12 ALIDA ES JONG Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. J. A. van GELDER, C&el&ererije Artikelen, 8 Kapitale I.IPEX cn 6 Dito POPULIEREN 8001IEN, Groote Magazijnen van den PRIN- TEMPS te Parijs. POLITIE. Burgerlijke Stand. Gouda Moordrecht Gouderak: Haastrecht: Reeuwijk Waddinxveen: Él EN vóór 25 jaren H. J. PETERS. Nieuwe Haven, No. 22.' maakt bij deze bekend,'dat VAN AP HEDEN zjjn Winkel GEOPEND is, met J. A. van GELDER. Openbare Verkoopiiig1 te WADDINXVEEN, bonmie eigendommen indienen. Hoofdstuk 1 is daarop met algemeene stemmen aangenomen. Heden voortzelriug. Uit Hnzerswoude wordt gemeld Het is" van algemeene bekendheid, dat de boeren in deze gemeente inet hand en tand en door allerlei wettige en geoorloofde middelen zich hebben verzet tegen den aanleg van de spoorbnau LeidenWoerden; de een hm deze de andere om gei» reden maar toch meest allen, omdat zij niet van de spoor- wi gmaatschappij konden gedaan krijgen, wat zij, geryrod of ongerijmd, wel w< nschten. Een dezer niet direct nieêwe* kende boeren echter, thaus ziende dat door de roaaisc'bnppij aan hem alle weldaden zijn bewtten, die hem konden worden toegekend, eb alle mogt-lyke mak en voordeel was gegeven, heeft Dinsdagmorgen zijn beste vette koe uit de weide gehaald (of liever van den stal genomen, want "Rijn land staat voor een goed deel door de vele regens onder water), haar doen slachten cn als bewijs zijner erkentelijkheid nan_ de behoeftïgen in deze gemeente doen ronddeelen. Het beest, zegt men, had eeue verkoopswaarde van 350, en een paar der fijnste stnkkeu zijn naar de spoorweg-directie in den Hang gesouden. Door het g< mcentebestuur van Amsterdam is het ▼erlichtings- «n versiert'ngsplan bij de aanslaande komst van Z. M. den koning met zijne gemalin in rle hoofdstad vastgesteld. De Dam zal electrisch orden verlicht met JablochkofF-kaarsen en het Rem- brandf plein, Kattenburgerplein, de Wester9traat, de Nieuwmarkt, de BbtuwtbrUg, het voormalig tx ure- plein zullen met guirlandes en ballons en lampions verlicht worden. Op de Nieuwtnnrkt zal een triomf boog, op het voormalig Beursplein een tempel en elders zullen zuilen en obelisken worden opgericht. Het stadhuis zal met gas worden verlicht, maar Van het vuurwerk is, met het oog op het jaargetijde afgezien. In de zitting van de Tweede Kamer van Dinsdag is besloten bij den terugkeer des Konings in de Residentie, tot Z. M. een adres van gelukwensch te richten. De commissie van redactie beslaat uit de heereu Vcning Meinesz, Blussé, Wintgens, Van Delden en Cremers. Gisteren morgen ten 9 ure vertoonde zich, gedu rende een vierde uur, in de dun bewolkte lucht ten westen van de zon, cene schitterende bijzon. Weerprof t.'n willen hieruit koude voorapelleu, strenge koude zelfs, die eigenlijk rerds lang geheerscht had moeten hebben, naar voorspellingen ten gevolge van het sehieten van drie wilde ganzen in September onder Sassenheim. De temperatuur is echter in het Noorden van Europa tot dusver meer wisselvallig dan koud. il, Ct.) Het bestuur der vereeniging tot verbetering der volksgezondheid te Leiden, dat vroeger in bet 7e verslag een 20-tal aualjsen heeft medearedeeld van koemelk, zooals die in Leiden verkocht wordt, heeft het wenschelyk geacht dit onderzoek verder uit te breiden eu tot een zoo groot mogelijk getal melkverkoopers te Leiden uit te strekken. In de maanden Mei en Juni dezes jaars werd de melk van &7 of van bijna •lte nHkverkoopers aldaar ooderzoeht en de resul taten van dat onderzoek zijn thans openbaar gemaakt. Van de melk werd, even als vroeger, het water— en botergehalte bepaald. Bij het vorig onderzoek was alt nortna voor het vaste—stofgehalle van onver- dunde melk, volgens Regnard, aangenomen 12,92 pet., maar bij onderzoek van de melk, zooals die - an 1 koeien, van verschillend ras en leeftijd, in de nabijheid van Leiden verkregen werd, bleek het dat dit cijfer te hoog was eu op 12 pCt. moest gesteld worden, waarvau dan 3 pet. als boter wordt inrekeninggebracht. De uitkomsten van het onderzoek der koemelk, sowds die te leiden in Mei en Jnni 11. verkocht werd, volgens dien maatstaf verkregen, worden in een tabel medegedeeld. Het resultaat ïs, zegt het beslnnr, in het algemeen niet onbevredigend, bet gemiddelde gehalte van de vaste stof en van de bottr wijkt niet zeer belangryk van de norma af. Onder de 59 onderzochte melksoorten komen tchter nommirs voor, waarby de afwijking uiet onbelangrijk is. Het vaste- stofgehaltr bedroeg: minder dan 10 pet. bij 6 melk soorteo, minder dan 11 pet. by 19, minder dan ll1/, bij 17, meer dan 11»/, bij 17. Het botergehalte bedroeg: minder dan 2 pet. bij 4 melksoorten, minder by 3, minder dan 2»/f by 6, minder dan Sbij 16, en meer dan 2*f4 by 30. Óp de tabel komen 3 verkoopers voor, die, wat betreft de proeenten water, die bnune waar meer, en de procenten boter, die zy minder dan de normale m» lk bevat, met het cijfer 0 prijken. Wanneer eene politie-verordening van Brantwyk, alwaar de melk voor vervalscht, d. i. door van room ontdaan en met water brd«*|rlt wordt gehouden, die minder dan 11.1 pet. vatte suf eu minder dan 2.2 F*boter bevat, op de hier ondtraochle melksoorten werd toegepasl, dan zouden te Leiden melkver koopers strai baar ijjn, omdat zoowel het vnste-stof- nls het boter-gehalte der door hen verkochte melk te laag :s, 21 melkverkoopers zouden strafbaar zyn wegens een te laag vaste-stofgehalte en slechts 2 wegens een te laag boter-gehalte. Daarbij moet in aanmerking wordeu genomen, dat het boter-gehalte van de melk der Hollandsohe koeien hooger is te stellen. Ter vergelijking wordt nog medegedeeld het vroeger openbaar gemaakte resultaat van het onderzoek, in November en December van het vorige jaar inge steld, uit welke vergelijkiug de conclusie wordt ge trokken dat in het algemeen de resultaten van de aualysen in. November en December gunstiger waren dan in Mei eu Jnni, vooral ten opzichte van het boter-gehalte. Door de politie te Zwolle is in hechtenis genomen een 19jarige jongeling, die in zijne betrekking van klerk bij de firma Van Geud Loos aldaar een wissjl, groot circa ƒ350, had geïncasseerd en, in plaats van dat geld af te dragen of te verantwoor den, het zich heeft toegeëigend en grootendeels ,in losbandigheid zoek gemaakt. Van tijd tot tijd werden op dat kantoor geldsom men en pakjes met waarde vermist, zonder dat men tot dusverre den dief konde ontdekken. Er is grond voor het vermoeden, dat de bedoelde jongeliug ook daaraan niet vreemd vvns. In de Zaterdag 11. te Utrecht gehouden algemeene vergadering der «Vereeniging tot ondersteuning'van minbezoldigde ouderwijzers" is besloten, de vereeni ging te ontbinden zoodra de nieuwe onderwijswet zal zijn ingevoerd. Contributie zal evenwel niet meer ingevorderd worden, omdat de toestand der kas van dien aard is, dat de gewone uitkeeringeu toch .kannen plaats hebben. Een melkboer, te Tastrup gevestigd, is in het be gin des jaars wegens herhaaldelijk gepleegde raelk- vervalsching, door de rechtbank veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf Het hof vau appèl te Flensburg heeft dezer dagen dit vonnis bevestigd. Eenige dagen geleden meldde zich bij de kaart legster S. te Berlijn, een fatsoenlijk gekleed meisje aan, dat na boven gelaten te zijn, haren wensch te kennen gaf den sluier, die het heden vnn de toekomst scheidt door vrouw 8. opgelicht te zien. De waarzegster was terstoiid geneigd aan haar verzoek te voldoen eu, na eenige gebaren met de hand gemaakt cn de kaarten voor den dag te hebben gehaald, voorspelde zij ban het meisje, dat haar binnenkort eene groote soin gelds en een aanzienlijke bruidegom zouden ten deel vallen. Het meisje verliet zeer voldaan de woning en drukte de vriendelijke waarzegster een mark (60 cent) in de hand*. Eenige oogénblikken na haar vertrek bemerkte vrouw S. dat het eerste gedeelte hafer, voorspelling reeds bewaarheid en aan het jonge meisje reeds eene groote som gel.Is ten deel gevallen was. Zij I ontdekte namelijk, dat eene portemonnaie, inhouden- I de 230 mark, die op de tafel/"gelegen had, haar j ontstolen was. Niemand dan hnar bezoekster kon de diefegge zijn. Alle flasporiugen door de politie in het werk gesteld bleven totnogtoe vruchteloos. Of ook het tweede gedeelte der voorspelling reeds is uitgekomen, kan nog niet met zekerheid wordeu vermeld. De afdeeliug '«-Gravenhage van het Ned. Tooneel- verbond besloot Dinsdagavond met 18 tegen 6 st. zich bij adres tot den Gemeenteraad der residentie te n enden, met verzoek, op den gednrendeu 22 jaar verlaten wettelykeu weg terug te keeren en voortaan zef de beslissing te nemen, al dien tijd bij eenvoudige delegatie aan B. en W. toevertrouwd, wien het bespelen van den Haag9chen schouwburg zal wor den gegund. Tevens wordt in het adres verzocht dat de Raad ook eene tooneelcommissie benoeme De tegenstanders betwistten het nut van dit adres op dit oogenblik, ineenden zij dat het wellicht schaden kon aan het verkrijgen door het Ned. Tooneel van de concessie te Amsterdam', en zagen geen reden om ware 't zelfs den schijn aan te nemen van mindere ingenomenheid met hetgeen die tooueldirectie in den Haag had verricht. De voorstanders beriepen zich daarentegen op het voorschrift der gemeentewet, dat voor in gebruik- geving van gemeente-eigendommen de vergunning door den Raad eiseht; op den ongelukkige!» toestand van het tooneel in de residentie tot voor twee jaar, jamt tengevolge der delegatie en op de wenschelykhetd om te voorkomen dat opmeuw dergelijke toestaud I geboren worde, in strijd roet de belangen van 't tooneel eu vau de ingezetenen, van #ie in den vorm van belasting bet hooge gemeente-subsidie wordt geind. In deze vergadering werd de voorzitter der afdee liug, mr. Jé E. Banck, benoemd tot lid in de advi see rende commissie voor de ToonseUckool. Voorts werd bet bestuur gemachtigd, eene circulaire te richten tot alle rederijkerskamers iu 't land, ten einde ze op te wekken, een voorstelling te geven ten behoeve van de betrekkingen van wijleu den ver dienstelijken acteur Wynstok, die onder den naam van Arnold, zooveel tooueelspelen voor die vereeni- gingen had vervaardigd. Uit de goedgekeurde rekening der afdeeling bleek haar toenemende bloei. De vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwys in de provincie Noord-Holland heeft in November in hare vergadering van gedachten ge wisseld over het aanvullings-ontwerp bij de wet op het middelbaar ouderwijs. Algemeen was men van oordeel, dat de Minister in alle haaat willende voldoen aan den eisch van het lager onderwys, met de be hoeften van het middelbaar niet gerekend had. Het taalonderwijs, dat toch al op de middelbare scholen onvoldoende vruchten afwerpt, zou er nog meer door bedorven worden. Men nam met bijna algemeene steramen de volgende stellingen aan I. Het ontwerp strekt niet alleen tot aanvulling van de wet van 2 Mei 1863, tot regeling van het middelbaar onderwijs, maar brengt er wijzigingen in die in strijd zijn met den gee9t der wet. II. Het is af te keureu, dat aan den bezitter van akte A, die gten hoofdonderwijzersakte heeft ver- worveu, de bevoegdheid «ordt verleend M. O. te geven. Die akte geeft geen waarborgen voor deug delijk onderwys, omdat zij niet de voortzetting is van een examen, waarbij algemeene keunis en ont wikkeling is gebleken. III. Het is niet gewenscht, dat voor scholen vah middelbiar ouderwijs, waar het taalonderwijs in om vang zoo weinig verschilt, verschillende bevoegd heden worden verleend. IV. De eischen voor paedagogiek moeteu voor het M. O. anders zijn dan voor het L. O. V. Voor meisjesscholen zijn vaklc raressen in Ned. geschied- en aardrijkskunde even noodzakelijk als in de overige vakken. Art. 7 breekt af, wat féitelijk door de praktijk van het M. O. is tot stand gebracht. Mooi en smakelijk zegt Semper Fir ent zijn twee zeldzaam vereenigde hoedanigheden, zeker wel het zeldzaamst in een bloem. De Begonia fuchtiui- det een oude bekende, byna door hare later geko men schoonere zusters geheel verdrongen, hoewel zij bij haar eerste optreden, omstreeks 1845, ook een ge vierde schoonheid was, vereenigt die twee hoedanig heden in zich. De dikke, ovaalronde, koraalroode bloemknoppen, over een schotel met salade uitgestrooid, geven er een bekoorlijk aauzien aan en bovendien een fijnen, geurigen, zuurachtigen smaak; Het gerechtshof te Parijs heeft dezer dagen een vervolging behandeld tegen een ondergeschikt beambte van de Noorderspooruegraaatschappij, die meer dan 100 francs aan commissieloon had ontvangen van leveranciers van ijzerwaren, enz., die hij bevoorrecht had boven hun mededingers. Hy werd tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld en tien der leveranciers tot gevangenisstraf van 15 dagen tot 1 jaar. Een elfde werd vrijgesproken, namelijk de groote Frausche wagonfabrikant Louis Voisine, te St Denis, die door een vergissing naar het schijnt mede vervolgd werd, ofschoon hij aan de Maatschappij enkel rijtuigen leverde (sedert 1854 1.3000 voor een waarde van 20 rail- lioen) en de Maatschappij hem ook thans ten volle vertrouwt. Hij heeft zich van gewoon werkman tot een der gróótste industrieelen van Frankrijk opgewerkt. De Fransche schrijver Auiélien Scholl is tot 500 fr. boete veroordeeld, evenals de uitgever van de Evenementwegens een artikel in dat blad, waarin de rechterlijke^ macht gehoond werd. Hy gaf tot verontschuldiging op, dat hy het op een regenachtigen dag had geschreven en geen. tyd had gehad om de proef zooals hy gewoonlijk deed 's avonds na te lezen dan zou hy stellig de aanstootelijke bewoor dingen hebben weggelaten Zekere Ditmar uit Koningschutte bewerkt eeu grondstof voor beeldhouwwerk, die daartoe bijzonder ongeschikt is, nl. steenkool; hy heeft daaruit een buste des Keizers vervaardigd, die uitmuntend is geslaagd, zoo zelfs dat de stad die heeft aangekocht. Het schilferachtige van de steenkool schijnt voor dezen werkman geen beletsel te zijn, want later maakte hy nog verschillende busten uit deze grondstof. Te Amsterdam stonden jl. Zaterdag op eene buiten gewone zitting der rechtbank 5 van de jongens te recht, die in den laatsten tijd er hun werk van maakten in de «Toko" aldaar te stelen. Het waren de 5 oudste, die als de belhamels der, wel 20 knapen tellende, troep in preventief arrest waren gehouden. By de behandeling der zaken bleek op hoe groote schaal gestolen was. Meestal gingen eenigen ge- wmenlyk in den steeds opgepropt vollen winkel en terwijl dan aan den eencn kant eenigen stoeiden en daardoor de aandacht van het winkelpersoneel tot tiob trokken, stalen in den anderen hoek de anderen, fwée der oudsten, waarvau een, die onder zijn makkers den naam van «Bismarck" droeg, werden veroordeeld ieder tot opzending naar «den Kruisberg" voor den tijd van 2 jaar en 4 maanden. Moge dit aan audereh ter waarschuwend voorbeeld strekken. In zeker dorp van Bohemen leefden sedert eenige weken de bewoners van een bijenkorf met eene familie geuzen, bestaande uit vader, 6 moeders en 28 reeds tot wasdom gekófnen jongen van beiderlei kunne, teer vreedzaam eu bedaard in eeu kleinen tuin bij elkander. De bijen lieten de ganzen snateren zooveel gp verkozen en deze hinderden van haar kant ook de rlytige bijen niet. Op zekeren dag was echter een wijsneuzig gansje met zijn snavel te dicht bij een byenkorf gekomen en had daaraan gepikt. Deze onbescheidenheid werd door een juist terugkeereude by met een steek gewroken. Een slag met den vleugel van de verwonde gans was nu het sein voor een algemeen gevecht. Bij massa's wierpen zich de byeo op de kudde ganzen, die niet iu staat wnreu zich te verdedigen en door de gesloten tuiudcur trachtten te ontvluchten. De huisbewon rs werden eerst door het augstgeschrei der overvallen ganzen op het voorgevallene opmerkzaam, en na talrijke bijen- stekeu ontvangen te hebben, gelukte 't deu knecht eindelijk de deur te openen. Zes ganzen Ugfen reeds dood te aardetwee stierven kort daarop, eenige waren en bleven blind, en alle overige, die min of meer verwond waren, herstelden eerst na eenige dagen. De bijen waren zoo boos geworden, dat uren daarna mensch noch dier zich in den tuin of in de on middellijke omgeving durfde veftoonen. Bij gelegenheid der landbouwtentoonstelling, in Juni 1879 te Nijmegen te houden, zal een zinnebeeldige optocht, voorstellende den landbouw vau deu tijd der Batavieren tot den huidigen dag, plaats hebben. By diin optooht zullen zich alle vereenigingen in Nymegen aansluiten; hij belooft dus zeer luisterryk te zyn. Ook de tentoonstelling van pluimgedierte wordt zoodanig geregeld, dat ze alle te dier zake in Neder land gehouden tentoonstellingen zal overtreffen. LandbCt.) Omtrent den moord, te Berchera gepleegd, worden de volgende bijzonderheden medegedeeld. Reeds sedert lang droeg Jos. Van Dijck, die om zijn woest en oploopend karakter door iedereen gevreesd was, zijnen kinderen een doodelijken haat toe Die baat vermeerderde nog toen een incisje, dat hy ten huwelijk gevraagd had, zyn aanzoek afsloeg op gfbnd, dat zij ongenegen was reeds dadelyk by liet begin van haar huwelijksleven de moederplichten tegenover drie kinderen waar te nemen. Hy besloot thans, zich van hen te ontdoen, door ze alle drie nit den weg te ruimen. Gelukkig wisten twee der khideren te ontsnappen. Een dier twee, een zevenjarig knaapje, nam zyn driejarig zosje bij de hand en ylde onder het geroep: Help! Help! Vader heeft om Marieke den kop nfgesnedeude straat op. De toegeschotfn buren bemerkten weldra dat het kind helaas! niet overdreven had. Op den grond' lag het lijkje vnn de vijfjarige Marie; het hoofd was van den romp gescheiden en vóór.het bloedige lichaam stond de moordenaar, het mes woest heen en weer zwaaiende, met vlammende oogen eu het schuim op de lippen. Men is thans bezig een onderzoek naar zyn geestvermogens in tc stellen. De opschudding te Berchem is nog steeds zeer groot. In het Duitsche dorpje Reinsdorf zyn thans ten gevolge van het nuttigen van trichineus varkens- vleescb, acht personen overleden. Ook in het naburige Altenroda begint zich thans de gevreesde ziekte te vertoonen. In Duitschlaud heerscht zooals men weet, meer dau elders de gewoonte het varkens- vleesoh in rauwen toestand te gebruiken. Zulk vleesch is intusschen, bij aanwezigheid van triohinen, meer nog dan gekookt* varkens vleesch gevaarlijk. De reizigers die yoor eenige dagen van Fontaine- bleau te 2.22 's nachts naar Parijs vertrokken, kwa men in plaats van te 4 uur eerst te 10 uur daar adn. De weg was door een aardstorting onvrij ge worden, en van zijsporen mocht geen gebruik wor den gemaakt, omdat eerst aandere treinen moesten pMseerei». Zoo bleven de reizigers zeven uur opge goten men belette hun de wagens te openen om ïich naar een station te begeven. Een der Fransohe bladen herinnert schertsend dat art. 341 van het •trafwetboek opsluiting van personen tegen hun wil door onbevoegden met tnohthuisstraf bedreigt; wel ▼ermindert art. 343 die straf tot gewone gevangenis •la de personen binnen 10 dagen in vrijheid wor den gesteld, maar art. 344 stelt de doodstraf, inge- de gevangen gehouden personen lichamelijke pij- nigingen hebben ondergaan. Welnu, hier waren de opgeslotenen door de koude ook van de intus schen afgekoelde verwarmingstoestellen en den honger gepijnigd. Een leder weet welk een heerlijk geneesmiddel dt teer is in geval van Bronchitis, Tering, Catharren, verkoudheden en in 't algemeen tegen alle aandoe ningen van brouches en longen. Vele zieken helaas, voor wie dit geneesmiddel uit stekend zou wezen, gebruiken de teer niet, hetzij uit tegenzin tegen den smaak, hetzij dat het hun verveelde om het teerwuter klaar te maken. Dank zy het geniale denkbeeld van den heer Guyot, Pharmaceut te Parijs, hebben al die min of meer rechtvaardige grieven van de zieken opgehouden te bestaan. Het is den heer Guyot gelukt de teer te omgeven met een licht bedeksei van doorschijnende Gelatine en er ronde kapsules van te maken ter grootte van een pil. Deze kapsules kan men zeer gemakkelijk innemen op 't oogenblik dat men gaat etenze hebben volstrekt gpen smaak. Zoodra ze in de maag komen smelt de Gelatine en wordt de teer opgenomen. Deze kapsules zyn zeer duurzaam, zoo zelfs, dat de kapsules van eeu aangebroken flacon nog na jaren te ge bruiken zijn. De teerkapsules van Guyot zijn een zeer rationeel "geneesmidd^fdat niet meer kost dan zes of acht centen daags en revens ontslaat van het gebruik van alle borstkruisen. De heer Guyot kan slechts instaan voor die flacons, waarop zich zijne handteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste apotheken te ver krijgen zijn. )rn gekeurd 18 karaats I goud; diamant van 1 '/16 karaat; prijs wordt franco verzonden in een mooi juweelkistje van blauw satijn met Initiaal. De teekening van dezen armband komt voor iu onzen onlangs verschenen geïllnstreerden Catalogus voorSt. Nicolaas- en Nieuwjaarsgeschenken, dien wij gratis en franco toezenden aan een ieder, die daarom de aanvrage doet aan de Lahore, 4 Dec. (Officieel). De brigade Mac- phorsou is aan gene zijde van den Khyber-pas voortgerukt, om verkenningen te doen, de bevolking vertrouwen in te boezemen en leveumiddeleu te be komen. Te Dakka is alles rustig. De verbinding met Ali-Musjid is hersteld. Er ziju geen berichten ontvangen van gene/nnl Roberts. Brussel, 4 Dec. De avondbladen melden dat T'Kind en Fortamps in ^pssatie zullen komen. Berlijn, 4 Dec. De heer Windhorst van het centrum, heeft in de Kamer van afgevaardigden voor gesteld artt. 15,16 en 18 die in de Pruisische staats regeling opgeheven zijn, daarin weer op te nemen. Deze artikelen hebben betrekking op de verhouding tusschen Kerk en Staat. Konstantinopel, 4 Dec. Be onderhandelingen tusschen Rusland en de Porte over eeu definitief vredestractaat zijn begonnen. Gevonden en aan het bureau van Politie gedepo neerd Een gouden Oorbelletje. M ARKTBER I C HTEN. Gouda, 5 December 1878. Bij kleinen omzet was de stemming flauw. Poldertarwe puike 9.25 a -10.Mindere 8.75 a 9.20. Rogge, puike 6.50 a ƒ7. Mindere 6.a 6.40. Voer 4.75 a 5.20. Gerst, puike 7.a 7.75. Mindere 6.25 a 6.75. Haver, zware 4.25 a 4.75. Ligte 3.— a 4.w_. De veemarkt met gewone aanvoer, alles werd tot hooge pryzem vlug verkocht, vette varkens van 22 a 26 cents per half kilo, magere varkens en biggen, als mede schapen, traag te verkoopen. Aangevoerd 50 partijen kaas, pry zen van 22. a 28.— Goeboter, 1.85 a 1.50. Weiboter 1.15 a 1.25. GEBOREN: 2 Dtr. Asns Sofia Mrrtiua, ouders D. Schol - ten «n A. S. Verschut. Johannes Mnrhmc, ötidcr» J. W. van loon en C. Beek. 3. Catharina Margarclhn, ouderf E. tan Vught en C M. Odijk. OVERLEDEN: 3 Dec. A iJsselsiviju, 1 d J. Boekamp, 2j. 8 in A. T. de Bpei, 55 j. A. M, Snel, Am,— 4, W Blom, 7 w. GEHUWD; 4 Dec, J Grootendorst en J. M. van der Linden. J, Graves en E. van Mensch. AT Polet en J. Stolk. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 28 Nov. tot 4 Dec. 1878. ONDERTROUWD; A. Snoek 23 j en C. de Greef, 22 j. GEHUWD: L. Pieterman, (van Strijen) en J. van der Lata. GEBOREN: Cornelia, ondera J. de Braijn en N. Zuidara. Marrigje, ouder» J. Ooaterom en D. de Jong. Stolwijk GEBOREN'.4 Jannigje, ondera J. van Dam en J. Verkaik. GEHUWD; L. Roth en C. P. Rond. 6EBOREVGmrdua Tennis, ondera G. Kraan en I. M. den Oode. - Lijntje, ondera C. van Es en M. Perdyk. W'ilhelmina, oudera G. Rijnbeek en W.' Klaverveld. OVERLEDEN; A. Bredi, 58 j GEHUWD: J. Bom en I. Verborg. V GEBORENPieter, ondera M. van der Heijden en M. van Olterloo. Helena, ondera A. van den Arend en A. van Brengel. Arie, ondera J Broer en K. C. tiakhoizen Arie, oudera C M de Groot en M. M. Alpheuaar. Iluibert, oudera H. van Kooij en J. Wakkier. Ondertrouwd M. vak AALST, Se. KLARA KLEPMAN. Amsterdam, 5 Dec. 1878. herdenkt HEDEN DEN DAG, waarop zij in dienst kwam in het Hotel «De Zalm.» Gouda, 6 December 1878. als: WORST, SPEK, AARDAPPELEN, AP-:> PELEN (znre en zoete), KNOLLEN, KNOL RAPEN en WORTELEN, in *t groot en klein. Mij minzaam in de gnn3tvan Gouda's inge zetenen aanbevelende, verblijve Uw Dw. Dienaar, op DINSDAG 10 DECEMBER 1878, ten hen- berge van de GROOT, des voormiddags te half elf ure, van (zeer geschikt voor Wagenmakers en Klompen makers) een .Bonte Esdoornen HEINING en TAKKEN, wassende op het erf ten zuiden van de Pastorie der R. C. Gemeente aan de Gond- kade aldaar. Breeder bij biljetten en •information ten.kan- tore van den Notaris A. N. ïfOLENAAR t« Waddin.td'een.

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 7