PARIJS BINNENLAND- apvertenteEn Kantongerecht te Gouda. 4- Vorgadering van den Gemeenteraa-a. Burgerlijke S t a u d. A staan door de veranderiligeu, die de wetgeving in bet buitenland op staathuishoudkundig en tolgebied heeft oudergaan De onderhandelingen, welke in den hmteten tijd zijn aangeknoopt, openen het ver blijdend uitzicht op eene guustige regtling vau het verkeer en de handelsbetrekkingen met het Duit- sche rijk. De troonrede kondigt verder nog verscheidene wetontwerpen aan. Zij verklaart, dat de betrekkingen met alle mogend heden steeds van bevredigendeu aard zijn. Het Berlijnsche verdrag,is in zijne hoofdbepalingen ten uitvoer gelegd. Het binnenrukken van Novi- Bazar is op grond van dit verdrug en in vriend schappelijk overleg met de Porie geschied. Het zal de taak der Begeering zijn, om hare volle aandacht te wijden aan ale nadere regeling der staathuishoudkundig betrekkingen met het Oosten. Haymerle is eindelijk tot miuister benoemd. Ook de Hongaarsche Kamers zijn geopendde minister-president bevestigde het bericht van de ge- heele mislukking van den oogst op sommige plaatsen. Men weet dat de opbrengst van deu oogst in Hon garije iu nauw verband stuat met de opbrengst van de belastingen. Als in een oogwenk was na het verschijnen van het amnestie-artikel in de Republique Franqaise de gansche Parijsche pers met het onderwerp bezig. Zoolaug alleen de Rappel" en een aantal minder ach tenswaardige bladen van radicale richting zich de zaak der in Nituw-Caledouic achtergeblevenen aan trokken, bemoeide de gematigd republikeiu9che pers er zich niet mede. Men wist toch, dat de uiterste linkerzijde de volledige amnestie zou blijven eischeu, doch tevens wist men, dat zoolaug die partij alleen stond, er geen gevaar bestoud voor eeu parlementair conflict. Dat is thans anders geworden. Het is zoo goed als zeker, dat de vraag iu November in de kamers zal worden opgeworpen, en dat zij verdedi gers zal vinden iu de rijen der gauche répöblicaine, de groep van Garnbetta en zijne vrienden. Deze zullen clan ia lijnrechten strijd komen met het ministcrié1, zooals blijkt uit eeu bericht iu de Temps en de Débals, dat de ministerraad zich met de vraag der amnestie heeft beziggehouden en besloten heeft, dat hij zich geene enkele wijziging in de door de kamers aaugenomeu wet zou laten welgevallen. Dat bericht kan niemand verwonderen, die zich herinnert wat de heer le Royer bij de verdediging der amnestie wet iu de kamer heeft gezegd. De minister verklaarde ^categorisch, dat het toen voorgestelde alles was, waartoe deze regeeriug kon medewerken, en dat men na de aanneming der wet de zaak der amnestie moest beschouwen als afgedaan. De wet strekte, zoouls men zich herinnert, zich uit over alle gedeporteerden, die binnen den tijd van drie maanden van den pre sident der republiek gratie zoudeu erlangen. Deze gratie zou ai de gevolgen eener amnestie hebben. Het blijft dus altijd nog in de macht van den presi dent om ook aan anderen gratie te verleenen, maar voor deze zullen dan de gevolgen vim het vonnis slechts in zooverre worden opgeheven, dat huu 'do rest van de straf wordt kwijtgescholden. De uitvoering der wet werd geheel aan de regeering overgelaten, die dus het kaf van let koren moe3t scheiden. Men moet vertrouwen, dat zij dit nauw gezet heeft gedaan, al blijft eene enkele omissie mogelijk. De beginselen die haar daarbij moesten leiden zoeke men in het wezen der politieke amnestie zelve. Deze is een zoenmiddel na groote politieke beroeringen, een vormelijk einde van eeu burger- eu broederstrijd zij is de hand, door den sterkere gereikt aan den overwonnen zwakkere; de erkenning, dat van beide zijden is gedwaald, en bovenal drukt zij het denk beeld uit, dat na het Bluiten van den politieken vrede, er geene plaats meer zijn kan voor de toepassing van het gemeene recht dp de vroegere strijders. Zij gaat dus in dit geval uit van de stelling, dat de socialistische republiek, van welke de commune de uiting was, zich verzoend heeft met de Pransche republiek, zooals die thans bestaat. De verdedigers dus vau die commune moesten begrepen worden in de amnestie. Dat is het wellicht ivat beschadigde koren, dat thaii9 op ettelijke schepen wordt binnen gehaald. Eene schifting scheen' echter de regeering in het voorjaar noodig, wijl iu den betreurensvaardigen strijd, der commune een aantal misdrijven zijn begaan, die men piet wel gerechtvaardigd kan achteu door den strijd voor eene politieke of sociale idee. De moedwillige brandstichters iu het stadhuis cn in de Tuilerieën, de koelbloedige moordenaars van weerlooze priesters en gijzelaars ziju gewone misdadigers, die reeds door de commune zelve zoudeu moeten gestraft zijn, als zij deu tijd en den lust had gehad om wetten te maken. De republiek heeft hierki hare taak overgenomen en £eue0 gerechte strafop' deze lieden toegepast. Dat is het kpf, dat rechtens 'en wijselijk door de regeering is afgezonderd van het bruikbare graan. Zooals reeds gemeld werd, heeft dé Engelsche mini sierraad niet besloten tot het" byeenroepcu èener na jaarszitting van het parlement, een denkbeeld door de oppositie in redevoeringeu eu dagbladartikelen aange geven. Volgens het Èjigelsch staatsrecht moet de regeering binnen drie maanden aan het parlement kenuis geven, als iu Iodic eene expeditie buiten de grenzen der kolonie gaat; men heeft dus nog tijd en hoopt wellicht met het feit van den oorlog den gunstigeu afloop te melden. In de Bumeensche kamer is het rapport voorge lezen over het Begeeringsontwverp betreffende de Jodenqunestie. De afgevaardigde Mazesoo nam de eerste zitting in met een rede,'waarin hij betoogde, dat de Joden onmogelijk met gewone menscben op ces lijn gesteld konden worden wegens hun gods dienstige iii9telliugen. De aanneming van het Re- geeriiigsontwerp zal door die rede niet verhinderd worden. GOUDA, 11 October 1879. Ds. Kohier, predikant te Baveuswaai heeft voor het beroep naar Zevenhuizen bedankt. De Minister van Oorlog, in overweging nemende dat de toestand van 's ltijks financiën het noodzake lijk maakt de uitgaven voor het leger tot het strikt noodzakelijke te beperken, heeft bepaald, dat dezeu winter bij de verschillende regimenten infanterie slechts zooveel manschappen onder de wapenen zullen gehouden worden, als voor deu inwendigen en gar nizoensdienst noodzakelijk is. Bij de grenadiers zullen ongeveer 700, bij de overige regimenten infanterie ongeveer 600 man onder de wapenen blijven. De overige miliciens worden van 1 November tot 1 Maart met verlof gezonden. Het roodvonk heerscht,te Leiden epidemisch en eischt voortdurend vele offers. Bij de tweede kamer is een wetsoutwerp ingediend, naar aanleiding, van den achterstand, die steeds bij het werk der rekenkamer in Ned.-Indië gevonden wordt, niettegenstaande sedert 1867 voor de werk zaamheden der kamer en buitengewoon personeel bijna 4l/2 millioen is beschikbaar gesteld. De vraag is vaak gedaau, of de schuld ligt aan de onafzetbare leden der kamer. Die kamer zelf beweerde in 1871, dut men zich veeleer behoort te verbazen over het werk, dat met de bestaande middeleu verricht wordt. Daar de regeering dit thans niet kan uitmaken, acht zij het noodig uit eigen oogen te kunnen zien, en wel door een regeeriugseommissaris. Zij stelt dus een ontwerp, voor, waarvan artikel 1 aldus luidt: Telkens en zoolang dit ons noodig voorkomt, zal de gouverneui^generi'iai. aan een door ons aan te wijzen persoon kunnen opdragen om, met inachtne ming ïler he'm van«* onzentwege te geven instructie, als regeerings-commissuris bij de algemeene reken kamer in Ned.-Indië op te treden. De regeerings- coiumissaris heeft toegang tot de vergaderingen, de bureaux en liet archief der rekenkamer eu kau inzage nemen van «il'o iu bewerjking zijnde stukken. De voorzitter en'* dc leden der rekenkamer, zoowel als* hare, ambtenaren, zijn verplicht djiii regeerings- commissuris alle dopr hem verlangde inlichtingen te geven. Een vleeschhouwer te Arnhem, de, lieer A. S. Salo mons heeft bij circulaire aan zijne begunstigers ken nis gegeven, dat hij zijne vlecschprijzeu met 20 cent per kilo heeft verminderd. //Bij deu tegenwoordigen stand cler verprijzenschrijft hij is 10 oent geen afslag, veel minder 6 ceut, maar wel'20 cent per kilo." Te Arnhem is Woensdag eene vergadering gehouden van op de Arnheinsche tentoonstelling met diploma's ln en 2n graad bekroonden. Ongeveer dertig per sonen waren aanwezig. Niettegenstaande het tentoon- stellingsbestuur reeds afwijzend beschikt had op het verzoek, door enkele bekroonde inzenders gedaan, om verandering te brengen in den aard der bckroo- niugen, meenden de aanwezigen zich hierdoor niet te moeten laten afschrikken en wgmaals pogingen aan te wenden. Na een vrij langdurige discussie^ werd besloten bij het tenloonstelIing3bestuur er op aan te dringen, de diploma's ln au 2n graad alsnog te veranderen in gouden en zilveren medailles en, zoo hiertegen bezwaar bestaat, aan de bekroonden de vrijheid te geven deze op eigen kosten te laten maken, of wel hun bronzeu medailles te laten vergulden of "verzilveren. Een voorstel om de diploma's te weigeren, indien het bestuur aan een eu ander zijne tofe- sieiüming onthield, werd met groote meerderheid verworpen. In den nacht van 30 Sept. op 1 Oct. varscbafte een beruchte inbreker zich toegang tot een kantoor bij den Schreijerstoren te Amsterdam. Hij vond echter niets dan eenige flesschen drank, deze ledigde hij toen, doch maaktd ten gevolge daarvan zulk een leven, dat de politie daardoor werd aangelokt en deu kerel inrekende. Tegen J. Hollander, wonende te Middelburg, zich uitgevende voor pedicure, is, toen hij zich Zon dag op de Halstersche kermis bevond, met genees middelen voor alle mond- en tal van ander ge breken, door den brigadekommandant der maréchaussee vau Bergen-op-Zoom proces-verbaal opgemaakt, wegens het verkoopeu tan zoogenaamde zamengestelde ge neesmiddelen en het niet voorzien ziju van een patent als koopman. Te Assen vervoegde zich Woensdag eene onbe kende vrouw, vergezeld van een manspersoon, in een winkel, kocht ecu kleinigheid en gaf aan de winke lierster een rijksdaalder iu betaling. Terwijl de winkelierster geld teruggaf, nam de vreemdelinge de kans waar,- om 20 uit de toonbanklade te ontvreemden en ,aau dien man ter hand te stellen, die zich daarmede uit de voeten maakte. Eerst na haar vertrek werd de diefstal ontdekt. De vrouw is echter opgespoord eu in heohtcnis genomen. Het Hoofdbestuur van de Yereeniging voor Lijk verbranding heeft zich opnieuw tot den Koniug gewend met het volgende adres: „dat vele ingezetenen van Nederland het verbranden een voegzamer en veiliger wijze van lijkbei*' «deling achten dan het begraven; dat zelfs vele honderden als ledeu van deze Yereeniging een jaarlijksche gei- delijke bijdrage betalen tot bereiking vau baardoel: dat de wet, door te bevelen, dat elk lijk begraven worde, die voorstanders van lijkverbranding belet naar hun zieuswijs te handelen; dat de billijkheid vordert, dat aan de voorstanders van het verbranden evenzeer vrijsta naar hun zienswijs te handelen, als aan de voorstanders van het begraven; dat derhalve te dezen aanzien dc wet in strijd is met de billijk heid reden waarom het Hoofdbestuur vooruoemd Uwe Majesteit eerbiedig verzoekt, wijziging Van het voormelde wettelijk voorschrift in overweging te willen nemen. Het adres is Onderteekend door de heerenj Egeling, voorzitter, en Rutgers, secretaris. Lnidens de laatste ambtelijke berichten heerscht de runderpest in Rusland in 101 plaatsen van de gou vernementen Bessarabië, Volhynië, Jekaterinolaw en Podolië. Behalve in 10 plaatsen van Bessarabië eu 2 in Yolhynië (waar de ziekte in April jl. uitbrak), dagteekent de ziekte uit het jaar 1878. Iu Servië heerscht de ziekte nog iu 3 districten. In zekere gemeente in Noord-Brabant heeft het gemeentebestuur, om den aanvoer van rundvee op de jaarmarkt te bevorderen, bekend gemaakt, ^dat 40 zal worden verloot in loten van 2 onder de aanvoerders van rundvee. Elk van buiten de ge meente aangevoerd rund, dat de twee melktanden heeft verloren, geeft recht op een lot. Woensdag heeft aan het station der Staatspoorwe- gen te Utrecht eene proeve plaats gehad met de verwarming der treinen volgens het stelsel Bellcroche. Deze proeuen hebben uitmuntend voldaan. Het stelsel schijnt het beste, wat op dit gebied tot dusver is bekend geworden, Het zal bij deu aanvang vnn den aanstaanden wiuterdienst (15 dezer) voorloopig worden in toe passing gebracht op de treinen 4, 5, 8 en 9 tusschen Utrecht en Boxtel. (U. D.) Ter toelichting van zijn wetsvoorstel ten aanzien van het benoemen der burgemeesters, reeds in een vorig nommer med^gedeelt, zegt tie lieer van Kerkwijk o. a.: Vóór de invoering der gemeentewet warén de burgemeesters meesta) lieden, die bij hunne be noeming reeds gevestigd waren in of nabij hunne ge- irleente, bekend waren met den plaatselijken toestand en belang hadden bij den bloei der gemunte en daardoor zeer ijverden voor hare belangen, abelen dier burgemeesters bezaten ook door hunne maat schappelijke positie een 'grooten invloed, zoodat zij in staat waren belangrijke zaken tot stand te brengeu. Na de invoèring der gemeentewet is hierin eene groote veraudering gekomen. Wel is waar zijn/een aantal burgemeesters zeer achtenswaardige liejleö, maar het burgemeesterschap wordt door velen /niet meer, zooata vroeger, beschouwd als eene eerepost, die dikwijls meer uitgayen vordt?rt 3an hij inkomsten 'heeft, maar als een soort van rijksbetrekking, waarbij men geregeld promotie maakt. Tallooze malen zijn lieden tot burgemeester benoemd, die geheel onbe kend waren met den toestand der gemeente, aan wier hoofd zij worden geplaatst en de betrekking van burgemeester aldaar slechts aannamen in de hoop daardoor spoedig een betere betrekking te zullen ver krijgen. Bij dez§ benoemingen scheen zelfs wel niet altijd in de eerste plaats gelet te ziju op het be lang der gemeente, maar dikwijls op dat van deu benoemde. Vele der ongelukkige benoemingen zouden echter in verminderde mate plaats hebben gehad, indien de opvolgende regeeriugeu art. 61 der gemeentewet ge trouw hadden nageleefd, hetwelk onder andereu voor schrijft, dat alleen ingezetenen der gemeente tot bur gemeester benoembaar zijn, maar in het belang der gemeente van dat voorschrift kan worden afgeweken. Zonder dat het der gemeente zulks vorderde, werden geschikte ingezetenen voorbijgegaan en vreemdelingen tot burgemeester benoemd. Bij de beoordeeliug van de meerdere of mindere geschiktheid van eeu burgemeester ivordt te veel ge let, of hij de administratieve bezigheden, waardoor hij met het provinciaal bestuur in aanraking komt, goed vervult. Een burgemeester kan een zeer goed fabrikant van brieven zijn, niaaf is daarom nog niet zooals hij behoort te zijn, het werkelijke hoofd der gemeente, de man die invloed heeft, en dus iets tot stand kan brengen. Een goed burgemeester be hoort bekend le zijn metv de ingezetenen eu de be hoeften der gemeentehij moet door zijn handel en wandel het vertrouwen der ingezetenen bezitten waardoor bij iets goeds kan tot stand brengen, oueenighedeu zal weten weg te nemen en met recht den naam vau burgervader verdient. Het belang der gemeente wordt iu geeneu deele uitsluitend of voornamelijk bevorderd door de activiteit ia het beantwoorden van brieven en inzenden vau stukken. Hoe groot de schrijf lust is, blijkt, als men zich her- inuert, dat alleen het getal dienstbrieven, die vrijdom vau briefport hebbeu en met de post worden ver zonden, jaarlijks vijf millioen stuks bedraagt of 11 pet. vau al de biuaenlaudsche brieven. De tijd, het geld en de moeite, aan dit geschrijf besteed, zouden nuttiger hebbeu kunnen aangewend worden. Aan den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid is eeu curieus adres ingediend. Negentien ingezetenen vau Limburg, oiiderteckennren vau het adres, allen belanghi bbenden in de oevervoorzieuing en den aanleg van nieuwe werken langs de rivier de Maas, geven den minister te kennen, „dat zij sinds een aantal -jaren met leede oogen hebbeu moeten zien, op welke onbeschaamde wijze staatsgelden ten nadeele der rivierwerken werden verspild. In de laatste 10 jaren ziju nageuoeg al die werken door den zelfden persoon aangenomen en uitgevoerd, ui. een aannemer te Roermond. Deu abnorinalen toe stand wijten de requestrauten aan het algemeen be kend feit iu het request worden tal van nomen genoemd vau mannen, die van het bestaan vau het feit overtuigd zijn flat er van jaren herwaarts een zamenwerken bestaat lusschen den genoemden aan nemer eu een opzichter van den waterstaat, waar door de concurrentie onmogelijk wordt gemaakt, na tuurlijk ten nadeele van 's Rijks schatkist. Als „gezonde antecedenten" noemen de onderteekenareu van het request het feit - dat de aannemer, die zich voor eenige jaren in Limburg als kribbaas vestigde, binnen zier korten tijd tot een der rijkte burgers der streek is opgeklommen, „terwijl de waterstaats opzichter, die van huis uit weinig of geen fortuin bezat, (zijn eerete vrouw bracht hem plus minus ƒ10,000 aan, en met zijn tweede huwelijk werd zijn vermogen met geen cent vergroot) bij schier iedere gelegenheid, die Zich voordoet, goederen koopt, zoodat bij heden ouder de ^rijkste burgers van Roermond wordt gerekend." De Minister word# door adressanten in kennis van nog meer bijzonderheden gesteld. „Uwe Excel lentie oordeele, hoe het publiek over het al te bwg bestaand schandaal denkt. Bij den verkoop der vesting^ gronden te Sleyenswcert behoorden de geuoemde hee-rcu tot de kooplustigen. De inwoners, van Stevenswecrt die meestal van den akkerbouw leven en die gronden in pacht hadden, vermeenden, dat volgens gedane beloften van de regeeriug door deze de gronden 'aan de gemeente tegen een bepaalden prijs zouden worden overgedaan, eu joegen de genoemde heeren onder het naroepen 'van de vereerende titels: Gij zijt landsbe-' driegers, laudsdiefen! de gelagkamer uit. Dit 'ge- b'eurde in tegenwoordigheid van den burgemeester van Stevensweert en den ontvanger der registratie te Roermond, welke laatste den heer burgemeester toe voegde „daar zult ge nog iets van hooien", waarop de burgemeester ten antwoord gaf, „wee$ maar gerust daar komt niets van, da^t weten wij wel beter enz., enz." De onderteekenareu hopen, dat „Zijne Excellentie met deze \gegevens genoeg zal hebben om de zaken met beleid en woorfciclitigheid te onderzoeken en dat aan deze s^hahüal'en een eind moge komen, opdat andere aannemers ook weerin de gelegenheid worden gesteld mede te dingen en de rivieroevers behoorlijk worden voorzien." 't Is ons een genoegen aan ouze lezers.te kunnen mededeelen, dat de be- roemde kleedingmaga- zyueu voor manneu en kindereu van La BELLE JARDINIÈRE, besloten- hebben huil gtilluStEt^wKaa Sfcalalogus voor het wintersaizoen naar Holland te zenden. Deze uitgebreide inrichting, eene der merkwaardig heden iu de Franschc hoofdstad, bevat alles wat tot het toilet vau deu muu behoort, het onderscheidt zich vau alle andere soortgelijke inrichtingen door hare lage prijzen', élégante coupe, soliditeit eu de keuze harer stoffen. Wij raden ten zeerste hen, die verlaugeu zich smaakvol te kleeden,,aan, deu catalogus van La BELLE JARDINIÉRE aan te vragen welke hun gratis franco zul wordeu toegezonden. VRIJDAG 10 October. Tegenwoordig de heer vau Bergoü Uzendoorn, voorz. en al do ledeu. notulen der vorige vergadering worden gelezen en ge •rresteerd. Dc voorz. deelt mede dat op 7 October de boeken eu kas vau den Gcmeeute-Üutvauger ziju uagezieu eu iu orde bevon den Notificatie. Aan de orde is de benoeming van drie hulponderwijzers aan de 2e Burgerschool voor jougens, achtereenvolgens wor den benoemd de hh. C J. Culpa te Boskoop, W. lierman de Groot te Wageningen, en J. vau deu Arend te Amsterdam. Nog wordt benoemd tot hulponderwijzerts am de le Bur gerschool voor meisjes, rnej. C. A. Tudema te Amsterdam, allen met algemeene stemmen Thans wordt overgegaan tot do behandeling van de Be grooting der Gemeente, dienst 1880, aanvangende met de uit gaven. Volgu. 4346 wordeu goedgekeurdvolgu. 47 wil de heer Jsamsom met f 200.verhoogen om den geineentebouw- ineester geen particulier werk te doen verriehteu, het wordt in stemming gebracht en afgewezen, daarna wordt dc post goed gekeurd even al» volgn. 48—55, volgn. 56 wil de heer Kra nenburg met /T0ü. voor den archivaris verminderen, de voorz. bestrijdt zulks in stemming gebracht wordt de post goedgekeurd even uls volgn. 5763. Du heer Kraneuburg verlaat de vergadering. Volgn. 64 De heer Noothoven vau Göor vraagt inlichting omtrsnt de restauratie vau den gevel van het raadhuis, de voorz. geeft die, cup hoopt de werkzaamheden in het voorjaar met kracht aan te vaogeu, de heer Oudijk wil met de toc- gestaue subsidie deu voorgevel restaureert», daarna wordt op volgu. 65 door den heer Fortuijn Droogleever voorgesteld die post rnet 50.— te verhoogen, om de commissieu zoo die in het vervolg op het raadhuis vergaderen niet op water en brood te lateu zitten. Du voorz. bestrijdt zulks, daarna wordt het voorstel ingetrokken en de post even als volgu. 66 -74 goedgekeurd; volgn. 7». De heer S-imsom wilde eenige aaurnerkiugen inakeu, de heer Noothoven van Gbor roemt de bewerking van het Verslag, vete leden gaven blijk van hunne goedkeuring, daarna goedgekeurd. Volgu. 76. De heer Oudgk vindt onderhoud van straten en pleinen te hoog iu verhoniliug van v.roegtr, hij' wil ook de Veclitsche kliukers in VYaalgche vsratwltrcn, dit lokt eenige discussie uit, waar san verscheidene leden deelnemen, daarna wordt een voorstel van den heer Oudijk om de Oosthsreu nog niet te verst raten en de Vlamiugstraat van nieuwe keitu te voorzien, aange nomen, aan B en W. opgt-drageu om over de klinkers een nader ouuerzoek in te stillen en de post behouden. De heer Kranenburg komt weder tér vergadering. \olgn. 7780 wordeu gocdgekeuriT; op volgn. 81 stellen B. ei W. voor de ^kaaimuren aan te besteden, dit wordt goedgekeurd even als volgn. 82 en 83. Volgn. 84. De heer bnel wil een paar bankeu op de begraafplaats doeu stellen, de voorz. deelt mede dut door B. en W. dit reeds was be paald hierin t« voorzien, daarna woidt de post even als volgn. 85 goedgekeurd. Volgn. 86. Oe heer Oudijk vraagt of de jukken der aan te leggen brug ofer deu Singel aan de Tiende- wegspoort van ijzer zullen zijn,-de voorz. zegt dat hierop gerekend is, daarua wordt dc post goedgekeurd. Volgu. 87. De heer Oudijk wil de zijl bij de Ürapiersteeg doen schoon houden en niet rioleeren, dit lokt eenige discussie 1 uit, iu stemming gebracht wordt met 11 tegen 6 stemmenTnsloten tot de voorgestelde rioleering. Volgn. 88 De heer Nootho ven van Goor geeft zijn verlangen te kennen om zoo spoedig mogelijk als dt? wet op het ouderwijs in werking treedt met den bouw eener bewaarschool aau de tweede armenschool aan te vangen, daarna wordt dc post even als volgn. 89 goed gekeurd. Volg» 90. De heer van Straaleu wil dc woning aan het Moordrcchtsche Verlaat verbeteren en bet huis aan de Zeiigstraat gediend hebbende tot magazijn van het rijk verkoopeu, de heer Krauenburg is ook voor dc verbetering van het Moordsche verlaat, in stemming gebracht wordt hiertoe besloten met 9 tegen( 8 stemmen. Volgn 91. De heer Oudijk wenscht aanbesteding, dc joorz. zegt dat eenige biervan -aanbesteed zullen wordt», daarna wordt de post goedgekeurd eveu uls volgu. 92115. Volgn. 116. De lieer Noothoven «an Goor vraagt iulichting, wil eene verordening op het vervalsehen der levensmiddelen in het leven roepen, na korte discussie wordt de post goedgekeurd gelijk mede volgn. 117120. Volgnr. 121. De hoi-r Suel vraagt inlich ting, waarom 'die. po9t verminderd is, de voorz. acht de voorgestelde som' voldoende, de heer Luijten wil gelet hebbeu op de plaatsing der watertonnen en niet bij uitgangen vnn stegen, daarna wordt de post gelijk als volgn. 122 en 123 goedgekeurd. Volga. 12i. De heer Noothoven vuii Goor wil van B en W. zoo spoedig mogelijk eene regeling hebben, na korte discussie wordt de post goedgekeurd. Volgn. 125 wordt met ƒ1150.—- verhoogd voor 2 hulponderwijzers, do heer Kranenburg wil eeu paar hulponderwijzers dio zoolang ziek zijn niet langer of voor de helft beloonen, de heer Luijten en de voorz. -in tegenovergestelden zinua korte discussie en nadat «ta h^er Noothoven vau Goor gewezen had op eene nieuwe regeling vnn^de tractemeuteu der hoöfdondérwijzcis en by eene volgende begrooting gaarne zoude zien dat voor iedere school eene post werd uitgetrokken wordt.het volgn. goedgekeurd. Volgn. 126. De lieer Noothoven van Goor stelt voor deze post metƒ475.— (^verminderen, in stem ming gebracht wordt zulks nfgestemd met 9 tegen 8 st. Volgn. 127 wordt goedgekeurd en 128 met ƒ70.— verhoogd, Volgn. 129181 wordeu goedgekeurd en om het vergevor derde uur de vergadering opgeheven ®m des avonds* to vervolgen. AYON DZITTING. Tegenwoordig de heer van Bergen IJzendoorn, voorzitter en al de leden. Volgnummer 132163 Worden onveranderd goedgekeurd; daarna wordt overgegaan tot de Iwhaüdelii.g «Jer outvangsleD, volgn. 1 3 worden goedg. kcurd, volgu. 4, de heer »ap Strauten is tegen 60 opcenten op dehoofdsom der b« lasting op her personeel, omdat 4uj vermeeat dat de bedoelde be lasting niet go-d geregeld ia, in stemming gebracht wordt do post goe jgtkeurd met 16 tegen 1 stemvolgn 58 worden mede goedgekeurdvolgn 9, de heer Fortoyn Droog leever w il de kermis-staanplaatsen met 25 pCt. verhoogen om in beginsel ruede te werken tot algeheele alschaffitig, de heeren Luijten, Noothoven vau Goor, Fortuijn Droogleever en Kranen burg willen de kramen vau de Haven en de Gouwe uaar de Katteusiugel verplaatsen, een voorstel om hierop later terne te komeu wordt goedgekeurd en daarna de post even als volgn. 10—13 goedgekeurd; volgn. 14, de heer Kist wil die po*t met ƒ1000 verhoogen, de heer Noothoven van Goor met J 500, na inlichting van den Voorzitter wordt de post be houden en gelijk volgn 15-37 algemeen goedgekenrd; volgn. 38, de heer Noothoven van Goor vraagt inlichting omtrent den grond, vroeger aan het Rijk afgestaan, in de Crabethstraat, de Voorzitter geeft de verlangde iulichting, daarna wordt dé pust goedgekeurd even als volgn. 3942. Daarna wordt de Beizrootiug iu Outvangst en Uitgaaf vast gesteld op 294651.59» en met de Memorie ran Toelichting ruet algemeene stemmen goedgekeurd. Na machtiging cm aan de genomen besluiten uitvoering te geven zonder resumptie, eindigt dc vsriradering. Terechtzitting van Woensdag 8 October 1879. 2e Gedeelte. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Mr. VV. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD L. R., landbouwer, wonende te Waddinxveen, tot eene boete van 10.of gevangenisstraf van 3 dagen, wegens binnen de gemeent® Gouda invoeren van katfsvleesch, dat niet door een der keurmresters van Gouda was goedgekeurd en schadelijk voor de gezondheid wast A. S., landbouwer, wonende te Polsbroek, tot eene boete vau 3.of gev. van 1 dag, wegens op de Gouwe te Gouda een paard geheel zonder opzicht laten staan H. V., vleeschhouwer, wonende te Haastrecht, tot eene boete vau ƒ3.— of gev. van 1 dag, wegens te Gouda iu de Vogeleuzang en Roozendaal met een karretje, bespannen met een hit, rijden harder dan in matigen draf E. li., landbouwer, wonende te Haastrecht, tot eene boete van 3.— of gev. van 1 dag, wegens te Goudh in draf rijden met een rijtuig, bespannen met een paard, over de beweegbare Haastrechtsche brug; P. L,, yischverkooper, wonende te Berg-Ambacht, tot eene boete van 1.— of gev. van 1 dag, wegens op den Kleiweg en de Turfmarkt te Gouda rijden over de kliu kerst raat, met een wagen, beladen met visch A. II., opperman, wonende te Gouda, tot eeije boete van 1.of gov. van 1 dag, wegens te Goucia rijden over de kliu kerst raat op de Vest, met een kruiwagen, beladen met zakken; N. M., jongen, wonende te Gouda, tot eene boete van J. of gev. van 1 w dag, wegens te Gouda rijden op den Kleiweg over de klinkerstraat, met ecu handwagen, beladen met hout; K. van H., touwspiuner, wonende tc Gouda, tot eeue boete van ƒ1.— of gev. van 1 dag, wegens te Gouda rijdcu op den Kleiweg over de klinker- straat, met eeu kruiwagen, beladen met twee houten touwhaspels M. J., sjouwer, wonende te Gouda, tot ^Irie boeten van 1. of gev. van 1 dag voor iedere boete, wegens te Gouda rijden met eeu kruiwagen over de klinkerstraat, ecus in de Spoorstraat en eens op den Stationsweg, 'en te Gouda* tegen eeu boom iu de Spoorstraat wateren, buiten een waterbak II. de G., Lindbouwt r, wonende te Polsbroek, tot eene boete van 1.of-gev. \van 1 dag, wege-ns tegen de stadswaag te Gouda watereu, buitep%en waterbak. y GEBOREN: 8 «Oct. Nicolnas, oudera N. *an der Pool co M van lleelc. Basjjnuu, qudcra J. Bojawal en«. M va» Ruon. 9. Izank, ouders .1 van Loeovven eu H. wan Esch. Gcranlus Bartholomews, ouders T d*ï Umve eu S Houdijd. 10. Anna Pauline/ ouders II. I Fssel de Schepper en E Bus- semaki'r. 11. Maria Johanna, ouders f}. A. Üersjatit cn J. K. Lnntzendorffcr. OA EU LED EN10 Oct. G» van den Heuvel huisvr. van K. van Om me, 67 j O.NÜERTROI WD: 10 Oct. P. J. van As, 23 j. cu J. vau Triet te Waddinxveen, 22 j. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, E. 1JSSEL on' SCHEPPER— Bdssehakkr. Eenige 'kennisgeving. Goudai 10 October 1879.-

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2