mmmw&mmm. HUINA LABOCHL 20IS8&SX8JB8* OPENBARE VERKOOPING ECHTE EAÏÏ DES FEES. Gevraagd TllIilUIlI! VEEDE JAAE. J. H. KIEBÉRT, harkt, GOUDA. Laatste Berichten. ADVERTENTIEN Aanvang 2 April. BOUWTERREIN, Op DONDERDAG en Z0XDAG 7 Portretten a ft- Vergadering van den Gemeenteraad. LEIJDSCHE SCHUIT. OOTTIOSCTÏE H. G. HOEFH AMER, Turfmarkt. De Erven C. A. de GIDTS. Aflres: J. de JONG, Az. Photographisoh Atelier. DAGELIJKS GEOPEND. verzoek, dat maatregelen worden genomen tot beteu geling van het drankmisbruik, hetwelk afgescheiden van dt heillooze gevolgen, welke het op velerlei an der gebied na zich sleeptook allerverderfelijkst is voor de opeubare gezoudheid en het uitbreken en 't verspreiden van epidemische ziekten bevordert. Staten-Generaal. Tweede Kameh. Zittingen van 27 en 28 Maart. In de zitting van Donderdag is de beraadslaging over het ontwerp betreffende de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen voortgezet. Nu langdurige discussie is art. 32 goed gekeurd, üadat de minister verklaard had dat onder houdskosten voor publieke polderwegen van de waar den der gronden mogen worden afgetrokken. Zoowel een amendement van den heer Borret, om dit uit drukkelijk te constnteeren, als een van den heer van Bergsma,om het tegendeel te bepalen,werden afgestemd. Iu de gisteren gehouden zitting werdt het debat voortgezet over art. 37 van het wetsontwerp tot her ziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. Terwijl dit artikel de peraequatie aan d.e beslissing van den toekomstigen wetgever overluat en het amen dement van den* heer Bcrgsma c. s. dit ook wil doen betreffende de wijze van peraequatie, wil het amende- ment-Gratnma de peraequatie onmiddelijk na de her ziening en als van zelf daaruit voortvloeiende doen geschieden. De lilt. Patijn en Borgesius bestredeu bet amendement-Gratama sterk. Het was volgens hen een terugtred, daar de geschiedenis van art. 37 bewees, dat het bedoelde een stap iu de richting van verhooging van grondbelasting is. De hh. Brouwers en Heijdtnrijck verdedigdeu daarentegen dat amende ment. De hh. van Gtnnep en van Swinderen waren vooï het araenderaeut-Berg9ma daar dit juist niets prejudiciëerde, noen omtrent de verhooging noch omtrent de wijze der peraequatie. Ook de heer Mei- nesz zou thans voor laatstgenoemd amendement stem men, evenals de heer S«zymans Vader, omdat alles zoodoende in het onzekere blijft. De hceren Cremer9, Sickesz en Mee3 betoogdeu dat het amendement Bergsma c. s. niets prejudiciëerde en de mogelijkheid at nb »od, na herziening een weg in te slaan, waardoor schokken worden vermeden. De minister van financiën stelde zich volkomen op hetzelfde standpunt als bij het algemeene debut. Herziening moet plaats hebben en voorafgaan en kan geschieden, hetzij art. 37 dat de peraequatie beoogt aangenomen of verworpen wordt. Verhooging van de grondbelasting wordt evenmin gepraejudicieerd door aanneming van het artikel als door de niet verhooging door verwerping daarvan of door aanneming vuu het amendement van den heer Gratama. De heer Gratama verdedigde zijn amendement. De heer De V09 van 8teenwijk zou er ook voor stem men daar de preaequatie, die het voorstaat de eerste stap is tot verhooging der grondbelasting, die de spre ker wensoht. Nadat de heer Begrara verklaard had dat zijns inziens art. 37 wel verhooging beoogde, maar dat zoo noodig in 's lands belang de grondeigenaren daartegen niet zouden opzien, werd het amendement van den heer Bergsma o. s. verworpen met 50 tegen 24 stemmen en dat van den Gratama verworpen met 41 tegen 32 stemmen. Art. 37 werd toen onveranderd aangenomen met 42 tegen 32 stemmen. Na goedkeuring der overige artikelen is het ontwerp tot herziening der ongebouwde eigendommen aange nomen met 57 tegen 16 stemmen. Ingekomen ont werpen betreffende de openbare middelen vau véryoer eu tot wijztgiug van artt. 13, 14 en 22 van het Buig. Wetboek. De interpellatie van den heer Casem- broot zal de volgende week plaats hebben. In een residentiebrief aan het Zeeuicsch Dagbl. vindt men eenige raededeeliugen omtrent de nalaten schap van prins Hendrik. De schr. komt op tegen het gerucht, alsof uit de omstandigheid, dat de Hooge ^Irven gebruik maakten van het recht van beraad, zou kuuneu of, woelen worden afgeleid, dat de toestand van den boetfel niet vrij van beden king zou ziju. //Dat is zoo niet. Men kan er zeker van zijn, dat ten slotte hoogst aanzienlijke baten zullen overblqven en dat dus de erfgenamen ten volle al^ de verplichtingen zullen kunnen vervullen, door wijlen den beminden prins op zich genomen. Maar ik geloof, dat van het recht vaiT beraad in de eerste plaats werd gebruik gemaakt, om wettig uitstel'te erlangen tegenover de maatschappij Zeeland. Moest toch de zakelijke zekerheid, welke volgens het bekend ooutract voor de leening, na 's prinsen dood, gegeven moet worden, binnen den bij de over eenkomst gestipuleerden termijn worden gesteld, dan zou dat tot grootc moeielgkheden en nadeel aanlci- diqg gegeven hebben. Het vermogen van den prins bestaat toch hoofdzakelijk uit vaste goederen en aandeeleu in de Billitón-maatschappij. Welnu, zoodra vaste goederen en aandeelen in ondernemingen aan de markt worden gebracht onder den indruk van de wetenschap bij het publiek, dat( zij, iu elk ge val, zullen worden toegewezen, dan wordt de prijs gedrukt en de verkoop levert niet zulke gunstige resultaten, dan in een gewoon geval kan worden verwacht. De Hooge Erven zijn thans, door het gebruik maken van het recht van beraad, iu de ge legenheid tot het maken van een arrangement, waarbij, met volle handhaving der bestaande verplioèuiug, de verkoop der bedoelde bezittingen zal kunnen worden ontgaan of althans tot een geschikter tijd stip uitgesteld. z/De gemachtigden der Prinses (aan wie een jaar- lijksche uitkeering van ƒ72.000 en het gebruik van een gemeubileerd paleis bij de huwelijks voorwaurdeu verzekerd werd) en vnn den Koning en diens zuster, zetten de boedel-becijfering, en bereddering ijverig voort. Iu hoever men, bij den omvang, dieu de nalatenschap bezit, gereed zal kunnen komen met het beraad binnen den wettelijken termyu van vier maanden, schijnt nog niet te kunnen' worden voor speld. Na afloop van de vier maanden zouden de Hooge Erven bij de rechtbank verlenging van dien termijn kunnen vragen, of wel zij zouden dan, om den termijn vau beraad onder ge wijzigden vorm te verlengen, de nalatenschap kunnen aanvaarden onder voorrecht van boedelbeschrij» ing. Het waarschijnlijkst is echter, dat voor de vier maanden van beraad ver streken zullen zijn, het geheel zal zijn te overzien en dus de zakelijke iekerlïeid zal kunnen worden gesteld, zonder tot realisatie der waarden over te gaan. De Hooge Erven zullen die zekerheid dan des uoods buiten de goederen van den boedel des Prinsen verleenen. z/Tot eer des Koniugs moet worden gezegd, dat hij de grootste hartelijkheid voor Prinses Hendrik aan deu dag legt en dat bij bij het nemen van beschikkingen allermeest haar belang in het oog wil hebben gehouden." De dienaren van den overleden vorst kunnen, naar de schr. verzekert, voor hunne toekomst gerust ziju. Nog nimmer bleven de dienaren van een lid van het Oranjehuis, bij het overlijden van hun meester of hunne meesteres, onverzorgd; de ambtenaren en bedienden van prins Heudrik zullen niet de eersten zijn, die zulk een lot zou treffen. Dat was aller minst te vreezen, waar er functionarissen zijn, die reeds van 1842 den ontslapene trouw en eerlijk, met de grootst mogelijke toeyvijding dienden. 'De opening van het nieuwe kanaal naar Katwijk aan zee had Donderdag op plechtige wijze plaats. De definitieve begroeting van oorlog voor 1879, bij de Tweede Kamer ingekomen, bedraagt 2i,670,000. De inrichting der bcgrooting is dezelfde als de kre- dietwet. Zoowel de plicht van den Minister, om in de behoeften van de Rijksmiddelen te voorzien, als die ora te letten op de eischen der schatkist, ziju bij het opmaken der begrooting steeds in het oog gehou den. Strikte zuinigheid in en bij alles zal hij steeds betrachten, maar hij zal ook vrijmoedig datgene aanvra gen, waarvan hij de overtuiging heeft verkregen dat het door 's lands belang wordt gewettigd. Zijn voornemen is om den dienst bij de militie, zoover dit slechts eenig8zins met de militaire dienstbelangen is overeen te brengen, zoo min bezwarend mogelijk te maken. On der de mnatregelén daartoe behoort vooral de verbe tering der kazerneeriug. De Minister wenscht dan ook aanstonds op vele plaatsen de uoodige verbe tering der huisvesting van soldaten en onderofficieren onderhanden te doen nemen en vooral te doeu wat in het belang der hygiëne wordt gevorderd. Zoo worden voorgedragen 32,000 voor het bouwen van maga zijnen tot bergiog van artillerie-materieel te Amster dam. Daardoor wordt het mogelijk de benedenlokalen van de Oranje Nassnu-kazcrne weder tot kazerneeriug te bezigen. Verscheidene artikelen voor slaven en korpsen heb ben eene vrij aanzienlijke vermindering ondergaan. De Gemeenteraad van Kampen heeft besloten tot het verpachten, van een der 99 boerenerven op het Kampereiland als modelhoeve, hoofdzakelijk om het nieuwe stelsel vau boterbereidiug in te voeren. De vuurtoren van Eierland op Texel, die voor eenige jaren door een reeks duinen van de zee gescheiden was staat thans bijna aan den rand der duinen tengevolge van wegspoeling en afstuiving. Indien daartegen niet spoedig maatregelen worden genomen, loopt de flinke, toren, waardoor reeds zoovele schepelingen behouden werden, gevaar om te vallen. Naar men zegt is van wege den Waterstaat reeds een onderzoek naar een en" ander ingesteld, en mag men derhalve krachtige pogin gen tot behoud vau den toren verwachten. (AT. v. D.) Eenige consuls van vreemde mogendheden hebben zich bij den prefect van de Seine Inférieure ver voegd om zijn aandacht te vestigen op de vele betreurenswaardige ongelukken, die in de laatste maanden aan de monding van de Seine hebben plaats gevonden, en voornamelijk op de stranding van de üattie Goudy. Die ramp had plaats onder de volgende omstandigheden. Het schip Uattie Goudyeen diepgang hebbende van *6.95 meter, werd naar Rouaan gesleept <Joor de sleepbooten Duquesne en Jean Bart, beiden loodsen aan boord hebbende. Voor de haven van Honfleur komende, toonde de semaphore een waterstand vau 4.75 meters, zoodat de reis ondei die omstandigheden niet voortgezet had moeten worden. De loodsen bevalen evenwel de Seine op te varen eu bijna oumiddellijk daarna stootte het schip op een zandbak en viel zeer spoe dig op zijde. Een half uur later toonde de sema phore een waterstaud van 6,25 meters, zoodat bij een vertraging van slechts 30 minuten het schip veilig op de destiuatieplaats zou gekomen zijn. De loodsen zijn met drie maanden gevangenis gestraft, en men hoopt, dat de bevoegde macht er toe over zal gaan om de wetgeving op het loodswezen te herzien en die zoodanig in te richten, dat gevallen als het onderhavige niet moer kunnen voorkomen. In de Figaro en andere Parijsche bladen wordt verhaald, dat verscheidene personeu, die van een flesch Nederlandsche Curacao hadden gedronken, oa- gestpld werden tengevolge van lood vergiftiging, ont staan door de aanwezigheid van eenige hagelkorrels op den bode/n der flesch. Met andere bladen wil len wg gaarne aannemen, dat deze berichten door naijverige Fransche concurrenten worden verspreid, om het gebruik van Nederlandsche likeuren tegen ie gaan, maar eeu feit is het toch, dat ook wij her haaldelijk hagelkorrels in fleschen of kruiken heb ben gevonden eu dus tot voorzichtigheid te dien aanzien aansporen. AanhCt.) Van de 100,000 der staatsloterij, te Utrecht ge vallen, heeft een vischboer een deel bekomen. Hij schijnt er zijn winkel op gesloten te hebben. Een deel viel te beurt nan een student, die er de diet- viering mee hielp opluisteren. De feestelijkheden voor den plechtigeR intocht van den Kouiug en de Kouingin te Amsterdam, in de week van 21 tot 28 April, zullen bestaan in den intocht, de plechtige ontvangst in de Nieuwe Kerk, de galavoorstelling in den Stadsschouwburg, de au diëntie van den Koning en de Koningin ten paleize, het gala-concert in Felix Meritis en eeu gala-concert ten paleize. Waarschijnlijk zullen Hunne Majesteiten in de hoofdstad worden icrgezeld door Prins Frederik, Prins Alexunder, den erfgrootbertog en de groothertogin van Saxen-Weimnr Eisenach, terwijl er nog sprake is, dat Prins *on Wied zal komen. Onzeker schijnt het nog of er gratis-voorstellingen in de verschilleude stedelijke schouwburgen zullen plaats hebben. De illuminatie op deu Dam met electrisch licht zal waarschijnlijk worden vervangen door iets anders, ook iets nieuws op het gebied van het kunstlicht. In elk der vier lautaarneu voor het paleis sullen namelijk gaslichten worden geplaatst, elk aan de lichtsterkte gelijkstaande met 100 stnndaardkaarsen. Om het monument op den Dam, dat iu een tropee van bloemen, groen, schilden en vaandels geplaatst wordt, kómen nog een viertal dergelijke lichten te staan. Tegen den muur van het Beursplein verrgst een eeretempel, beschenen door veelkleurig lioht. Het plantsoen op het Rembrand tplein wordt omgeven door een versiering van suilen, obelisken en bau- derollen, waartusschen in den avond giorne-verlich- ting aangebracht wordt. Het kattenburgerplein wordt tusschen de boomen - in gelijken geest met guirlandes en Venetiaansehe balloos versierd. Op do Nieuwmarkt wordt een triomfboog gesteld van 26 M. breedte, die 'snvouds met ruim 14000 pitten verlicht wordt. Voor het stadhuis wordt een gasverlichting in Go- thisohen tempelvorm aangebracht. De Westerstraat zal met guirlandeu versierd worden, met piramida le versieringen aan het einde dier straat; 'savonds wordt daar een grpote veelkleurige verlichting ont stoken. De brug over den Amstel bij de Kerkstraat, fantastisch versierd wordt met obelisken en pilas ters, zal 'savonds baden in den glans van 20000 ballon lichten. VRIJDAG 28 Maart. Tegenwpordig de hh *an Bergen Ilsendoorn, voors. ftemy, Prince, Lnijtcn, Krnnenburg, Noothoven van Goor, Oudgk, Muller, Fortuijn Droogleever, van Siraaten, Post Drost, Samsom, Straver en de Rotte De Voorzitter deelt mede dat de heer Snel heeft kennis gegeven verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. De voorzitter deelt mede dat door hh. Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de raadsbesluiten tot wijziging der begroo ting 1878 tot vaststelling der jaarwedden van het onder wijzend personeel aan do tweede burgerschool voor, jongen» en tot aankoop vsn land aan den hooge» Schielandschen zeedijk. Notificatie. 1 De voorzitter deelt mede dat door het overlijden van P. Beuzekom de post vau aanspreker ia kouaen te vaceeren. Notifi. Nog wordt door den voorzitter medegedeeld dat B. en W. een schrijven hebben gericht, aan de directie der gaalabriek, om overeenkomstig het contract den prijs van het gna te ver minderen tot 12 centen Notifi. De voorzitter deelt mede dat den onderbouw der bascule- brug over de Haven is gegund aau d*-n heer H. J. Neder- horst alhier voor ƒ4000.— en d'en bovenbouw aan de maat schappij de ijzergieterij «de Prins vau Oranje" te 'i Hage; voor 7897.— de heer Samsom vraagt hieromtrent inlich ting, deze worden door den voorz., en den heer Priuce gege ven, waarvoor de heer Simsoro dauk zegt. Ingekomen zyn de verslagen van de Commissie der bat. school, middelbaar onderwijs, plaatselijke schoolcommissie, gezondheidscommissie en van deu stads-archivaris, deze wor den gesteld in handen van B. en W om te dienen by het opmaken van het gemeente-verslag cn zullen daarna by de leden rondgaan. een adres vun de heeren Penn ec Bauduin te Dordrecht, zich beklagende dat de bovenbouw der basculebrug over de Haven, niet aan hun als minste inschrijvers is geguud, wordt voor kennisgeving aangenomen. een adres vau het Bestuur der maatschappij voor nieuwe geoctroieerda gasbereidiug hunne bezwaren mededeeletule tegen de vermindering der gasprijzen wordt geateld in handen vau B. en W., ter visie van bericht en raad. een voorstel van B. en W. op het door de plaatselijke schoolcommissie geuit verlangen om het ondrrwijzeod per-, sourel der tusschenachool te vermeerdereu met eencn hulp onderwijzer of hulponderwijzeres en tot het aanstellen van eene helpster voor de handwerken Ter visie. B. en W. doen in overleg met deu waarn. schoolopziener en hoofdonderwijzer der tweede armenschool eene voordracht tot hulponderwijzer waarop geplaatst is de heer A. Willens to Noorden. di e adressen van T. G. van boenen te Rotterdam, I. A. H. van de Pavoordt en. M. Schouten olhier, om als concierge van Arti Legi te worden aangeslelJTer visie «enige adressen van verschillende personen om te worden aangestèld als aanspreker of noodhulp aansprekerTer visie. Aan d« orde ia de missive van de commissie van toezicht op het stedelijk museum van oudheden betrekkelijk do be noeming van eenen concierge van het gebouw Arti begi, op voorstel van B. en W. wordt deze voor kennisgeving nange- domen en besloten ora in eene volgende vergadering tot de benoeming o*er te gaan. Het kohier der plaatielyke directe Belasting, dienst 1879; de voorzitter deelt mede dat 27 bezwaarschriUen zijn inge komen, waarop door den heer Muller wordt voorgesteld die in eene besloten vergadering te behandelen, dit genoegzaam ondersteund zijnde wordt hiertoe overgegaan en verlaat de heer Fortuijn Droogleever de zitting, na heropening worden eenige gemaakte wijzigingen in het kohier medegedeeld, ver schillende reclame» afgewezen en daarna het Kohier goedge keurd met algemeene stemmen, de heer van Straaten nam door zijn vertrek aan deze stemming geen deel. Na machtiging om aan de genomen besluiten uitvoering tu geven zonder resoraptio, eindigde de vergadering. Weenen, 28 Mrt. De PolU'ucke Correspondent meldt, dat dt. HeimaDii uit Wetljanka van 2? dezer telegrapheert, dat het zieke tienjarige meisje reeds van tjjd tot tijd haar bed uitkomt en dat geen nienwe ziektegevallen voorgekomeu zijn. Een bericht uit Scutari in de Pol. Corresp. beves tigt, dat de Turksobe ambtenareu eene wijdvertakte Albatiecsche samenztveeri ug tegen het gezag van den Sultan ontdekten eu door het gevangennemen van tal 'van notabelen het doel dezer samenzwering ver ijdelen. Napels, 28 Maart. Het beroep in cassatie van Passanaute is verworpen. Londeil, 28 Maart. In het Lagerhuis heeft Stanhope op eene vraag van Porster geantwoord, dat geen bericht is ontvangen, dat de onderhande lingen met Jaoob-Khnu afgebroken en bevolen zou lijn naar Kaboul op te rukkeu. Konstantinopel, 28 Maart. Men verzekert, dat de Porte toestemt in eene gemengde bezetting van Bumelië, ten einde zich te ontslaan van de ver antwoordelijkheid bjj de conflicten, die te voorzien zijn. 25-JARIGE VAN CORNELI8 KROOK EN MAQDALENA van der VAART. Gouda, 30 Maart 1879. Hunne dankbare Kindeken. Bevallen van een Jongen JOHANNA HELENA EXALTO- de Jong. Moordrecht, 25 Maart 1879. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed ons eenig Zoontje in den ouderdom van 11 weken. D. C. W. van der LAAR. M. van der LAAR—Straver. Gouda, 28 Maart 1879. Heden overleed in den ouderdom van 72 jaren de Heer HENDRIK MATTHIJS van LOON, Predikant bjj de Hervormde Gemeente alhier. J. M. VISSER. Wed. H. M. van LOON. S. C. VAN LOON. Moordrecht, 28 Maart 1879. Volstrekt eenige kennisgeving. Behuwd- en Kleinkinderen, overleed heden in den ouderdom van bijna zes en zeventig jaren Mevrouw de Wed. JAN van der TORREN, geb. Sloothan. Namens de Familie, K. van der TORREN, Jzn. Waddirucveen, 28 Maart 1879. Heden beviel voorspoedig van een Zoon A. C. M. C. de RAM, geliefde Echtgenoot van N. H. A. CAMP. Gouda25 Maart 1879. COMMISSARISSEN voor de BEREIDING en UITDEELING van SOEP te Gouda, heb ben de eer aan de Deelnemers kennis te geven dat de REKENING van ONTVANGST en UITGAAF gedurende den Winter 1878/79, lé dagen ter visie ligt ten hnize van den Secretaris, des middags van 12 tot 1 Uur. Zij waren dezen winter in de gelegenheid ongeveer 30,900 portiën Soep af te geven. W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Voorzitter. VAN ZEIJLEN, Secretaris. Gouda, 29 Maart 1879, WOENSDAG. DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG 10 Ure 45 Minuten. Afvaart Turfmarkt. Schipper A. H. KABEL. De ondergeteekende heeft de eer te berichten dat hij DONDERDAG 3 APRIL a. s. Gouda met zijne Artikelen zal bezoeken en alsdan te spreken of te ontbieden zal zijn bij Mejufvrouw de Wed. A. HARDI.JZER, Socie- teit »Vredebestc op de Markt. 's Hage. Opticien. Door de lage m e 1 k p r ij z e n, zal onder geteekende het brood, geheel met melk gebakken, tot onderstaande prijzen leveren, verkrijgbaar in de bekende Depóts. Verzoek tevens een deskundig onderzoek en daar openbaarheid aan te geven, desverkiezende wbrdt het tot denzelfden prjjs aan huis bezorgd. FIJN KRENTEBROOD. ./0.50p. Ko. GEWOON - 0.22 BRUIN BROOD met melk gebakken - 0.18 TARWE BROOD-0.13 UEd. Dw. Dienaar, H. VAN DEN DOOL. Deze versterkende KINAWIJN wordt bereid uit de zeer geneeskrachtige roode Javakina, door de Finua Wed. EVERTS en JONCKERS te Nijmegen. De Gewone per Flacon a f 1.25. De Ijzerhoudende a - 1.40. Het depót voor Gouda is gevestigd bij den Heer op MAANDAG 31 MAART a, s., voormid dags 11 ure, in het Koffiehuis «De Harmonie» aan de Markt te Goudavan 3 PERCEELEN gelegen te Gouda} aan de Oostzyde der Cra- bethstraat en ten Noorden van de nieuw aan te leggen straat; breeder bij billetten. Informatiën te bekomen ten kSitore van de Notarissen te Gouia a 1.50 de Flacon. Bekroond op de Wereldtentoonstelling te Parijs, hetwelk aan de Grijze Haren in 8 a 10 dagen de jeugdige kleur hergeeft zon der bet vel te beschadigen. ^ixtrait d'Eau des Fees a 1.75 het- welk direct de natuurlijke kleur her geeft. Te verkrijgen in Blond, Bruin en Zwart bij Chs. van VIVE Jr. en B. SCHOLTEN, Coiffeurs, Gouda, voor iederen Vrijdag en Zaterdag, eene nette WERKSTER, tevens eene flinke nette WERK MEID tegen hoog loon. Beiden tegen Mei a. s. en van de P. G. Adres met franco brieven aan bet Advertentie-Bureau van A. KOK Comp., Boek- en Kantoorhandel te Gouda. BEKWAME kannen nog geplaatst worden bjj De ondergeteekende biedt zich weder dit jaar beleefdelijk aan tot de geheele UITROEHNG van WANDGEDIERTE in alle Woningen en Slaapkamers, zonder het Behang, Hout of Verw te beschadigen. Van de stiptste geheimhouding kan men verzekerd zijn, terwjjl voor belang hebbenden verscheidene getuigschriften ter inzage voorhanden zijn. Geene betaling behoeft te geschieden voor en alleer men van de geheele uitroeiing over tuigd is, terwijl eene garantie van 3 jaren wórdt verzekerd. Mr. Timmerman, Kuipersteeg K. 207 te Gouda.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2