Pleiziervaart PIANINO'S GEVRAAGD. DIENSTBODE DIENSTBODE. Laatste Berichten. ADVERTENTIËN Yim HOOGERE BURGERSCHOOL, frni' lll lt(iKllllü(HTi;il, Tegen vast Salaris Vergadering van den Gemeenteraad. te GOUDA. INSCHRIJVING van NIEUWE LEER LINGEN wordt gehouden op ZATERDAG 5 JULI e.k., des nam. 2—4 aren in het Schoolgebouw. Gelegenheid tot een voor- loopig onderzoek der adspiranten, bestaat op ZATERDAG 12 JULI, des morgens Buur. Burgerlijke Stand. Mejuffrouw H U B E fi, iu een hachelijk tijdstip Nederland gered. Eu uu zien wij een auderen Willem den Derde, nog onvei- zvakt, al is het neergebogen door zwaren rouw, eu God dank! Hij staat nog niet alléén. „Moge U, mijn Koningterwyl gy ooi moedig berust in het ondoorgrondelijk Godsbestuur, de liefde van uw Hui» en van uw Volk tot troost zyn, eu het zich nauwer ora U aansluiten, hoe kleiner die kring werd. En dan, God geve, dat dit uw laatste zoo droeven gang zy naar der vaderen graf! „En gij, nu onze toekomst, Prins van Oranje! wei aanvaardt gij die roeping ouder dubbelen rouw. Nog hadden twee jaren de kindertranen niet afge- wischt, als uw cenige broeder u werd vau het hart gescheurd. De God der vertroosting geve u moed eu kracht, om uw Koninklijken vader vertroostend nabij te staan, bereid om eenmaal moge het spade zijn zijne taak op te vatten. Grijze Vorst! Nog eenmaal getuige en deelgenoot van den nationalen rouw. O het is wel de schaduw van een lang leven, er zoo velen te overleven, rijker «teeds in de herinnering der doodeu, tot wie wij henen gaan. Gods liefde, die der uwen, die van allen moge daarby uwe laatste schrede steunen! „Vreemde Vorsten of gezanten: hebt dank voor uwe deelneming iu den rouw van Nederland en van Oranje! „Broeders van hooge of lage geboorte, maar allen «tof, dat eens tot stof wederkeert, de gedachten over stelpen ons, de vrageu verdriugeu elkander, wij staren iu die dieptehet graf zwijgtmaar iu dat zwijgen spreekt de Christus: „„WaaktWant gij weet den dag en de ure niet „O God op die onbekende ure bereide ons Uwe genadeAmen." Z. M. de Koning ontving gisteren ten 10 en 10y2 ure de commissiëu uit beide Kamers der Staten- Geueraal, met den voorzitter aan het hoofd, belast met de aanbieding van de adressen van rouwbeklag wegens het overlijden van Z. K. 11. den prins van Oranje. De deputatie uit de Eerste Kamer bestond uit de leden Viruly, Carsten, Du Marchie van Voorthuijsen, Den Tex, Huydecooper van Maareseveen en Van Kyckevorsel. Nadat de president voorlezing van het adres had gedaan, luidde het antwoord des Kouings: „Mijne HeerenIk betuig de Eerste Kamer der Staten-Generaal mijnen welgeraeenden dank voor de oprechte deelneming, waarmede door haar het smar telijk overlijden van mijnen beminden óudsten zoon, deu prins van Oranje, werd vernomen, en ik ver zoek u, Mijne Heeren, bij de Eerste Kanjer der Staten-Generaal de tolk te willen zijn mijner erkeu- telijkheid voor haar adres van rouwbeklag. Voor de audere Kamer werd het adres aan Z. M. overgebracht door de heeren Godefroi, Fransen van de Putte, Patijn, Kooi eu De Bruijn. De vertegenwoordigers dezer wetgeveude lichamen werden met de gebruikelijke milituire eerbewijzen op het paleis ontvangen. Ten 11 ure deed het college van den Raad van State zijn rouwbeklag, terwijl ten 12 ure de Hooge Raad eu daarna de Algemene Rekenkamer tot het zelfde doel werden toegelaten. Naar men uit goede bron verneemt, bestaat bij den Minister van oorlog het voornemen, om bij het leger een spaarbank of spaarkas op te richten, om daardoor nnu de onderofficieren en mindere militairen de gelegenheid te geven hunne spaarpenningen met genot vau matige rente op zekere wijze te doen bewaren. Naar 's Ministers oordeel is het een der eerste plichten van het legerbestuur om evenzeer te waken voor de moreele als voor de physieke belangen van de jeugdige militairen, die voor een gedeelte daarvan door de wet gedwongen, aan zijn zorgen zijn toe vertrouwd. De Minister heeft de meening der korps-comman danten aangevraagd omtrent de grondslagen waarop de spaarbank behoort te steunen. Volgens het Vaderland zou er omtrent de ministe- riecle crisis nog geen beslissing gevallen zyu. Op den derden Maandag van September zal de Tweede Kamer der Staten-Generaal zyn samengesteld uit: 51 liberale leden. Te weten de Heeren Mr. S. van Houten, Mr. E. J. J. B. Creraers, J. Schepel, Mr. D. de Ruiter Zijlker, Mr. H. Goeman Borgesins, Mr. J. W, J. Baron de Vos van Steenwijk, Mr. L. Oldenbuis Grataraa, Jhr. W. A. vap der Feltz, S. Hiugpt, T. Lieftinck, Mr. S. Wijbeuga, Dr. W. II. Idzerda, A. Mocns, Jhr. Mr. J. H. F. K. van Swin- deren, Mr. W. A. Bergsma, Jhr. Mr. J. A. Sandberg Jrn Mr. A. van Delden, Mr. P. Biussé, Mr. L. E. Lenting, Mr. C. J. Sickesz, Mr. W. H. Dullert, A. Kool, Mr. H. J. Dyckmeester, Mr. W. H. de Beaufort, Jhr. Mr. J. Röell, J. D. Fransen van de Putte, K. de Jong, Mr. W. vau der Kaaij, Mr. J. L. de Bruijn Kops, W. A. Froger, Jhr. Mr. J. W. Rutgers vau Rozenburg, P. H. Holtzman, Mr. G. vau Tieuhoven, Mr. M. H. Godefroi, Mr. C. van Heuke- lora, Mr. S. A. Veiling Meinesz, Mr. C. J. F. Mi- raudolle, W. de Meijivr, Mr. J. G. Patiju, A. M. Schagen van Leeuwen, W. A. Viruly Verbrugge, Mr. J. tan Gennep, J. vau Stolk Jzn., R. J. Mees R.Azn. Dr. K. A. Rombach, Mr. G. M. van der Linden, Mr. J. B. van Oaenbruggen, Mr. D. van Eck, J. P. Bredius Jf., J. J. van Kerkwijk, Mr. R. vau.de Werk; 17 ultramontaansohe leden, de Heeren: Mr. C. J. A. Heijdeurijck, Jhr. Mr. C. J. C. H. van Nispen tot Seveuaer, Mr. F. J. M. A. Reekers, Mr. A. F. X. Luijben, Mr. H. A. des Amorie van der Hoeven, Jhr. Mr. J. B. A. J. M. Verheijen, F. H. H. Borret, Mr. A. J. H. vau Baar, Mr. C. A. H. Barge, Jhr. G. E. F. X. M. Kerens de Wijlre, C. A. Baron de Biebersteiu Rogalla Zawadsky, Mr. H. F. Lambrechts, J. H. Arnoldts, Mr. J. H L. Huffmaus, Mr. II. J. Brouwers, Mr. J. G. de Bruyn, P. G. J. van der Schfieck; 12 anti-revoluttonaire leden, namelijk de Heeren Mr. A. J. Thomassen a Thutssink van der Hoop van Slochteren, A. Baron van Dedem, Mr. IE. Boron Mackny, Jar. Mr. M. M. van Asch vau Wyk, A. Baron Schimmelpcnninck van der Oye, Jhr. Mr. J. L. C. van den Berch van Heemstede, O. Baror. van Was- seuaer vau Cutwijck, M. Bichon vau IJsselmonde, Mr. J. J. Teding van Berkhout, Mr. A. Keuchenius, Jhr. J. L. de Jouge, Jhr. Mr. A. F. de Savoruin Lull man; en 6 conservatieve leden de Heeren H. A. Insin- ger, Mr. J. R. Corver Hooft, Mr. W. M. Barou du Tour van Bëiliuchaveii, Jhr. F. de Casembroot, Mr. R. J. Graaf Schimmelpenniuck tot Nijeithuis, Mr. W. Wintgtns. Uit Rotterdam schrijft men aan deu Moiniteur des Intéréts matérielsdat een Amerikaansch agentschap aan eenige schuldeischers der Afrikaansche Handels vereniging heeft aangeboden, om, ondanks de Ame- rikuanschc wetten en autoriteiten, Pincoffs aan boord van een schip iu te pakken en hem naar Nederland te verzenden tegen betaling van 62 500 Nederlondsche guldens. De berichtgever voegt er bij, dat eenige lieden werkelijk ooren hebben naar dit origineel aanbod; sommigen moeten reëds voor een paar mille hebben ingeschreven, ofschoon men niet kan zeggen, dat bewuste firma goedkoop is met haar leveranties. (Tijd.) --f Iu Eigen Haard komt voor eene trekening van het lijk van K. H. tien Prins vau Oranje, naar de pliotographie, door E. Chóron afgenomen. De heer A. J. Nijlaud te Utrecht, heeft in een eigenaardige ilrapeering, op den begrafenisdag van Z. K. H. den Prins van Orunje voor zijne woning de volgende portretten tentoongesteld van deu te vroeg overledene. Op jeugdigen leeftijd aan de hand /.ijoer moederals 1 /jarigen knaap op 18jarigen leeftijd in onderscheidene uniformenin burgerkleeding, uit den tijd van HD. verblijf te Utrecht in 1870 en naar een photographic uit deu tijd van 's Prinsen verblijf te Parijs. Ook ziet men er een profiel, door N. Pieneman, in potlood geteekend. In 't geheel ziju er 9 stuks, die eeu belangwek kende verzameling vormen. Woensdagnamiddag sloeg te Schiedam de bliksem door het dak van het postkantoor, verder door eene kamer, waar hij het behangsel vernielde, en door het plafond iu het kantoor (waar een der ambtenaren juist bezig was met het stempelen van brieven), en van daar zonder andere schade aan te richten door een openstaand raam naar buiten. Reeds sedert eenige weken is de afzet der faecalicn, te Amsterdam, verzameld door middel van 't pneu matisch- of Licrnurstelsel, zoodanig toegenomen, dat aan alle aanvragen te nauwernood kan worden vol daan. Vooral geschiedt de verzending dief producten naar de Haarlemmermeer. De reden hiervan is waar schijnlijk het ongunstige voorjaar, waardoor het hooi is opgeteerd ea een geringe grasoogst wordt ver wacht. Door onderviuding geleerd, neemt inen, om dit te voorkomen, zyn toevlucht tot de Liernur- faecalièu, daar men van geen andere meststof betere resultaten verlangen of verwachten kan. De prijs dezer meststoffen bedraagt tegenwoordig I gulden per kub. meter. Het door het uitvoerend comité namens de Ned. hoofd-commissie, uitgebracht verslag over de Neder- landsche afdeeling op de internationale tentoonstelling, in 1878 te Parijs gehouden, is verschenen: Na herhaalde beschikkingen, zoo zegt het, werd ons het gedeelte van het gebouw, tegenover de Boole Militaire ter grootte van 25 meters aangewezen, zoodat wij over een oppervlakte van ongeveer 3000 vier kante meters beschikken konden. Later werd ons nog een stuk gronds in den tuin tegenover onze af deeling afgestaan, om daarop een bijgebouw te stichten, terwijl onze plaatsruimte door het bouwen van een gevel op een afstand van vijf meters vóér de frontlijn vau het gebouw, nog met 100 vierkante meters werd vermeerderd. Voor de tentoonstelling van onze kunst voorwerpen werd ons 25 by 19,50 meter ruimte afgestaan. Gaarne had de oommissie een statistieke beschrijving vttu ons vaderland doen samenstellen, maar moest door hel terugtrekken van deu daartoe nitgenoodigden statisticus, met eerbiediging van daarvoor opgegeven redenen, daarvan afzien. Over groepen „de nationale kleederdraohteu" voorstellende, zegt het verslag o. a. het volgende: «Van (ie volgorde moest volstrekt worden afgeweken. Zoowel de bewoudering der me nigte als de uitspraak der jury, die de commissie daarvoor een Grand prix toewees, toouen duidelylc, dut de bedoeling der commissie volkomen geslaagd mag heeteu." Alle voor de tentoonstelling bestemde goederen waren door de zorg der commissie door een te Amsterdam ter beurze gesloten verzekering, tot de premie van l1/, pot., zoowel in de lokalen van op slag te Amsterdam en te Botterdam als gedurende den gebeelen duur der tentoonstelling te Parjjs verzekerd. De pogingen, door de commissie bij de verschillende spoorwegmaatschappen en stoombootdieusten aan gewend, om een vermindering van vrachtprijzen voor de in te zenden voorwerpen te Verkrijgen, werden met een gunstigen uitslag bekroond. Het definitief getal inzenders bedroeg 753; 40 aanvragen moesten, omdat ze te laat inkwamen, worden afge wezen, terwijl 59 inzenden zich terugtrokken Ver gelijkt men het eerste cijfer met dut van vorige tentoonstellingen, dau blijkt daaruit dat de lust tot deelneming aan een internationale tentoonstelling niet is toegenomen. De voornaamste redenen daarvoor meent de commissie te moeten zien1°. in de te snelle opvolging dier tentoonstellingen, en 2°. in de groote kosten, die de inzending voor den indus trieel na zich sleept. Het eomité wensoht niet in een weerlegging te treden van de verwijten, waaraan het tea opzichte van zijn werkzaamheden bloot stond. De commissie heeft alles gedaan wat zy kon om aan de tentoon stelling een zoo goed mogelijk aauzien te geven. De uitspraak van de jury was eveneens nog al be moedigend. Noch op kunstgebied, noch op industrieel terrein hebben wij, wat de bekroouiugen betreft, reden tot klagen. Niettegenstaande de vele beslommeringen, welke de terugzending van de goederen cischte, was deze om streeks half December reeds afgeloopen en het ge- beele personeel naar Nederland (teruggekeerd. Noe menswaardige reclames zyn niet ter kennis van het comité gekomen. Het geheel der uitgaven heeft bedragen do som van f 201,178.48, terwyl bjj verschillende wetten een subsidie van f 235,000 voor de tentoonstelling werd toegestaan. Het verslag eindigt met een dankzegging van het oomité aan allen, die zich de belangen der Ncder- landsche afdeeling van de tentooustelliug hebben aangetrokken. Sedert eeuigen tyd heersoht te Biggekerkc, op Walcheren, diphteritudie thans toeneemt eu een ernstig karakter verkrijgt. In het huisgezin van deu onderwijzer der bijzondere school heersoht de ziekte reeds en die schooi is dus gesloten. Uit vrees de besmetting in de hand te werken, is ook de openbare school gesloten. Donderdag heeft de tramway tnssohen Den Hang en Soheveningen langs deu Ouden weg 10,609 personen vervoerd in 207 ritten. De heer A. Vvan de Water te Haarlem meent een geraakkelyk middel gevonden te hebben, om kaas voor bederf te bewaren, en voor zoover wij daarover konden oordeelen, berust die meening op goede gronden. Wij zagen bij hem eenige kazen, die reeda drie jaren hadden gelegen en oogenschynlyk geen de minste verandering hadden ondergaan. Mooht het middel inderdaad proefhoudend worden bevonden, dan zou aan den handel een groote dienst zijn be wezen. lot heden toch bedraagt het verlies van kaas, ten gevolge van het zoogenaamd „gebrek worden, door uitwendige oorzaken, nagenoeg 20 pet. 's jnars. Om kaas geschikt te maken voor uitvoer naar verre landen is nagenoeg 6 maanden pakhuis noodig. Daarbij is het verlies aan gewicht nagenoeg anderhalf pet, 's maands. Het schrapen, voor uitvoer tweemaal, voor gewonen verkoop eenmaal noodig, kost 1 pot. van het gewicht. Door de behandeling van den heer van de Water zon, indien ze werkelijk aan zyn verwachting beant woordt het ontstaan van „gebrek" door uitwendige oorzaken geheel worden voorkomen, de kaas decisive spoediger gereed zijn voor verzending, het verlies in ge wicht veel worden verminderd en de uitgaven voor han denarbeid zeer worden beperkt. Over het geheel zou het artikel veel geschikter worden voor speculatie en uitvoer. (Hand.) In Spanje is de verkoop van tabak een monopolie van het Gouvernement. De bruto verkoop bedraagt ongeveer 38 millioen gnldefl, Leu de helft dier som wordt besteed aan inkoop, vracht en bewerking. Ambtenaren om het smokkelen te beletten vorderen ook nog een uitgaaf van ruim 7 millioen gulden. Tooh levert het Gouvernement slechts de helft van het benoodigdede andere helft wordt door smok kelhandel ingevoerd. De hoofdplaats van dien on- wetligen handel ie Gibraltar, van waar meer dan 4 millioen kilo tabak jaarlijks iu Spanje gebracht wordt. Zaterdag is te Turnhout de dievenwager. van de cellulaire gevangenis, bespannen met twee paarden, en waarin zich 15 gevangenen bevonden, door het schrikken der paarden in het watei geraakt. Men hakte de paneelen van het rijtuig onverwijld aan stukken eu mocht er in slagen 14 personen te redden. De vijftiende werd levenloos uit den wagen gehaald. De sprinkhanen zijn in sommige streken van Bus- land iu zoo groote menigte aanweaig, dat zy zelfs den strijd met geregelde troepen kannen opnemen. Eene afdeeling Russische soldaten ontmoette op haren weg tuar Elisabethpol zulke massa's sprinkhanen dat zij te Dzigamskoj balt moesten maken. Den vol genden dag zette de kolonne den mirscli voort, maar zy had nog nanwelyks een mijl gemarcheerd, toen een dicht leger sprinkhanen haar belette verder voort te gaan. De insekten bedekten de kleeren, de wapens en de gezichten der soldaten. De bevel hebber kommandeerde vuur, en een half nnr lang schoten de soldaten in de lucht, in de hoop de dieren daardoor te zullen verdrijven. Deze lieten zich echter volstrekt niet afschrikken. De soldaten moesten naar Dzigamskoj terngkeeren, omdat het onmogelijk bleek voort te gaan. Onlangs is te Soest, in Westfalcn, een bejaarde dame overleden, die by testamentaire beschikking haar gebeele vermogen onder hare broeders en zusters heeft verdeeld, onder bepaling dat wanneer haar broeder Wilhelm een zestigjarige vrijgezel op zijh ouden dag nog een huwelyk aangaat, hij nieta van de nalatenschap mag hebben en alsdan zijn part onder de overige rechthebbenden moet worden verdeeld. Broeder Wilhelm verkeert nu in geen ge ringe ongelegenheid, daar de rechstgeleerden eenstem mig verklaren, dat hij, wegens die fraaie bepaling, eerst na zyn dood aanspraak op zyne erfportie heeft, daar hem geen kapitaal of rente kan worden uit betaald zoolang hy nog zon kunnen trouwen. Iemand in Canada verkocht onlangs een Amerikaan een middel, dat, naar zijn zeggen, voortreffelijk was ter vernietiging van den aardappelkever en volstrekt geen gevaar opleverde voor audere nuttige dieren. In de gebruiksaanwijzing stond vermeld dat sleehts eenige oogeublikken voor het gebruik, het doosje waarin het middel was besloten, geopend mocht worden. Een der koopers, die zyne nieuwsgierigheid niet langer kon bedwingen en eens wilde weten wat hij eigenlijk had gekocht, vond na opening twee stuk ken bont. «Leg den kever op het eene stuk hout," luidde het bijschrift, „en wrjjf er het andere met kracht over heen VRIJDAG 27 Jaai. Tegenwoordig de heeren vin Bergen IJzendoorn voorzitter, Remy, Prince, Ki»t, Luijteu, Kranenborg, Noothoven van Goor, Oodyk, Snel, Maller, Fortuijn Üroogleever, van Straaten, Samaom, St rarer en van Iteraon. De notnlen der vorige vergadering worden gelezen en ge arresteerd. Ingekomen zijn; eene missive van den Directeur van het Kabinet des Konings, die uit naam van Z. M. dank zegt voor het aan hem gerichte rouw-adretNotificatie. eene missive van de Gezondheids Commissie, die na hare uitbreiding van leden een nieuwen rooster van aftreding mede deelt en tetens kennis geeft dat tot Voorzitter is benoemd, de heer rar. J. H. van Mierop, tot Secretaris, dr. H. IJssel de Schepper. Notif. eene missive van heeren Librijemeesters, daarbij inzendende de rekening over 1878; ter visie. eene missive van den heer Dr. H. IJssel de Schepper, ken- nisgevenae dat hij niet in aanmerking wenscht tc komen als Librye-meesterNotif. een voorstel van B. en W. om vergunning te geven aan het Rijk om een schoitenhnis te plaatsen in den inham van de Turfsingclgracbt bij bet Veerstalter visie. een adres van mej. C. J. van Nes, hulponderwijzeres aau de eerste burgerschool voor meisjes, dit wordt eervol verleend togen 1 September e k. B en W. stellen voor om voor eene brochnre door den heer Stieltjes indertyd uitgegeven over dm waterweg van Rotterdam naar Amsterdam, zeer in het belang dezer gemeente, de kosten door de gemeentekas tot een bedrag van/127.20 te doen dragen, wordt dadelijk in behandeling genomen en algem, goedgekeurd. Aan de orde is: het adres van eenige ingezetenen der ge meente omtrent eene verandering der Doelebrug en voorstel betrekkelijk de brug aan de Banepraaisluis, de heer Kist wil medewerken om aan de behoefte te voldoen en hoopt ook dat het voorgestelde door Rijnland zal worden goedgekeurd, daarna wordt het rapport van B. en W. om afwijzend op het adres te beschikken algemeen goedgekeurd en het daarby gedane voorstel betreffende een rijbrug aan de UiDepraai, alsmede een trottoir aan de IJselkant aldaar, mede algemeen goedgekeurd: een voorstel tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de Tweede Burgerschool voor joogena, wordt al ge met q goedgekeurd alsnu gaat men over tot de voortzetting der behandeling van de outwerp-verordening op het bottwen enz. en wel bij de 2e afdeeling art. 10, hierin wij de heer Ondijk 14, in 5 dagen verauderen, de voorzitter atelt voor het op 8 dagen te stellen dit wordt algemeen goedgekeard. Art. 11 wordt met eenige wijzigingen en art. 12 en 18 zonder verandering goedgekeurd. By art lé wordt de verlangde bijvoeging der gezondheids-commissie opgenomen, de heer Oudyk wil de 2e alinea doen vervallen, dit lokt eenige discussien uit, daarna wordt het voorstel Oudyk in stemming gebracht en afgewezen met 12 tegen 3 stemmen, die der heeren Prince, Saiusom cn Oudyk, daarna wordt het artikel goedgekeurd met 12 tegen 3 stemmen, die der heeren Prince, Oodijk en Satnsom artt. 15 en 16 worden algemeen goedgekeurd, by art. 17 vraagt de heer Prince inlichting, die door den Voorzitter wordt gegeven, daarna wordt het artikel eveneens als art. 1822 goedgekeurd. Art. 23 wil de heer Oodijk geheel doen vervallen, in stemming gebracht wordt het goedgekeurd met 13 tegen 2 stemmen der hh. Oudijk en Noothoven van Goor. Art. 2é wordt goedgekeurdart. 25 wil de beer Oudijk in plaata van 3 op 3* meter gsteld hebben, dit lokt reuige discussien uit, daarna wondt het amendement Oudijk in stemming gebracht en aangenomen, waarna het art. wordt goedgekeurd. Art. 26, de gezoodheids-commiasie wilde 2.50 meter in 2.80 meter veranderd siea, doch de commissie voor de verordeningen vond hier tegen bezwaar, bet gaf aanleiding tot vele discussien, bet ia daarna even als de art. 2730 gewijzigd goedgekeurdonder deze discussien verlaat de heer Fortuijn Droogleever de vergadering en wordt voorts ora het ver gevorderde uur besloten de verdere behandeling te verdagen. Daarna gaat men over tot de behandeling van het verzoek van A. Jonkheid tot aankoop van een atuk grond aan de Crabethstraat, het rapport tan B. en W. strekte om het verzoek toetestaan voor 188.—, dit wordt goedgekeurd. Tot Libryemeester wordt benoemd da heer Mr. D. N Brou wer, tot holponderwyzer aan de Tweede Burgerschool voor jongens de heer G. Jager te Dedemsvsart en tot leden van bet atembnreao voor de verkiezing ven leden voor deu ge meenteraad de hb. Noothoven van Goor en Oodijk. Na machtigiog om aan de genomen bcalniten uitvoering te geven zonder resumptie eindigt de vergadering. *Jf* Getrouwd PIETER JOHANNES ItAHMS, EN WILHELMINA HENDRIKA SCHOUTEN, die ook namens wederzijdsche familiën hun nen hartelijken dank betuigen, voor de talrijke en ondubbelzinnige blijken van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Oudewater, 26 Juni 1879. Na genoegzame deelneming van niet meer dan 60 personen, zal de stoomboot VOL HARDING" eene PLEIZIERREIS doen van GOUDA langs HAARLEM naar IJMUI- DEN, op Zondag den 13 Juli 1879, vertrek 's morgens 6 uur. KAARTEN zijn te bekomen a f 2.00 de persoon, by den heer J. H. ROSBERGEN, Westhaven B. 174. DE DIRECTIE. De Directeur, Berlijn, 27 Juni. De Rijksdag keurde bij derde lezing den aanleg vau den spoorweg Teterchen-Dieden- hofeu goed. Vervolgens nam hij bjj d« verdere beraadslaging over het toltarief de groepen drogerijen, verfwaren, glaswaren, papier, kartonwerk, lood, tiu en zink aan in hoofdzaken volgens de voorstellen der commissie. Voor gewalst lood, tin en zink, die de commissie tolvry wilde laten, besloot de Rijksdag bet in de regeeringsvoordracht opgenomen recht van 3 mark te handhaven. Brussel, 27 Juni. In de Kamer van afgevaar digden zyn heden door den minister vau financiën wetsontwerpen ingediend, strekkende tot het heffen van een recht op deu tabaksbouw, verhoogiug van het invoerrecht op tabak, verhoogiug der rechten op hypotheek eu successie en veihoogiug vau eeulge goeqnsen. GEBOREN25 Juni. Lambert», ouders R B. Zinkhaan en P. van der Borg. Augustiuus Christiann, ouders P. J Rijnaarts en A L. Canevascini. 26. Adrians, ouders L. Begeer en J. A. Bik. Marinas Johannes, ouders M. Binnen dijk en M. J- Rietveld. 27. Johanna Muris, ouders C. van Zutpheo ei TSoomon. 28. Jan, ouders J. Smit en Q M vau der Weydes Willemina, ouders J. D. de Vos eu J de Jong. OVERLEDEN; 26 Juni. G. Tuijuman 60 j. J »au Rijswijk, 75 j. G de Jong, 1 j. 7 m. 27. I. van Leeuwen, 80 j. I* van dea Berg, 2 m. 28 \L Sirre, 3. in. ONDERTROUWD, 27 Juni. J. F. van de Pavoordt, 2é j. en G. J. tan Straaten, 19 j. K. F. J, de Jager, 22 j. en M. van Each, 26 j. Dr. JULIUS. Ondertrouwd J. F. van ms PAVOORDT, IN G. J. van STRAATEN. Gouda27 Juni, 1879. ISfBSSg® KowOjSswi Voor de vele bewjjzen van deelneming ondervonden bjj het overlijden van mijn geliefde echtgenoot, betuig ik namens mijn kinderen en wederzijdsche familie mjjn hartelijken dank, M. van VLIET. Een FATSOENLIJKE P. G. zag zich gaarne tegen I AUGUSTUS als KINDER- of TWEEDE MEID geplaatst. Franco Brieven onder Letters T. T., aan KOOIJKER'S, centraal adverten- tie-bureau te Leiden. Groeneweg, VRAAGT tegen AUGUSTUSeene P. G. wordt GEVRAAGD in een Manu factuurwinkel, waar des Zondags niet wordt verkocht. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 296 bij den Uitgever dezes. Bespeelde, hetzy met kleine of groote gebre ken. Aanbiedingen worden ingewacht met franco brieven onder No. 297 aan het Bureau dezer Courant. en goede provisie gevraagd een FLINK JONG- MENSCH om voor Gouda en omstreken als REIZIGER voor den verkoop van Naai machines by particulieren werkzaam te zijn. Slechts degenen komen in aanmerking, die goede getuigschriften bezitten en borgtocht kunnen stellen. Franco opgaven in te zenden aan het Gene raal Depöt voor het Koninkrijk der Neder landen van The Singer Manufacturing Company New-York, te Amsterdam, 25, Kalverstraat 25.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2