i#Il mmmwm. I MI11I! REPAREEREN 2a5 Kostgangers M. A. TRIJBITS" Laatste Berichten. ADVERTENTIÉN, Gezondheidsbier. MALZ-EXTRACT, Albert Kraehmer, te Bresden. Slijm- en Maagpillen. Burgerlijke Stand. Gez. KOOREVA AR, PETRUS SPEK DIRKJE RIJWEG ÉÜi J. KOETSIER. Gouwe, GOUDA, TAILLEUR, is verhuisd naar de Zeugstkaat, Wijk G. No 10, zijnde het huis vroeger bewoond door de familie DUTILH; hij blijft zich voor de Nieuwste Modellen in het vak beleefdelijk aanbevelen. Gez. van den BERG Pillnitzerstrasse, No. 46. per maand ran huur deden en 3890 waarvan de maandhuur 9 francs niet te boven ging. Onder de kuriositeiten die op de wereldtentoonstel ling te Parys te zien zullen zijn, wordt o. a. uu reeds ii.tiding gemaakt van een inonstervat uit Hongarije, en dal dienen moet om een staaltje te geven van hetgeen d»t beioeinde eikenwouden aldaar aan hout kunnen «plevcren. Dit vat namelijk is zoo groot, dat het 140 a 160 personen bevatteu kan. Het heeft ongeveer 10,000 floryuen gekost, eu zal te Parijs in elkaftr gekuipt worden. De duigen vufden drie spoorwaggons. Ouder de curiosa, welke op de Parijsche Wereld tentoonstelling zullen prijken, noemt :nen een micros copische uitgaaf van la Divina comedia van Dante, als drukwerk te Padua uitgevoerd. Dat boek is iets langer dan een, vingerlid en zal als charivari aan een horlogiekettiug kunnen gedragen worden. Het te Padua verschijnend blad Bacchilglione zegt dat de verzen met tóó kleine letters zijn gedrukt, dai geen oog, dat niet met een goede loupe is gewapend, het kan lezen, en daar, na het afdrukken van de op laag, de distributie onmogelijk zal zijn, zal men de letters moeten smelten. Dit lilliputisch werk zal in Jood fluweel metzil- vereu krammen worden gebonden. Men vraagt, welk het nut i9 van dezen arbeid, die de oogeu van minstens een paar werklieden moet hebben bedorven. j Op 17 Mei a. s. zal te Rotterdam ten raad huize door B. en W. worden uitbesteed de concessie voor den tyd van 40 jaren voor het aanleggen en exploitee- ren van tramwegen, ter gezamenlijke lengte van on geveer 10 K. M., naar de dezer dagen door den Raad definitief vastgestelde voorwaarden. Gelyk bekend is, bestaat in de koloniën Frederiks- en Willemsoord leerplicht, zeker wel van de oprich ting der Maatschappij van Weldadigheid af, nu 60 jaar geleden, en dit is zeer zeker met de aller gunstigste resultaten. Telken jare heeft, ten overstaan' eener. commissie, ccn eindexamen plaats en worden alleen die leerlingen, welke voldoende onderwezeu zijn, ontslagen. D aar-enboven worden aan de nitstekeude leerliugm diploma's uitgereikt. Zoo ook dezer dagen we der. Nu ontvingen 12 leerlingen van den hoofdonderwij zer Pol, 3 van den hoofdonderw. Rodenboog, beiden te Frederiksoord, en 6 van den hoofdonderwijzer Meijer Dress, te Willemsoord, een diploma. Het examen werd afgenomen door verschillende onderwijzers, in tegenwoordigheid van eene commissie, bestaande uit den directeur en de onderdirecteurs der Maat schappij en de beide predikanten te Frederiks- en Willemsoord. In het op Celebes gelegen district Gorontalo ziet het er allertreurigst uit. Blijkens zeer vertrouwbare particuliere berichten heerscht daar felle hongersnood onder eeue bevolking van 60,000 zielen. Er is ge brek aan alle voedingsmiddelen. Volgens de Sum Ct. zou de opstand in de Bat- tak-lauden zich uitbreiden. Naar de Javascke Ct. te oordeelen zal de opstand echter niet veel te be duiden hebben, daar er tweedracht zou bestaan bij den vijand. Te Samarang ziet het er niet beter uit met den gezondheidstoestand daar in de laatste week vele plot selinge sterfgevallen te betreuren waren. In den handel blyft het lusteloos. Zie hier de afloop der inschrijving voor gouver- nementswi»els op 11 dezer. Ingeschreven ad. a 100 pCt. 18,000, a 100% pOt. 77,574, a 101% pCt. 564,500, gegund 101% pCt. 7,830.000, hiervan gegund 23%pCt.; a 102 pCt. 2,500,000 niet gegund. Totaal ƒ10,990,074. (Bat. Hand.) By kon. besluit van 11 April 11. is vernietigd het besluit van burgemeester en wethouders der gemeeute Krabbendyke, van 6 Febr 1878, betrekkelijk de be noeming van J. Nierstrasz, pred. by Ned. her vormde gemeente aldaar, tot tydelyken serfretaris en tydelyken ontvanger van ecrstgemelde gemeente. De veririetigiog van dat besluit heeft plaats op grond dat, volgens de artt. 98 en 102 jetis artt. 62 en 23A dtr gemeentewet, de betrekkingen van secretaris en van ontvanger onteretnlgbaar zijn met die van geeste lijks of bedienaar der godsdienstdat wel is waar, by de artt. 105 en 119 der gemeentewet, de regeling dei wijze van tijdelijke vervanging yaa den secretaris en van den ontvanger aan den gemeenteraad is over gelaten, maar dat hieruit niet volgt, dat by tijdelijke benoeming de voor eene definitieve benoeming gestelde vereischten moeten geacht worden niet geschreven te zyn, omdat de wetgever zoodanige onderscheiding tnssohen tydelyke en doorloopeude benoeming niet heeft gemaakt Voor de Parijsche tentoonstelling zijn uit Amster dam en Rotterdam, behalve de verzendingen vanwege f het gouvernement of de hoofdcommissie zelve, ver zonden 1705 collis in 61 wagens. Naar het Nod. Vverneemt, heeft zich te Amsterdam eene commissie gevormd, omteIJmuiden dusdanige inrichtingen te maken, dat die plaats biunen korten tijd eene badplaats worde. Te New-York is een «vrouwen-hotel" gesticht Het is bestemd om vrouwen te herbergen, die van haren arbeid leven moeten. Elke dame betaalt 5 dollars b weeks en heeft danrvoor al wat zy verlangt, ook het gebruik van de bibliotheek, de badkamers, de salons enz. Eeuige jaren geleden werd het plan ontworpen om soortgelijke inrichting ook in den Hang te vestigen. Maar de pogingen mislukten. Voor. honden en katten is er een asyl opgericht, maar voor dames een toevluchtsoord tot stand te brengen, ging niet. Dat zijn maar menschen. {Arnh. Ct.) Npar de Wageningiche Ct. bericht, is ds. Kalshoven, predikant te Ede, door eeu geestverschijning aange spoord, om Z. M. den Koning persoonlijk te gaan verzoeken den bijbel weder op de scbolen toe te laten. Hij reisde daartoe naar den Haag, maar werd aan het paleis door bedienden, die 'hem altijd volgens de IFag. CL voor een bedienaar der be grafenis aanzagen, afgewezen. Hij hoopt echter; wanneer de Koning Amsterdam bezoekt, de reis te hervatten. Iu de Amerikaansche bladen vindt men het vol gende geval vermeld: Een tandmeester te Phila delphia, zekere Winslow, zou eene vrouw een kies trekken, en diende haar tweemalen chloroform toe. De tfveede dosis doodde haar. Er werd een genees kundig onderzoek ingesteld en de coroner bracht bet volgende verslag uit: „Mevr. Elizabeth Nelly is dén 28sten Maart 1878 overleden ten gevolge van de chloroform, naar door den tandmeester Winslow toegediend, en wij zijn van meening dat deze, door het toepassen van zulk een sterk werkend middel, zonder vooraf den toestand zijner patiënte onderzocht hebben, bewijs heeft gegeven van onwetendheid, die straf verdient." De echtgenoot van de overledene was by het voor lezen van dit verslag tegenwoordig; toen dit geëin digd was, vloog hij met gebalde vuist op den tand meester aan en zou hem geworgd hebben,, indien men niet tusscheubeide gekomen was. Winslow had eene borgstelling aangeboden, maar de rechter heeft die niet aangenomen en zijne voor* loopige inhechtenisneming bevplen. De permanente toegangkaarten voor de Parijsche tentoonstelling worden slechts afgegeven na overleg ging van het photographisch portret vau den verzoeker. Chevreul, de beroemde directeur van bet Museum van Natuurlijke Historie te Parys, wilde zich aan deze formaliteit niet onderwerpen. Daarop heeft Krantz hem een speciale kaart gezonden met een anagram van de letters van zijn naam. Iemand vroeg Krantz hoe hij doen zou, iudien anderen hun portretten weigerden„Als ge nog iemand weet, die 50 jaar lid van het Instituut is, dan zal ik een middel be ramen" antwoordde Krantz. In een Oostenryksche landbouw-courant wordt melding gemaakt vau eeu genezing van jicht door bijensteken. De vrouw van den inzender van dat berioht leed jaren lang aan jicht, in zoo hevige mate, dat (Je eene arm verlamd was. Zij hoorde van een boer uit de buurt, wiens jichtpijnen geweken waren, nadat hy toevallig door een bij gestoken was. Zy besloot de proef te nemen en liet zich drie byen op den arm plaatsen, die zoolang daarop gedrukt wer den, tot men kon aannemen, dat zij haar gif blaasjes geheel geleegd hadden. De arm zwol natuurlijk ge weldig op, maar /ceds den eersten nacht daarna kon de vrouw rustig slapen, hetgeen huar in lang niet gebeurd was, en weldra kreeg zij het gebruik van haar arm terug. Een belangrijke zaak werd dezer dagen voor de rechtbank te Amsterdam behandeld, nl. een Vervol- ging tegen B. C., agenten der Duitsche crediet- en spaarbank var. Engel, te Berlijn. De bekl. hadden op 18 Aug. 1877 in een koffie huis met zekeren Hoogenes een contract gesloten, ten gevolge waarvan deze overeenkomstig de stututen der bank, toetrad tot een „gezelschap" van deelhebbers, waarvan elk zich verbindt gedurende 36 maanden elke maand 45 te betalen, aan het einde waarvan hy voor dezen inleg van 1620, ontvangt een Me talliek van 1000 flor. en tien diverse lootjes, terwijl hij iiimiddels, met het „gezelschap" van nog vieren twintig anderen (elk dus voor één vijfentwintigste) recht heeft op de eventueele premiën, die intussohen op de 250 lootjes zouden mogen vallen. Intusschen, onmiddellijk nadat het contract tot stand was geko men, werd het met wederzydsck goedvinden veran derd in een ander, van eenvoudigen yerkoop, waarbij B. C. zich (naar hun bewering en privé) ferbonden, Hoogenes diezelfde effecten en lootjes' in onmiddei- lijken' eigendom te leveren en zonder dat hy verder met het spel der bank iets zou te maken hebben. Dientengevolge werd de prijs der stukken nader berekend, iu dier voege, dat men (na uit het Han- dttiblad geconstateerd te hebben, dat de waarde van den florijn 1.20 bedroeg) aan Hoogenes voorre kende, dat een stuk van 1000 flor. derhalve met 1200 moest betaald worden, terwijl de prijs der lootjes op andere wijze werd berekend, zoodat de kooper in het geheel 1317.75 moest storten. Dit cijfer was, naar den marktprys, ruim 500 te hoog. Daarop door het O. M. wegens oplichterij vervolgd, requircerde de sub9t.-offic. van justitie, Mr. A. J. Karseboom, nadat was gebleken dat meergenoemde bank van de verschillende inlagen, door de deel hebbers gestort, ongeveer een derde tot de helft in den zak steekt, zonder daar tegenover eenig wezenlyk risico op zich te nemen, een strenge straf, voor beide beklaagden een cellulaire gevangenisstraf van een jaar. Mr; K. Hazclhoff Roelfsema, voor beide beklaagden als advocaat optredende, voerde drié rechtsgronden aan, die tot vryspraak of ontslag van rechtsvervol ging moesten leiden. Donderdag aanstaande uitspraak. De internationale tentoonstelling van honden, door de Nederlandsche Jachtvereenigiug Nimrod uitgeschre ven, zal, gelijk reeds vroeger gemeld is, plaats hebben op Zaterdag 22 en Zoudbg 23 Juni a. s. op het landgoed Sonsbeek, by Arnhem. Het programma is dezer dagen verschenen. De tentoonstelling is verdeeld in twee afdeelingen, écne voor jachthonden, eene andere voor niet jachthonden. Voor de eerste afdeeling zullen worden gegeven een eereprij8 ter waarde van 100, 52 gouden, zilveren en bronzen medailles, en voor de tweede ook een eereprys ter waarde van 100 en 29 gouden, zil veren en bronzen medailles. De Engelscben, op het punt van reclame en hum- bug durf-allen, hebben thans een sterk sprekende formule uitgévonden, om op de aanplakbiljetten hart verscheurende spektakelstukken te keuschetsen. Het great attraction is niemendal; maar bied eens weder stand, als ge leest wat zij nu b. v. achter de aan kondigingen yan de opvoering der Twee wezen laten volgen Two handfeerhief Play Met andere woor den: eeu stuk, waarbij men twee zakdoeken kan nat huiion Dezer dagen werd aan een der bureaux tan politie te Parijs eene vrouw opgebracht, die haren aange spannen ezel zoo geweldig sloeg, dat eeu der leden van de vereeuiging tot bescherming tan dieren haar niet alleen den knoestigen stok, waarvan zy zich bediende, ontrukte, maar tegelyk de bulp der open bare macht inriep* oin haar, volgens de wet van 2 Juli 1860, te doen boeten voor hare handeling. Voor den commissaris gebracht, ontkende zy volstrekt niet dat zy het dier onbarmhartig geslagen had, maar zij voegde er bij u\ Is nogal de moeite waard,, zooveel omhaal voor een ezel te maken. Wie trekt er partij voor my, als myn man my slaat? Laatstleden Maandag was het geheele stadje Wels, in Oostenrijk, in volle opschudding. Er liep een gerucht dat de brievenbesteller Bauer, algemeen be kend door zijne vlugheid en voorkomendheid, ver moord was. Weldra had het zich bevestigd. De man was den vorigen dag op zijn gewonen tyd de stad ingegaan, om brieven met geld te bezorgen en sints dat oogenblik vermist, waarna men in den vroegeu ochtend in eene druk bezoohte straat zyn tasch had gevonden. Eenige uren later was alles reeds ontdekt. In den voormiddag, omstreeks 10 ure, kwam namelijk in een huis aan de Ringstrasst de eigenaar het een en ander nazien en vond daar in een kelder onder eeu hoop asch het lyk van den vermisten persoon, met eene zware wond aan het achterhoofd en een houw over het gelaat. De ver denking viel terstond op den zilversmid Gebhardt, die in dat pand een winkel en woonkamer had. Bij onderzoek vond men op zijn bed, aan zijne klee deren en overal in de kamer, alsook van daar langs den gangmuur tot aan den kelder sporen van bloed. Natiiurlijk werd hy terstond gearresteerd. Toen hij daarop zou worden weggevoerd, verzocht hy, zijne laarzen te mogen aantrekken. Dit werd^hem toege staan en van die gelegenheid maakte hy gebruik om snel een glas te grypen, hetwelk op tafel stond en dat hy in een enkelen teug tot op de helft ledigde. Nauwelyks had hij dit gedaan, of hij viel neder en eenige oogenblikken later hadhy den geest gegeven. Of hij dat sterkwerkend vergif toevallig, dan wel met voordacht in gereedheid had, zal ver moedelijk wel altoos een raadsel blyven. Bij de huiszoeking vond men eene som van 7000 gulden in den haard verborgen. Cryplotypie heet een nieuw photographisch proces door middel ifnarvon op palmbooraenhout photogra- pbieën kunnen genomen worden. Tot dusver was het niet mogelijk langs photografi9chen weg andere als bruine of grauwe beelden te verkrygen, eene kleur die het werk van den houtsnijder zeer bc- moeielijkt. De methode, welke de heer Arthur E. Smith te Londen aanwendt, neemt al deze hinderpalen weg, want het is hierbij niet uoodig het hout in het water te dompelen of te wasschen, ook, ook is er geen praepareering noodig of wordt er oollodium aangewend. Het photographische proces wordt on middellijk op het hout uitgevoerd en men verkrijgt een duurzaam zwart beeld van het gepbotografeerde voorwerp. De uitvinding heeft in elk opzicht vol- komeu bevredigende resultaten opgeleverd. Boekdr. Nieuwsblad. Aan het mail-overzicht van het Bat. Hand. leest men: De gerechtigheid treft eindelijk de deelnemers aan ketjoepartijen. Het werd hoog tijd. Bij vonnis van den crimiqpelen rechter te Djokjakarta van 7 Maart jl. zijn er veertien ter dood veroordeeld. Twijfelachtig is het intusschen of de voltrekking ook van dat vonnis afschrikkend zal werken. De Mataram althans wil weten, dat een der booswichten na zijne veroor- decling gezegd zou hebben„dat zal eene prettige verrassing zijn als wij zoo gezamenlijk in den hemel komen." Bekend is het dat de inlander den dood slechts dan vreest, wnnneer deze gepaald gaat met de afscheiding van het hoofd van den romp. Van straffen en strafrecht gesproken, mogen wij niet onvermeld laten de kolossale toeneming der mili taire strafzaken, en de harde straffen, welke wprden opgelegd. Dit is toe te schrijven, aan het overbrengen by de krygsraden (toet appel op het Hoog Militair- gerechtshof) van de vroeger disciplinair afgedane zaken. Dientengevolge wordt thans het minst beteekenend feit dienstweigering, gaat de vaak geprovorceerde tegen kanting, hoe verklaarbaar, hoe vol verschooning ook, wijl bet werkwoord „zoeken,, op allerlei wijze in het Indisch militair wezen verbogen wordt, door voor insubordinatie. Overweegt men nu daarbij, dat vqr- reweg de meeste .militaire delicten iu Indic worden gepleegd iu dronkenschap, dan kom|t men tot de ervaring, dat het drankverbruik op treurige wijze de bataljons dunt en daarentegen de ipilitairCgevan- ge nissen vult. Te eer moet de algemeene aandacht op dit euvel worden gevestigd, wijl de menigvuldige Belgen en Franschen in de Indische gelederen niet relden, om niet t^ zeggen meestal, de heersbhende strafmanie explqitcereu, om zoo doende vair den militairen dienst ontslagen te worden. Zoo is ook de militaire strafrechtspleging, in plaats van afschrikkend, veeleer uitlokkend. Rome, 22 April. Naar men verzekert, heeft de Pans, op raad zijner gencesheeren, in beginsel beslo ten den zomer buiten bet Vaticaan door te brengen. St- Petersburg, 22 April. Naar aanleiding ran eenige onjuiste oordeelvellingen zegt de Agence RusteNadat Duitschland zijne goede diensten had aangeboden, waarbij aan het loyale, prnctisohe en lo gische der voorwaarden van bemiddeling niet viel te twijfelen, bleek weldra dat het beginsel van gelijk tijdige ontruiming der omstreken van Konstantinopel door de Russische troepen en deBritsche vloot, zoo wel als de noodzakelijkheid eener verwijdering op ge lijken afstand van de stad werd erkend. Zoodra men het daarover eens zal zijn, kan er eene voorloopige conterentie bijeenkomen ter vaststelling van het pro gramma voor een congres. Het tot stand komsn van het congres hangt dan alleen af van den uitslag der gedaohtenwisseling over de quaestie der trac- taten. Parijs, 22 April. Bij de herstemming in het district Bellao, departement Haute-'Vienne, is de republikeinsche candidaat Ijabruze gekozen met 8620 stemmen, tegen den Bonapartist Lezaud (wiens ver kiezing nietig was verklaard) met 6798 stemmen. GEBOREN: 21 April. Willeniins, onder.!,. Rakker en S. dn Jong. Hendricu. Bornirdus Potrna, ouder. G. Oortland na J. ,an der Laan. OVERLEDEN 21 April. N. vin Leeuwen, lj. 2 m. A. Prince, 8 j, T. N van Helden, 3 m. 23 C. A. van Luijpen, 7 m. KORTE TIENDEWEÖ D. 79. Heden vieren wij den heugelijken dag waarop onze geliefde Oudera EN te Rotterdam den daghunner 50-JARIGE ECRT- VEREENIGING gedenken onder den zegen eener talrijke en gelukkige nakomelingschap. Hunne dankbare Behuwdzoon en Dochter, J. H. van der TOGT. C. van der TOGT—Spek. Gouda, 23 April 1878. lUii Te Ondertrouwd C. J. O. HOOGENDIJK, van Waddingsveen, en M. DIRKZWAGER. Schiedam, 18 April 1878. T, I Schiedam21 April 1878. neceptie, 1 Waddingsveen,2 8 April 1878.1 13 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van haren Echt genoot, betuigt de ondergeteekende, ook namens de kinderen, haren hartelijken dank. Wed. B. J. RAMSPEK—Kramers. IJlpendam, 21 April 1878. De Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het aller soorten NAAIMACHINES. KLEI WEG STEEG N°. 24,0. worden gevraagd. Adres aan het Bureau dezer Courant, onder N°. 52. blyft zich beleefd aanbevelen tot het INKOO- PEN van ANTIQUITEITEN, ook by verhui zing tot de OVERNAME van MEUBELEN enz. Bjj naauwgezette observatiën aan Ziekbedden en bjj reconvalescenten, hebben de HH. Doctoren volgens getuigschriften erkend, en ook hoofd zakelijk r dankbaar de Herstelden, dat onder de Versterkingsmiddelen het een eerste plaats inneemtde bestanddeelen zyn nimmer schadelijk, echter steeds zuiver en on- vervalscht, en herstellen in de meeste gevallen de verloren krachten zoo spoedig, dat hierdoor inderdaad wordt voorzien in de lang gevoelde behoefte aan een algemeen Versterkingsmiddel, hetwelk aan alle eischen kan voldoen. Pryzen1 flesch 45 ets., 6 flessehen f 2.20, 13 flessehen f 4.40. De flessehen worden a '5 ets. berekend en tegen dien pry s steeds te ruggenomen. JOH. HOPF'sche Centraaldépót, Amsterdam, Smalle Bloemmarkt, hy de Paleisstraat, F 250. Te Gouda bjj J. C. van vftEUMINGEN Schoonhoven L, B. Okhuizen. Delft Frankarat. hebben de eer te berichten, zij van Brussel zijn geretourneerd met de Nieuwe MODELLEN van pAMES- EN JClNDERHOEDEN. Tevens bevelen zy zich aan tot het WAS SCHEN en KRULLEN van VEEREN. komen dankbetuigingen omtrent de gunstige werking van myn middel tegen de DRONKEN SCHAP in. Zoo schryft de Heer K. T. v. Gr, Predikant te Luiten (Overyssel). Dank zij de Voorzienigheid, die u gegeven heeft te vinden zulk een probaat middel tegen den Sterken Drank of liever tegen de zucht naar dat vocht enz. Het middel is onderzocht en aanbevolen door de bekwaamste geneeskundi gen en kan zonder het medeweten der lijders aangewend worden. Reeds duizenden zijn er van genezen. Alleen echt verkrijgbaar by den ondergeteekende. Geneeskundig advies kosteloos en franco. Deze PILLEN, die sinds vele jaren met I)e( beste gevolg tegen de slijm en als maagVör- Sterkend gebruikt worden, door hare werdiug de spijsvertering zeer bevorderen, by/onder goed tegen de gal en zeer zacht laxerend zyn, zyn tegen 32% cent het doosje, met berigt van het gebruik,' veikrijgbaar bij de navolgend# Heeren te.' Amsterdam, M. Clébau C°. Droog. Heilige weg D 321 Bleiswyk, S. v. d. Kraats. Delft, E. Wilschut. Bommel; (Zalt) J. v. d. Vegte. Delfshaven, J. B. Westerhoff. Deventer, Gebroed. Timnn. Dordrecht, H. J. Giltay. Gouda, L. Schenk op de Hoogstraat. Gorinohem, B. J. B. Bosch, firma I. P. Lasonder. '8 Gravenhage, J. Visser Zoon in de Spuistraat. Haastrecht, K. Oosterling. Leyden, J. T. Terburgh, Haarlemmerstraat. Lckkerkerk, A. den Oudsten. LiQSchoten, B. Kruithof. Rotterdam, v. Santen Kolff, korte Hoofdstaeg. Stolwijk, Wed. A. Zijderlaan. Schiedam, Wed. A. H. Itombouts. Tiel, A. J. Faassen. Utrecht, Altent, Kroon, Steenweg over de Don kerstr. 372. Vlaardingen, M. E. Hoffmann Tjaden. Zevenhuizen, A. Prins. De SLIJM- eu MAACjFJLLBN, bereid volgens het echte recept, zijn'jjoo'r my l# Gouda alleen en uitsluitend verkrygbaal* gesteld bij den heer L. SCHENK op de Hoogstt&at. LET WEL! Om elk doosje der echte, en sinta onheugelyke jaren gpbrqikte SLIJM- en MAAGPILLEN, is een biljet, voorzien met de handteekening van J. J SCHHEHDER, apotheker, welke handteekening vich ook bevindt op het zegellak, waarmede liet doosje verzegeld is. Men gelieve daar ure altent op te zjjé en zich te wachten voor hetgebrnik van eennamaak sel, dat men traobt iu omloop t# brengen.

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2