BINNENLAND. Laatste Berichten. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIÈN. het karakter der amuestiewet voor persmisdryven t»«cheu 16 Meien 14 December geheel te veranderen, door deze beide datums te schrappen en er dus een «lgemecne wet van te makeu. Van de meerderheid van den Senaat, die tot op zekere hoogte medeplich tig is geweest aan liet gebeurde op 16 Mei, viel niet anders te verwachten. Er was reeds vooraf voorspeld, dat de zoogenaamde constitutioueelen, die by de wet.op den staat van beleg naar de rechter zijde zich afscheidden, volgens de regelen der schip- perpolitiek thans met de rechterzyde steramen zouden. En zoo is het dan ook geschied. Zeer veel gewicht heeft deze demonstratie van den Senaat niet. Gesteld dat de regeering haar outwerp introk, gestcldjhdat zij de verandering aanneemt de hoofdzaS is dat de -wetten op de colportage en den staat van beleg naar den zin van regeeriug en Kamer zyn tot stand gekomen en er dus waarborgen bestaan tegen eene herhaling van 16 Mei. De vriend van Gambetta, de journalist 8puller, heeft met al zijue mede-afgevaardigden voor Parys voorgesteld om eerlang de zittingen der Kamer in de hoofdstad te houden. Dit voorstel heeft weinig succes. Regeering eu meerderheid ziju er gelijkelyk tegeu, wegens bezwaren aan de grondwet ontleend. De commissie bestaat uit 10 tegenstanders cn één voorstander, den heer Bputler zelf. In de Donderdagavond gehouden zitting van den Pruisischen Landdag is van conservatieve zijde nog het voorstel gedaan om op de twtede lezing van de supplementaire begroeting terug te komenvan den kant der Fortschrittspartij werd dit eehter be streden eu inet 184 tegen 153 stemmeu verworpen, een cijfer, waaruit wy moeten opmaken, dat de na- lionafd-liberalen verschillend hebben gestemd en de rechtervleugel met de conservatieven is meegegaan. De besluiten der tweede K-zing werden gehandhaafd eu daarop werd door den voorzitter meegedeeld, dat "Zaterdag de zitting zou worden gesloten, hetgeen is gesoliied. De Rijksdag was genoodzaukt om de voortzetting tier loopende begrooting voor April goed te keuren, tiaar het door de buitengewone zitting van den Pruisischen Landdag onmogelijk is geweest om de begroot lug iii open bare beraadslaging te brengen. De Duitsche Rèichs-Anzeiger deelt bet ontslag mede van dc ministers Eulenburg en Achenbach, met be houd vtyi den titel van Minister van Staat. Verder beyat het officieel^ blad de benoeming van een opper- president van Hannover, Eulenburg tot Minister van Bingenlandschc Zakenvan Maybach tot Minister van Koophandelvan Hohrecht tötx Minister van Fiuauciëu en van Achenbach tot oppcr-presidcnt •van Wist-Prnisen. Dc stemming in de Italiaansche Kamér over den president wordt druk besproken; van de 174 stem men, welke Farini verkreeg, waren 60 afkomstig van de gematigden, terwyl 26 blauoo-biljetten werden geleverd door de uiterste linkerzijde onder aanvoering van Bcrtanisommigen willen in deze stemming het begin zien van een nieuwe partijvorming, waarin de vroegere combinatie weder op den voorgrond zou treden aan het blyven van dit Ministerie deuken weinigen. By de verkiezing van de vice-presidentcn verkregen Pianeiana en Tajani ieder 113, Rudini f16, Ferracin 46 stemmeu, zoodat er een nieuwe stemming zal plaats hebben. In de volgende zitting zyn Pioneiani en Tajani benoemd tot vice-presidentende politieke toestand is overigens nog niet veranderd; het blijkt, dat men by de benoeming van den Kamer-presideut ternauwer nood een nieuwe crisis is ontgaan. Dc Minister van Baiteulandsche Zaken, Corti, heeft gezegd, dat hij 8 dezer de interpellatie over de Oostersche quaestie zal beantwoorden. In acht dagen kan cr nog veel gebeuren. De aRocutie van den Paus wordt te Rome gunstig bèoordedd. Leo XIII heeft verklaard den graaf van Cham bord alleen te willen ontvangen als parti culier persoon. GOUDA, 2 April 1878. In de hedenmiddag gehouden zitting van den ge meenteraad is o. a. ingekomen het rapport van Burg. en Weth. betreffende bet verzoek van de bh J. de Vries Robbé en A. Kapteyn, tot verkrijging der con- oessie voor den aanleg en exploitatie «ener water leiding in deze gemeente. Daaruit blijkt dat B. en W. de conditiën, waarop zy meenden dat de overeenkomst moest worden aan gegaan aan genoemde heeren hebben medegedeeld, die daarop hnooe bedenkingen hebben te kennen ge geven, met sommigen waarvan B. en W zich heb ben vcrechigd,* terwyl dat met anderen niet het geval was. De punten waarover verschil bestond, betreffen voornamelyk dc verplichting om bij epidemiën schei kundig gezuiverd water te moeten leveren, de ver goeding vanwege de gemeente voor kostelooze levering aan inrichtingen en anderen, die wegens finantiëele redenen zich het water niet kunnen aanschaffen, den duur der concessie en de conditiën van overname door de gemeente bij expiratie van den termijn, wnarvoor de concessie verleend wordt. Het voorstel wordt in zijn geheel opgenomen in het Verslag van iet verhandelde in den Gemeenteraad. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak op dc voorziening in cassatie door G. de Vos, te Wad- dinxveen, ingesteld tegen het arrest van het Ge rechtshof te 's-Grnvenhage, waarbij hy wegens ver giftiging zijner huisvrouw, M. Figée, tot levenslange tuchthuisstraf werd veroordeeld. Overeenkomstig de conclusie van den advocaat-gene raal Polis Werd het ingesteld beroep verworpen. Ten aanzien der voorgestelde cassatiemiddelen besliste de Hooge Raad, dat het Hofl na uitgemaakt te hebben dat De Vos de misdaad gepleegd had, niet nog eens behoefde te onderzoeken of ook een ander, dit kon gedaan hebben, en dat hu de deskuudigeu in hun rapport, waarmede het Hof zich vereenigde, hadden uitgemaakt dat het rattekruid den dood had veroor zaakt, een nader onderzoek omtrent de uitwerking van dit vergif in het algemeen of hier in het by- zonder niet te pas kwam. De vraag, door een der verdedigers in het tweede middel besproken omtrent den aard der aanwijzingeu door het Hot ontleend aan dc verhoudiug tusschen den bcsch. en zijue dienstmaagd, achtte de Hooge Raad in cassatie niet ter zake dienende, wijl de vraag of aanwijzingen al dan niet in het vereischte verband staan met de zaak eene geheel feitelijke is. Met de beweringen van den anderen verdediger omtreut 's Ho-fs bezichtigiiig der medische kracht van een recept en omtrent het putten van eene aanwijzing uit eene andere aanwijzing kon het hoogste rccht8collegio zich evenmin vereenigen als roet het laatste middel, volgens hetwelk het Hof ten onrechte uli aanwijzing deed gelden de verklaring van den kapelaan Lucasscn, dat de katholieke Kerk geeue echtscheiding toelaat. Hierin zag de Hooge Raad niet eene meening omtrent eene vraag yan kanonit-k recht, maar een getuigenis omtrent iets waaromtrent de kapelaan door waarneming cn met wetenschap eene verklaring kon afleggen. Evenals bij de pleidooien en by de conclusie wa ven een groot aantal ingezetenen van Waddiuxvceu ter terechtzitting aanwezig. I Blijkens aankondiging in een vorig nummer van öüs blad zal voortaap! vanwege de Remonstrantsche diakenen een afzonderlijk preekbeurtenbriefje worden uitgegeven, waarop alleen de naam vermeld staat van hem, die in de Remonstrantsche Kerk optreedt. Nauwelijks is echter het proefnummer hiervau in 't licht versoheuen of een nieuwe uitgave wordt aan gekondigd, zoodat onze gemeente thans drie prrek- beurtenbriefjes rijk is. Dit laatste wordt uitgegeven by 11. H. Maaskant en bevat behalve dat wat 't oude doraiué'sbriefje gaf, ook de preekbeurten bij de Chris telijk Gereformeerde gemeente en die in 't lokaal: Heil det Volke. De opbrcugst van dit laatste brieQe en dit is een punt van ouderscheid dat men in 't oog moet houden strekt echter voor den uitgever, terwyl die van de beide andere briefje» voor de armen is. ^LOp verschillende plaatsen iu bet station alhier staat thans aangeplakt, dat de directie der Neder- laudsche Rynspoor weg-maatschappij zich genoodzaakt .ziet, voor dit station in het byzonder te handhaven art. 9 van het algemeen regicmement voor het vervoer op de spoorwegen, bepalende dat vyf minuten voor het vertrek van een trein gten plaatsbewijzen meer behoeven te worden afgegeven. Deze mededeeling berust op de omstandigheid, dajt verscheidene reizi gers van Utrecht naar 's Hage of omgekeerd aan het station alhier gebruik maakten van de goed- koopere reisgelegenheid, die de tarieven van de Neder- landsche Rijnspoorwegmaatschappij hun aanboden. In plaats van te Utrecht een direct retourbiljet Utrecht—'s Hage te nemen, namen vcracheidenen eerst tc Utrecht een retourbiljet UtrechtGouda en daarna te Gouda een retourbiljet Gouda's Hage zy wouueu daardoor by een retourbiljet van één of twee dagen in dc le klasse 60 cents, 2e klasse 4f> cents, 3e klasse 25 centsbij een retourbiljet van drie of vier dagen was de Winst 40, 30, 15 centsbij een enkel reisbiljet 25, 15, 10 cents. Daar echter verscheidene treinen van Utrecht naar 's Hage en omgekeerd thans langer dan vyf minu ten te Gouda stilhouden, zal de maatregel van de Nederlandsche Rijnspoorwegmaatschappij slechts ge deeltelijk gevolg kunnen hebben. Ons bericht, zegt de N. R. Ct., dat Z. K. H. prins Hendrik in het huwelijk treden zal met eene dochter van prins Friedrich Carl van Pruisen, is door andere bladen tegengesproken of betwijfeld. Noch voor het een noch voor bet andere bestaat er, meeuen wij, grond. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zitting*** van 1 April 1878. Iu deze zittiug zijn de beraadslagingen over het ontwerp van wet tot wijziging der wet op het notarisambt voortgezet. Op dat ontwerp waren de volgende amendementen voorgesteld lo. Van den heer van Eek, om voor de benoem baarheid tot notaris den graad van doctor in de rechtswetenschap aan eene rijks-, of daarmede ge lijkgestelde Nederlandsche universiteit te vorderen; 2o. van den heer Pa tyn, om den stage (werktijd op een of meer notariskantoren vóór de benoeming) van een op twee jaar te stellen; 3o. van den heer van Naamen, om onder de examenvakken ook op te uemen: grondige kennis van de Nederlandsche taal en van de beginselen der Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen; 4o. van den heer Bredius, om te bepalen, dat de^ stage ook gedurende de laatste vijf jaren» vóór de benoeming moet zyn doorloopeu, ten einde te voorkomen, dat candidatcn worden benoemd alleen wegens anciënniteit, maar die sedert lang in andere vakken of betrekkingeu buiten het notariaat werk zaam zijn geweest en das mogen geacht worden de vereischte geschiktheid niet meer te bezitten. Het amendement van deu heer van Eek, vorde rende den doctoralen graad voor den notaris, is verworpen met 53 tegen 8 stemmen. Het amende- ment van den heer Patijn, eisChende stage van 2 jaar, is aangenomen met 33 tegen 28 stemmen. Vertoorpen werd met 58 tegen 12 stemmen het amen dement van den heer van Naamen, om de kennis van levende talen te eischen uls examenvak. De artt. 15 zyn aangenomen. Morgen zullen de beraadslagingen voortgezet worden. Tien leden van den gemeenteraad van Rotterdam hebben een voorstel ingediend, om by de uitbesteding der tramwegen de volgende Innen te uoeincu iu art. 1 van het contructvan de Beurs naar Centraalsta tion, Park, Willemsplein, Crooawijksche kade cn Kralingen. Dc vroeger voorgestelde lijnen, BeursBoompjes, Beurs—Rynspoor en CentraalstationRynspoor wor den niet genoemdde lyn BeursKralingeu is nieuw. De gezaraeniyke lengte der voorgestelde lijnen is 8800 M. Daar de heer Waldeck, secretaris der Holl. Maat schappij vau Lanbouw, dezer dagen naar de wereld tentoonstelling te Parijs zal vertrekken om de col lective inzending van land- en tuinbouwvoortbreng- seleu daar op te stellen en er tot 5 Mei n. s. te verblijven, zijn dc afdeelingsbesturen nitgenoodigd, in dien tyd geen andere stukken,op te zenden, dan die waarby spoed wordt geëisoht, en dan aan het adres vau den heer C. J. van der Oudermeulen, voorzitter der Maatschappij te 's Graveuhage. Een internationale papier-tentoonstelling zal van 16 July» tot 31 Augustus te Bcrlyu worden ge houden. Aangifte van inzendingen vóór 1 Mei a. s. De Ned. Herv. Predikantenvereeniging, zal op Woensdag 24 en Donderdag 25 April, te Utrecht in het gebouw voor kunsten en wetenschappen b|j- eenkomen. Ouder de te behandelen onderwerpen komt o. a. voor de voorloopig aangenomen veran dering van art. 38 en 39 van het reglement op het godsdienstonderwijsin te leiden door ds. J. J. van Toorenenbergen, van Rotterdam. Het voorloopig aangenomen gewijzigd reglement op het examen ter toelating tot, de Evangeliebediening; in te leiden door ds. J. C. Verhoeff, van Utrecht. Het huwelyk, beschouwd uit christelijk en sociaal oogpuntiu te leiden door ds. A. W. Bronsveld, van Haarlem. Welke zyn de rechten van de individueele geloofs overtuiging tegenover eene belijdende, tegenover onze belijdende kerk? in te leiden door ds. J. H. L. Roozeraeyer, van Middelburg. Beschouwing van den doop volgens het doopformulierin te leiden door ds. E. Barger, van Maassluis. Dagelijks komen er ongeveer 89 wagens met kisten op het Champ de Mars. Het groote standbeeld van Charlemagne zal iu een der paviljoens worden opge steld. Men is begonnen met het leggen van gras zoden. De Engelschman Adams, die het eerst van alle inzenders gereed wus met de installatie zyner inzending (van pottebakkerswaren), ontving van de Fransche werklieden een ruiker met het opschrift: //Heiji den eersten inzender. Leve Engeland. Leve Frankrijk.» Het paleis op het Champ de Mars zpu eerst 240.000 vierk. meters hebben ingenomen, maar met de bij gebouwen zal de oppervlakte 280.000 vierk. meters beslaan. Vroeger was besloten het Trocadero-paleis vau hout en pleister te maken; later besloot men liet paleis te laten staan, ook na de tentoonstelling. Hiervoor was een extra uitgave van 9 millioen «oodig. Wanneer de stad Parijs het paleis overneemt, zal het I daartoe 3 millioen bijdragen. Men schat de opbrengst van de afbraak der tentoonstelling op 10 millioen, de totaal uitgaven op 44 millioen frs. In eene vergadering van het departement Haailera der Maatschappij van nijverheid hield de hoofdin- 1 genieur tfan den waterstaat J. F Wt Conrad, lid van het bestuur, Zaterdagavond eene voordracht over de waterwegen van Amsterdam naar Rotterdam en naar den Ryn. Hij helderde zijue uiteenzetting van den tegeuwoordigen toestand dier wegen en vun de verschillende nieuwe ontwerpen op door kaarten eu teekeningen, en toetste elk der vier plannen, dat voor de verbetering van de vaart Amsterdam^-Goudaj Rotterdam, het meridiaanplan Waldorp (nieuwe vaart van Amsterdam naar Goriucbeni), het plan ter ver betering van de tegenwoordige Keulsche vaart (van Amsterdam over Utrecht naar den Rijn), en ten slotte het regeeringsplan (voor eene vaart AmsterdamDo- dewaard door de Geldersche vallei), aan de ver- I eischten die mochten en moeten gesteld worden voor een deugdelyken handelsweg, tevens te gebruiken voor het verkeer van oorlogsbodems binnenslands. Het eerste en het vierde te zamen voldoen z. i. in alle opzichten, en zijn thans dan ook in behandeling bij de Tweede Kamer; de kosten zijn geraamd op 26 millioen, met bijdragen van de provinciën Noord- eu Zuid-Holland voor aanleg en onderhoud vau deu weg/ A msterdamRotterdam. Een ontaarde zoon te Amsterdam, die in verregaande dronkenschap zijue ouders zoo mishandelde, dat genees kundige hulp moest ingeroepen worden, om de hun met steeneii toegebrachte woudtu te verbinden, is na een verhoor van den commissaris van politic naar de cellulaire gevaugeuis overgebracht. De on verlaat is even 18 jaar By den uitgever A. van Oosterzee te Amsterdam zijn thans de eerste drie bladen verscheneu vau „de wereldtentoonstelling in 1878 te Parijs.» De aflevering wordt geopeud met ecu welgelijkend portret va» Z, K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, eere voorzitter der Nederl, hoofdcommissie. Wyders kouten er een achttal andere afbeeldiugeu in voor, waaronder de Oud-Hollaudscbe gevel, ontworpen door den architect van den Brink. Het geheel maakte een zeer aangenamen indruk, en beantwoorden dc volgende afleveringen, wat netheid van bewerking betreft, aan de eerste, dan twijfelen we niet of de uitgever zal genoegen beleven van tija oudernetniug. Door den heer Jooet Thooft Giruta Piocardi &Co. te Delft wordt naar de tentoonstelling te Parys een tamelyk uitgebreide verzameling voorwerpen van delfttch aardewerk gezonden, die alle in zyn fabriek „de Porseleiuen flesoh,» vau het jaar 1672 dagteke nende zijn vervaardigd, voor eeu groot deel naar modellen eu teekeningen van den heer A. Le Comte, leeraar aan dc polytechnische school. Door <lcö Uitgever P. Noordboff te Groningen is het eigendomsrecht van De Kapitalist (utgave vau de H.H. Nygh van Ditmar te Rotterdam) aangekocht en zal dit Tijdschrift nu voortaau ver- eenigd worden met zyne uitgave De Nieuwe Finan cier, onder redactie van den Heer T. A. Huizeuga. Dit gunstig bekende Weekblad zul daardoor eene belangryke uitbreiding oudergaan en voortaan in veel vergroot formaat, zonder prysverhoogiug worden uit gegeven, terwyl het eerste uommer van den vierden Jaargaug voor ieder belangstellende op aanvraag gratis en San co verkrijgbaar ia. Door het Departement van waterstaat, handel en nijverheid is dezer dageu uitgegeveu eene statistiek der scheepvaart over 1877, le gedeelte. De eerste der staten, waaruit dit gedeelte bestaat, strekt ten vervolge of den ten vorigen jare uitgegeven staat, aanwyzende de strandiugeu, schipbreuken en andere ongevallen aan schepen overkomen op de kusten van het koninkryk der Nederlanden. Daaruau is thans toegevoegd een staat, aanwijzende de siraudingen enz. op de kusten der bezittingen en koloniën van het ryk buiten Europa. Verder wordt gegeven een staat, aanwyzende de strandingen enz. buiten de kus ten van hét koninkryk of zyne bezittingen en kolo niën, voor zoover daarvan door de Nederl. consulaire ambtenaren opgaven zijn gedaan. Een kaart behoort by <Ure statistiek. i-f-n» t Kapitein Boyto» heeft aan de „Phare de la Loire" gesohreven, dat hy den 20n Maart te 7 uur des morgens vau Tarifa (Snanje) vertrok en den 21n te 1 uur te Tanger (Marokko) aankwam. De overtochtc was zeer raoeilyk. Boyton kwam veel haaien tegen, doch zy lieten hem met rust; by zyn aankomst was hy half blind van de zon en vau het zeewater. Men verwachtte Boyton te Tanger niet en sommige Moo- ren, die op het geluid van zyn horen aan het strand wars* gekomen, liepeu hard weg, denkende den dui vel voor zich te zien. Boyton vertrok den 2ln weer van Tanger naar Gibraltar, ditmaal met een stoomschip. De arrondissementsrechtbank te Amsterdam be- handelde deze week de volgende alleraardigste rechts vraag Aan een welgesteld landbouwer werd namelijk ten laste gelegd, dai hij arglistig ten nadecle van deu eigenaar, een hond, een zoogenaamde mollenvanger, had opgevangen eu zich tocgeeigend. Het fraaie dier was weggeloopen toen hij met zijn meester diens rijtuig ge - >lgd bad, was daarop uil logeereu gegaan bjj een bloed ver want van dtzeu en opgevangen door of op last van deu beklaagde. De gestolen viervoeter was ter terechtzitting aanwezig en hield zich kalmer dau dikwijls ziju redelijke natuurgenooten plegen te doen. Uit bet getuigenverhoor was ge bleken, dat toen de hond bij den beklaagde door i den eigenaar was ontdekt, hij de afgifte aan dezen weigerde, op grond dat hij eerst schadeloosstelling j voor logis ep verteering moest hebben en dat bij 1 het opmaken van het proces-verbaal de beklaagde had verklaard den houd gekocht te hebben. De lubsituur-officier van justitie rar. Steeman hield de btèchuldiging vol en requireerde 4 dageu celstraf. D« verdediging door mr. Rud. Benjamins voorge dragen berustte op onderscheidene rechtsgronden, ontleend zoowel aan het Roineinsohe als aan het hedendaagsche recht. Na te hebben aangetoond dat de onwaarheid van het koopen bij het proces verbaal te berde g» bracht, niets af deed tot de vraag der arglist op het oogenblik der toeëigening, trachtte pleiter te bewijzen dat de hond de gewoonte om terug te keereu bij zijn meester had afgelegd; dat hij wel uit logeeren ging, maar evenals de altijddurende logé, niet meer dacht aan eigen huis en haard. Wanneer das die gewoonte by bet dier verdwenen was, raogt reeds volgens den Riumeinschen wetgever dë eerste de beste zich meester maken van een dier eu werd de logeergast of zwierbol het eigendom van den vanger. Voor het geval de rechtbank ecuter dit recht niet mogt toekeunen, was er nog voldoende grond bij de wet te vinden om het gedrag van den beklaagde te billy ken. Volgens artikel 1392 vau het B. W. toch, is hij, wiens belangen door een ander ziju waargenomen, verplicht aan dezen alle nuttige eu noodzakelijke uitgaven te vergoeden. De houd was verpleegd, verzorgd, gevoed door den vanger, die de hond mocht bewaren en niet be hoefde af te geven zonder vergoeding voor al die zorg. Dit recht vloeit volgens pleiter voort nit art. 1766 B. VV., luidende: De bewaarnemer is gerechtigd, het goed onder-rich te honden; *ot de volle voldoe ning van hetgeen hem ter zake dér bewaring ver schuldigd is. Tot nog toe is die v^dMling niet geschied en beklaagde verdiende, volgerij? «leiter, niet op de bank der beschuldigden te zittqjv»f jnaar eerelid te worden vau de Sopbia-vereeniging bescherming van dieren. De rechtbank spruk by gemotiveerd vonuis deu beklaagde vrij. Of het eert lid maatschap der genoemde vereeniging hem zal worden aangeboden, kon natuurlijk door de rechtbank niet #orden beslist. Londen, 1 April. Bij het Lagerhuis heeft de heer Hardy de aangekondigde koninklijke boodschap ingediend. Daarin wordt gezegdDaar, wegens den tegenwoordige» ataat tan raken in bet Oosten cn de hieruit toorttloeiende noodsakelijkheid van maatre gelen ter handhaving dea tredea eu bescherming van de belangen des Kjjks, rich naar de meerling van Hare Majeteits een geval van boogat driugenden aard voordoet, bedoeld in de daarbij betrokken wet, wenacht H. M. over verdere middelen roor den mili tairen dienst te kunnen beschikken en wordt mits dien aan het Lagerhuis medegedeeld, dat H. M. voornemens is, de legerreserve eu de militiereserve, of zoodanig gedeelte dezer troepen als H. M. noodig zal vinden, oumiddeljjk iu werkeljjken dienst op te roepen. Deze mededeeling werd met teekenen van goed* 1 keuring begroet. In antwoord op eene vraag van lord Hartington heeft sir Stafford Norlbcole medegedeeld, dat Enge land aan de Mogendheden eene circulaire betreffende den tegenwoordigen staat van zaken heeft verzonden, met verzoek om het oordeel dier Mogendheden om trent den toestand te vernemen. Het debat over de koninklijke boodschap is be paald op aanstaanden Maandag, de indiening der be grooting van uitgaven op aanstaanden Donderdag. Voorts heeft sir Stafford Norlhoote medegedeeld dat lord Salisbury de portefeuille van Buiteulandsche Zaken heeft aangenomen. Bjj het Hoogerhuis is de koninklijke boodschap door lord Beaconsfield ingediend en het debat daar over insgelijks tegen aanstaanden Maanda aan de orde gesteld. St. fetersburtfk 1 April. Iu de Russische bladen wordt gesproken ten gunste van eene recht- streeksche overeenkomst met Engeland. Versailles, 1 April. In de kamer van afge vaardigden heeft de heer Goblet het rapport voorge lezen over de wet op de amnestie, roods die door den Senaat is gewijzigd. De Kamer heeft daarop de wet zonder beraadslaging aangenomen. Do beer Frank-Chaveau heeft vervolgens het rapport ingediend over de door den Senaat eenigzins gewijzigde wet op den staat van beleg. Het rapport concludeert tot aanneming. Terechtzitting van Maandag 1 April 1878. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenanr van hel Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN tc Rotterdam. VEROORDEELD C. W. van de V., wijnkooper, wonende tc Gouda, tot twee boelen ieder van één gulden of gevang, van één dag voor iedere boete wegens des nachts laten losloopen van ziju lichtbruinen gladharigen houd op den openbaren weg te Gouda, terwyl die houd niet droeg een halsband met den naam dei eigenaars daarop. A. B koopman, wonende te Moercapelle, toi eene boete van drie gulden of gevang, van één dag wegens op den openbaren weg te Bleiswyk zonder toezicht laten staan van een met een ezel bespan nen kar. 11. V., arbeider, wonende te Gouderak, tot eene boete van zes gnldep of gevang, vau twee dagen en eene boete tan ééu gulden of gevang van één dag, wegens te Gouderak op deu openbaren weg zich in kennelijk beschonken toestand vertoonen en maken van nacht gerucht verstorende de rust der inwouers. A. de \V., metselaarsknecht, wonende te Gouderak, tot eene boete van zes gulden of gevang, van twee dagen en eene boete van één gulden of gevang, van één dag wegens te Gouderak op den openba ren weg zich in kennelijk beschonken toestand vertoonen en maken van nachtgerncht verstorende de rust der inwoners. C. B., landbouwer, en A. van T., arbeider, bei den wonende te Moercapelle, ieder tot eene boete van vijf gulden vijftig ceuta of gevang van één dag wegens te Moercapelle te zamen en in vereeni ging maken van nachtgerucht verstorende de rust der inwoners. P. L., arbeider, wonende te Zevenhuizen, tot twee boeten ieder van vijf gulden vijftig cents of gevang, van twes dagen voor iedere boete wegens op twee verschillende tijdstippen te Zevenhuizen maken van nachtgerucht verstorende de rust der inwoners. Burgerlijke Stand. GEBOREN30 Hurt. Dirkje Klazina, oudere J J. Sas •D 3. C. Koemenj. OstWtna, ouders 3. Brorkhuijzet» en M Zwanenburg 31. Cstharina llendrika, oadera 1 Puutsma en A A Tuinwau. Hubert Willem, oudera H. K. Uurcl eu M. C. Ackers Willem Hendrik, ouders L. A. lUbonw en H W. Snel. Netltje Cornelia, ouders A. Htparoa en J. M. Sas. Martians, ouders M. Dekker en A. M. Prin- senberg 1 April. Gerrit Jacob Jan, ouders A. J. de Moog en K. de Koster. OV F.Rl.KDENl April. K. Polak, 2 m L Reparou, 4 m. GEHUWD: 1 April. A> A. van Dorth en J. Mouchon. Getrouwd A. A. van DORTH EN J. MOUCHON, die tevens met wederzgdsche Familie, dank betuigen voor de vele bewjjzen van belang stelling, by hun Huwelyk ondervonden. Gouda, 1 April 1878. Heden overleed tot onze diepe smart ons geliefd eenig Zoontje LUCAS in den ouder dom van ruim 14 maanden, J. BREEBAART Lz. Gouda, M. BREEBAART- 2 April 1878. va» d*e Keeik. Op den 27 Maart II. overleed te Gm- venhage, in den ouderdom van ruim zeventig Jaren, onze geliefds Vader en Behuwdvader de WelEdele Heer J. C. BCK, weduwsser van Vrouwe C. W. tan Psbhh. J. A. ROEST van LIMBURG. C. M. ROEST van LIMBURG-Eac.

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2