KOMVIMHiW. ROST EN INWONING Kantongerecht (e Goui a ADVERTENTIËN. HH. Aaiiiitmrs en Metselaars! INGEZONDEN. Het KOHIER der Plaatselijke Directe Belastingen. POSTBBIJBN". POLITIE. Reeuwijk Waddinxveen: Burgerlijke Stand. Gouda: Gouderak Haastrecht: gen huwelijkbewerkt naar het Fransch van Molière. Nadat de heereu A. C. van A?Ut eu G. C. van Aelat, die van den tijd der oprichting af steeds lid gebleven zijn, door een viertal dames en heeren een hciiwensch was toegezongen, volgde „het zilveren fetst der vereeniging," dramatisch-allegorische schets met zang. Iu dit stuk, dat op verdienstelijke wijze door een der leden was samengesteld traden behalve de leden van Borger, nog negen zauggodinnen op. Evenals by vorige gelegenheden hadden zich ook thans eenige van Óudewater's schoonen tot medewer king bereid verklaard. Hoogst voldaan waren dan ook allen, die bij deze gelegenheid waren opgekomen en zeer zeker zal deze feestviering een aaugenaroen indruk achterlaten. Met onze beste wenschen voor deze zoo flink ingerichte kamer eindigen wy dit bericht. De gala-voorstelling in den stad8schouwburg, te Amsterdam, die door HH. MM. den Kouing en de Koniugin zal worden bijgewoond, zal plaats hebben op Donderdag 24 April e. k. Ouder anderen zal daar worden uitgevoerd een cantate van Heiuze, woorden van mevr. HeinzeBerg. Mevr. Kb-ine en mej. De Groot zullen de tuin-scène uit de Maria Stuart spelen. Eerstgenoemde treedt daarin op als Elisabeth. In het Koninklijk Paleis te Amsterdam hebben voor 's Konings komst in de hoofdstad groote ver fraaiingen plaats gehad. Alterwege zijn in de zalen de tapijten vervangen of vernieuwd of verschillende nieuwe meubelen ge plaatst. In de Yau Speykzaal is een sclioone lichtkroon gehangen van buitengswonen omvang, uit koper be staande, dat door middel van galvanoplastiek met wit metaal is gedekt. Ook de troonzaal is van nieuwe liohtkronen voorzien, waarvan de hoofdkroon met koninklijke iusigniën prijkt, terwijl de kristal-ver siering dezer ornamenten bijzonder luisterrijk is. De vertrekken der Koningin prijken met het ko ninklijke salon-ameublement van ingelegd hout in oud-Hollaudschen stijl, dat door Z. M. op de Parysohe wereldtentoonstelling ingezonden was. Het oude kla vier, waarop koningin Hortense haar Partant four la Syrië componeerde, dat Koningin Sophia in dat salon weder had laten plaatsen, zoodra zij vernomen had dat dit oude stuk nog bestend, is thans weder van daar verwijderd en die plaats ingenomen door een salontafel van hout-mozniek. De kleur van dit salonvertrek is donkerblauw, ter wijl de wanden en de meubelen van de bijzondere vertrekken der Koningin, daarnevens, overtrokken zyn met gele zy'de. Overigens zyn al de vertrekken der Koningin op nieuw geschilderd in dof wit, met goud beschilderd en geplafonneerd. De vertrekken van den Prins van Oranje zijn nieuw gemeubeld. Stoelen en gordijnen zijn daar van licht kleurige brocatelzyde. De ingang aan de Damzyde van het Paleis is thans van een mozaïekvloer voorzien, de verlichting, voor zooverre die niet met waslicht plaats heeft, is in het gansche Paleis beruienwd, en overigens is het gtbeele gebouw beschilderd. Thans is bij de Tweede Kamer ingekomen het by de stAAtsbegrooting door de regeeriug toegezegde wets-ontwerp houdende bepalingeu op de handels- en fabriekmerken. Zy dienen ter vervanging van de nog geldende gebrekkige en verouderde wetten en verordeningen, die geen waarborgen oaubieden tegen depot van hetzelfde merk door verschillende personen, die het voor belanghebbenden zeer bezwaar lijk maken te weten, welke merken gedeponeerd zyn, die niet tegen alle strafwaardige handelingen behoor lijk straf bedreigen en die niet voorzien in het depót van buitenlandsche fabriekmerken. Volgen» een ingezonden stukje in het Utr. Dagbl schijnt dr. J. Van Vloten, den officier van justitie, te Amsterdam, te willen mengen in zijn geschil met het Handelsbladover de houding van den heer Van Vloten, op het graf van Potgieter. In eene der jongste zittingen van het centraal comité voor landhuishoudkunde, te Darmstadt ge- honden, is het belangrijke feit geoonstateerd, dat aldaar, ten gevolge vau het toezicht op de melk, dat met de uiterste gestrengheid gehandhaafd wordt, de sterfte van kinderen aan diarrhea, vergeleken by vroeger, 50 pCt. verminderd is. Voor den eersten boekdrukker in Busland, Iwan redorowitsch, zal te Moskou een gedenkteeken worden opgericht. Het Oudheidkundig Genootschap heeft te dien einde reeds 9000 roebel bijeengebracht. Gedurende het jaar 1878 zijn uitlands zeedienst 64 manschappen weggezonden. Uit Barneveld melclt men: Op een paar markt dagen werd op de markt aldaar kunstboter ta koop aangeboden, in uiterlijk eu smaak bijna niet ran de gewone te onderscheiden. De rerkooper wist die met het onnoozelste gezicht ter wereld roor 1.85 per kilogr. (5 cent minder dan voor gewone boter) vau de hand te doen. Daar deze daad onder de strafwet valt, is de polioie reed» er mede bekend. Het Fad. wenseht, dut rij, die de door den minister van finautieu voorgestelde belasting op het kapitaal in portefeuille kritiseeren, zich op een bil lijk standpunt tegenover hem zullen plaatsen. De regeering heeft bjj herhaling verklaard, dat rij, afzi. ude van eeue algemeeuc inkomstenbelasting, de ver schillende bronnen van inkomsten afzouderlijk wil heffen. In dien gedachtengang kan men niet vorde ren, dat door dit eene ontwerp alle soorten van in komsten of bezittingen gelijktijdig zullen worden be last, want dan zon men tooh weer komen tot eeue algeineene inkomsten- of kapitaalbelasting, die deze regeering niet wil. Aan haar kan men slechts den eisoh stellen 1. dnt zij die soorten van inkomsten en bezittingen het eerst treft, die nog in 't geheel niet belast zijn en daarvoor op dit oogeublik liet meest in aanmerking kotneu 2. dat zij zelfs daar, waar zij nog slechts gedeeltelijk haar plannen bloot legt, toeh reeds het bewjjs geeft van gehecht te zijn aan het belasliugpfincipe van Smith elk naai zijn krachten, en 3. dat zij, een bepaald soort van inkomsten en bezittingen willende treffen, ook de noonige maatregelen neemt om alles wat binnen dat kader valt, zooveel mogelijk biuneu het bereik vau dcu fiscus te brengen. Deze effectenbelasting vol doet, naar de overtuiging vau hei Fad., niet ten vuile aan die kriteria; het blad is geenszins met alle détails van de voordracht ingenomen. De mi nister, die een bepaald soort van inkomsten en be- zittiugen wil treffen, treft geenszins nlles, wat tot die bepaalde soort gerekend dient te worden j hij draagt eene effectenbelasting voor, in plaats vbii eene belasting van het kapitaal in portefeuille. Niet op den naam, maar op het wezen van de zaak komt het aan. Effecten zijn ook schnldvorder'ng-u eu het is een verkeerd kriteriuin de belastbaarheid der schuldvorderingen te laten afhangen van de qualileit der debiteuren. //Wij staan, zegt het Fad. op hetzelfde standpnnt als de regeering, maar wen schen een meer consequente toepasseng van bet be ginsel, een toepassing, die de regeering zelf bjj het ontwerp eener belasting op de goederen in de doode hand heeft voorgesteld. Had de minister terstond kunnen besluiten hè» begrip van kapitanl in porte feuille ruimer op te vatten, hjj zou veel meer in- stemming met zjjüe plantien gevonden hebben." Bjj een genolit Hagenaar werden sedert lang be langrijke geldsommen vermist. Eindelijk kreeg men kwaad vtrinoeden op een der dienstboden. Na een ingesteld onderzoek der politie moet de schuld der verdachte zijn bewezeti. Zij werd dan ook gearres- steerd. Dóch hierinéde waa de zaak niet uit, wnut het ontvreemde geld en bankpapier werd niet in haar bezit gevonden. Er moest dus nog een derde in het misdrijf gemoeid wezen. Dit moet ook al zijn geconstateerd. Een kameraad der misdudige dienstbode had nl. een broeder; bjj dezen werd het gestolene geborgen. JJ. Zaterdag werd hij en zijn vrouw gevangen -genomen. Aanvankelijk moet bij alles hebben ontkend doch ten slotte vroeg hij, of hij vrij zou komen, als hij mededeelde, waar het geld zich bevond. Nu was men er. Men kreeg de bekentenis er uit en het geld werd gevonden in een kous van een der kinderen. Man en vrouw schijnen dus beiden van de zaak te hebben geweteu. De instructie Wordt voortgezet. (D. c. Z.-H.) Uit een statistiek, door prof. A. E. J. Modderman te Leiden bij zijn rectorale redevoering gevoegd, bljjkt, dat hier te lande het getal misdrijven, waartegen vroe ger de doodstraf was bedreigd, na de afschaffing dier straf iu 1870, belangrijk is vertniuderd. Vun 1864 1£69 hadden 50 veroordeelingen plaats wegens moord, diefstal met zeer verzwarende omstandigheden en brand stichting met gevaar voor roeuecht elevens. Iu het eerste zesjarig tijdvak van de afschaffing der doodstraf (1871 tot 1876) was het geheele aantal 25. Wegens de ver schillende soorten van moord kwamen van 18641869 voor 24 veroordeelingen, van 18711876 sleohts 14; wegens diefstaf met geweld enz. 1864—1869 7,1871— 1876 0, wegens brandstichting met gevaar voor men- schenlevcns 1864—1869 19, 1871—1876 11 gevallen. Men weel, dat in Nederland nog steeds de sol daten buiten dienst wapenen dragen, en wel 't meest op die dagen alt veel vrjje tjjd aanleiding geeft tot veel drinken. Zoo heeft nu weder Zondag-avond te Arnhem een vechtpartij tuaaeheo burgers eu militairen plaats ge had, waarbij deze laataten van hun sabels gebruik maakten en, ofschoon gelukkig geen persoonlijke, dan tooh veel materiële onheilen aanrichtten. Als bijlage van het Tijdschrift van het Aardrijkt- knndig Genootukap hieft het licht gezien het eerste gedeelte van de „verslagen omtrent den tocht met de Willem Barents uaur en in de fJszce, in den zomer van 1878". De besohrjjving van de uitrus ting van het poolschip en van de reis is van de hand van den luit. t./z. 2e kl. L. R. Koolemans Beysen. Het uitvoerige reisjournaal, dat roorufge- gaau wordt door een relaas vau de wjjze waarop de Nederlandsche IJszee-tochten hervat werden eu van de voorbereiding der expeditie, munt uit door de levendige voorstelling van de interessante feilen, die door den ooggetuige te boek. werden gesteld! De jonge marine-officier, wiens wakker initiatief zooveel bjjdroeg tot het welslagen van den eeraten Nederlandscheii Pooltocht, heeft zich, dunkt ons, ook van zjjn taak als verslaggever uitstekend ge! kweten door de talrjjke bijzonderheden aan deze wetenschappelijke reis zoo bevattelijk mogeljjk mede te deelen. Het is zeker niet aan alle gezagvoerdera gegeven, hun jonrnalen in luik een aangenaam kleed te steken. Van zuiver wetenschappelijke waarde zjjn de be langrijke verslagen van den oommaadaut A. de Bruyue en luit. jhr. H. M. Speelman, beschrijvende de magnetische, meteorologische en temperatuur- wnarnemiugen, waarmede de expeditie naar het va derland terugkeerde. Omtrent de resultaten van dezen eersten toeht vernemen wij uit het verslag, dat het natuurkundig onderzoek, de geringe middelen waarover men be schikken kon iu aanmerking genomen, betere uit komsten heeft opgeleverd dan men aauvaukeljjk verwachtte. De grenzen van het weet-jjs in de Spitsbergen-Zee en van bet zuid-jjs in de Barentf- Zee zjjn met juistheid voor 1878 bepauld tot ver gelijking met deu toestand in volgende jaren. Een eerste poging is gedaan om den warmen stroom in de diepte na te sporen en te zien naar wtlke atteek hjj zich in de Bareutazce richt. Voor het eerst werden in zee hoogst belangrijke magnetische waarnemingen gedaan eu aan den Wai voortgezet en tul vun hydrographisohe en meteoro logische waarnemingen gemaakt. Er werd een ge schikte plaats gekozen voor een eventueel Nederlandsche waarnemingsstation in de Noordelijke IJszee eu eindelijk door het planteen van een grafsteen op Amsterdam-eiland een nederige hulde gebracht tntt onze stoute voorgangers. Ten elotte schrijft luit. B.ynen: „Al die han delingen en verriclitiugen gaven aan ieder aan boord het bewustzijn, dat hjj oen belangrjjke taak te ver vullen had het wekte op tot inspanning en schonk bij welslagen der pogingen de voldoening van ook als Nederlander iets tot natuurkundig onderzoek van zeeën te hebben bijgedragen, waarin andere zeevarende natiëu zich in tie laatste jaren zoozeer verdienstelijk hebben gemaakt. Daarin tooh vindt een klein volk een schoone gelegenheid om in tijd van vrede zich lauweren te verwerven door verove ringen in het belang der weteneohap te maken. „Moge deze eerste tocht door meerdere tochten ook op grooter schaal gevolgd wordeu en mochten de middelen niet toelaten om daartoe een stoomschip te gebruiken, laat ons dan voortgaan te doen wat door de Willem liarente gedaan ie eu ook zeggen, als de Spartaan tot zjjn zoon, die zich beklaagde dat zjjn zwaard te kort was: „Zoon, doe een stap dader tot den vjjimd." Aan dit eerste gedeelte van tie rapporten zjjn ter opheldering toegevoegd een fraaie kaart van de barenltzee en verscheiden platen, waaronder een serie grafische voorstellingen van de wanrnetningeu. Het tweede gedeelte, bevattende het verslag van den zoölóog dr. Sluiter en van den arts Hjjmsns van Anroojj volgt spoedig. De rapporten zjjn Ook in den handel verkrijgbaar gesteld. (Een woord tot mjjne medeburgers gericht.) De gemeenteraad nam 25 October jl. het ver- standig besluit om de kohieren der pi. dir. belasting algemeen verkrijgbaar te stellen. Men behoeft nu slechts een bedieude naar het raadhuis te zenden om in het bezit daarvan te geraken en men kan op zijn geraak de aanslagen vergeljjken en nagaan. Doet men dit, dau zal er nog nl eens reden bestaan voor verbazing. Menscben met bloeiende za ken, personen die het er bljjkbaar goed +an kun nen nemen, staan voor een bedrag genoteerd, dat zeer klein is iu vergelijking met hunne werkeljjke inkomsten, terwijl daarentegen menigeen, die met groote moeite moet trachten rond te komen wat hun vaak niet gelukt voor een burgerrttatis-inkomen staat aangeschreven. Is het kohier alzoo verre van juist den per ionen, die het opmaakten, nl. Burg. en Weth. ie die onjuistheid niet geheel en nl te wijten. Zij kunnen niet meer doen, dan bij gissing liet inkomen begroo- teu en dat die gissing dikwerf een vergissing wordt, kan niet vreemd geacht worden, daar huu collegia slechts bestaat uit drie personen, die natuurlijk niet van al hun medeburgers kauuen wefciis,hoeveel onge veer hun inkomen bedraagt. De ambtenaren en offi cieren worden op hun tractement aangeslagen en bij de overigen gaat men af, op wat „meu" zegt, op wat „men" meent, op wat „meu" deukt. Die „men nu ie vaak verkeerd ingelicht en s'zoo zijn de aan slagen, steunende op die inlichtingen, ook dikwerf verkeerd. Mag het kohier dus niet op juistheid bogen, dan volgt aanstouds de vraag -. aan wie de taak om het te verbeteren? Aan de burgers zelf. Er wordt door zeer vele personen in deze ge meente gemopperd over te hoogea aanslag eu de klachten ziju velen, doch de eenige weg, die tot verbetering kan leiden, wordt nog te weinig ingeslagen. Men weet, dat meu bezwaarschriften kan indienen tegen zjjn aanslag bij deu gemeenteraad, maar hue velen doen dat Sloohtt enkelen van hen, die bin nenskamers of onder vier oogen zich er over bekla gen, dienen een reclame in. Waarom P Vooreerst verkeeren niet weinigen 1n de meening dat B. en W. liever niet zien dut men ontevreden ia met den aanslag. Voorte wil men niet besproken worden in den Raad. Verder ziet men tegen de moeite op of laat some door onachtzaamheid den tijd voorbijgaan, roor bet reolameeren gesteld. Deze redenen kunnen het daglicht niet verdragen. Vooreerst moet er op gewezen worden dat B. en W. volstrekt niet met tegenzin zien, dat er bezwaar schriften worden ingediend. Zij erkennen van ganscher harte, dat hun arbeid in deze onvolledig ie, zjj stem men het gaat en onvoorwaardelijk toe, dat de aau- •lagen niet alle juist zyn, zjj zjjn bet ten volle eens, dat er personen zijn, die te hoog en personeu die te bug staan aangeslagen, maar de eenige weg, die in deze tot verbetering kan leiden, is, dat ieder, die ONTEVREDEN IS OVEE ZIJN AAKSLAG, EEN BEZWAAR- aCUEIET INDIENT. Ook de overige bezwaren hiertegen beteekeneu weiuig. In den raad wordt de fiuautieele toeeumd van hem die reclameert besproken, dat is waar, maar in de laatste jaren had dat plaats in een bezlaten vergadering en niemand dan de raadsleden die wjj zelf uit ons midden kozen om onze belaugen te behartigen neemt daarvan kennis. Dat be zwaar ia das ook opgeheven en wanneer men verder bedenkt, dat slechts met een enkel woord de be zwaren behoeven te worden aangetoond, die men tegen ziju aanslag heeft, dan zal moeten worden erkend dat het vreemd ie dat er zoo vele klagen nogsltjjd niet klagen daar, waar znlln alleen te paa komt, daftr, waar zulke alleen kan leiden tot verbetering, Gjj allen, die thans zoo herhaaldelijk nwe grieven lucht geeft, die in koffiehuis en sooieteit, in vrien denkring en gezelschap niet uitgepraat zijt over de onbillijkheid van nw' aanslag, gjj, die uw inkomen veel te hoog vindt geraamd, in vergeljjkiug van uw buurutun, eilieve, zwy'g eens even, neem een pen op en een «tuk papier en echrijf een bezwaarschrift nau den Raad, Doet gjj dat niet, dan hebt gij niet langer recht tot klagen, daar gij toont, dat uwe grieven niet den toets van een onpartijdig onder zoek kunnen doorstaan. Eerst op deze wijze, eerst als ieder ontevredene réotameert, is er kans dat het kohier langsamerhand de juistheid uabjjkomt. Leder, die daartoe wil medewerken, wekke zijne klagende kennissen op tot het indienen van be zwaarschriften. Het kohier, men weet het, ie alge meen verkrijgbaar op de Seoretarie voor 40 Cents, klachten daartegen ktranen worden ingediend, alleen nog deze week en den eersten dag der volgende I Daarna ia de tjjd verstreken. Een Gocdsch Ingezetene. STAAT van BRIEVEN, geadresseerd ann onbe kenden in de le helft der raannd Februari jl. uit Gobda vei zond eu en door tussohenkoimt van het Postkantoor aldaar terug te bekomen: B. van der Star, AmsterdamC. Visser, Wed. JF. van Bodegragen, J. Kluys, L. Nenwieller, A. van Buuren, RotterdamKleijnendorst, SoetermeerP. Matheuwseu, Utrecht. BRIEFKAART. F. Pa'ost, VGravenhage. Goudaden 11 Maart 1879. De Directeur v/h Postkantoor te Gouda, VAN KRUIJNE. Gevonden en aan het Bureau van Politie gedepo neerd: Een ZILVEREN POTLOODPEN. 1879. P. Terechtzitting van Woensdag 12 Maart KantonrechterMr. J. H. van MIERÓ Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD A. B., velHwachter, wonende te Nieu verkerk a/d IJsel, tot eene boete van l&.— of gevang, van drie dagen, wegens voor het kantongerecht te Gouda, bij de behandeling van eeue strafzaak niet als getuige verschijnen, niettegenstaande hij behoorlijk als getuige gedagvaard was eu geen gegronde reden van verhinde ring had(de geluige verscheen bijna een half uur te laat op de terechtzitting W. vau T., slaapstedehouder, wonende te Gouda, tot eene boete van/3.—of gevang, van één dag wegens in het door hem te houdeu register niet vermelden van den naam van een meisje dat bij hem iu zijne slaapstede een nacht gelogeerd had, na nit het hnis van hare moeder te ziju wegge- loopeu W. L., jongen, wonende te Gouda, tot eene boete van 1.— of gevang, van één dag wegens op dan openbaren weg, op de Markt te Gouda, werpeu met sneeuw M. v. d. Z., jongen, wonende te Gouda, tot eene boete van ƒ1.of gevang, van één dag wegens op den opeubaren weg, op de Markt te Gooda, werpen met sneeuwballen L. V„ koopman, wouende te Gooda, tot eene boete van 1.of gevang, van één dag wegens iu de Zcugstraat te Gouda laten losloopen van zijn houd zouder dat deze voorzien was van een halsband met den naam des eigenaars daarop S. M koopman, wonende te 8choouhoven, tot eene boete vau 1.of gevang, van ééu dag wegen» in bet Plantsoen aan den Fluweelen Singel te Gouda rijdeu met een, met twee honden betpannen, kar M. R. dienstbode, wonende te Gouda, tot eene boete van/l.of gevang, van één dag wegens wer peu van asch in het water van de Nieuwe Haven te Gouda VRIJGESPROKEN: G. A. H. G. jongen, wonende te Gouda, van de aanklacht op deu openbaren weg, op de Markt Ife Gouda, met sneeuwballen te hebben gegooid. GEBOREN; Maria, ouders L. Ver beij eu M. Mobrits. OVERLEDEN: M. Verheul, 50 j. D. Grofueudyk, 79 j. A van Eljk, lj. W. van Bodegraven, 23 j. GEBOREN; Leeiidert, ouders J, de Hooter en M Kerver. Jacob.1 Hendrika, ouders M de Hoog en G van der Haven. Sjphia, ouders J. »an Triet eu M. Hoogenboom. Uil Minus, ouders M Matze en P. de Bovr. Huig, oodera G. Moraal en J. C. van Os. Jan, oudera J. Alphenaar en# 1. van Dolken. Johannes, ouders P. van der Glas en J. J.eras. Fop Martinus, ouders M. Hailing en F. Snoek. Ter terechtzitting ran "Woensdag 26 Februari 11. is, naar «ij reeds vroeger meldden door den Kan tonrechter alhitr veroordeeld OF v*n E. kaashande laar alhier, wegens op 81 Janhari 1879 tjjdens de hardrijderij op schaatsen op den Bleekerssingel alhier gedeeltelijk belemmeren ran den openbaren weg met een hem toebehoorend onaangespannen voertuig, zonder noodzakelijkheid en zonder vergunning van B. en W. C. v. E. heeft, naar wjj vernemen, in deze ver oordeeling niet berust, maar is in hooger beroep gekomen. MA R KT BEBICHTEN, GOUda, 13 Maart 1879. Tot ongeveer vorige prijzen waa de omzet niet groot. Poldertarwe puike 9.25 it 9.75 Mindere 8 25 a 9.—. Rogge, puike 6.75 it ƒ7. Mindere 6.— a 6.50. Voer 4.75 it 5,—, Gerst, puike 7.a 7-60. Mindere 6;§5 a 6.75. Haver, zware 4.a 6.Ligte 8.— 4 ƒ8.75. De veemarkt met weiuig aanvoer, den handel trnag, magere varkens en biggen vlag te verkoopeu. Boter 1.15 a 1.36. Ter kaasmarkt van gisteren werden aangevoerd 51 partjjeu, hooikaas vrn 20.a 28.lierfst- kaas vau 28.a 32.— GEBOREN: 11 Staart. Carotins Davina, ondvra II 11i.k-.n- dooru en A J Leerweirtteiil Haber.os, ouders J. Gilcin en A. Slijderink Gerrit, ouders J. vnn den Heuvel ea A. vaa Npengen. Etisnbelh Carolina, ouders J. Verboom en E. C. Claessens. Heudricus, ouders M. Nabbe ea H. Herrkeni, OVERLEDEN: 10 M;srt. K. de Meijer wed. J. Sjirujjt, 80 j. 11. A. R. Hons, 3 m. - C Fenset, 11 m. 12. J de Hatn wed. J. Springmeijer, 84 janr GEHUWD; 12 Masrt. L. A. Vin Strantm en D. J. Vuijlr, Burgerljjke Stand van onderstaande gemeenten van 6 tot 13 Maart 1879. Moordrecht GEBOREN: Morin, ouders J. van den Brul en l. van Ede OVERLEDENJl. Hoere, 2 m. G. Rietveld, 8 la. GEHUWD: A. Noordegrunf en N Verboom. GEBORENHuibort, ouders h. Bloot va A/ do Joeg, OVERLEDEN: W. do Kwsadsteoiet, 23 m. GEBOREN: Gerrit. ouden J. C. van Gorkom en J. E. Gsorting. Alelt» Helena Theodsra, ouders A. van Wijn gaarden en T. vnn Spengoo Adriana Jucoba, ouders J. Vtrboom en N. SUrk. Voor de vele bewijzen vnn belangstelling en deelneming onder het langdurig lijden en bij het afsterven mijner geliefde Echtgenoot», A. G. SCHELTEMA, geb. van Sonsbrek, zoo wel hier als van elders ondervonden, betuig ik, mede namens mijne kinderen, mijn oprechten dank. J. N. SCHELTEMA. Gouda, 12 Maart 1879. De Heer en Mevrouw J. M. NOOTHOVEN van GOOR—Roest van Limburg betuigen hun nen dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bij de geboorte van hnnnen Zoon. Gouda, 12 Maart 1879. Visites worden afgewacht Maandag en Dins dag 17 en 18 Maart a. s. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewjjzen van deel neming en belangstelling ondervonden bij het overlijden van hunne oudste Dochter. Jhr. M. C. F. J. de ROTTE EN ECHTGENOOTE. Gouda, 13 Maart 1879. Een ieder, die iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan wijlen Mevrouw de Wed. KELLERMANN, geb. van Lakerveld, alhier op den 7» Maart 11. ten huize van de Wed. van der Linden op de Markt overleden, gelieve daarvan opgave te doen binnen acht dagen aan Gouda, J. N. SCHELTEMA, 12 Maait 1879. Gouwe, C. 103. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland, brengen bij deze ter kennisse van de ingelanden Dat de lijsten der stemgeregtigde ingelanden van het Hoogheemraadschap voor het jaar 1879, zoo als die door de Vereen igde Vergaderingzijn vastgesteld, van af den 11» dezer dagelijks (he- halve des Zondags) van des morgens negentot des middags twaalf ure, ter inzage zullen lig gen op de Secretarie van Rijnland, te Leiden, en wijders op de Gemeente-Secretariën van de hoofd plaatsen der districten en onder-districten, als ook in de lokalen van de stoomgemaalwerk tuigen de Crutjuius, de Lynden en de Leegh- water. Men vraagt eene KOOKVROUW, (gehuwd of ongehuwd) zonder kost of inwoning, tegen f 14.'s maands voor een tafel van plus mi nus 9 personen. Adres in persoon of met franco brieven on der motto «Kookvroinv,» aan het Advertentie- Bureau van A. KOK Comp., Boek- en Kan- toorhaudel te Gouda. gezocht bij Fatsoenlijke Burgerlieden voor een JONGMENSCH, zijn bezigheden buiten huis hebbende. Brieven franco onder letter C, aan de Boek handelaars J. van BENTUM Zoon, alhier. PRUISSISOHËi, METSELSTEENBN, 237,, 11 s/4 en 6 Cmt. groot, v*n goede qualiteit en tegen eoneurreerende jirijzen. Fabriek nnn den Nieuwen Rjjn, boven Lobith. Gemakkelijk ter vervoer en lt'llijke vrachtprijzen. Prijscouran ten worden op aanvrage franco toegezonden, door THEODOR vak WIEMEN, te Kleef-,

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2