2 ao Kostgangers BINNENLAND- Laatste Berichten. Kaïitougereeht tv Gouda. ADVERTENTIÉN. Ken paar VLUGGE JONGENS POLITIE Burgerlijke Sta ad. Gouda: voorde Boekbinderij gevraagd. JU M. Mantels Costumes. Gez. MICHAÜL. nabij Konst^ntincpsl en de omatreken fan Boejoek- déré versterken, tegen den wil der Bussen, die daartegen reeds hunne bedenkingen hebbeu ingebracht. De houding, welke Turkije zal aannemen, die bij de quaestie der gelijktijdige ontruiming ran zoo over wegend belang is, is tevens hoogst moeilijk te voor spellen. Te Konstantinopel, vau ouds een brandpunt van iutrigue, kampen nog steeds twee puriijeu om den voorrang, de eeue, die aansluiting bij Engeland wenscht en de andere, die alleen van Rusland heil verwacht. Van den uitslag van dezen stryd hangt de houding van Turkye af. De laatste verandering in het Turk9che ministerie, die Sadyk Pacha in de plaats stelde vatf^Achmed Vefik Pacha, heeft hierover geen beslissing gebracht. De afgetreden Achraed Vefik Pacha neigde zeer naar Engeland, doch zijn opvolger behoort niet tot de Russische partij. De onderhandelingen tusschen Rusland en Oosten rijk staan vry goed, naar men zegt. Oostenrijk wenscht geene uitbreiding van gebied, maar wel waarborgiug van grooteren invloed, vooral in han delsbetrekkingen. Dit schijnt te zullen worden verkregen, vooral ook op de» spoorweg van Metrowitza naar Saloniki. Natuurlijk kau men rde meerdere of mindere juist heid dezer mededeeliugeu niet beoordeelen, daar een punt vau vergelijking ontbreekt. Alleen merken wij op, dat, over het geheel genomen, de tijdingen uit Petersburg altyd rooskleuriger zyu, dan die uit andere hoofdsteden. De vraag is nu maar, waar men het best op de hoogte is en zich het minste door zijne wenschen laat misleiden. Uit Gotha wordt berioht, dat het socialistisch congres dit jaar in gemelde stad zal worden gehou den, namelyk van 27 tot 80 Mei e. k. Bismarck wordt 29 dezer te Berliju terugverwacht. In Frankrijk blijven aller oogen gevestigd op de tentoonstelling; de binnenlandsche politiek treedt dan ook geheel op den achtergrond, foorzoover dit in Frankryk mogelijk is. De Algemeene Raden gedragen zich steeds rustig; alleen die van Lyon heeft een voorstel aangenomen, waarin de wensen word geuit, dat aau alle Commuue-nyiunen amnestie wordt verleend. By de Zoudag in het/ arrondissement Btllac plaats gehad hebbende herstemming, voor een lid der karr/er vau afgevaardigden, heeft de republikeiusche caudiduat Labuze met 8620 itemmmen de overwinning behaald op den Bouapartist Lezaud, die 6708 st. kreeg. De Minister van onderwijs heeft voor eenigen tijd Je gemeenten, wier hulpbronnen beperkt zijn, aange- iohreven dat zy zich tot de regeering kunnen wenden tot het bekomen eeuer toelage voor het herstel of ue voltooiing van schoolgebouwen (waarvoor een crediet van 5 millioen is toegestaan). Thans is het onder zoek over het toekennen eener toelage aan de ge meenten afgeloopen. Er is besloten 800 gemeeuten met eene som, ioopcude van 500 tot 10000 fr. te ondersteunen. Men kau weldra een besluit van de regeering lege- moet zien, waarby aan een groot aautal veroordeelden ter zake van de Commune kwijtschelding van strat wordt verleend. Aan het Ministerie van justitie houdt men zioh bezig met het vaststelleu der lijst. De houding van den nieuwen Paus zegt de ltali$ vau 19 dezer, wordt gunstig beoordeeld, zelfs door die bladen, welke het minst gunstig ge zind zyn jegens de Katholieke Kerk. Men heeft vooral opgemerkt, dat de kenuisgeying van Leo XIII aan de Europeesohe hoven, betreffende zijne verheffing tot den apostolischen zetel, van eene be langrijke wijziging in de zienswyze van het Vati- kaan getuigt. Er bestaat een groot verschil tus schen den toon van Pius IX en de gematigdheid van Leo XIII, en dit blykt vooral uit de bekeude breve aan de Zwitsersche regeering. Mgr. Lachat, bisschop van Bazel, is dezer dagen te Rome aan gekomen, om met deu Paus vau gedachten te wis selen over de middelen, om de bestaande moeilijk heden uit den weg te ruimen. Ook de mededeelingen aan de keizers van Duitaobland en Rusland ademen, gelijk men weet, een geeat van verzoening en doen de mogelijkheid voorzien om de geschillen uit den weg te ruimen. «Een en ander," aldus gaat het blad voort, «strekt ten bewyze, dat Leo XIII den strijd met de hedendaagsche beschaving niet tot het uiterste wil voortzetten. Het is echter de vraag, of hy de geestkracht zal bezitten, om met al de verouderde ipstelüngen te breken. Er is dezer dagen iets voorgevallen wat daaraan zon kunnen doen twyfslen. Men had gemeld, en het bericht kwam nit eene goede bron, dat de Paus besloten had om de Pasecbfeeeten in de Pieterskerk te vieren. Doch de vertoogen der kardinalen waren voldoende om den Paos van dit denkbeeld te doen afzien. Indien voor ecu feit van ióó geringe beteeken>s Leo XIII niet de noodige geestkracht bezit om de hinderpa len te overwinnen, welke zioh op zijn weg vertoo- nen, hoeveel te minder zou men dit bij meer ge wichtige aangelegenheden mogen verwachten. Doch men moet 'deze onmacht van Leo XIII niet te hard beoordeelende instellingen zijn sterker dan hij. Wet hij kan doen, is in de uitoefaiing zijner hooge waardigheid een geest van verzoening te bren gen, welke de betrekkingen van den H. Stoel met de hedendaagsche beschaving verzacht; en in dit opzicht bewijzen zijne handelingen, dat de geest van uittarting verdwenen is." Aangaande de onderhandelingen van den Heiligen Stoel met de Engelsche regeering over de regelmatige wederaanknoopiug der oude diplomatieke betrekkin gen meldt de /talie het volgende: De EugeLche regeering heeft geen bezwaar tegen het ontvangen van een nuntius en tegen het zenden van een officiëelen vertegenwoordiger bij den Heiligen Stoel; maar verder zou zij niet willen guan. Het Vaticaan, van zijn kant, vindt dat, als het een nuntius naar Londen zendt, die niets anders te doan heeft dan het afleggen van de gebruikelijke offioiëele bezoeken, het die moeite wel zou kunnen sparen. Do Paus wenscht eene verhouding met Engeland op denzelfden grondslag als met de andere Staten. Uit het herstel der diplomatieke betrekkingen moet noodwendig de erkenning der katholieke bis schoppen door de Engelsche regeering volgenen met het oog hierop moeten de regelen worden vast gesteld, die bij de benoeming van bisschoppen in acht dienen te worden genomen. Van zoo iets wil de Engelsche regeering echter niet h«jorcn spreken Behoud Van den tegenwoor- digen toestand komt haar veel wenscbelijker voor. De kardinalen Manning en Culleu zullen thans aan het Engelsche Kabinet begrijpelijk trachten te maken, dat het herstel der oude diplomatieke be trekkingen, zal het iets beteekenen, moet leiden tot het erkennen van de katholieke kerk iu Engeland Zoodra de regeering tot dat inzicht zal zijn gekomen, zal men met vrucht aan het onderhandelen kunnen gaan. GOUDA, 25 April 1878. Bij koninklijk besluit is de 1ste luit. A. K. ran der Garden, van het 4de reg. inf. op ngne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van dat pensioen bepaald op 900. Eergisteren avond omstreeks elf ure, is er een begin van brand ontstaan in het magazijn der in fanterie aan de Zeugstraat, nl. op de bovenverdieping in een vaatje zwartsel. l)e rauien waren open en de vlam was zichtbaar. Door spoedige hhlp van de buren, is de brand spoedig gebiascht en behoefde de brandspuit, die er bij kwam niet te werken. Was de brand later in den nacht uitgebroken, dau bad het meer ernstige gevolgen kunnen hebben. Tot hoofdingeland van het '2de district van de Krim- penerwaard is te Gouderak herkozen de heer Mels Verdoold Cz. te Stolwijk; terwijl de heer G. Gra- veland, mede te Stolwijk, gekozen is tot hoofdin geland-plaatsvervanger, in plants van den heer T. Hogeudoorn, die niet in aanmerking wenschte te komen. Bij besluit van de Ingelanden van den Zuidpias polder is bepaald dat de vier stoomgemalen van dien polder zullen genoemd worden naar de vier Dijkgraven die sedert de droogmaking van deu Zuidpias aan het hoofd van den polder gestaan hebben, de heeren W. IJserman, N. J. Francois, W. K. van Gennep en J. van der Breggen Az. Bij de Diusdag plaats gehad hebbende verkiezing van een lid der Tweede Kamer in hoofdkiesdistrict Zevenbergen, zijn uitgebracht 1689 stemmen, waar van 5 van onwaarde zijn verklaard. Er moet weder een herstemming plaats hebben tusschen de heeren J. Diepen die 650 en mr. R. van de Werk die 549 stemmen verkreeg. De heer dr. Wjjnmalen had 47 6 stemmen op zioh vereeuigd. De nieuwe toegangsweg naar het centraalstation tc Rotterdam is thans voltooid. Gedurende de Paaschdagen zijn langs den Rijn spoorweg ruim 20,000 reizigers vervoerd. Het Haagsch ISagUad biedt lieden zijnen geabon- neerden een portret aan van H. K. H. prinses Maria van Pruisen, verloofde van Z. K. H. prins Hendrik. Het blad durft echter niet verzekeren dat het vol komen gelijkt. Het vreest zelfs dat de liefelijke uitdrukking van het origineel er niet in is terug te vinden. Dat beneemt er veel vau de waarde aan, dunkt ons. Ofschoon in de afdeelingen der Tweede Kamer hij het onderzoek van het wetsontwerp tot vernieuwing der hypothecaire insohrijvingen door vele leden de vrees werd geuit, dat aanneming van het ontwerp voor geruimen tijd eett grondige herziening der hy pothecaire wetgeving zal in den weg staan, was toch de groote meerderheid van gevoelen, dat men zich bij den voorgeatclden maatregel moest nederleggca wegens den onhoudbaren toestand, w aarin de hypo thecaire boekhouding zich thans bevindt. Gisteren werd in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de jaarvergadering gehou den van de vereeniging van predikanten der Ned. Herv. kerk, onder voorzitterschap van ds. J. C. Ver- hoeff. Er waren meer dan 180 leden tegenwoordig. Heden wordt in hetzelfde gebouw de confessioneels vereeniging gehouden. Ja,cob Krjjger, landbouwer te Naaldwijk, heeft de eerste nieuwe aardappelen van deh kouden grond, in dit jaar gepoot en gerooid, aan Z. M. den Koning aangeboden. In de Dinsdag te Utrecht gehouden buitengewone algemeene Vergadering van de Vereeniging tot be vordering van hel Vothondertviji en het Schoolbezoek in Nederland, is tot lid van het hoofdbestuur her benoemd de heer G. P. Vau Vladeracken te Delft terwijl in plaats van bet aftredend doch niet terstond herkiesbaar lid H. Bonman, herstemming moest plaats hebbeu tusschen de heeren Armand Sassen te Breda en O. Rommerts te Leeuwarden. Vervolgens kwam in bebuudeliug Bespreking van het regeeriugsontwerp tot herziening der wet op het lager onderwijs, in verband met het praeadvies van het Hoofdbestuur. Vanwege het Hoofdbestuur was de volgende motie voorgesteld „De vergadering geeft aau het Hoofdbestuur de opdracht: lo. tot den Minister vau Binnenlandsche Zaken een adres te richten, gegrond op het praeadvies, voorkomend in den Bode n°. 2 van 1878, behoudens en onverminderd te besluiten, die nog door de ver gadering genomen zullen worden; 2o. een afschrift van dat adres te zenden aau de Tweede Kamer der Staten-Generaul." Deze motie werd aangenomen met 148 tegen 4 stemmen. Deze laatste waren voor eene meer wel willende motie van de afd. Deventer, die vreesde dat een vijandige houding den Minister zou verzwakken, die toch op alle hoofdbeginselen de liberale partij gekozen heeft en op ondergeschikte punten wel zal willen toegeven. Verschillende leden verklaarden, dat het praeadvies vau het Hoofdbestuur eer te zwak dan te kras van toon was. De vergadering heeft zich verder met groote meer derheid vereenigd met het in het praeadvies voor komende omtrent de leerplicht, waarin het leedwezen werd uitgedrukt, dat het beginsel van leerplicht niet in de wet is opgenomen en de toepassing er van niet wordt voorbereid. Met verwerping van verder strekkende moties is daarop die vau het Hoofdbe stuur aangenomen. Bij de herstemming voor een lid van het Hoofd bestuur werd de heer Armand Sassen gekozen. In de maand Mei a. s. is het 25 jaaf geleden, dat te Rotterdam werd gestioht een tweede instituut vau ouderwijs voor doofstommen in Nederland en wel door nu wijlen dr. J. B. Molewater en dr. M. Polano, thans professor in de heelkunde aan 's rijks universiteit te Leiden. De directeur, M. Hirseh, heeft in dat tijdvak overvloedig blijken gegeven van ziju bekwaamheid en vele zijner leerlingen heb ben daarvan rijke vruchten genoten. Het bestuur heeft zioh belast met de regeling eener plechtige feestviering en ziih tot een oommissie gevormd, met toevoeging van den heer Meet en van den eersten leerling der stichting, den heer Eduard Polano. Nederland mag trotscb zijn op'die inrichting te Bot terdam, en de natie moet zich verplicht achten, daar aan haar belangstelling te betoonen. Aan den Bezuidenhoutschen weg had eergisteren een voorval plaats, dut terecht de verontwaardiging wekte van een aautal personen, die er getnigsn van waren. De hond van den heer C. een praohtig dartel dier, was zijn meester ontloopen en over het hek van de Koekamp geaprongen. Al blaffende liep het beert achter de herten, die opgejaagd pijlsnel heenrenden. Nauwelijks had de boschwachter bemerkt wat er ge schiedde, of met drie zijner kueohts, gewapend met een geweer en stokken, ving hij een jacht aan op den hond. Men legde op het dier aan, doch het geweer wei gerde toen dreef men den hond in een hoek es bracht hem daar met de dikke knuppela, onder de oogen van zijn meeater en andere toeschouwers, zulke geweldige slagen toe, dat het arme dier stuiptrekkend, half dood bleef liggen. Een kreet van verontwaardiging en woede ging onder de toesohouwers op. De heer jhr. L. waa zichzelf niet meer meester, sprong het hek over en bracht den boschwachter het schandelijke van zijn daad onder het oog. Ook baron v. H., die alles van zijn woning uit had gezien, gaf aan zijn ver ontwaardiging lucht. Ten slotte nam een agent het dier op, bracht het naar de woning van zijn meester en maakte van het voorgevallene proces-verbaal op. Een der Pransohe bladen meldt het rolgendogeral van vergiftiging. Een kind van zes jaren had een kegelspel ten geschenke gekregen met rood geverfde ballen. Een dier ballen stak bet in den mond. Den volgenden dag openbaarden zich verschijnselen van ver giftigingen ondanks geneeskundige hulp stierf het kind. Een treurige bijdrage voor de jenever-statistiek. Te Amsterdam wordt "f 8008 aan sterken drank be steed, maar Rotterdam wint het uog van de hoofd stad. Hoewel de bevolking er ruim tweemaal minder bedraagt, offert men er dagelijks 5253 aan Bacchus. De sigarenfabricage neemt te Kampen een steeds hoogere vlucht. Er zijn 24 fabrieken met ongeveer 1400 arbeiders, die ruim l'/j millioen sigaren per week maken en aan wie ongeveer 8000 weekloon wordt uitbetaald. De fabriek van de heeren Boele telt bijna 501, die van den beer Lehmkul ongeveer 800 arbeiders. De Kamer van Koophandel te Arnhem heeft na een uitvoerig debat met algemeene stemmen besloteli het adres der Maatschappij van levensverzekering, ge vestigd te Dordrecht, te ondersteunen, waarbij zij verlangl, dat een uitgebreid staatstoezicht over de maatschappijen van levensverzekering worde uitge- dsit oeiend. Zondag-namiddag gingen de oppasser en twee dienstboden ven mevrouw de wed. M., te Haarlem, tijdeus hare afwezigheid, met een vriedaleen rijtoer inuken met een landauer met twee paarden bespannen, die de dame in huur had. Toen zjj weder naar de stad reden, is de koetsier, die alles behalve nuchter was, van den bok gevallende paarden gingen door, terwijl de in het rijtuig zittende er uit sprongen, waardoor ecu der dienalbodeu zich vrij ernstig be zeerde. De paarden renden vervolgens de stad in en langs verschillende wegen, verbraken een der slagboomen van den spoorweg aau den Kruisweg, waardoor ecu paard eene ernstige wonde bekwam en kwamen vervolgeus in hevige aanraking met een boom van het Kennemerpleiu, waardoor zij vielen en een der paarden een poot brak. Gelukkig zijn geene andere ongelukken te betreuren. Dinsdag is te 's Hage een proeftocht met den stoointramwageu ondernomen, in tegenwoordigheid van den burgemeester, de wethouders, een aantal raadsleden, den gemeente-architect en eenige deskun digen. Het kanaal, ter hoogte van de begraafplaats werd tot uitgangspunt van den rid genomen. De proeftocht naar Scheveuingen en terug langs den nieuwen weg werd binnen betrekkelijk korten tijd volbracht en slaagde nnar wensch. De krommingen werden bij langzaam rijden zonder hindernissen om getrokken. Het stilhouden leverde niet het minste bezwaar op. Na geruim'en tijd oponthoud aan het einde der terugreis, ten gevolge van déraillement, is de wagen wederom naar Scheveningen gereden. „Figaro" verhaalt, dat toen Arnim gezant van Duitschland te Parijs was, de salons van gravin Ar nim weiDig bezocht werden. Deze beklaagde zich daarover met bitterheid tot mevrouw de Rémusat, de vrouw van den Minister van Bnitenl. Zaken. „Ge ziet hoe men ons behandelt", sprak de gravin Arnim. "Niemand komt hier. Wij zijn vijanden, pra- ria't!» „Aoh mevrouw," antwoordde de gravin de Re'musat, „wijt het alleen aan uw overwinningen. Indien wij u hadden overwonnen, dan zoudt ge ons aan uw voeten zien." In de Ru» 8t.-Lazare' te Parijs werd dezer dagen een bediende van de „Société générale" die met het innen van gelden was belast, door den hem geheel onbekenden eigenaar van een winkel in die straat, Martin, staande gehouden, met verzoek een bank biljet van 1000 fra, te willen wisselen. De bediende voldeed aan het verzoek en telde 1000 frl. op de toonbank. Martin verwijderde zich om, zooalz hij zeide, het bankbiljet te halen, doch hij keerde terug met een zwaard, waarmede hjj den ongelukkigen bediende doorstak, die zioh naar de deur voortsleepte en op straat den geest gaf. De moordenaar werd gearresteerd en heeft reeds zijn misdaad aan den reohter van instructie beleden. Hij had geen geld om de huur te betalen, had daarom besloten een der bankiersbedienden, die zijn deur zoodikwijls voor bijgingen, te vermoorden en wasvoornemens geweest het lijk iu een kekier te bewaren iu stukken te snijden «u zioh op die wjjze daarvan to ontdoen. Laatstleden Diusdag ia op het Tempelbofer veld bij Berlijn eene proef genomen met een renseohtige vliegmachine. De proef ie jammerlijk mislukt. De man, dien men verwachtte binnen eenige minuten hoog iu de luoht te zien zweten, heeft het niet verder kunnen brengen dan tot drie meters boven den grond. Op die hqogte hoorde men eensklaps een gekraak eu gerammel, en eer iemand er op verdacht was, lag de tnaji bijna levenloos onder zijn gebroken toestel op den bodem. Het was de zoon van den uitvinder der machine, een bekenden draaier in de Sahatliamlratte te Berlijn. Athene, 25 April. Ibrahim, gouverneur van Thessalie, is afgetreden. Thessalie wordt verdeeld in drie militaire districten. De Engelsche consuls Merlin en Blount zullen heden met de afgevaardigden der op standelingen eeue conferentie houden ter regeling van den wapenstilstand. St Petersburg, 24 April. De ziekte van prins Gortschakoff verergert. Heden had hy zware koorts. Rome, 24 April De president vau deu Minister raad en de Minister van buiteulandsche zaken hebben iu een samenkomst met den ambassadeur van Engeland levendig aangedrongen op behoud vau deu vrede. Berlijn, 24 April. De Byksbank kocht voor vijf millioen mark goud iu baren te Hamburg. Bismarck is te Friedrichsruhe ziek aau gordelroos. Zijn gezin is by hem zyu huisarts, docter Struck, die zich te Wiesbaden bevond, werd geroepen; de zieke wordt oudgrtnsschen behandeld door docter Andnesser. Parijs, 24 April. De Prins vau Wafcl wordt Vrijdag hier verwacht. Zijn verblijf zal veertien dagen duren. Gevonden en aan het Bureau van Politie alhier gedeponeerd Drie paar nieuwe uitte HANDSCHOENEN. Terechtzitting van Woensdag 24 April 1878. KantonrechterMr. J. H. van M1EROP. Ambtenaar vau het Openbaar MinisterieMr. W. C. A. SCHOLTEN tc Rotterdam. VEROORDEELD D. Lschipper, woneude te Wieringen, tot eene boete van tien gulden of gevang, van twee dagen wegens met zyn schip Albert Willem, varende van Gouda naar Amsterdam, door nalatigheid varen tegen de spoorwegbrug over de Gouwe bij Gouda (de schipper heeft reeds 600 gulden schadevergoeding aan de Ned. Rijnspoorweg-maatschappij uitb taald) G. D., tapper, wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, tot eene boete ran drie gulden- of gevang, van één dag wegens in zijne tapperij te Nieuwerkerk a/d. IJsel des nachts twee uur toelaten van een bezoeker; A. V., tapper, wonende te Waddinxveen, tot eene boete van een gulden vijftig cents of gevang, van één dag wegens iu zyne tapperij te Waddinxveen des nachts twaalf uur doen verblyven van twee bezoekers; C. T., oud 16 jaar, dienstbode by de weduwe W., wonende te Gouda, tot eene boete van twee gulden vijftig cents of gevang, van één dag en eene boete van vyf gulden of gevang, van twee dagen wegens uiten van soheldwoomen tegen de huisvrouw van D. R. te Gouda, zonder daartoe te zijn uitgetergd, en opzet- telyk werpen van een paardevijg tegen het elf-jarig dochtertje van D. R. te Gouda; C. M. P., kleedermaker, wonende te Goudé, tot eene boete van twee gulden vijftig cents of gevang, vau één dag wegens te Gouda uiten van scheldwoorden tegen iemand zonder daartoe te zijn uitgetergd; M. de J., fabriekwerker, wonende te Gouda, tot eene boete van twee gulden yijftig Cents oi gevang, vau één dag wegens te Gouda uiten van scheldwoorden tegen iemand zonder daartoe te zijn uitgetergd H. N., sjouwer, wonende te Gouda, tot eene boete van zes gulden of gevang, van twee dagen en daaren boven gevaug. van één dag wegens te Gouda maken van nachtgerucht, verstorende de rust der iuwonert M. Z., F. H., H. B., P. S., alle vier arbeiders, woneude te Nieuwerkerk a/d. IJsel, ieder tot. eene boete van vyf gulden vyftig cents of gevang, van één dag wegens te Nieuwerkerk a/d. IJsel op Oude jaarsavond maken van nachtgerucht, verstorende de rust der inwoners; B. K., koopman, wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, j tot eene boete van vyf-en-twintig gulden of gevang. van drie dagen wegens laten weiden van twaalf stuks rnndvee op Schieland'9 Hoogen Zeedijk, binnen de gemeente Nieuwerkerk a/d. IJsel; E. H., opperman, wonende te Gouda, tot eene boete van één gulden of gevang, van één dag wegens te Gouda iemand werpen met sneeuwballen P. L., risebkooper, wonende te Berg-Ambaoht, tot twee boeten ieder van één gulden of gevang, van één dag voor elke boete wegens te Gouds op twee ver schillende tydstippeu buiten noodzaak ryden met een kruiwagen over net met klinkert bestrate voetpad P. H.f koopman, wonende te Gouderak, P..D., koop man, wonende te Gouda, P, V., koopman, wonende te Gouda, A. V., arbeider, wonende tè Gouda, C. de J., koopman, wonende te Gouda, J. W., sjouwer, wonende te Gouda, ieder tot eene boete van één gulden of gevang, van één dag wegens te Gouda buiten nood zaak rijden met een wagen over het met klinker bestrate voetoad. VRIJGESPROKEN: P. A. J., koopman, wonende te Goyda, van de aanklacht buiten noodzaak met een wagen gereden te^eb^^verhametklinke^^^rate^^^t^Gouda. MARKTBERICHTEN. Gouda, 25 April. By kleinen omzet was dc stemmiug flauw. Poldertarwe puike 12.a 13.Mindere 10 50 h 11.60. Rogge, puike 7.75 a 8.25. Mindere 7.—a 7.50. Voer 6.40 a ƒ6.75. Gerst, puike 7.50 a 8.25. Minders 6.75 a 7.25.. Haver, zware 5.5.75. Ligte, <8.75 a 4.75. De veemarkt met goeden aanvoer, alles werdt tot enorme hooge prijzen verkocht, magere varkens en biggen met veel aanvoer, deu handel zeer lusteloos, vele onverkocht gebleven schapen vlug verkocht. Aangevoerd 53 partijen kaas, prijzen van 24.—r a f 27.—. Goeboter, 1.-20 a 1,30. Weiboter 1.00 a 1,10. 4afc- CORRESPONDENTIE. M. uw stukje komt ons niet geschikt voor om geplsaat te worden. HIJ- in zender» van I«gezonde stukken, berichten enz. worden beleefd doch dringend verzocht, ten einde vertraging te voor komen, hunne brieven te zenden sen den nitgever van dit blad onder het adret van de Redactie.Dz Redacti». GEBOREN: 21 April. Cornelia, osderi G. J. Grendel en A. Louwerier. 22 Johsnnes Merinos, ouders H. Sluiter en t. Hulscher. 23. Maris Jurians, ouder»'J. A. Plsisier en G. Verhoef. Henricua Lambertu» Josephui, onder» J. H. vsn Metselend en J. M. Koning. 24. Diderics, ouders P. J. Koetnem en 1). Mikkerd. - Cornells, ouders C Ver geer en N. Sand voort. OVERLEDEN: 23 April. L Laby, 5 j. 3 m. 24. J. Wildenburg hoisvr. vso G. Strever, 87 j. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 17 tot 24 April 1878. Moordrecht: GEBOREN; Margaretha, ouders J. de Vos en P. A Schoonderwoeit. s OVERLEDEN: W. C Soellemsn, huisvr M. Vis, 26 1. ONDERTROUWD: F. Vink 47 j. en J. vsn der Mazen, 29 j. (vsn Nieuwerkerk d. IJsel). Gouderak: GEBOREN; Dirk, ouders A. Brussó ca A. Huisman. OVELEUEN; J. Slobbe 4 ra. Stolwijk GEBOREN: T Dekker en S. Oudenes. IJbert, ouders !L Noorlander en D. Boom. Haastrecht: GEBORENJacob, ouders J. T vsn Dort en N. leeuwen hoek. Maris, onder» P. Langeslag en O. Hofener. OVERLEDEN; G. C. van der Sleept, 4 m. ONDERTROL WÖ„- P. Nieste 26 j. en A. van Doorn 25 j. Heeuwijk: x GEBOREN; Maarten, ouders J. Hoogendoorn en A van Triel. Bastiaan, ouders H. van Dijk en A. Verdijk Johan Mathijs, ouders K. Edelman en M. Jugór. Jo hannes, ouder» J. Slappendel en L. Jongeneel. Antonia, ouder» J. do Jong en C. vsn Rijn. Dirk, ouders J. Yirwcy en J. Jongeneel OVERLEDEN; C. E. de Gaos, 8 j. ONDERTROUWD; D. de Graaf en J. vsn der Grift. GEHUWD: W. van Dam en W. Reiehard. Waddinxveen GEBORENMaria, ouders J. Visser en C van Bergen Bravenboer Gerrigje, ondere B. Noordegrsaf en D Bakker. OVERLEDEN: O. Noordegrsaf, 11 m. GEHUWD; P. Kroe» en P. Noordam. Bevallen ran een Zoon, J. S. BUSSEMAKER—vak dbrMaa». Kamptw, 19 April 1878. Adres Bureau deier Courant onder N*. 64. worden gevraagd. Adres aan bet Bureau dezer Courant, onder N°i 52. Ontvangen du N»oW BMelto van- alsmede alle EOllVEAÜTEStothetatakanvu Kleiweg E. 7^

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2