"binnenland. BUYGENSSTRAAT N°. S. BUITENLAND. BuitenlanM Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIËN. INGEZONDEN. POLITIE. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. Gouda Gouderak: Stolwijk Haastrecht: Reeuwijk Waddinxveen De berichten zijn heden vredelievend. Toch blijft de onzekerheid, de ongerustheid bestaan. De een werpt de schuld op Rusland, de ander op Engeland, als niet ernstig den vrede te willen; te Parijs meent men dat Rusland alleen het congres wil laten bijeenkomen om een leening te kunnen sluiten en zich dan terug te trekken, maar bij zulke berichten rekent men te veel op de onnoozelheid der bankiers. In eene buitengewone uitgaaf van de Echo werd eergisteren medegedeeld, dat de Russische gezant aan lord Salisbury zeer bevredigende verklaringen heeft gegeven en daardoor de bijeenkomst der voorloopige conferentie was verzekerd. Men weet, dat de Duitsche regeering pogingen deed om de mogendheden over te halen tot zulk een voorloopige bijeenkomst, waarop de grootste moei lijkheden zouden worden uit den weg geruimd en die dan door een congres zou worden gevolgd. Een later bericht spreekt de juistheid van de in lichtingen der Echo geheel tegen. Oostenrijk dringt in zjjn antwoord op de circulaire van Salisbury aan op de noodzakelijkheid van een congres. Evenals de Time i deed ook de DSats een beroep op de bemiddeling van Duitschland. ï)e Nordd. AUg, Zeit. is zeer dankbaar voor dit toenemend vertrouwen der westelijke buren, maar gelooft toch, dat de Fransche pers nu wat al te jjverig wordt om Duitschland eene rpl op te dringen, die onder zekere omstandigden ook zijne onaangenaamheden hebben kan. „Te eer maken wij deze opmerking (zegt het blad), omdat de openbare meening in Frank rijk, voor zoover die uit de dagbladen kan worden gekend, hoe langer te meer naar Engeland overhelt." Nog altjjd onthaalt men elkander op allerlei ge ruchten omtrent wijzigingen in het Fransche ministerie, die geregeld door de republikeinsche bladen worden tegengesproken. Er zija er echter die beweren dat de republikeinsche bladen in deze handelen volgens het bevel hunner partij ten ciude het tegenwoor dig kabipet niet te verzwakkeu voor het geval dat hel blijven mocht. Voor de uiterste linkerzijde is de heer Martel als plaatsvervanger van den hr. Dufaure niet wakker geuoeg. Zij zagen liever den lieer Léon Renault tot minister van justitie beuoemd, bewerende dat voor de uoodïge hervormingen onder het per soneel der rechterlijke ambtenaren een krachtige hand wordt vereischt. Men spreekt ook van het aftreden van den minister vau oorlog, generaal Bord, en noemt den heer de Freyoinci, dej tegenwoordigen minister van openbare werken, als zijn opvolger. Het administratieve talent van laatstgenoemden wordt door allen gewaardeerd. Men herinnert zich welke bewonderenswaardige be kwaamheden hij tentoonspreidde, toen hjj in 187071 aan het hoofd van het departement van oorlog stond en de verdediging organiseerde. Men begrijpt echter, dat toolaug een maarschalk van Frankrijk pre sident der republiek blijft, er geen deukcu aan is dat een eenvondig „burger", hoe bekwaam ook, minister van oorlog worde. Men blijft nog altijd den heer Renan noemen voor een der vacaute zetels van de „Académie franyaise", mgr. Dupanloup en de partjj der hertogen hebben het altijd belet, dat een man, wiens wetenschappe lijke verdiensten bij alle beschaafden hoog staau aangeschreven, in deze geleerde vergadering zitting nam. Dooh het getij is gekeerd en huil verzet zal thans waarschijnlijk niet meer baten. De Itaiiaansche Kamer is tot 1 Mei uiteengegaan na het tarief van vechten met 191 tegen 80 stem men te hebben aangenomen. De president-minister Cairoli beloofde de vacantie te zullen besteden aan iet gereedmaken van de wetsontwerpen betreffende de lies- en belastinghervorming en de spoorwegen. De behandeling van het wetsontwerp tot invoering der inkomstenbelasting in Oostenrijk is door de Ka mer van afgevaardigden niet ten einde gebracht ■Zjj is gestuit op de quaestie der heffing vau opcenten op genoemde belasting. Aan de commissie van rap porteurs is opgedragen een voorstel omtrent dit punt te doen, waarna de Kamer op reces is gesoheiden. De Duiteohe protectionisten zijn in hun hoop op beter tjjden zeer versterkteen der liberale couran ten maakt echter de opmerking, hoe verkeerd het is om den gedrukten toestand van de nijverheid alleen op rekeniug van den vrijhandel te schuiveneeu goede oogst en het vooruitzicht op een betrekkelijk duurzameu vrede zouden, meent men hier terecht, heel wat beter helpen dan de kunstmiddeltjes, die de protectionisten willen beproeven. Een Sink voorbeeld, dat menige groote Staat zich ten nutte kan maken geeft Noorwegen. Na reeds de noodige fondsen tot officieele deelneming aan de Pa- rijsche tentoonstelling te hebben toegestaan, heeft de Vertegehwoordiging thans nog een crediet van 10,000 kronen geopend, teneinde een aantal werklieden naar Parijs te kunnen zenden, om dé expositie bij te wonen. De Belgiechc Senaat heeft het wetsontwerp, waarbij bijzondere kredieten aan het Ministerie van Oorlog worden toegekend, ter vermeerderiug van het mate rieel voor het leger en het bouwen van twee forten bij Rierre en Waelhem, op den oever van de Néthe, aangenomen en de supplementaire kredieten, ten be drage van ruim 800 duizend franken, voor openbare werken toegestaan. GOUDA, 18 April 1878. Vermits van het particulier entrepot voor wijn alhier geen gebruik meer wordt gemaakt, wordt dat entrepot ingetrokken. Z. K. H. prins Hendrik is gisteren bij zijne terug komst uit Duitschland aan het station van deu Rhijnspoorweg te 's Hage door 's koniugs adjudant barou de Possou, Zr. Ms. commissaris in deze proviucie, den burgemeester, deu militairen gouverneur der residentie en andere booge autoriteiten begroet en gelukgeweuseht. De prius reed door de rijen eener talrjjke volksmenigte langs de met vlaggen getooide straten naar zijn paleis, op weg met juichkreten be groet. De prius wuifde op het baloon van ziju paleis den duizeudeu minzaam toe. n'e wcuschen nog met een paar woorden terug ;omen op de feestviering van 11. Maandag bij gelegenheid van het 12l/a jarig bestaan van onze Hoogere Burgerschool. Werd in ons vorig nummer voornamelijk over de opvoering der Blijspelen gesproken, uitdrukkelijke melding ineeuen we thans nog te moeten maken, iu de eerste plaats van de opvoering van deit Schoolmeester. Uit de gedichten van don schoolmeester werden enkele lessen, ul. die iu de geographie, in de natuurlijke historie en in de logica, zeer aardig voorgedragen. Hetzelfde kan worden getuigd van de Heine contigue, die van taaie volharding eu Hinken muzikaleu aanleg de duidelijkste bewijzen gaf. Tot ous leedwezen kwam de muziek niet altijd tot naar recht; er was tijdens de uitvoering der muziekstukken nu en dan nog al leven in de zaal en hieronder leed dit gedeelte van het programma. Naar ons verzekerd werd, was dit zeer te betreuren daar de uitvoering zeer verdienstelijk was. Vóór de finale, mursch van den heer Vreeswijk, die zeer flink werd gespeeld, nam de heer Julius nog het woord om de jongelieden te bedanken voor alles wat zij hadden gedaan om dit feest op te luisteren. Onder instemming van het publiek verklaarde hij, dat zoowel de wijze vau uitvoeriug, als de voorbeeldige orde, die den gebeden avond, ja den geheeleu dag had gehcerscht, aanspraak bad op grooten lof. Na afloop der feestvierlug bleven op uitnoodiging van den heer Julins, de leerlingen en oud-leerlingen, de leeraars eu de oud-lccraar Mars nog eenigen tjjil gezellig bijeen. De nieuwe eigenaar van het logement aan de Brug te Waddinxvecn, heeft den leden van de Sociëteiten „de Unie" en „Vredebest" aldaar een café-chantaut en goochel-voorstclling aangeboden. Op beide avonden was de opkomst flink eu amuseerde men ziehuitstekend. Bij den raad van state, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is o. a. gisteren ingekomen een kon. bestuit van 5 April jl.in zake het geschil betrek kelijk de voldoening der bezoldiging van den cipier van het kantonnaal huis van bewaring te Leiden, geregeld door de gedep. staten van Zuid-Holland, met welke regeling de gemeenteraden van Aarlan- dervee, Alphen en Hazerswoude zich bezwaard achten. Bevestigd is het besluit van gedep. staten en de beroepen zijn ongegrond verklaard. Het voorloopig verslag omtrent het afdeelingson- derzoek bij de Tweede Kamer van het wets-ontwerp waarbij eene geldleening ten laste van den staat is voorgesteld, is verschenen. Het voorstel zelf had niemand verrast; enkelen begroetten het vooruitzicht op eene leening zelfs met ingenomenheid. Verreweg de meeste leden hielden echter vast aan het beginsel dat tot het aangaau eener leeDing eerst in onver mijdelijke gevallen mag worden besloten. Zij ont kenden evenwel niet dat de tegenwoordige toestand onzer finanoiën buitengewone maatregelen wettigde. Ter toelichting van dit oordeel werden in verschillende afdeelingen berekeningen' omtrent den stand onzer financiën en de behoeften der schatkist ter tafel gebraoht, die in het verslag zijn opgenomen. Ondersoheidene leden wezen op het verband der tekorten met de Indische toestanden. Zjj wezen er op dat een onmiskenbaar verband bestaat tusschen den Atchin-oorlog en den tegenwoordigen toestand. Zonder deze zoude thans het beschikken over batige saldo's aan de orde zijn in plaats van het dekken van deficits. Deze leden vroegen dus of niet, vóér het besluit tot leenen wordt genomen inlichtingen 'moeten worden gegeven omtrent dé tegenwoordige financiële verhouding van Indië tot Nederland. Zullen de bijdragen over 1876 en 1877 worden uitbetaald, ja dan neen? Zoo niet, is Indië dan niet bg machte tot eene geldleening over te gaan en de rente en amortisatie te dekken? Kan er dus niet een oorlogsleeniug worden gesloten voor Indië waardoor de achterstallige bijdragen kunnen worden geregulariseerd Dit denkbeeld Indië met eene oorlogsleeniug te belasten, werd als bedenkelijk be streden, vooral met het oog op de aanzienlijke sommen die als Indische baten in de Nederlandsche schatkist gevloeid ziju en zijn aangewend tot het bouwen onzer schuld. Overigens zou daardoor de noodzake lijkheid om ten laste van Nederland te leenen, niet worden outgaau. Was alzoo de meerderheid der leden overtuigd van de noodzakelijkheid om ten laste van Nederland, door buitengewouc oredietmiddelen, in de tekorten te voor zien, zeer vele leden hadden overwegend bezwaar om thaus reeds tot eene difinitive leening te besluiten. De tekorten van afgeloopen dienstjaren moesten door buitengewone credietmiddelen gedekt worden, maar de tekorten op loopende dienstjaren moesten gevonden door beperking van uitgaven of verhooging van belas tingen. Om te voorzien in het tekort van 18 millioeu tot ell met 1877, achtten zij uitgifte of beleening van schatkistbilletten raadzaam, om inmiddels den minister gelegenheid te geven een meer omvattend leeniugsplan te ontwerpen voor alle buitengewone uitgaven en een belastingstelsel tot dekking van alle gewone uitgaven. Vrij algemeen was men van oordeel dat het bedrag der leening op gecne goeue gronden berustte: bet is te veel om in de oogcnblikkeljjke behoeften te voorzien en te weinig voor de voortzetting en uitbreiding van publieke werken. Algemeen drong men er op aan dut de regeering een plan zou ont werpen, waarbjj, mede als grondslag voor de bepaling van het bedrag der geldleening, werd aangenomen, wat voor wezenlijke buitengewone productive werken in de eerstvolgende jaren behoort besteed te worden en, iu verband daarmede, eene aanwijzing zou geven van de verwachtingen omtrent de Indische financiën en de wijze waarop de regeering denkt te voorzien in de buitengewone uitgaven voor den oorlogstoestand op Sumatra en de buitengewone werken io Indië. De regeering hinkt op twee gedachten door niet te ondersoheiden dat het bedrag der geldleening zioh moet richten naar dat der te dekken tekorten en van door geldleening te dekken buitengewone uitga ven, maar dat de tjjd van uitgifte en de stortingstermij- nen zioh moeten regelen naar de behoeften der kas. Primo Mei aanstaande zal Natura Artie Magietra te Amsterdam 40 jaren bestaan hebban. Gedurende al dien tijd is de ijverige, onvermoeide beminnelijke Westerman directeur der scboone wereldberoemde inrichting. Van de onlangs te Deventer opgerichte crèches wordt tot nog toe weinig gebruik gemnakt. Het hoogste getal kinderen, dat er werd heengebracht, was twee per dag. Men is voornemens den leeftijd, thans bepaald van één maand tot één jaar te brengen op één maand tot drie jaar. Men sohryft aan de TV. R. Ct. Als eene opmerkelijke bijzonderheid, welk een eigenaardig licht werpt op het afmaken van verdachte koppels rundvee, verdient melding, dat in de afge loopen week in de gemeente Leimniden de over blijfselen van S3 zoodanige runderen zijn verkocht voor niet meer dan 66 per rund, terwjjl de ge zamenlijke kooplieden daarna de massa onder elkaar geveild en nistoen eene winst van p. m. 800. gedeeld hebben. Rekent men voor elke huid 10 van de primitieve opbreugat af, dan verkrijgt men voor elke koe eene waarde van 66, welke steeds door zoogenaamde knorsen gegeven wordt aan vee houders voor een uitgeziekt dier, dat, alvorens zjjn natuurlijken dood te sterven, de hals is afgesneden en dan uit den aard der zaak bjjna waardeloos is. Blijkens het voorloopig verslag over het wets ontwerp waarbg voorgesteld wordt een suooesslerecht te heffen in de rechte ljjn, achtten de meeste leden, die in beginsel daarvoor waren, de voorgestelde rege ling onvolledig, zoolang niet tevens de goederen in de doode hand aan eene periodieke heffing werden onderworpen. Men drong op zoodanige heffing aan, hetajj door aanvulling van de tegenwoordige voor- draent, hetzij hjj afzonderlijke wet. Van andere zijden werden verschillende bezwaren tegen eene sneoesaie-belasting in de rechte ljjn aan gevoerdzells verklaarden vele tegenstanders, dat zg aan bijna elke andere tijdelijke verzwaring van lasten boven dit middel de voorkenr zouden geven. Daartegenover stond echter hst gevoelen van hen, die de keuze der regeering geenszins zoC slecht vonden. In het Nieuwe eau den Dag dat gisterenavond te Amsterdam uitkwam ataat een verkooping te Stolwijk geannonceerd, die gisterenmorgen ten 9 ure gehouden werd. Dat heet met verstand adverteeren I Maandagavond is nabij deze gemeente op den Ned. Rijnspoorweg een wachthuisje geheel afgebrand. De oorzaak is toe te schrijven aan het wegwerpen van heete kolenasch door den voorbijkomenden trein. In den laatsten tijd zijn te Parijs vele valsche bankbilletten van 100 fr. in handen gestopt, zoodal verscheidene bankiers reeds op bijzondere maatregelen van voorzorg bedacht waren, ten einde niet bet slachtoffer te worden van dergelijk bedrog. Thaus is de bende, die de biljetten vervaardigde en reeds bijna, een jaar lang te vergeefs werd opgespoord in handen der politie. Ziehier onder welke omstandig heden de daders zijn gevatEen fijn gekleed heertje, van omstreeks achttien jaren, kwam Zaterdag in de de magazijnen van het Louvrekocht er eenige kleinigheden en reikte een bankbiljet van 100 fr. over. De kassier bekeek het, zag dat het valsch was, en zeide het aan den kooper. Valsch? vroeg deze. Meteen haalde hij een echt bankbiljet van 600 fr. uit zjjn brieventaach, zeggende: ziedaar een ander van 600 fr. Hij wilde nu het eerste biljet terug hebben, maar de kassier gaf het hem niet en ontbood heimelijk eer. commissaris van politie. Om bet heertje op te houden, wendde de kassier voor, dat fijn kat niet ruim genoeg was voorzien om van het biljet van 600 fr. terug te geven en gelastte by met een veelbeteekenenden wenk een der bedienden het biljet by de hoofdkas te gaan wisselen. Mid delerwijl werd het jonge niensch door eenige oppassers in .het magazijn in 'toog gehouden tot dat de commissaris van politie kwam. Deze legde bij zijne komst dadelijk de hand op den bedrieger en bracht hem naër het commissariaat, waar hij hem ondervroeg. Aanvankelijk weigerde hjj elk antwoord. Doch ten laatste, ziende dat zwijgen niets zou baten, bekende hij alles en noemde tevens al fijne mede plichtigen. Korten tijd daarna was de bende, die tare werkplaats had in de Rue Villedo, iu verzekerde bewaring. Zij bestaat uit zes personen. De druk persen, de inkt, het papier eu alle ti in de werkplaats gevonden. Ook waren er 550 biljetten a 100 fr. voorhanden, alle van serie F no. 1141 geljjk er eeu in het magazijn van het Louvre was aangeboden), gereed om te worden uitgegeven. Het bestuur der Fransehe bank beeft den kas- Een Zilver Cilinder HORLOGE piet Stalen Ketting, een Mand met WASCHGOED zonder adres, staande op de Punt. Mijnheer de Redacteur t Door u werd voor eenige dagen de uitgave aan gekondigd van een drietal bjj verschillende uitgevers uitkomende dominésbriefjes, en tevens werd door U met een enkel woord in 't licht gesteld, dat het publiek daar weinig bij profiteerde wijl men nu veel later weet dan eertijds wie er preeken. Het wordt echter nog erger. Vroeger gaf het ééne briefje altijd juist en accu raat aan wie er preekten en wanneer er kerk was. Thans is dit niet meer 't geval. Het predikauten- briefje uitkomende by den heer Maaskant wijst aan Remonetranteche Gemeente Goede Vrijdag des voor middags om l<>Vs ure kerk, waar zal optreden Ds. Scheltema. Welnu zij die daarop afgaan, zouden bedrogen uitkomen. Er wordt op die dagen niet des voor middags aldaar kerk gehouden en Ds. Sebeltema zal zich dien dag niet doen hooren. Doch dee avonde om 6;urc zal de proponent Beyermau optreden. Gjj ziet, zij die zich door 't briefje laten voorlichten komen ter kerke als er niet gepreekt wordt, komen een dominé hooren die niet optreedt. Om te voorkomen dat er morgen velen gedupeerd worden, en om den wensch te uiten dat er meer accuratesse worde gebruikt bjj de samenstelling van het briefje verzoek ik U opname dezer regelen. Achtend, Uw Dienaar, K. Terechtzitting van Woeusdag 17 April 1878. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar MinisterieMr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD C. J. C. P., pjjpenfabrikant, wonende te Gouda, tot twee boeten ieder ran tien gulden of gevang, van twee dagen voor elke boete wegens in de maan de inkt, het papier eti alle toestellen zijn den Januari, Februari eu Maart 1878 in zijn pijpen- 1 fabriek te Gouda <n zijn dienst als pijpmakersjongens (rolders) werkzaam hebben van twee jongens beneden de twaalf jaren. N. R., bouwman, wonende te Zevenhuizen, tot twee boeten ieder van drie guldsn of gevang, van één dag voor elke bbete, wegens op den openbaren weg binnen de gemeente Moordrecht niet behoorlijk besturen van een met een paard bespannen kar en daarmede woest en onverstandig rijden. J. S., baanspinner, wonende te Moordrecht, tot twee boeten ieder van drie gulden of gevang, vau één dag voor elke boete, wegens op den openbaren weg binnen de gemeente Moordreoht op twee ver schillende tijdstippen branden van een vuur in de open lucht. J. K., scheepstimmerman, P. B. koopman, L. L., eene boete van drie galden of gevang, van één dag wegens vastleggen van twee honden voor een kar gespannen, aan een boom aan den openbaren weg binnen de gemeente Hekendorp. VRIJGESPROKEN: S. v. R. pjjpenfabrikant, wonende te Gonda, van de aanklacht te Gonda in tjjne dienst als rolders werkzaam gehad te nebben twee jongens beneden de twaalf jaren. G. v. H., aannemer, wonende te Ouderkerk a/d. IJsel, van de aanklacht een met een paard bespannen kar zonder toezicht te hebben laten staan op den openbaren weg binnen de gemeente Moordrecht. sier van het Louvre, aan wien men do ontdekking der bende te danken heeft, laten geluk wenschen met zijn kloek beleid. Men heeft den burgemeester van Leipzig, dr. Oeorgi, op 1 April leeljjk beet gehad. Hij ontving een telegram uit Dresden, geteekend door den Pruiaischen gezant aldaar graaf Solrns, houdende mcdedeeling, dat de totstandkoming vau het Kuropeesoh congres was verzekerd en dat dit te Leipzig zou worden gehouden, zoodat onmiddellijke overkomst des burgemeesters naar 1 landbouwer, allen wonende te Reeuwijk, ieder tot Dresden ter bespreking van een en ander noodzakelijk eeue borte vau één gulden of gevang, van één dag was. De burgemeester stoomde met de snelheid des winds naar Dresden, om daar te worden herinnerd aanprimo April. Dat de spoorwegdieven ook oognac lusten, onder vond dezer dagen een ingezetene van Zevenbergen. Het kistje met proefflessohen cognac, dot hy verwachtte, bevatte wel hooi, maar van oongnao was geen quaestie. Uit Breda meldt men: De eerste asperges van den kouden grond zjjn bjjna bjj deze stad reeds gestoken. Spoedig verwacht men dit artikel aan onze markt. Het is bekend, dat de eerste asperges nit de omstreken van Breda met duizenden door Europa worden verzonden. Aan den collectebrief van 't fonds voor nood lijdende kerken en personen der Ned. Herv. kerk ontleenen wjj het volgende: Van bet bedrag, waarop voor dit jaar naar ge wonen maatstaf kan worden gerekend, was ten vorigen jare bij dringende behoefte tot herstel van kerken en pastoriën reeds over bjjna f 8000 beschikt. Daarbij bracht de laatstgehouden jaarljjksche oolleote 500 minder op dan in het naastvoorgaande jaar. Dientengevolge was er in bet geheel 17,800 be schikbaar. Daartegenover stonden de aanvragen van 88 gemeenten, waarvan de ondersteuning geen uitstel gedoogde, dooh naar de meest zuinige berekening eéne som van 58,000 vereisohte; zoodat deze som het bedrag der besohikbarc middelen met ongeveer 40,000, overtrof. Gevonden en aan het Bureau van Politie alhier gedeponeerd wegens te Reeuwijk bjj de exercitien met de braud- bluschmiddelen uiet tegeuwoordig ziju zonder ge gronde redenen van verschooning. T. K., arbeider, wonende te Reeuwijk, tot eene boete van drie gulden of gevang, van één dag we gens op den openbaren weg binnen (le gemeente Reeuwijk los en zonder toezicht laten loopen van zes hem toebehoorende schapen. L. V., koopman, wonende te Gouda, tot eene boete van drie gulden of gevang, van één dag, wegens als geleider van een met twee honden bespanden kar die kar zonder toezicht op den openbareu weg binnen de gemeente Nieuwerkerk a/d. IJsél laten staan. L. O., landbouwer, wonende te-Reeuwijk, tot eene boete van tien gulden of gevang, van twee dagen, wegens laten loopen vau eene hem toebehoorende koe op het Jaagpad langs het gekanaliseerd gedeelte van den Hollandschen IJssel binnen de gemeente Reeuwijk zonder vergunning van den ingenieur van den waterstaat. J. S. L. C., koopman, wonende te Gouda, tot tene boete van drie gulden of gevang, van één dag, wegens als geleider van een met twee honden bespannen kar zitten op die kar onder het rjjden op den openbaren weg binnen de gemeente Reeuwyk. J. O., landbouwer, wonende te Reeuwyk, tot eene boete van drie gulden of gevang, van ééu dag, wegens als geleider van een met twee honden bespan nen kar zitten op die kar onder het rjjden op den openbaren weg binnen de gemeente Reeuwijk. B. de B., koopman, wonende te Gouda, tot eene boete van drie gulden of gevang, van één dag wegens als geleider vau een met drie honden bespannen kar zitten op die k<7r onder het rjjden op den openba ren weg binnen de gemeente Hekendórp. J, van T., koopman wonende te Reeuwyk, tot GOUda, 16 April. Bjj kleinen omzet was de stemmiug flauw. Poldertarwe puike 18.a 13.86. Mindere ƒ10.a 11.Rogge, puike 8.75 a 8.85. Mindere 7.-1/ 7.60. Voer 6.35 6.60. Gerst, puike 7.75 a 8.85. Minders 6.76 jl 7.85. Haver, zware 6.a 5.75. Ligte, 4.— a 4.75. De veemarkt met goeden aanroer, alle soorten werden tot ongekende hooge prijzen verkocht, magere varkens en biggen, alsmede schapeu ving verkocht. Aangevoerd 89 partijen kaas, prijzen van ƒ86. a 80.—. Goeboter, 1.30 a 1.40. Weiboter 1.10 a ƒ1.80. GEBOREN.- 14 April. Willem, ouden H. J. Maree en A. Verdries 16. Johanna Wittulmisa Cathariaa, oodere J. F. sao Vugbt en S. ssn Emmelo 17. Rachel Tobia», onder» M. A. Trybit» en A vnu Tjjo. OVERLEDEN: 15 April. H Oaallaman. 4m. r- P. sea Lecewen, lj. 5 ta. 16. J. boot Ij. J. Streser, 1 d. 17 E de Keizer, Se. I. Begeer, S» j. ld. F. sen Minderhout huissr. san N. Prineenherg, 78 j. GEHUWD: 17 April; D. Horemnn en L. Prine. A. Jut co S. Wilschut. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 10 tot 17 April 1878. Moordrecht: GEBOREN: Wonter Johannes, ouders W. do Water eu L. rsu Breugel. Corneli»f onder» F. een den Dool en A. Wink. e OVERLEDEN: J. r»o der Weyde» 3w. L. Boert 4j. T. Bakker, weduwe J. Plak 75 j. GEBOREN Hendriks, onder» P. Nobel en H. van den Otem. GEBORENGerrit, oudera P. Stoppelenburg en K. de Braga. OVERLEDEN.- D. Boom 75 j. B. Ungertk 9 ai. Oa\DERTROU W DJ eau dtr Wy ugsard en i>. W. eau Dam GEBOREN; Lsmberta Clssina, oaders B. van der Sprong eu J. Compter. Lamberts Alula, ouder» C. Straver en M. Overes. Margaretha, ouder» C. kemp en E. Kompier. GEBOREN; Neeltjt, onder» Vermeulen eu A Steehou wer. Adrianu» Hendricus, ouder» G. Screnhorea eu H. I de Wit. GEBORENGernt Gysbsrta» Johannes, onder» P. ren der Zwaard en M, B. ren Ree. - Frederikua, oudera G. Rooeeboom en J Kruithof Cornelia Wilhemiua, ouder» K. Buurman en S. A. de Bleoourt. Johanna, ouders W. de Krnijf en C. Broekhuizen. ONDERTROUWD: P. Kroes en P. Noordam. B. ren Hryniogen en C. Nieowenhnieen. Getrouwd D. HORSMAN L. PRINS, die ook namens wederzjjdsche familie dank be tuigen voor de vele blaken van belangstelling. Gouda, 17 April 1878. Bevallen van eene Dochter, A. TRIJBITS-van Tun. Gouda17 April 1878. Strekkende deze tot bijzondere en algemeeqe kennisgeving. V Heden overleed in den ouderdom vaq. negen en dertig jaar, mijn geliefde oudste zoon ADRLANU8, in leven Timmerman. De Wed. M. BEGEER- 8.'- Woensdag, 17 April 1878. van dm Ham. Het KANTOOR van den Arrondisaement- Betaalmeester te 'e Gravenhagc zal van af den 23 dezer GEHOUDEN WORDEN in de

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2