Laatste Berichten. ADVERTENTIËN. Burgerlijke Stand. heer Mntthison ia het Eugelseh vertaald en de opera sal ia het aausUutude seizoen te Loudeu opgevoerd worden. Om mede te werken tot het voorkomen van teleurstellingen nemen wij op verzoek het volgende over uit het Relt. Nieuwsblad: Mijnheer de Redacteur K Ter nlgemeeue waarschuwing en inlichting der bevoegde autoriteit verzoek ik U het onderstaande in Uw geaoht dagblad te willen opnemen, met uit- noodiging aan de overige dagbladen, om dit stuk over te willen ncmen.k UEd. by voorbaat voor de plaatsing myn dank betuigende, heb ik de eer met noktiiig te zijn, UEd. Dw. Dienaar, Holterhoek, E. A. van der BRUGH. 12 Aug. 1879. Rijks-Ontvanger. WAARSCHUWING. Volgens annonce in het Nieuws van den Dag van heden, blijft J. H. Fiers, Chocolaterie Frau^aise, Villa Murignon te Soestdijk, niettegenstaande de reods tegen hem openbaar gemaakte kluchteii, voort gaan het publiek ullerhaude aanbiedingen te doe». De waarde dier aanbiedingen kan uit het onder staande blijken. Den 27en Februari II. zond ik hem voor eene aanbieding van vier stuks pliotographieën, benevens een lot in de leening der stad Milaan, de gevraagde gelden per postwissel; by het gedane aanbod waren de datums der toekomstige trekkingen vnn genoemde verlotingeu aangewezen en de uitbetaling der te vallen prijzen verzekerd. In vyf weken tyds niets ontvangende, zelfs op twee aanvragen geen antwoord, bedreigde ik hem bij een derde rappel met aangifte by de politie, en nu ontving ik ten laatste do photographieën, bene vens een bon, goed voor eeu vijfde certificaat aandeel, origineel lot stad Milaan. Serie 2909 No. 82. De waarde der photographieën daarlatende alsmede het verschil tusschen een aangeboden lot en een gezonden Ys certificaat aandeel, wil ik alleen aantoonen, welke schandelijke zwendelary met dat lot, of liever aandeel lot is geschied. Na de laatstelijk plaats gevonden hebbende trek kingen der stad Milaan, liet ik te Amsterdam onder zoek doen en welk antwoord ontving ik nu? //Het lot van Milaan is reeds in April 1872 uitgeloot vermoedelijk met 10 francs." Wat moet men nu van deze bedriegelijke handel- Wyze zeggen? In Maart 1879 een lot als deugdelijk uit te geven, dat reeds in April 1872 is uitgeloot. Ieder zij dus op zijue hoede en gewaarschuwd. B. Holterhoek, 12 Aug. 1879. Een spreekwoord zegt//Men weet niet hoe een koe een haas vangt." Dezer dagen is echter dat geheim opgelost en wel by den landbouwer C. J. V. te Schiebroek. Een 14-tal koebeesten liepen door elkander, sprongen en dansten alsof zij zooals een ooggetuige zeide de grande chaine uit de //quadrille des lanciers" uit voerden. De oorzaak van die verwarring was dat een haas hen in hun rust was komen storen en na maakten zy gezamenlijk jacht op den hans, tot hij eindelijk onder den poot van een der koebeesten den dood vond. Hiermede was de rust in de koeieufamilie her steld en tevens, voor hen die er by tegenwoordig waren, het raadsel opgelost, dat we hierboven plaatsten. SchiedCl.) Men is zoo gewoon elkander na te spreken en na te schrijven en zoo is het langzamerhand als een bewezen feit aangenomen, dat gevangenen het beter hebben dan soldaten. De heer Mullemeester, adjunct-kom mand an t van het huis van verbetering te Hoorn, geeft in de N. R. Cl. eene sehets van de voeding der gevangenen, waaruit blykt, dat die bewering, in dit opzicht althans, zeer ongegrond is. De gevangene eten met graagte wat van het voedsel der solduten overschiet en huune spijzen zijn in gehalte en hoeveelheid veel geringer. Bovendien worden zij in de lanlsle tien jaren veel strenger behandeld, ofschoon niet vergeten wordt dat zij meuscheu zijn. De heer Mullemeester brengt hiermede in verband de vermindering van het getal recidivisten. Het doet ons genoegen, dat iemand //die het weet" de dwaling wegneemt, die zoo algemeen bestaat. Hij erkent echter dat de huisvesting der militairen minder goed is dan die der gevangenen en dringt op ver betering hiervan aan. (drnh. Ct.) De zeven geredde schipbreukelingen van het ver ongelukte^Belgiiohe stoomschip Louis David zyn van Brest te Antwerpen aangekomen. Zij deelden o. a. het volgende mede: Den 3den dezer was alles wel aan boord, maar tegen den avond viel er een mist, die zoo dik werd, dat hij tegen half tien gansoh ondoordringbaar was en men met de grootste om zichtigheid moest te werk gaan, doch te vergeefs, waut eenigc minuten later, op het oogenhlik dat heel de' bemanning zich aan dek bevond, werd men een geweldigen schok geivaur. Eeu angstkreet ont snapte uit aller borst, want ieder begreep dat het sohip had gestooteu, en weldra bleef er over de uitgestrektheid der ramp geeu twyfel mter; want langs alle kanten drong het water in het vaartuig. De Louis David had op eeue rots van het eiland Ouessant gestooten en werd hierdoor letterlijk in twcëen gesneden. Het oogenhlik was verschrikkelijk; onbeschrijfelijke verwarring heersohte anu boord; ieder trachtte zich te redden. Zes der manschappen klau terden iu de masten, en deze waren wel de geluk kigsten, wout allen werdeu den dag daarua, teil 5 ure 's morgeus, door eene voorbijvarende boot gered. De eerste stuurman, Jaak de Pauw, was met eene plank iu zee gesprongen en slaagde er in, weinige oogenblikken later, eene reddingsboei, die van boord gespoeld was, vast te grijpen. Met dit enkel red middel heeft hij gedurende vijf lange uren in zee liggen dryven, totdat hij eindelijk door zijn nood geschrei de aandacht van een Fransche visschers- sloep heeft kunnen trekken, die hem zoo spoedig mogelijk nan boord nam. Wat de overige 21 man der bemanning betreft, deze oygelukkigen zyn allen verdronken. Eeuigen sprongen in zee en wilden zwemiueud de kust bereiken, maar werden door de kracht der eb teruggedreven. Andere wierpen zich in een boot, maar het brooze vaartuig sloeg onmid dellijk om en de ongelukkige» veruwenen onder de brnischende golven. Waarom de gele koorts vooral te Memphis woedt Omdat aldaar een onbegrijpelijke vuilheid heereoht, en dit koorlsnest precies is gebleven zooals hei was in het vorig# jaar, toen er omtrent 5000 menschen aan de gele koorts zyn omgekomen. Wel werden toen gelden besterad voor het reinigen der stad, maar die sommen staan enkel op het papier. Het kanaal, dat door de stad loopt, ontvangt al het vuil en al den afval uit de 10,000 wouiugeudit is reeds 40 jaren lang het geval, en er is in dat kanaal weinig of geeu stroom. De excrementen der 50,000 iuwonere, de krengen van honden en katten enz., alles komt in dat ééne, algemeene stadsriool. Ditmaal is de ziekte niet aangebracht, maar heeft zij zich zelfstandig daar ontwikkeld. Beter grond kan de gele koorts wel nergens vinden dan te Memphis. Zekere juffrouw Laura Addiscon, directrice van een particnlier weeshuis, lakend onder den naam van //Home for friendless girls* te Depferd, staat thans voor het crimineel gerechtshof van Louden terecht, onder beschuldiging van den dood te hebben ver oorzaakt van niet minder dan vier kinderen, welke aan hare zorgen werden toevertrouwd. Uit de voor den rechter afgelegde verklaringen blykt, dat miss Addiscot, die nog slechts 22 jaar oud is, de kleinen liet verkleumen van koude en bijua liet verhongeren, terwijl de ongelakkige kiudcren bovendien op de wreedste wijze werden verwaarloosd eu mishandeld. Voor ontbyt kregen zij brood met siroop. Van eene portie siroop ter waarde van een stuiver smeerde de directrice voor 8 kinderen eene geheele week. Het middageten bestond in meel, in water gekookt, en zuurkool. De zuurkool, waarvan al de kleinen moesten eten, had dé waarde van 27a cen*- kinderen werden dagelijks uitgestuurd om van deur tot deur te bedelen en haalden niet zelden dagelijks ieder '9 shillings op. Van de meeste kleedingstukken heeft men de geschiedenis beschreven. Doch de geschiedenis van den zakdoek heeft men steeds vergeten. Toch is die wel merkwaardig. Heel oud is dije geschiedenis nog niet. Eerst de suiiif, dagteekeneude van de 16e eeuw, bracht ook den zakdoek in gebruik. De geschiedenis spreekt niet van zakdoeken bij de oude volken, de Hebreen, de Chaldeën, Assyriëre en Perzen, de Grieken en Romeinen hadden geen zak doek in den eigenlijken zin van het woord; zij hadden een zweetdoek (sudarium), waarmee zy bij sterk transpirceren hun aangezicht afdroogden. Het ge bruik van dien doek echter als neusdoek zou iu dien tijd als een bewijs van gebrek aan opvoeding zijn aangemerkt. Den neus te snuiten in gezelschap van andere menschen, zulk een eigenaardig leien te maken als het snuiten zou ongehoord geweest zijn. Cyrus verbood den Perzen te niezen, te spuwen en den neus te 'snuiteneen verbod, dat, vooral wat het eerste aangaat, bijna onmogelijk is niet te over treden. Plautus verhaalt, dat men in Rome vóór het sluiten van een huwelyk, zeer ernstig onderzocht, of de vrouw ook eeu neus had, die tot onaangename geluiden aanleiding gaf; Juvenalis vertelt zelfs van een echtscheiding op dien grond. Tegenwoordig is het geheel andere. Nu behoort de zakdoek tot de onmisbaarste kleedingstukken, ja de weelde, die daarbij hcerscht, is, gelijk bekend is, zeer groot. Eindelijk zij nog opgemerkt, dat de zakdoek dikwijls dienst doet voor telegraaf; dat hij in gezelschappen een groote dienst als waaier bewijst en dat ook op het tooneel de zakdoek een groote rol epeelt. Dezer dagen werd te Rome aan eenige personen, die zich jegens het algemeen welzijn verdienstelijk gemaakt hadden, medailles Uitgereikt. Onder heu, die met een zilveren medaille vereerd worden, vinden wy den geneesheer Mariano Saluzzo van Piediraonte Etnea (Catania) genoemd. Deze docter is dezelfde in wiens armen generaal Nino Bixio den geest gaf. Doctor Saluzzo wydde echter niet alleen zijn goede zorgen aan den ongelukkigen generaalmaar tijdens de le expeditie naar Atjeh muntte hij ook door zijn yver iu de veldambulance vau het Nederlandsche leger uit. De logeergasten in verscheiden hotels van het Parijsche Quartier Moutmartre vonden dezer dAgen 's ochtends voor hun deuren de laarzen niet terug, welke zij den vorigen avond buiten gezet hadden: een of meer onbeschaamde dieren hadden zich daarvan meester gemaakt. In het verkeer met de Nederlandsche koloniën en bezittingen in Oo»t- en West-Indie kan mede gebruik worden gemaakt vaq briefkaarten met betaald ant woord. Het port van een vooraf betaald antwoord is hetzelfde als dat van de briefkaart zelve, namelijk 7 Va oent. Staatsct Te Meenen is een staudje geweest tusschen de bevolking en de aardappelenverkoopers. Een der laat- sten moet gezegd hebben, dat hy 't volk dezen winter gras zou laten eten, wat heftige verontwaardiging wekte. De twist liep zoo hoog, dat er een paar dooden zyn gevallen en de gendarmerie en politie een tyd lang onmachtig waren tegen de woede der duizenden werklieden. De rust is thans hersteld. Aanstaanden Zondag en deu daaropvolgende wor den të Arnhem volkstreineu uit Twente verwacht, die ouder anderen 4000 fabriekarbeiders uit Enschedé zullen aanbrengen. Men meldt uit Woubrugge: By het doorvnren der sleepboot Haarlemmermeerdie eenige met vlas geladen schepen Op sleeptouw had, door de brug over de Woudwateriug, had eeu der schippers het ongeluk van zijn vaartuig te vallen en in de diepte te ver dwijnen; hij werd echter gered dooreen der andere schippers. De stedelijke raad van Plauen maakt de namen be kend van 135 kooplieden, bij wie peper werd gekocht ten einde die aan een scheikuudig en microscopisch onderzoek te onderwerpen. Vau 22 werd de waar vervalscht bevonden". Die vervalschere werden ver volgd en gestraft. Mevs. Grévy en hare dochter vertoeven thans in de badplaats Eaux-Bonnes. Een brief van een buiten lander, schrijft de Parysche correspondent van de Times behelst de volgende bijzonderheden aangaande de ge malin van den President der Republiek en de daaraan vastgeknoopte opmerkingen «Niets eenvoudiger en bescheideuer dan de equipage en de manieren vau mevr. Grévy. Zij doet al wat zy kan em onopgemerkt te bly ven, ondanks de moeite die men gedaan heeft, om haar eeu iewat luidruchtige hulde te brengen. Tot den hotelhouder, die bij hare aankomst haar eene flesch van zyn besten wyn voorzette, zeide zij dat ze gewoon was eenvoudig te leven en dat zy te Eaux-Bonnes geen fijner wijn deukt te drinken dan te .Parys. In waarheid, zij is de eenvoudigheid zelve, en de hooge plaats, die haar iu de maatschappij ten deel is gevallen, schynt haar koel te laten. Ik hoor aandachtig naar hetgeen het volk te haren aan zien zegt, en ik ben verbaasd over het uiteenloopende der raeeningeu. Ecnerzyds wordt mevr. Grévy's een voudigheid tot de wolkeu verheven; men vindt dat zoo iets past voor de republikeinsohe zeden en dat het tevens voegt aan de burgerlijke afkomst van den eersten magistraatspersoon der Republiek en zijue familie. Anderen zijn van oordeel, dat Frankryk in het Hoofd des Staats vertegenwoordigd moet worden met zwier en weelde, dat Frankrijke geest niet strookt met zulk eene eenvoudigheid, en dat zyne groote hoedanigheden van smaak en verfijning gevaar loo- pen, indien het voorbeeld van goede sier en weelde niet gegeven wordt door hen, die zyne eeretc per sonages zyn. Als het volk over die zaak aan het redeueeren gaat, trekt het met warmte party voor en tegen. In myn eigenland, dat den monarchalen staatsvorm heeft, zouden wy gaarne zien dat aan 't Hof een voorbeeld gegeven werd van goede sier; maar in Frankryk is een voorbeeld van eenvoudige levenswijze misschien wenschelijk, want het weelderige leven wordt daar overdreven." Van Rotterdam, Cappelle, Moordrecht en Woerden vertrok Donderdag een extrntrein naar Arnhem met ruim 1100 reizigers. Vau Arnhem en Zeist-Driebor- geu vervoerde een extratrein ongeveer 700 personen naar Deu Haag. De chef der politie te Woronesch in Rusland, heeft eeu curieus besluit uitgevaardigd. Er had zich aldaar een vrijwillige Brandweer gevormd. Niet tevreden dat deze zich onder zijne bevelen had gesteld, zond hij haar eene aanschrijving, inhoudende: dat er ingeval van brand niet mug worden begonnen met blusschen, voor dat hij zelf er bij aanwezig is en daartoe order geeft, en wel omdat wanneer een gebouw eenmaal in brand staat, het er niet op aankomt of men een poos moet wachten alvorens water te geven. De leden der Brand sveer hebben onmiddelyk besloten, de nieuwe Vereeuiging te verlaten, watmeer dat be sluit niet wordt ingetrokken. Men verhaalt, dat toen de onlangs overleden too- neelspcler Charles Fechter te Londen woonde, de prins vau Wales hem dikwijls eeu bezoek bracht en zelfs in mimiek en grimeering les vnn hem ont- viug. Op een goeden dag drong de prins, zijne vorderingen in de kunst willende tooueu, de ver trekken der EugeTsche Koningin binnen, als een Londensch bedelaar. De grap slaagde nog beter dun hij dacht, want de Koningin hem niet her kennende, trok vifrschrikt aan een schelkoord en ge lastte de toegeschoten bedienden onmiddelijk den „indringer" weg te leiden. Het koste nog moeite de koningin er van te overtuigen, dat de //indringer" ecu prius was. A'au het officieel verslag van de verwachtingen van den oogst in Noord-Brabant over 1879 is het volgende ontleend: De stand der gewassen geeft over het algemeen uitzicht op eeu middelm&tigcn oogst; tarwe staat vry goed te velde; rogge over }t algemeen niet dicht btzet en kort van stroo; gerst zal ondanks ziju slechten stand in *t vooijaar nog een vry goed beschot geven; omtrent de haver worüt van de meeste zyden gunstig berioht; boek weit staat goed; de erwten zyn goed gelukt, docl^ de booueu hebben door deu regen veel geleden; de opbreugst vau het koolzaad zal geriug zyn; aardappelen staan nog gunstig, doch bij het reeds verschijnen der bekende ziekte zijn de uitzichten zeer onzeker; de klaver-, wei- eu hooilaudeu hebben door deu langdurige wiuter en het gure voorjaar veel geleden de hoedanigheid van het hooi was over 't .algemeen minder goed en de opbrengst slechts middelmatig. Vele wei- en hooilaudcn staan nog onder water. De boomvruchten beloven zeer weinig, alleen de pere- en noteboomeu zullen eeu tamelijk gewin geven. Hartverscheurend zijn de schetsen, die verschil lende ooggetuigen geven van de tooueelcn, die 't onge lukkige Serajewo sedert 8 dezer opgelevert. Alle berichten komen hierin overeen, dat de brand 's avonds tegeu zes uur aan den rechteroever van de Miljaokn, ten huize van Simo Sokolowitch, door onvoorzichtige behandeling van spiritus door zekeren koopman Schwarz, ontstond. De laugdurige droogte en hitte waren oorzaak dat de brand iu weinig uren tijds eeu ontzaglijke uitbreiding had verkregeutoeu uien den brand meester was en het schoouste ge deelte van Serajewo in smeulende puinhoopen ten gronde lag, kou men den omvang van de ruïne zelfs niet met zekerheid overzien. Men berekende sléchts bij benadering dat 760 genummerde huizen in asch waren gelegd, ongerekend de stallen, berg plaatsen cn andere nauhoorigheden. Meer dau 15,000 personen waren zonder dak eu onder dezen behoorden de aanzienlijkste bewoners vau de Servische, Jood- Bchc en Turksche wijken; de geheele handelsstand bleek te zyn geruïneerd door het gelêdeu verlies van 20 raillioen gulden of, volgens sommige nog meer. Men weet nog niet met zekerheid hoeveel persoucu hij de ramp zyn omgekomen; bij de ontploffing, die de verwoesting deed ontstaan, werd éen man gedood; maar sedert den 8u worden onderscheidene soldaten vermist; negen militairen en eenige burgers zijn, zwaar verwond, in 't hospitaal gebracht. Den 9n woedde de braud zachtkens voort's nachts werd, door een opkomenden storm, met regen gepaard ook de linkeroever van de Miljaoka een oogenhlik bedreigd; doch tegeu den morgen week dc storm en daarmee 't gevaar voor het audere gedeelte "der stad. Men kou toeu met het ruimen der puin hopen een aanvang mnken en ook een gedeelte der bevolking werde daartoe gerequireerd. 'sAvonds stegen de vlammen iutusschen weer op in de wijk Taschli-Hnn cn tot den lln bleef 't vuur daar zyn verwoestingen aanrichten. Ondanks de pogingen om 't water uit een naburige kek in de stad te leiden, werd de iu dit kwartier voor handen zeer groote voorraad koffie, suiker, tabak, ▼et, enz. door de vlammen vernield. Men schat het daardoor opnieuw geleden verlies op twee millioen gulden. Dr. Herbisch verloor al zijn wetenschappe lijke instrument; de dircoteur van den schouwburg, Pelesoh, werd geheel geruïneerd. Tal vnn ambte naren, in deze wijk woonachtig tverden van have eu dak beroofd en brachten *er ternauwernood het leven af. De meest gegoede burgers hebben te Travuik een onderkomen gezocht voor 't overige is men druk bezig met de bevolking lijdelijk te herbergen. Behalve de fl. 10,000 van den Keizer is bij het hulpcomité, bestaande uit zes militaire gedele geerden eu regeeringscomraissarissen, den klooster voogd Kosanovic, deu opperrabbijn Salora, verschil lende leden van den stedelyken raad en den ge meente-secretaris nog een gift van fl. 1000 van deu Hertog van Wurtenberg iugekomeu. Deu eereten dag deelde het comité 400 kilogram meel, 1000 partiëu brood en fl. 100 uit. De houding der bevolking is goed, er hebben wel eenig'e diefstallen plaats gehad en een oogëu- blik heerkchte er wel bezorgdheid voor de rust, zoodat het 41e regiment was geconsigneerd, maar de orde is zonder militaire tusschenkomst gehandhaafd. Rcsa Bonheur, die iu vyftien jaar niets op eenige tentoonstelling zond, heeft thaus te Antwerpen twee doeken geëxposeerdeen daarvan stelt een hert voor, Toen de Pruisen in 1870 te Fontainebleau kwamen werd prius Frederik Karei de villa van Rosa Bou- hcur aangewezen; de prins liet de beroemde schil deres weten, dat hij haar atelier wenschte te zien; hij kwam, maar Rosa Bonheur was niet daar om hem te ontvangen - hij vond er alleen een ouden bediende en een hert, dat tot model diende voor eeu schilderij. Het was een tam liert, maar toen de prins het wilde etreelen, begon het te schoppen en wierp het den prins eu zyn gevolg met aarde. Een der adjudanten wilde het beest doodschieten, maar de prins hield hem tegen en vertrok, een geschre ven bevel achterlatende, dat de woning van Rosa Bonheur zou worden gespaard. Het oude wordt weer nieuwIn Zürich is eene inrichting geopend van zeldzame» aardhet is een in alle opzichten tronwe navolging van een middel- eeuwscheu bierkelder. De muren zyu beschilderd, en met verschillende oude inscriptiën versierd; aan het einde der zaal ziet men groote, iu verschillende kleuren geverfde biertonnen; op tafel liggen broodeu, pijpen en tabak ter beschikking van de bezoekers. De lucifers zijn vervangen door tondel en vuurslag en de dagbladen door oude kroniekenin plaats van glazen en flesschen vindt men er kruikeu en kroezen, terwyl men er bediend wordt door meisjes in mid- deleeuwsohe kleederdracht. Stoelen en tafels zijn in overeenstemming met het geheel. Op een ten toonstelling van antiquiteiten boo zulk eene inrich ting zeker een goed figuur maken, en als curiositeit zal zy zeker in het begin wel bezoekers lokken wy betwyfeleu echter of zy lang iu deu smaak zal val len van het bierdrinkende publiek uit de 19e eeuw. De New York Times levejt eene beschrijving van het miu8t bekende gedeelte van Noord»Araerikri/-,te weten Nieuw Mexiko, waar men nog Iudiauen aantreft van den oudèn stam der Azteken. Deze Indianen, wier aantal op 7000 wordt begroot, be wonen 14 dorpen. Zy ziju vreedzaam eu gastvrij, vooral in de districten Albuquerque en Bernadillo, waar overigens de rykste afstammelingen der oude Spannsche familiën wonen. Een der merkwaardigste dier dorpen is Taos, waar bijua alfe inwoners gehuisvest ziju iu twee groote steenen gebouwen, vau vijf verdiepingen hoog, en die den vorm eener piramide hebben, zoodat iedere hoogere verdieping kleiner in oppervlakte is dan die daaronder ligt. Die gebouwen bevatten een overgroot aantal vcr- trekkeu. Men klimt langs ladders van de eene verdie ping naar dc andere en de toegang i9 door een opening midden in de zoldering. Deze huizen hebben geen ven sters. Het licht komt door ronde gaten, als of ze voor kachelpijpen moesten dicoen, in de vertrekken door de buitenmuren. Vnn binnen is alles wit geschilderd, en ieder gebouw kan vier honderd bewoners bevatten. De Indianen van Nieuw Mexico outvangen de vreemdelingen zeer goed, maar het wordt geen reiziger vergund in het centrum der woongebouwen te komen, alwaar de groote estusa, of het heilige vuur van Montezuma voortdurend onderhouden wordt, eu de plechtigheden volgens den ouden ritus der godsdienst van de Azteken worden verricht. Ieder dorp wordt geregeerd" dooi officieren, die voor een jaar gekozeu worden. Het klimaat cn het landschap zyu onvergelijkelijk schoon. Santa Fé, de hoofdplaats, is gelegen J 000 voet boven de zee, bijna op gelijke hoogte 'als Mexico. De Indianen van Nieuw-Mexico zijn Amerikaan- sohe burgers, maar daar zij van het betalen van lasten vrijgesteld willen blijven, willen zy geen deel aan stemmingen nemen en ook geen ambten bekieedeu. Men vindt op hun grondgebied een groot aantal bouwvallen v*n aloude monumenten der Azteken, uit den tijd toen Ferdinand Cortes zich van Mexico meester mankte. Vooral worden deze gt denkteekenen aangetroffen op het bergvlak Colorado en iu het Noord westen van Arizona. Steeuhoopen vnn een roodachtige kleur zijn be dekt met ruw ingegrifte teekeningen, allerlei soorten van dieren voorstellende, alsbisons, slangen en ratten ook komt veel voor de afbeelding van ge spannen bogen. Er bestaan echter in het land geen verhalen of legenden meer die den oorsprong en de beteekenia dezer beelden aanduiden. Een geacht ingezeten te Oosterend op Texel had een zoon, die vóór ruim drie jareu als korporaal by het Indische leger naar de Oost vertrok. Dewijl sedert het begin des vorigen jaars geen bericht van dien zoon ontvangen was, maakten de oudere zioh bezorgd eu lieten in Mei dezes jaars door partiouliere tusschenkomst een onderzoek instelleu bij de militaire autoriteit te Batavia. Van daar nu werd dezer dagen het bericht ontvangen, dat genoemde korporaal den 8 October 1878 op zekere plaats iu Atjeh was overleden. Dus reeds ruim tien maanden geleden! Waarlijk, men schijnt aan onze ministeriën in vele opzichten onverbeterlijk te zijnl Er heeft zich in Engeland een associatie gevormd die zich,noemt de anti-Imperialist League. Het doel van deze vereeuiging is voornamelijk dit: door vlug schriften en voordrachten vau bekwame schrijvers en sprekers de aandacht van het publiek te vestigen op den toenemenden roof (genoemd annexatie), door de grootere op de kleinere staten gepleegd. Nevendoel van den boud is, er op te wijzen hoe dynastisohe alliantie en verwikkelingen een nadeeligeu invloed kunnen uitoefenen op het lot der volken. Bij het comité van deze vereeuigiug merkt men deu naam op vau een onzer landgenooten, den heer Alex. V. W. Bikkers, LL. D. Reeds heeft dr. Bikkers een voordracht gehouden in den Tower Hamlet Radical Club, over de Transvaal, naar aanleiding van bet werk van den heer Tromp; eu onze landgenoot zal Zondag a. s. iu dezelfde club over //Hollands ver leden en toekomst" spreken. de befaamde Luneburgerbeide boort men naar petroleum. Men heeft smeerolie gevonden op ee»e diepte van 180 voet eu hoopt nu, dieper borende, petroleum te zullen vinden. De korrespondent van een Duitsch blad verheugde zich daarover. Hij ziet reeds iu zijne verbeelding de Amerikaansche olledistricton door de Luneburgerheide geslagen, eu schrijft: //Het zou zeer verblijdend zijn, indien wij ten minste een deel van de petroleum, waarvoor wy thaus ous "goed Duitsch geld betalen, binnens lands produceerden." Alweer een, die zich verbeeldt dat het buitenland zich vetmest met goed Duitsch geld en dat de verbruiker uit vaderlaudsliefde aan Duitsche produkten //billig aber scklecht" de voorkeur zal geveu boven buiteulandsohe. Iulusscheu wie weet welke verrassingen ou9- de Drentscheheide nog voorbehoudt! NGr. Ct.) London, 15 Augustus. Het parlement is heden geprorogeerd met eene rede van de Koningin. Daarin wordt gezegd, dat de betrekkingen met het buitenland hartelijk zijn. De invloed der Koningin wordi aan gewend ter handhaving der verplichtingen, voort vloeiende uit de tractateu en tot bevestiging van den nlgemeenen vrede. De bepalingen van het tfactant van Berlijn worden trouw uitgevoerd. Met de afbakening der nieuwe grenzen is men byna geheel gereed. Hoewel de rampen des oorlogs Turkije belet hebben de gewenschte hervormingen in te voeren, zoo heett toeh de Engeische regeering de Forte gewezen op haar belang, om hare verbintenissen te dier zake na te komen In de sluitingsrede wordt voorts verklaard, dat Frankrijk en Engeland het eens zijn aangaande het nieuw gevestigd bestuur in Egypte. Niet eenige toe speling op Griekenland vindt men in de rede. GEBOREN; 13 Aug. Arend Cornells, ouders I). de Jong cu E. Kunst. Franciscus Jacobns, ouders F Hoosbeek eu S F. van Gelderen. - 14. Pieter Beruadus Gijsbert, ouders G. Dortland en J. van der I/tau. Jacob I'ieter, ouders M. P. Oosterbcek en L. Orerhecn. Gysbcrt cn Leentjc, ouders G. Kooy cn C. van Winkel 15. Pieter, ouders J. van Eyk eu E Verwaal. Pieter, ouders It. C. de Bruin on D. J. Fennet. Pieter Cornclis, ouders J. van Tclliugen en C. M den Hoet. Cornelis, ouders P. L>o» cn J. de Ruiter. 16. Geert, ouders G. Besjes en J. M. Arcndt. OVERLEDEN; 14 Aug. J. E. C. vatt Asch, 14 d. ONDERTROUWD i 15 Aug L. Ouwen cel, 24 j. en M. Vergeer, 23 j. P. van Kijk 23 j. en N. Barnetel d, 26 j. J. J. van der Meer, 26 j. cn M. A. S. Gondii te Parys, 21 j. G. Hocbeek, 30 j. eu A. van Dijk, 36 j. J. J. Rietveld, 24 j. en J. Mulder te Oodsfeoorn, 24 j. Bevallen van een Zoon, A. O. DB BOCK-Kok. 'e Ilage, 13 Aug. 1879.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2