VEER MET SCHUIT DIENSTBODE Laatste Berichten GOEDE RAID AAK ONZE LEZERS. Kafltongereeht te Gouda. ADVERTENTIËN. Mejuffrouw K00IJMAN, Ter Overname vernietiging van het vroegere vonnis en veroordccling tot 3 weken oelstraf gerequireerd. Dc uitspraak zal Dinsdag a. s. plaats hebben. Naar men verneemt, vertrekt Z. M. de volgende week van 't Loo naar 's-Grnveuhage, om zich den 27sten December naar Arolsen te begeven. Dc afdeelingen van de Eerste Kamer hebben zich Dinsdag bezig gehouden met het onderzoek van de outwerpen, uitmakende de Ned. Indische begrooting voor 1876, en van verschillende andere wets-ontwerpen. In het tijdperk van 3 tot Jjp Nov. 1878 zijn, blijkens bij het dep. van biunenlandsche zaken inge komen ambtsberichten, door longziekte aangetast in Gelderland 2 runderen, in Zuidholland 16, in Noordholland 1 rundin het geheel 19 runderen. In het vorige tijdperk van vier weken waren 38 runderen door die ziekte aangetast. De Staatscourant bevat de statuten van de Neder- landsche maatschappij voor tuinbouw en plantkuude, gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij kon. besluit van 8 November 11. In den aanvang der zitting van Dinsdag heeft de Tweede Ktuier met tdgeineene stemmen bet vol gende adres van gelukwensching aan Z. M. den Koning aaugeuomeu: „Sire! „De Tweede Kamer der Staten-Generaal stelt op hoogen prijs aan Uwe Majesteit haar heilwen- schen le kunnen aanbieden ter gelegenheid van Uwe Majesteits voorgenomen huwelijk met Hare Door luchtige Róogheid Mevrouw de Prinses Adelheid Emma Wiliielmina Theresia van Waldeck-Pïr- MONT. „Van gan6cher harte wenschen wij, dat deze echtverbintenis, bij het onwaardeerbaar genot van huiselijk geluk, moge lijden tot verhooging van de levensvreugde van Uwe Majesteit en tevens tot be vestiging van den bloei van het regeereud Stamhuis, waarmede de dierbaarste belangen van Nederland zoo n&hw verbonden zijn. „Als Vertegenwoordigers van het Nederlaudscbe volk duwen wij de verzekering geven, dat onze aanstaande Koningin, niet slechts bij haar komst op den vaderlandsohen bodem overal met ingeno menheid zal wordeu begroet, maar ook voortdurend in ruime méte zal deelen in den eerbied en de liefde, door Nederland voor de Vorsten en Vorstinnen uit het Huis van Oranje-Nassau gekoesterd.* Dit adres zal Z. M. worden aangeboden door een commissie, bestaande uit de leden der commissie van redactie, de heereu Veiling Meincsz, Blussé, Wint- gens, Van Deldeu en Cremers; de heereu Mackay, De Vos van Steenwijk en Reekers en den Voorzitter der Kamer. Dok de Eerste Kamer heeft Maandagavond bij de hervatting harer werkzaamheden, besloten Z. M. een adres aan te bieden. Staten-Generaal. Eerste Kamer. Zittingen van 11 en 12 December 1878. In de zitting van Dinsdag zijn de werkzaamheden hervat. De laatstelijk door de Tweede Kamer aange nomen wets-ontwerpen, waaronder die tot vaststelling der Indische begrooting voor 1879 en de hoofdstuk ken I, II en III der stnatsbegrooting voor 1879, zijn naar de afdeelingen verzonden. In de zitting vau gisteren heeft de oommissie voor het adres aan Z. M. den Koning, zameugesteld uit de bh. Rijckevorsel, Hengst, van Voorthuysen en Blusé, een ontwerp ter tafel gebracht, dat dadelijk in de af- deeling werd gezochttegen heden ten 2 ure is dnt Ran de orde gesteld, benevens verschillende kleine ontwerpen. De commissie van rapporteurs over de Indische begrooting voor 1879 zyn de hh.Viruly, Pické, Iluydccoper en van Twist, Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zittingen van 10 en 11 December 1878. In de zitting van Dinsdag is het adres van gelnk- wensch aan Z. M. den Koning met algemeene stemmen aangenomen. De beraadslagingen over bet hoofdstuk binneulandsche zaken z|ja voortgezet. De motie van den heer de Bruyn Kops, waarbij de wensohelyk- beid werd uitgesproken van afdoende organisatie der rijk»stati8tiek, werd door hem ingetrokken, na de be lofte van den minister dat bij omtrent de verbetering der statistieke opgaven iqet alle departementen in overleg zou treden. De artikelen betreffende het bestuur der provinciën zijn afgehandeld, alle werden aangenomen; met 56 tegen 21 stemmen ook ee^ amendement van den heer Wintgens om een ton ▼oor eene woning, van den Commissaris des Konings te Leeuwarden te schrappen. In de zitting van gisteren werden de discussion over hoofdstuk V voortgezet en gevorderd tot het art. landbouwschool te Wageningen, Omtrent het kooger onderwijs was de minister overtuigd van de nood zakelijkheid van beperking der examenvakkeu en niet- uitbreiding der leerstoelen, ten einde het bezoek der coll^gies te bevorderen. Aangenomen werd een amen dement van den heer de Beaufort, om het gymnasium te Doetinchera te subsidièeren. De heer Patijn beval defa minister aan om overeenkomstig den wensch der gemeente Gouda de H. Burgerschool aldaar uit te breiden tot eene met 5-jarigeu cursus. De minister had in die uitbreiding bezwaar, omdat hij zich daar door zou blootstellen aan het verwijt van uitzetting der uitgaven. Hy wilde eerst afwachten of de mid delen door de kamer eerlang zullen worden toege staan voor hoogere uitgaven. Menc'schrijft uit Parijs aan het Vaderland'. Het inpakken en verzenden der tentoongestelde voorwerpen gaat in het paleis op het Champ de Mars nog steeds voort. In de Hollandsche afdeeling is bijna alles reeds ingepakt en binnen weinige dagen zal er niets meer te vinden zijn clan eenige ledige kisten van artikelen, die of hier blyven of aan mnsea of andere instellingen zijn ten geschenke gegeven. Maar als ik zeg dat bijna alles is ingepakt, dan ligt daarin nog geenszins opgesloten, dat bijna alles ook reeds verzonden 19. De expeditie gaat uiterst, langzaam, daar de spoorweg-maatschappij telkens maar een gering aantal waggons beschikbaar stelt. Gelukkig dat niet alles terug behoeft, dan duurde het nog veel langer, want inderdaad zyn er door verschillende exposanten nogal zaken gemaakt. Zoo zyn b. v. de Deventer- en de Delftsche tapijten alle verkocht; bet Delftsch aardewerk en de dekens uit Leiden vonden ook alle kooper». Bijna in alle groepen is verkocht, of ziju althans bestellingen gedaan. Een der beste afnemers was ongetwijfeld de Nationale Loterij. Voor deze toch is van onze industricelen voor ruim 40,000 francs, van onze kunstenaars voor 21,500 francs aangeköéht. De gemeenteraad te 'sHage heeft in zijne vergadering van Dinsdag met 21 tegen 8 stemmen zijue goedkeu ring verleeud aan het voorstel van Burg. en Wetli, om, ter gelegenheid Yan den plcchtigen intocht van HH. MM. den Koning en de Koningin in d residentie, in het Lange Voorhout een gas-illnminatie te doen ontsteken. Wel vond het voorstel eenige oppositie bij hen die eene illuminatie met, lampions prefe reerden, of eene eieótriache verlichting wenschten, maar én met het oog op het jaargetijde én met het oog op de meerdere kosten, die een electrische ver lichting waarschijnlijk zou vorderen, werd tot het ontsteken eeuer gas-illuminatie besloten. Zij zal in den avond van den 27sten Januari plaats hebben in het Voorhout, guirlandes-gewijze met ballons,waar door de vlammen tegen den wind zullen beschut zyn, terwijl in het Voorhout en op de Plaats muziektem pels zullen worden opgericht., die met lampious verlicht zuilen worden. Te Leeuwarden is door ^tijdige maatregelen een ongeluk verhoed. In een der grachten werd door een dienaar van politie geweldige rook en brand ontdekt in een aldaar liggend vaartuig. Gelukkig kon men door spoedig aangebrachte hulp het vuur, hetwelk zich reeds aan het houtwerk had medege deeld, blusschen. Eerst later, toen naar den eigenaar van het vaartuig werd gezocht, kwam men tot de ontdekking, dat eene vrouw in beschonken toestand in de kooi lag te slapen en dus aan een gre^ot levensgevaar is ontkomen. Aan de plaatselijke comités, gevormd ter bevor dering eener Nederlandsche uitrusting naar de Noord- pool-zee en verder, aan alle belangstellenden in deze onderneming is namens het comité van uitvoering de volgende circulaire verzonden: „Dank zij uwer warme belangstelling en krachtige medewerking, heeft de voorgenomen expeditie uit Nederland naar de Noordelijke IJszee dit jaar plaats gehad. De Willem Barents is op 12 October jl. van zijne eerste verkenningstocht naar Jan Mayen- eiland, Spitsbergen, Beerenland, Nova-Zemhla en Barentszee teruggekeerd. „De last op 17 Maart jl. ons opgedragen is vol voerd. Thans noodigen wij u uit, tot het bijwonen eener vergadering op Zaterdag 14 Dec. e. k. des namiddags ten 2 ure in het gebouw Biligentia (Voorhout) te 's Gravenhage. „In deze bijeenkomst wenscht het 'èomité van uitvoering lo. verslag te doen van den tocht, door de Willen Barentsonder bevel van den luit. t. z. le kl. A. de Bruyne, volbracht; 2o. mededeeling en verantwoording te doen om trent den tegen woord igen staat der geldmiddcen; 3o. met u de vraag te bespreken, en zoo ja, op welke wyze, het aangevangen werk zal worden voort gezetwat in.hét volgend jaar behoort gedaan te worden. „Het comité ran uitvoering vertrouwt dat door eene talrijke opkorpst te dezer vergadering niet alleen van de bestaande belangstelling blijken zal, maar ook eene beslissing omtrent de naaste toekomst der IJszee-ondernemingen hier le lande, mogelijk zal worden." Omtrent het vergaan van het Nederlandsche schip Anna op den Theems, wordt het volgende verhaald „De Annakapt. W. H. Korfker, kwam van St.-Petersburg met bestemming naar Londen, en was den 27 Nov. op de rivier voor Londen; daar het stormachtig wéér» was, kon geen loods aan boord komen en moest de kapitein wel doorzeilen. Zoo doende is het schip aan den grond geraakt, waarbij het geweldig begon te stooten, zoodat het al spoedig zand bij de pomp kreeg. Wegens de booge zee en den storm kon geen stoomboot bet schip naderen, en daar het steeds bij het wassende water meer begon te stooten, besloot de bemanning het le ver laten, eerst met de groote boot, die echter omsloeg, en daarna met de sloep. De eqnipage had zelfs geen tijd om hare kleéren te redden, en nauwelijks was de bemanning van boord, of een der masten viel omlaag. De bemanning kwarp eerst den 28 Nov. behouden aan wal te Southheacf," Het gerechtelyk onderzoek, te Milaan, in zake den diefstal van de insiguiën der orde van het Gulden Vlies, gepleegd ten nadeele van don Carlos, is afgeloopen. Generaal Boet die van de misdaad beschuldigd wordt, verzekert dat de prins zelf het eindigen van de instructie verlangd heeft. Volgens de Italië schijnt het dat het proces een zeer grooten omvang krijgt, daar nieuwe documenten zijn ontdekt. Generaal Boet bevindt zich nog steeds te Milaan en heeft zijn woord gegeven de stad niet te ver laten zonder vergunning van de overheid. De ver- hooren moeten, naar men zegt, zeer dramatische incidenteu aan het licht gebracht hebben. J De jacht op klein wild in deze provincie wordt gesloten op Dinsdag den Sisten December a. s. met zonsondergang, met uitzondering van het van gen van houtsiiippen met laat-, war-en valflouwen, dat blijft toegelaten toten met den 29aten Maart 1879. Naar men verneemt, heeft de Minister van water staat, handel en nijverheid op uitnoodiging der Duit- sche post-administratie een Commissie benoemd van drie ledeu, om het Duitsche systeem vau pakjes door de postadministratie telaten vervoeren en bezorgen, daar te lande te onderzoeken. De Commissie bestaat uit de hh. #Neiijean, Jansen en Pliester; beide eerst- genoemden hebben zich reeds naar Duitschland be geven. Een telegram uit Washington aan de Daitp News meldt dat het octrooi voor Edison's electrische ver lichting Dinsdag zou wordeu uitgereikt. Luidens de jongste berichten uit Amerika, heeft Edison zijne inrichting tot het nemen eener proef op groote schaal met zyne verlichting by'ua gereed. Deze proefneming, alles er onder begrepen, zal 20,000 kosten. De aandeden in de Edison Company zyn inmiddels gerezen. De firma Pabri en Chance ry heeft van den uitvinder het octrooi gekocht voor Zuid-Amerika, en men verwacht dat Rio de Janeiro waar het contract voor gas-verlichting eerstdaags afloopt, de eerste stad zal zijn, die met elactriciteit wordt verlicht. Edison verklaart dat hy geen kool gebruikt, en dat hij thans inet zyne machines vier maal meer licht voortbrengt, dan toen hij zijue experimenten begon. De Industrieschool voor vrouwelyke jeugd t« Amsterdam wenscht een nieuw lokaal te bouwen. Haar nuttige werkkring blijkt voldoende uit het groote getal harer leerlingen, dat zich jaarlijks met gunstig gevolg onderwerpt aan de examens in de ter schole onderwezen vakken en dat overal ii den lande goede plaatsing heeft gevonden. De toe vloed van leerlingen hondt dan ook steeds aan, doch het tegenwoordige gebouw kan er niet meer dan hoogstens honderd-tachtig bevatten. Uit dien hoofde zoowel als met het oog op de vakken tan onderwijs, die uitbreiding behoeven en de gebleken noodzakelijkheid om aan de instelling een vervolgschool te verbinden, waar de meestge- vorderde kweekelingen hare studiën kunnen voort zetten, wenschen bestuurderen een nieuw gebouw te stichten. De stedelijke regeering heeft zich bereid verklaard, den noodigen grond aan de Weteringschans tegen de helft der waarde af te staanterwijl de Maat- schnppij Tot tNut van 't Algemeen 6000 en het departement -Amsterdam, dat de school in 't leven riep, 2000 heeft beschikbaar gesteld. Het hoofdi bestuur zelfs schenkt 5000 en de school kan uit sedert jaren bijeengebrachte schenkingen ongeveer ƒ18,000 bijdragen. En er is slechts 86,000 noodig, namelijk ƒ16,000 voor het terrein en 70,000 voor het gebouw, dat, blijkens het ontwerp van den heer Van Gendt, aan de eischen van ruimte en doelma tige inrichting lie looft te beantwoorden. Slechts goede producten roepen concurrentie in 't leven. De teerkapsules van Guyot, die zvlk een heil zame uitwerking hebben ingeval van verkoudheid, catharren, bronchitis en tering, zijn ontelbare keeren nagemaakt. De heer Guyot kan slechts instaan voor die flacons, waarop zich zijne handteekenftig bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste apotheken te ver- krijgen zyn- belasting, dat 14 dagen heeft ter visie gelegen, de heer Kra nenburg wenscht het eerst in te sien, dit geschied zynde, geeft zijne bevreemding te kennen dat de heer H. Portland daarop niet voorkomt, ala zijnde doot hem in het voorjaar hierop reeds gewuen, dit lokt eenige discussie uit, waarop door hem wordt voorgesteld genoemde heer naar een inkomen van f 700.— daarop te plaatsen, dit wordt in stemming gebracht en aangenomen met 11 tegen 3 stemmen, die1 van de heeren Post Drost, Noothoven van Goor en de Voorzitter; de heer Fortnyn Droogleever nam aan de stemming geen deel. Benoemd wordt tot hnlponderwyzeres aan de Openbare Burgerschool voor meiqes mej. C. J. van Nes, met algemeen» stemmen. Na machtiging om aan de genomen besluiten uitvoering te geven, zonder rcsnmptie, eindigt de vergadering. Wilt gij volgens den laatstenFarijSChon. Smaak gekleed gaan en de helft goedkooper dan bij de Hollandsche kleermakers, dan hebt gij slechts onken raad te volgen. En wel dezen; schrijft aan hetere» van den Directeur van de Mag&zijnon-jf1dll Pont-Neuf te Parijs om een Albuni van de winterkostume* voor Heereu en Kinderen. Dit Album wordt U per post toegezonden, zonder dat dit U iets kost; gij vindt daarin de gravures van alle modes, haar prijs en alle mogelijke byzonder- hedendaarenboven de mailiOF Om Zölf nauw keurig de maat te nemen, zonder hulp van iemand. Voor 9 gld50 bekomt gij een zeer fraaie Ulster (kapotjas); voor denzelfden prijs een netten Winter- overjas. Voor 14 gld: 50 een keurig fantaisie kos tuum; en Ulsters, Overjasjes en kostume9 voor kin- keren voor 4 guld: 50, 6 gld: en 7 gld: 50. Het Magazijn du Pont-Neuf veraemlt franco aan huis, vrij vau vracht en rechten, iedere bestelling boven de 12 gld; 50, en als het be stelde niet bevalt bekomt gij bij terugzending Uw geld per postwissel terug. Geloof ons waarde lezers en om den proef op de som te zetten, probeer het en adresseer Uwe brieven aan Den Directeur de la Maisondu Pont-Neuf te Parijs. BrUISél, 11 Dec. Bé Independence Beige meldt nit Berltjo van heden, dat prins Gortchakoff in zijne gespsekkqn met eenige aanzienlijke personen te Ber lijn als zijne overtuiging heeft te kennen gegeven, dat noch de Afghaansohe, noch de Oostersche qnaes- tie tot nieuw* verwikkelingen in Europa zal leiden. Romo, 11 Dec. De Kamer van afgevaardigden heeft eene door dea heer Bacelli voorgestelde motie, waarmede het Ministerie zich vereenigd had, met 263 stemmen tegen 189 verworpen. De motie luidde aldusDe Kanier aote nemende van de verklaring van den President van den Ministerraad eu vau den Minister van biunenlandsche zaken, vertrouwt dat de regeering des Konings de orde in de vrijheid krachtig zal handhaven, Weenen, 11 Dec. De comtnis9ie uit het Huis van afgevaardigden tot onderzoek vau het tractaat te Berlijn heeft langdurig beraadslaagd over de for- meele vraag, of het tractaat de goedkeuring der vertegenwoordiging vereiseht, om geldig te zij». De commissie heeft besloten morgen lover te gaan tot de discussie over het tractaat. P. de J.koopman, wonende tr Bieiswijk, tot eene boete van 5.of gevang, van twee dagen wegens te Bleiswyk verwerken van secreetmest zonder verlof van Burgemeester en Wethouders G. L.smidsjongen, J. v. d. B.sigarenmaker eff R. J.smidsjongen, allen wonende te Gouda, ieder tot eene boete van ƒ1.— of gevang, van één dag wegens te Gouda spelen om geld op-den openbaren weg. VRIJGESPROKEN B. K. bouwman, wonende te Nieuwerlrark a/d. IJsel, van de aanklacht zeven hem toebénoorende runderen onbeheerd te hebben laten grazen aan den Schielnndscben Hoogen Zeedijk kinnen de gemeente Nieuwerkerk a/d. IJsel. H. de V., pottenbakker, wonende te Gouda, van dé aanklacht zich te GoOda beleedigend te hebben uitgelaten over een meisje van 17 jaar. Vergadering van den Gemeenteraad. DINSDAG 10 December. Tegenwoordig da beeran van Bergao IJzaadoorn voorzitter, lleroy, Prince, Noot boten van. Goor, Oudyk, Snol, M aller, Fortuyn Droogleever, van Stronten, Pont Drost, Samnom, Slraver en de Kotte. m De Voorzitter deelt mede dit de beer Kiot heeft kennis gjegeten door sterfgeval in zyne familie verhinderd te zyn dis vergaderiog by te wonen. Nog wordt door den Voorzitter medegedeeld det door het overlyden van den heer Büchner, de betrekking van eersten Stsds-Doetor is vacant geworden, dat er alsno twee dier betrekkingen vacant zijn, stelt voor eene oproeping te does om daarin te voorzien; dit wordt goedgekeurd. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ge arresteerd. De heer Luijten komt ter vergadering. De Voorzitter deelt mede, det door den heer Minister *an Biunenlandsche Zaken afwyzend is beschikt op het verzoek om de Ryks Hoogere Burgerschool ven 8 op 5-jsrigen cursus te brengenNotificatie. Ingekomen is eene missive van heeren Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring der Begrooting over 187® J eene missive van do Gezondheids-Commiaaie, tot wyugmg hunner instructie, in dier roege det het ledental wordt uit gebreid tot 9, bij B. en W. btsUet hiertegen geen bezwaar; Ter visie. een voorstel van B. en W. tot wyziging van bet reglement voor de openbare scholen; Tèr viaie. De heer Kranenborg komt ter vergadering, een adres vsn M. S. Cats, verzoekende verlenging ven pacht voor een gedeelte van het vischbuisje sae de vischmnrkt, het rapport van B. en W. loidt dat tegen de inwilliging geen bezwaar bestaat; Beide stukken ter visie. een adres ven Dr. A. Rorneijn, verzoekende, in aanmerking genomen zijne langdurige betrekking ale tweede Steds-Doctor, als eerste aangesteld te worden; Ter visie en benoeming io eeae volgende vergadering, eenige missives van verschillende instellingen van weldadig heid, houdende voordrschteu ter benoeming in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding; een adres ven F. Th. Lafeber, verseekend* els Makelaar aangesteld te worden; Ter visie en benoeming in eene volgende vergadering; Aan de orde is het voorstel tot verhooging der schoolgelden, de Voorzitter stelt voor dit een te honden omd.t de heer Kist niet tegenweordig is, de heer Noothoven van Goor deelt een amendement op dit voorstel mede, na korte discussie wordt de behandeling uitgesteld. De aanvraag om gerioleerden grond by de Doelensteeg, wordt overeenkomstig het voorstel vin B. en W. algemeen goedgekeurd. Het adres der Stoomboot-Maatschappij „de Volharding-, houdende verzoek om een stak grond voor den bouw eeuer Wachtkamer voor passagiers met Bergplaats voor goederen, het rapport van B. en W. luidt gunatig, het is om 62 centiaren Fond tegen ƒ15 50 per jaar af te staan mgt opzegging van maanden, in verband met eenen nieuwen waterweg, dit wordt algemeen goedgekeurd. Voorstel tot wijziging der begrooting, dienst 1878 en tot het doen vsn betalingen nit den post voor onvoorziene ott- gaven dier begrooting, wordt algemeen goedgekeurd. Nu" volgt het suppletoir kohier der plaatselyke directe MARKTBERICHTEN. Gotlda, 12 December 1878. Tot ongeveer vorige prijzen was de omzet klein, Poldertarwe puike 9.a 9.60 Mindere 8.40 a 8.75. Rogge, puike 6.76 a ƒ7. Mindere 5.75 h ƒ6.28. Voer ƒ4.30 a ƒ4.75. Gerst, puike 6.75 a 7.60. Mindere 5.75 a 6.50. Haver, zware 4.a 4.75. Ligte ƒ3.—a 3.75. De reemarkt met goeden aanvoer, den handel vlvg, vooral in eerste Kwaliteit, vette varkens van 23 a 26 cents per half kilo, varkens voor Londen van 20 22 cents, magere varkens waren ieU vlugger, schapen traag te verkoopen. Aangevoerd 63 partyen kaas, prijzen van 22. a 28.- Goeboter, 1.20 1.40. Terechtzitting van Woensdag 11 Dec. 187S. KautourechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCflOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELDE J. M.arbeider wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, tot eene boete van 10'of gevang, van drie dagen wegens jagen met geweer op Zondag in de Eendrachtspolder binnen de gemeente Zevenhuizen W. H.arbeider, wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, tot twee boeten van 10.of gevaug. van drie dagen voor elke boete met verbeurdver klaring van het gebezigd jachtgeweer wegens in den Prins Alexandeftpolder binnen de gemeente Nieu werkerk a/d,/.ÏAj*ij schieten op een eendvogel zonder voorzien te/' mjuf vau een jaohtoate en van een schriftelyk iWy/ van vergunning vau den eigenaar of rechthebbende van het jachtveld J. v. d. B.es L. v. R.arbeiders, wonende té Reeuwijk, de le. tot eene boete van 3.of gevang, vau één dag en de 2e. tot eene boete van 3.eu ?en van ƒ1.of gevaag. van één dag voor iedere boitfte, wegens te zamen en in vereeniging, binnen dé gemeente LangeRuigeweide visschen met schakels zonder voorzien te ziju van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of recht hebbende van het visebwater, hebbende de 2e be klaagde daarenboven aan een rijksveldwachter op diens vordering niet vertoond 'de- door hem verkre* gen visohacte H. v. D.watermolenaar, wonende te Waddinxveen, tot twee boeten van 3.of gevang, van één dag voor iedere boeten met verbeurdverklaring van de gebezigde aalfuik wegens visschen binnen de ge meente Waddinxveen zonder voorzien te zijn van een vischacte of van een schriftelijk bewijs van ver gunning van den eigenaar of rechthebbende van het visch water. R. R.arbeider, en B. S.bouwknecht wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, ieder tot eene boete van 5.50 of gevang, van twee dagen wegens maken vau naehtgerucht te Nieuwarkarlc a/d. IJsel versto ren dé de rüst der inwoners j L. v. d. W.arbeider, wonende te Waddinxveen, tot een boete van ƒ5.of gevang, van twee dagen wegens iu kennelyk besohonken toestand zich ver- toonen op den openbaren weg binnen de gemeente Waddinxveen J, C. den1 E., koopman, wonende te Gouda, tot eene boete van 3.of gevang, van één dag wegens op. den Goejanverwelscheu Dyk binnen de gemeente Reeuwijk zonder toezicht laten staan van een met twee honden bespannen kar, waarvan hij de geleider was J. de J. winkelier,'vS wonende te Bieiswijk, tot twee boeten van 3.of gevang, vantwee dagen voor iedere boete wegen9 te Bieiswijk twee verzamelplaatsen van Secreetmest niet zoodanig ingericht hebben dat de dhaliih aanwezige stoffen geeu schadelijke uitdam- pingcfyjsl weeg Burgerlijke Stand. Oouda GEBOBIN; 10 Dec. Adrinnai, oudere M. N. nu Daij* en G. Smit. 11. Aert, oudere W. Both en E. do Gnutfi OVERLEDEN12 Dec. M. C. SUrre haierr. te. D. dé Jong, 60 j. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 4 tot II Dec. 1878. Moordrecht GEBORENA-dfitantje, cmdrtt -JL. Falrt rn C. Nobel, Neehie, ouders F. Vink en J. van der Maxen. OVERLEDEN: T. C. Hoogendoorn, 10 m. H. vsn- dé* Wende, 66 j. ONDERTROUWD» W. Tom Az. 26 j. en A. Tom (vsn Lekkerkerk) 25 j. GEHUWD; A. Saoek-en C. Se Gceef. Gouderak: GEBOREN: Bastiaan Cornelia ouders M. van Dam en C. de Groot. OVERLEDEN: F. dé Jong 5 m. ONDETROÜWD: C.' Bdijerte, 82 j. en M. Raatwat 27 j. Stolwijk OVERLEDEN: K. no Du, 27 j. F. K.pteijo, I A. Haastrecht: GEBOREN: Anthonius Adrianua, ouders J. van Znilen en M. Hogenboom. GEHUWD: W. Tollenaar en E. van Alpben. Waddinxveen: GEBOREN, Heria, oudere K. Schijf e» M. Verhei;. WHlcmyatje, onders L. Koetsier en J. Braat. Christina Jacobs, ouders C. J. Vahl en E. de Graat. Nicolaas, onders A. Jongejan en N. Hoogendoorn. Jokan ouders J. Koster en P* C. Bos. Jan, onders C. Hollenkamp en J. Voorkamp. OVERLEDEN: J. A. Boer. 10m. J. vsn der Heyden, 12 m. x 1 Haoewyk weA» D. van der Geer, 75 j, K. Bazuin, 68 j. P. vaa Styn, 55 j. - M. Schijf, 4d. De Heer en Mevreuw J. SAUERBIER betuigen dank voor de vele bewjjien van deel neming, hnn betoond by 't overladen van hnnne Zuster en Behuwdzuster Mevrouw J. G. MOENS—Sauerwer. (Jou ia, 11 Dtcember 1878. verlangt met Februari een ZINDELIJKE P. G. WESTHAVEN B 151. wordt AANGEBODEN een en VERDERE GEREEDSCHAPPEN. Adres bjj den Uitgever dezer Courant, onder N*. 188. 9

Goudsche Courant | 1878 | | pagina 2