BUITENLAND. BINNENLAND. UuiUnlandscli Overzicht. fölttïeT postebijuN. Laatste Berichten. Kantongerecht te Gouda. Nationale Militie. Caïro, 20 Mei. Vijf schepen met 2087 man infanterie en 245 paarden ziju net Suez-kanaal bin nengekomen. De schepen zyn voor drie maandni gecharterd, terwijl Engeland zich de bevoegdheid heeft voorbehouden om het contract te verlengen. PASPOORTEN. •taan. Mist door de Indische batea, maar door de veelvuldige eedsaflegging wordt Nederland dan gedemoraliseerd. Spreker besloot zijn rede met de ernstige waarschuwing om toch niet tot meineed te dwingen. Het zal den voorstanders der belasting niet moeielijk rallen een deel dier bezwaren tot nul te reduceeren. Groote woorden toch mogen voor een oogenbhk indruk maken, bij eenig naden ken worden zij tot haar juiste waarde terug ge bracht. Er moeten meerdere inkomsten z jn het is in de zitting van Maandag aan de voor standers om te bewjzen dat die vermeerdering van inkomsten het gemakkelijkst door de voor gestelde belasting zal te verkrjgen zjn. Morgen wordt graaf Sehoewaloff weder te Londen verwacht, waar hij dan wel dadelijk lord Salisbury zal opzoeken. Vóór dien -*ijd kan men weinig omtrent den uitslag zijner zending vernemen. De berichten .uit Petersburg houden inmiddels vol, dat demoge lijkheid eener vredelievende schikking volstrekt niet door de Engelsche voorstellen is uitgesloten. En in verband met de berichten aan de Times, omtrent moeilijkheden te Konstantinopel, wordt zelfs gemeld dat desniettemiu de byeeukomst van het congres als zeker kan worden beschouwd. Gisteren ving in het Engelsche Lagerhuis de groote discussie aan over den aanval van de liberalen op de Regeeriug ter zake van het transport der Iudische troepen; de uitslag is zeker, de Regeering zal zege vieren; in dat vooruitzicht diende de Minister Hicks Beach Zaterdag een motie iu tegenover die van Har rington, waarin de oppositie ten laste gelegd wordt, dat zij de Regeering iu den tegenwoordigen kritie ken toestand wil bemoeilijken. In de zitting der Kamer van Donderdag werden de geloofsbrieven, van de oulaugs bij de aanvullings- verkiezingen gekozen nieuwe leden, goedgekeurd, en een wetsontwerp betreffende de onderofficieren aan genomen. I)e raededeeling vau den Minister van Oorlog, dat lijj hedeu een wetsontwerp zou aanbieden, om aan eeu der forten van Belfort den naam van Denfert te geven, ter herinnering aan den wakkeren verdediger dier vesting, werd met toejuichingen begroet. Het voornemen, door een aantal Frausche liberalen opgevat, om den dag, waarop voor 10 J jaren de groote Voltaire overleed, plechtig te herdenken, zul waarschijnlijk aanleiding geven tot eene interpellatie van den heer Dupanloup, of de Regeering de openlijke viering van die plechtigheid zal toestaan. Tusschen de wetgevende machten in Frankrijk en Italië rijst ten conflict. De regeeringen hadden ouderhandeld over ecu handelstractaat en waren daaTmede zoover gekomen, dat het aan de goed keuring der kamers kou onderworpen worden. De Italiaausche kamers bekrachtigden de overeenkomst doch in Frankrijk wil men daarmede wachten tot November. Dit draleu gaf iu de kamers te Rome aanleiding tot dringende verzoeken aan het ministerie om bij de Fransche regeering op spoed aan te driugen. Hieraan kan deze echter moeilijk voldoen. Het tractaat is het werk van het vorige kabinet en, zouder dat deze regeeriug zoo bepaald tegen de ontworpen handelspolitiek gekant is, ziet zij er eenig gevaar in voor den .econoraischen toestand van het laud orti zich nu voor tien jaren aan één staat te binden, terwijl in, November eeue algemeeue tarief- wet zal behandeld worden. Buitendien zou het tractaat, zoo het nu iu behandeling kwam, wuar- schyulijk verworpen worden, wat kwetsend zou zyn voor de regeering te Rome. Iu beide gevallen dus, hetzij by uitstël of bij verwerping, grieft men Italië, waar de publieke opinie zich nog al met deze zaak bezig houdt. Er schijnt nu echter een uitweg uit deze impasse gevonden te zijn althans de République fYanqaise, hèt orgaan van Gambetta, meldt, dat het de hoop koestert, dat het tractaat spoedig toQ kuu- bebandeld worden. Wat er op gevonden is, wordt nog niet vermeld. v Het bericht, dat het Pruisisohe Ministerie in de laatste dagen druk werkzaam is geweest aan nieuwe wetsontwerpen, of liever repressieve maatregelen, noodig geaoht ten gevolge van den aansla# op het leven van den Duitschen Keizer, wordt bevestigd; men apreektvan nieuwe bepalingen betreffende de drukpers en het recht van vereeniging en vergadering; de Bondsraad zou zijn toestemming geven tot die maat regelenbehoudens latere goedkeuring door deu Rijksdag. Volgens nadere berichten heeft dr. Falk reeds op Donderdag 9 dezer zijn aanvraag om ontBlag als Pruisisch Minister van eeredienst en onderwijs in gediend. Zij kon dus niet in verband staan met de beraadslagingen ca besluiten in den Ministerraad naar aanleiding vau den aanslag op het leven der Keizers. Naar men meent, ligt de aanleiding tot zijn verzoek in ernstige verwikkelingen in den boezem der Evan gelische Kerk. Men verwacht dat het niet voor de terugkomst van prins Bismarck zal worden aange nomen. In de parlementaire kringen meende men met zekerheid te weten dat dr. Falk vast besloten is, zich voortaan geheel en al aan het particulier leven te wijden. Er is wellicht nog nooit een wetsontwerp zoo besnoeid als dat op de enquête met betrekking tot tabaksbelasting. Wij hebben gemeld, Welk eene scherpe oppositie zich iu den Rijksdag bij de algemeeue be schouwingen er tegen openbaarde, waarna er eenvoudig werd besloten, het ook bij tweede lezing, dat wil zeggen: ter beraadslaging over ieder artikel afzon derlijk in behandeling te ueiuen. Dientengevolge kwam het weder aan de orde. Op art. I werd met 152 tegen 117 stemmen etn amendement aaugenomen, waardoor de enquête een ander karakter verkreeg. Er is nu bepaald, dat er in het Rijk, //Ouder medewerking van deskundigen" eu naar open bare voorschriften van den Bondsraad, een onderzoek zal plaats hebben omtrent //Cultuur" en bewerking van en handel iu tabak, //Zullende de resultaten aan den Rijksdag moeten wordeu medegedeeld." De bepalingen, waarin aan de ambtenaren, met de enquête belast, eene zeer uitgebreide bevoegdheid werd verleend en aan particulieren zeer onaangename verplichtingen werden opgelegd, werden achtereen volgens verworpen. Hierdoor vervielen natuurlijk de daaraan verbonden strafbepalingen, zoodat er van liet geheele ontwerp niets anders is overgebleven dan het gewijzigde art. 1, beuevciis art. 10 (betreffende de kosteu van het onderzoek). Eindelyk is het politieke debat in de Belgische Kamer afgeloopea. Het nam een steeds heftiger karakter aan, sedert het meer speciaal liep over de benoemingen, in deu laatste» tijd door de Regee riug gedaan, en waarin zij door de linkerzijde wordt beschuldigd niet onpartijdig te werk te zijn gegaan. Dergelijke verwijten krijgen zoo licht ecu persoon lijk karakter, omdat het, bij de vermelding van feiten onmogelijk is, het noemen van namen of de aanwijzing van personen te vermijden. De minister van justitie heeft doer statistieke opgaven, getracht zich te verdedigen, doch is daarin niet gelukkig geslaagd. De beschuldigingen van den heer Bara hebben een zoo groot tumult veroorzaakt, dat men gedurende vijf minuten niet anders hoorde, dan verwarde kreten en uitroepiugen. Door tusschen- komst van den heer Frère-Orban werd voorkomen, dat de heer Bara tot de orde werd geroepen. Iumiddels werd in den Senaat de behandeling van het wetsontwerp tot herziening der kieswet, ten einde gebracht het is ten slotte met nlgemeene stemmen aangenomen, waarna de zitting-tot latere bijeenroe ping is verdaagd. Iu de Italiaausche Kamer is door den Minister van Oorlog in overleg met den Minister van Financiën een wetsontwerp ingediend, waarbij de Regeering wordt gemachtigd tot het opnemen van 10 millioen, te viuden door het verkoopen van staatsgoederen het gtld zal worden besteed voor het aaukoopen van het normale aantal paarden en den aanleg van eenige vestingwerken, enz. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat de Russische regeering voortgaat met daar stoombooten te koopen. Ze kocht o. a. de „State of Californiaeen prach tig schip, dat Donderdag van stapel liep. De salons eu al wat bovendeks is zullen worden veranderd en geschikt gemaakt worden *oor bewapening. Uit San Francisco meldt men, dat ook de City of Sidney voor Russische rekening is gekocht, terwijl ze nog over twee andere schepen aan het onder handelen ayju. De City of Sidneyeene zeer snel varende boot, is Maandag naar Nieuw Zuid-Wallis vertrokken. GOUDA, 21 Mei 1878. Uit een zeer goede bron verneemt het Dagblad dat «r in de Koninklijke Familie, behalve dc echt verbintenis van Z. K. H. prins Hendrik, ook nog sprake is van een ander huwelijk. Zoo het tot stand komt zal deze gebeurtenis in Nederland een recht matige vreugde veroorzaken. De onderhoudswerken aan de dijken enz. iu de Krimpenerwaard ziju na publieke aanbesteding, door verechilleude personen aangenomen, tot een gezamen lijk bedrag van 49.270 voor 20 perceeleu. De grintleveriug, in 17 peroeelen, werd aangenomen door verschillenden, te zaraen voor 6570. Staten-Generaal. Eerste Kamer. Zitting van 20 Mei 1878. Iu deze zitting is ingekomen eene nominatie voor de verkiezing van een raadsheer in den hoogen raad, beslaande uit de hh. mrs Feith, rechter te Amsterdam; de Runitz, president te Zwolle Boeles, vice-president te LeeuwardenTriebeis, presidcut te Arnhem Thieme, officier van justitie te Groningen, en van Andel, advocaat te 's Hage. Het debat over de successiebelasting in de rechte lijn werd voorlgezet. De hh. de Bruyn Kops en Godefroi verdedigden het ontwerp. De heer Rutgers insgelijks, mits er wijzigingen in de voordracht werden aangebracht. De hh. Reekers en Vader be streden de voordracht. Heden voortzetting. In de gisterenmiddag te Rotterdam gehouden ver gadering, belegd door de commissie voor het Rot- terdamsch huldeblijk aan Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden, bij gelegenheid van IiDz. huwelijk, aau te bieden, is bij accl. besloten terug te komen op het in de vorige vergadering genomen besluit, dat Rotterdam op zich zelve zou handelen en zich aan te sluiten bij het geven van een nationaal Huldeblyk. Het hoofdbestuur der Hollandsche maatschappij van landbouw heeft zich, overeeukomstig het besluit der algemeeue vergadering van den 24sten April, tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met eenige opmerkingen omtrent het wetsontwerp tot herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigen dommen. Men schrijft aan de Leidsche Ct.Onvergelijkelijk schoon is de maand Mei tot voor weinige dagen geweest en zelfs bejaarde lieden waren er over oit geen zoo ouderwetsche lente beleefd te hebben. De warmte was dan ook dikwyls buitengewoon en de groeizaaraheid verbazend. Na aanhoudende donder buien is eindelijk de lucht ontstemd geraakt. De wind, die sedert Vrydag hevig woei, is Zondag tot storm geklommen. Men begon zich den Pinkster- storm van 1860 voor deu geest te stellen. Op verscheidene plaatsen heeft dan ook het nog zoo jeugdige groen veel geleden. De wegen en vaarten waren als bezaaid met takken en afgerukte bladeren en even als het geboomte is op onbeschutte plaatsen het veldgewas geteisterd. De bloesems zijn grootcn- dcels verstoven op de vingen van den wind en menig pas gezette vrucht is daarbij afgeslingerd. Het weel derigste deel vim de lente is genoten en de nach tegaal heeft zijn laatsten zang doen hooren. Zondag is te 's-Hage van Parijs, waar zy laatste lijk vertoefde aangekomen een commissie, herwaarts gezonden door de Regeering van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, aan welke door haar Gouver nement is opgedragen, de kanaal- en dijkwerken hier te lande iu oogenschouw te nemen en daarover rapport uit te brengen. Deze zending staat in verband met de plannen tot verbetering van het vaarwater van de Mississippi. I)e Raad de r gemeente Schaijk (Noordbrabant) heeft bij twee in openbare vergadering genomen besluiten den Burgemeester het vertrouwen ontzegd en hem als ambtenaar van den burgerlijken stand ontslagen. De Burgemeester is van laatstbedoeld besluit krachtens art. 70 der gemeentewet in beroep gegaan. Thans is van wege het Nederlandsch Typografen bond de volgende prijsvraag ter beantwoording gesteld aan alle beoefenaars der boekdrukkunst en aanver wante vakken: //Welke practische middelen zijn uitvoerbaar om tot een bevredigende verbetering van den toestand der be oefenaars van de typographic en aanverwante vakken te geraken De antwoorden behooren vóór 1°. September inge zonden te worden aan het hoofdbestuur van genoemd bond te Amsterdam, op den omslag een zinspreuk be vattende, en vergezeld zyn van een verzegeld briefje, waarop dezelfde spreuk en waarin de naam des schrijvers. By de toelichting van dit denkbeeld meldt De Werk mansbode, dat alleen denkbeelden zullen in aanmerking komen, die werkelijk bruikbaar zijn, en vooral, die welke samenwerking tusschen patroon en gezel bevorderen. Het Nederlandsch Zendelinggenootschap verkeert (volgens een artikel in de Kerk Ct.) in benarde omstandigheden. Vóór eenige dagen heeft liet een buitengewone vergadering moeten houden, om zoo mogelijk middelen ie bernrfien tot behoud. Reeds meermalen heeft het in de laatste jaren de vruohten van den voorspoed in vroegere gunstiger jaren moeten aanspreken om tekorten te dekken. Ook 1877 leverde een kwart ton tekort op. Met 1 Januari 1879 zal het anders zoo bloeiende zendingswerk in de Mina- hassa moeten gestaakt, het zendelingshuis met toe- behooren verkocht, en de kindereu der ouders zende lingen ter verpleging en opvoeding naar verschillende oorden van liet vaderland verplaatst worden. Indien het beroep op alle protestantsche christenen, waartoe besloten is, niet een machtigen steun oplevert, zal de val van het Genootschap wellicht nabij ziju. De tentoonstelling va» landbouw, zuivel, enz. van wege de afdeelingeu Over-V«luwe en IJseloever der Geldersche Maatschappij vuu Landbouw, op 5, 6 eQ 7 Juni te Apeldoorn te houden, belooft, te oor- deelen naar de reeds ingekomen toezeggingen van inzenders, zeer luisterryk te zullen zijn. Nu men, gesteund door rijkssubsidie, niet alleen de zuivel industrie vau ons vaderland, maar ook de verbe teringen in den vreemde hieriu aaugebracht kan be zichtigen, verwacht men terecht op die dagen een groot aantal bezoekers, uit alle oorden van ons land. Behalve een aantal gouden medailles, zijn reeds nu 66 zilveren medailles uitgeloofd, benevens vele bron- zen. Z. M. de Koning, Z. K. H. de Prinsen Fre derik, Hendrik en Alexander hebben uilen, door liet schenken van een of meer gouden medailles, van hunne belangstelling doen blijken, i Naar wij vernemen, hebben de verschillende spoor wegmaatschappijen geheel of voor een deel gratis vervoer toegezegd van voorwerpen, voor de tentoon- j «telling bestemd. Op het gebied van zuivelbereiding zijn voor iedere provincie afzonderlijke prijzen uitgeloofd eu boven dien eene groote goudeu medaille voor de provincie (een der voornaamste inzenders ul.) die het beste en volledigste hierin is vertegenwoordigd. Aan de tentoonstelling wordt verbonden «ene ver- lotiug vau paarden, enz. enz. Het Nieuws van den Day sprak in een verslag ran de opvoering der Vlaamsche opera De zwarte Kapitein over de „hoog begaafde" mejuffrouw Has- «elmans. De zetter maakte er echter //hoog bejaarde" van! Men kan nagaau hoe pleizjrig de zangeres dat vond. //Zekerheidscouverten." In New-York maakt men i.g. zekerbeidacouverten (savety euveloples), die op de afzonderlijke deelcn van de rugzyde met verschillende icheikuudige stoffen bedrukt zyn, welke in drogen itaat niet op elkander werken, maar zoodra ze nat gemaakt worden, zich zóó ontleden (dat is in casu verbinden), dat in zichtbaar schrift de woorden ont staan s attempt to openDe bedoelde stoffm, aan de éénc zyde een infusie van galuoten en aau de audi re ijzervitriool, worden in twee ufdeelingen gedrukt. Deze druk is onzichtbaar, en eerst als men beproeft het couvert door middel van waterdamp, of over t ge heel door 't vochtig te maken, te openen wordt de magische druk in zwarte kleur zichtbaar en is de poging om het couvert te openen, verraden. (Men bedenke evenwel, dat de tóó gevormde galnoten- iiikt op verschillende manieren weder kleurlooi gemaakt kan worden, b. v. door chloor, zoutzuur enz.) De Berlynsche dagbladen deeleu mede, dat eene fabriek aldaar, die „gezoudheidskoffie" maakt haar fabrikaat vervaardigt uit het koffiedik, dat zij telken dage per wagen ontvangt uit eenige koffiehuizen in Weenen, die het dik in voldoende hoeveelheid over houden iu hun bedryL De hoofdzetel van de tegenwoordige „geheiramid- delen-krarherij" in Duitschland is gebleken gevestigd te zijn in de oude vrije rijksstad Frankfort a. M. De meeste der bedoelde middelen, die alom in cou- rauten worden aanbevolen, gaan uit van de firma Einain Co. aldaar, „chemische, kosmetische en medische praeparateu-handelaars, Friedeustrasse 2. Blijkens het Frankf. adresboek zijn eigenaars vau die firma: G. L. Daube en Jean W. Mössiuger. De heer Daube is de eigenaar van het bekende annonce bureau en de bekende pachter van advertentiea in vtle couranten eu journalen. De heer Mössiuger (wiens naam onlangs ook in Nederlaudsche cou ranten te berde kwam) is deelgenoot enkel iu den handel in geneesmiddelen, en van beroep pruikenma ker en friseur op non-activiteit. De firma Einain Co. i» dus een fictie. Dr. Mössinffer'sohe praepa- raten worden gemaakt door den apotheker dr. F. Dronke, iu Boekenheiiu bij Fraukfort, die mede bij de zaak is betrokken. De architect Paul Emil Loeff, te Berlyn, is veroor deeld wegens nadruk van zyn eigen werk. Hij had vroeger een uitgebreid werk geschreven over den bouw van kalk-, gips en cementfabrieken eu zyne beschrij vingen opgehelderd met dertig groote platen. Van dit werk heeft hij onlangs een uittreksel zonder platen in 't licht gegeven, ten einde het door een lageren prys meer algemeen bekend te doen worden. Ongelukkig verscheen dit laatste by eeu anderen uit gever eu werd daarom door deu uitgever vau dat groote werk een eisch om schadevergoeding tegen den schrijver ingesteld. Op grond van ongeoorloofden nadruk" heeft de rechtbank dien eisch toegewezen en den heer Loeff veroordeeld tot eene schadever goeding van 1000 en eene boete van 100 mark. Het N. v. d. D. wijst op de groote nadeelen, die verbonden zijn aan de neiging, welke ook hier te lande de overhand dreigt tc nemen, om de uit voering van groote openbare werken uitsluitend door den staat te doen plaats hebben. Zyn er groote werken, die feitelijk niet geschixt zijn, om door de particuliere nijverheid tot stand gebracht te worden, men moet deze niet uitsluiten, zoolang er eenige kans is haar aan 't werk te zetten. Het behoort tot de eerste voorwaarden van eeu deug delijk regeeringsbeleid, dat meu de ontwikkeling van het volksleven ook in deze bevordert. Men wikke en wege en zij omzichtig. Het drijven, om de particuliere nijverheid op den achtergrond te schuiveu, is feitelijk niet meer of minder dan de miskenning van een welbegrepen staatsbelang. Hoe geheel anders dan de stem der voorstanders van uitsluitende ex ploitatie van staatswege, klonk het woord van Thor- becke aan het slot van het eerste verslag aau den koning over de openbare werken iu 185053: „Uwe majesteit heeft, by de opening van de tegen woordige vergadering der Stat en-Generaal, op den zich meer eu meer ontwikkelden ondernemingsijver der ingezeteueu gewezen. Ik acht mij gelukkig aan U. M. een verslag te hebben kunnen uitbrengen, 't welk die ontwikkeling, hoofdstreven aller regee- ringsmaatregelen, tot verhooging der algemeeue wel vaart, in eeu helder licht plaatst." Het N. v. d. D. vestigt op dat woord de aandacht, als op een stem des dooden tot de levenden. De Standaard meldt, dat door de „commissie voor het volks-petitiounement" eene circulaire ge zonden is aan de kerkeraden van alle Nederduitsch hervormde, Christelijk-gereformeerde en Hersteld- Luthersche gemeenten, waariu verzocht wordt 1°. de door den kerkeraad aangestelde voogden van weeshuizen, voor zoo ver noodig, te machtigen aan het petitionnement deel te nemen 2*. de localiteit van hun kerkgebouwen en ver trekken voor de uitvoering van het petitionnement beschikbaar te stellen; 3°. door den kerkeraad, bij zelfstandig adres, in het petitionnement aan dei: koning te doen deel- nemen. In d? laatste tijd is als gevoudeu aan het Bureau vau Politie gedeponeerd en nog niet afgehaald Drie paar uieuwe witte gebreide daiiiesbündscboe- nen, een stuk vau een gouden oorbelletje, een zwart schortje, twee ijzereu plaatjes, een zwart schortje, een gouden medaillon, een reep, een gouden oorbelletje met steentjes, een wit zakdoekje, een schortje, een zilveren vingerhoed, een blauw koralen halsketting met gouden sluiting en medaillon, een paar kinder- handschoeutjes eu eenige sleutels, een zwart wollen overdoekje. Tevens kunnen aau het Bureau van Politie inlich tingen gegeven worden omtrent twee dennen die in de gracht alhier drijvende zijn gevonden eu onder bewaring gesteld. STAAT van BRIEVEN geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de maand April uit Gouda ver zonden, welke aan het postkantoor aldaar zijn terug te bekomeu. M. Breeuveldt, Alblasserdam W. Triebel, en M. Vocht en Cotnp. Amsterdam J. van Ommen, Gouda; Mej. M. Westenberg Geelhoek, Haarlem N. Hulte, de LemmerMevr. V'itzeuer, den HaagG. v. d. Wielen, en A. de Kuiper, Groningen; T. v. d. Weiden Nieuwkoop W. Gelderblom, Zuiderhoek Vau het Hulpkantoor to Gouderak: J. van Gnrderen, Woerden Van het Hulpkantoor te Waddingsveen: Ch Kaijser, Amsterdam. Teveus brengt de ondergeteekende ter algemeene kennis dat, de 2e bestelling des ZONDAGS abusie- felijk op de dienstregeling ten 5 ure vermeld, voortaan op die dugen, teu 3 ure zal plaats hebben. De Directeur v/h Postkantoor te Gouda, VAN KRUIJNË. Konstantinopel, 20 Mei. De Russische gerant heeft :1e Russische kolouie alhier ten gehoore ontvan gen. In zijne rede gaf hij de hoop op vrede te kennen, maar men mooht zich toch geen illusiëu maken, daar de toestand nog altoos geBpanuen is. Petersburg, 20 Mei. De Agenct Russe noemt het bericht der Eugelsche bladen over een ultimatum van Rusland aau de Porte ten aanzien van dc ont ruiming der vestingen ongegrond en waarschuwt tegen opzettelijk uitgestrooide onlrusteiqie geruchten. Vooral op dit oogenblik, nu de onderhandelingen tusschen de kabinetten strekken om te geraken tot een uit voerbare oplossing der moeilijkheden, behoort men ieder incident te vermijden, dat de pogingen, om kalmte en verzoening te weeg te brengen, zou kunnen verijdelen. Pesth, 20 Mei. Het Lagerhuis heeft de ver lenging van de voorloopige voorzieningen omtrent den Ausgleich aangenomeu. Het Hoogerhuis heeft de voordracht over de dekking van het crediet vau zestig millioen overanderd aangenomen, nadat de minister Tisza iu 't kort zijn in het Lagerhuis afge legde verklaring herhaald had. Terechtzitting van Maandag 20 Mei 1878. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD L. B., baggerman, wonende te Gouda, tot eene boete van tien gulden of gevang, van twee dagen wegens inden Hollandschen IJssel onder de gemeente Gouda baggeren binnen den afstand van twintig meters uit deu oever der rivier zonder vergunning van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland; F. de B., werkman, wonende te Gouderak, tot eene boete van tieu guldeu of gevang, vau twee dagen wegens in den Hollandschen IJssel onder de gemeente Gouderak baggeren binnen den afstand van twintig meters uit den oever der rivier zouder vergunning van Gedeputeerde Staten uer provincie Zuid-Holland W. de K., arbeider, wonende te Ouderkerk a/d IJssel, tot eene boete van tien guldeu of gevang, van twee dagen wegeus in deu Hollandschen IJssel onder de gemeente Moordrecht baggeren binuen den afstand van twintig meters uit den oever der rivier zonder vergunning van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland W. M., schepenjager, wonende te Alphen, tot twee boeten ieder vau drie gulden of gevang, van één dag voor iedere boete wegens te Gouda rijden har der dan in matigen draf en rijden harder dan stapvoets over de beweegbare brug aan den Kleiweg D. K., landbouwer, wonende te Lange Ruigpweide, tot eeue boete van drie gulden of gevang, van één dag wegens te Gouda rijden harder dan in matigen draf C. R., landbouwer, Wonende te ter Aar, tot eene boete van vijf gulden of gevang, van twee dagen wegens te Gouda rijdeft harder dan stapvoets over de beweegbare brug aan den Kleiweg P. G. O., voerman, wonende te Gouda, en H. de J. landbouwer wonende te ter Aar, ieder tot eene boete van drie guldeu of gevang, vau één dag wegens te Gouda rijden harder daii stapvoets over de beweegbare brug aan de Haven P. B., voerman, wonende te Gouda, VV. H. vracht rijder, wonende te Gouda, C S, bouwman, wonende te Polsbroek, J. Z., korenmolenaar, wonende te Haastrecht, J. N. Sehepcnjager, wonende te Gouda, A. R., voerman, woueude te Gouda, G. van den B., landbouwer, wonendè te Moordrecht, J. A. M., voermau, wonende te Gouderak ieder van de negen tot eene boete van drie gulden of gevang, van één dag wegens te Gouda op aen openbaren weg zonder toezicht laten staan van met paarden be spannen wagens, waarvan zij de voerlieden waren C. S., schipper wonende te Sleeuwijk, tot eene boete van tien gulden of gevang, van twee dagen wegeus als schipper van een aak niet verhalen van dat vaartuig aan de Mallegatsluis te Gouda, op last van dey sluiswachter II. B., schipper, wonende te 's Hertogenbosch, tot twee boeten ieder van zes gulden of gevang, van twee dagen voor iedere bo*te wegens als schipper van een aak stil liggen met dat vaartuig voor de monding van de Mallegatsluis te Gouda eu niet verhalen van dat vaartuig op last van deu sluis wachter. De BURGEMEESTER der gemeente Gouda, brengt ter kennis van de miliciens der ligting 1873 en van de Zeemilioiens, behoorende tot de ligting 1874, dat hunne Paspoorten by hem zyn ontvangen, eu daj zij ter bekoming daarvan tioh vdójr den In Jöny aanstaande ter Srerefarie moeten aanmelden, vaji fles morgens 10 tot des naraiddagi 1 ure. Goudaden 22n Mei 1878. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZEN DOOfflN. "V

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2