BINNENLAND. Laatste Berichten. Kantongerecht te Gouda. MARKTBERICHTEN. Gouda, 17 April 1879. Burgerlijke Stand. Gouda: Goilderak Stolwijk Haastreqht: Reehwijk Waddinxveen: noUter eu de beschaviug, die het nog heeft, is niet het gevolg van een natuurlijke geleidelijke ontwik keling, maar van geweld, dit blijkt zoo duidelijk uit de geschiedenis vau Rusland, dat wij er geen voorbeelden vau behoeven aau te halen. Men wachte zich daarom by de beoordeeling van hetgeen in Rusland plaats hteft, steeds voor de vergelijking met de West-Europeeathe Staten; dat geeft dagelijks aanleiding tot misverstand. De laatste nederlaag der Eugelschen iu Zuid- Amerika wordt in verschillende Eugelsche bladen breedvoerig besproken. In eeuige brieven van //Daily News" word iu 't bijzouder opgehelderd, hoe het mo gelijk was, dat Umbeline de geringe troepenmacht der Eugelschen bij verrassing kon overvalleneene kleine legerufdeeliug was ul. als escorte meegezonden met de waggons niet nmunitit en levcusbehoeften, die de rivier by hoog water moesten oversteken. Eu terwijl nu eerst de eene helft van het escorte zich aan de overzijde bevond, viel de vijand den zwakken troep aan daaraan scheen tnen, onbegrijpelijk geuoeg, gceu oogenblik te hebben gedacht, ofschoon men weten moest, dat 't punt, waar men de ricvicr overstak slechts op vier mijlen afstand was van Umbelini^ kamp eu niettegenstaande de Sula's op den llu Maart zich iu de onmiddelijke nabijheid hadden verzameld. Deu 12n, in den vroegen morgen, over viel de vyuml het kleine kamp der Eugelschen en slachte hen letterlijk in hun teuten, want men kon het geen gevecht noemen wat daar plaats had. Het noodlot, een tot nu toe onverklaarbare oorzaak maakte de Eogclschen als 't ware geheel machteloos om den onverwachte!) aanval zooveel mogelijk af te weren; moed, kracht, wanhoop zelfs koudeu niet batejien kele manschappen wisten te ontsnappen door de rivier over te zwemmenmaar al de overigen werden ge dood. Tot nu toe is het eeu raadsel, hoe de vijand in zoo sterke insnsa, onopgemerkt kon aaurukkeu en zelfs de troepen kou aanvallen zonder dat 't moge lijk was te ontvluchten. Nadat de slachting bekend werd, is majoor Black npar Isandula opgeruktmaar hy vond den vijand niet meer. Drie Zulu's waren achtergebleven, dicht bij de plek, waar de troepen hadden gekampeerd, doch bij zyn komst vluchtten zo. De giond was overigens met lyken, met geraamten van paarden, muilezels en ossen en met tenten cu benoodigdhedeu van de verslagen troepen bedekt. Hier en daar stonden de wagens nog; de inhoud was over den grond verspreid; de Zulu's hadden vele goederen achtergelaten, als vleesch, visch, melk enz.ook vele brieven, boeken en papieren of photogrnphieen, zadels, borstels, kleedingstukken en andere voorwerpen werden gevonden, 't Was een vreeselijk tooneel en de lyken eu geraamten veroorzaakten een ondraaglijke» stank, die 't verblyf op de //slachtplaats'' bijna on mogelijk maakte. Het was vreeselijk te zien, hoe de arme soldaten waren gedood; hun moed en hun leven hadden geen nnt hoegenauind gehadzij hadden als de Spartanen gevochten maar zouder doel. Dit wekt de verslagenheid onder de troepen zeer op en nooit hebben dan ook officieren van alle rangen minder vertrouwen gesteld iu eeu opperbevelhebber dan in lord Cheimsford. Zij hechten geen waarde hoegenaamd aan Oham's overgave. De toenadering van Cctohwayo's broeder, schryft eeu correspondent uit Maritzburg, is van geenerlei beteekenis, want hy heeft eigenlijk niets meer dan zichzelf overge geven. Muur juist omdat men zoo weinig waarde llpcht aan zyn overgave, wordt het verlangen naar maatregelen vau verzoening met de Zulu's hoe langer zoo meer algemeen. Er is nog wel een paity, die den oorlog wil voortzetten cu op wraak bedacht blijft, maar men wordt van de andere zijde meer geneigd om reden te verstaan. Iutusschen zal lord Chelmsford spoedig een zeer krachtig leger onder zijn bevelen hebben als ooit ceuig Britsen bevelhebber in Zuid-Afrika tot zijn beschikking hadeen leger, waarmee hij Cetchwayo zelfs zou kunnen verslaan, al ware deze een Vendöme of zelfs een Napoleon, zegt Daily News en er behoeft dus geen twyfel te bestaan of, wanneer het niet spoedig langs den weg van onderhandeling tot deu vrede komt, een volkomen militaire overwinning te wachten is. De heer Castelar en de voornaamste leden der democratische partij te Madrid zijn naar Barcelona en Valencia vertrokken, om in het belang der aan staande verkiezingen werkzaam te zijn. De oppositie zal echter nauwelyks kunnen rekeneu op de zegepraal van zestig candidate!) der demacratische coalitie, en van een veertigtal moderados en Carlistan. De meer derheid, van dezelfde kleur als de party vau den heer Canovas del Castillo, stelt 350 candidaten. luagden toegangsprijs gebruik heeft gemaakt, bedroeg dit jaar 126. Door de Kiesvereeniging Kerkelijk Beheer zijn Dinsdagavond de volgende candidaten gesteld voor de Kerkelijke verkiezingen, die a. s. Maandag iu de St. Jau8kcrk zullen worden gehouden: a. voor 't collegie van kerkvoogden de aftredende leden C. Knaap en W. B. van S'raaten eu voorts Mr. J. H. van Mierop b. voor 't collegie van Notulen de aftredende leden H. Jager, H. Overeijuder en W. de Jong en voorts de Heeren G. Langeraar, P. C. van der Meuleii eu J. H. Boers; c. voor de commissie vau opper toezicht de aftredende leden J. A. Remy, Dr. 1). Terpstra, Yf: Post Drost en 11. van Zaneu en voorts de Heeren G. A. Muller eu D. K. van Meerteu. De Kap.-kwurtierineester P. M. A. Oosterinan van de 3e 5fd. vestiug-artillerie, iu garnizoen te Goriu- chetn, 19 overgeplaatst bij de hoofdadministratie van het 4e reg. iufunterie, iu garnizoen alhier. De le luit.-kwarlierineester N. W. Tórré, van het lste Bat. 4e reg. infanterie te Delft, is overgeplaatst bij het Depot alhier in garnizoen en de 2e luit.- kwartiermeestcr P. Vink, thans geplaatst bij hel Depot alhier, is verplaatst bij het le Bat. van het reg. te Delf;. VERGADERING van dun GEMEENTERAAD. Vrijdag den 18 April 1879, des namiddags ten 1 ure, ten einde te benoemen: Eeneu hoofdonderwyzer aau de Tweede Openbare Burgerschool voor jongens. Een lid der Commissie van Administratie over de stedelijke beleenbank. Een aanspreker eu zoo noodig een noodhulpaauspreker- 's Lands middelen over de drie eerste maanden dezes jaars hebben opgebracht 21,806,697,76'/2, zijnde 115,5l6,42l/s, minder dan iu hetzelfde tijd van 1878. 3/12 der raming was(1/24,727,140,30. De akte-examens voor liet lager onderwijs in de provincie Zuid-Holland zijn gisteren aangevangtn. Geëxamineerd werden: voor de wiskunde 7 candidaten; 3 werden afgewezen en 4 toegelaten, waaronder de heerenP. Klok uit Krimpen a/d. Lek en K. H. van Meekereu uit Moordrecht. Iu de zitting der Rolterdamsche Arr.-Rechtbank van Dinsdag, werden de volgende personen veroordeeld: J. v. G., besch. van beleedigiug van eeu bedienend beambte in functie, tot een boete van 10. C. H., besch. van beleedigiug van een bedienend beambte in functie, tot eeu boete van 10 of 2 dagen gevuugenisstraf. A. de V., J. A. de V. Jr., C. de J. Tzn., 8. R., G. V„ C. de R., J. de O. Pzn., A. N. Azn., A. N. Jzn., A. L., A. G. Pzn., B. v. D., P. N„ J. de O. Jzn., P. G., P. v. d. L., L. 11. Szn. en B. B. Azn., uilen wonende te'Lekkerkerk, bekl. van het zich feitelijk velzetten tegen het maken van werken, aangelegd op gezag der Hooge Regeering, werden vrijgesproken op grond dat het niet was bewezen dat de werkzaamheden op lust van de Hooge Re geering zijn geschied. Vervolgens stonden terecht: J. G. J., besch. van het zonder opzet doen ontstaan van gevaar voor een trein. Eisch 45 dagen gev. cell. G. 8., wonende te Krimpen a/d. Lek, besch vau diefstal. Eisch 14 dagen gev. cc.ll. G. d. K., schipper, wonende te Krimpen n/d. Lek, besch. van diefstal. Eisch 8 dagen gev. cell. H. d. J., wonende te Krimpen a/d. Lek, besch. van diefstal. Eisch 8 dagen gev cell. G. W., wonende te Moordrecht, besch. van het zonder opzet doen ontstaan van gevaar voor eeu trein. Eisch 5 dagen gev. cell. Iu deze zaken over 8 dagen uitsprank. Men schrijft uit Haarlem: Door de sterke nacht vorst, die verledeu week heeft geheerscht, zullen de liefhebbers van den sohooueu tooi der hyacinthen dit jaar zich dat genot voor een groot deel moe ten ontzeggen, daar de bloemen groote schade door de vorst hebbeu bekomeu. Men schryft aan de Leidsche Ct.: De bloeiende hyacinthen hebben het kwaad gehad met de strenge nachtvorsten van de vorige week, zoodat verscheidene bedden van dat vooijaars-gebloemte veel van hftre geur en frisohheid verloren hebben. Als de lente komt met groeizaamjjeid, die, een paar dagen uitge zonderd, nog altoot Weef ontbreken, zullen de vrucht- boomen weelderig bloeien, want zij zijn ruim met bloemknoppen beladen. Het geduld van menigeen zal dit jaar op de proef gesteld worden omtrent de moeskruiden, want in de bakken zyn de groente nog veel ten acnter en van het veld is niets te halen. GOUDA, 17 April 1879. Het aantal bezoekers van het Stedelyk Mnseum, gedurende de beide Paaschdagen, dat van den ver- De Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Hoeksche Waard, zal een wedren met ezels houden. Eeuigen tyd geleden verdween uit Leeuwarden een weduwe, zonder eenig ander teeken van haar be staan achter te laten dan haar vier liulpe- looze kinderen. Het Burgerlyk Armbestuur nam de zorg voor die kinderen over en gefuimen tijd ble ven de zaken zoo voortduren. Dezer dagen verna men armvoogden echter, dat de //moeder"huis houdster was geworden by den beurtschipper van Amsterdam op Dockum; dadelijk gingen nu de vier kleinen op reis en de liefdevolle moeder vond eeus- klaps, te Dockuui, haar dierbare kinderen aan den wal voor het beurtschip staan. Het eerste gevolg van die ontmoeting was dat de lieve vrouw door deu schipptr bij haar kinderen /,aan den dijk" werd gezet. In de laatste zittiug van den gemeenteraad van LeeuwartJeq is door burgemeester en wethouders praeadvies uitgebracht omtrent het verzoek van de vereeniging ter bevordering vun volksgezondheid om: lo. de bestaande verordeuing op de keuring van vleesch enz. iu de instructie van de ambtenaren met de keuring belast, te herzien; 2o. de keuring van vleesch, visch, euz. aau meer geschikte ambtenaren op te dragen; 3o. eene openbare slachtplaats of abattoir op te richten. Burgemeester en wethouders stellen voora. hun collegie uit te uoodigeu, te zijner tijd eeu plun voor te bereiden tot oprichting van een abattoir; b. aan de twee eerste gedeelten van het verzoek niet te voldoen, dan nadat eett besluit is geuomen tot stichting van een abattoir en aan dat besluit uitvoering is gegeven. Gedurende de Pauschdagen zijn over den Rynspoor- weg alleen 10,000 personen vervoerd. Een boerenjongen te Avranches had in een ouden eikestam eeu uilencst gevonden. Hy nam 't mede eu wierp 't een eind verder op den grond. Nauwe lijks wus hij verder gegaan of het mannetje wierp zich uit den fop van den boom op hem, en begon hem met zijn snavel het gelaat open te scheuren. Op het hulpgeschrei van den jongen snelde men toe, zoodat de vogel verjaagd werd. Hoewel zijn gelaat deerlyk gehavend is eu de iris vau het liuker- oog verscheurd is, is *t slechts aan het spoedige ontzet te danken dat de verwoede vogel niet het gehcele oog heeft uitgerukt. z/Het gebrek van scheel-zien kan by jonge kin deren worden weggenomen door eenige droppels atropine-oplossing te stoyten in het oog. Het spreekt wel bijna van zelf, dat het middel niet door leeken willekeurig mug wordeu toegepast." Bovenstaand bericht kwam onlangs voor in het Boll. Nbl, eu weid door de Prov. Oron. overgenomen. Wy begrijpen niet waartoe dergelyke mededeeliug dient. Te reoht wordt immers opgemerkt dat leeken hel middel niet willekeurig mogen toepassen, dus ulleen medici. Indien dit zoo is beeft het bericht voor het groote publiek niets geen waarde, en hoort bet, zoo het feitelijk nieuw" is, alken thuis in een tijd schrift voor geiieeskuude. Door het lezen er van in eeu gewone krant zon menigeen allicht worden opgewekt het middel by ecu zyuer kinderen toe te passen, eu niettegenstaande de waarschuwing er misschien de rampzaligste ge volgen van ondervinden. (j, Ct.) Sergej Lawrowsky, een der bekwaamste ambtena ren der geheime politie, werd te St.-Pctersburg naar Poltawa gezonden, met den last de in die stad veel vuldig vertakte uihilistiscbe organisatie op het spoor le komen. Iu Poltawa legde hij een buitengewone!) ijver aan den dag, en waarschijnlijk zou hy zijne taak met den besten uitslag volbracht hebben, ware het niet dat hy smoorlijk verliefd werd op eene bekoorlijke juffer. De zeventieujurige dochter van den pope Achristow ontvlamde zijn harthy bemin de haar, zonder te vermoeden dat het ideaal zyuer liefde eene vurig aanhangster van het nihilismus was. Na verloop van eeu paar weken gelukte het den geslepen politieman juffrouw Achristow te bewegen hem eene nachtelijke byeenkomst toe te staan, en daartoe werd een purkeven buiten de stad gekozen. Lawrosky ging daarheen, maar in plaats van het zoete miugeuot te smakep, verloor hy uens en ooreu. Op de afgesproken plek nl. verschenen, in 6tede van de minares, vyf gemaskerde nihilisten, die, met dol ken en revolvers gewapend, hem aan den boom bonden en hem neus eu ooren afsneden. Dp verminkte, iu zijn bloed badende Lawrosky werd den volgenden ochtend door een politiebeambte gevonden, en in zynen zak was een papier, waarop geschyeveu stond z/Wy hebben hem den neus afgesneden, omdat Iiy eep speurhond is; w(j hebben hem de ooren wegge nomen, omdat lij ook getoond heeft een groote ezel te zijn, door zich op een der onzen te verlieven." Lawrosky zal vermoedelyk niet in het leven blijvcy. Juffrouw Achristow is spoorloos nit Poltawa verdwe nen. De bedryvers der euveldaad zyn niet ontdekt. Na al hetgeen in den laatstcn tyd reeds is gemeld omtrent de troep Zigeyuprs vjtn ongeveer 40 personen wordt thans uit Nijmegen geschreven hoe zij daar Du op Zondag voor den dag zijn gekomen. Reeds vroeg, zoo verhaalt de berichtgever, nadat het groot aantal kipderen gewasscbeu eu gereinigd zijn, tooien de mauueu zich met hunne versierselen en ziet meu heil vervolgens rookeude uit hunne vuile pijpen, gevuld inet niet eerste qualiteit tabak, als ware heeren der scheppiug tusschen de teuten wandelen. Mannen, vrouwen zoowel uls kinderen dragen de ravenzwarte haren, zoolang als ze groeien, in duuue krullen opgemaakt over de schouders. Ik weet niet hoeveel liter olie voor den haartooi vau de geheele troep noodig is, maar zag dat vooral de kinderen er zoo goed van wordeu voorzien, dut het gezicht eu de handen er een vetaohtige kleur vau hadden gekre gen. Behalve de mannen en enkele van het dames- personeel, die hooge en goede laarzen droegen, schijnt schoeisel en kleeding vau de onderste ledematen als overbodig, niet te worden gedragen. De troep, be halve de kinderen en een paar vrouwen, ging daarna ter kerke. Ze zijn allen katholiek. Het opperhoofd, een inau vau ongeveer 40 jarigen leeftijd, groot en flink, eu naar het mij toescheen volkomen bewust vau den ernst zijner waardigheid, ging vooraan. De kleeding, pautalou en laarzen, jas (ongeveer als de attila's onzer cavalerie) voorzien vau tressen en andere katoenen versierselen. Over de schouders om den hals eu vau voren tot op deu buik afhangeude een collier, eeu decimeter breed eu be staande uit drie zilveren suoereu, waartusschen overal zilveren versierseleu iu deu vorm vau gedenkpen ningen en groote muntstukken ziju bevestigd. In den rechterhand houdt hij deu bevelhuböerstaf, die, zoowel wat vorm als zilveren inonteering betreft, veel gelijkt op den stok van eeu tamboer-majoor. Een gewone ronde hoed met een vogelveer voltooit deze zonderlinge uitrusting. Aan ziju liukerband gaat een kraehtige oudere mau, wieus baren reeds beginneo te grijzen, en ter rechterzijde eeu jongere man. Wy zien dus hier, dat het oppergezag uict bij den oudste berust, zooals bij zwervèudc stammen anders het ge val is. Achter dit drietal gaan nog eeu paar mannenallen zijn evenals het opperhoofd, getooid, doch zouder den staf en wat het collier betreft van veel kleinere afme tingen. Ook ziet men hier zilveren bolletjes in plaats vau penningen. Acbteruau komen de vrouwen, van wier kleeding het onmogelijk is eene beschrijving te geven; behalve de hooge laarzen is het Ongeveer eeue verznmeling rou rokken, doeken, sjaals en de hcinel weet wat meer in een schitterende eu zeer schreeuwende kleurenpracht; donkerrood is echter de hoofdkleur, zoowel van de op gerolde doeken om het hoofd, uls van de rokken om de beeueu. Eene der vrouwen draagt eeu collier tot op de borsthet bestaat uit twee gedeukpenniugeu, zoo groot als rijksdaalders, en alles van goud. Iu de kerk nemen allen by elkander plaats. Na de godsdienstoefening gaat de troep iu de opge geven volgorde nuar bet kampement terug eu viudt daar twee van de vijfteiiteu open en op hunne wijze versierd. Iu den vorm van eeu rechthoek met eeue der lange zijdeu open, zijn, ter hoogte vau ruim eeu meter, de matrasseu opgestapeld e|i naar de opeue zyde bcjiaiigeu met veelkleurige zydcn\behaugela. Op den grop.d zijn dekens uitgespreid en) hierop ligt ecu hou ten theeblad waarop metalen krdczeu, teu einde uit eeji aan den ingang geplaatsten koperen koffieketel de luqc(i te gebruiken. Du troep schynt mij toe ruim by kas te zijn, en niet alleen de zeer dure versierselen, muur alles maakt deu indruk dat zy, ouder de omstandigheden waarin die liedeu leveu, aan eene zekere welvaart gewoou is. De paarden van gemengd Hougaarsch en Ardenner ras zien er goed nit; zy staan aau puien, die in deu grond zyn geslagen, en zijn ruimschoots voor zien wall hooi; het vuil wordt echter niet opgeruimd en door dit alles woelen eu spelen de kindereu, dat het geen lust is om te zien. Het voor (le Zigeuners met IJzerdraad afgebakend terrein buiten de Molenpoort is doorloopend van een politiemacht voorzien en wordt overigens bewaakt door eenige echte berghonden. Ik vergat nog ie zeggen, dat de mannen rookende ter kgrke stipten. Hunne taal kan hier natuurlek niemand verstaan. (W. Boll! Ct)' Door een heer te Horssen zyn vier beeldjes van oud porselein, Voorstellende de vieV jaargetijden, aan een oudheidkoopcr verkocht voor de som van vijf duizend gulden. Deze beeldjes waren bij sohciding van deu boedel, waaruit ze deu verkooper vóór ee- nigie weken zyn toebedeeld, getaxeerd opvèjf- en-lwintig gulden. Het tweede rapport van den Board of Trade in Engeland, betreffeude het gebruik van den door gaande rem, is thanè versohenen. Uit de blijkens dit verslag genomen proeven is de voortreffelijkheid van' den Weitinghouser rem zeer gebleken en ziju door het gebruik van dien rein het vorige jaar weder verscheidene ongevallen voorkomea. De Fransohe boeren verwachten een aanzienlijken wijnoogst. De onweersbuien, die in deze maand reeds in Frankrijk' hebben gewoed, zijn voor hen het zekerste bewijs, dat de wijnoogst fcoed zal gedyen. Dr Nichie te Ediuburg, een geleerd heer, had eens het navolgende gesprek met een student, wien hij wilde vastzetten. //En gij bestudeert de mathe sis?" //Jawel" antwoordde de student. //Hoeveel kan ten heeft een cirkel?" „Twee" zei de student, da delijk. „En welke ziju dat?" Er ontstond eensklaps een gelach onder de omstanders, toen de student zei: „Eeu binnen- en een buitenkant." „Gij be studeert zeker ook de moraal -philosophie?" „Ja, ook die." „Dus heb ge lessen bygewoond over de vcr- schilleude begrippen van het zijn?" „Hebt ge wel eens wat gehoord over oorzaak en gevolg?" „Ja zeker," zei de student. „Gaat ooit een gevolg voor eeue oorzaak?" „Ja." „Geef my daarvan dan eens een voorbeeld?" „Eeu man, die een kruiwageu rijdt." De geleerde doctor vroeg deu student niets meer. In de gemeente Leiderdorp heeft op den Paasch- zondag, des middags tusschen 3 en 4 ure, een stoute diefstal plaats gehad, zijude er in twee schepen, lig gende iu de Zijl bij de Spaujaardsbrug, waarvan de bewoners, slechts korten tijd afwezig waren eu alles goed hadden gesloten, ingebroken. Van deu eenen is ontvreemd eene som van ƒ210 aan specie, en vau deu anderen, die zijn geld by zich had, slechts een gouden ringetje. Hoewel iu beide schepen alles door elkander was geworpen en nagezocht, werd niets van audere zaken van waarde vermist, zelfs eene portefeuille, waarin zich eenig bankpapier be vond, had men geopend laten liggen. Het is op- raerkelyk, dat in t>eid* schepen de inbraak op de zelfde wijze heeft plaats gehad, en hier dus te deu ken valt aau iemand, die met het inwendige van een sohip goed bekend moet zijn. Behalve het hierbo ven gemelde vermiste, is by de inbraak nog al schade veroorzaakt. "a i i i St. Petersburg, 16 April De Golos verneemt, dat er ter terechlatelliug vau den moordenaar, een speciaal hoogste gerechtshof zal gevormd worden. De misdadiger heet Alexander Solorieff en moet onder wijzer geweest zijn te Toropez in het gouvernement Pakow. Geneve, 16 April. Het Hof van assisses te Neuf- chatel heeft Brousse Fransch uitgewekene, lid der Internationale en redacteur vau Aoantgardeschuklig verklaard aan opwekking tot vorstenmoord tegen de monarchen, die boudgeuooteu van Zwitserland zijn, en hem deswege veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf en 10 jaren verbanning. St. Potersburg, 16 April. In antwoord op eene toespraak van den adils-uiaorschalk, heeft de Keizer verklaard, dat hij, wat er ook gebeure, op wettig terreiu wil blijven,- maar de vermetelheid waarmede jle jougste moordaauslageu zijn gepleegd, is van dien aard dat hij tegen wil en dank genood zaakt is, buitengewone maatregelen te nemen, niet voor zich zelf, maur voor allen, voor de maatschappij, voor Rusland. Terechtzitting van Woensdag 16 April 1879. KautonrcohterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: A. J. B., kapitein op de stoomboot Breda Amsterdam, wonende te Breda, tot eene boete van 10 of gevang, van 2 dogeu, wegens by het nadereu van de Spoorwegbrug over de Gouwe by Gouda, de vaart vau de «tonmboot niet zoodanig verminderen, dat deze op een afstand van 100 meter uit de brug kon worden stilgehouden, waardoor de stoomboot tegen de brug is aangevaren en daaraan schade heeft toegebracht, terwijl door de aanvaring verschillende treinen voor de brug hebbeu moeten wachten, (de kapitein heeft danrenboVep aan de Ned. Ryospoor- wegpiflhtscKappij ƒ150, als schadevergoeding, moeten betalen) A. E., scheepsbouwmeester, wonehde te Krimpen a/d. IJsel, tot eene boete van 10 of gevaug. van 2 dagen, wegeus doen varen van een hem toebe- hooreud vaartuig op het gekanaliseerd gedeelte van den Hollandschey IJsel onder de gemeente Hekendorp, zonder dat daarop de naam en woonplaats van den eigenaar van het vaartuig op eene zichtbare wijze was aangewezen W. P. Btapper, wonende te Nieuwerkerk a/d. IJsel, tot eene boete van 3 of gevang, van wegens als tapper te Nieuwerkerk a/d. IJnel aio. gesloteu hebben vau zijn tapperij op het voor de sluiting bepaalde uur (10 uur) A. de G., molenaar, wonende^tc Lange Ruigeweide, tot eene boete van 3 of gevang, van 1 dag, wegeus op den openbaren weg, binnen de gemeeute Hekeu- dorp, geheel zonder toezicht laten staan, vau zijn met twee paarden bespannen molenwageii; C van der V., koopman, wonende te Haastrecht, tot eeue boete van 3 eu eene boete van 1 of gevang, van 1 dag voor iedere boete, wegens op den openbaren weg, achter de Stadswaag te Gouda, geheel zonder toezicht laten staan, van zijn met een houd bespannen kar, terwijl de hond niet voorzien was van eeu muilkorf; G. B., huisvr. van C. P. vau der L., wonende te Gouda, tot eene boete van 1 of gevang, van 1 dag, wegens op de straat aan de Nieuwe Haven te Gouda bleeken van kleedingstukken, zonder ver gunning- van Burgemeester en Wethouders; P. van der D., koopman, wonende te Gouda, tot eene boete van 1 of gevang, van 1 dag, wegeus zinder noodzaak rijden met een handkar over het met klinker bestrate voetpad vau de We9thaven te Gouda; F. van der H., bouwman, wonende te Waddiux- veen, tot eeue boete van 3 en eene boete van 1 of gevaug. van 1 dag voor iedere boete, wegens op den openbaren weg, op het Veerstal te Gouda, geheel zonder toezicht laten staan van zyu met twee paarden bespannen wagen en wateren aldaar tegen een boom; W. B., koopman, wonende te Gouda, tot eene boete vau f 1 of gevaug. van 1 dag, wegens buiten eeu waterbak wateren, tegen het Raadhnis op de Markt te Gouda. Bij kleinen omzet was de stemming flauw. Poldertarwe puike 9.a 9.50 Mindere 8.25 a 8.75. Rogge, puike ƒ.6.75 a ƒ7.20. Mindere 6.a 6.50. Voer 4.80 a 5.25, Gerst, puike 6.75 a 7.50. Mindere 6.a 6.50. Haver, zware 4.25 a 5.Ligt# 3.- A-. De veemarkt met gewonen aanvoer, cle handel zeer lusteloosmagere varkens en biggen traag te verkoopen, schapen mede traag, varkeus voor Lon den van 18 a 20 cents per half kilo. Kaas, aangevoerd 37 partijen, prijzen van 16.— 20.— Boter, ƒ0.80 a ƒ1.20. GEBOREN14 April Johan Jacob, ondera J. J. Heorich eo J. van den Berg. 17. Marrigje, ouders P. de Groot en N. Hoogendoorn. OVERLEDEN: 13 April. A. Petera, 9 ra. - 14. A J. Bulk, 5 m. 15. W. blok, 30 j, 16. M. van Leeawen wed. P Wont, 79 j- GEHUWD.- 16 April. J. H. van Ham en C. A, Prinee. 11 «an der Maat en A. de Gruil. 17. P. van Luijpen ea en li. de Oude. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 10 tot 17 April 1879. Moordrecht GEBORENAntonius Cornelius, onder* P. Oudijk eu A. Stolwijk. Marrigjr, ouders J J. v*n Duin en A. Kapteia. Neeltje, onder* K. Baas ea J. Bloot. OVERLEDEN.- N. de Vriea, It d. W. Verhenl, 18 d. GEBOREN; Catharine, ouders K. Dekker en A. Noor- lander. Marrigje, ondirs A. Vink en van Leeuwen Klaas, ouders G l' tlsgraaf en L. >an Erk.Anuigje, oudera \V Kool en G. Verhoog. OVERLEDEN: F. de Kwrnadsteaiet, 16 ra. J. J, Pals- graaf, 2 ui. A. Bulk, 2 w -*■ J. Stouthart, 43 j. GEHUWD: G. Kreuk Ouderkerk a.d. Hiel en H. Boa. GEBOREN: Johanna, oudera Banger en J. van Eefc. OVERLEDEN P. van der Wolf, 14 m. M. J. Graveland 18 n. G Stoppelenburg, 12 ra. T. ïflófak 14 m. A, J. *an do Weg, 14 m. GEBOREN: Leawdert, ouders M. Verboom ei P. Gitten- °OVER1.ÏD«!<.- V tV. ldeoburg, 9 m. GEBOREN LeenJert, ouders jL. ofolk en C. SfóutMH. Cornel is, ouders G. Graafland en 'J. J. de Brain. OVERLEDEN A. van Leeawen, 18 j. ONDERTROUWD: J, L. Verbay, 28j." W. Balleriog. 13 j GEHUWD.- J. Schouten en W. van der Wolf. GEBOREN.- ^riuantie Putepella, onder» A W» W }fi*I® en A C van Lang? Maria Johanna, oude«kA. Rosfergeoi on S.'Vertorij. Nlesje, onders A. van Mavfefen en H V« d. Kuij. OVEWjEDEN f S. Hol, 1 ra. - N. den Hollander, 88 j. K, «an Dyk, 2j w.u - m ONUERiROUWD: J. L. Burghart en T. Droog. H. van Dam ea 51. van Daui.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2