Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. IN. f iJ IP1NG I jii 1 N° 2358. 1879. BUITENLAND. '1 M ‘r- BEGROOTING Woensdag 8 October. Buitenlandse!! Overzicht. 'HEE, f Zonen, M 148. Jli ’I E N bij ierl879, •r 1879, I "J V UITGAVEN. IMJ 1 53106— 28473— 1390— 22756 83 147. 3995— 30— 64956.88* 149. 40— 150. >fd-Dépot 34940.81* 100— 14477.80 200— 151. 10— 152. EMOKIB VAN TOO— 153. 1400— 154. Memorie. 155. Memorie. 156. van 900— 157. 2600— li"J 3000— N te Gouda. 50— 160. 12— 100— 600— kmao. Hoofdst. XI. Onvoorziene uit gaven. van Gouda aan i Kofftj- 226, groot 43242— 3350.26* van it WEBK- rt 40 jaren met succes n 89,bene- 1ÜIN daar in, kad. n“. >otte van 7 erde order» r lz. uda. 200— 8 met ERF roenenweg, 1171 en n, niet hei iweg. G0UDSCHE COURANT. I. Huishoudelijk bestuur II. Kosten voor werken én in- Transporteere 30663. 'i •J De Fransche minister Ferry is van zijn reis met art. 7 door Frankrijk te Parijs teruggekeerd. Uit Engeland geen bijzonder Afghaansch nieuws. Na de heeren Childers, Grant Duff en Baxter heeft ook sir William Harcourt het woord Jgevoerd namens de Engelsche oppositie. Hij zette voorop, dat het staatkundig partijleven de beweegkracht is van iedere parlementaire regeering. ’t Is jammer dat ook par lementaire individualisten uit andere landen hem niet eens konden hooren. Over de binnenlandsche politiek dezer regeering, die het Engelsche staatsblad {Statute- book) had opgevuld met een wetgeving, die eigenlijk geene wetgeving is, gleed hij losjes heen om des te meer aandacht te wyden aan den op het gebied der buitenlandsche politiek verrichten arbeid. Hij was niet zacht in zijn oordeel. De buitenlandsche politiek van Engeland onder het ministerie Beaconsfield was niet anders dan eene groote fout, die mislukking van alle plannen had met zich gesleept. Zij heeft Engeland met iedere vreemde regeering in onaangenaamheden gebracht, Engelands aanzien eer doen afnemen dan vergroot en zware lasten in geldelijke offers op het land geladen, die nu maar koeltjes weg aan de nako melingen worden overgelaten. De poging om Turkije op te lappen is totaal mislukt. De Porte heeft nog niet eens de hand geslagen aan de beloofde hei*- N VAN :den afgele- jes van vijf n Ned. om Prijs, voor- ens de Wet an f 26, esschen, Tzonden Transport f richtingen tot openbare dienst bestemd III. Kosten voor eigendommen, welke de Gemeente naar het burgerlijk recht bezit, met de deswege verschuldigde lasten - IVKosten van invordering der plaatselijke belastingen of middelen V. Kosten der openbare veilig heid en van de brandweer VI. Kosten der plaatselgke ge- zondheidspolitie Vil. Kosten voor het onderwijs en ter bevordering van kun sten en wetenschappen VIII/ Kosten voor het armwezen, mitsgaders subsidiën en bij dragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen IX. Renten en aflossing» van geldleeningen, mitsgaders alle verdere opeischbare schulden der Gemeente X. Andere uitgaven niet onder de vorige hoofdstukken be grepen XI. Onvoorziene uitgaven Totaal der Uitgaven f 292351.59* UITTREKSEL UIT DE -TOELICHT (Indien het tegendeel niet is vermeld, zijn de posten tot hetzelfde bedrag als in het vorige jaar uitgetrokken.) Idem het houden van en verhuringen - 162. Kosten op het aanbesteden van werken en materialen 163. Tijdelijk te beleggen gelden - 25000. Totaal van het Xe Hoofdst. 34242. UITGAVEN. 157. Verhoogd met ƒ200.In 1878 werd eene som van 2671.53 uitgekeerd. 158. Verhoogd met 300.Het ophalen van haard- en kolenasch jgischiedt van gemeentewege, waarvoor nevenstaand wftrag noodig wordt geacht. Onder No. 29 is de opbrengst van den verkoop haard- en kolenasch in ontvangst gebracht. 164. Verhoogd mei 243.38. Het voorgedragen cijfer strekt tevens tot aanvulling van sommige posten op de begrooting van uitgaven, zooals die bij dit artikel zijn aangewezen. der INKOMSTEN en UITGAVEN van de GEMEENTE GOUDA, voor den dienst van 1880. Bevolking 17465 zielen, --ooswrao - (Slot.) Kosten van justeerloon in zake den ijk en herijk der maten en gewichten, mitsgaders voor onderhoud van het lokaal des wegens Kosten voor openbare verma kelijkheden en feesten en voor het uitsteken van vlaggen. Kosten voor brandverzekering der gebouwen Kosten vallende op het voeren van gedingen Kosten van rechtskundig on derzoek betrekkelijk het in stellen van gedingen Kosten van gemeenschappe lijke zaken, belangen en inrich tingen of werken, bedoeld bij art. 122 der wet van den 29sten Juni 1851 (Staatsblad No. 85)- Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingen. Wetten van den 29sten Juni 1851 (Staatsblad No. 32); van den 18den Sept. 1852, (Staats blad No. 177) en van den 20sten Dec. 1865, (Staatsblad No. 139) - 158. Kosten van het ophalen der asch en vuilnis 159. Uitkeering aan de Hervormde kerk te Moordrecht voor afstand van het grasgewas van een ge deelte van den Hoogen Schie- landschen Zeedijk Idem aan de gemeente Wad- dinxveen, voor Idem 161. Kosten op verkoopingen stukken begrepen. Kosten der kamer van koop handel en fabrieken Premie aan vrijwilligers voor de nationale militie Kosten vallende op het houden der lotingen voor de nationale militie en schutterij Bg voorschot te verstrekken kosten Reiskosten aan militieplich- tigen 100. b. Wegens betalingen van allerlei aard 164. Onvoorziene uitgaven - 3350.265 Verzameling der Uitgaven. j 30663— VOU0S. Hoofdst. X. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofd- 30663.vormingen en zal dat ook niet doen. De bezetting van Cyprus zal eindelooze kosten veroorzaken. De Afghaanache oorlog ia veroorzaakt door den dwazen bluf tegenover de Kussen om Indische troepen naar Malta te vervoeren, en zal eindigen met de geheele bezetting en annexatie van Afghanistan. «Wilt gij dus rust en voorspoed, maakt dan eeu eind aan de tegenwoordige regeering.* Met gespannen aandacht volgden de bewoners van Southport, waar deze redevoering werd gehouden, den welsprekenden redenaar, met meer aandacht voor zeker dan zijn advies zal gelezen worden. Het bevat toch niets wat niet reeds in het parlement is gezegd of wat de heer Gladstone niet reeds neerachreef in lange artikelen of korte brieven. Het is de oude, gedurende lange jaren in praetyk gebrachte politiek van non-interventie, en de Engelsche liberalen ver dienen den roem, dat zij niet onder «toelen of banken steken wat de natie van hen zal te wachten hebben, als zij bij de verkiezingen de meerderheid zullen behalen. Deze positie maakt hen echter niet sterker," wijl er ook menig liberaal in Engeland is, die het noodig acht, dat zijn land niet buiten alles bljjve wat in Europa’s hoofdsteden afgesproken wordt, en dat het in de gelegenheid bljjve, lij het dan ook met eenige opoffering, zich een deel te bedingen als er weer eene buit op een der kleinere staten behaald Worden zal. Door zulk een uiterste te stellen ah vetkiezing-cry, vervreemden de hoofden der liberale party vele kiezers vau zich, terwijl bet ook juist schijnt als men hen verwijt, dat xij bij hunne politieke redevoeringen zich steeds in het verleden blijven bewegen, zonder hunne meening te zeggen over de inoeieljjkheden van het oogenbjik. ^Zij dor- schen zegt de Poll Mali Gajette, oud koren, slechte vooruitzichten rond hen aan Tel rypen is, en dat doet geen goed aan hunne pretensie van de mannen vau het oogenblik te zjjn.* De vergelijking hinkt wat, maar de bedoeling is duidelyk genoeg. De vraag, of Oost-Rumelië al dan niet door Turk- sche troepen zal worden bezet, kan voor dit jaar wel als afgedaan worden beschouwd. Volgens een brief althans aan de Pal. Corr. heerscht er thans in den Balkan reeds scherpe koude en verwacht men er bin nenkort sneeuw. De tijd tot bezetting van de passen en in verband daarmede van sommige punten van Oost-Rumelië is dus voorbij- De Sultan heeft kennis kunnen nemen van de be grooting, door de daartoe benoemde commissie ein delijk afgewerkt. Zeer bemoedigend zal zijne studie niet zijn geweest. Er is eeu jaarlijksch tekort van 153 millioeu piaster en men ziet geen kans dat te dekken, dan door alle uitgave» raet 10 pCt. te verlagen. De Sultan heeft zijne goedkeuring verleend, gelijk wel niet anders kon. Maar het zal eene kunst wezen zich binnen de aldus geraamde perken te houden. Te meer, omdat het roet de hervorming der financiën nog maar niet wil vlotten, daar de Europeanen, die men de betrekking van controleurs aanbiedt, weinig geneigdheid betoonen, om onder de tegenwoordige omstandigheden deze taak te aanvaarden. De aanstaande regeling van het Grieksche vraag stuk is, volgens een telegram uit KonstantinopelF minder zeker dan men beweert. De Grieksche af gevaardigden zullen verklaren, dat zij art. 13 van het tractaat van Berlijn beschouwen als de grond slag en het punt van uitgang van de onderhande- lingen en al de vertegenwoordigers der groote mogendheden, op één na, hebben nu beloofd deze verklaring te ondersteunen. De Turken echter zullen wel deze aannemen, maar wenschen er bij te voegen, dat de mogelijkheid om dezen grondslag te wijzigen moet worden aangenomen, daar anders de discus- siën tot niets zouden leiden. Op deze wijze is men inderdaad niet verder, vooral indien waar is, wat er wordt bijgevoegd. Bij het jongste onderhoud te Dieppe zou lord Salisbury wel hebben gezegd, dat Engeland niet zich zou verzetten tegen eene óf andeie oplossing, welke Frankrijk mocht voorstellen, maar de Fransche regeering had weinig hoop, dat Engeland door diplomatieke bemiddeling bij een van de beide belanghebbenden, zoodanige oplossing zou: ondersteunen.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 1