"binnenland. mmmmm Laatste Berichten. ADVERTENTIÈN. HxÏCöLA KüECHLIX Co. Stoom-Meel-llolen Ie Geestbrug, of Noodhulp* Woonhuis .IT 14, mt BonwM, 4 POLITI-E, Burgerlijke Stand. C. P. BACKERS te Gouda. Openbare Verkooping Op vrijd Ag an Sfa»rt f kt-lük^ f^spqilen W welke zijde op het congres het overwicht zal ryu gelegen. Waarschijnlijk zal, indien dit zyue zittingen te Berlyu zal openen, de regeeriug aldaar au grand complet zyu. Graaf Euleuburg, gouverneur van Hanover, heeft zich thaus definitief bereid verklaard de portefeuille van binnenlandsclie zaken uit de handen van zyu bloedverwant graaf F. A. Euleuburg oi er te uetueu. De nieuwe titularis, een gematigd conservutief, heeft een uitstekenden naam als admi nistrateur, iu welke hoedanigheid hij Zich in verschil lende betrekkingen heeft onderscheiden. Als onder- kanselier hooptmen op de optreding vau graaf Stolberg Weruigerode, die tevens als president van het Pruisische ministerie zou fungeereu. Vooral tegen deze combinatie schijul hij bezwaar te inaken. Nu de wet op de vervanging vau den rijkskanselier in den Staat san zeiger is afgekondigd, wordt de beslissing spoedig verwacht. Met den heer Hoffman, president van het regeeringsdistrict van Dantzig, of volgens Anderen met den heer Hobreoht, opperburgemeester vau Berlijn en liberaal lid van het huis der Heeren, worden onderhandelingen gevoerd over de porte feuille van financiën. Welk een knak de vriendschap tussohen Bismarck en de liberalen heeft gekregen, bemerkt men aan de plannen die men hem toesqhryft, en wellicht niet geheel zonder grond; de Ryksjcanselier, thans met meer conservatieve Ministers omgeven, zou reeds druk bezig zijn met het uitwerken van zijn belas tingplannen, waarvan het beginsel, zooals men weet, is het uitbreiden van de indirecte belastingen 2 het tubaksmonopolie zou spoedig worden gevolgd door eeD suiker- en andere inonopolies. Men vreest ook voor de trnditioneele Pruisische handelspolitiek, daar Bismarck in den laatsten tijd eeti open oor zou hébben voor de klaohten van de protqetiouisten. Trouwens, de protectionistische wind ueemt overal toete Parijs en te Weeuen wordt de meerderheid ook reactionair op dat punt. De 81e geboortedag vau Keizer Wilhelm is Dins dag te Berlyu gevierd 0. a. met een soirée van 700 genoodigdeu. Het nieuwe paleis van den Rijks kanselier is by deze gelegenheid voor het eerst gebruikt. D« Frausche Senaat heeft weder blyken gegeven, dat de oude meerderheid, wat cltricale sympathieën betreft, meer liomogeeu is, dan waar het de zuivere politiek betreft. Behalve de aalmoezeniers der vloot, lijn ook de seminariën betef bedacht dan de Kumer wensoht, zoodat enkele hoofdstukken der begrootiug weder naar dq Kamer teruggaau. De clericale meer derheid bedroeg 137 tegen 127 stemmen. De ïtnliqansplyj Karpers zijn tegen' 26 dezer bij eengeroepen om ip ie eerste plaats het handelsver- drug met Frankrijk te onderzoeken. Ook in berich ten uit Rome wordt, aau het Ministerie geen lang leven tocgesphr^veu. liet blykt thans geheel gereed te zyu. In het consistorie van aanstaanden Donderdag zal de Pauf de reqtLs aangekondigde allocutie uit spreken. DenzeUdeu dag zal eene encycliek, waariu de hoofddenkbeelden van den Paus vervat ziju, aan de patriarchen, aarts.bissohoppen cn bisschoppen der Katholieke, wereld verzonden worden, GOUDA, 36 Maart 1873. Bij kon. besluit ran 36 tfeeer is o. a. benoemd tot lid der oomiriiaait, die gedurende de jaren 1878, 1879 en 1886 belast (al zijn met het afnemen van het veearseny-kundig examen, bedoeld in art. 13, alinea 3 en 3 der wet van 8 Juli 1874 Staatsblad no. 99) den heer Overboech, plaatsvervang. diatriota-veearts alhier. Tot hoofdonderwijzer aan de B. 0. school voor jongens alhier ia benoemd da heer Kropman, thaus holpouderwij zer te Nijmegen. Genoemde sohool Wordt 1 April e. k. geopend doch aanvtnkeljjk alleen voor betalenden. De N. R. Cl. verneemt uit Berlijn, dat Z. K. 11. Prins Hendrik der Nederlanden iu het huwclyk zal" ■treden niet de' doohter van Print Karei van Pruisen. Het Nederl. Gymaastiek-Verbond heeft het voor- nemeu, de 9de joarlyksohe openbare 'uitvoering te Haarlem te' doen plaata vinden op Zondag 33 Juni e. k., (oo mogelijk op een open terrein in de nabij heid der stad en om de laden der deelnemende Gfmnaaliek-verwnigingen in optooht met muziek naar en van het terrain der. uitvoering te doen 'gaan. Het weekblad Eigen Hulp herat een ontwerp voor de herziening der statuten van de vereeuiging „Eigen Hulp Bq het outwerpeu dazer herziening, die eigen lijk de definitieve vaststelling der statuten mag ge noemd worden, daar de thans geldige door de opriohiers zijn vastgesteld, is het hoofdbestuur volgens de toelich ting bedacht geweest op hetgeen de krachtige ontwikke ling der vereeuiging gedurende het eéMjf jogt van haar bestaan als bthoefte voor de toekomst heeft leeren ken nen De organisatie, die door elk der districten in zijnen kring werd tot stand gebraoht, leerde proefoudervinde- lijk op welke leemten iu de aanvankelijk aangenomen statuten ter aanvulling moest gelet worden. Alle hoofd beginselen der vereeuiging zijn onveranderd behouden, inzonderheid is de hoofdgedachte bewaard, dut de on derscheidene groepen der leden vau liigen Hulp iu hun doen en laten, werken en ondernemen, zooveel maar eenigszins mogelijk is, overal waar zij als zooda nig in districten of afdeelingen vereenigd, het doel vau Eigen Hulp allereerst in hun kring trachten te bevor deren daarbij volkomen vrij moeten zijn iu de keuze der middelen en in het beheer van hunne belangen. De tijd der onmondigheid van de onderdeden is voorbij. Decentralisatie wetkt gunstig terug op onontbeerlijke krachtsinspnnuiug vau al de (leden. Eu waar deze alle dezelfde belaugeu, liever één gemeenschappelijk belang vau et ne bepaalde soort moeten bevorderen, of waar de kracht vau enkele districten niet toereikend is tot het alleen torschen van den last, daar maakt tie baud, die allen verqenigt, het nemen of voorbereiden of uitvoeren van groote maatregelen mogelijk, waarvan de vruchten dan ook weder door allen worden genoten. Voor eenige dagen is de heer J. J. A. Gouverneur, eenmaal de roem onzer volksschrijvers, als lijdende aan verstandsverbijstering vervoerd naar het krank zinnigengesticht te Deventer. Zy die ziob zoo dik wijls verkwikt hebben aau dm Huisvriend en aan de geestige rijmelarijen van den genialeu schrijver en diokter, zullen het zeker met oris betreuren, dat den verdienstelijken man zulk een otigtlukkige le vensavond is beschoren. C,) Naar men uit Indië verneemt, zal de spoorweg Soerabaya—Passoeroean op 15 Mei a. s. geopend worden voor het publiek verkeer. Waarschijnlijk zal de Gouverneur-Generaal daqrbij tegenwoordig zjju. Tot Secretaris-Penningmeester van den polder Beneden-Haastrecht is gekozen de heer G. van Eijseren aldaar eu tot lid van het bestuur van het bestuur van het waterschapden Hoogen Boezem achter Haastrecht de heer A. Eikclcuboom Uz, Het gisteren bij de Tweede Kamer ingekomen wetsontwerp lot opleiding eu bevordering van offi cieren by den geueialen stuf, luidt uls volgt: Het eigeulijk corps van den gcueralen staf bestaat slechts uit een kleine kern. Duuriievens iu het legir als reserve een groot aautnl stafofficieren. Voorla eene bepaling ter voorkoming dat buiten gewoon bekwame officieren niet door officieren van den staf in bevordering zullen worden voorbijgegaan. Van officiereu die aan den krijgskundigen cursus voldaan hebben, worden jaarlijks eenigen aangewezen om 3 jaar bij den chef vttn den gcueralen staf werkzaam te ziju; na ljet einde van dezen proeftijd krijgen zij, die voor deu dienst van den generaleu stuf geschikt worden bevonden,den titel van staf officieren cn daaruit worden de officieren voor den genenden staf gekozen, doorgaans onder bevordering waurtoe echter voor hoogere rangen bijzondere regelen gesteld zfjn. Zaterdagavond is in druk verschenen een wets- voordraoht van den Minister van Justitie, waarbij vau het beginsel wordt uitgegaan dat de procureurs gehandhaafd worden. De verplukte dubbele rechtsbijstand wordt afge- sohaft. Maar waar partijen of locale omstandig heden 't uoodig maken, wordt ook een verdeling der werkzaamheden toegelaten. Maar aan de ver liezende party i zullen in geval alleen do kosten van deu enkelen rechtsbijstand in rekening kunnen gebraoht wordeu. Ieder die advooaat kau zfjn, zal ook als prooureur kannen worden toegelaten. De gegradueerde prooureur zal tevens als advocaat tic gehecle leiding en behandeling der rechtzaak kunnen hebben. - Dé advocaat kan, ook zonder prooureur te zijn, blijven bestaan. Daarnevens zal tevens de ongegradueerde proooreur blijven bestaau. Maar het voeren van pleidooien zal hem niet zijn vergund. In verband daarmede zul worden bepaaldlo. dat het getal der prooureurs ia onbepaald3o. dat als procureur op zijn verzoek wordt toegelaten ieder die of den graad van doctor in de reobtawetenscbap van eep Nederl. universiteit verkregen heeft, of het toelptings-examen met goed gevolg heeft afgelegd. De. acte van eedaflegging geldt vopr aote ven toe-, lating; So. dat beroep, van advocaat verccnigbaar is met dal van prooureur. De Werkmansbode meldt, dat pogingen worden in het werk, gesteld voor eene gepaste demonstratie van de zfjde der werklieden tegen het ontwerp- Kappeyne op het lager onderwijs. De Botterdamsohe Kamer van Koophandel heeft zioh tot.de Begeering gejvènd met 't verzoek pogingen aan te wenden om voor Nederland, als onbesmet land, voof runderen en schapen vrijstelling te ver werven k v an de iu Engeland genomen maatregelen van voorzorg tegen de „veeziekte", aangezien de veehandel daaronder zeer gebukt gaat. Iu de Agricultural-Hall dus schrjjft men uit Londen aaau de H. Cl. is voor liefhebbers vau „sport" een schouwspel te zien, dat men tevergeefs in andere lauden zoeken zou. Boksen en vechten zijn bij de wet verboden geworden, houden- en lianen- gevechteu zijn vooral strafbaar gesteld. Daarvoor schijnen echter in de plaats gekomen te zijuwiri- loopen van de zoogenaamde „pedestriuus," waarhij het miuder op de snelheid dan wel op deu af te leggen afstand aankomt. Beeds herhaaldelijk hebbeu iu diezelfde zaal wandelaars een afstand van 1000 mijlen afgelegd, en de naam van Weston is aan Nederlaudsohe ooren niet vreemd gebleven. Op dit oogeublik echter heeft het schouwspel voor het publiek een byzoudere aantrekkelijkheid verkregen. Er wordt ui. een wedstrijd gf huufien van een tiental Engelschen en Amerikanen, en hij, die in zes aohtereenvolgendc dagen eu nachten den grootsteu afstand aflegt, zal een prijs van 6000 ontvangen. De groote zaal levert daartoe een uit muntende gelegenheid: op den planken vloer zyn door latwerk twee wandelpaden afgebakend, één voor de Engelschen, één voor de Yankees. Men heeft uitgemeten, dat zes en een half maal het rondioopen van den oirkel een mijl vormt, en een jury houdt op een groot bord aanteekening van de afstanden, door de respectieve wandelaars afgelegd. Zondagnacht te 1 are is de wedstrijd begonnen, om eerst Zaterdag te eindigen. Bast is „ad libitum" de een neemt van tyd tot tijd een uur of een half uur pauze, de auder elke 6 uur 3 uur, anderen loopen 10 uren achtereen en slapen dan 3 uren Natuurlijk wint de wedstrijd steeds iu aan trekkelijkheid, voor de toeschouwers wel te verstaan Het publirk gaat allerlei weddenschappen aan. Dainef brengen bloemen en bouquetteu mede om daarmede de laatste mfjl fan hnn kampioen te bestrooien; het sohuim van de maatschappij en de kieskeurige aristocratie zijn in dezelfde ruimte bijeen. Zulk een tooueel ia uitsluitend Eugelsoh. Wat baat ons eigen lijk een strenge wet tot bescherming van redelooze dierer, wanneer de ineusch in de plaats van het dier treedt? Te Brussel zyn met uitstekend gevolg proeven genomen met een nieuwe methode vau paardén- dressuur door middel van het electriek gebit. t)e toestel, welken de uitvinder Engstrom-gebit noemt, bestaat eenvoudig uit een paar veiligheidateugels, waarlangs electrisohe draden loopen. Aan ha etnde van de teugels is op zeer vernuftige wijze een kleine eleotrische battery aangebracht, welke de proefnemer geheel, in zyn macht heeft. Op een knopje druk kende, werkt de eleotrische stroom op de samen voeging van de lippen van het paard, dat zich in 'teerst tegen deze gevoelige kastijding.verzetmaar pa eenige aanhoudende of intermitterende schokken, juist op het oogenblik van het verzet, komt het paard volkomen tot kalmte. Een zeer prikkelbare merrie, die men niet waagde te naderen, zoo trapte en sloeg zy voor- en aohteruit, was na één proei met de tengels mak als een hinde. Nadat gedarende eenige oogenbtikken het stelsel op de merrie was toegepast, liet zy zich alle vier de pooten opnemen en een hoefsmid behandelde het gedweëe dier dood op zijn gemak. Bij de tweede proef den volgenden dag, was het Engstrom-gebit niet eens meer noodig. De herinnering aan de les van den vorigen dag had het beest voor goed tam gemaakt. De uitvinder verzekert, dat men met dezes toestel hollende paarden onmiddellijk tot etaan kan brengen. Indien het de vraag was. zegt de Arnkemuke Courant van het ontwerp-Kappeyne sprckeu-le, naar eeu minder sleohte wet, wy zouden reden tot dank baarheid hebben. En met de wet van 1867, èn met het ontwerji-Heemskerk vergeleken, bevat dit ontwerp veel goeds, 'geljjk zy nader aanstipt. Maar. indien men ook wetsontwerpen beoordeefen moet naar den datum der ouderteekening, dan moet des niettemin ds uitspraak hier luidengewogen maar te licht bevonden. Wauneer men nagaat, hoe da voormalige liberale oppositie de zaak vau het lager, onderwijs heeft aan gegrepen, hoe vap het maatsohappelyke vraagstuk, eeu politieke quaesüe, zeffs de politieks qpaestie is, gemaakt, hoc het ministerie-Heemskerk, verslagpn wêril en tof, aftreden gedwongen, om plaats te tnakéR voor een ministerie, Kappeyue; wanneer, men let op de herhaalde uitspraken van de kiezers by de stembus, dan mag men niet tevreden zijn met een ontwerp, dat nooh voldoend, nooh afdoend is, dat in vele opzichten blijft beneden hetgeen men van Heems kerk cisobte. 2jj ontkent niet of het ontwerp is met amende menten wel gopd te maken, maar is dit een flinke een waardige houding vau dit ministerie? De hdfir Van Houten, zegt de ArnhcmtcU Courant aan het slot van haar artikel, beschuldigde dit ministerie vau slechts „Halfweg" te gaanis de beschuldig!ug niet meer gegrond van slechts „Half werk" te leveren? De politie te Rome is op het spoor gekomen van eene groote dieveubeude, die hare vertakkingen heeft in geheel Europa. Ziehier ouder welke omstandig heden zij tot de ontdekking kwam. Voor eenige weken werd ,zij gewaarschuwd dat een kistje, met gestolen voorwerpen van groote waarde, naar Rome zou worden gezonden aan het adres van zekeren heer Mahot. Het kistje kwam inderdaad ter plaatse aan, maar het werd meer dan 14 dagen aan het spoorweg station gehouden, waar het bleef onder toezioht der politie, die wachtte totdat er iemand zou komen om naar het kisije te vragen. Op zekeren dag uu kwam een rijk gekleede dame aan het sta;ion, om inlichting in te winnen omtrent het kistje. Op haar verlangen werd het haar afgegeven; maar de politie-agenteu verloren de dame, die het kistje liet brengeu naar een der voornaamste hotels, waar zij haar intrek had genomen, niet nit het odg. De dame zeide de echtgenoote te ziju vau deu heer Mahot uit België, leefde in het hotel op grooteu voet, ontving er aauzieulijk gezelschap pit Rome, verscheen in de schouwburgen op de eerste rangen, en reed iu bare victoria als eene prinses. Nog desd de politie by haar geen huiszoeking. Zij wist dat die „groote dame" de handlangster was van de dievenbende en wilde dus hare verdere gangen nagaan, ten einde, zoo mogelijk, hare mededaders op het spoor te komen. In hoever dit der politie gelukt is, weet men uiet. Maar zooveel is zeker, dat in dien tussohen tijd te Lyou eeu juug paar in verzekerde bewaring is genomen, dat in 't bezit was van eene menigte juweelen eu andere kostbaarheden, waarvan het de herkomst niet kou opgeien. Dat paar, meent men, behoort tot dezelfde bende, waarbij de dame te Home zich heeft laten iulyren. Deze dame is middelerwijl ook gearresteerd. By het openen van het kistje vond meu dat er eens waarde vau 80.000 fr. in was. Bovendien waren er nog een menigte be- leeningsbrieQes van de banken van leening te Parijs, Turijn, Weeueu, Lyon, Florence, euz De dieveubeude heeft zelfs hare vertakking in Noorwegen, De koramandeur Cbeyue, van de K. Engelsohe marine, heeft eeu plan voorgeslagen om deu Noord pool door middel van luchtbollen te bereiken. Hij wil 3 ballong door bouteu ramen, samen voegen. Daarin zullen 6 man met 60 centenaars a n sleden, gereedschappen, levensmiddelen, tenten, gecomprimeerd gas, ballast en houden voor 't trekken der sleden, geborgen wordeu Ballast voorraad, sleeptouwen enz., zullen zich op de vereischte plaatsen bevinden. Die touwen zullen 't opstijgen boven de 500 M. verhin deren. Tusscheu het schip en de balans zou een eleotrische communicatie bljjven bestaan. Met het oog op de gesteldheid van den wind aan den Noord pool meent Cheyne, dat hy tot 20 Eng. mylen den pool zou kunnen naderen. Het medegenomeue ge comprimeerde gas zou dienen, om op den terugtocht naar het schip het gas in de ballons weer aan te vullen. Een oliphant uit de menagerie van Kaufman te Mnnchen, die in het centraal-statiou aldaar gebracht was, om den volgenden morgen per spoor verzonden te worden, wist, terwijl zyn geleiders sliepen, uit den wagen te ontsnappen waarin hy geplaatst was en wandelde op het perron en de rails heen en weder. Hy beproefde daarop zyn krachten aan een wacht- hnisje, dat hij uit elkander rukte, en krieg daarop een aankomenden goedereutreiu in het gezicht, waarop hy losging. Een der baanwachters, die het beest zag naderen en hem poogde 'te verschrikken, werd door hem beetgepakt en op den grond geslingerd, dooh slaagde er in weerwil daarvan toch in, een signaal te geven, waardoor de trein nog by tyds stil kon houden en een botsing vermeden werd. De geleiders wgren inmiddels gewekt en hadden hem, zonder veel moeite, in hnnne macht, zoodat hy spoedig weder in z$n wagen stapte en verdere onheilen voorkomen werden. Iu Amerika, waar men van alles de geldelijke winst gevende zijde het eerst in aanmerking ueemt en waar hèt geweten en het fatsoen slechts iu de tweede plaats in aanmerking komen, past men die gewoonte ook op de kerlcelyke zaken toe. Zoo verkeerde de hervormde kerk in Madison Avenue (Nieuw-York) in financiëelc moeielijkheden. De ker- keraad deed niet wat men ten omzeut doen zou, een beroep op de beurzen der lidmaten en schreef ook geen hoofdelijkcn omslag uit. Praktischer dan wij „huurde" hij een predikant, die om zijne welsprekend heid zeer beroemd was en dit had den besten uitslag: de zitplaatsen werden zoo duur aan den mau gebraoht, dat biuuen weinige maanden de sohuld door de op brengst er van was gedelgd. De Rev erend, die volkomen wist waarom hij be roepen was, meende nu ook overigens te mogen doen eu laten wat by wilde. Hij leidde een zee'r vroolijk, leven, manr leden van den kerkeraad, die ragmdeu dat op een predikaut toch nog eene andere taak rustte dan om schuld te delgen, lietenf zijne gangen nagaan. Hij werd in wijn- en andere huizen gevolgd en het einde was, flat hij zijn ontslag klreeg. Maar de schuld was gedelgd. De toestand voor de hervormde gemeente in M.idison Avenue is echter duister, wanmu de welsprekende leeruur haar verlaten heeft, is er eene andere gemeente op gericht die hem tot herder koos en zeer vele ge zinnen hebben zich bij deze laten oversell rij ven. Ook in de Arnerikuansche Kerk is dus niet alles in deu haak. (Jrnh. Ct.) Aan de Universiteit te Zurichverwierven iu het vorige jaar weder 2 dames de waardigheid van doctor in de geneeskunde. De ééne Mej. Karolina Farner, eene Zwitsersche van geboorte, heeft zich te Ziirich gevestigd, waar hare landgenoote, Mevr. dr. Ileim-Vögtlin, reeds sedert 4 jaren in eene zeer uitgebreide vrouweu-en kinderpraktijk werkzaam is. De andere, Mej. Annette Tomasciewitsch, eene Poolsche keerde na hare promotie naar hare geboorteplaats Warschau terug. Aan de Polytechnische school te Ziirich heeft eene Duioche dame, Mej. Amalia Kallmann, het eind examen afgelegd. Met het doel zich aan het onder wijs te wijden, had zij sedert het jaar 1872 in de wisknnde en de natuurwetenschappen gestudeerd. Kort na haar examen is haar tijdelijk het doceeren vau physika en chemie aan de laagste klasse eeuer meisjesschool voor middelbaar onderwijs te Zürich opgedragen. lluisvr AU een bijdrage tot de geschiedenis vau het par lementaire dorpsleven moge het volgeude dienen. Iu de Limburgsche dorpsgeraeente W. was dezer dagen de Gemeenteraad vergaderd en met aller, ernst bezig over het doen van herstellingen aan kerk eu toren te beraadslagen, toen eensklaps de vrouw van eeu tier wethouders de raadzaal kwam binnen stormen, hare handen in de zij zette eu de volgende monoloog tegen haren man begon „Jannes wilste uoe waal make das te na hoes komst J. is da veur de veers (vaars) eu ich kan neet rait'ra geweerdeen Willem oet Duchten steet mit de kar veur de deur't hoes vol werk en doe gees dich hie aan 't gebazel ophouden; ich geleuf doe bis gek Jannes waat komt dich da bie oet? Alla uoe, zit da maar neet te kieke eu pak dich open geer (gij) da broekt mich neet oet te lache ich heb na uuch (u) niks te vragegeer heb gewis angers (anders) niks te doon, wee (als) da de gansche namiddag zit te te bazeleeu as geer oetgebazeld hebt zit er (zijt gij) nog cve wies geer zurgt toch voor niks goods (g/>eds) iu 't durp mit al uur gebazelen ich blief uuch good derveur, dat Jannes neet mee hie zien tied kurat verzoetne veur niks en weer niks—Alla Juun^ wurt dich uoe tiedgee weurt (geen woord) koinme.* De arme Jannes stond op en volgde zyn weder helft, waarop door den Burgemeester de vergadering al luchende werd gesloten. Londen, 36 Maart. De Times aohryftLord Derby deed U St. Petersburg aan de Begecring vragen, of de mededeeling van het tractaat van San Stefano aan de Mogendheden door haar beschouud werd gelyk te staan niet eene overlegging van het stuk aan het Congres. De Bnssische Begeering antwoordde ontkennend en weigerde dus de eenige voorwaarde in te willigen, waaronder de Engelsohe Begeering genegen is aan het Congres deel te nemen. Berlijn, 25 Maart. Graaf StolbergWernige rode heeft de betrekking van plaatsvervanger van den Bijkskauselier en die vau vice-president bij' het Prnisisohe Ministerie aangenomen. De onderhandelin gen met den Berlynschen burgemeester Hubrecht over de portefeuille van Financiën kunnen heden afloopen. Berlijn, 26 Maart. De Nordd. Alg. 'ieitung zegt iu een overzicht der heden ontvangen berichten: In deeen staat vau (aken bestaat er weinig of geen vooruitzicht meer op het tct staud komen van een oongres, maar daarom behoeft men nog niet een oorlog tusspben Busland eu Engeland als een nood zakelijk gevolg van Eiigelands houding teheschonwen. Het Buseische leger blijft vooreerst in de nabijheid van Koustantiuopel en (al zijne bonding voornamelijk: regelen naar die der Britsche vloot, Versailles, 26 Maart. De Senaat heeft de begrooting vau uitgaven aangenomen, overeenkomstig het rapport der commissie, met wijziging van den post ten behoeve van beurzen voor qiminariën. De senaat wil ook die seminariën, waar bet onderwijs aan de krachtens de wet toegelaten godsdienstige corporatiëu is toevertrouwd, iu de verderliug der gelden oppemen, terwijl de Kamer die inrichtingen had uitgesloten. Gevpnden en aan het Bureau van Politie gede poneerd Een HANDSCHOEN, een stuk van een GOUDEN OORBELLETJE, een wollen KINDER- 0VERDOEK, eenige blauwe en andere KRAALTJES met gouden sluitiug er,bij. COR RESPONDENT IE. Weder schijnt het noodig te herinneren, dat wij van auouieine brieven geen notitie nemen. dk Rsdactuk. GEBOREN: 22 Maart. Johanna Magdalcna, ouders G. C Maree en A. C vau der Steen. Laurentins Hendrikns, ouders W H. Knapen en J H Slaghuis —23 Bernardos Johannes, ouders J Gorseling en A W. Hellegers. Cornelia Johanna Maria, ouders J. Kromhout en J. Bounenr 24. Gerarda, ouders K. van der Steegt en M. Scholten. Karei Johannes Nicolaas Reinicr, ouders N. A. van Balgooij en M. C. Blijdenstein. Maria Hermina Catharina, ouders C. 8. B. Smelt en J. C. M de Mol. Jocob, ouders J.r van den Boach en M. A. E. Quant. 26. Johannea, ouders J. de Korte ea M. van Rooyen. w OVERLEDEN: 23 Msart. W. J. Peters, 78 j. 25. C. J. Teeuweo, 1 j. J. Leerintvelt, 3 j. B. A. Engclsma huisvr. van T. 8. Fokatra, 63 j. Bevallen van een Dochter, J. KROMHOUT—Boxkeob. Gouda, 23 Maart 1873. Voorspoedig bevallen van eene Dochter Mevrouw J. C. M. SMELTde Mol. Gouda, 24 Maart 1878. Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de geboorte van onzen Zoon,, betuigen wij onzen hartelyken dank. J. A. ROEST van LIMBURG. C. M. ROEST van LIMBURG—Ecg. Gouda, 26 Maart 1878 De familie JOOHIM bedankt voor de hartelijke deelneming bij bet voor bun zoo droevig verlies ondervonden. Gouda, 26 Maart 1878. De Crediteuren in bet Faillissement van W. II. van SARK te Gouda de bevoorrechten, de pand- of hypotheekhebbenden er onder be grepen worden opgeroepen voorde TWEEDE Vergadering tot het verifieeren der schuldvor deringen, welke zal plaats hebben op Woens dag 17 April a. s., des voormiddags ten elf ure in het Gerechtsgebouw aan het Haagscbe Veer te Rotterdam. De Curator, J. FORTÜIJN DROOGLEEVER. hebben voor Gouda en omstreken als AGENT aangesteld den Heer Geestbrug bjj 's Hage. J. SMIT te Reeuwgk VERLANGT met 1 APRIL een S. vqn een- uieww i n aan dén Prinseodjjk Ouder' ■fflijiwfcaa. Onkoop te Hekeadorp, groote lil 11IM aren' centuireo, "iEmZMJE" Dadelijk te aanvaarden. 1873, des voormiddags 10 ufe, in de Wildeman, bjj L. OORSCHOT, onder Hdenkoop, buitelt Oudewatër, ten overstaan van den Notaris J. G. BROUWER NIJHOFF te Utrecht. 1?

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2