BINNENLAND. S én ADVERTENTIÊN. Sb f UIT DE OUDE DOOS. POLITIE. lEOSTE^ItTIEIsr. Burgerlijke Stand. ©rhtbereewiqittg èS8 VAN Hunne dankbare Hinderen. iy met Karl Ferdinand in den echt, tcrwyl zij sedert 1849 weduwe was van den den aartshertog Ferdi nand van Modena. Meuwr berichten, onlangs door Engeland uit Zuid-Afrika ontvangen, melden dat kolonel Pearson behouden met het garnizoen van Ekowe bij de Tugela-ririer is aangekomen. De ontruimde vesting is thans door de Zoeloes bezet. Cetewayo zelf zou zich met zijn legerafaeeling teruggetrokken hebben tot over de Umsolosirivier. Lord Chelmsford heeft ziob, vergezeld van zyn staf, naar Duban op weg begeven. De onlaugs gemtl Ie berichten omtrent het inslui ten van Sir Bartle Frere te Pretoria, zijn totnogtoe niet bevestigd eu er bestaat dus reden om te twij felen aan die vyandelyke daad der Boeren. Omtrent hunne tegenwoordige houding wordt in dit bericht niets gemeld. GOUDA, 8 Mei 1879. Bij kon. besl. is de kapt. A. G. H. van der Poel, van het 4de reg. inf., op zijne aanvrage, op pensioen gesteld, en het bedrag bepaald op f 1560 's jaars en hem de rang verleend van majoor. Donderdagavond had eene vergadering plaats der Kiesvereeniging Burgerplicht alhier, tot het stellen van een caudidant voor de Tweede Kamer. Het aftredend lid, Mr. J, G. Patijn, werd met al- gemeene stemmen tot candidaat der Vereeuiging ge proclameerd, nadat met een enkel woord was betoogd, dat hij gedurende deu tijd, welken hij in de ver tegenwoordiging zitting heeft gehad, getoond heeft ook toor het vervolg een zetel in de Tweede Kamei waardig te zyn. Door den Voorzitter werd nog medegedeeld dat de liberale kiesvereenigiugen te Woerden, Oudewater, Alphen en Bodegraven zich hadden aangesloten bij de centrale kiesvereeniging en tevens dat zich dezer dagen ook iu den Krimpenerwaard ceu liberale kies- vereniging had geconstitueerd. In het l8te district van het hoogheemraadschap Krimpenerwaard, is herkozen tot hoofdingeland de heer E. Boere te Haastrechttot hoofdingelaud-plaats- vervanger de heer C. Oskam Az.te Berg-Ambacht; in het 3de district is herkozen tot hoofdingeland de heer G. Vonk Jr.te Ouderkerk aan den IJsel, en tot hoofdingeland-plaatsvervanger de heer J. De Jong, Jz.te Krimpen aan de Lek. In «het 2de distriot waren geene periodieke vacaturen. Tot tegenschatters te Berg-Ambacht, zyu benoemd de heerenA. van der Straaten en W. Hage, van Soest. Heden vangen de lessen aan der Rijks Normaal school te Berg-Ambacht, met 25 leerlingen. Het vyf-en-iwiutig-jarig bestaan der bewaarschool van het departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Boskoop werd Donderdag feestelijk herdacht. Nadat de kiuderen (een 7Stal) een optocht met muziek hadden gehouden, begeleid door de Commissie van beheer, werden zij in het schoolgebouw onthaald en werden toepasselijke versjes door hen gezongen. Ei werd ook een feestrede'gehoude». Het schoollokaal was netjes met groen en bloemen versierd en uit de woningen van vele ingezetenen wapperden vlaggen. Volgens -eene nadere in de Staatscourant gedane opgave van het bevolkingscijfer op 1 Januari 1879 bedroeg dit 1,972,744 mannen en 2,009,143 vrouwen, te zamen 3,951,887 zielen. In den loop van 1878 is de bevolking toegenomen met 57095 zielen. Van 23 Maart tot 19 April 1879 zyn, blijkens ingekomen ambtsberichten, door longziekte aangetast: in Noord-Braband 2 rundereu. Gelderland 1 Zuid-Holland25 Totaal 28 runderen. In htt vorige tijdperk van vier weken waren 18 runderen door die ziekte aaugetast. Het Bestuur der nfdeeling Wcstland van de Hol- landsche Maatschappij van landbouw heeft aan Hare Majesteit de Koningin, op den dag van hare in trede iu de residentie, ten paleize aangeboden een maudje met blauwe druiven, de eerste vrucht uit 't Westland van dit seizoen. Te s-Hertogenbo8ch zijn door de rijksambtenaren 5 manden met spiritus aangehouden, welke onder het voorgeven, dat de inhoud uit eieren bestond, waren verzonden. De redactie der Zto. Ct. heeft van iemand twee nieuwe 27fl centstukken ontvangen, welke vrij wat in dikte verschillen en waarvan het een 3.95, het ander 3.00 gram weegt. Ook de stempeling is bij beide stukken niet gelijk.Daar de nieuwe muntsoort lu-t jaartal 1877 draagt, kan men niet ter verontschuldiging aanvoeren, dat ze in baa9t moesten worden gemaakt. Honderd-negentig sollicitanten hebben zicht'nange< meld voor de betrekking van administrateur der Drenlsche Stoombootraaatschappn (jaarwedde minstens 2000). In de buitengewone zitting der Provinciale Staten van Gelderland, bijeengeroepen ter behandeling van het nieuwe //Reglement op het beheer der rivierpolders", is besloten, de aanmerkingen van verschillende zijden colleges en particulieren op dat ontwerpreglement ingekomen, in handen te stellen eener commissie vau redactie, ter overwegiug en om in de volgende ver gadering verslag uit te brengen. Tot leden dezer commissie werden gekozen de heeren Van Hoytema, baron Van Voorst tot Voorst, mr. Henuy, mr. Rei gers, M. J. Versteegb, mr. W. G. baron Van Pallandt en van Os. De vergadering is daarop uiteengegaan tot 7 Mei a. s. liet plan tot aanleg van een tramway te Dordrecht is in de gemeenteraadszitting van 1 Mei aangenomen. De burgemeester van Amersfoort heeft verboden dat tijdens de aldaar te geven voorstellingen van George Sanger de dierentemmer zich in het leeuwenhok zal begeven. Deze in het belang der opeubare veilig heid genomen voorzorgsmaatregel ondervond algemeen bijval. Met het oog op den invoer van de Californische zalmen in Europa, ter bevordering van de kunst matige vischteelt, waarover wy reeds vroeger spra ken, wordt medegedeeld, dut de bedoelde zalmeu wel zeer vruchtbaar zyu en dus uit dien hoofde zeer aanbevelenswaardig, maar dat blijkens de Flishing Gazette twee kwade eigenschappen dien visch min der verkieselijk maken voor het doel. Iu de eerste plaats smaakt de Californische zalm op verre na niet zoo lekker als de onze en in de tweede plaats laboreert de visch jaarlijks aan besmettelijke ziekten, tengevolge waarvan hij bij duizenden dood op het water drijft. De laatste omstandigheid maakt het overplanten naar Europa ook gevaarlijk voor de eigene zalmen. Daarbij schijnt de behoefte aan Amerikaansch zalmbroedsel iu Europa niet te bestaan. Woensdag nvond heeft de firma Judels en Louis Bouwmeester in de Amstelstraat te Amsterdam hare afscheidsvoorstelling gegeven. Zooals men weet is de heer Bouwmeester bij de vereeuiging het Neder- landsch Tooneel geëngageerd en heeft de heer Judels het tooneel vaarwel gezegd. Beide zoozeer door het publiek geliefde acteurs ontvingen dien avond luide bijvalsbetuigingen. De Sous-chef de bureau van het Departement van openbaar onderwijs in Luxemburg, A. Brück, heeft uitgegeven de redevoeringen, welke Prins Hendrik gedurende zijn 28-jarig stadhouderschap iu het Groot hertogdom gehouden heeft, en daarby gevoegd enkele brieven, doch daarin zyn enkele gedeelten weggelaten, die^uiet een ieder aangenaam iu deooren klonken. Zoo wordt in de redevoering, gehouden op het banket der landbouwtentoonstelling te Ettelbrück, gemist een zeer kenmerkende passage, waarin Z. H. sprak over bet laudhuishoudkundig onderwijs en de clericalcn niet spaarde. Men meent, dat de uitgever derge lijke zaken wegliet, omdat hij een gedachtenis aan den Prins wilde maken, die ieder welkom zon zijn. De vraag is echter of men, met dit oogmerk, de documenten mag verminken, die kunnen dienen als bron voor 's Prinsen geschiedenis. De heeren M. Van staveren, B. Bollcman van der Veen, F. W. O. Rogge eu G. H. Van Borssura Waalkes, predikauten te Leeuwarden, Eernewoude, Oudkerk en Iluizum, hebben zich tot een comité ver- eenigd en in deze maönd te Utrecht alle gelijk gezinden uitgenoodigd om met hen samen te komen ten eiiide een votum uit te spreken, „dat het teen- schelijk en noodzakelijk is de bestaande inrichting onzer Kerk met kracht ie handhaventegenover allen die dreigen haar. met geteeld te verbreken." Dit ge schiedt met het oog op de predikanten, kerkeraden, ja zelfs klassikale besturen, die de gehoorznamheid opzeggen aan bepalingen, door de Synode geheel in overeenstemming met de inrichting der Ned. Her vormde Kerk lotstandgebracht. De ovatie der Haagsche ingezetenen aan HH. MM. den Koning en de Koningin, in de zaal van het gebonw van Kunsten en Wetenschappen op Woensdagavond, is uitstekend geslaagd. De zaal was eivol. De versiering van den toegang en van het gebouw zelf paarde aan rijkdom grooten smaak. De feestcommissie en de Burgemeester, wiens dochter der Koningin een fraaien ruiker aanbood, ontvingen HH. MM. den Koning en de Koningin, die door den presideut welkom werden gebeeten. Z. M. antwoordde dat hij zeer vereerd was met de iuvitatie van wege de burgerij der residentie. Op de feesttribuue verschenen, werd de konink lijke familie met het Wilhelmus begroet en door de aanwezigen iu staande houding ontvangen. De Koning droeg de grenadiers-uniform, zijne gemalin een kleed van rose zijde. Een diadeem van juweelen tooide haar hoofd. Bij de intrede waren hare schouders bedekt met bet koninklijk hermelijn gedurende het concert fonkelde haar hals vau dia manten. Nadat Hunne Majesteiten op rood fluwelen met de kroon gedekte fauteuils hadden plaats ge nomen, werd het programma geopend met den Hochzeitsraarech van Mendelssohn. Onmiddelijk daar na ging de feestredenaar dr. B.ynen tegenover den troon staan en hield eene warme toespraak, welke hij in twee gedeelten verdeeldehet eene was gericht tot den Koning, het andere tot de Koningin. In het eerste gedeelte deed hij de beteekenis ken nen van het Wilhelmus van Nassouwen, dat zooeven gezougeu was eu vau het Wien Neórlundsch bloed, dat straks gezongen zou worden. Hij wees er op hoe, terwijl elders vorsten en volkeu op vulkanen zich bewegen, hier geen gevaar ,te vreezen is, mits aan drie woorden werd gedachtGod, Oranje en Nederland. Met een //Leve de Koning bezegelde hg deze woorden. Zij werden door de talryke hoorders inet geestdrift herhaald. In het tweede gedeelte herinnerde hij dat er wetten waren van geloof, liefde, toewijding, zelfopoffering, en toonde hij in eene welsprekende rede wat het Nederlandsche volk in dit opzicht van zijne Koningin verwacht. Dit eu de door allen aangeheven kreet#Leve de Koningin 1" was de overgang tot het lied der weezen: Waar liefde woont gebiedt de Heer zgn zegen, gezongen door de wezen der godshuizen in de residentie, begeleid door seraphihc-orgel. Dit oogen- blik der plechtigheid vooral was zeer aandoenlyk. De Koningin hoorde de weezen met aandacht aan. Nauwelijk waren de laatste tonen weggestorven, of de duisternis viel, een schel klonk, en onmidde lijk daarna ontrolde zich een verrassend schouwspel voor aller oogen. Men zag de schildery van v. d. Helst, de Schuttersmaaltijd, in een tableau vivant voorgesteld. De figuren werden uitstekend terug gegeven; de houdingen waren voortreffelijk, de kos- turnes streng nagevolgd. Met dit en het tableau vivant, voorstellende de Nachtwacht, van Reftibrandt, hebben de leden van Pulchri Studio zioh een groot succes verzekerd. De overige nommers van het programma werden aan zang gewijd. Koor en orkest, ongeveer 400 per sonen sterk, voerden, onder leiding van den heer Seiffert, het Hallelujah van Handel eu drie cou pletten van het Volkslied uit. Met haar heldere stem zong mevrouw Offermans-van Hove de volgende gelegenheidsstrophc, die de aanwezigeu diep aangreep Deez' Vorst brengt ons een Koningin, Ons aller liefde waard, Zij voegt bij d' eedlen Duitschen zin Deu Nederlaudechcn aard. Wy vragen van uw almacht, Heer, Bescherm den heiligen band, Zie op het paar genadig neer, Tot heil van 't Vaderland. Met het slotkoor uit Lubecks kantate werd de ovatie besloten. Toen in dit YqhQ het Wilhelmus klonk, rezen HH. MM. eu alle aanwezigen van hun zetel, waarna de hooge bezoekers, uitgeleid door dezelfde kommissie vertrokken. De Koning betuigde den heer Boer president en feestkommissaris zijne hooge tevredenheid over deze ovatie, terwijl zijne gemalin den secretaris gracieuse- lyk bedankte en te kennen gaf, een genotvollen avond te hebben doorgebracht. In Benedenberg onder Berg-Ambacht is eene koe gestorven door het inslikken eener stopnaald. De 94ste algemeene vergadering der Maatschappij tot nut van 't algemeen zal dit jaar gehouden wogden op den 12den Augustus onder voorzitterschap vnn den heer C. Ten Brummeler in het Pnrklokaal te Amsterdam. Door liet Hoofdbestuur wordt voorge steld gedurende vyf jaren ieder jaar 500 beschik baar te stellen om het opriohten van vereenigingen tot uitreiking van planten en zaden ook' in kleinere gemeenten te bevorderen; om aan de Noordpool-expedi- tie een subsidie van f 1000 toe te kennen; om aan de Maatschappij tot opvoeding van weezen in bet huisgezin een subsidie van 500 te verleenen, tot vestiging van een gesticht in het midden des lands. Verder wordt door het hoofdbestuur voorgesteld om etn Commissie vatr enquête naar het drinkwater in de verschillende steden van ons land te benoemen r en voor kosten der Maatschappij een vijftiental onbe middelde jongelieden van 19 tot 23 jaren naar builen 's lauds te zenden om zich in hun vak te bekwamen, dat gedurende vijf jaren een jaarlijksche uitgaaf van ruim f 2700 zou vorderen. Het depar tement Dordrecht stelt voor om een commissie te benoemen om het oprichten van schoolspaarbauken te bevorderen; het department Onderdendam wil pogingen aanwenden om het zangonderwijs op de scholen te verbeteren; het departement Rotterdam eindelijk stelt voor dat de Maatschappij zich tot de Regeeriug zal wendeu met het verzoek, dat het patent tot verkoop van sterkeu drank onvereenigbaar zij met eenig ander patent. Woensdagmiddag werd te Zevenaar door de politie een arrestant, zwaar geboeid aangebracht en door Pruisische gendarmes in ontvangst genomende arrestant genaamd Grünewald, wegens inbraak tot 27a jaar gevangenisstraf veroordeeld, was in Han nover (stad) uitgebroken eu bad de wyk naar Ne derland genomen. Zijne uitlevering werd verzocht en verkregen. Grünewald is een gevaarlijk persoon en heeft meerdere vonnissen achter den rug. Uit Wljhe bericht men: Het vooruitzicht op den oogst der vruchtboomen is in de streken langs den Ysel aanvankelijk vrij gunstig. De pruimen- en perenboomen inzonderheid beloven dit juar een ruimen oogst. Wijl velen in deze streken uit de opbrengst van deu boomgaard voor een goed deel hunne pacht moeten inaken, is het te hopen, dat de nachtvorsten die gunstige ver wachtingen uiet mogen verijdelen. De weilanden zien er in deze streken nog niet gunstig uit. Bij de meeste veehouders heeft het vee de stallen nog niet verlaten. Op Tessel wordt door vele landbouwers het zoeken vun kievitseieren op bun lauderijen verboden, ten einde het aautal ^vrienden van den landbouwer" te doen toenemen. Zeker zullen alle welgeziuden gaarne een paar kie vitseieren minder eten, wanneer zij hierdoor den bloei van den vaderlandschen landbouw kunnen bevorderen. Maar als er na eens weer de een of andere wLan- deskulturrath" komt met de ontdekking, dat de kievit, evenals de spreeuw, geen //nuttige" maar een #schade- lijke" vogel is,wat dan? Met veel genoegen zegt het Bat. HandelsbJ. van 22 Maart te kunnen mededeelen, dat de reeds te lang op Batavia geheerscht hebbende veeziekte inderdaud aan het afnemen 'is en zich nog manr zeer sporadisch vertoond. In het Buiteuzorgsche is zij zoo goed als geheel geweken, terwijl de rapporten: uit Tangarang slechts melding maken van zeer eukele gevallen, hier en daar verspreid. Nog altijd evenwel blijven de streng ste bepalingen, en te recht, op het keuren vau het ge slachte vleesch door deskundigen en dat van het vee voir het vervoer naar elders. Zelfs vernemen wij, dat in het belang der ingezetenen en vooral opdat iedereen verzekerd zal kunnen zijn steeds goed vleesch tc krijgen, in het vervolg, ook al is de veeziekte geheel geweken, bovenbedoelde bepalingen zullen worden gehandhaafd. Aan een brief uit Atchin aan de Locomotief ont kenen wij het volgende z/Toekoe Baid moet een gesoheuk van 1000 dol lars gevraagd hebben, hetgeen door deu Gouverneur, naar men zegt, geweigerd is. Het gevolg hiervan zou een vrij brutale brief zijn, waarin hij als zyu meeuing te kennen geeft, dat als de compagnie hem niet helpt, ook hij de corapaguie niet helpen wilden niet meer aan den aanleg va» wegen enz. doet. 'tls te hopen, dat hem dit tweede breken met het Gou- verment duurder te staan zal komen, dan het den eersten keer het geval wasdit is onze meening en de meeuing vn» velentoon eerst de tanden, laat ze voelen, en dan eerst toon u grootmoedig, maar nooit voor er van gehcele onderwerping sprake is. Uit Soerabaija wordt onder dagteekening van 17 Maart gehieldEen onzer stadgenooteu gaf een paar avonden geleden, jtu zijn onlaugs voltooide wouing een schitterend bal, bij welke gclenhtid het geheele gebouw met gas verlicht was. Aan de gasfabriek, pas aan haar worden, had men nogtans bezwaren gemaakt tegen de levering van gas gedurende den geheelen nacht; dientengevolge weed overeengeko men, dat de toevoer niet later dan 3 uur in den morgen zou plaats hebben. Tegen dat uur zouden al de geïnviteerden wei vertrokken zijualthans zóó dacbt de gastheer. Het feest was echter zoo gea nimeerd, dat toen niemand uog aan heengaan dacht. Plotseling gingen al de gaskroonen uit, en daar za ten de feestvierenden in duisternis. Algemeene ver warringDoch men wist raad. Immer9 aan rytuigen geen gebrek, evenmin als aan galante jongelieden, die al dadelijk op de petroleumlampenjaobt uitgingen. Weidra was dan ook de zaal voldoende verlicht en door de danslustigen een oarró geformeerd. Mu ziek muziek 1 werd er-geroepen, doch het was en het bleef stil, en eindelyk kwam men tot de ont dekking, dat de muziekanten geeclipseerd waren. Iu Rusland is de vrees voor de nihilisten alge meen. Eenige dagen, nadat de 19-jarige jufvrouw Katschka den beruchten moord had begaan, ver voegde zich bij den bankier K. te Moskou, eeu jong meisje, dat bestendig de rechterhaiid verborgen hield en voor eene reis naar Kiew om geld vroeg. De bankier bestierf het bijna van den schrikkeek vreesachtig naar de verborgen hand, waarin zich, naar zijn meening misschien een of ander moord tuig bevond en vroeg hoeveel ze dan wel behoefde. z/Tien roebels 1" was het antwoord van het eenvou dige meisje, dat zich over 's mans plotselingen schrik verwonderde en van den prins geen kwaad wist. Bevende reikte de bankier haar de gevraagde 6orn over. Het meisje vertrok en de heer K. wrèef zich in de handen, overtuigd dat hij ziju leven niet te duur had betaald. Voor een zeer talrijke publiek'werd Donderdag bij het gerechtshof te Arnhem een begin gemaakt met de behandeling der dubbele Vollenhovensche moord, welke zaak iuderlijd veel besproken werd. De beschuldigden Gerrit en Klaas Nieuwenhuis eu Jonkman, allen flinke en krachtvolle personen, inzonderheid de eerste, de hoofddader, die eene groote brutaliteit aan -den dag legt, werden door vier veld wachters bewaakt. Wegens den omvang der zaak is de raadsheer mr. Kortenbaut van der Sluis tot by- zitter benoemd. Het Openbaar Ministerie wordt waar genomen door den procureur-Generaal mr. J. J. De Meij- ier, terwijl mr. Van Geleiu Vitringa en Scheidius de beschuldigden als raadslieden ter zijde staan. Na voor lezing der akte van beschuldiging en verdere stukken, viug het verhoor der 42 gedagvaarde getuigen aan, dat gisteren werd voortgezet. Het liep meeren- deels over de uit de akte van beschuldiging bekende feilen. De eerste beschuldigde blijft steeds hardnekkig ontkennen De vergadering van de Ned. Herv. Predikanten- vereeuiging te Utrecht, was Woensdag druk bezocht. De presentielijst bevatte ongeveer 200 namen. Het grootste gedeelte van den dag werd ingenomen door beraadslagingen over het door den heer Gronemeijer van Apeldoorn ingeleide onderwerp: welke houdiug heeft de Ned. Herv. Pred. vereenigiug aan te nemen in zake de naar aanleiding van Aft. 38 regl. Godsd. onderw. gerezen moeielykheden cn verder te volgen gedragslijn. Na breedvoerige debatten besloot de vergadering een adres lot de .Synode te richten, waarbij wordt aaugedrongen op wijziging vau art. 38 zooals dat uu luidt, en de Synode wordt aanspra- kelijk gesteld voor alle gevolgen, die uit weigering van dit verzoek zoudeu voortvloeien. Tevens werd besloten, eene commissie te benoemen, anu welke in mandaat zal worden gegeven van advies le dienen, degenen die zulks ter zake van art. 38, i^euwe redactie, zouden mogen verlangen. In de avondzittiDg leverde de heer Pierson van Zettfen een referaat over de vraag: hoe catechisatiën eu pastoraal dieustbaar kunnen gemaakt worden aan de bestrijding der prostitutie. Dit referaat, met onverdeelde belangstelling aangehoord, gaf tot be langrijke discussie aanleiding. I N GEZONDEN. Mijnheer de Redacteur l Raad eens wat ik sedert jaren bewaard heb? Een fragment vau de Goudsche CourantWoensdag 3 Maart 1875, N°. 1040. Waarom Omdat bet eene herinnering was aan een avond, rgk aan leering en genot. Het was de avondwaarop de heer I. J. de Beucker, vau Antwerpen, optrad in eene vergadering met dames, van het Goudsche Nijverheids-Departement. Welverdiend was de lof, door U den heer de Beucker in- een volgend nummer uwer courant toe gezwaaid, wegens zijne aangename, leerrijke en in den goeden zin vn» het woord populaire voordracht, zoowel als het Departement Gouda der Mnatsohappy van Nijverheid de voldoening smaakte, het initiatief tot het houden dier vergadering te hebben genomen. Is er nog ccne andere reden, waarom ik dit frag ment uwer courant bewaard heb P Hierop antwoord ik: //J"". Ik behoor tot die Gouwenaars (misschien zijn er in andere steden ook wel zulke menschen) die gaarne iels goeds hooren, iets goeds doen, althans iets goeds willen, doch een kleine prikkel noodig hebben, om meer van dat goede te verlangen, in dat goede te volharden, hel goede dat mbn' wil in prnctijk tc brengen. De indruk, die do voordracht van den heer d. B. mij gaf, was van dien aard, dat ik mei van Alphen ztide: #Die perzik smaakt naar meer". En ten einde die smaak te doen voortduren, be waarde ik een stuk uwer courant als souvenir. Thans echter begint mijn smaak in honger te ver anderen. Vier jaren waren wij van 't genot verstok*», den heer d. B. te hooren. .Vcforwaar lang genoeg, wellicht te lang. Daarom eene hoogst bescheiden vraag Zou het Departement Gouda der Maatschappij van Nijverheid, dal zich in 1875 verdienstelijk maakte door den heer d. B. te doen optreden, niet ander maal daartoe het initiatief kunnen nemen Daar ik geen lid dier Maatschappij ben, en toch belang stel in alles wat land- en tuinbouw kan be vorderen, veroorloof ik mij deze vraag in uwe courant te doen. A Aan den goeden wil ontbreekt het bedoeld De partement zeker niet. Het zal wellicht voornamelijk eene quaestie van geld zijn. Zou het soms aanbeveling verdienen, om bij een eventueel volgend optreden van den heer d. B. eene kleifle entrée b. v. 10 Cents per persoon - van de niet-leden der Maatschappij te beffen? Het ijverige Departeréeut zij deze wenk aanbevolen. Q. N. Gevonden en aan liet Bureau van Politie gedepo neerd Een Jongens Jasje met Bont en een Lorgnet. STAAT van BRIEVES, geadresseerd aap onbe kenden, in de le helft der maand April uit Gouda verzouden, en door ïusscheukomat van het Postkan toor aldaar terug te bekomen: Wed. Veenendaal, AmsterdamK. Geleerds, Stol wijk Borgmans, Uithuizen. Gouda, den 2 Mei 1879. De Directeur v/h. Postkantoor te Gouda, VAN KRUIJNE. GEBOREN: 1 Mei. Johanna Cornelia, oudera M. J. van der Palm en J. Sparnaaij. Panlat, ouders J. P. Weger té J. At S. van Trotaeuburg. 2 Pieter, oudera W. van Eijsden en C. den-.Ouden Christina Wilhelmina Maria, ouders H P. Souffree en L. den Hollander. OVERLEDEN; 1 Mei. J. M. van Dam, 3 m. R L. Koel man, 54 j. ,D. Bruikraan, 10 j. M, van den Toorn, 11 d. 2. T. Prijdekker, 7 w. B. A. Reebeen, 2 m. ONDERTROUWD; 2 Mei. T. van Buren, 24 j. en A J. Fennel, 23 j. G. J. de Koning, 20 j. en E. M. de Grnijl, te Kralingen, 18 j. G. J. de Mol, 22 j, en J. van Werkhooven, 23 j. D. Zeegera, 23 j. en M» Esveld, te Boskoop, 22 j. J. C. Swaaaenborg, 27 j e» A. vau Vliet, 21 j. D. van kleeff, 26 j. en J be koonder woerd, 25 j. F. X. Daudt, 22 j. en A. M. van de Pavoordt, 22 j. 25-JA R I GE CORNELIS tan OIJE, AGATHA LUCRET1A van EE UWE |P Gouda, 3 Mei 1879. J3 SSh Bevallen van een Zoon, J. A. S. WEIJER—tan Tbotsenbürg. Gouda, 1 Mei 1879. Bevallen van een Zoon, C. VAN EIJSDEN—DEN OODIN. Gouda, 1 Mei 1879. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, C. J. PLANTENGA-Louten. loeiden, 30 April 1879. Voor de bewijzen van belangstelling gedurende de ziekte, en voor de deelneming na het overlijden mijner waarde Moeder onder vonden, betuig ik ook namens mijns Broeders en Zustenk hartelijk dank. C. J. G. L. von STERNBACH. Gouda, 3 Mei 1879.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2