Hen, B recept, van emisten. ring. Nieuws- en Advertentieblad v«or Gouda en Omstreken. 1879. N? 2299. BUITENLAND. Vrijdag 33 Md. enlglng AARD." den 14den Mei ndldaat voor Knmer der KENNISGEVING. Bultenlandsch Overzicht. UIT HET VERSLAG VAN DEN TOESTAND DER GEMEENTE GOUDA. 1878. r2. I 670 meter 215 meter 60 meter in eigen beheer lemeente uit deze eigen- Omtrent de eigendoi imen bestemd voor de APOTHIKIN drogist. 1 Gouda meid, aftredende Ud alijn. f. Voorzitter. I, Secretarie, imeuter. rit. loonhoven. mpen a/d Lek* oven. I Lek. onhoven. m a/d Lek. onhoven. Schoonhoven. JÊ BEINS op de Raam van Drapiersteeg door one in le donzen te krijgbaar ge- b Hoogstraat, gebruik van t in omloop >te toren werd geverfd en een ge- ’„lustrade van den toren van nieuwe ankers voorzien. Het looden vlak onder het carillon is door het aanbrengen van nieuwe oonhoven. erstol. A. turners tol. xmhoven. i/d Lek. ren. Schoonhoven. I pen a/d Lek. klinkers 637 meters klinkersworden gedaan. Voor de regeering is te bopeo, dat en daar over eene 2141 meter keien en 1ERWATER, AZEUSE en aar by NR1JK. besteed eene som van GOUDSCHE COURANT. i u 1 «verdrijvendt de Kina ver- l geneesmiddel S gebrek aan nngz&me her- Volgens de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten Rekening, zynde die over het dienst jaar 1877, bedragen: de Ontvangsten f 265961,91* en de Uitgaven - 240406,79 Zoodat die rekening sluit met een voordeelig saldo van f 15555,12* De Gemeente-eigendommen, niet bestemd voor de publieke dienst, verkeeren in goeden staat van onderhoud; buitengewone herstellingen werden niet vereischt. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER on WETHOUDERS der ge meente Goud* Gelet op artt. 6 en 7 der wet van den 2n Juni 1875, (SlaalMad tfi. 95). Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secre tarie Ier visie is gelegd: ten 1°. een verzoek met bijlagen van A. de Rek, om vergunning tot het opriehlen eener Smederij in het perceel gelegen in het Buurtje, wijk F. no. 21, kadaster Sectie E. no. 1082. ten l*. een verzoek met bijlagen van M. J. Oos terling om vergunning tot het plaatsen vau een Dis- telleerketel in het perceel gelegen aan de Hoogstraat, wijk A. uo. 118, kadaster Sectie C. no. 11. ten 3°. een venoek met belagen van J. van Heek, om vergunning tot het oprichten eener Smederij in het peiceel gelegen aan de Nieuwe Haven, wijk N. no. 94, kadaster Sectie B. uo. 281. Dat op Woensdag den 4 Juni 1879, dee namid dag* ten 1 ure op het Raadhuis, gelegenheid is om beswaren tegen de gevraagde vergunningen in te brengen, en dat gedurende drie dagen vóór dien dag, op de Secretarie der gemeente, van de ter rake ingekomen schrifturen kan worden kennis genomen. Goede, den 21 Mei 1879. De Burgemeester, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. 275 meter keien en koperen doorlaatbuizen en door eene groote 1 reparatie in het plat zoodanig verbeterd, dat thans het indringen van het hemelwater is belet. Bet gebouw der Burgeravondschool werd van buiten geverfd en geselicatiseerd. In het lokaal der Burgerschool voor Jongens werden Amerikaansche banken voor 24 leer lingen gemaakt. De gymnastiekzaal en eene daaraan grenzende zaal der School voor Jongejuffrouwen werden van nieuwe vloeren voorzien. In een der lokalen van de Tusschenschool werden Amerikaansche banken aangebracht met 96 zitplaatsen. Van het gebouw genaamd Arti-Legi werden de timmerwerken van de binnenplaats en de zijgevels geverfd, de scheuren en verzakte ge deelten der metselwerken hersteld en eene ka mer behangen en geverfd. In het Weeshuis werden 2 slaapkamers geverfd en de ramen met kozijnen van bet oude gebouw hersteld en in de grondverf gezet. Met uitzondering der scholen is voor de Openbare Gemeente-gebouwen uitgegeven 2236,19 aan materialen en 2681,16 aan arbeidsloonen. Het straatwerk, dat vroeger in eigen beheer werd uitgevoerd, werd in 1878 publiek aanbo- steed. In dat jaar werden verstraat deels met nieuwe, deels met oude keien en de Turfsingel over Prins Battenberg, thans Alexander I van Bulga rije, heeft de Buiguarscbe kroon aangenomen. De deputatie werd door hem te Livadia ontvangen en aan den Keiler voorgesteld. In de jougste sitting der Frausohe Kamer heeft de regeering doen weten, dat de aartsbisschop van Aix voor de rechtbank sal wordeu gedaagd, tndieu blijkt, dat hij werkelijk de hem loegeschreveu belee- digtugen heeft geuit. Daarnaar sal nu onderzoek af de Vlamingstaaat tot aan de over f 1__ 57 Ojneter klinkers; de Fluweelensingel over 386 meter klinkers; de Westhaven en 670 meter klinkersde Turfmarkt over 359 meter keien en 311 meter klinkers; de Katten- singel over 961 meter keien en 1193 □me ter klinkers; de Gouwe over 215 meter keien en 56 Q meter klinkersde Blauwstraat over klinkers. Bovendien hadden hier oppervlakte van 1288 klinkers herstellingen van minderen omvang plaats- Dikwjjls moest de straat worden opgebroken voor herstellingen aan de gasbuizen, wat vooral voor nieuw gelegde straten zeer verderfelijk is. Voor de straten werd uitgegeven aan ma terialen ƒ4955,42 en aan arbeidsloonen ƒ3063,32. Het rioleeren van zjjlen werd voortgezet Ge- rioleerd werden in 1878 de zylen loopende van de Peperstraat naar de Minderbroederskerle en van daar naar de Gouwe in aansluiting met de in het vorige jaar gedoleerde zyl tusschen de Keizer- en Peperstraat en de zijlen ten zuiden van de Kuipersteeg uitloopende in het water van de Raam. De oude in deze zijlen uitmondende riolen werden tot op den bodem geruimd, daarna her steld, opgevoegd en zoo noodig van nieuwe be dekkingen voorzien. De riolen onder de Minderbroederskerk en onder het perceel wijk C. no. 232, ter lengte van 155 meter, moesten worden afgedamd en schoongemaakt, wat met groote kosten gepaard ging- Er werden gelegd 183 meter cementriool van de grootste en 24 meter vau de daaropvolgende soort, bovendien 10 meter Eng. aarden buizen. De kosten der rioleering hebben bedragen aan materialen ƒ4776.49* en aan arbeidsl. 1741.21*. Het onderhoud der reeds bestaande riolen, ko kers, putten en pompen vorderde eene uitgaaf Iran 700.33 aan materialen en 877.30 aan arbeidsloonen. De toegangsweg naar het Station onderging eenige herstelling door het lichten en wegne men van verzakkingen en gaten. De brng bij het stationsplein werd, met toe stemming van bet Gemeentebestuur en van de Directie der Ned. Rynspoorweg-Maatschappjj door en op kosten van eenige eigenaren van perceelen aan de Crabethstraat, verlaagd. De wegen en voetpaden verkeeren over het algemeen in goeden staat van onderhoud. De daarvoor gemaakte kosten beliepen 1389.77*voor materialen en 1060.07 voor arbeidsloonen. De plahtsoenen verkeeren in voldoenden toe- staud. Aan materialen werd besteed 544.47 en aan arbeidsloon 949.41. Wordt vervolgd.) :me|d jaar verleende Bnb- gering om het werk met fin en;voort te zetten. Met i. E. dten Minister van Bin- nenlandsche Zaken werd' slechts de noodige steen aangekocht voor ie herstellingen om schreven in bestekken, welke tot nog toe door de Regeering zijn goedgekeurd, terwyl de ver wachting werd gekoesterd dat in een volgend jaar de Rykssubsidie zooveel zoude bedragen, dat de uitvoering der bestekken aan een kon digen aannemer zoude kunnen worden opge dragen. Nu evenwel de door de Regeering aangevraagde gelden voor de herstelling der monumenten van geschiedenis en kunst door de Tweede Kamer der Staten-Generaal niet zyn toegestaan, zal wellicht eene nadere beslissing der Wetgevende Macht in deze moeten worden afgewacht. De groote deelte der bah (Fenol/.) In den toestand van het Ond-Archief dezer Gemeente is gedurende het jaar 1878 geene of weinig verandering gekomen. Het werd met enkele stukken verrijkt, waaronder voorkomen, behalve tal van oude missiven, ordonnantiën enz. zeven folianten betreffende Gewone en Buiten gewone Ontvangsten en. Uitgaven van het voor malige Chirurgyns-gild alhier, over de jaren 1674 tot 1804, afkomstig uit de bibliotheek voor het Geneeskundig Toevoorzicht te Gouda. De werkzaamheden van den Archivaris heb ben zich vooreerst bepaald tot het verstrekken van inlichtingen, die van hem werden gevraagd, aangaande zaken, waarvoor in het Archief de noodige gegevens te vinden zijnvooral waren de aanvragen om informatiën talryk van wege het Bestuur en enkele leden van het Waalsche Kerkgenootschap gedaan. Voorts hield genoemde ambtenaar zich onledig met het onderzoeken en stempelen der voorhanden zynde banden en por tefeuilles, waardoor menige merkwaardige bij zonderheid betreffende de stad, haar bestuur en hare burgerij ter zjjner kennis is gekomen. In zyn jaarrapport geeft de Archivaris de wenschelykheiJ te kennen, dat tot verbetering en aanvulling van het Archief voor bindwerk en aankoop van ontbrekende documenten, eenige toelage uit de Gemeente-kas worde beschikbaar Aan materialen wen 29,14* en aan arbeid oon 63,07. De inkomsten die de lemeente uit deze eigen dommen heeft getrokke bedroegen 6894,88*. n—i i J- -1 1 ’j openbare gemeentewerken Het schietterrein en de zich daarop bevin- [ranger der schietbaan De uiterdijkskade van dit terein moest langs het buitentalud door aanmerkelijk worden vi De kosten bedroegen en aan arbeidsloon Z wederom vertraging. Zoonls in het vorige 1 J '__j voornemen een wel aan ikkeri in den loop te besteden en teekenin; door het 1 502 Q meter keien en „lover 341 meter klinkers; de Lage Gouwe over 751 meter keien publieke dienst en wordt het volgende gemeld: Ixcu ne.uwbhexioxu eu dende traversen en kogelt vorderden eenige hersteljngen. kst- en puinbestortingen veillterkt. in aan materialen 47.09* De restauratie van het Raadhuis ondervond wederom vertraging. Zoonls in het vorige ver slag werd medegedeeld bestond het om in den loop van hat afgeloopen jaar belangrijk gedeelte van den voorgevel ‘-J en werden daartoe de bestel ningen in gereedheid gebracht. De Ryk over gem<"' sidie was echter te kracht aan te va toestemming van

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 1