VET GEKOOKT STEE IS szsüssibszd, BINNENLAND- STEDELIJK MUSEUM STAALKAART. WAMlfiEDIKItTEN FIJN GAREN-SPINNER. Laatste Berichten. Schuttersraad te Gouda. ADVERTENTIËI4 te Gouda. AO ct. per 5 ons, - Zi Voor lOO Gulden, POLITIE, POSTERIJEN". „Lauek. Lakoenbach. Wilms." Burgerlijke Stand. 1 3VC. DE VLETTER. De Dïbectie. geheel nieuwe vinding tot finale uitroeiing van J. GOEDHART Co., P. HORNES, Haren B. 17. f/«f .- Openbare, Verkooping- In de Kamer deelde Grévy mede, dat de minister Waddington bericht heeft dat de uituoodiging tot het congres is ontvangen en dat deze uituoodiging beantwoord is. Waddington zeide, dat hij Donder dag de buitenlandsche politiek der Eegeeriug zou uiteenzetten. De Kamer heeft een aanvang gemaakt met de beraadslaging over het handelstractaat met Italië. Opnieuw heeft de Oostenrijksche Kamer van afge vaardigden een stap\gedann tot oplossing det Aus- ^/ej'c^-quaestie, door aanneming van de yoorstellen der commissie van Rapporteurs, betreffende de con ventie over de tolrechten en de handelsbelangen met Hongarije, evenwel niet geheel in overeenstem ming met de besluiten van het Heerenhuis, zoodat die voorstellen daarin nogmaals zullen worden be* handeld. vil t In de Vereenigde Staten is met 134 tegen 121 stemmen het gematigd voorstel van den heer Wood verworpen, om een zweem van vrijen handel in te voeren en de drukkende rechten te verminderen, waar door de fabrikanten zich beschermen ten koste van het publiek. De ontzaglijke duurte van alle behoeften door uitsluiting van mededinging heeft het lijdend volk nog niet overtuigd, naar het schijnt. GOUDA, 8 Juni 1878. De onderwijzers van het zevende district in Zuid- Holland houden hedeu hunne eerste gewone verga dering. Op de agenda is geplaatst: lo. Verkiezing van vier leden voor 't bestuur. 2o. Rekening en verantwoording van den penning meester. 3o. Opmerkingen betreffende het wetsoutwerp- Kappeyue. Van de 104 aspiranten voor machinist-leerling 2e klasse hebben 62 aan 't examen voldaan. Slechts 40 zyn er toegelaten, waaronder de heer P. P. van der Meer, alhier. A Dinsdagavond zal in de Reinonstrantsche Kerk; alhier, een orgel-concert worden gegeten, door den heer Jos. A. Verheijen. Van geachte zijde ontvingen wij zeer gunstige berichten omtrent genoemden Heer. Hij is thans organist in de Mozes-en-Aarouskerk te Amsterdam, en was vroeger lid der commissie voor bet orgel| en ook eenigen tijd organist in het Paleis voer Volksvlijt. Op uituoodiging van den orgnnist der Madeleine te Parijs, den heer Guilmant, zal de heer Verheijen dit jaar op de wereldtentoonstelling een orgel-bespeling geven. Ook de heer Venderloo wordt als een goed tenor (dilettant) geroemd. Het programma bestaat uit Nrs. van de eerste meesters, zoo oude als nieuwe en biedt een schoone afwisseling aan. Beu gedeelte van de opbrengst is be stemd voor de Armen. Men schryft ons uit Stolwijk Werd eeu paar jaar geledeu de eerste Openbare School aanmerkelijk vergroot, thans ziet zij weder eene belangrijke verbetering te gemoet. De ge meenteraad heeft besloten er eene glazen afscheiding in te plaatsen, waarvan reeds bestek en tcekening zijn ingekomen. Zoo toont het Gemeentebestuur van Stolwijk voort durend de belangen van het onderwijs te behartigen. Men deelt ons mede Tot Wethouder der gemeente Bcrg-Ambacht is, in plaats van wijlen den heer Jacob Voorsluijs, be noemd de heer J. P. Mahlstede. Onder de bekroonde inzenders op de landbouw tentoonstelling te Apeldoorn kpmen voor: A. ynn Vliet te Berg-Ambacht* voor vêtte kaas, de le prys (zilveren medaille) en J. van der Breggen te Wad- dinxveen, voor fabriekskaas, een verg. zilveren medaille. T- De N. R. Ct. deelt mede dat gisteren aan'de Ver- eeniging het Rundvee-Stamboek de le prijs is toege kend, voor stieren, ter Parijsohe tentoonstelling in gezonden. Volgens berichten uit New-York zouden drie Neder- landsohe oorlogsohepen voor San Domingo aangeko men zijn, om de uitlevering te eisohen van Neder- landsche schepen en koopmansgoederen, welke door de Dominicaansche overheid in beslag genomen werden wegens het aan boord hebben van ooflogs-contrabande." De N. R. Ct. veronderstelt dat dit bericht in verbAnd staat met de gebeurtenis, waarvan zjj in hare Nre. van 1 en 3 Nov: jl. melding maaktp. De Nederlandsqhe schoener Havana Packetkapitein Harken, te St-Thomes bfevracht oifa in de baai van Manzsuilla «n Monto Christö eene loding in te nemen, werd op deze laadplaats op bevel der Dominicaansche regeering in beslag genomen, omdat de gezagvoerder verdacht werd wapens en ammunitie aan boord gehad en aan de opstandelingen geleverd te hebben. Het schip werd den 6den October door de bemanning en door Dominicaansche ambtenaren naar St. Domingo gebracht, werwaarts ook de gezagvoerder en de stuur man als gevangenen gezonden werden. De lading der Havana Packet bestond, volgens dit bericht, uit mahoniehout, ter waarde van ongeveer 1300, en was besterad naar het kanaal voor order. De Duitsche consul te Monte Christo gaf per brief, de belanghebbenden den 2en November te Am sterdam ontvangen, van het gebeurde kennis. Iiij voegde er bij, dat aangaande de tegen den gezagvoer- der[ gerezen verdenking niets met zekerheid gebleken was, doch dat eeu onderzoek bevolen was, hetwelk eerst de ware toedracht der zaak aan 't licht zou kunnen brengen. j, In den nicht van Woensdag op .Donderdag, tus- schen 12 en 1 ure, brak er brand uit in den kom der gemeente Zevenhuizen, bij den winkelier C. de Joiïg. Niettegenstaande de ^brandspuiten zeer spoedig op I de plaats aanwezig waren, zijn huis ert inboedel een! prooi der vlammen gewSrden. Ook is een der belandende huizen afgebrand. Het ongeluk is ver moedelijk door een petroleumlamp veroorzaakt. ijlet teenschillen is in de Lckdorpen vau deo Krim- penierwaard ditmaal veel vroeger afgeloopen dan in vorige jaren. De voorraad teen tot schilling was dan ook aanmerkelijk minder, daar er nog zooveel voorraad geschilde teen van het vorige jaar aanwe zig en de handel slap is. De scholen hebben in deze streek ditmaal niet veel over schoolverzuim te i klagen gehad, eensdeels oin bovengenoemde reden, I maar ook ómdat de politie in deze streek nauwkeurig acht heeft geslagen op overtreding van de wet op den fabrieksarbeid. ibifiekf Blijk lijkens de memorie van beantwoording op het verslag der Tweede Kamer betreffende het wets-ontwerp tot regeling van het lager ouderwijs brengt de minister ip het oorspronkelijk ontwerp slechts luttele verande ringen, meereudeels van redactie. Bij aanneming dezer wet is de minister voornemens voor te stellen alle examens in vreemde talen op te dragen aan de com- missiën van middelbaar ouderwijs. Wettelijke rege ling der bewaarscholen zal iu rechtstrceksch verband tot die vnn het lager onderwijs behooreu te staan, doch formeel van deze streng moeten worden afge scheiden gehouden. Bij de tegenkunting die de leer plicht nog ondervindt en vooral bij de onvol doendheid aan onderwijzers en gebouwen is nau invoering van den leerplicht pog niet te denken. De kosten dezer wet voor den staat raamt de minister op 21/8 millioen dadelijk en 4 millioen gaandeweg jaarlijks. Deze uitgaven zullen tot de gewone behooreu en dus uit de gewone middelen moeten worden bestreden. Bijzondere ontvangsten kunneu daarvoor niet worden aangewezen. Men mag zich vleien dat de jaarlykschc hoogere opbrengst onzer belastingen met deze uitzetting van uitgaven gelijken tred zal houden. Zoo noodig zullen nieuwe brounen van ontvangst moeten worden geopend. Het finaucieel bezwaar mag in elk geval I hier u|et alles beheerschen. De regeering heeft de vaste overtuiging dat zij niet meer vraagt dan het onvermijdelijke, zal aan het voorschrift van art. 194 der Grondwet, dat overal van overheidswege voldoend onderwijs behoort te worden gegeven, niet worden te kort gedaan. Voor het denkbeeld al de kosten van het open baar lager onderwijs ten laste der schatkist te brengen, valt in het afgetrokkene veel te zeggen, doch het zou gepaard moeten gaan met het terugnemen van de uitkeering der 4/5 van het personeel aan de ge meenten. Zoodanige maatregel, toegepast buiten ver band met eene algemeene herziening van het gemeente en rijksbelastingstelsel, zou de financiëele huishouding onzer gemeenten, thans geheel op die uitkeering geschoeid, iu schromelijke verwarring brengen. Dit maakt voor het oogenblik bet gemeugdp stelsel tot het eenig uitvoerlyke. Wat betreft de kweekelingeu hou(lt de regeering vast aan deze twee zaken; geen zelfstandig onderwijs mag worden toevertrouwd ann eeu ohbevoegde, en de kweekejing mag niet worden geweerd, zoolang men hem ter aanvulling en versterking vau het op andere wijze gevormd personeel niet missen kan. Wat hij wel en wat hjj niet mag doen, behoort in het schoolregle ment, niet in de wet te huis. Maar de regeering komt tegemoet aan den wensch, om ook vrouwen niet beneden 18 jaar tot het examen toe te laten en by de toelating van kweekelingen het sohooltoezicht te betrekken. Art. 24 is omgewerkt en bepaalt nu, dat het hoofd der school wordt bijgestaan door minstens 1 onder* wyzer, als er meer dan 30 kinderen, zijn door 2 boven 70, 3 boven 120, 4 boven 170. Boven 200 moet er één onderwijzer op elk 40-tal kinderen zijn, en nog 1 meer voor een overschot boven 24. Zijn er meer dan 4 onderwijzers dan moeten 2, boven 8 minstens 3, 23 jaar oud zijn en de hoofd-actc bezitten. Vak-onderwijzers worden bij dit artikel niet medegcrekend. Geen school mag zonder vergun ning meer dan 400 kinderen tellen. Het belastbaar inkomen voor den hoofdelijken omslag te ,Leiden is voor dit jaar ongeveer 6.200.000, waarvan 1,800.000 wordt afgetrokken wegens de 400, aan ieder belastingschuldige voor eigen on derhoud toegekend. De omslag, die tot over 1877 werd geheven, liet een aftrek van slechts 300 toe. Indien deze verhooging niet ware geschied, zou over 1878 niet 28/4 maar slechts 21/a pCt. zijn geheven. Jlet kohier i9 door B. en W. opgemaakt uit de eigen aangiften der belastingschuldigen, zonder den bijstand van een afzonderlijke commissie. Die aangiften zijn, voorul uit de meer gegoede standen, veel hooger dan bij den vorigen omslag,^toen het vermoedelijk inkomen naar huurwaarde, mobilair, dieustboden en paarden werd geschut, en de heffing 3pCt. bedroeg. Hieruit blijkt, dat vele belasting schuldigen zijn putlast, terwijl anderen, die vroeger niet belast werden, thans ook in den omslag zijn betrokken. Volgens uit Penang ontvangen telegram is het stoomschip Maduraaau boord hebbende de passa giers, equipage en troepen van het gestraude stoom schip Voorwaarts, benevens 1825 blokken tin, daarvan afkomstig, den 5deu Juni 's namiddags 4 uur van die plaats vertrokken naar Nieuwediep. Van de equipage zijn de kapitein, de 1ste en 4de officier en de lste en 2de machinist achterge bleven voor de behandeling van de aldaar nog loo- pende zaken. Dinsdag werd te Amsterdam de jaarlijksche alge meene vergadering vau afgevaardigden der departe menten van de Maatschappij van Weldadigheid ge houden. Het jaar 1877 was voor de Maatschappij een gunstig landbouwjaar; de winst bedroeg 9,286.09*, tegen een verlies van 4.266.82* iu 1876. Op ulto. December bestond de veestapel uit 485 stuks. In de afdeeliug fabriekmatige arbeid, leverde de matten weverij een verlies van f 193.19, de juteweverij gaf 971.28 winst, en de manden makerij Wii verlies van 2,193.52. Op 1 Januari 1877 telde de bevolking, met inbegrip der ambte naarsgezinnen, 1832 zielen, tegen 1882 op 1 Januari 1876. Vyf schoolgebouwen zijn thans in gebruik. Vermeerdering van het ledental is hoogst wen- schelijk; van verschillende zijden werden pogingen aangewend, daartoe te geraken. Daardoor vermeer derde bet ledental in verschillende afdeeiiugen. Zeven nieuwe correspondentschappen traden toe. Door de commissarissen in Nederl.-Indic kon een bedrag van 150 worden overgemaakt. De onbekende wel doener der Maatschappij sohoftk dit jaar voor de 9e maal 8.000. Voorts werd in '77 en '78 ruim 17.000 aan giften en legaten ontvangen. Het aantal leden bedroeg in 1877, 4738. De geheele winst bedraagt 5.035.18. Op 25 Augustus e. k. zal de Maatschappij 60 jaar hebbeu bestaan. Met de inschrijvingen te Amsterdam voor het natio naal geschenk aau Brins Hendrik gaat het, naar aan de Middelb. Ct. gemeld wordt, zeer slecht. De twee eerste dagen waren de beste, doch toen op den derden dag het voorstel van Burg. en Weth. om uit de stedelijke kas ëen som van 12,000, voor een afzonderlijk huldeblyk beschikbaar te stellen, bekend werd, hielden de inschrijvingen iu eens op. Van de 35,000 belastingschuldigen zeiden duizenden, dat zij indirect mede bedroegen door dit offer uit de stedelijke kas. De commissie besloot dan ook wyselyk den duur der inschrijving te verlengen tot 15 dezer, in de hoop, dat men kunst- en vliegmiddelen zou vinden om de bron opnieuw te doeu stroomeu. Het luttele bedrag der inschrijving is echter, zegt men, eender oorzaken, dat men er al niet mede voor den dag is gekomen. Gevonden eu aan het Bureau van Politie alhier gedeponeerd Sedert ruim een jaar in bewaring: Ëen Den, met twee vierkante ijzeren pennen er in en een ijzeren er aau. STAAT van BHIEVEN geadresseerd aan onbe kenden, uit Qouda verzonden in de le helft der maand Mei '78. Sohwetz te Amsterdam; A. Remmers te 's Hage; J. J. Bersoh te 'a Hage; Cl. v. d. Bogerd te Leiden; Net de Bruin te Njjmegen E. Hertz te Botterdam J. v. Vliet te Stolwijk. Uit Soetermeer verzondenP.O. v. d.Geerto's Hoge. De waarnemende Dlreoteur v/h Postkantoor te Gouda, IJS8EL de SCHEPPEE. Weonen, 7 juni. Het Heerenhuis vereenigde (ieli met de besluiten der Kamer van afgevaardigden betreffende de statuten der Bank; slechts 40 hand haafde het in de oorspronkelijke redactie. In tweede en derde lezing nam het daarop het «ets-ontwerp aan omtrent de Quoten (het aandeel van beide deelen des Eijks in de gemeenschappelijke uit gaven) en' op de verhouding der restitutie van be taalde accijnsen en rechten. De Kamer vaneafgevaardigden nam het voorstel betreffende de dekking van Oostenrijks aandeel in bet buitengewoon krediet van 60 millioen aau. Berlijn, 7 Juni. Vanwege Pruisen is gisteren reu voorstel bij den Bondsraad ingekomen tot ont binding van den fiijksijag. In de motieven wordt rr op gewezen, dat na den tweeden aanslag op het leveu des Keizers de verantwoordelijkheid der regee- riug voor de handhaving van orde en wet, nadat de Rijksdag het kortelings ingediende wets-ontwerp tot beteugeling van sociaal-democratische uitspattingen verwierp, niet meer gedekt is door het feit dat zij dit ontwerp indiende. De regeeriug is van mceuing, dat in de in dat ontwerp aangegeven richting thans zelfs verder geg'aan moet worden, en zij kan er niet op rekenen dat een hernieuwde indiening van het ontwerp na beter resultaat zou opleveren. Zij heeft bovendien priucipiëele bezwaren tegen de richting, waarin de redenaars in den Rijksdag haar bij een later ontwerp eventueel hunnen steun toezegden. Zij wil niet de wettelijke vrijheid van beweging in haar geheel aan banden leggen, doch uitsluitend het streven der sociaal-democratie te keer gaan, waardoor de bestaande rechtstoestand in gevaar gebracht wordt. Het voorstel draagt de handteekeuing van prins Bismarck. Versailles, 7 Juni. In de Kamer van afge vaardigden verklaarde de minister Waddington, nadat de heer Reguault zijne interpellatie had toegelicht, in 't kort het volgende Frankrijke streven en handelen was steeds ten gunste van bet behoud des vredes. Ten aanzien van het congres maakte Frankrijk het voorbehoud, dat de quaesties betreffende Egypte, den Libanon en de Heilige plaatsen van de beraadslagingen zou den worden buiteugesloteu. Toen dit waa toegestaan, kon Frankrijk niet vergeten dat het mede-ondertee kenaar was der trsctaten van 1856 en 1871; voor de regeling der vele ondetdeelen van het Oostersche vraagstuk was het van oordeel, dat alleen een con gres dit op bevredigende wijze kan doen. Toen overeenstemming verkregen was omtrent de sa menkomst van het congres, nam Frankrijk de uituoodiging tot bijwouing van het congres aan, ouder voorwaarde echter dat geen enkele andere quaestie dan die, welke door den jongsten oorlog op 't tapijt gebracht waren, in behandeling genomen zal worden. De minister geloofde te mogen zeggen, dat het behoud des vredes nagenoeg zeker is Frankrijk zal aan het congres deelnemen met het oprecht verlangen, den vrede bewaard te zien en zyne neutraliteit te handhaven, en het hoopt dat het oongres behalve de toekomst van de Bulgaren ook die der andere christenen op het schiereiland van den Balkan ter harte nemen zal. Aan beide zijden der Kamer werden deze mede- deelingen lnid toegejuicht. De heer Regnault stelde hierop de volgende motie Voor„De Kamer met vertrouwen akte'nemehde van de stellige verklaring van den minister, dat Frankrijk strè- ven zal naar het behoud des vredes, de handhaving zij ner neutraliteit en de behartiging van Enropn'a grootc belangen, gaal over tot de orde van den dag." Met algem. stemmen werd deze motie aangenomen. Versailles, 7 Juni. De Kamer heeft het voorstel aangenomen, om de Regeering uit te noodigen met Italië de onderhandelingen tot wijziging villi het handelstractaat te heropenen. Daarop hervatte zij de beraadslagingen over het ontwerp, regelende de pensioenen van uit den mili tairen dienst ontslagen officierenwaarna zij het ont werp betreffende de directe belastingen, nadat het door den Senaat gewijzigd was, opnieuw in behan deling nam. De Kamer handhaafde de oorspronkelijke redactie en verwierp de door den Senaat aangenomen wijziging. Berlijn, 7 juni. Het bulletin var. heden avond 9uur luidt i „Zjne Majesteit heett in den loop van den na middag herhaaldelijk rustig geslapen. In den eetlust is geen zichtbare verbetering waar te nemen. Ten gevolge van den gedenkdag van het sterven van Zr. Ms. zaligen vader was er heden eene gedrukte stemming en grootere matheid te bespeuren. Bij vonnissen van 23 Mei en 7 Juni zijn veroordeeld J. v. D., wegens plichtsverzuim, door afwezigheid van de exercitie, na vroeger meermalen veroordeeld te zijn, in eene geldboete van 15.— G. v. D., wegens hetzelfde feit', tweemalen gepleegd, na gelijke veroordeeliug, in eene geldboete van 10. en eene van 15. Bovendien beide in de kosten. GEBOREN 6 Juui. Johannes, ouders A. Nubil en L. Jongenee). OVERLEDEN: 6 Jwii. T. Uithol, 18 J. ONDEBTildUVtD: 7 Juni. G. Bienenmann te Mook, 2? j. en J. van Luijpen, 25 j. H Faaij, 54 j. en B. I Kievenaar, 36 j. P. Boot, 26 j. en A M. Koster, 26 j. J. van Geilen, 52 j. en P. Kolenvaar, 50 j. H. L. Blulc, 20-j en H. Koolmees, 19 j. GEHUWD 7 Juni. A. van Reedt Dortland eu C M. van Veen. aggga&gSjgSSSiggSS K Ondertrouwd Heneicus Faaij BK Bakbeba Petkonella Kievenaar. |jjg gftj Gouda, 6 Juni 1878. S|jj| P§ *j* Getrouwd H ADRIAAN van REEDT DORTLAND ff CORNELIA MARIA van VEEN. II Gouda, 7 Juni 1878. |S0 v Voor de belangstelling en vriendschap van velen ondervonden bij het herdenken van ons 40-JAlfIG HUWELIJK, betuigen wjj onzen hartelijken dank. G. R. BOUMAN. F. BOUMAN UlTTENBBOEK. Reeuwijk, 6 Juni 1878. Op de BEIDE PINKSTERDAGEN zal het Museum weder tegen betaling van 10 cents de persoon van des namiddags 46 unr TOE GANKELIJK zijn. De COMMISSIE. Zij die DONDERDAG de Staalkaarten van GEKLEURDE KNOOPEN hebben gehaald verzoek ik die TERSTON D terug te bezorgen bij De Arrondissements-rechtbank te Rotterdam beeft het ACCOORD, namens*den gefailleerde WILHELMUS HERMANUS van SARK, Smid en Kachelverhuurder, te Gouda, door Mr. H.J. KRANENBURG, advocaat aldaar, aangeboden, GEHOMOLOGEERD en VERBINDEND VER KLAARD overeenkomstig de bepalingen der wet. De Curator, J. FORTUIJN DROOGLEEVER. zal de BEIDE PINKSTERDAGEN des smor- gens 1IALF ZEVEN »re van GOUDA, en snainiddags VIJF uur van ROTTERDAM varen. Retour ACHT DA'GEN geldig50 cénts J3NKELE REIS" 80 cèbts. zonder reuk of iets te beschadigen, met 6 jaar garantie. Te ontbieden door bet geheele Rijk. AdresOppert 84, Rotterdam. Wordt gevraagd voor VAST WERK een Adres in persoon, bif den Heer Cs. van l>ek GRAAF te Lekkerkerk. De ondergeteekende geeft aan zijne geëerde Begunstigers te kennen, dat van af HEDEN de prijs van EIGEN O ES LACHT bij de kleine wicht tegen 45 ct., waarbij geregeld 3 maal per week VERSCH VAR- KENSVLEESCH geslacht wordt. Gouwe 0. 71. W. V KAAIJJIAAKEUS, f i? *c .s" j? - c w -s W. X. RA VIJMAAKF.RS, Haren B. 17. buiten verval, wordt tegen AUGUSTUS of NOVEMBER in een Klein Gezin te Gouda gevraagd, eene NETTE van goede getuigenissen uit vorige diensten voorzien, liefst niet onder de 25 jaren ond. Adres met franco brieven onder de letters B. M. aan de Boekhandelaars J, van BENTUM Zoon te Gouda. op WOENSDAG 26 JUNIJ 1878, voorm. ten Elf ure, in «het Schaakbokd,, te Gouda, van: 1°. «een bijna geheel nieuw opgemaakt HUIS, bestaande uit twee gedeelten, waarvan het eene ingerigt tot WOON HUIS met grooten, fraaijèn TUIN, uitkomende aan het water, en het andere gedeelte ingerigt tot KANTOOR en PAKHUIS, met ruime zolders, van uitmun tenden beschoten kap voorzien; alles aan de Wachterstraat, wijk P, n°. 182, groot ongeveer 3 Ares, 20 Centiares. 2». eene KLEINGAUENBAAN, naast het vorige gelegen, met VOORLOODS en PAKHUIS, wijk" P, n®. 183, en met eene zeer groote, met beschoten kap voorziene- ACHTERLOODS en PAKHUIS. go,70, Vijf in 1876 nieuwgebouwde WOON HUIZEN met ERVEN, grooten TUIN, K AÖE en GEMEENEN GANG, in de Derde- of Kluizenaarskade, R, n°. 191—191cfte Gouda, ieder groot ongeveer 1 Are, 33 Centiares. De perceelen ?.pn te aanvaarden1 en 2 deft I Aug. e. k.; de overigen, allen verhaurd bjj de week ad 1.50, dadelijk. Na afzonderlijke veiling zullen gecombineerd worden de perceelen 1 en 2 en de perceelen 3 tot 7. Naiere inlichtingen geeft Notaris Ma. KRST te Gouda.

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2