I ZONDAG a. s. DIENSTBODE, DIEASTBODE, TWEEJ3E H!I@, Ï.MlffDStltEl, c Laatste Berichten. Kantongerecht te Gouda. i ADVERTENTIÊN. ÏTAUAAM MHXVHNOTH, Schoorsteenveger en Metselaar. VEROORDEELD: Burgerlijke Stand. Gouda Gouderak: Haastrecht: Stolwijk Reeuwijk Waddinxveen weer 7 PORTRETTEN k ƒ1.— L. H. SERRE. GOVDAf Spieringstraat, F. 47,* ia da lilting raa g latere a was aan de orde de conclusie ?an het rapport der commissie in zake het onderzoek der geloofsbrieven van deu heer Bicpen. Na uitvoerige discussie is, met verwerping van de conclusie van de minderheid der commissie, aange nomen de geamendeerde conclusie der meerderheid, tot niet-toelatiug van deu heer Diepen als lid der kamer voor het hoofdkiesdistrict Zevenbergen. Boor den Miuister van Biunenlandsche Zaken is deter dagen aan de Commissarissen des Konings cru schrijven gericht over de uitvoering der schut- terijwet, aan welke, te oordeelen naar de outvangen berichten, niet in alle gemeenten voldoende de haud wordt gehouden, vooral daar, waar de schutterg rustende is. Verwikkelingen vau allerlei aard zoo voor de schutterpliohtige bevolking, als voor de betrokken besturen zouden o. a. bij invoering eener nieuwe wettelijke regeling der schutterg het gevolg itiwan kuuneu zijn. De Minister verzoekt met aan drang de behoorlgke uitvoering en handhaving der «chuttergwet en der daartoe betrekkelijke voorschriften door de gemeenten te doen bevorderen en verzekeren. Naar wy vernemen, is het Hoofdbestuur der ver- eeuiging ter bevordering van fabriek- en handwerks- ngverheid door het bestuur der afdeeling (Utrecht uitgenoodigd, zioh in betrekking te stellen met de Ned. hoofdcommissie voor de internationale tentoon-, stelling, in dit jaar te Parys te houden, ten einde van Ned. spoorweg-maatschappijen, op voorbeeld van het buitenland, verlaagde tarieven te verkrygen voor hen, die de tentoonstelling wenschen te bezoeken, «n een speciaal laag tarief, ten einde het bezoek dier tentoonstelling voor werklieden te vergemakkelijken. Dc Nederlaudsche Vereeniging tot bescherming van dieren heeft aan de leden der Tweede Kamer rondgedetld„Open Brief aan de Ministers van Binnenltuidsche Zaken en van Justitie, door G. S. dc Veer, honorair Staatsraad en ecrevoorzitter van genoemde vereeniging"* De bedoeling van den brief is aan te dringen op het ia 't leveu roepan van een rijkswet tegen het mishandelen van dieren. Men meldt aan de Leidsche Ct.: Hoewel meest al de schuiten te Katwijk in zee gestoken waren, is •echter ten groot deel daarvan weder huiswaarts gekeerd, terwijl een ander deel elders een goed heenkomen heeft gezocht, om de felle noordwestebuien te outguan, die den bodem bestoken. Met zulk raw weer is het onveilig in zee en kan de visscherij niet uitgeoefend worden. Bijgevolg is er vooreerst geen visch van belang te wachten. Wat nog aangebraoht is, was onder den wal gevangen en bedroeg x?er weinig. w Men schryft aan dé leidsche Ct.: Het zachte weer van Februari heeft zich in Maart niet voortgezet. De negen zomersche dagen, die Maart geeft, naar een oud zeggen, hebben dit jaar althans ontbroken. Be maand had er, wel besehouwd, niet één. Als April nu maar den uoordenwind en het aantal hagel- en sneeuwbuien van Maart achter zich laat, zal de groeizaamheiü ook wel komtn; anders wordt het weer Mei, voordat er op wat groenten kan gerekend worden. Bit is even teleur stellend voor den warmoezier als onaangenaam voor de huisvrouw, naar eioh denken laat. Met poten en zaaien is men Inde» vlug genoeg en het meeste land is gereed gemaakt. Te Kgnsburg heeft men besloten zich meer te' gaan toeleggen op de teelt van uien dan op die van aardappelen, daar met het eerste artikel, inzonderheid voor Engeland, het vorige jaar beste rekening is gemaakt. j Met genoegen vernemen wij, dat bet gunstig bekende Weekblad voor Vrouwen en Meisjes Om Strew*, dat onlangs zijn 9en jaargang intrad, met April e. kt tweemaal per week sal verschijnen, evenwel zonder verhooging van den prijs. Het eerste nommer in April zal vcfór ieder belang- hebbende op /rawed aanvrage gratis verkrijgbaar zijn. De Tgd pryst 't in het ontwerp Kappeyne, dat bet meer uitgebreid lager onderwys blijft waar 't is, maar waaruit blykt de wenschelijkheid vraagt tjj, om de speciale akte van bekwaamheid voor de vreemde talen te laten uitreiken door de com mission, met de afneming der examens voor het M. O. belast. Bit wordt niet aangetoond. Ook kan tg zich niet vereenigen met bet regelen dezer examens by algemeenen maatregel van inwendig bestuur. Waarom wil het ontwerp, vraagt zij verder, dat ter bekoming van de akten in de nieuwere talen slechts dc bezitters van de hoofdonderwgzenacte worden toegelaten Aan de band van den heer schoolopziener De Goeje bestrijdt zij de daartoe strekkende bepaling. Men sluit daayloor in de eerste plaats uit de vreem delingen, die speciaal voor een der talen examen willen doen en waardoor men ovrral de bijzondere scholen, met name" meisjeskostscholen in groote on gelegenheid zal brengen. Ook acht zij met hem den tijd tussohen hun 19e 'en 24e jaar voor begaafde onderwijzers den geschikt- stén tijd om een of meer dezer akten te verwerven. In het voorbijgaan maakt de Tijd tevens opmerk zaam op den bevelenden toon van de Memorie van' Toel. In plaats van een betoog te ontmoeten, stuit men telkens op een vervoeging van het werkwoord moeten." Het Fad. bevat bet volgende bericht z/Iii de gemeenteraadzitting van Zaterdagavond had te Yenlo een merkwaardig incident plaats. Na het voorlezen der notulen nl. vroeg eeu der leden het woord én beklaagde zich ernstig, dat weder tal van besluiten onuitgevoerd waren gebleven; hij beweerde, dat medewerking met het dagelijksch bestuur dauvdoor onmogelijk was en de leden hun tijd beter konden besteden. Hij stelde dan ook aan de overige leden voor liever naar huis te gaan, waaraan door hein onmid dellijk werd gevolg gegeven. Het is zeker een zonderlinge wijze om een -votum van wantrouwen uit te brengen, doch de uittartende houding en de slaperigheid van het dagelijksch bestuur verdienden niets beters. Het gevoelen is te Veulo verdeeld over de vraag, of het bestuur-zal aftreden of niet." Men meldt uit Veulo, in d°. 23 MaartVoor eenigé dagen begaven zich vier Pruiaisphe smokke laars uit Breijel naar hier om koffiebooiien te halen, die zij wilden binnensmokkelen. Te Kaldenkerken gekomen met hun sinokkelwagen, passeerden zij de spoorwegliju VenloKempen, alwaar hun twee geëm- ploieerden van die liju te gemoet kwamen, die zij voor commiezen hielden. 'Het viertal nam d nirop de vlucht, met het ongelukkig gevolg dat ceu hunner, •jet zijn 40 pond koffie op schouders eu rug ge bonden in eeu zeer diepe sloot viel cu met bet hoofd iu den modder zonk. Zijn kameraden, die hem op dat oogeublik wel vermisten, dachten echter niet anders of de vermeende commiezen hadden hem aan gehouden doch later niets vau de bekeuring op hun "makker hoorende, begaven zij zich weêr naar Kalden kerken ter plaatse waar5 zij de ontmoeting hadden gehad en vonden ten slotte hun cflngtdukkigen kame raad met het hoofd ju deu modder en de beenen iu de hoogte, eeu noodzakelijk gevolg van de zwaurte der koffie, die in zakken aan zijn bovenlichaam be vestigd was. Be verongelukte was eeu oppassend man, die eerst voor de derde maal iu zijn leveu een émokkeltoertje meemaakte, maar dat hij duur heeft moeten boeten. In een dezer dagen te Rotterdam gehouden bui tengewoon groote Vergadering der Remonstrantsolie broederschap, is met groole sympathie ontvangen het verzoek vau vele Arnhemsche modernen om in die broederschap te worden opgenomen en door haar te worden gesteund iu de stichting eener ge meente onder leiding van dr. L. H. Slotemaker. Wel werden daartegen eukele bezwaren ingebracht, doch deze werden door den voorzitter B. G. de Vries van Heijst en anderen, op afdoende wijze wcderlegd. Be financieels bezwaren waren door de offervaardigheid der verschillende gemeenten uit den weg geruimd. In eukele weken was door een com missie aan vrijwillige bijdragen te Arasterdam, Rot terdam, Ben Haag, Utrecht, Leiden en Gouda meer dan 18000 verzameld, terwijl van vei schil lende knuteu nog ruimer toezeggingen waren gedaan, indien de groote vergadering zelve tot een beroep op de hulp der gemeenten besloot. Verder ver klaarden zich de kerken van Amsterdam en Rotter dam bereid om den gevraagden waarborg voor het predikantstraktement, de eerste voor een derde, de ander voor de helft, te verzekeren. Eindelijk werd door de vergadering voorloopig voor den tijd van 5 j,aren, indien geen landstraktement voor deu pre dikant verkregen kon worden, een bijdrage van 600 toegezegd, ten einde voor de gemeente het werk harer stichting gemakkelijker te maken. Uit Arnhem was een bericht ter tafel, dat zich thans Nliqi 20leden bij de gemeente hebben aangesloten, met ruim 100 begunstigers. Aan jaarlijksche bij dragen is reeds ingeschreven voor ruim 3000, terwijl door een dame een gift ineens werd ge schonken van 2000. Over papierbekleeding voor nautserschepen heeft de Duitsche Tapir Zeitung onlangs een interessant bericht gegeven. Voor ruim 2 jaren nl. werd een pantsersohip ten behoeve van onderzoek en reparatie in het droge dok van Portsmouth gebracht, en geheel toevallig kleefden verscheidene groote vellen van het dikke bruine papier, dat bij de koperbekleeding tot onderlaag dient, door middel van scheepslym op de nu nauwkeurig gereinigde pantserplaten vast. Toen dat schip/ hetwelk alzoo bij het uitloopen onder den waterspiegel ten deele met papier bekleed Was, na eene reis van eenige maanden Weder in hetzelfde dok gebracht werd, deed zioh het volgende eigen aardige verschijnsel voor elke plaats van den romp, zoo ver die onder den waterspiegel lag, was bedekt met gras, planten en inerustatien, met uitzondering van de gedeelten op welke het bruine papier zat. De papier-oppervlakte was onbeschadigd en vrij van elke soort van rotting. Deze door de natuur gegeven wenk werd natuurlijk dadelijk in practijk gebracht, de bij de zaak betrokken officier deed met gelijk gevolg verdere proeven, en nam ten'slotte een patent voor deze soort van beschutting van scheepsrompen. Uit Druten wordt van 23 Maart gemeld Terwijl men alhier heden bezig was eene lading grint te lossen, werden daarin 27 stuks oude zilveren munt- stukken gevonden, met jaartallen uit de 14e eeuw. Be grint was op korten ufstaud beneden Nijmegen door eene baggermachine uit de Waal opgehaald. Omtrent de zelfwerkende naaimachines deelt de Huisvrouw nog mede, dat men deze gewichtige uit vinding te danken heeft aan een eenvoudig werk tuigkundige iu eene der voorsteden van Weeneu, zekeren Schreiber. I)e uitvinding werd voor het eerst bekend in het vorig jaar, bij gelegenheid der zoogenaamde Sechshsuser-Ausstellung. De veer, die de machine in beweging brengt en dus den arbeid verricht, dien tot dusver de longen en beenen der naaister verrichten moesten, werkt onzichtbaar en in alle stilte. De naald is geheel aan den wil van den persoon, die van de machine gebruik maakt, onderworpen, en kan naar verkiezing langzaam of snel werken. In het laatste geval kan zy tot 1200 steken in de minuut doen. Er hebben zich terstond kapitalisten vereenigd om de uitvinding algemeen te verspreiden, en met dat doel is in verschillende landen octrooi gébomefh Iu Buitschland zijn reeds fabrieken in werking, waar naaimachines volgens het systeem van Schreiber ver vaardigd wordén. In het Alg. Dagblad van Ned. ladië geeft iemand open baarheid aan den volgenden brief „afkomstig van een der beste leerlingen van de Mngelaansche kweekschool, onder directie van den heer Augurk", wiens vadbr zoo als hg eens aau zijn kweekelingeh vertelde rèsident was van de stad Amsterdam. Zeer gèackten heer! WelEdele- By dit nieuwe jaar wensch ik ywEdele en Me vrouw zoo mede de kinderen door den .Almachtige behaagt te worden tot verre oarttjrdoim" en gedurig volgenoegen verééhaft te moeten z$n. „zoo blijf ik altijd met velew aobtingpn, De, Uw Edel dienstw. Tjankrep1 Januari 1878.' SARKAM." De eerste proeve om levend rundvee uit N.-Amerika naar Buitschland in te voeren, zal over een paar weken bewerkstelligd zijn. De vereeniging voor den uitvoer van vee te Töuningen nl. heeft een zaak gelastigde naar N.-Amerika gezonden, en wel naar Chicago, om in loco na te gaan, of 't zaak zou zijn van daar jong tee over te brengen. Blykens een telegram van bedoelden persoon heeft hg 400 stuks joeg vee aangekocht, en is de stoomboot der vereeni ging, die^in .de haven van Hamburg ligt, dadelijk naar New-York vertrokken, om de eerste verzending naar Töuningen over te brengen. Be inrichting van het Spaansehe postwezen is verre van? volmaakt. Hoogst eigenaardig is o. a. de wijze, waarop de brieven die poste restante worden gezonden, uitgegeven worden. Wanneer iemand zioh aanmeldt om een brief af te halen, zoekt de post beambte dien niet zelf uit, maar reikt de mand, waarin de 1 poste restante-brie ven worden bewaard, aan( dem vrager over. Heeft hij zijn brief gevonden, dan geeft hij die mand over aan een volgenden vrager, die op, ziju beurt den geheelen inhoud, weder onder zoekt en er uit meeneemt, wat voor hem bestemd is. 8edert 1871 is dit zoo geregeld op het postkantoor te Valencia, en, wat Wel opmerking verdient, zonder dat hiertegen ooit ernstige klachten zijn ingebracht. Uit Fijnaart wordt gemeld: Be politie heeft hier onderzoek ingesteld naar het volgende brutale feit. Een koopman in geitevellen trad dezer dagen de woning binned van eeu boer in den Nieuwen Polder, bij wien hjj niemand, in hui? vond dan de 17jarige doofstomme dochter. Fluks nam*hij eeu schaar en sneed het ongelukkige meisje het lange hoofdhaar af, waarop hij zieh verwijderde. vIn de meeste gemeenten treft men verordeningen aan, waarbij aan tappers, kroeghouders, herbergiers, ene. gelast wordt op zeker uur hunne herbergen, enz. te sluiten, terwyl straf bedreigd wordt zoowel tegen den herbergier, die^ verzuimd mooht hebben zijne gasten aan te zeggen zich te verwijderen, als tegen hen die na dat uur in de herberg vertoeven. Zoo ook ia Je gemeente Winkel èn Noord-Hol land. Het uitvoerend gezag wilde aldaar echter ook zekere sociëteit, waar de meest geachte ingezetenen eenmaal.'a weeks vergaderen, met hetzelfde verbod tref fen, en wijzigde daartoe de verordening in dien zin, dat ook in de aanhoorigheden der herbergen (de aoeieteit was op eene bovenkamer) geene per sonen mochten Vertoeven. De aoeieteit verplaatste daarop haren zetel naar een belendend huis, dat echter door eene tuaschendeur communicatie had met de herberg. Hieruit ontstond- eene strafvervolging voor deu kantonrechter te Schagen, welke de kamer, waarin de aoeieteit werd gehouden, beschouwde als aanhoorigheid der herberg, eu zoowel den kastelein als de leden der Sociëteit in onderscheidene boeten veroordeelde. Hiervan had de behandeling in cassatie onlangs plaats, terwijl het beroep werd toegelicht door mr. C. Asser, die namens de requiranten een viertal middelen voordroeg, waarvan twee den vorm, twee het fond der zaak betroffen. Bij arrest van den Hoogen Raad van 25 Maart werden de vier gelijk soortige vonnissen op het eerste der voorgestelde middelen vernietigd, en de zaak ter verdere behan deling verwezen naar de rechtbank te Alkmaar. Sedert geruimen tijd is bij het Eugelsche Lagerhuis een wetsontwerp aanhangig tegen den verkoop van sterken drank op Zondag in Ierland. Petitiën in groote getale werden uit Dublin tegen die wet ge zonden te zamen met 98000 onderteekeningen. Intus- schen heeft Dublin slechts een mannelijke bevolking van 79000 zielen. Van de onderteekenaars hadden slechts 500 hun adres opgegeven en het bleek dat van 39 adressen 22 verzonnen waren. Ook ten gunste van de wet waren petitiën ingediend, ouderteekend o. ttvdoor kinderen van 4 jaar, die men voor stu denten deed doorgaan. Voor het gerecht te Sbeinbach slor.den dezer dagen twee kuapen Joseph Oeuer en Wilgelin Islrr terecht, die zich hadden uitgegeven voor van den duivel bezetenen ook stonden terecht de daglooner Hetnrich Oeuer en de weduwe Hubeth, iu wier huis, de jongeheeren hun vertooniugen hadden gehouden welke een groot aantal toeschouwers lokten, die entrë betaalden om te zien, boe de knapen met zijn helsche majesteit worstelden. Bij het verhoor verklaarde Joseph dat hjj den dnivel had gezien, dan eens naakt en dan weder in het zwart gekleed. Het was een groote kerel met lange hoornezijn reohtervoet was een paardenvoet hjj trachtte den knaap tot liegen te bewegen. Ten einde kera gelegenheid te ge7en ziju kleine onaange naamheden met den duivel onder vier „ogen af te f handelen, is Joseph 14 dagen celstraf opgelegd. De beide volwassen personen die hier de hand in het spel hebben gehad, hebben 8 weken gevangenisstraf gekregen. Beflijn, 27 Maart. Het Huis van Afgevaardigden deed de eerste lezing afvan den supplementairen staat betreffende de veranderingen in het Ministerie. Het maakte een aanvang met de tweede lezing, die des avonds zal worden voortgezet. Farijl, 27 Maart. De Constitutionel deelt mede, dat de Commissie voor het budget besloten heeft de .kredieten door dcq Senaat weder op de begrooting gebracht kort en goed te laten vervallen. De rappor teur zal morgen een discussie over dit ontwerp uit lokken. Gurabetta en Floquet zullen verder een inter pellatie indienen over de inachtsoverschrjjding van den Senaat ten opzichte van de begrooting; zjj zullen een motie voorstellen, waarbjf verklaard wordt, dat de Senaat, daar hjj bij de behandeling van de bc- grootiug het recht van initiatief mist, ook bet recht niet bezit om kredieten, door de Kamer geweigerd, weder op de begrooting te brengen. Bucharest, 27 Maart. In de Kamer verklaarde de Miniater van buitenlandsohh zaken, dat hjj het traotaBt van San Stephano voor Êumenie achtte als nul en vaj geen waarde. Wjj hebben geprotesteerd en zullen daarmede voortgaan. Het tractant is een geeael voor Rumeuië; de Begeering zal in niets toegeven waarbij de reohten des lands betrokken zjjn. Terechtzitting van Woensdag 27 M,aart 1878. KantonrechterMr. J. H, van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar MinisterieMr. W. 0. A. SpHOLTEN te Rotterdam. J. van D., landbouwer, wonende te Bleiswyk, tot eene boete van zes gulden of gevang, van twee dagen, wegens in de gemeente Bleiswgk gedurende den nacht buiten zjjp huiserf onbeheerd laten lotloopen van zgn snoekgrauwen bandhond, en dat wel na 12 September 1877 door het kantongerecht te Gouda ter zake van gelijke overtreding te zijn veroordeeld; VV. H., laudbouwer, wonende te Bleiswijk, tot eene boete van één gulden of gevang, van één dag, wegens in de gemeente Bleiswijk gedurende den nacht buiten zijn huiserf onbeheerd laten losloopen van zijn witten ruigharigen houd; J. de V., arbeider, wonende te Zevenhuizen, tot eene boete van twintig gulden of gevang, van vier dagen, met verbeurdverklaring van het in beslaggenomen pistool én bevel dat dit pistool zal worden vernield, wegens zich binnen de gemeente Zeveuhuizen met ecu pistool buiten openbare wegen en voetpaden in het veld bevinden, hebbende hij feitelijken wederstand ge boden tegen den rijksveldwachter en jachtopziener, die hem zijue overtreding aanzegde; P. van L., arbeider, wonende te Bleiswijk, tot.eene boete van tien gulden of gevang, van twee dagen, wegens binnen de gemeente Bleiswijk niet beletten dat de twee honden, die bij bij zich had, een haas vervolgden, terwgl hij niet voorzien was van eene jachtacte of eene buitengewone machtiging; J. van F., arbeider, wonende te Gouda, tot eene boete van tieu gulden of gevang, van twee dagen en verbeurdverklaring van het gebezigde jachtgeweer, wegens binnen de gemeente Waddinxveeu jagen op waterwild zonder voorzien te zijn van eeue jachtacte; B. van der N., arbeider, wonende te Waddinxveen, tot eene boete van één gulden en eene boete van vijf gulden of gevaug. van één dag voor iedere boete, wegens bij een brand te Waddinxveen ais spuitgast zich iu kennelgk beschonken toestand op den open baren weg bevinden; G. de H., arbeider, wonende te Waddinxveen, tot eene boete van één gulden of gevnug. van één dag, wegens te Waddinxveen als spuitgast zonder gegronde reden afwezig zijn bij eene vooraf aangekondigde beproeving der braudbluschmiddelen P. van den L., opperman, wonende te Reeuwgk, tot eene boete van tien gulden of gevang, van twee dagen en eene boete van drie gulden of gevang, van ééu dug, wegens zich in eene tapperij te Reeuwijk bevinden na tien uur des avonds, zonder tot het huishouden van den tapper te behooren, eu dat wel in kennelijk beschonken toestand J. V., A. deu O., H. V., J. K., J. B., J. v. d. B.. C. de K., A de K., alle acht arbeiders, wonende te Reeuwijk, ieder tot eene boete van drie gulden of gevang, van één dag, wegens te zamen eu in vereeni ging zich in eene 'tapperij te Reeuwijk bevinden na tien uur des avonde, zonder tof, het huishouden van den tapper te behooren; J. M. F., arbeider, wonende te Gouda, tot eene boete vau één gulden of gevang, van één dag, wegens als reiziger zonder plaatsbewijs zich iu den trein be- vindeii en aan den spoorweg-beambte-1 op het station te Gouda niet betalen van den verscbuldigden vracht prijs met de bepaalde verhooging; G. C. H. en J. de B., beiden jongens, wonende te Gouda, ieder tot eeue boete van één gulden of gevang, van één dag, wegens te zamen eu iu vereeniging spelen ora geld op den openbaren weg te Gouda; K. K., T. K., F. de B., J. de B., C. K.. alle vijf lundbouwers, wonende te Mijdrecht, ieder tot eene boete vau drie gulden of gevang, van één dag, wegens te samen en iu vereeniging doen leggen van dammen in eeue waterleiding van den Prins-Alexanderpolder, binnen de gemeente Nieuwerkerk a/d. IJsei, zonder vergunning van het polderbestuur. VRIJGESPROKEN: - A. S., candidaat-uotaris,''wonende te Waddinxveen, en J. V., jager, wonende te Waddinxveen, van de aanklacht binnen de gemeente Waddinxveen te zamen eö in vereeniging, te hebben gejaagd met geweer en met een hazewindhond. (Overeenkomstig requisitoir van den ambtenaar van het openbaar Ministerie. Als getuigen zijn gehoord de rijksveldwachter, die het procesverbaal had opge maakt, cn voorts als deskundigen een ijjksveearts en vier jagers, welke laatste vyf verklaarden, dat de hónd, die op de terechtzitting verschenen was, niet was een hazewindhond. MARKTBERICHTEN. GOUda, 28 Maart. Tol ongeveer vorige prjjzcn was de omzet niet groot. Poldertarwe puike 12;A 13.Mindere 10.a 11.Rogge, puike 7.75 a ƒ8.25. mindere 7.— a 7.50 Voer 6.3 0 a 6.50. Gerst, puike 7.75 a ƒ8.25. Mindere 6.76 A ƒ7.50. Haver, zware ƒ5.A 5.75. Lichte, 3.50 a ƒ4.60. De veemarkt met goeden aanvoer, hoewel de prjj- zeu hoog waren,- was echter de handel traag, vette varkens van 22 A 25 cents per half kilo, magere varkens en biggen, alsmede schapen vlug te verkpopen. Kaas: aangevoerd 7 partijen, prijzen van 26, a 80.—. Goeboter, 1.40 A 1.60. Weiboter 1.20 a 1.80. GEBOREN26 Maart. Jobau Pieter, ouders J A. Nieuw- vnld en van Rijk. 27. AJida, Maria, ouders L. Schenkel en M vau der Kiut Johannes Adriaans, ouders W. Schouten en J. Zwanenburg. OVERLEDEN: 26 Maart. J. G. van der -Laar, 6 na. S. M. tientjes, 4 m. 27- N. van Vlooien wed. G. Tiggers, 76 j. 10 m. GEHUWD.- 27 Maart. G. C. Boot en M. de Joog. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 21 tot 28 Maart 1878. Moordrecht: GEBOREN: Adriana, onders A P. Fijn en W. M. Fjjn. GEHUWD: F. K. van Tilburg en E. Verboom C. de Jong [van kralingen] en J. J. van Tilbnrg. GEBOREN: Antouetta Elizabeth, ouders J. Paling en M. van den Berg. OVERLEDEN: C. de Boden, 2 j. H. van Dam, 28 j. huisrr van A. Hoogendoorn G. Kloot wed. W van Vliet 67j- ONDERTROUWD. L. Verstoep 22 j. en A. Begon 21 j. GEBOREN; Jannigje, ouders G. Oskam-en N. Zuidam. Jan, onders D. van der Grift en N. Oskam. OVERLEDEN: C. Teese, 15 d. M. Jansen, 2 m. Geene aangiften hebben bij den Burgerlijken Stand plaats gehad. GEBOREN: Janaje, onders J. Vis en K. van der Starren. Arie Adrians, onders T. Verborg en J. Blonk. Petras, ouders C Streng en M. G. Stolwyk. OVERLEDEN; A. Knoop. J. Mulder. C. van Leeuwen. GEBORENAbraham, onders A. van Vliet en J. Koster. OVERLEDEN. E. Kalkman, 2 ra. ONDEUTROUWq J. van Leen wen en G. Groeneweg. Ondertrouwd A. E. MONASCH, van Gouda en CLARA RUBENS, van Amsterdam, Amsterdam21 Maart 1878. Mevrouw de Wed. ROEST van LIMBURG vraagt met Mei EENE GESCHIKTE goed kunntende koken-en werken. Adres Oosthaven, Gouda. Men vraagt ten spoedigste in een Burger gezin tegen goed loon EENE EERLIJKE Adres onder No. 28 aan het Bureau dezer Courant. In de Gemeente Ouderkerk a/d IJsel ver- langt men zoo spoedig mogelijk EENE die tevens huiswerk kan verrichten, en EENE die bekend is'met de wasch om te gaan. Loon naar bekwaamheid. Adres met franco brieven onder letters H. B. bij den Boekhandelaar P. C. MAAS te Gouda. 4

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2