DIENSTBODE- Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIfiM INGEZONDEN. ItooDE Kjbuis, Afd. Gouda. POLITIE Burgerlijke Stand. Gouda: Haastrecht: Reeuwijk: Waddinxveén: ting van het Tooueelverboud, om ten slotte de aan wezige uiet-leden op te wekken als lid van dat verbond toe te treden. Daarop werden acbtereeuvolgens de versohillende nrs. van het programma uitgevoerd, bestaande uit 1°. eeue scène van Molièrts Tariufevertaling vau van Zeggelen. 2°. Drie Gedichten aU: a. rei uit Vondil's Gijsbrecht van Aeinstel, b. Koekkoek van N. Beets en c. de Brand van Tollens. 3°. De Vrou wenhaterblijspel, van Bod. Benedix, vertaling van A. Ising Jr. en 4°. Het Huimoedertje, tooneelspel, naar 't Fransch, door Tennis. Door de het ren Tourniaire en Ising, leden der Vereeniging Htt Nederlandach Tooneel werd tot de opvoering vuu de tvvte luatstgenoemde stukken hunne welwillende medewerking verleend. Eene openbare gedetailleerde beoordeeling van het spel der verschillende leerlingen zou o. i. misplaatst' zijn zoolang zg nog niet tot werkelijke tooneel- gezelschappen zgn toegetreden, behoort de openbare critiek daarover te zwijgen, maar dit moet na hun optreden alhier gezegd, dat de school krachtig belooft inede te werken tot den bloei van on9 nationaal tooneel. De goede vruchten vau het onderwijs bleken ten duidelijkste en in verschillende opzichten kwam helder aan het licht, dat de leerlingen ouder een uitstekende leiding staan, die hen vele hinderlijke eigenaardigheden doet outloopen, waaraan vele too- neelspelers zich schuldig maken. Na hetgeen ons Dinsdagavond werd te zien ge geven, wtfet het erkend dat van de tegenwoordige leerlingen de beste verwachtingen kunnen worden gekoesterd "oor het vervolg en tevens dat de school belooft te beantwoorden aan het doel harer op richting: de vorming van beschaafde, goed ontwik kelde, Hollandsehe tooneelspelers. Bleek het meermalen dat hier ter stede groote belangstelling bestaat iu het tooneel, het is te hopen, dut velen zich opgewekt zullen gevoelen om van die belangstelling opnieuw blijk te geven. Men heeft nu met de vruchten der school kennis gemaakt, men verkene haar nu ook krachtigen steun en trede toe als lid van het Tooueelverboud Voor de Kwartgulden-vereeniging ten behoeve d«r scholen in de Miuuhasa, is te dezer sttde ont vangen aan Contributienƒ138.7 B. Giften;i_ 4.50^ Te zamen 143.25. Onze vroegere stadgenoot, de heer G. Joh. van Dam, 9(afinuziekant bij het 7e regiment infanterie te Amsterdam is aangesteld als arrangist en onder kapelmeester in den rang vau sergeant-majoor. De heer S. H. Wigeri Aberson is benoemd tot Ambtenaar ter Seoretarie van Beeuwijk. In het hoofd-kiesdistrict 's-Hertogeubosch heeft de verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten-geiieraal, in de plaats van wijlen mr. F. J. E. van Zinuicq Bergmann, den volgenden uitslag opge leverd* Uitgebracht 1626 geldige stemmen. Gekozen de heer mr. J. G. de Bruyn, met 1444 stemmen. De heer rar. T. G. J. baron van Byckevorsel van Kessel, raadsheer in bet gerechtshof te 's-Hertogenbosoh, be kwam. 138 stemmen. Staten-Generaal. Tweede Kameh. Zittingen vqn 25 en 26 Maart. Iu de zitting van Dinsdag is de beraadslaging o*«r 't ontwerp betreffende de herziening vau de belast bare opbrengst der ongebouwde eigendom meu voort gezet. Met verwerpiug van alle amendementen zijn de art. 4 tot 9, in hoofdzaak onveranderd, aange- nomen. Z\j betreffen de schaal van schutting, de samenstelling der schattingsdistricten ^en de taak der «cbattingscominissiëu. In de zitting van gisteren zgn de beraadslagingen voortgezet over het ontwerp betreffende de herziening \an de belastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen. Men is thans gevorderd tot art. 31. Bg art. 12 is bet lidmaatsohap der staten-generaal onvereenigbaar verklaard met het lidmaatsohap van Bcbattejrs-eoaimiBsiën, en bg art. 16 nam de regeering over een amendement van den heer Bastert, dat zooveel mogelijk van alle hour- of pachtovereenkomsten door de èommissiëu zal worden kennis genomen. Naat wij vernemen, zal de Miuister van Oorlog aertang de stappen doen om te komen tot invoering van den persoonlijken dienstplicht. (Vod). Naar wij vernemen, ia dezer dagen te Amsterdam door do provinciale boofdiogenieura van Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht conferentie ge bonden om de verhooging en verswaring van den Noorder Lekdyk te bespreken. Op rooretel van dele deskundigen bebbeu Gsdep. Staten den Minister vu Waterstaat, verzocht: lo. waterpassingen te doen verrichten door civiele ingenieurs, bijgeataau door een opzichter2o. daarvoor van rijkswege ambtenaren beschikbaar te stellen. Hierop is door den Minister afwijzend beschikt en nu zullen waarschijnlijk de drie provinciën ieder voor een derde in de kosten der opmeting bijdragen. {ra.) Door veraoheiden voorname kooplieden en firma'a te Amsterdam is een adres tegen de voorgestelde ef fectenbelasting aan de Tweede Kamer ingediend. Blijkens mededeeling in de gemeenteraadsvergade ring van Dinsdag te 'a Hage gedaan, heeft de miuister van waterstaat enz. afgewezen het verzoek van den heer Couwenberg, om concessie tot den aanleg van een stoomtramway tusschen den Haag en Leiden. Bijna alle anti-revolutionaire kietvereeuigingeu hebben instemming betuigd met bet plan om zich, met onverkort behoud van ieders autonomie, te vereenigen ouder een oeutrual-oomité met het be kende in de Stand, ontwikkelde program tot grondslag. Slechts de kiesvereeuigiugeii iu Alkmaar, Hoorn, Zuidhom, Zierikzee en Brielle zijn nog niet toegetreden. De heer J. A. Koopmans, wapenschilder te Nij megen, heeft een schrijven gericht aun de hem bekende beoefenaren en liefhebbers der wapenleer, waarin bij hen uitnoodigl om mede te werken tot het houden eener tentoonstelling van een en under wat op dat onderwerp betrekking heeft. De ten toonstelling zou gehoudeu kunnen worden te Arnhem, dat dezen zomer tal van bezoekers zal trekken, uithoofde der uijverheidateutoonqtelling. Uit Sneek wordt gemeld: Ten gevolge van den op nieuw ingevallen winter is de scheepvaart weder grooteudeels gestremd. Op den marktdag konden geene veerschepen arriveereu. Ook de stoombooten zniieu spoedig moeten ophouden. Het is thans vast bepaald, dat de algemeene ten toonstelling van vee, voortbrengselen van en werk tuigen voor den landbouw, vanwege de Maatschappij vau landbouw eu veeteelt in Friesland, den 26sten rn 27stan Aug. e. k, te Leeuwarden zal worden ge houdeu. Een groot getal prijzen is uitgeloofddie van het Hoofdbestuur zullen, nanr verkiezing der bekroonden, worden voldaan in geld of in medailles, gelijkstaande met de jmarde der prijzen, naar dezeu maatstaf; gouden iriedaïlie 180, zitvereu med. 10, bronzen 5. Door bet bestuur der Friesche Tuin- bouw-vereenigiug zijn 12 zilveren eu 5 bronzen medailles uitgeloofd. Door liet Hoofdbestuur Wordt 150 ter besohikking van keurmeesters gesteld, om daaruit bekroningen tóe te kenneu voor voorwerpen, die ter opluistering worden gezonden. Door den minister vau oorlog is bepaald, dat voortaan de iniliciene der opkomende lichting, buiten en behalve bunne gewone militaire klcedingy nog, voor. zoover de voorraad strekt, van korte jassen, attilu's of dolmans, laken .pantalons, laken rijbroeken, mouwvesten of stalbnizen eu kapoijaseen voorzien zullen worden uit den voorraad goederen, die als zonder waarde in de magazijnen van kleediug worden ingeleverd. Deze maatregel heeft uitsluitend ten doel om de goede kleediug^. die de miliciens ont vangen, zooveel mogelijk te sparen. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, had te Batavia eeu Eugelscliman een oneerbiedigeu brief aau den Gouverneur-Generaal geschreven, waarop vanwege de Begeering aau de firma was meegedeeld, dat, iu- dien deze geen maatregelentiam om den briefschrijver te verwijderen, de Begeeriug zorgen zou, dut hij binnen 24 uren buiten de kolonie was. Zooals men weet, vertrok de Nngelschmau dadelijk naar Singapore. Naar aanleiding van dat bericht vraagt de Indi sche Gids (April-nomraer, bl. 513): Waaraan ont leent de Gouv.-Gen. de bevoegdheid, om te gelasten, dat deze of gene binnen 24 nur de kolonie, ver laten moet? „Art. 45 van het Begeerings-reglement kent-ilrn landvoogd het recht toe, om iemand, „die gevaarlijk voor de openbare raat eu orde" wordt „geacht", het verblijf in Ned.-Indië te ontzeggen. Om dat recht te magen uitoefenen, moet by hein bestaan „zedelijke overtuiging, maar die. zal rusten op andere gronden, dan ..op eenvoudige waarschijnlijkheid," zeide de Mi nister van Koloniën bij de beraadslagingen, „en bier moet ik er ook op wijzen zoo ging het voort dat die zedelijke overtuiging moet geves tigd zyn, niet alleen bjj den Gouv.-Generaal, maar ook by den Baad van Indie, zoomede by de gerech telijke autoriteiten, die eigenaardig een voornaam deel aan het onderzoek in de behandeling van zulke zaken hebben; ook hier ia dus waarborg tegen het zoo gevreesde misbruik van macht en tegen willckear." „Beetond die zedelijke overtuiging," vraagt de Gidi, „in casu bij den Gouv.-Gen. en Ook by den Baad van Indië, zoomede bij de geweeteljjke autoriteit?" Wat de Gids bovendien zeer bedenkelijk voorkomt is het bedreigen met eeu uitzetting binnen 24 unr. Zulk een korte termijn is bezwaarlijk overeen te brengen met de 3e alinea van art. 45, waarin voorgeschreven wordt: „Het besluit tot verbanning bepaalt een redelijken tijd, die den betrokken persoon gelaten wordt voor het orde stellen op zijn zaken." Het bericht uit Indië is waarschijnlijk zeer on volledig tot ons gekomen, zoodat wij dan ook niet op dat bericht durven afgaan om de daad van het Iudisch bestuur te beoordeeien. In elk geval is opheldering van die zaak zeer wenschelijk. Als een vervolg op hetgeen onlangs door haar werd medegedeeld over een bij wijze van proef voorgenomen aankoop in Hongarije van paarden voor onze cavalerie bestemd, meldt de Arnk. Ct. thans, dat de daartoe aangewezen oommissie II. Za terdag de reis naar Butla-Pesth heeft aanvaard. 11e levering der paarden geschiedt tegen den prijs vau 520 per paard, waaronder ook begrepen zijn alle kosten van transport enz. uit Hongarije uaar de garnizoensplaatsen in Nederland. De remonte-prijs was in de laatste jaren 640 it 650. Blijkt uit de proef die na genomen wordt, dut de Hongaarsohe paarden hier voldoen en tegen het klimaat bestuud ziju, zoodat de aankoop later op grooter schaal kaa plaats hebben, dan wordt alzoo op elke 100 paarden, in Hongarye aangekocht, minstens 12000 bespaard. Beohtstreeksohe berichten uit Zuid-Afrika, dcor het übl. ontvangen, melden: De Transvaal ia be trekkelijk rustig. Het gastmaal bij den waamemendea bistuuider is goed afgeloopen. Hy heeft zieh zorg vuldig van staatkundige toespelingen onthouden. De voornaamste aanvoerden der boeren hebben bepaal delijk verklaard, dat zij iu geeu geval tegen de Eugelsohe regeering zullen optrekken. Vrij wat blan ken uit Naial ziju nayr de Kaap kolonie gevlucht, doch de eente sohrik ook iu Natal is geweken aanvallende bewegingen van de Engelachen zijn niet te wachten vóór de aankomst van veraterkingen. Cetnwayo acht het ongeraden de stelling van kolonel Feanon aau te tasten. Eeuig volk is bijeengebracht, zoo men meende om de rivier over te steken, welke echter nog zeer gezwollen blijft. UntbcHne is in de Transvaal gevallen, heeft eeuige kralen vernield eu is toen teruggedreven, maar het gerucht eener groote overwinning van Pearson ia onwaar. De Oranje- Vrijstaat houdt zich in den Zoeloe-oorlog onzijdig. Uit Boermood schrijft men 't Schijut, dat niet alle rondtrekkende ketellappers Zigeuners zynalthans het talrijke gezelschap, dat sedert de vorige week hier langt den weg bij de groote kerk gelegerd ia, beroept zich op zyn Itali- uausche afkomst. Da mannen zyn van meer dau middelbare lengte eu zyn stevig gebouwd. Met de vrouwen en de talryke kindereu telt bet gezelschap zoo wat 40 personen, die in een vjjftal tenten ver blijf houden, waarin geregeld open houtvuren onder houden worden, lluu troep bestaat uit zes wagens en negentien paarden, deels klein van atuk, maar waaronder tooh ook eukele dieren van waarde. Oogenschjjnlyk verkeert dit gezelschap in een goeden doen. Wat zij koopeu betalen zij oomptantmeer nogzy betalen vooruit en meest met goud geld. Gisteren trokken de mannen en vrouwen iu feestdos onder een toevloed van nieuwsgierigen op naar de hoogmis. Vooral de vrouwen waren sohilderachtig getooid iu veelkleurige zijde en rijk behangen met bloedkoralen ooilier en aaneengesehakelde gouden muntstukken. Tijdens hun verblijf albiet mocht een» der familien zich verheugen in de geboorte vau een nieuwen wereldburger. Met wagens trekken zij ook in de omliggende dorpen rond om bestellingen op te nemen, van koperen ketels die versteld of rertiad moesten worden. Van bedelen ia geen apraka. Tooh blyft 't een onopge- ljat probleem, hoe zulk een rondreizende troep, die zooveel monden te onderhouden heeft en die, naar de aankoopen te oordeelen, 't zich aan niets laat ontbreken, de kosten kan bestrijden en daarenboven nog in' het bezit kan komen van zooveel kostbaar heden. Wat er vau zij, de politie iaat inlussaben dag en nacht een nauwlettend toezieht houden. Uit de statuten der Harddravery-rereenigingt op gericht door de Hollandsehe maatschappij van land bouw, blijkt, dat het doel dezer vereeuiging ia, in het belang van den landbouw het aaufokkeo van fehoone en hardloopende paarden aan. (e moedigen, door middel van harddraverijen, welke vooreerst in Noord- en Zuid-Holland gehouden zullen worden. De vereeniging atelt zioh voor: lo. jaarlijks afwis selend in beide provinciën óóu of meer harddraverijen, bij voorkeur van jonge paarden, te deen houden; i 2o. harddraverijen vooraame(v|k te houden op banen langer dan nu In gebruik »ijn3o. door belooniogen als anderszins de goede bereiding en behandeling der paarden te bevorderen4o. bet voorbereiden vau een stamboek door het houden van een register, waarin de mededingende paarden, hunne afkomst, en voor zoover mogelijk hunne afstammelingen ver meld zullen worden. De Belgische bladen melden, dat Vrij lag 11. een lid van eeu Amsterdamsch tooueelgezeischap bij het aan boord gaan van de Telegraaf te Antwerpen van de loopplank gevallen en iu de Schelde ver dronken is. Hij kwam met zijn jeugdige vrouw en hun jong kind van Gent en zou zich per stoom boot naar Amsterdam terug begeven. Zijne vrouw ging met bet kiud op deu arm voor en nauwelijks had haar man gewaarschuwd om toch vooral voor zichtig te zijn, of zelf deed hij een misstap en ver dween voor de oogen zjjaer vrouw in de diepte. Deze verkeerde dientengevolge in een toestand, welke voor krankzinnigheid deed vreezen, zoodat zij naar het ziekenhuis getransporteerd moest Worden. Za terdag was zij echter zooveel kalmer geworden, dat zij per spoor nóar Amsterdam kon terngkeeren. Uit Moskou verneemt men verontrustende berich ten nopens eene nieuwe ramp, die Buslaud bedreigd en groote materieele schade kan te weeg brengen, nl. een „korenpest" zooals de verwoesting van het koren door eeu kever daar wordt genoemd. Beeds in 1878 heeft die kever iu de zuidelijke gouvernementen groote schade aangericht, met name iu Bcssarabië, in de gouvernementen Charkow, Jekateriuoslaw,1 Poltawa en Chersou, waar geheele velden verwoest werden en een schade van meer dan een millioen roebels te weeg gebracht werd. Met het oog op de snelle vermenigvuldiging van deu kever, op het gemis van samenwerking om de plaag te keer te gaan, de moeilijkheid om die te bestrijden, vreest men met rich: voor deu oogst in 1879 in Bnsland. Beeds vóór 10 jaren vertoonde zich de kever in Tanrië en in 1876 in Oharkow. liet bestuur aldaar had toen 10 kopeken uitgeloofd voor eeu zekere maet kevers. Later berekende men, dat het inzamelen een som van 10 millioen roebels zon kotten 1 TERSLAG over 1878. Aon Leden en Belangstellenden van het Hulp vrouwen-Comité ket Roede Knie te Gomde, is het ons aangenaam het verelag van de werkzaamheden te geven, loopende over het zëede jaar. Met dankbaarheid erkennen wij dat de belang- •telling van velen, zoowel buiten als binnen de stad, blijvende ie, waardoor dank zy hunne welwilleude medewerking ons bestuur voort kan gaan verster kende middelen uit te reiken en zoo mogelijk hulp te verleenen daar, waar het op aanvrage van H.H. Geneeskundigen noodig wordt geacht. Eu hoewel wjj gaarne in ruimeren zin die belang stelling ondervonden, vooral met betrekking tot de bijzondere kas, om werkelijk Ijdenjen langer kalf te kunnen verleenente meer stellen wij de ware deel neming van velen op boogen prijs en willen wij trachteu voort te gaan, in het vertrouwen dat het goede doel der byzoudere kaa door Leden eu Be gunstigers meer en meer erkend zal worden. Met dankbaarheid geren wy kennis der ontvangst in Masrt 1878, eener ruime gift 4 28.—, tyude de opbrengst der verloten Sprei, gesohenk van nu wijlen Mejuffrouw R. G. Hoele, wier warme be- langstelliug in de vereeniging het Roode Kruit, ons steeds eene aaugensme herinnering blijven zal. Nog mochten wij ontvangen van Mejuffrouw S. van Kempen te Zeist, boven de gewone contributie, eene walkome gift 4 9.— en nog 8 verschillende giften, te zemen 26.eenig oud linnen, pinkeel en neteldoek. Vertrouwende dat dit goede voorbeeld navolging moge vinden, bevelen wij ous »oor elke gift, betzij geld, oud linnen, pluksel of neteldoek beleefdelijk aan. Het getal Leden bedroeg in 1878 384, waaronder wy bniten de stad 16 Leden mogen tellen. De zieken werden geregeld door Bestnnrdereeeen met ijver en liefde bezocht, zooveel mogelijk hulp verleend en van bet voerhanden materieel werd, waar noodig, in gebruik gegeven. De vier Dames van het Bestuur werden, als vorige jpwn,' weder voorzien vau turf, broodkaattjes en twee aoeplijsten. Gaarne worden die door baar uitgereikt, daar, waar door ziekte vooral, zóóveel ontbreekt. Off aanvrage van H.H. Genecsknndigéd kregen wy It zieken ter veizorging; aan hen werden uitgereikt 2015 ons Ruudvleesoh, 862 Eieren, 121*/a kan Melk, 179 pond Brood, 6 pond Grotten en Rogge bloem, 8 soeplysjen, i560 turven, 8 bossen Siroo 2 fiestchen Wyn, Lh; 1 Matins, iiu Stok tnet Kruk. Door bet Hoofd-Comité der Nederlmdsebe Ver eeniging ontvingen wij gerégeld uitvoerige berichten eu verslagen dtr handelingen ten dieuste vau het Ceutrual-Comité iu Indië rn de hulp iu deu Russisch- Turksoheu Oorlog. Het belangrijk verslag in November 11. ontrent de verrichtingen der Hollandsehe atnbulanee iu deu Kaukusus, zal ook velen uwer, iu de dagbladen vermeld, niet ontgaan zijn; dit belangrijk verslag is voor ons Comité van veel waarde, daar wij er ui', vernemen dat de geldelijke bijdrageu in het vorig verslag ver meld, aan het Hoofd-Comité gezonden, op waardige wyze werden aangewend. 24 Mei werd door de Peuningmeestercs Mejuffrouw G. W. de Jong het Va der contribution, met inbegrip van het eener gift 4 6.te zamen 4 95. aau deu Penningmeester vau het Hoofd-Comité over gemaakt. Gaarne brengen wij U Leden en Begunstigers openlijk onzen welgemeeudeu dank voor den stenn uwer ware belangsteltiug en voorzeker wilt U allen ons ten goede houden, dat wij by de dankzegging eeue dringende aanbeveling voegen tot blijvende be langstelling, zóó gaarne tooh willen wij onze zieke hulpbehoevende stadgenooteu hulp blijven verleenen. Volgens deu rooster ziju aan de beurt van aftre den de Presidente Mevrouw de rred. A. Roest vau Limburg vau der Meer vau Kuffeler eu het Be stuurslid Mejuffrouw C. M. E. Dntilh doch volgens artikel 3 vau reglement ziju beide herkiesbaar. Met aaubeveling meenen wij ons verslag over het zesde jaar te kuuuen eindigen met de herinnering aan de zóó laag mogelyk gestelde contributie (jaar lijks minstens a 1.voor het lidmaatschap. 24 Maart 1879. Het Bestuur Mevr. de Wed. BOEST van LIMBURG— van dee Meek van Kuffemek, Presidente. Mej. G. W. de JONG, Penningmeesteies. C. SaLTZËR, Secretares. Mevr. J. van LEERViseEm. Mej. C. DUTILH. J. M. SaLTZER. M.E.J.W. HAVERKAMP BEGEMANN. Beide dames werden ia de vergadering ven 24 Maart barkóten Gevonden eu aan het Bureau van Politie gedepo neerd Een Groenen Bril, een Knipmesje, efcu Dame»-Kraagje en een paar Manchetten. 1 "f1 1 1 1 Terechtzitting van Woensdag 26 Maart. 1879. Kantonrechter; Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. 8CHOLTEN te Botterdam. VEROORDEELD J. ten H.arbeider, wonende te Capelle s/d IJsel, tot twee boeten van 10.of gevang, van drie dagen voor iedere boete met verbeurdverklaring vau het jachtgeweer wegens met een geladen jachtgeweer in gesloten jachttijd zich bevinden in het veld botten openbare wegen en voetpaden onder de gsmeeute Nieuwerkerk a/d IJsel, terwyl hij niet was voorzien vau een schrifielyk bewijs 'vau vergunning van den eigenaar of rechthebbende van het jachtveld; A. W.arbeider, wonende te Ouderkerk a/d IJsel, tot eene boete van 3.- of gevang van ééu dag wegt na niet ouverwyld verlaten van eene tapperij aan den Kortenoord te Nieuwerkerk a/d. IJsel op het voor de sluiting bepaalde uur (10 unr), terwijl hy niet tot het huisgezin van den tapper behoorde, VRIJGESPROKEN. (als hebbende zonder oord cel des onderscheids gehandeld) N. W.boerin, ond 14 jaar, wonende te Ouder kerk a/d. IJsel, van de aanklacht niet ouvernyid eene tapperij aan den Kortenotrrd te Nieuwerkerk a/d. IJsel verlaten te hebben op het voor de slui ting bepaalde uur (10 uur). MARKTBERICHTEN- Gouda, 27 Maart 1879. Bij kleinen omzet, was de stemming flauw. Poldertarwe puike 9.4 9.60 Miudere 8.25 4 8.75.-Rogge, puik» 6.25 4 6.76. Mindere 5.60 a 6.—. Voer ƒ.4.76 4 6.20, Gerat, puike 7.4 ƒ7.60. Mindere 6.50 4 6:50. Hnver, ztrare 4:6» 4 5.—. Ligte 3.25 4-ƒ3.7 5i De veemarkt met gewonen aanvoer, den handel in alles wus teer lusteloosvarken»' voor Londrtt 'vau 19 4 SO cents per haU kilet magere varkens' en big gen traag te verknopen. Kaa», van 22.—' 4 ƒ27. Boter-1.1» 4 l.ïfl. CORRESPO N J$B N T I E. Correip. te B. Uwé berichten waren voor acht dagen recja in audere binden tclcMa.' GEBOREN; 24 Masrt. Alida, onJers J. J. Zuijdveld en A. vau Looi. 25. Jacabus Joseph Maria, ouder» G J. F. Strijden en J. M. T. Spruit. Johanna, ouders H. de Gruil «n J. Verheijen. Charles Henri Guiilaume Marie, ouders N. ii. A. Camp en A C. C. de Ran. 26. Cornelia L uoberta Joaephina, ouders A F. Ruijgera en M. E. Jooaten. Cornelia, ouJera NV. Langestraat en J. de Jong. OVERLEDEN; 24 Maart. B. J. L. ten Cate, 3 w. 25. O. Jooaten, 3 w. C. van den Broek, 1 m. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 13 tot 27 Maart 1879. Moordrecht GEBORENTeunia, ouders D. Kooijasan en M. Ooms. Johannes, ouders M «au Kranenburg en I. Boutcr. Cor nelia. oudera J. Schaap eu M. Tronwborit. Gerarda, oud era H. Homburg en M. Steenbergen. Frasna, ouders P. de Ruiteren en L. Ram. Cornelia, ouders C. Bouteatijn en J. Mfa. Wijutje, oudtra A. Verheul en B. Loenderaloet. Leer.óert Jobauues Heleuus, ouders L. Exalto en J. H. de Jong OVEKLEDEN: J. Boere, 2j G. K. Timmerman, 43 j. A. Bloot, 50 j. Gouderak GEBOREN: Aria, «aders J. Bulk en A. M. *an der Grift. ONERLEDEN; E. de Jong, 47 j. A. Mea 4 m. W. Bakkt-r, 8 m. A. Viaaer, 15 m. Stolwijk GEBOREN: Dirk, oudera C. Stoppelenburg, en P. Stout. Gtrrit, ouders C. Baas eu G. Koolwijk. Arie, oudera J. Boom eu N. Visser. Willem, oudera H. Frederikïe en C. Verwaal. OVERLEDEN: A. Verkaik, 2 j. 1>. van Buren, 8 m. EK. Schilt, 7 m. C. C. Stoppelenburg, 5 m. GEBOREN, Cornells Gijabertos. ouders L. Roth en C. P. Kond. Pieter, ouder, J. M. Achterberg en J. Janesen. OVEKI.EDEN: J. ven der Horat. la. - K. Lakker- kerker, lm J. T. Kuiter, 22 m. GEBOREN I Wilhelm», oudere i. Stolwijk en J. Moerita. Wilbelinina, oud.rs J. Peridon en A. Krnen. Merrigje, ouder» A. bebeer en M. M. Heber. ltirk/e Betia, en Dirk Tennis Johnnnei, oudere C ven Kersen en E. Blanken. OVERLEDEND. Blonk, lm. - S. Blom wed. J. Sfolk, 7» j. ONDERTROUWD 0. Blonk, 18 j. on N. Peteri, 18 j. GEHUWD; J. ven Triet en G. K. Bonman. GEBOREN: Lena, oudera A. Mulder e» A. Boer. Aolhouia Maria, ouders J. Verrijden en M, de RooiJ Agatha Catbariua, oudera P Broer en A A. *at» Eeuwen. Neeltjt*, ouder» J. da Ruijter e» T. de Het* Abraham, oudera, A. Smit en K. Hertog Alitboiïia Maria, oudera K de Rooij en J. Alblaa. Jan Audriea, oudera P. «an Heiningen ea J van der Bie. Durkje, ondera G. vak der Beek en T. van Lnineo Heudrika Johanna, oudera H. Ra- veosbergen en Lelieategn. Anna Wilhelma, C. A. Staal en W. J. Sluiter. OVERLEDEN; P rad der Hrijdetr, ff' To), 3 a. J. van der Glas, 8 d. - M, van Alpheo, 2m. J. va» den Akker 89 j. wed. A. Biesheuvel. ONDERTROUWD; J. «au der Meijde e» M. Gïoeneweg. J. van den Hen vel en N. van der Hee Heden beviel voorspoedig van een Zoöh A. C. M. C. de EAM, geliefde Echtgenoot van N. fl. A. CAMP. Gouda, 25 Maart 1879. Bevallen van een Zoon, J. M. T. STEUNEN—Sïbuijt. Gouda, 25 Maart 1879. Bevallen van een Dochter, E. M. RU1JGERS, geb. Joosten. Gouda, 26 Maart 1879. Bevallen van een Jongen JOHANNA HELENA HXALTO»- B« Jon»':' Moordrecht, 25 Maart 1870. Algemeene Kennisgeving. Op den 22" Maart overleed te 'e Fhtge Mejuffrouw ANNA MARIA CAMP, geUet&e Zuster en Behuwdzuster vau N. H. A. CAMP rt' A'. CAMP—na Ra*. V Hdderi oVerteed te Gudneattr nqjn waarde Vader ABRAHAM ws ÖOCE, i*f oudèrdotn van '88 jaren 'ei B maaasteff. J. DrniBOCk? Gouda, 26 Maart 1879. -r_ Mevrufaw COURIE» DIT DDBBKABT, verlangt met MEI eene Z t N D E LU Ekïi j

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2