Malz (Mout) ZEEP, Laatste Berichten. kantongerecht te Gouda. ADVERTEMTIËM. 1 stuk 17 £t., 6 stuks 95 ct., 35, 50 en 70 cent per stuk. Madrid, 26 Juni. De koningin is heden middag ten 12 ure 35 minuten overleden. MARKTBERICHTEN. Gouda, 27 Juni 1878. Burgerlijke Stand. Gouda Gouderak Haastrecht: Reeuwijk Waddinxveen: VEREENIGING de iuiniddels toegesnelde geneeskundigen Vonden .slechtsdon dood ounstateeren. Het Rott. Eieuwabl. betreurt teu zeer9te de demo ralisatie, die ons acciju89telsel onder de grensbevol king te weeg brengt. Op de grenzen maakt men de gausehe bevolking lot misdadigers of gewent haar ten minste aan minachting van de wet; men be schouwt zekere lieden als wild en stelt jagers aan om op hen te passen. Dat er nu en dan gevochten en geschoten wordt, zal dus niemand verwonderenhet wonder is dat het niet meer gebeurt. Doolr'men ontveinze het zich niet, zonder dat alles is geen enkele verbruiksbelasting te heffen. Zoolang men het ver bruik binnenslands van eenig artikel belast, zal er voordeel te behalen zyu, door het artikel ter sluiks te fubriceeren of in te voeren, en onbelast in kon- 8umptie te brengen, en zal, om dezen invoer te weren, op allen invoer scherp moeten worden toegezien. Zoo lang de aczijns een belang, heeft, zal winstbejag den smokkelhandel gaande houden. Geeft men nu de treurige dwangmiddelen uit de hand, waartoe deze handel nooptontneemt meu den commies de revolver, waardoor hy den sluiker ontzag inboezemt, natuurlijk alléén op voorwaarde van hem van tijd tot tijd op éclatante wijs te gebruiken meu maakt alle toe zicht illusoir, men stelt de opbrengst der belasting ".n de waagschaal ert werkt het ouzedelijke smok kelen iu de hand. Beter dan verslapt toezicht is de afschaffing der belasting: daarbij winnen althans de industrie en de vulksmoraal. Door den heer van Naamen zijn verschillende amen dementen op de onderwijswet voorgesteld, strekkende 1. aan de gemeeuten de bevoegdheid te geven de thans gesubsidieerde scholen op de gestelde voor waarden in 6taud te houden, waardoor ook art. 91 vervalt: 2. in plaats van het nieuw artikel 5, te behouden het bestaande art. 4 der wet van 1857, zoodat de afkeuring der schooollokalen kan worden uitgesproken door den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht; 8. vermeerdering van het aantal kinderen, waaraan tegelijk door één onderwijzer onderwijs mag worden gegeven 4. bepaling van het minimura-tructement naar mate vaii het aantal leerlingen; 5. meerdere invloed aan de gemeentebesturen te geven b^j de examina en de voordraohten 6. het maximum van het pensioen te bepalen niet op 2/s» ro*ar op het geheel bedrag der jaarwedde. De heer van den Kaay heeft mede eeuige amen dementen voorgesteld, waarvan het voornaamste is om de facultatieve subsidieeriug van bijzondere scholen (die daardoor het karakter van openbare scholen krijgen) door gemeenten of provinciën te behouden. Nog altijd duurt de hongersnood in China voort en reeds zijn vijf millioen menschen uit gebrek om- gekomeu. Lijken van gestorvenén worden verslonden. Dit wordt officieel in het Pekinger regeeringsblad gekonstateerd. „In den eerste tyd van dezen vreeselijken hongersnood'7, zoo leest men in een rapport van den goeverneur van Hocau, „voedden de levendeii zich met de lijken der gestorvenen, later doodden de sterkenen de zwakken en aten hen op, thans is de ellende zoo groot, dat de leden van hetzelfde gezin elkaar aanvallen. Zulk een toestand is in de geschie denis niet bekend en wanneer er niet snel krachtige hulp wordt verstrekt, dan gaat de geheele bevolking van Honan te gronde. Alle plaatselijke hulpbronnen zyn uitgedroogd, de voorraadschuren zijn ledig, het geld is op; de weinige gegoeden hebben alles, wat zij bezaten, reeds sedert lang van de hand moeten doen.* Dit wordt bevestigd door den Roomschen bisschop van Schan-si, Monagatte, die uit Tai-Yuen, de hoofdstad der meest geteisterde provincie, meldt dat de mannen hun vrouwen, de ouders hun kinderen of, als de laatsten sterker zyn, de kinderen hunne ouders dooden en verslinden. De Chineesche Regeering heeft byna niets gedaan600,000 taëls aan geld en 100,006 pikols rijst is alles wat zy gegeven heeft. Maar de Keizer heeft een edikt uitgevaardigd, waarby hij de landstreek, waar de nood heerscht, vervloekt. In naam der menschheid ware het wenschelgk dat Europa tusschenbeide kwam en krachtige midde len beraamde om hulp te bieden. De Amerikaansche schoener Eotken vertrok den 19den Juni van New-York naar de Poolstreken ter opsporing vaö de overblijfselen der expeditie van Franklin. Het schip is voor 80 maanden uitgerust en staat onder het bevel van kapitein Thomans F. Barry, die de lepels ontdekt heeft waarop de naam en het wapen van Sir John Franklin gegraveerd waren, hetgeen aanleiding heeft gegeven tot de tegen woordige expeditie. De equipage bestaat uit 25 koppen waaronder Joseph Eberbing of „Esquimaux Joe*, die de expeditie mederaaakt in hoedanigheid van jager en Kids. De Eol.htn zal errst Whale point, in de Hudsons baai, aandoen om eeuige Esquimu's aan boord te nemen en vandaar naar Beech Point, ongeveer 140 Eng. mylen noordelijker iu de Bapulse baai vertrekken. Te Whale point had kopt. Barry de Esquimo's aangetroffen van wie hij de lepels kocht, en welke verhaalden dat het schip, van waar zij de lepels hadden, bij Kaap Hallowell door het ijs verpletterd was. De equipage van dat schip, waaronder sir John Franklin was, dien zg keuden bij den naam van „Hilata* of aan voerder, werd door de inboorlingen geleid naar Kaap Englofield, zeshonderd veertig Engelsche mglen van Whale-poiut verwijderd, waar zij de een na den ander van koude, honger en ziekte stierven en begraven werden. De Natchilea rapporteerden, dat de witte man nen* een aantal geschreven boeken hadden achterge laten, die ook te Euglefield begraven waren, welke plaats nog nimmer door eene der uitgezonden expe- dtties ter opsporing van Franklin bereikt was. Kapt. Barry was van plan ora vnn Bapulse-baai met sleden over land te trachten Englefield te bereiken, hetwelk hg in vier a vijf weken zoude kunnen rioeti. Men verwacht, dat de expeditie twee en een halfjaar zal uit blijven. Proviand voor achttien maanden bevindt zich aan boord van de Eothen en het volgende voorjaar zal er meer uitgezonden worden met den walvisch vanger Henri Trouwbridge. Wagens en aramuuitie zijn voor de geheele dertien maanden aan boord. De kosten der expeditie worden op 25,000 dollars begroot. Maandagavond is te Haarlem eene vergadering ge houden van kiesgerechtigden, welke door dr. Van Vloten was bijeengeroepen. Een 26tal heeren traden toe tot het beginsel om eene tweede kiezersvereeni- ging op te richten, terwijl eenige heeren werden uit- genoodigd een programma, rustende op net beginsel van een „gezond, sterk en degelijk liberalisme", te ontwerpen en ter vaststelling aan te bieden iu eene gisteren te boutjen vergadering. Als een staaltje hoe het communisme werkt op de belangen van hen, die door middel er van hunne grieven denken uit den weg geruimd te krygen, deelt men, sprekende over den dood van wijlen Mark Hopkins te San Francisca, het volgende voorval mede: Verleden jaar liet hij een blok gebouwen oprichten, dat een millioen dollars zou kosten. Op zekeren avond hield de communistische aanvoerder Kearney eene redevoering, waarin de arbeiders zeer opgehitst werden tegen hunne patronen. Mark Hopkins kreeg hiervan kennis. Door dit en de gewelddadigheden van het gepeupel iu het Oosten, werd Hopkins bevreesd dat zgne eigendommen gévaar liepen en hij besloot geen geld meer te besteden aan gebouwen, welke den een of anderen dag kouden vernield worden door de communisten. Den volgenden dag gaf hg al den werklieden hun ontslag, en het werk aan die gebouwen is nog niet hervat. Het gehuil van het gepeupel, dat toejuiching uitgierde over de toespraak van Kearney, heeft honderden van arbeiders een jaar broodwinning gekost. Men verneemt met leedwezen, dat de Minister van Oorlog uit het buitenland teruggekeerd, zich te Rot terdam bevindt ora in het Ziekenhuis alhier eene belangrijke operatie te ondergaan. Zijn toestand moet de waarneming zyner betrekking niet langer toelateu en hij zou doof den Minister van Marine ad interim worden vervangen. In hoeverre het laatste gedeelte juist is, weten wy niet, maar wij verheugen ons te kunnen melden, wat wij zoo even uit volkomen geloofwaardige bron vernamen Zijne Excellentie de Minister van Oorlog, heeft zich heden iu het stedelijk Ziekenhuis alhier doen opnemen, tol het ondergaan van èeue belangrijke operatiën. Deze is met het beste gevolg verricht. Er bestaat grond, ora eeue goede genezing te ver wachten. '{Roll. Nieuwsbl.) /,De meeste bladen zegt de Hrnh. Cl. deelen op gezag van het Handelsblad mede, dat er sprake zijn van een huwelijk van Z. M. den Koning met een Zweedsche prinses, de 48-jarige prinses Eugenie, schoonzuster van wijlen koningin Louise van Zweden, dochter van prins Frederik. „Even als toen het een huwelijk met prins Hendrik gold, en de pers voorbarig een naam noemde, die later bleek een ware naam te zijn, heeft ook thans weder eene vergissing plaats. Wg willen zoo onbescheiden met zyn ora nu vnn onzen kant een naam te noemèn, daar nog niets officiëel is en misschien byzóndere reden van staatsbelang het voorgenomen huwelijk in den weg zouden kunnen staan. Wij bepalen ons tot de mededeeling, dat men niet naSr Stokholm, maar naar Parys den blik moet vestigen. Al is Frankrijk eene republiek, de hoofdstad is daarom nog niet voor dynastiën gesloten, zooals nog dezer dagen uit de dagbladen bleek.* De Staats-Courant geeft het volgende verslag om trent de verwachtingen van den oogst in de Droviiuii* Friesland voor het jaar 1878. Tarwe staat tamely k' goed. Rogge laat zich goed aanzien. Zij staat echter op de raudgronden beter dan in kleistreken. Gerst staat vry goed; zij lijdt echter nog al fnn de natte weersgesteldheid. Dit laatste kau eigenlijk van alle veldgewassen worden gezegd, die behoefte hebben aan warmte. Klaver geeft en belooft een ruimen oogst. Haver laat zich best aanzien. Op enkele plnntsen lijdt zg nog al van het ongedierte. Koolzaad staat zeer middelmatig Vlas. Indien er nog tydig eene warmere weêi gesteldheid iutreedt, kan van dat gewas nog veel te recht komen. Cichorei. Hieromtrent kan men nog weinig zeggen. Over het geheel is zij niet gunstig. Aardappelen zijn veel uitgepoot en staan over het geheel zeer voordeelig. Boekweit staat over het geheel goed. Kanariezaad is weinig uitgezaaid. Het staat mid delmatig. Erwten staan over het algemeen vrij goed, doch hebben cog al van het ongedierte geleden. Boonen; hiervan kan hetzelfde worden gezegd. Gras- en hooilanden. In de hooge streken staan de graslanden uitmuntend en wordt er veel hooi van beste kwaliteit gewonnen. Hetzelfde kan worden gezegd van de ingepolderde hooilanden. De niet- ingepolderde lage landen leden en lyden echter veel van den hoogen stand van het boezemwater, zoadat voor de gebruikers dier landen de hoop op eënen goeden oogst geheel is verdwenen. Het hooi, dat nog geoogst wordt, is van slechte kwaliteit. Den 22n Mei jl. heeft zekere Francesco Peralto, een beroemd Mexicaausoh ruiter, den merkwaardig- sten fit afgelegd, die tot nu bekend is. Het gold eene door hem geslotene weddenschap, dat hg in den tyd van vgftien uren op éen dag in de renbaan van Fleetwood-park by NewYork, 305 Engelsche mijlen (ruim 90 uren gaans) te paard zou afleggen. 34 renpaarden en 6 mustangs (wilde Amerikaansche paarden) stonden vóór hem gereed. Na iedere myl rydens verwiss 1de hg van paard, dikwyls zonderden grond te raken, en als hg al afsteeg ora weer' op te stggen, ging dit zoo vlug, dat nooit meer dan vjer seconden noodig waren. Zoo begon hij 's ochtends om vier uren cn had 'a avonds 6.31 den afstand afgelegd en de weddenschap gewonnen. Hg" had twee pauzen gehouden om wat ie eten, «amen 50 minuten bedragende. De onvermoeide ruiter werd aanstonds onder geleide van een dokter te bed ge* bracht en zeer kalm gehouden. Hg was echter .vol komen gezond, hoewel zijn pols 140 slagen in de minuut sloeg, en hij gedurende den rit 10 pond gewicht verloren had. Van den khedive worden rare dingen verteld. Zgn oom, Halim pacha, had hem zgne domeinen verkocht en afstand gedaan van alle aanspraken op erfenissen van familieleden, tegen eene vaste jaarlyksche uit- keering, en dacht nu zgn leven op zijn gemak en met zoo min mogelijk aardsche zorgen te eindigen. Doch hij had buiten' den wa&rd, of liever buiten den khedive gerekend, die hem zgne toelage op eens onttrokken heeft. De regeering schijnt der. khedive te gaan vervelen, want hij heeft onlangs zgne raads lieden geraadpleegd over het afstand doen van den troon ten behoève van zijn zoon Mohammed Tefvik. Zij odtrlèdën het hem op grond van de jeugd en geestelgke zwakheid van zijn zoonwaarop hg zich wendde tot Engelsche ambtenaren en het bestuur der zftken aan Engeland aanbood, ondeï voorwaarde, dat hij zijne civiele lijst zou behouden, en dat de opvolging van zyu zoon zou verzekerd blijven. Toen dit aanbod op beleefde wijze van de hand waa gewe zen, schreef hg aan, den prins van Wales om het te herhalen en op aanneming aan te dringen. De groote hotels in Zwitserland maken, naar bet schynt, niet zulke goede zaken als men zich aanvat kelyk bad voorgesteld, althans het groote //H5tel de l'Europe" te Lucern is publiek voor schuld vefkoebt, Op het gebouw drukte een hypotheek van meer dan een millioen bij verkoop is het toegewezeü voor fr, 500000. Meerdere groote hotels zijn in den laatsten tijd als het ware voot spotprijzen verkookt. Doctor Galippe heeft door tusschenkomat van Vul» pian aan de Parysche Academie des Sciences een nota doen toekomen, waarin hg betoogt, dat koperzouten niet vergiftig zgn. 14 maanden lang voedde bij zioh met zure spy zen en dranken, die meer dan 24 uren in kóperen vaten hadden gestaan. Zoowel hg als zijn vrienden, die er van meeproefden, waren volko men wel gebleven. Men herinnert zich dat eenigen tgd geleden eeg priester teNagels, di Mattia, uit de Ifaliaansche Staats-Loterij prijzen trok ter waarde van 2,148,000 lires en naar men in de aldaar verschijnende „Roma" leest, is eindelijk tot uitbetaling der som bevel gegeven. Intusschen is de deerniswaardige man op allerlei wijze en uit alle oorden der wereld lastig gevallen. Dftngs ontving bij tusscben de twee- en driehonderd brieven met allerlei aanzoeken en voor- stèlleu. Zoo heeft een Berlijner hem vergunuing ge vraagd, een werkje te mogen uitgeven met allerlei nummers en opgaven, rakende loterijen, en dat te mogen betitelen //Kansrekeningen van den eerwaar- deu pater Di Mattia"; van het debiet verwachtte hij gou den bergen. Een ander verzocht om de kleinigheid van 120,01)0 lirees, ten eind een handel in spiegels op te zetteu. Velleden week, vervolgt de „Roma", bracht een dume den pater een bezoek, die haar aardbeien, sina'sappcleu en andere zaken mede- gaf. Toen zij daarmede te huis kwam, raakte heLt geheele personeel in opschudding. De huisknecht, de portier en tal van andere personen zagen in de getallen der vruchten aanwijzingen om gelukkig in de loterij spelen, hetgeen zij dau ook geen oogen- blik uitstelden. Vreemd genoeg hebben allen wer kelijk gewonnen. Naar meu 'wil heeft de pater% in éen woord, zooveel doorleefd, dat hij voornemens is een getrouw verhaal van zijn wederwaardigheden in het iioht te geven. Bijgeloovige lieden echter zien iu zijn naam, Mattia, die in het Italiaansch „waanzin" beteekent, een kwaad voorteeken. De permanente militaire Spoorwegcommissie beeft met de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij een overeen komst gesloten, waarvan de strekking is om bij afloop van het thans nog loopeude contract voor den dienst der militaire transporten te water, niet alleen krijgs volk maar ook alle oorlogsmateriëel enz., meer alge meen tegen verminderde' vracht per èpoorweg te doen vervoeren. De onderhandelingen met de gezameulijke spoor wegondernemingen bier te lande over de samenstel ling van een uniform tarief voor krijgsvolk en oor logstuig hebben nog niet tot het' beoogde doel geleid. Ï-V. R. Cl.) Men schrijft san de L. Cl. het volgende: Dui delijk merkbaar is de lente voorbg, want het ge- roep van meuigen vogel, dat bij het eerste mor genkrieken werd vernomen, is verstomd. Sedert de helft van Mei is het weer onbestendig gebleven tot voor weinige dagen. De temperatuur was zeer afwisselend, lü de voorlaatste week zelfs koud. Voor den moerbeziënbóom, die goed beladen, en voor den wgnstok, wiens bloeitijd aanstaande is, was bet weef ongrfnstig. Ook de snijbooneu zgn bijna niet vooruitgekomen. Warmte alleen kan nu het rijp worden van' de moerbezie, den groei van den wgnstok, de teelt van de suijboonen en ander teeder gewas doen gelukken. Hierop bestaat vooruitzicht als de zouter het zoo ernstig blijft meeaen, als kg .zich heeft ingesteld. Zooals kon verwacht worden komen de aardappelen nu goed aan en zal de Hol- landgche markt welhaast bijna ovefrvloed hebben van die vracht. Van sappige aardbeziën wordt overal «enen ruimen pluk gedaan en de aalbes begiet te kleuren. De bouwlieden brengen nu langzamerhand hun berg in top met geurig hooi dat onder eenen schitterenden zonneschijn wordt binnengehaald. In de kweekerijen en lusthoven kan een getintel van kleuren, dat .de bloemen ten toon spreiden, het oog bekoren. Bovenaan prijkt dit jaar de roos die vooral wegens het sombere en regenachtige weer niets van haren glans verloor, een rijkdom van knoppen en bloemen aanbood en haren roem, als koningin der bloemen, luistervol handhaafde. Uit een brief, geschreven aan boord van de Wa tergeus, ter reede van Pedir, van 10 Mei jl. deelt <le H. C. het volgende medeMet ons is in de laatste 14 dagen vrg wat gebeurd; wij zgn thans weder op het terrein des oorlogs geweest. Op 29 April werd. de beuling te Segli 's nachts ora 3 unr op eene lievige wijze aangevallen, doch de vgand werd door de bezetting op flinke wijs afgeslagen, waarbg wg Goddank geene, of zoo te zeggen byna geëne gekwetsten bekwamenalleen eenige kettiug^angers, die buiten de benting woonden moésten er aan gelooven. Hoevelen echter van de Atchineezen gevallen zijn, kan men met met zeker heid bepalen, dewyl zij hunne gevallenen meestal medevoeren; echter hebben wij 15 lyken van hen dicht bij de benting gevonden. Zij hielden zioh, daarop een paar dagen stil en rustig, doch in den vroegen ochtend vah den 3den Mei kwamen zij met eène ontzettende hoeveelheid en goed gewapend, met kleine kanqnnen, geweren enz. de benting weer aan vallen, maar zij werden zoo ferm door de onzen Ontvangen, dat ze niet bebloede koppen en een groot verlies aan manschappen terug jrfoesten trekken. Nu moesten door on* alle middelen in het werk gesteld wo.rden om de benting; die wel in goeden staat is, onbeklimbaar voor den te verwachten, terug komenden vijand te maken; ook verkregen wij van de marine ruim 50 man versterking, die wij ook noodig hadden. Wij brachten vgf nachtén bijna slapeloos door, daar het raiüsre gerucht ons op onze hoede deed zijn, om niet overvallen te worden. Berlijn, 26 Juni. Heden beeft het congres zijn zevende zitting g< houden. Gortschakoff heeft die bijgewoond. De zitting is ten 2 uur begonnen en ten 4Vi uur geëindigd. Weenen, 26 Juni. De Politische Correspondenz meldt uit Berlijn van beden het volgende Het congres heeft besloten, dat Zuid-Bulgarije den naam zal voeren van Oost-Rumelie. De Turksche gevolmachtigden heb ben tegen verscheidene besluiten van hetcongres nadruk kelijk geprotesteerd. Ondanks ernstige veitoogen, in zonderheid van de zijde van Bismarck, is de handel wijze der Turksche gevolmachtigden van dien aard, dat de zekerheid van een vredelievenden afloop van het congres aanmerkelijk verzwakt wordt Eerstdaags zal Oostenrijks positie tegenover de Turksche grensprovinciën by de beraadslaging helder aan 't licht komen. Heden is het zeker dat, afge zien van Turkije, op-het congres eenparig erkend is, dat er termen bestaan voor eene noodzakelijke tusscheukomst van Oostenrijks zijde. Hierover zal, naar het schijnt, thans het eerst gehandeld worden. Terechtzitting vin Woensdag 26 Juni 1878: Kantoon öhterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van bet Openbaar MinisterieMr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: G. van der L. en J. van M., schepenjagers, wonende te Alphei!, ieder tot efcne boete van zeven gulden of gevang, van drie dagen, wegens te zamen en in vereenigiug maken van uachtgerucht te Gouda, ver storende d« rust der inwoners; M. H., landbouwer, wonende te Berg-Ambacht, G. van V., bouwman, wonende te Zevenhuizen, D. van de H., kastelijn, wonende te Waddinxveen, E. D. van K., werkman, wonende te Gouda, ieder tot eene boete tan drie gulden of gevang, van ééu dag, wegens op den' openbaren weg te Gouda, zonder toezicht laten staan, van wagens met paaadea bespannen, waarvan zg de voerlieden wared; A. 8., molenaarsknecht, wonende aan de Stolwijker- sluis bij Gouda, tot twee boeien, ieder van drie gulden of gevang, van één dag voor iedere boete, wegen9 op den openbaren weg te Gouda, zonder toezicht laten staan, van een wagen met een paard bespannen, waarvan hij de voerman was, en rijden met die wagen, harder dan in matigen draf, op den openbaren weg te Gouda; H. G., huisvrouw van J. B., koopvrouw in visch, wouende te 's-Gravenhage, tot vier boeten, ieder vau drie gulden en eene boete van één gulden of gevang, van één dag voor iedere boete, wegens op vier ver schillende tijdstippen te Gouda verkoopen van visch, die door den keurmeester van Gouda niet was ge keurd en zonder noodzaak ryden over het met klinker bestrate voetpad te Gouda, met een wagen, beladen met visch; C. van der V., koedrijver, wonende te Haastrecht, tot eene boete van vgf gulden of gevang, van twee dagen, wegens te Gouda moedwillig mishandelen van een hond, gespannen voor een kar, waarvan hij de geleider was; C. van den B., timmerman, wonende te Boskoop, tot eene boete van twee gulden vyftig cents of gevang van één dag, wegens opbreken van den openbaren weg te Waddinxveen, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen; A. K. en P. B., arbeider, wonende te Ouderkerk a/d. IJsel, ieder tot eene boete van zes gulden of gevang, van twee dagen en eene boete van drie gulden of gevang, van cén dag, wegens te zamen en in vereeniging, als bezoekers zioh bevinden in eene tapperij te Gouderak op verbodën tgd en maken van uachtgerueht te Gouderak, verstorende de rust der inwoners A. K., arbeider, wonende te Ouderkerk a/d. IJsel, tot eene boete van zes gulden of gevang, van twee dagen, wegens maken van naohtgeruoht te Gouderak, verstorende de rust der inwoners; P. B., arbeider, wonende te Ouderkerk a/d. IJsel, tot eene boete van zes gulden of gevang, van twee dagen, wegens maken van nachtgerucht, verstorende de rust der inwoners Bij zeer kleinen omzet won de stemming flauw. PoWertaj-we puike 12.a 18.—. Mindere 9.75 4 10.76. Rogge, puike 7.25 4 ƒ7.75. Mindere 6.75 a ƒ7.Voer ƒ5.50 a ƒ6. Gerst, puike 7.25 4 8.—t Miiidere 5.26 a ƒ6.50. Haver, zware "5.4 5.75. Liete. ƒ3.60 4 /4.50: 1 J)e veemarkt met iveinig aanvoer, den handel traag, varkéna Voor Londen van-21 4 23 cent pér half kilo, schapen én lammeren traag te verkoopen. Aangevoerd 105 partijen kaas, prijzen van 22. 4 28.—. Goeboter, 1.§6 4 1.70. Weiboter 1.30 4 1.40. GEBOREN: 24 Juni. Geertruida Sophia Carolina, ouders A. J. Kooi mans en G S de Lange. 25. Bernardua Jose- phus Aloisius, ouders A Appel en J. Wajon. Franciscna Jacobus, ouders F Ilooibeek en S. F. van Gelderen. OVERLEDEN: 25 Juni. J. M. van' der Eade Koster, huisvr. van F. C. Fortuijn, 40 j. 26. M. de Vries, 1 j! 11 m. L. J. »an der Klein, 7 w. L. H. Knapen, 3 m. J. J. Ma ree, 1 j., 1 m. 27. C. van der Kleii, 11 w. F. J. Hoofbeek, ld. GEHUWD: 26 Juni. J. Hooimeijer en A. A. Leeflang. F. H. Reebeen en C. W. Karseboom. J. Sjoake en T. Koorn. 27 J. Kleinendorst en A. W. A Schouten. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 20 tot 27 Juni 1878. Moordrecht: Geene aangiften hebben plaats gehad. GEBORENCornells Gijsbertua, oudera G. de Rijk en A. Roth. v OVERLEDEN: N. van Leeuwen, huisrr. van J. Loendvr- sloot 47 j- J. Buytelnar, 78 j. Stolwijk: GEBOREN: Tennis, ouders J. Borger en C. Kontstaai. OVERLEDEN: H. Langeslag, 2 m. OVERLEDEN: H. Bnnnik, 7w. - H. M. Kool, 9 m. GEBOREN: Pieter, oudera M. Cosijn en G. Ravensbcrg. Jannigje, ouders C. van Bekkum en G. van Dijk M»ria, oudera A Th. van Vonreo en M. de Voa. Jacobus, ouders W. Verhaar en M. van der Laan. OVERLEDEN: A. van Vliet, 3 m. A. Veerman, 18 ra. M Hardijier, wed. W. Kraan, 90 j. ONDERTROUWD: J van der Winden met C Loef. Getrouwd J. KLEINENDORST EN V A. W. A. SCHOUTEN, die, ook namens wederaijdsche Familiën hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling, by hun Huwelijk ondervonden. Gouda27 Juni 1878. De Heer en Mevrouw ROMEIJN be tuigen hnn' oprechten dank aan alien, van wie zjj den 20en dezer bewijzen van deelneming hebben ontvangen. Gouda25 Jnni 1878. Bovengenoemde Vereeniging stelt zich voor, van af 30 JUNI, iederen ZONDAG van 12 tot 1 ure, in het Lokaal aan de Bogen, met kinderen, besprekingen te honden, over de Vaderlandscho Guchiedenü, en moodigt daartoe belangstellenden ten dringendste nït. - HET BESTUUR. JOH. HOFF'sche CentraaldépSt, Amsterdam, Smalle Bloemmarkt, bg de Pnleisstraat, F..250. Té Gduda bg J. O. van VttEUMINGE V, erf de Wed. A. C. SCHOUTEN (L'HOIST). Schoonhoven L, B. Okhuizen. Delft, Frank am t.

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2