ADVERTENTIES!. Laatste Berichten. Dankbetuiging Dankbetuiging. KINDERMEISJE, ftUIXA EAROCHE C? Thina lwfiauda* IFOLITIEI Burgerlijke Stand. Gouda. Oosthaven, B. 14 Ijzerhoudende Qtsrina. ïdiroehe^ Rr|j* 1.90 F1' W d**1 recht en dat het in den loop van dit jaar wel gereed cal komen. Wat de Kamer betreft, bij de meeat mogelijke zelfbeheersching iu de debatten, zil het blad tevreden zijn, wanneer zij zich er iu «en paar jaar doorheen slaat. In de maanden Mei en Juni van het loopende jaar tal te Rome een internationale wedstryd vau landbouwwerktuigen, speciaal van maai werktuigen, worden gehouden. Alle uitvinders vau dergelijke werktuigen zyn tot deelneming uitgeuoodigd. Zij, die aau deu wedstrijd weusohen deel te nemen, kuuuen zich wendeu tot deu voorzitter der regplings- commissie, den hetr A. Ramelli (rue S. Stefano del Cacco n°. 26 k Rome). Maandag werd te Utrecht beproefd de tram- locomotief, die door de Rijuspoorweg-maatsch. uit Engelmd van de firma Merryweather S0119 is ontvingen Deze machine is zoodanig ingericht, dat zij zoowel voor straatspoorwegen als op den gewonen spoorweg te gebruiken is. "By de proef bleek de bruikbaarheid der machine volkomen. Zooals bekend is, zal «ij later moeten dienen voor den tramway van Den Haag naar Sche- veniugen, waarvoor de Rhijuspoorweg concessie heeft erlangdvoorloopig schijnfchet voornemen te bestaan, haar ook, met de tramwagens voor passagiers, voor locale ritten tussohen Den Haag en Voorburg op den gewonen spoorweg te bezigen. Zaterdag werd te Leiden gehouden de 24e alge- raeene vergadering der vereniging van Zuid-hol- laudsche ouderwijzers en onderwijzeressen, om, bij ^verlijden, hunne weduweu, kinderen of andere erfge namen te verzekeren cene toelage iu ééiis. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar had verloren 1 donateur eu 9 leden, aan wier weduwen of kinderen was uitbetaald /£920,r0. Tot de vereeniging traden in het afge loopen jaar toe 14 leden, waardoor de sterkte op -1 Januari 1878 bedroeg: 6 douateurs 4e en 1 doua- irice 6e klasse; 119 h-den iu de le klasse, 4 leden in de Be klasse, 59 leden iu de Se klasse, 18 leden -iu de 4e klasse, 26 ledeu iu de 5e klasse en 20 leden iu de 6e klassetotaal 7 donateurs en donatrices eu 246 ledeu. De som der uitkeeringen bedroeg op 1 Januari 1878; voor de erveu van een lid der le klasse 557.50, tfer 2e klasse ƒ498, der 3e klasse ƒ436.50, der 4e klasse ƒ345.50, der 5e klasse 242.50, der 6« klasse 126.50. De vereeniging mocht zi,ch dus iu merkbaren voor uitgang verheugen. 40 jaren had zy nu bestaan en aan de erven van 153 overleden deelnemers was uit betaald 53640.35, d. i. gemiddeld per lid ~b 350. En toch had men om dien uitslag te bekomen, zeer weinig behoeven te contribueeren. Eene nauwkeurige ^berekeniug toonde aan, dat men in de afgeloopeu 40 jaren, met inbegrip der onvermijdelijke administra tiekosten, niet meer had gecontribueerd dan in de le klaïse ƒ8.52®, in de 2e klasse 7-71® iu de 80 klasse 6.87®, in de 4e klasse 5.56®, in de 5e klasse 4.11® en iu de 6e klasse 2.41® 's jaars. Die oontributiën mochten, met het oog op de ver kregen uitkomsten, niet hoog geacht worden. Veel goeds was er door verkregen. Van de 153 overleden deelnemers toch wareu achtergebleven 118 weduwen met 415 kinderen; 26 waren weduwnaars, die 66 kinderen achterlieten, waaronder één dochter, zelve reeds weduwe met 2 kinderen; de 9 overigen waren ongehuwd. Van 5 van hen is de uitkeering geschied aan hunne bejaarde ouders, wier voornaamste steun zy waren, en van de 4 overigen aan hunne familiën, die daardoor in staat werden gesteld de kosten der verpleging jen der begrafenis te voldoen. En die 118 weduwen met 415 kinderen? Treffend waren meermalen de betuigingen van hartelijke dankbaar heid voor hetgeen zij ontvingen, en opmerking ver dient het, dat het alechts voor 4 ia noodig geweest de publieke liefdadigheid in te roepen. Met den wensch dat de vereeniging nog tal van jaren ten zegen van weesen zal strekken, werd het verslag gesloten. Ter gelegenheid der wereldtentoonstelling zullen te Parijs niet minder dan 15 congressen plaats hebben, namelijk lo. Een internationaal landbouw-oongrea. 2o. Een internationaal congres van openbare ge zondheidsleer. 3o. Een internationaal congres voor de aanneming van eenalgemeen stelsel van maten, gewichten en manten. 4o. Een internationaal congres met het doel de ijrerdrsad van alle landdag dezelfde wijze te nn- nveroteerta. So. Een internationaal congres voor den nqver- h« idseigendom. 60. Een congres voor letterkundigen eigendom. To. Een internationaal oongree over gestichten van liefdadigheid. 9, Een taalcongres. I v 'Jo. Een congres van Europecsohe staatshuishoud kundigen. lUo. Een wcêrkundig congres. Ho. Eeu congres van de Alpen-clubs. 12o. Een congres voor internationale regeling der veeziekten. 1 ;jo. Een congres van gezondheidsleer. 14o. Een cougrea van militaire geneeskunde voor den velddienst van de legers. 15o. Een congres van ontleedkuudigcn. Ter op 2 Mei te honden algemeene vergadering der Vereeniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs zal O. a. worden behandeld een voorstel der hulpvereenigiug Amsterdam, luidende De hoofd commissie noodige de hulpvereeuigingeu uit, om, elk in hare omgeving, door bepaald aangewezen personen, een onderzoek te doen instellen naar den inhoud der schoolboeken, welke in de openbare scholen gébruikt worden, en, ten einde bekend te blijven met den geest dien men in dat onderwijs ontdekt, deswege aan de hoofdcommissie te rapporteereu, opdat, door hare tussohenkomst, de Nederlandsche natie daarmede iu kennis gesteld worde. Kortom dusonderzoek, rapport en publiceering van geest en Btrekking dier bedoelde boeken. De werkliedenvereeniging Patrimonium van de ohristelqk-hislorisohe richting, heeft de vorige week in de Sohotsche Zendingskerk te Amsterdam eene openbare vergadering gehouden met bijbellezing en gebed, om te protesteeren tegen bet ontwerp-Kappeyne op het lager ouderwijs en tegeu de socialiyische ge voelens, uitgedrukt in het adres door het Alg. Ned. Werklieden-verbond betreffende dit wetsontwerp tot de Stateu-Qeneraal gerioht. Ook zal eene deputatie uit deze Vereeniging verzoeken Z. M. den Kouing persoonlijk een adres betreffende deze zaak te mogen aanbieden. In dit adres aan den Koning berinneren adressauteu 0. a., dat even goed als Z. M. en Zr. Ms. kinderen, ook hnnne kinderen gedoopt zijn. De vrees, dat Z. M. bij toezending van het adres er geen keunis van macht nemen, heeft doeu besluiten tot de persoonlijke aanbieding. (IV. 0. d. D) De heer W. Degenhardt, hoofdonderwijzer te Am sterdam, heeft eene «Proeve van herziening der oonceptwet-Knppeyne betreffende het lagei onderwijs" in het licht gegeven. In de memorie van toelichting, die hij op de vermelding der duoc hem gewenschtc wijzigingen laat volgen, zegt hij 0. a. «Het lijdt geen twjjfel of velen zijn door het aangeboden wetsontwerp-Knppeyne teleurgesteld. Dat het duidelijk en beslist de eiscben vaaiolericalen en anti-revolutionairen zou afwijzen, dit wachtte men. Trouwens, twijfel hieraan zou een belhediging voor .den minister geweest. Maar men wachtte ook, dat in de voorgestelde wet met even groote kracht de hand zou geslagen' zijn aau zooveel, dat dringend verbetering eischt. Dat zij niet Bleohts hier en daar enkele goede bepalingen, zou bevatten, maar dat zij, de zaak van het lager onderwijs breed opvattende, iu de beginselen door haar vastgesteld de waarborg zou opleveren voor een betere toekomst 1 een wet aan de dringende eiscben van het heden voldoende en tevens den waarborg opleverde voor een gestadige ontwikkeling in de toekomst. En in dat opzicht zijn de verwachtingen niet verwezenlijkt. Wat tooh zal ons lager onderwijs doeu beantwoorden aan zijn roepingwat kan het maken tot do bron van in nerlijke kracht by geheel ons volk P Een behoorlyk iileensluitend systeem van onderwijl Eeu in getale eu gehalte voldoend onderwijzend personeel j Een krachtig, der zake kundig toezicht De eisch dat allen onderwijs genieten. En aan elk dezer gewichtige vereischten voldoet het ontwerp bf in het geheel niet of slechts ten deele. Dit wordt nader door den heer Degenhardt uit eengezet, en voorts licht hq de door hem voorge stelde wijzigingen elk afzonderlijk toe. Het Nederlandsche Typografenbond hoeft in Zijne te Amsterdam gehouden twaalfde jaarvergadering be sloten dit jaar kosten noch moeite te sparen om een beteren toestand rapt den typograaf te soheppen. Daartoe is ook een prijsvraag uitgeschreven, waarin de middelen moeten aangewezen worden om dat doel langs doelmatigen weg te bereiken. Twee prijzen zijn uitgeloofd van 50 en 25, en deze bekroningen zullen toegewszen worden op den dag tan het lfl'/jjartg bestaan van het bond. Twee leden van het hoofdbestuur van het bond zullen drie eommiasiën, elk van drie leden, aanwij zen, welke zonder elkander te raadplegen, ieder af zonderlek een jury rapport over de ingekomen ant woorden uitbrengen. Vefder hébben bestuurdcren der drie typographÏBoke vereenigingen te Amsterdam eene circulaire tot hnnne leden gericht, waarin de noodzakelijkheid betoogd k wordt van eenheid en samenwerking om lotsverbe tering te verkrijgen. Eene geoombinccrde vergade ring in het gebouw van den Amsterdamscben Werk mansbond wordt daarom bijeengeroepen op Zondag a. s., waar deze drie vragen behandeld zullen wor den: Is aansluiting noodzakelijk? Is het nocdig op den ingeslagen weg voort te gaan om lotsver betering te verwerven Zijn al de ledeu geneigd, zooveel in hun vermogen is, dese middelen in het dagelijksch leven te ondersteunen In navolging van hetgeen in Engeland wordt ge daan, hebben eenige weidenkenden in 's Graven hage beproefd om iets dergelijks in 't leven te roepen. Op de drukke comedieavouden of als er in üiligentia een druk bezocht concert wordt gegeven (zooals on langs van flübiiisteiu) staat in 't Voorhout (Korlo en Lange) een glazen tentje, van binnen zoo flink verlicht dat 't schittert als een heldere zon te midden der flikkerende sterretjes aan de vigelanten, die al zeer tijdig zich daar in flle plaatsen en Wier bewakers en bestuurders door bet buitensporig lang wachten, in de vervo.king komen om zich eens hier of daar te goed te doen met een borrel. Aau hen wordt in dat tentje de gelegenheid geboden om tegén een zeer matigen prijs eene kop kofflj te nemen, en de proef slaagt, naar ik vernam, zoo uitnemend goed, dat er nu po gingen worden aangewhtid om in de nabijheid der groote fabrieken, kofflj-zalen te openen ten einde op die wijze bet drankgebruik onder de werkgasten te helpen verminderen. Volknrieni). Uit het Westland meldt men het volgende De invloed van het weder der laatste drie weken is hier in alles zichtbaar. De pruime- en pereboo- men staau in vollen bloei en beloven veel. De appelboomen loopen mooi uitde besseboompjes zijn zwaar beladen en ook de druiven, zoo achter de ramen als tegen den konden muur, geven meer hoop dan sedert enkele jaren het geval was. In verscheiden tu.inep ziet men de nieuwe aardappelen reeds boven den grond komen en blijven de nacht vorsten weg, dan ziet men reeds met Pinkster de Westlaudsohe aardappelen aan de markt. Niet minder goed staal dé ajuin of pootui, welke sedert eenige jaren een voornaam handelsartikel voor bet Westland is. Wat bovenal deaandacht trekt is, dat reeds thans asperges verzonden worden. In tal van jaren was men met het snijden hiervan niet zoo vroeg. Voegt men ftierbq de hooge prijzen, welke voor dit artikel besteed worden, dan kan men zich Voorstel en, dat de tuiniers met hoop en vertrouwen den zomer tegemoetgasn. In een der schouwburgen van Noord-Amerika, te Pawtuoket, Rhode-Island, heeft eene vrouw, Josie Powler genaamd, de kunst van Willem Teil vertoond. Zij had zich drie jaren lang in het schieten geoefend en meende nu zeker genoeg van baar schot te gijn, om met goed gevolg een appel van iemands hoofd te kunnen wegsohielen. Zij vond eene vrouw, Jennie Franklin, die zich tot deze ijzingwekkende vertooning leende. En inderdaad, Josie Fowler had reeds menig maal, ten aanschouwe van een talrijk publiek, dat hunkert naar voorstellingen, waarbij mensohenlevens op het spel staan, met gunstigen afloop hare knnsi vertoont. De kunst was nog te gevaarlijker, daar Josie Fowler met den rug naar den appel gekeerd was en het mikpunt in een voor baar oog geplaatsten spiegel zag en alzoo het geweer of pistool achter waarts op haar schouder legde en vuurde. Op zekeren avond nu weigerde Jennie Franklin, naar men ge looft, uit een gril, zich op nieuw aan de proef bloot te stellen. Toen bood zich een zekere Lottie Mailly aan, om voor Josie Fowler, of beter gezegd om aohter haar te poseeren. Het sohot ging af en de kogel trof Lottie Mailly aan het voorhoofd en drong tot de hersenen door. De dood volgde spoedig. Josie Fowler is onmiddellijk in verzekerde bewaring genomen. Wel wat laat Te Breinerbaven is. een bierbrouwer aangeklaagd. Hij had aan het hospitaal bier geleverd, hetwelk bjj onderzoek gebleken was slechts een stroopmeng- sel te zijn. Bij het geneeskundig bestuur ontboden, verklaarde hij ronduit, dat hjj reeds lang zijn bier bad gemaakt uit water, gist en stroop, welk mengsel, wanneer het vier weken heeft gestaan, een allezins bruikbare aoort van gewoon bier opleverde. Voor tafelbier gebruikte hij honig in plaats van,' of soms vermengd met, stroop. Hij had dit altoos ter goeder tronw gedaan, volgens een recept, dot hij voor 1200 mark van een Brunswjjker had gekocht, én - voegde hij er bij in Bronswijk Wordt selfs zeer veel bier napr dat recept gefabriceerd. Het geneeskundig^ bestuur was eehter met die openhartige bekentenis niet voldaan en heeft een aanklacht tegen hem in gediend, met het gevolg dat de zaak binnen kort bij de rechtbank in behandeling komt. -Naar het geen booze tongen beweren, zitten verscheidene Brana- wijksehe brouwers in de pijn, daar zij vreezen, door V liet proces gecompromitteerd te worden. Is dit waar, dan is het geen tcckeii von een gerust geweten. In Nieuw-Grenada woont een zekere Miguel Soils, die zelf bewrert 180 jaren oud te zijn en door zijne buren voor nog veel ouder gehouden wordt. Dr. Hernandez, die hem onlangs bezocht, vond hem werkende in zijn boomgaard. Zijne huid was per kament-kleurig, maar hij was stevig en werkzaam; zijn sneeuawit haar was om zij» hoofd gewoiijen als een tulband, en zjjue oogeu schitterden zoo, dat hun glans den dokter hinderde(l). Omtrent sijne gewoonteu deelde Miguel mede, dat het geheim van zijn lang leven zeer eenvoudig was: li ij bedronk zich nooit en at nooit te veel. «Ik eet" zetde hij, „maar eens op een dag en gebruik dan eeu goed maal, waaraan ik een half uur besteedgij begrqpt dat hel onmogelijk is in een half uur meer te eten, dan men in 24 uren vêrteeren kan." Vleesch at hij weinig, en den eersten en vijftieuden van elke maand vastte hij, terwijl hij op die dagen zooveel water dronk, als hij maar op kon. Gebradeu en gebakken spijzen liet hij altijd koud worden vóór 1,ij er van at; daaraan schreef hij toe, dat hg nog zulke uitnemende tanden had. De Iudianen uit de buurt gelooven, dat hij zijne ziel aan den duivel verkocht beeft, die, als dit waar is, zich beklagen zal ovef het lange uitstel van de levering. Tot voor weinige jaren had men geen mussehen in Amerika. Men bracht ze naar Amerika over en liet ze in vrqheid in het Centraal Park te Nieuw- York, waar men ze voedde en beschermde tot dat zij er zioh volkomen thuis gevoelden. Ook in andere deelen des lands hebben zij zioh gevestigd en ver menigvuldigd, maar thans weuschen de Amerikanen niets liever dan van de museeheu bevrijd te zgu. De óndervinding toch beeft geleerd, dat zij alle andere vogels verdrijven. Meer dan twintig soorten, die voorbeen in de bosselten gevonden werden, zijn nu verdwenen, omdat de rousscheu altijd toet hen vechten niet slechts, maar ook de eieren ven andere vogels opeten. Men jzal nu eene algameeiuyrcrvolgiug tegen de mussehen instellen. Ir, Pennsylvania is een zesjarige knaap als bestel- goed verzouden. Hg was netjes in een koffer gepakt, die te Doylestown ter vervoer wed aangebodeu, met bestemming naar Whitehaven. Voor deze levende lading werd behoorlijk een vrachtbrief in reohtstreeksch verkeer opgemaakt, vermeldende een colli „diversen^; zoo werd de knaap van de eene spoorweg-admi» stratie aan, de andere overgegeven. Na op die wgze acht verschillende spoorwegen te hebben gepasseerd, kwam de koffer onbeschadigd bij den geadresseerde aan. De diversen bevonden zich in blekenden welstand. De zwarten van Afrika stellen zich den duivel voor als een neger met een blanken huid de aegers van Zuid-Aoierikn vereeren alleen de Christusbeelden eu de afbeeldsels van Maria, die een zwart aange zicht hebben. De Azteken in Mexico aanbidden ook alleen Onze Lieve Vrouw van Guadeloupe, omdat baar aangezicht zoo bruin is als dat eener Indiaansche. Niet alleen heiligenbeelden, maar ook tooneelhelden moeten zwart zgn om de negers te imponeeren. Het volgende loorbeehf alleen halen wij hiervoor aanI Toen onlangs te Port an Prince op Haïti de Othello in de Fransehe taal werd opgevoerd, waren alle tooneclisten, zelfs Desdemotia, ravenzwart of bruingeel gekleurd. Othello echter, de jnloersahe, maakte eene uitzondering, hg alleen vertegenwoordigde den Euro peaan, aan hem was geen spoor van een Moor te ontdekken. De Hohenzollerns zgn geboren opvoedkundigen, die hnnne kiuderou reeds vroeg aan ingespannen werk gewennen en heft zeer met hun tqd doen medegaan. Ook op de vrouwen van dit vorstelijk huis wórdt deze methode toegepast, o. a. voedt de eenige dochter des keizers, de groothertogin van Baden hare dochters zoodanig op, dat zij zich in eiken atand van de maatschappij kunnen beregen. In een der vleugels vau bet kasteel te Karlsruhe bestaat eene meisjesschool, die door de prinses is opgericht. l)e bekwaamste onderwijzers zgn aan die school verbonden, en het vorstelijk kind moet ip alles ge lijken tred met hare medeleerlingen houden, met haar wordt niet de minste uitzondering in aoht genomen alleen wordt zy prinses genperad, terwijl de anderen met mejuffrouw worden toegesproken. Zjj werken met elkapder, spelen onderling en deelen hpt zoet en zuur der jeugd. Be grootvorstin hecht bijzondere waurde aap handenarbeid ;'zij doet grondig onderwas geve» in breien, haahen, naaien, stoppen enz. en sedert eenige» tijd is ook eene onderwijzeres aangesteld i» het maatnetpen eu kleermaken, poodat de prin sessen als de beste modjstcs met den meter eu zque onderdeden leeren om te gaan. - f Aan, ten schrijven uit Amerika aan het jVtemes van dén Dag ontleenen wij het volgende Bceoher U-jkt ongeveer dol. 300 voor eene voor- lezing. Zijn sidaris van de kerk bedraagt twintig- I duizend dollars. Doch bet jaar. dat hij in troebel water was gaf de godvruchtige gemeente hem hon derdduizend dollars. Ik heb het land aan humbug en toch moet ik bekennen dat ik bijna respect heb voor soolp godvruchtigen afzetter! Dueh wij zetten hem af. Genoeg van hem! Hier hebben wij een anderen man, die meer po pulaire voorlezingen heeft gehouden dan eenig ander redenaar in de geheele wereld. Zijn naam is Gough. Niet minder dan 7000 voorlezingen heeft die man gehouden, zoo bier als in Engeland, tegen dronken schap neen, pal voor afschaffing. Hij was eerst een dronkaard eu als de vermaarde (sio) romanschrijver Jan de Vries, werd hij menigmaal uit de goot opgevischt. Als bij nuchter werd, kou bij praten over al de ellende die het overmatig gebruik van sterken drank teweeg brengt. Er gaat niets boven redeneerkreeht ven een man die aan moralische Katzeiijammer lijdt Gough is bijna zestig jaar oud, doch verleden jaar hield hij nog 130 voorlezingen, en daar zyn prijs is van doil. 200 tot doll. 250, verdient hy bij zijn reformatie en stéréotype voorlezing ongeveer doll. 25.000 per jaar. Hij leeft op groote voet en houdt er een man op na, die naast hem loopt als zijn schaduw, om hem te beletten in zyn vroegere gewoonte te vervallen en een slokje te drinken. Anna Dickinson is een zeer begaafde vrouw, die pïaten kan als een boek en doll. 200 Voor eene voor lezing krijgt. Gedurende de laatste tien jaren heeft zij doil. 150.000 met voorlezingen verdiend. En Anna is ongetrouwd I Ongehuwd, en zooveel knappe jongens in New- York en het gansche land Hu niemand durft htar aan. Welke m*n durft zoo'n leeuwin aan te pakken Wie is er die genie, talent, hu die oourage bezit zoo'n schitterend vermannelykt maag delijk wezen te vrijen In de eerste dagen van de wittebroodsweken zon bij in den bajart van het niet terugzinken. Ze zou hem alleen trouwen par faveur en daarom zou hij niets zijn. Wie denkt er ooit aan Goldsmidt en nooit aan Jenny Lind Wendell Phillips verdient doll. 10,000 per jaar met zijne voorlezingen, en de meesten zijiiTuii de oude doos. Prtd Douglas, een neger en voörstander van al wat tot de bevrijding van zijn ras gediend heeft, kan zeer goed leven van wat hij nu en dan 1 met zijue voorlezingen verdient. Zij noemen hem den zwarten Demosthenes. Bret Harte ontvangt dolL 125 op een avond. Bayard Taylor, de eenige Amerikaan, die ooit Duitsch goed leerde en verstond, heeft het bijna altyd over Schiller, krijgt ongeveer hetzelfde. Mark Twain, eeu onzer beste humoristen, doH. 200. w Robert Ingenoll, een advocaat in de westelijke Staten, verdient doll. 25.000 per jaar met zijue schitterende praktijk. Hij houdt bovendien atheïstische voorle zingen en krijgt van drie tot vijf dollars voor een yoordracht. Zyn lievelingsonderwerp is Tom Paine, doch toen kortelings de discussiëu van den kausel heet waren over het ai of niet bestaan van een hel, wierp lugenoll zich in den vuurstroom eu trachtte deu gloed te dooven door het sarcasme van zijn bijlend vernuft. Eu ofschoon het hier stampvol is van kerken kwamen zy, de verlichten der bevolking, die gevoed werden door den taal van den kanselredenaar op Zondag, eu lachten om de ironische uitvallen van Bob ingenoll, die verscheidene duizend dollars daarbij maakte. Ik zou dit kunnen uitbreiden door het geven van meer statistiek, doch de aangehaalde staaltjes geven uwen lezers ontwijfelbaar een denkbeeld van wat men hier doet op dit bijna eenig gebied. Ik zeg eenig, omdat mannen en zelfs vrouwen van faam er ver bazende sommen gelds mede maken. Theodore Tilten, de man die het befaamde rechts geding had met Beecher, dient niet vergeten te worden. Hij ontvangt van van dolj. 100 tot doll. 250 per avond, al naar de grootte der stad, en zal, als het seizoen sluit, eneen paar weken over de honderd voorlezingen gehouden hebben, 't Komt me voor dat die lui geld kunnen maken uit Bohandaal u Gevonden en aau het Bureau van Politie gedepo neerd: Een GOUDEN MKDAIbWN en een REEP. tegenovergestelde geval zal Engeland op eigen hand en op eigen gevaar een rectificatie verschaffen van den Balkan er. langs de Aziatisch» kust der Zwarte Zee heeft te weeg gebracht. Intusschen blijft de moge lijkheid bestaan dat Engeland, alvorens deze laatste phase te doen intreden, een gewichtigen stap doet, waarbij men zou kunnen rekenen op de mogelijkheid dat Eugeland eene conferentie te Londen bijeenroept. V ERBETERINÖ. In om vorig nr. ia een font ingeslopen, die herttelling vordert. Op p«g. 5 ko zijn ,1855.". 1 regel 16 v. o. lUat*. 1875' Dit moet COR R ESPON OENTIE. Het ingezonden §tuk van IIH. Ditkeneo der Remonstrant - tehe Gemeente wordt in ent volgend nr. geplaatst, DE BKPACWB. GEBOREN27 April. Jobaon. Cornetii, oudtri J. M. •su dor Werf en G. Felix. Heariem Joseph Antonia», ouders W II. van Sark en C. A. Lieiker. OVERLEDEN; 29 April. M. A. Bon., 2 j. 2 m. C. W. van der Zijde, 6 j. - C'. de Graaf, 1 j. T. J. Prinsenberg, 1 j. 8 ra. W. C. Weeber, 15 j. OndertrouwdS HENDRIK WILLEM SCHALKWIJK en AGNETTA ELIZABETH HENDRIKA ROE8T tan LIMBURG. Rotterdam, Gouda, 25 April 1878. Weenen, 29 Aprilde berichten in de avond bladen omtrent ctjnc op handen éqnde besetting ran, grondgebied iu Bosnië en de Hentegowins door Oosten- rijksohe troepen ign louter gissingen. Er sohijut dien aangaande nog niets definitief te sijn vastgesteld. Weenen, 29 April. Aan de Polit Corresp. wordt uit Lopdéh gemeld, dot Engeland het ftog altoos niét ondenkbaar acht, Rusland in VQlIen ernst zich rekenschap te zien geven van z^nehfitipinff. In het De onderceteekende betuigt zgjnen hartelijken dank aau de Rriua A. vt JONG ZONEN alhier, voor bet feestelijk onthaal en het kost bare cadeau ter gelegenheid agner VEERTIG JARIGE betrekking. W. J. tan BREUKELEN. Gouda, 29 April '78. De Geeamentlijke Werklieden der firma A. de JONG ZONEN betuigen aan genoemde Heeren hunnen hartelijken dank voor hét fees telijk onthaal, dat hen op 27 April jl. is aange boden bij gelegenheid van de VEERTIG-JARIGE trouwe dienst van JAN van BREUKELEN. Gouda, 29 April '78. Wordt gevraagd van 10 unr 's morgens tot 4 uur 's middags een niet benedon de 13 jaar. Adres in persoon, Turfmarkt H. 168. iUIiyUD' HART1NG Frères. Portraits, Portvaits-Carfe», Portraits-Albums, Spécialité d'Agrandisseaent» et de Dessins, r Portraits emaillés. et de vnn KRAEPBfclfcV' en HOLM, Apotheken te Ztiet- QUINA LABOCHK welk* d<H>r de ftwÊlittn dè reneesk, Conr. aan Hlfc «*- neesktmdigen Is aanbevolen, togemidgejnNne aaslte, gebrek dsn ettigk sl«hM sptjsétrfrtihu zenuwziekte, in het tjfiwtffc' fce<iw>H»§ II»- zware ziejUe ol kV»»»!*», komt» éfl har» gnvtdgen. tegen bleekzucht, tcringnchtigheid, groote. ztwikte» bloedarmoede, etc. L

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2