ERF OF PAKMJIS, Hendrik Lamme, J VAN L TENTOONSTELLING Laatste Berichten. ADVERTENTIE!* Hoogere Burgerschool Gouda. BOEKElsT, Woensdag den 28 Augustus a. s„ POLITIE. Dr. D. TERPSTRA, INSTRUMENTMAKER. HOLLANDSCHE vofdereu. Va eeu uitvoerige discussie weidhet voorstel bij fcolawatie* aangenomen. Een voorstel vau Rotterdam omtrent de tijdige toe- ttudiug van den volksalmanak, werd na bekomen inlichting vau het besiuur, bij acclamatie afgeweken, 'lietzejfde lot onderging een vpontel van het depar tement Bellingwolde, omtrent het houden van de algemeeue vergadering in de maand JuK. Gelukkiger was het departement Hasselt met een voorstel .omtrent het uitreikeu van "eefeblyken, aan personen, buiten het departement woonachtig. Dit voorstel werd, na korte discussie, bij acclamatie ^aangenomen. Door het departemeut Arnhem is voorgesteld, om 20000 exemplaren van de fyDuivelsketen" voor de Maatschappij aan te koopen. Na een toelichting door Artihem, werd het voorstel door het Hoofdbestuur -en de fiuantiëele ooramissic ernstig bestreden, hoofd zakelijk op grond van de uiterst geringe waafde van het boekje. Met overgroote meerderheid vereeuigd§ de vergadering zich piet dit advfres. Na de paüee waren een paar voorstellen aan de orde, die urgent verklaard waren'. Boskoop stelde voor aan de regeering ook vrijstelling vau grond belasting te verzoeken voor de departementale scholen. Bij acclamatie vereenigde i'U: vergadering zich daar mede. Een voorstel van Xieuwveen, ora een som van 5000 beschikbaar te stellen,,om werklieden naar de Wereldtentoonstelling te zenden, werd, na de flinke verdediging van den afgevaardigde vau dat depar tement en de ^goedkeuring van het beginsel door het Hoofdbestuur en de finautiëele commissie, die echter slechts 1000 meende te knnnen toestaan, waarbij het Hoofdbestuur zich aansluit," en dat door den .afgevaardigde wordt- overgenomen, door de ver gadering bij acclamatie aan genomen. Een paar voor- ■ateHen, omtrent het teekenen der presentielijsten konden niet in behandeling komen. Na eeuige discussie omtrent het lokaal, werd de vergadering gesloten. Tut ons leedgoesen ontvingen wig hst bovenstaande te laat om het nog in ons vorig Ar. op te nemen.) Uit Oudewpter schrijft men ons van 16 dezer: Ook hier hebben wij de kermisdrukte wêer achter den rug. Aan amusementen ontbrak het niet. Terwijl de heer vau Hart (van Amsterdam) eiken avond Tooneel-voorstelliugen gaf, zorgden de kinderen N. Kouings, door *t engageeren van Hollandsche, Duit- •che, Fransehe en Èiigelsclie artisten, voor muziek en zang, in hun gunstig gelègen buitentuin Rozen burg". Vooral de laatste avond was voor velen pen avond van genot, toen het „Mannenkoor" van Woerden en 't Muziekgezelschap „Cresueudo" eveneens Tan Wperden zich hier lieten hooren. De uitvoering was dan ook zeer goed, van sommige nommers voor- -trtflfi.-lljk te noemen. Tot predikant te Berg-Ambacht is beroepen ds. G. Bingualda, pred, te 's-Greveiduiu-Cappelle. Op Donderdag 15 Augustus Aerd de gemeente Berg-Ambacht bezocht door Zijne Exellentie Mr. C. Foek, Commissaris des Konings in Zuid-Holland. Een bjj het departement van koloniën ontvangen telegram van den Gouverneur Generaal van Neder- landsoh Indiè, dd. 14 Augustus, behelst bet bericht, dat de radja van Fasangan door de hoofden in dat landschap ia afgezet en dat zya opvolger te Kotta Budja de akte van onderwerping aan het Neder- landsche gezag geteekend en beëedigd heeft. Het nationaal huldeblijk dat, zooals men weet, bestaan zal uit twee fonteinen op het voorplein van bet paleis van prins Hendrik te Soestdijk, behoort, volgens de eischen aan de meedingende kunstenaars gesteld, op zinnebeeldige en artistieke wijze het denk beeld van een nationaal blijk van hulde uit te drukken. Aan den voet moet elke fontein een middellijn hebben van minstens 10 meter, en zij kunnen ver vaardigd worden van natuurlijken steen, brons of eene andere bouwstof. Beide fouteiuen, waarvan de te kiezen vorm aan den ontwerper overgelaten wordt,"^stfllien in hoofdvorm dezelfde en in overeen stemming moeten zijn met de omgeving. Vanwege de Hoofdcommissie zal de aanbesteding ondershands geschieden van de steenen fundamenten, metselwerken en het krachtig werkend stoomwerktuig dat de fonteinen -drijven zat. De kosten daarvan eyn op 25,000 geraamd. De kosten der fonteinen znllen het bedrag van 35,000 niet mogen overtreffen. De prijsantwoorden behooren vóór of op den 30sten September ingezonden te zijn. Prins Hen drik zal daarna zelf, volgefis eene voordracht van de commissie, uit de ingekomen ontwerpen eene keuze doen. Door den heer mr. F. A. van Hall is bij den mi nister van waterstaat enz. aanvrage gedaan voor de oor,cessie tot aanleg en exploitatie van een directe spoorwegen Amsterdam—Botterdam door den Haar lemmermeer over'Alphen. Een ingefttene der gemeente Woerden werd dezer dagen door een voor de slachtbank bestemd rund derwijze in de borst ge9tooten, dat hij Donderdag aau de gevolgen is overleden. Men meldt uit Montfoort: Woensdag-ochtend ten half acht ure kwam eeu estafette te paard hier het bericht brengen vau een zwaren brand in de naburige buurt Cattenbroek, gemeente Linschoten. De burge meester riep oogenblikkeltjk de brandweerpliehlige manschappen op en zond 2 Tan onze 3 spuiten naar de plaats van het onheil, wnat een groote berg, waarin 200,000 pond hooi, door sterke broeiing in vuur en vlam was geraakt, en met man en macht werd ledig gemaakt. Aanhoudend gaven 4 spuiten water. Ongelooflijke moeite moest worden gedaan om onder een stormwind het uitslaan van de vlam te beletten, en herhaaldelijk ontstond de vrees dat de Jierg, en daardoor ook de nevengebouwen, allen met rieten daken, niet te behouden zouden zijn; doch de groote massa water, die in het vuur geworpen werd, maakte het gelukkig raogeljjk liet vuur te beperken. Met levensgevaar stonden intussohen cenige mannen bet hooi uit den berg te werken; zoo groot zelfs was het gevaar, dat die onverschrokken menschen doorstonden, dat zy zeiven moesten nat gehouden worden om niet te verbranden. Dank zij den lofwaardigen ijver van die mannen, was ten 6 ure des avonds het gevaar geweken. 's Lands middelen over de zeven eerste maanden dezes jaars hebben opgebracht 52.721.389.92, zijnde 364.780.79 nicer dan in hetzelfde tijdvak van 1878. De raming bedroeg 55.060.149.34. In het vorige jaar zijn op de Nederlandsche spoor wegen 23 personen gedood en 23 gewond ouder die 46 personen waren er 9 die zich op den Weg bevonden en gedood werden, 3 reizigers, van welke 1 buiten zijn schuld en de 2 anderen door eigen schuld gewond werden. De overige 34 ivareu beambten der maatschappijen; 14 daarvan werden gedood. Op den Ceutraalspooriveg is geen enkel ongeluk gebeurd, op de Staatsspoorwegen werd 1 reiziger gewond buiten zijn schuld, 1 gewoud door eigen schuld en 3 per sonen overreden; 7 beambten werden gedood en 14 gewond. Op den Hollandsohen spoorweg werden 1 reiziger gewond door eigen schuld, 4 personen over reden, 3 beambten gedood en 3 gewond. Op den Bijnspoorweg en de lynen van den Central Beige kreeg geen enkel reiziger letsel; op elk werd echter één persoon, die zich op den weg bevond, en twee beambten gedoodbjj den eersten werd 1, bij den laatsten 2 beambten gewond. Voor de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen is in het vorige jaar een salonrijtuig in de werkplaats 4e Tilburg gemaakt. Het heeft twee ufdeelingcneene niet twee banken voor zes personen, de andere met tien leuningstoelen. Het heeft geene portieren in de zijden, noch loopplanken, maar is voorzien van een doorgang in het midden met deuren die uitkomen op de overdekte platformen ter wederzijde. Als bestemd om met dit rijtuig gebrnikt te worden, werd een bagagewagen van eene deur in het midden van den kleinen wand, alsmede van een privaat voorzien. Beneden die deur is een uitschuifbure vloer aange bracht, die op het platform van het salonrijtuig komt te rusten, zoodut eene gemakkelijke gemeenschap ver kregen wordt. Uit het versohenen jaarverslag van de algemeene vergadering der Maatschappij van weldadigheid bljjkt, dut de Maatschappij nog steeds in een moeilijken toestand verkeert. Wel is het afgeloopeu jaar buiten gewoon gunstig geweest na aftrek van giften en legaten is een winst overgehouden van 5035.18 maar ware dit niet gesobied, dan zou men reeds voor cea deficit staan, hetwelk door buitengewone maat regelen gedekt zou moeten worden. Eu zelfs indien men een aantal voordeelige jaren in bet vooruitzicht hud, dan nog zou het zeer waarschijnlijk zijn, dat eerlang tot buitengewone maatregelen moest overge- 'gaan worden. Onder de bestaande omstandigheden is het uiterst moeilijk voor dc Maatschappij o;n door boBohaauleg eeu reservekapitaal te vormen. Tooh zou het in strijd te achten zijn met een goed beheer, indien hiermede niet werd voortgegaan. Wordt de Maatschappij in staat gesteld om op den ingeslagen weg verder te gaan, dan is in de toekomst het vooruitzicht gunstig. Hadden de beginselen, waarmede thans wordt gehan deld, steeds op den voorgrond gestaan, dan zou men de moeilijkheden waarschijnlijk nu reeds lang te boven zijn. De commissarissen vertrouwen, dat zy niet te vergeefs op de medewerking van het Nederlandscbe volk rekeDen in hunne pogingen om aan de Maat schappij een voortdurend en bloeiend bestaan te verzekeren. Ten opzichte van dc belijdenisvragen en hetgeen daarmede in verband staat, heeft de rapporteerende commissie vau do synode der Ned. herv. kerk, be staande uit de heereu Hofstede de Groot Jr., Bruus, Heerspiulc, Luti eu Creutzberg, foorstellen ingediend' wier strekking is de oude vragen te behouden, met vrijlating Èieuwel- ora andere soortgelijke, met het christelijk hervormd karakter der kerk overeenstem mende vragen te bezigen. Diezelfde commissie heeft daarbij aan de overweging der vergadering onder worpen „Bepalingen, regelende de bevoegdheid en de rechten der minderheden in de gemeenten der Nederlandsehe hervormde kerk.» De Gemeenteraad van Botterdam heeft op voontel van B. en Wt besloten tot hulde aan de nagedach tenis van de hecren Rose, Stieltjes en van der Tak die alle "drie zoo groote verdiensten hebben met be trekking tot den aanleg der werken op Feyenoord 3 straten in bet Overmaassehe naar die heereu te noemen. - Overeenkomstig hft voorstel van B. en W. van Botterdam, heeft de gemeenteraad besloten de concessie voor den tramway te gunnen aan de hoogste inschrij vers de heeren W. D. van Maurik en K. B. J. de Bruyn, voor 106.000. De Friezen zijn groote liefhebbers van dansen en vreezen daarbjj niet voor eeu wèinigje geraas. Maar in de gemeente Ooatstellingwerf heeft men na een dunszaal gebouwd die, volgens de Prov. Dr. OL bestemd is om de dausiustigen geheel te verdooven. Ouder den vloer nl., die hol is gelegd, zijn blikken trommels geplaatst, die, zoodra er gedanst wordt, een heisch leven veroorzaken. Het moet een waar genot zyn Dat het min of meer gevaarlijk is om dc beleefd heid te hebben een ander mede te deeien „hoe laat het is", kan het volgeude bewijzen. Op het Bokin vroeg Maandagavond een wandelaar aaneen voorbijganger om juiste inlichtingen aangaande den tijdtoen hem die werden gegeven, nam de vrnger de vrijheid waarschijnlijk om zelf den tijd te kunnen zien of te weten hoe het horloge er uitzag, het uurwerk met gouden ketting van den eigenaar af en ging er mede op de vlucht. Op het Damrak hield de nieuwsgierige vrager met een paar kameraden stand, ouder het aanbod den eigeunnr in het water te werpen. Deze had daarin weinig luwt, staakte zijn vervolging en deed bij de politie aangifte van een - en ander. De Locomotief maakt melding van de volgeude geheim zinnige verschijning, uit den mond van een der kapiteins van ons dapper leger onlangs op de vrang of het gerucht waar was, dat er Hollanders aan het hoofd der Atjehers staan, vernomen. „De geschiedenis van Willem Krygsman is algemeen bekend. Dat er dus althans dén Hollende/ bij de Atjehers geweest is, is zeker, inuar de verschijning, waarvan ik u de bijzonderheden zal verteilen, is min der algemeen bekend. „Het was na een verkenning aan den boschrand in de kampong S., niet ver van het riviertje P. Mijn dappere Boegineesche compagnie, aan wie ik geheëht was en die meermalen de treffendste bewijzen gaf van liefde mywaarls, had den vyund niet zonder gevoelig verlies uit het kreupelhout verjaagd. Een waagstuk was het geweest, doch het was ons volkomen gelukt. Trouwens, met myn Boegitieesjes stond ik voor niets. Ze zonden my zelfs door een brandend boseh zyn gevolgd. Dat ik nu weer naar Atjeh moet, betreur ik niet zoozeer, als dat ik mijn Boegi- ncesjes niet terugkryg. Ik ben namelyk overgeplaatst. „Doch om tot ons verhaal terug te komen. Achter meuigen boom had een schot verscheidene ipyuer dapperen buiten gevecht gesteld, toen eindeljjlc het schieten ophield. Wel hadden we lust den vijand achterua te zetten, doch aau de opdraoht was voldaan; verder gaan mochten we niet. „Daar komt opeens de generaal by ons en wensoht me geluk met den goeden afloop; de noo- dige gegevens omtrent terrein enz. werden opgetee- kend, toen opeens een der ofliciereu de reehterhaad uitstrekt en sprakeloos in écu richting staart. On willekeurig zien we dien kant uit en ontwaren een heer deftig in 't zwart gekleed, de armen over de borst gekruist, tegeu ecu boomstam leunende. Hy was op een afstand van driehouderd pas en zag naar ous. Toen bespeurde hy waarsohynlyk, dat wij op hem letten, althans hy verwijderde zioh en wij ge tuigden eenstemmig dat het een Europeaan was geweest. „Terwijl de werkzaamheden werden voortgezet, en tot lafenis na de hevige vermoeienie een glae wijn wsrd gedronken, vliegt opeens een kogel langs onze boren en neemt den neus van bet paard weg, .waarop de commandant zat, juist op plaats waar 5 minuten vroe ger de generaal had gestaan. We zien in de rich ting van waar de kogel gekomen moest zijn en bespeuren op dezelfde plaats, waar de geheimzinnige figunr tegeu den boom had geleund, eenige Atjehers, die opnieuw aanlegden. „Met een deel rajjner troepen marcheerde ik er oogen- blikkelijk op af, doch op de plaats gekomen, kon ik uiemaud vinden. Op eigen veiligheid bedacht, zettei ik het onderzoek niet verder voort, te meer daar er geen order toe gegeven was. „Eenige raaaudeu waren sedert die gebeurtenis verloopen en niemand dacht meer aan dien heer in 't zwart, toen bij een andere expeditie, na een ge vecht, waarbij mijn Boegineesjes als gewoonlijk den vjjand hadden verjaagd en niet weinig geraakt, een mijner soldaten my verzocht in de richting te zien, die hij aanwees. Ik voldoe aau zyn verzoek en daar staat dezelfde figuur, deftig in 't zwart, met witte handschoenen aau, de armen over de borst gekruist, tegen een boomstam geleund, nu op korter afstand. „Zal ik op hem schieten vraagt my de Boe- ginees. „Wacht even," zeg ik, „misschien heeft hy ons iets te vertellen." Daarop geef ik hem een wenk te naderen en inderdaad zieu we hem naar ons toekomen, toen hij opeens in een bosebje verdwijnt en eeuige gewapende Atjehers verschyuen op de plaats, die bij zoo pas verlhten had. Later heb ik nooit meer van die zaak gehoord." Menig lezer van Victor Hugj' s Travailleur, ie la Met heeft gedaoht, dat bet outzettend zeegedrocht daarin door hem beschreven, eene schepping van zyne verbeeldingskracht was, en zoo iels afschuwelijks iu de werkelijkheid niet bestond. Het tegeudeel echter is waar eu het aquarium te New-Yofk heeft onlangs eeu specimen dezer monsterachtige diersoort ontvan gen. De Courrier des Élats Unis deelt dienaangaande het volgende mede De stoomboot Cortis, komende van Newfoundland, beeft eeue soort van groote zeeeter meegebraoht, door de gebroeders Keel te Catalina gevangen. Het dier was door een bevigeu storm op de kust geworpen, eu scheen geheel uit geput, Echter, zoodra men er zich meester van wilde maken, stelde het zich te weer, en de vangst is niet alleen moeieiyk, maar hoogst gevaarlijk bovendien geweest. Zijne lengte van de uiteinden der voel hoorns tot de puul van den staart is veertig voet zes daim. Deze voethoorns, ten getale van achttien, hebben een gemiddelde lengte van elf voet en een dikte van achttien duim omtrek. De twee die aan het uiteinde vau het lichaam geplaatst zijn, hebben eene lengte vau dertig voet zes duim en hun om trek wisselt af van vier tot twaalf duim. De kop heeft twee eu een halven voet omtrek, eu de staart is twee voet negen duim. De voelbooms hebben over de geheele lengte kle'ne schildachlige oppervlak ten, op eeu duim afstauds van "elkander, eu waarvan de randen met uiterst scherpe tanden bezet zijn. Het geheele dier heeft het voorkomen van een ge leiachtige massa, en de beschouwing wekt een gevoel van huivering eu afgrijzen op. Ook nu weder heeft de wereldtentoonstelling te Parijs, gelijk die vroeger elders gehouden, nieuwe industriën in het leven geroepen. In het bijzonder is het thans de Drijvende Restauratie die de aandocht trekt en in den smaak valt. Le Restaurant Jlottant is ingericht afin boord van een allerliefst, opzettelijk voor dit doel gebouwd stoombootje, dat Le Touriste gedoopt is, en van 's morgens half elf been en weer vaart van Purys naar St.-Germaln. De buffetten en de keuken ziju van den eersten rang. Men kan zoowel op het dek, als tusschendeks, ontbijten en eten. De tajcls en tafeltjes zyn met den meesten smaak gedekt, alles rijk met kristal en bloemen ver sierd. De wijnen zyn ven de beste merken. Ouder het genot van een fijn déjenné of diner doet men eeu der bekoorlijkste watertoohtjes en bezoekt St. Germain, zonder zich te vermoeien, en zonder het 'tijdverlies dat anders „de versterking van den in- wendigen mensch" kost. De vaart duurt drie en een half uur. Wanneer eene misdaad gepleegd is, wordt soms het verzoek gedaan door iemand, die denzelfden naam draagt als de misdadiger, om dien naam te mogen 'veranderen. Gelukkig is die gewooute niet algemeen, neg veel minder verplicht: meu denke zioh de op schudding in de maatschappij alsiemand die Jansen of Smit heet eene halsmisdaad beging en alle Jan- sens en Smitsen een anderen familienaam moesten aannemen. Het is een kleingeestigheidevenmin ale men in den roem deelt van groote mannen, wier naam men toevallig draagt, evenmin deelt men in de schande van misdadige naamgenooten. En wie tal beweren of de nieuwe nsam, dien men aanneemt, ten allen tyde onbevlekt ia gebleven of morgen niet bezoedeld worden kan P Als een satire op de naams verwisseling deelen de duitsche bladen mede, dat ze kere Becker, die indertijd zyn naam aflegde, toen een andere Becker op den keizer van Duitsehland een aanslag pleegde, zioh sierde met den naam van Nobiling, De inau zal nu misschien wel weder Becker wil len heeten. Over den oorsprong der orde van den Kouseband zyn de geleerden het niet eens; eene andere vraag is echter, waarom die orde slechts uit één kouseband bestaat. Ieder onvermiukt mensch beeft er toch twee noodig? Een geschiedvorscher heeft hiervan eene verklaring gegevende orde wordt slechts toegekend aan man nen, die reeds met het eene been iu het graf staan. Geromlen en aau het Bureau van Politie gedepo neerd Op de Gouwe, 5 ZAK ROGGE en 2 ZAK TARWE, eu op de Turfmarkt een emmer en een TOBBETJE, op de Lage Vest bij de Houten Steeg een WITTE VROUWEN BORSTROK. Londen, 16 Aug. In de rede, waarmede de fitting van het parlement gesloten is, zegt de Koningin, dat de beraadslagingen op het congres te Beriiju tot een vrede hebbeu geleid, welke zij zich gelukkig acht als bevredigend en duurzaam temogen aanzien. Wel is waar is voor Turkije de noodlottige oorlog niet ge- tiudigü zonder ernstige verliezen, maar er zijn schik kingen gemaakt, die gunstig ziju voor de onderdanen van de Porie, aau welke eeu onafhankelijke stelling, die tegen aanvallen kan worden verdedigd, is verzekerd. Een defensief verbond is met den Sultan .gesloten, dat wat zyn Aziaiisch gebied betreft een meer be paalde uitdrukking geeft aan de verplichtiugen, welke Engeland in 1856 op zich genonieu heeft, maar die iu de practijk bleken niet bepaald genoeg te ziju gefor muleerd. De Soltan heeft zich verbonden ora maat regelen te nemen ter verzekering vau eeu goed bestuur in deze provinciën. Engeland heeft op zich gguotnen het eiland yprtis te bezetten en te besturen ten einde de ovt.cenkorast gemakkelijker aan haar doel te doen beantwoorden. De Koningin brengt haar dank aan de landmacht ora haar krijgstucht en uituemenden geest, waardoor sooveel is bijgedragen ora tot de getroffen schikkingen te geraken. Zy betuigt eveneens haren «dank voor de vaderlandslievende aanbiedingen vau de koloniëu en van de iulaudscbe Regeeringen in Oost-Ilidië en zij ver klaart trotsch te zyu op het Indische leger, dat ver langde geteld te worden onder de verdedigers des Ryks, De betrekkingen tact "He buitenlaudsche mogend heden zqn van vriendschappelijken aard. Verder houdt de troonrede zich met binnenlandsche aangelegenheden beiig. Burgerlijke Stan d. GEBOREN. 15 Aug. WilUtnina, ouder* I. «au deu Broek en 8 P. van Vleuten. OVKKLEDKN; li Aug. P. M. 11. A. Mac-Lean, 8 in. L van Vliet, 3 m. 15. A. L. Hoogeubootu, 2 ra. 16. L. Louwercuburg, 5 rn. J. de Grail, 7 w. ONDERTROUWD; 16 Aug. J. Huisman, 25 j. en A. J. van Kleeff, 22 j. H. J. Donnay, van Rotterdam, 30 j. en E. W. Sooe, 43 j, Ondertrouwd HEN BI JOSEPH DONNAIJ van Rotterdam EN ELISABETH WILHELMINA SOOS, H Gouda, 16 Augustus 1878. Gehuwd J. P. de MEIJERE, Predikant te Kuilenburg, N. SCHOUTEN. Gouda, 15 Augustus 1878. De Heer en Mevrouw de MEIJERE— Schouten betuigen, mede nainena wederzijdsche familie, hunnen welgemeenden dank voor de vele hartelijke bewjjzen van deelneming bij hun hu welijk ondervonden. Heden ontviel ons onze jongste lieve ling PETRONELLA MARIA HENDRINA ADRIANA slechts 8 maanden ond. W. F. H. MAC-LEAN A. M. MAC-LEAN—Coebman. Gouda, 14 Aug. 1878. Eenige kennisgeving. De gewone JAARLIJKSCHE PRIJSUIT- DEELING aan de Leerlingen van de LA- TIJNSCHE SCHOOL zal plaats hebben den 19° AUGUSTUS e. k. des middags ten 12 nur in het Lokaal der Hoogere Burgerschool. Bjj deze gelegenheid zullen de Leerlingen E. van dee DOES de vfrlLLEBOIS en Th. KOP- PESCHAAR de door hen vervaardigde rede voeringen in de Latjjnsche taal voordragen. Alle beminnaars der oude letteren worden beleefdelijk uitgenoodigd deze plechtigheid met hnnne tegenwoordigheid te vereeren. Rector. Men vraagt te HUUR of te KOOP een groot bij het Water gelegen waar groote schepen kunnen lossen, liefst bij de Hontmansgracht. Opgave van grootte en waar gelegen, bene vens van huur- of koopprjjs onder No, 12laan het Bureau van dit blad. Door onvoorziene omstandigheden te KOOP een bjjna geheel NIEUW STEL voor de LAAGSTE KLASSE tegen billijken prijs. Brieven franco Letter K. aan P. CLARE Kantoor-Boekhandel Schiedamschendjjk N°. 111 Rotterdam. Men vraagt TE HUUR 11U UiliLl U UWULlllUli lUlillMJlj Te bevragen onder Letter X, bij den Boekhan delaar J. W. KNIPSCHEER Je., firma P. C. MAAS Je. alhier. Reparatieplaats yan NAAIMACHINES, HAR MONICA'S, SPEELDOOZEN en ander Hui selijke Voorwerpen. Lange Oroenendaal, boven Café Unie, Gouda. Afdeeling Woerden en Omstreken. van PAARDEN, VEE, PLUIMGEDIERTE, LANDBOUWWERKTUIGEN, ZUIVELBE REIDING enz., op breeder bjj Biljetten omschreven. Des namiddags Harddraverij door Paarden van zessen klaar, om BELANGRIJKEN PRIJS en PREMIE. Den 4n SEPTEMBER Verloting, van op de Tentoonstelling aangekochte PAARDEN, KOEIJEN, LANDBOUWWERKTUIGEN en andere Voorwerpen, welke minstens eene in- koopwaarde hebben van f 5. De Loten zyn te Gouda verkrijgbaar bjj den heer J. de VRIES ROBBÉ kfl.- per stuk, voor f 10.— ontvangt men Hf Loten. Namens het Bestuur, C. E. van dee QUA3T, Secretarie:

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2