao Rhijii rn M A lftfcria PetrooflU Francim, oftdera W. Blok rn P. Verschut. Adriaous, oudrrs C. la (>raud en C A. Kroou. 13. Gijsbertus, oud< rs F. G. fueowland ca C. de Bruin. KorsCiaan, ouders J. van Kleef ea W. Terwee OVgRI.KM&N: 14 Febr. N. den llaajr, 9 m E. A. van der Vleiden,' 4 w. ALGEMEENE VERGADERING ran AAN DEELHOUDERS /op Dondekdao den 28" Fb- BRUA.BI a. 8., tot het doen der rekening en het vaststellen van het dividend, des namiddags ten één nnr, in het Koffiehuis <de Haemonie» op de Markt te Gouda. De Directie, J. MULDER. J. C. VAif WIJK. Eene bekwame MODENAAISTER verlangt twee df drie NAAIHUIZEN. Zij is van goede getuigen voorzien. Adres met franco brieven onder letter G.A. bij den Boekhandelaar l'. C. MAAS te Gouda. EEN FATSOENLIJ K P. G. biedt zich aan tegen half Maart voor LICHTE HUISELIJKE BEZIGHEDEN hetzij als TWEEDE of KINDERMEISJE, van goede getuigen voorzien. Brieven franco ondef n°. 44 aan het Adver tentie-Bureau van A. KOK CosfP., Boek- en Kantoorhandel, Gouda. EENE ZINDELIJKE van de Prot. Godsd. GEVRAAGD teg-ulMei aanstaand®. Adres bij den Boekhandelaar P. C. MAAS te Gouda. zijne bezigheden buitenshuis hebbende, zoekt KOST, INWONING, BEWASSOÜING met VRIJE KAMER. Brieven hierop reflècteerende met opgaaf van prijs worden ingewacht Bureau dezer Courant, letter P. Men vraagt TE KOOP, eone gobruikt*, doch soliede BRANDKAST. Opgaven van p*jjs on Nederl. maat worden franco ingewacht onder letter Z. Z. by den Boekhandelaar P. C. MAAS te Gouda. op DINGSDAG 26 FEBRUARI! I878,Toorm. ten negen ure, in het Huis aan da Gouwe, C. No. 231, aldaar, van ecu netten INBOEDEL, waaronder eene Pianino, eene Brandkast, een fraai ANTIEK BUFFET, oud blaauw en ge kleurd PORCELEIN, oude en nieuwe OLIE VERF-SCHILDERIJEN, en een aantal AN TIQUITEITEN. Verder circa 300 potten Gember van ge renommeerde merken, originele verpakking: 100 flesschen Asperges; een partijtje genriga zwarte Pecco-Thee, direct uit China aange voerd; 40,000 Sigaren enz. enz. Alles daags te voren te Óen, en inlichtingen ten Kantore van Notaris Mr. KIST te Gouda. te Haastrecht, zal aldaar op VRIJDAG 22 FEBRUARIJ 1878,om gereed geld verkoopen: Een NETTEN eu EINDELIJKEN bestaande in Mahonjj KABINET, dito SECRE TAIRE en CHIFFONNIÈRE, STOELEN, TAFELS, BEDDEN, SPIEGELS en SCHIL DERIJEN, GLA&- en AARDEWERK, eenig Antiek PORCELEIN, enz. Daags te voren te zien van 10 tot 2 uur. VAK tot de meest c on c u r ree ren de prezen verkrijgbaar bij

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2