ssmsfsisi» EEN EINDERMEISJE, EE\ DAGMEISJE. TEGEN M TE HÜUR 11M DIENSTBODE, een Juf vrouw, "WOEDT GEVRAAGD ADVERTENTIES „tot NUT vao 't ALGEMEEN," OPENBARE VERGADERING J. van LÖENEN MARTINET, Een DAGMEISJE POLITIE. Burgerlijke Stand. M P. C. RIJKAART, Ég? GB vau Gouda, §2§ Maatschappij DEPARTEMENT &0UDA. op Dinsdag den 11 Febiuari 1879, Mejufvrouw VAN DE WEG, te Stolwijkersluis, verlangt tegen Mei Mejufvrouw DE VOOIJS. Wed. P. J. BERKHOUT, ïn dezelfde vergadering werd het Bestuur ge machtigd eene leening te sluiten van 25000. iu obligatiëa van 250.en van 50.-— tegen -6 rente en aflossing van minstens 250. 's jaars, en dezer dagen richtte het tot de circa 900 leden der sociëteit en tot andere belangstellenden eene •circulaire, waarin tot deelneming aan deze leening werd opgewekt. Wij mogen die circulaire algemeen verspreid achten en oordeelen het dus onnoodig om het daarbij vermelde verbouwingsplan (dat nu vol- teekening der leening aan de goedkeuring der alge- mecne vergadering zal worden onderworpen) over te drukken. Wij wenschten alleen van onze belang stelling in deze zaak te doen blijken door eene opwekking om deze goede gelegenheid toch niet te -doen voorbijgaan. Zomers luoge de behoefte aan een flink societeits-lokanl door den aangenamen tuin minder driugend gevoeld worden, het is niet tegeti te spreken dat de tegenwoordige lokaliteit beneden de waardigheid is van eene zoo talrijke sociëteit. Voeg daar nog bij, dat de komediezaal en het tooneel te klein zijn, en de kasteleiuswo- Jöing geheel onvoldoende is, terwijl het aan lokalen voor vergaderingen schier geheel ontbreekt. De verbouwiug is dus geen weelde zij is dringend noodig. We zoudeu het zeer wenschelijk achten, dat de leening door de leden der sociëteit werd volteekend en dat alzoo de hnlp van andere be langstellenden uiet noodig was. De rente van 5 °/o en de kans tot uilloting zullen ongetwijfeld velen tot het nemen van aaudeelen doen besluiten. Ook uit een financieel oogpunt verdient de zaak aanbe veling. Uit Bodegraven meldt men In eene openbare vergadering van 't Nut, heeft de penningmeester verslag uitgebracht over de werking der hier gevestigde spaarbank, waaruit wederom bleek, dat deze inrichting zich in een voortdurendun bloei mag verheugen. Iu 't afgeloopen jaar toch werd een btidrag van 16.226.58Va ingelegd, waardoor met 1 Januari 11. de verbazende soin van 45,677.29Va geboekt stond. Intusschen is het niet te ontkennen, dat de 4 pet. rente aanleiding geeft ora de bank te beschouwen als eene instelling tot eene 9olide geldbelegging, waarom commissarissen besloten hebben de reuten tot op 3 pet. te verminderen, ingaande met 1 Mei danst. In navolging van Amsterdam, Rotterdam eu 46 an dere gemeenten heeft men gemeend dezen maatregel le moeten nemen, omdat een spaarbauk inoet blijven beantwoorden aan het doel't beleggen voor langen of korten tijd rau spaarpenningen tegcu matigou intreat. Dezer dagen wordt te Polsbroek een begin ge maakt met de voorbereidende werkzaamheden tot het plaatsen van een orgel in de Hervormde kerk aldaar. De vervaardiging van het oxaal is opgedragen aan den heer Zuidvliet, aldaar. In de vergadering der vereeniging «Door Inspan» ning Uitspanning" te Stolwijk gehouden, trad de heer L. A. de Vreugt als spreker op. Onderhoudend droeg hij voor het talrijk opgekomen publiek zijne lezing voor: whet yolk;" met ingenomenheid werd spreker's werk ontvaugen. Na de pauze werden door verschillende leden bijdragen gegeven, die het genot, dien avond gesmaakt, niet weinig verhoogden. Bij eene hardrijderij op Schaatsen tusschen paren, man en vrouw, te Stolwyk gehouden werd de prijs bestaande uit 20.-— behaald door L. Baa9 te Stolwijk en II. Paltsgraaf uit de Achterbroek (ge meente Berkenwoude)de eerste premie beslaande uit 10.— door H. de Bruijn te Nieuwekerk a.d. U8el en A. de Jong uit het Beiersche, (gemeente Stolwijk), en de tweede premis, bestaande uit ƒ5. door W. Baas en A. Verburg, beiden te Stolwijk. Een groote volksmenigte woonden dit ijsvermaak bij. Ia de vergadering der' vereeniging«Winterlezin- gen", Donderdag gehouden te Berg-Ambacht, werd de spreekbeurt vervuld door den heer D. C. de Ko ning, van Stolwijk, die op eene boeiende wijze sprak overMijmeringen van een landerig mensch. Na de pauze werden nog bijdragen geleverd door den spreker en de heeren P. Stoppelenburg, L. A. Stop pelenburg en M. Verdoold, van StolwijkJ. G. Bettiuk en T. Bruscaert, van Berg Ambacht. Ook de dialoog en de triloog, die de Stolwijksche heeren ten beste gaven, droegen even als verhandeling en bijdragen aller goedkeuring weg. Aan de normaal-inrichting te Elshout, gem. Nieuw- Lekkerland, zal als directeur optreden de heer A. J. Labberton, hoofdonderwijzer te Alblasserdara. Als leeraren zullen aan die inrichting verbonden zijn de heeren Matthijs, Helleman en Baudet, hoofdonder- wijzers te Nieuw-Lekkerland, Hengeveld, hoofdon derwijzer te Papendrecht, en Van Efferen, hoofd- onderwyzer te Oud-Alblas. Ook het Hoofdbestuur der Maatschappij tof Nut van 't Algemeen heeft zich tot de Hooge regeering gewend met een adres, het verzoek inhoudende om maatregelen te nemen tot beteugeling vau het Misbruik van sterken drank. Men deelt ons mede, dat de in sommige dag bladen vermelde geruchten betreffende eene aanstaande groote promolie bij het leger, waarbij zelfs de namen van hoofdofficieren worden genoemd, ongegrond zij*. (V. R. Ct.) Aan gedep. staten van elke provincie is om ndvies toegezonden een schrijven van de inspecteurs van het lager onderwijs aan den minister van binnenlandsche zaken, -bevattende voorstellen om to; eene geleidelijke invoering van de artt. 24,en 26 der nieuwe wet op het lager onderwijs te geraken. De luit. ter zee Koolemnii9 Bcyucn, bekend door zijnen togt naar de IJszee, kruist thans in een visschersvnurtuig op de Noordzee, len einde zich op de hoogte te stellen van de beug-vischvöngst. Er is sprake van den aanleg van een tramway vau Leiden naar Alpben langs den Hoogcn'Rijndijk. De heeren Le Gras, Van Zuylen en Haspels, direc teuren vau_de //Nieuwe Rotterdamsche Schouwburg- vereeniging," hebben in verband met de firma Hak- kert en Co. het plan opgevat, in Rotferdam een nieuwen, naar alle eischen van den logon woord igen tijd ingerichteu schouwburg te stichten. Zij wen- sehen dien schouwburg te bouwen op een terrein, te verkrijge n door het dempen van de Blaak tot aan de Keizersbrug. Vau de gemeente vragen zij geencrlei subsidie, alleen ntstaud van de watervlakte, terwijl zij zelf de kosten der demping zullen bestrijden. Te Maastricht Zal vanwege de gemeente een mu seum van kunst en oudheden worden opgericht. Te Amsterdam is de trommel inet brieven uit een hulpbrievenbus gestolen. Men vond op korten afstand den leegeu trommel terug. Zooals men weet hebben gedep. staten van Zuid- Holland hunne goedkeuring onthouden aan het door den Htiagschen gemeenteraad op 31 Dec. jl. genomen besluit tot het nnngtau eener geldleeuing van 440,000 q, 41/2 pCt., ter bestrijding der kosten van ecnige buitengewone werken, aflosbaar met l/a pOi. 'a jaars van het homiuaal bedrag der aangenomen inschrijvingen, verhoogd met de bespaarde renten. Door deze bepaling zal, naar het oordeel van het gewestelijk collegie, d'pze leening over een langcren termijn loopen en milsdien het toekomstig geslacht meer drukken dan de aard der werken, waarvoor zij moeten strekken, toelant. In den geest van 's raads besluit, om bij zijne beslissing te volharden, moet nlsnu bij den koning tegen die beschikking voorzic- uiug worden gevraagd. Burg. en Weth. hebben den raad voorgesteld hiertoe over te gaan. Do nestor der Nederduitsche Hervormde predikanten ds. Isaak- Prins te Amsterdam, is Woensdag in den ouderdom vau bijna 98 jaren overleden. Aan het Utr. D. meldt men De maand Januari was koud, slechts vijf dagen kwamen voor, waarop de temperatuur te warm was, waarvan de 1ste vooral in aanmerkiug komt; de thermometer wees op dien dag 8,7 gr. Celsius aan, terwijl op den 12den de laagste stand 10,0 afgelezen werd. De barome terstand gaf in het eerste vijftal dagen te weiuig, iu het tweede en derde vijftal was hij wankelend en iu de laatste helft der maand gaf hij te veel luchtdrukking aan, zoodat men gemiddeld ruim ls/4 mM. te veel had. De hoeveelheid regen en sneeuw was iets minder, dau men had mogen verwachten, 47,6 inM., welke hoeveelheid op 14 dagen gevallen is. Op den 3den onmng men van de geheele hoe veelheid ruim één derde gedeeltede meeste dagen waren zeer somber en de zon liet zich weinig zien Bij de rechtbank te Zwolle is de volgende rechtzaak aanhangig. De kerkelijke gemeente IJselmuiden werd bestuurd door kerkvoogden, die echter niet naar den zin van sommige leden der gemeente het bestuur schenen te voeren. Daarom kwamen die leden bij elkaar en wisten gedaan te krijgen, hoe kan hier in het middenplaten worden, dat er een nieuw regle ment werd gemaakt en nieuwe kerkvoogden benoemd. Deze laatstcn wilden nu natuurlijk ook de ver schillende stukken en de financiën van de vorige kerkvoogden in handen hebben. Deze echter wei gerden die stukken en de financiën over te geven, op grond dat de nieuwe kerkvoogden niet wettig benoemd waren. De nieuwe kerkvoogden sommeer den de ouden tot afgifte en toen dit zonder gevolg bleef, dagvaardden zij de oude kerkvoogden. Deze laatsten hebben zich tot een advokaat gewend, ten einde hen voor te lichten en te ndsisteeren. Wij vernemen, dat de zaak voor de nieuwe kerkvoogden zal behandeld worden door mr. Höfelt, advokaat te Kampen, en voor de oude door mr. Persille, advokaat te Zwolle. (Ml.) Lnng reeds hebben werktuigkundigen in olielanden zich beijverd, om de vluchtig geworden gassen uit de verscli in den vuurhaard geworpen steenkolen, die in den vorm van rook uit de schoorstenen komen, te verbranden; doch al die pogingen leden op een aantal bezwaren geheel of gedeeltelijk schip breuk, De heer T. Symes Prideauxte Londen echter sl u.gde, na jaren studie, er in, om die anders verloren gassen met groot succes te verbranden, en daardoor eene besparing variëcrende van 10* pot. tot 22 pet.al naar gelang van de qualiteit der steenkolen, te verkrijgen. Hij verkreeg eene betere 8toomproductie, met minder verbruik van brandstof, daar bitumineuze kolen met al de voordeden van Welsche koleu verbrand1 worden, eu ten slotte was er geen rook aan den sohoorstcentop te bespeuren. Deze rookverbrandiug geschiedt alleen door het tijdig toelaten van de juiste hoeveelheid verwarmde lucht boven het vuur, en het geleidelijk afsluiten, naar mate de behoefte van het vuur dit vordert. Voor machinisten of stokers is aan de toepassing van dezen toestel, die eigelijk slechts eene veel verbeterde vuur- deur is, geen bezwaar verbonden, daar het geheel automatisch werkt en zoover de werkende deeleii be treft, zeer weinig nazien behoeft. Wij gtlooven dus, in het belang van alle stoomverbruikers, iu dezen tyd van groote concurrentie en bezuiniging, wel op dit belangrijk feit te mogen wijzen. De Stoom vaart maatschappij Zetland heeft niet geaarzeld de eerste te zijn om deze zaak op een harer schepen te beproeven, en net certificaat, door den directeur dier Maatschappij gegeven, bewijst, dat 14 pet. brand stof bezuinigd en eene belangrijke vermindering van temperatuur iu de stookplaatsen verkregen werd. De Kon. Ned. marine pasit op een der rninschepen deze deuren toe en dc Nederlandscb-Ainerikaaiische Stoomvaartmaatschappij, de Rotterdamsche Lloyd, de Ncderlaudsche Stoomvaartmaatschappij en meer ande ren volgen reeds het goede voorbeeld der Maatschappij Zeeland. (Amst. Cour.} Dat men zonder gevaar zich te branden de hand in gesmolten lood kan steken, is va i algcineene be kendheid. In weerwil daarvan mag het toch als eon bewijs vau moed gelden, wanneet iemand, zonder ooit door eene proef deze waarheid te hebben zien be vestigd, op de bloolc verzekering van een geleerde tot h$t persoonlijk nemen van eene dergelijke proef overghaf. Zoodanig bewijs vau moed heeft de rpii» van Wales dezer dagen gegeven. Hij stond met den beroemden scheikundige Lyoti Playfair bij een ketel, die gesmolten lood inhield. //Heeft Uwe Koniuklijke Hoogheid vertrouwen, in de wetenschap," vroeg de professor. Zeker/ antwoordde de Prins. //Zou Uwe Hoogheid dan^geen bezwaar maken om de hand in het gesniolteu metaal te steken en eene kleine hoeveelheid daarvan te voorschyu te halen?" //Vraagt gij dat in ernst?" was de tegenvraag. //Ja," was het antwoord. De Prins draalde niet lang, stak de hand in de heete vloeibare massa eu wierp eene kleine hoeveelheid ct vau op den grond. Ten gevolge vnn een oproeping van het hoofdbe stuur der Maatschappij van landbouw had Woensdag te Utrecht een vergadering plaats van verschillende maatschappijen en paardenliefhebbers uit alle oorden van ons land. De voorzitter deelde mede, dat op het verzoek van het hoofdbestuur aan de Regeering, ora een subsidie voor een te houden tentoonstelling van inlandsche en buitenlandsclie piarden, een af wijzend antwoord was ontvangen. Vau verschillende zijdeu werd twijfel geopperd of een internalionale tentoonstelling wel het juiste raiddel zou zijn ter verbetering van het paardenras, en werd de mecning uitgesproken,' dat de vergadering zich eerst omtrent dit puut moest verklaren. Het bestuur was van oordeel, dat het aan het hem in de vergadering vau 20 September 11. gegeven mandaat, om midde len te beramen tot het houden dier tentoonstelling, gevolg moest geven. Na langdurige discussie werd het voorstel: ,/de vergadering besluit, dat het wen- schelyk is niet véér 1883 een internationale ten toonstelling van paarden te houden en tot dien tijd voorbereidende maatregelen te nemen om de paar denfokkerij hier te lande te verbeteren en vooral het programma bekend te maken" .verworpen met 24 tegen 21 stemmen. De voorzitter vraagt daarop aan ieder der aanwe zigen, hoofd voor hoofd, of hij bereid was, tot het tot stand komen der internationale tentoonstelling mede te werken. Het resultaat was, dat 31 zich daartoe bereid verklaarden, terwyl 14 hun mede werking ontzegden. Daarna ging men over tot behandeling van punt 1 der agenda: Welke zijn de paardenrassen, die in Nederland het meest geschikt zijn voor den landbouw en den handel, en aan wie op de ten toonstelling dé eerste plaats mdet worden toegekend? Na lange discussie benoemde de vergadering e«fi commissie, die het hoofdbestuur zou ter tijde staan in het vaststellen van een programma, en wel de /het rent B. A. baron Van Verschuur te 'sGravenliage, jhr. rnr. J. M. van Haersma de With te Mannen, T. J. Waller te Anna-Paulovvna, J. J. Veltfnan te Noorddorp, jhr. T. I. Vegelin van Cl'cerbergen, te Joure; mr. P. II. A. Tydenian, te Tiel; Emile Van Loon, te Roozendaal; I. W. Dingemans, te Rossem; A. I. Versteeg, te Avgzathe; I. Van Embden, te Oosterbeek; J. Breebaart Kzn., te Winkel; N. Wafelbakker, te Amsterdam; J. A. baron Van Har- denbroek, te Utrecht; B. G. Van der Have, te OuderkerkV. Scholten van Aschat, te Roosendaal. Al deze heeïen lieten'zich de benóémlng wel gevallen. Na vaststelling van het programma zal een nieuwe vergadering ter goedkeuring daarvan worden bijeen geroepen. Het Amsterdamsch Genootschap ffTot bevordering der koepokinenting voor ininverinogeuden,"- in het jaar 1803 opgericht, gaat steeds voort, op kracht dadige wijze het uitbreken en de verbreiding van pokken-epidemieën te voorkomen. In het afgeloopen jaar zijn ruim 4000 kinderen (1330 met humane en 2764 met animale koepokslof) ingeënt, terwijl op annvrage vau geueeekumUgcn eu bevoegde aulo- rileiteu een groote hoeveelheid koepokstof naar alle streken vafi ons land is verzonden. Zoowel het inenten uls het afleveren vau koepokstof geschiedt steeds kosteloos, terwijl bovendien vaak nog een kleine premie in geld wordt uitgereikt aan hen, dié hun kinderen beneden het jaar laten inenten, of wel als tegemoetkoming wegens tijdverlies aai; de ouders, van wier kinderen stof wordt afgenomen. Het Inenten geschiedt naar keuze der ouders, hetzij van arin op arm, d. i. met stof, ontleend aan de pokken vun kinderen, die een week te voren waren ingeënt, hetzij van kalf op arm, d. i. met dierlijke koepokstof, af komstig van opzettelijk voor dit doel ingeente kalveren. Aan de dierlijke koepokstof beging het publiek inter en racer de voorkeur te geven boven de humane. Ten huize van den notaris de Klein te Gorinchem Vervoegde zich Donderdagmorgen een persoon, zich noemende v. d. II. en verzocht den notaris alleen te spreken, waartoe hij op diens kantoor werd toe gelaten. Uit uaain tevens van ziju broeder, met wien hij een huis en schuur, benevens omstreeks 12 heótnren laud zoude bezitten onder Goudriaau, noo- digde hy den notaris uit aldaar te komen, ten einde de pcrceelcn te maken dezer hofstede, die zij door htm wilden doen verkoopCn, terwijl later over het erfhuis zou gesproken worden. Even voor zijn vertrek verzocht hij namens zijn broeder ora 200, die de notaris hem tégen bewijs verstrekte. Nauwelijks echter was hij weg of de notaris stuurde een zijner klerken naar het kantoor van hypotheken om extract-kadaster te vragen en spoedig ontving hij bericht, dat de opgegeven namen niet bekend waren. Onmiddelijk werd de heer J. G. vnn Schoonhoven, commissaris van politie, van de zaak verwittigd en aan zijn ijver eu beleid heeft de notaris het te danken, dat de oplichter, die juist met de stoomboot naar Sliedrecht zou vertrekken, werd gearresteerd en vervolgens ter herkenning voor hem gebracht. De banknoot van 200 was iu een herberg gewisseld, doch bij visitatie werd het bedrag nog gevonden bij den oplichter, die zijn schuld hardnekkig blyft ont kennen. 7-T~~ "VVat is er aaugenamer voor hen, die doorliun beroep verplicht zijn vtél te spreken zooals advo caten, onderwijzers, xpcUnaars, predikanten, dan keel pijn, verkoudheid of één ovettyljjfsel van bronchitis? Men gebruikt hiervoor in overdaad*, doch zonder groote uitkomst, een menigte pales, siropen, drankjes enz. welke meestal de ziekte vreedzaam haar weg laat gaan. De teer alleen kan hierin eene spoedige verliohting geven; men kau zeggen oogenblikkelyk, als Htij bij eene genoegzame hoeveelheid wordt toe gediend. Om deze uitkomst te verkrijgen behoeft men bij eiken maaltijd slechts vier a zes ieercapsulea van Guyot te gebruikeu. De flacon van 1,25 lievat 60 capsules, zoodat deze behandeling slechts op eenigo centen daagt komt te staan en uien kan verzekerd zijn dat van tien personen, die het beproefd hebben, negen zich aan deze geneeswyze houden. De teercapaulea van Guyot hebben door hun su(* oes, dat van dag toeneemt, onnoeftielijk veel namaakt seis uitgelokt. De Heer Guyot kan alleen deze flacon# waarborgen, waarop zich zijne handteekening, in drie kleuren gedrukt, bevindt. n i 11 in m jongens zal gevestigd worden in het gebouw der burgeravondschool op de Houtraansgracht. De vraag schijnt mij daarom niet ongepast: Waar zullen de tegenwoordige gymnasiasten blijven Zul len deze er eenvoudig worden uitgedreven en het gymnasium u»ans trompette ni tambourworden op geheven. Door de laatste aanvulliugswet op het hooger onde-wijs kunnen de tegenwoordige leerlingen tot de zomervacantie van 1880 op den ouden voet hun leasen ontvangen. De Jjonge lieden du9, die tegen dat tijdstip klaar kunnen zijn om te promovee- ren naar de hoogeschool, kunnen zooal niet een recht doen gelden, dan toch gronden van billijkheid aan voeren, om door het gemeentebestuur injde gelegenheid te worden gesteld van die milde bepaling der wet gebfuik le maken. Zou een der raadsleden b.v. de heer Sneb wiens belangstelling iu het gymnasium reeds gebleken is, niet eens een vraag tot het dagelijksch bestuur willen richten, hoe de vork iu den steel zit en welke plannen bij 13. en W. daaromtrent bestaau? Hiermede zouden de tegenwoordige leerlingen, en vooral hun ouders en voogden, zeer gebaat zijn. Gerk belanghebbende. Gevonden en aan het Bureau van Politie gedepo neerd: Een ROZENKRANS, drie SLEUTELTJES aan een Ring. Ook kunnen inlichtingen worden gegeven omtrent een langharig HONDJE, met witteen zwarte vlekken. GEBOREN s 6 Febr. Piettr Johannes Bertus, ouders J. P. ran Hciiseu van L'ningen en E. de Weger. 6. Peter Albert, ouders H. Verkerk eu P. A. Wilhelmus. 7. Jo hannes, ouders J. van Leeuwen en A. II. Dirks. Hmdrika Miria, ouders C. Mcijgeu en A. de Kroon. Jan, onders A. vnn Leeunen eu A. Zorg. Hendrik, ouders G. van Uunen en S. B. Brouwer. OVERLEDEN:. 6 Feb. M. G. Waard, 4 j. 8. N. J. Horsman, 4 ra. ONDERTROUWD: 7 Feb. J. Horman de Groot, 22 j. en I. Oren-ynder, 25 j. H. Dekkinga, 24 j. en C C. van Licrop, 20 j. INGEZONDEN. Door den gemeenteraad is, naar ik meen, bepaald, dat niet 1°. Sept. e. k. de nisuwe bnrgersohool voor fcfj Ondertrouwd: 151 Weduwnaar van J. N. Both §jj| jg BN si i 3. VERBREE. Mg Bodegraven, 6 Februari 1879. Heden werd ons ouderlijk hart diep getroffen door het verlies van ons oudste Dochtertje MARIA GEERTRUIDA, in den ouderdom van ruim 4 jaren, H. J. WAARD. A. M. WAARD—de Bbuin. Gouda, 0 Februari 1879. Benige kennisgeving, Voor de vele bewijzen van deelneming, bij de ziekte en het overljjden van mjjne ge liefde Eehtgenoote ondervonden, betuig ik bij dene ook namens mjjne Kinderen en Bekuwd- kinderen myn hartelijken dank. D. BONNEUR. Gouda, 8 Februari 1879. Bjj mijn vertrek naar Indië roep ik bjj dezen aan Familie, Vrienden en Bekenden een laatst en hartéljjk vaarwel toe. J. E. HERMAN de GROOT. Allen, die iets te vorderen hebben of ver schuldigd (tijn aan A. W. JANKNEGT, van beroep Mr. Smid, worden verzocht daarvan vóór 1°. Maart a.s. opgave of betaling te doen, aan zijne nieuwe woonplaats, op de Zeugstraat G. n°. 39, boven den Heer C. na Git*nu. Gouda, 8 Februa/i 1879. TERSTOND gevraagd in een Klein Gezin eene FATSOENLIJKE onder No. 222, Bureau dezer Courant. des avonds te 71/- uur, in bet Locaal .NUT EN VERMAAK,» op de Haven. Spreker: de Heer uit Zwolle. Entree voor Stadgenooten, Niet-Leden der Maatschappij f 1. Voor Vreemdelingen, Leden der Maatschap pij, 0.25. Voor Vreemdelingen, Niet-Leden der Maat schappij, 0 50, per persoon. Kaarten te bekomen bij den Heer A. BRINK MAN, Boekhandelaar te Gouda. De Secretaris van het Departement, D. N. BROUWER. In een klein gezin te Gouda, wordt tegen 1°. MEI a. s. gevraagd eene NETTE als Meid-Alleen. Brieven franco onder No. 221 aan den Uit gever dezer Courant. gevraagd buiten de MIDDAGKOST, f 1.50 per week. Adres 219, Bureau dezer Courant. niet beneden de 15 jaar. BLEEKERSl N GEL, vraagt Met MEI a.s. BIEDT ZICH AAN voor Adsistentie in het Huishouden. Op goede behandeling zal meer gelet worden dan op hoog salaris. Brieven franco onder N°. 220, aan het Bureau van deze Courant. zoo spoedig mogeljjk een GEMEUBILEERDE KAMER, liefst gelegen aan de Noordzijde. Brieven onder No. 223 hij den Uitgever van dit blad. een net BOVENHUIS met vrijen opgnng, vele gemakken eD fraai uitzicht, op den Flnweelen Singel, wijk R, 310a. Te bevragen bij den Benedenbewoner. Het DEPOT der '1HEËEN uit het Magazijn van JAN van REES ZOON te Zwolle is gevestigd voor Gouda bij de LANGE TIENDEWEG D, 44, alwaar gratis prijscouranten zijn te bekomen. Deze T/ieëen uitmuntende door kracht, geur en waterhoudend heid worden afgeleverd in pakjes van 5, 2 1 en 1/0 ons, verzegeld en voorzien van stem pel, prijs en nommer.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2