PAKIJS. teköopT KAPITAAL BESCHIKBAAR VEME HOSSELEN kstmim; OM TE DINEEEEN, kaatste Berichten. ADVERTENTIÊN. op LANDERIJEN a 4/ pCt. ^,v IPOSTICIR/IJ-TÏÜT. POLITIE. tl is m bij de Wed. SCHENK, J. J. de VRIES te Wieringen. iu de beide kamera niet verplaatst worden. Wat men duarvau toch zeggen mocht, de groote meerder heid der bevolking had de nieuwe onderwijswet met hooge ingenomenheid begroet. Maar gesteld, de poging gelukte, dan zou het kabinet der rechterzijde in zijn programma althans voorloopige handhaving der wet van 1857 moeten opnemen, tegen welke wet dezelfde rechterzijde juist strijd heeft gevoerd. Deze leden meenden derhalve dat geen ander dan een liberaal kabinet mogelijk was. En daar het tegenwoordig bewind getoond had zich in die liberale richting te willen bewegen, kou naar hun oordeel tegen de samen stelling er van geeu ander bezwaar worden gemaakt, dan dat er twee ministers in zitting hadden wier antecedenten niet strookten met het thans geleverd programma van regeeringsbeleid. Men mocht echter niet vergeten, dat de minister vnu Lijnden reeds sedert 2 jaren niet meer als het hoofd eener partij aan de actieve politiek had deelgenomen. Sommige leden gingen nog verder en konden bij de geopenbaarde voornemens van het nieuwe bewind, hare daden niet anders dan met vertrouwen tegemoet zien. Zij achten daartoe geen voorafgaand votum iu de Kamer noodig (gelijk anderen hadden gewenscht). Een derde gevoelen werd verdedigd door hen, die meenden dat onafhankelijk van aanleiding en oorzaak van het optreden van dit kabinet, zonder overeen stemming tusschcn regeering en vertegenwoording een duurzaam en voor 's lands belang vruchtbaar "bestuur onmogelijk is. Om die te krijgen mocht omtrent de meest belangrijke onderwerpen van staats beleid geeuerlei misverstand of dubbelzinnigheid over blijven. De regeering moest dus in staat worden gesteld om zich duidelijk en stellig te verklaren om trent lietgeeu zij .zich voorstelt te doen. Ook omdat van de inzichten der Regeering hieromtrent deze leden hun steun afhaukelijk stelden. Door de Rotterdameche afneeliug der Vereeniging tot Bescherming van Dieren is een adres tot den Gemeeuteraad gericht, houdende het verzoek out het gebruik van houden als laïtdier geheel te verbieden en te bepalen, dat zij alleen mogen worden gebruikt als trekdieren ouder handwagens en daarvoor in gerichte karren, 't Is te hopen, dat aan dit verzoek een goede ontvangst iu den Gemeenteraad zal te beurt valleD, want meermalen ergert men zich aan de schan delijke wijze waarop houden worden mishandeld, die voor zwaar geladen karren gespanuen, deze gelijktijdig moeten dragen en trekken. Nog slechts een paar dagen geleden waren wij er getuigen van, hoe twee honden voor een groentekar letterlijk over den weg kropen, hun onbarmhartigeu meester na, die op zijn gemak vooruit wandelde. (R. A.) Er is uitzicht dat onze handelsvloot biuDen kort wordt vermeerderd met een of twee stoombooten van 1000 tOD, die de Kou. Ned. Stoombootmaat schappij laat bouwen. (II.) Woensdagavond werd de eerste vergadering der Vereeniging tot beoefening der Krijgswetenschap door den voorzitter, den gen.-maj. Knoop geopend, ten einde alvorens eenige huishoudelijke zaken te regelen, te weten: 1. uitbrengen van verslag, omtrent den toestand der vereeniging 2. verantwoording betreffende het geldelijke be heer, gedurende het afgeloopen jaar; 3. verkiezing van eenige bestuursleden; 4. behandeliug van een voorstel, hoofdzakelijk strekkende om voortaan den sprekers een honorarium van 50 toe te kennen, onder gebondenheid om aan het einde der spreekbeurt, de verhandeling, gereed voor de pers, aan den secretaris der vereeni ging te overhandigen. De aftredende bestuursleden, majoor-ingenieur Eland en kapitein der artillerie van den- Burg, werden herkozen, terwijl de heer Bosscher, vroeger werk zaam bij het binncnland6ch bestuur op Java, de zetel werd aangeboden, vacant geworden door de benoeming van mr. H. v. d. Hoeven tot hoog leeraar te Leiden. Op het voorstel, ad 4 vermeld, werd nog een amendement ingediend, ten doel hebbende, het honorarium te btrekenen tegen 16 per vel; doch dit werd verworpen en daarna het vooratel van het bestuur met algemeene slemmen aangenomen. De heer Wupperman trad vervolgens op, om de werkkring, dislocatie, oefening enz. van het wapen der cavalerie te bespreken, waarbij S. inzonderheid trachtte aan te toonen hoe zeer de cavalerie ook nog heden ten dage in strijd met de meening van velen, een belangrijke rol bij de verdediging des vaderlands heeft te volbrengen. Hij verplaatste daartoe de toehoorders in gedachten naar onze grensprovinciën, op het oogenblik der ïr mobilisatie en schetste den toestand van het niet door verdedigingsmiddelen beschermde gedeelte de9 lauds, bij den intocht der vijandelijke legerscharen. Hoe de cavelerie alsdan spoorwegknoopcu, toegangs wegen enz. behoort te verdedigen, opdat niet een zeer kleiu getal uhlaueu zich de weelde veroorloven zouden brandschattingen te vorderen, en de vijand in het algemeen niet de vrije schikking zoude er langen over al de hulpbronnen der openliggende gevvesteu, waarop het vaderland bij het ontwerpen van zjju verdedigingsplan had gemeend ie kuuuen rekenen. Na alzoo de noodzakelijkheid der cavalerie be toogd te hebben, werd hare sterkte nagegaan en deze begroot op 14 escadrons van 124 ruiters; iu Stieltjes vond S. iu dit opzicht een te waardeefen bondgenoot; doch deze autoriteit meende de helft te kunnen vormen uit de schutterrij, welke meening tegenspraak ondervond bij den heer Wupperman, die op geeu half bakken ruiterij wenschte te stemmen. Vervolgens ontwikkelde S. een stelsel van dislocatie, oefening en uitrusting, waardoor de cavalerie in staat zou worden gesteld om in alle opzichten aan de roe- piug tc voldoen, die voor haar in ooilogstijd was weggelegd. Na afloop der voordracht werd de gelegenheid geopend om daarover van gedachten te wisselen. Ecu modiste beweerde, dat men dezen winter al gemeen ouderwetscbe schuithoeden zal dragen," allemaal van vilt en altemaal met vogels. Dit laatste is de doodslag aan de menschelijkheid en het gezond »'er- stand, al zegepraalt een ondoordachte modegril laten de Nederlaudsche dames dat toch niet nadoen. Laat ons met alles garneeren, behalve met vogels, die anders niet geschoten zouden worden. Vele soorten beginnen reeds uit te sterven door dat moorden op reusachtige schaal. Eu daar zjjr. vrouwen de oor zaak van. Een dame men had haar naam openlijk moeten brandmerken garneerde onlangs haar ge- heele toilet met zwaluwenen een dito vogel als kapsel(Huiaor.) Ten einde te bevorderen dat de militieplichtige, die door de nadere inlijving van pen ander loteling recht op ontslag uit den dienst der militie heeft ver kregen, zoodra doenlijk uit dien dienst worde ont slagen, heeft de Minister van oorlog bepaald dat de machtiging tot bedoeld ontslag voortaan rechtstreeks aan den betrokken komiuandeereuden officier zal worden verstrekt pn dat daartoe niet langer de tus- 9cheukoui8t van deü provincialen adjudant zal worden ingeroepen. Eenige dagen geleden reden een paar jongelieden uit Willemsoord met paard en wagen, vergezeld door wederzijdsche ouders, naar Steenwijk, om. aldaar door den ambteuaar van den burgerlijken stand door deft echt verbonden te worden. Onderweg werd er aan gelegd bij eeii tapper, die de vlag had uitgestoken. Het paard werd zonder behoorlijk opzicht gelaten en de familie ging zich in de gelagkamer verpoozen. Door de golvende beweging van de vlug verschrikt geworden, ging het paard met den ledigen wagen achter zich op hol, den straatweg over in de richting van Steenwijk. Ter hoogte van de buurtschap Tuk gekomen, waar juist dr. Middendorp in tegenover gestelde richting, met zijn tilbury, doorreed, havende het voortijlende paard dat rijtuig zoodanig, dat de docter, ofschoon zelf ongedeerd gebleven, zich van een ander rijtuig moest voorzien. Steeds voortijlende, kwam het razende paard voor den gesloten tolboom nabij Steenwijk, sprong er over heen, waarbij de wagen werd verbrijzeld, en vloog nu alleen Steenwijk binnen. Gelukkig echter bracht men daar het paard spoedig tot staan. Als eene bijdrage tot de geschiedenis der quaealion brülante van de vleeschprijzen verdient vermelding, dat een Amsterdnmsohe slager, die iu December 1878 had aangenomen de levering van het vleesch voor eene groote instelling van weldadigheid, thans uit eigen beweging den prijs verminderd heeft. Hopwel hij, volgens coutract, tot 31 December 1879 mocht in rekening brengeu 98 cent per kilogr., laat hij zich slechts 90 cents betalen. In het //Alexandra Palace" te Londen zou de vliegende trnpeziste Zaeo volgens de aankondiging door middel van eeu veer uit een doos worden ge schoten en dan na verschillende wentelingen in een net terechtkomen. Bij de repetitie echter kwam Zaeo met het hoofd terecht tegen een vooruitstekend stuk ijzer en badende in haar bloed viel zij in het net. Het is de vraag of zij in leven zal blijven, maar iu elk geval is de vertooning verboden. Als een staaltje van den wetteloozen toestand in het westen van Ierland kan het volgende dienen, dat dezer dagen aan de Fall Mall Gazette geschreven werd: ,/Eene dame meldde mij daar even, dat twee van hare pachters, die het gewaagd haden haar hunne pachtpeningen te komen betalen, op hun terugweg half vermoord werden. Den volgenden dag vonden zij op hun land vijf koeien en negen schapen gedood." Tegen dit terroisrae schijnt de openbare macht geheel machteloos. Geen wonder du9, dat ook d« goedwillige plattelandsbewoners zich aan de bevelen der roervinken maar onderwerpen. Van den gouverneur van Atjeh en onderhoorig- heden zijn bij telegrammen, gedagteekend Kotta- Radju 14 eu 16 Sept.de volgende berichten ont vangen: z/Op politiek gebiek geen bijzonder nieuws. Weder onderwerping van vele miudere hoofden uit XXII Moe kim*. Terugkeer bevolking toenemend. Gezondheidstoe- staudGroot-Atjeh vrij bevredigendin Pedir heerschen pokken vrij hevig. z/In XXVI Moekiras zjjn meer dan duizend men- scheu aan den veldarbeid. Regenachtig weder, met zwaie wiudvlageu. Gezondheidstoestand minder gun stig. Ziekte- en sterftecijfer hooger." Terwijl, van alle zijdeu, gelijk boven blijkt, gemeld wordt, dat in Atjeh rust en vrede wederkeeren, ont vangt ket Batuoiaaach Handelsblad berichten, die het tegendeel meldenbij de bevolking der XXVI Moe- kiins geen spoor van toenadering; een nieuwe gue- rilla-oorlog ophanden; de troepen dood af; het hospitaal overvol; de officieren ontstemd omdat kapitein Ilalewyu als controleur in het veroverd gebied vervangen is door een civiel controleur! Het Alg. Dagblad van N.-I. daarentegen vernam uit Atjeh niets bijzonders, dan dat de eerste steen gelegd is voor den Missigit, waarvan de bouw 9iüds langs is uitbesteed voor ƒ108,000, zoo het blad zich niet vergist, maar die nog nimmer was aangevangen. In de landquae8tie in de Minahassa is een besluit verschenen, noodzakelijk gevolgd van dat waarbij de Regeeritig zich eigeumtr verklaarde van den grond. De Europeanen, die zonder bij de Regeering bekenden titel land bezetten, moeten zich vóór zekeren termijn tot het gewestelijk bestuur wenden om regularisatie van hun bezit tegenover den eigenaar, de Regeering van Ned.-Indië. Een groot bezwaar echter in de Mina hassa zegt het A. D. is de telkeus opnieuw verrijzende dubbelzinnigheid in het grondbezit, die met dezen maatregel niet in orde te brengen is. Er zijn namelijk in de Christelijke Minahassa vele aauzieulijke hoofden, die hunne dochters geheel Europetsch kleeden niet alleen, maar opvoeden, 't geen gepaard bij de blanke kleur dier jonge dames, en bij de overeenkomst van godsdienst met de Hollanders eene geheel andere verhouding tu9schen beide afdee- lingen der ingizelmen teweegbrengt dan elders in Ned. Indië, zoodat regelmatige huwelijken tus- scheu Europeanen en volbloed iulandsche meisjes niet ongekeud zijn en zeker mettertijd talrijker zullen worden. En stuk koffielaud, dat zulk een meisje ten huwelijk brengt, behoort dan aau de gemeen schap van deu Europeeschen man en zijn inland- sche vrouw, en de vraag moet uitgemaakt worden of dan de tot nog toe aan den lande tegen den bepaalden regeeringsprijs geleverde koffie van dit land, voortaan door den Europeeschen eigenaar tegen zijn eigen prijs in deu vrijen handel zal mogen te gelde gemaakt worden. I)e vergadering van den zevenden Nederlandschen Protestanleudag werd Woensdag door den voorzitter, dr. A. Kueueii, met eeu korten welkomstgroet geopend. Naar het verslag van den secretaris, den heer J. van Loeneu Martinet, bedroeg het aantal afdeelingen, oat met 7 vermeerderd was, 83, bij een ledental van 9600, zeshonderd ineer dan in 1878. Wat de ge houden lezingen betreft, werd de opmerking niet verzwegen, dat voor den Bond moet worden ge wonnen. De liederenbundels vindeu hoe langer hoe meer aftrek. De leesbibliotheken breiden zich uil' De zondagscholen bloeien. Iu bet hoofdbestuur wnren opgetreden mr Telling en (Is. van Loenen Martinet, terwijl dit jujr prof. Kucnen en dr. Slotemaker moesten aftreden. De rekening en verantwoording van de kas werd goedgekeurd tot een bedrag van 797G.98V3 «n ontvangst eu 5778.257a in uitgaaf. Als een bron van inkomsten, die nog veel ruimer kou eu moest vloeien, werd de Hervorming genoemd, terwijl men hierbij het uitzicht heeft geopend op eene toevoeging in de vorm van een Zondagsblad «oor het volk. De heer Böhringer, als lid der commissie voor de 'liederenbundels, kondigde aan, dat naast de twee bestaande een derde zou worden uitgegeven, waartoe hij intusschen de hulp vau den Bond tot verspreiding inriep. l)e heer Maronier gaf een gunstjg verslag van de Zondagscholen, met (ie mededeeling, dat 1200 exem plaren van den scheurkalender, benevens andere kin derboekjes zijn verkocht. Over het voorstel van het hoofdbestuur„De vergadering overwege, wat er gedaan kan worden voor de godsdienstige ontwikke ling van aanstaande onderwijzers en onderwijzeressen bij de lagere scholen en machtige het hoofdbestuur tot het benoemen eener commissie, om voor dit doei werkzaam te zijn," zal door de bestaande commissie voor het godsdienstonderwijs rapport worden uitge- 0 bracht. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge kozen prof. R. vnu Boneval Eaure en de beer P. li. Hugeuholtz jr. De volgende vergadering zal te Deventer worden gehouden. In de avoudzitting heeft de eere-voorzitter, prof. J. T. Buys, een welsprekende rede gehouden. Welke treurige gevolgen een grap hebben kan, blykt op uieuw uit het volgende voorval, dat de Gazette des Tribunaue mededeelt. Twee oude visscher9, M. en L., sedert jaren inet elkauder bevriend, waren deze week bij de brug van Olichy samen gaan hen gelen. Terwijl M. geheel in het luren op zijn dobber als verzonken was, kwam L. op het denkbeeld hem eens te doen opschrikken, wierp eensklaps twee zware steeuen iu het water en verschool zich tegelijk achter een dikken boom. Hij bereikte ziju doel volkomen, want zijn vriend sprong werkelijk verschrikt op, meenende dat L. iu het water gestort wa9. Maar, helaas, daar bleef het niet bij. De goedhartige man sprong te water om zijn vriend te redden, en werd door den stroom medegesleept. Toen de grappenmaker van achter den boom te voorschijn kwam en out- dekte wat er gebeurde, was het reeds voor redden te laat. Vergeefs werd gedoken, eu de ongelukkige bengelaar, slachtoffer van een grup en de vriend schap, dood opgehaald. s Een dagblad van Philadelphia, the Progress, deelt mede, dat de Reading-spoorwegmaatschappij op de lijn van Philadelphia naar New-York een „bliksem trein" heeft georganiseerd, die dtn afstand tusschen de twee genoemde steden, te weten ongeveer 150 kilometer, in twee uur zal afleggen. Deze snelheid, 75 kilometer per uur, is echter niet bijzonder bui tengewoon, want de posttrein iusschen Londen en Glasgow, bij voorbeeld, de zoogenaamde „vliegende Schot," rijdt ongeveer even snel. Maar nu komt aller meester ter baan. De Pensylvanische Spoorweg maatschappij, om de concurrentie der Reading het hoofd te bieden, kondigt nu op hare beurt een bliksem-treiu tusschi u Philadelphia eu New-York nan, die 1 mijl per minuut zal afleggen, Zoodat de reis op haar lijn met d»'e snelheid maar ruim anderhalf uur duren zal. De lijn der Pensylvanische maat schappij is eveii lang als die der Reading. Ecu mijl per minuut is 96 kilometer in liet uur. In Frankrijk is thans de grootste snelheid, te weten die van den bliksern-trein Parijs-Marseille, niet meer dan 61 kilo meter per uur. Dat verschil is dus verbazingwekkend. Men moet daarbij echter in aanmerking nemen, dat de spoorweg en het mnteriëel van de Pensylvaiiische maatschappij geheel bijzonder ingericht zijn, om die duizeling-wekkende snelheid te bereiken. Zoo wordt b. v. de stoomketel geheel automatisch gevuld. Tusschen de rails loopt over de geheele lengte van den weg een diepe goot met water gevuld, en al rijdende zuigt de locomotief uit dut reservoir het benoodigde water tot voeding van den ketel op. De heer Amersfoordt te Haarlemmermeer schrijft het volgende De Agricultural Gazette, October 20, vermeldt: Op de zuiveltentoonstelling te Londen was de grootste melkopbrcngst van ééue koe 32 kilo (of liter) vnu de Hollandsche koe der heeren J. J. Rumbalde grootste melkopbreugst van eenige schot was nabij 12 kilo (of liter) van de schot vau den heer Zisdal, halfbloed Hereford en Shorthorn. Eene vreemde omstandigheid deed bijna voor dc heeren Rumbal hun welverdienden prijs te loor gaan. Een dief, passende op zijne gelegenheid, doopte een pot in de kuu Waariu de melk der beste koe was en stal daaruit ongeveer 1.25 liter. Ware zulk9 niet dadelijk ontdekt geworden, en had Diet de plaats, vanwaar de melk is afgenomen met zekerheid kuuuen worden aangewezen, dan zouden de heereu Rumbal (door dit gchelmstuk) niet alleen 1,25 liter melk hebben verloren, maar een prijs van 600. Immers zoudpr deze 1.25 liter zou cle koe der heeren Wel ford meer melk hebben opgebracht dan de Holland sche koe. Wie dus naar Engeland gaat om tentoon te stellen moet, evennis vroeger voor de poppenkast op zijn zakken passen. Dat de treurige gevolgen, die men van de kwaadsto- kerij van den bekenden Iti9te Amsterdam verwachtte, niet zijn uitgebleven, bewijst het volgend bericht uit De Tijd: #Er heerschte Dinsdagavond een buitengewone be weging en drukte aan de Amsterdamsche Spaarbank op de Oude Turmarkt. Een dichte menigte vcr- veriirong zich voor het gebouw, cn de toevloed was zóó groot, dat eenige vensterruiten onder den aandrang bezweken. Tot middernacht duurde de drukte voort." De volksmisleiders hebben dus hun zindc eenvoudige lieden hebben zich laten opruien en namen bun spaargeld terug, Vau hoevelen zal 't nu verder gespaard blijven neerdEeu Wit VEST, een Zwarte KOUS, een Huishoudkundig HANDBOEK, een SLEUTEL en een R. C. KERKBOEKJE. 't Is ons een genoegen aan onze lezers te kunnen mededeelen, dat de be roemde kleed ingmaga- zijueu voor mannen en kinderen van La BELLE JARDINIÈRE, besloten hebben hun geïllustrcerden calalogus voor het wiutersaizoen naar Holland te zenden. Deze uitgebreide inrichting, eene der merkwaardig heden iu de Frausphc hoofdstad, bevat alles Wat tot het toilet van den man behoort, het onderscheidt zich vau alle andere soortgelijke inrichtingen door hare lage prijzen, elegante coupe, soliditeit en de keuze harer stoffen. Wij raden ten zeerste hen, die verlangen zich smaakvol te kleeden,.aan, den catalogus vau La BELLE JARDINIÈRE aan te vrageu welke huu gratis k franco zal worden toegezonden. STAAT van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de tweede helft der maand Sep- lembur 1879 uit Gouda verzonden,* en door tusscheu- komst van het Postkantoor aldaar terug te bekomen. Wed. Veenendaal, Amsterdam Mej. van der Weeje, LeidenA. Scholtinus, RotterdamII. de Ruiter, aielJ. Langevelt, Rietveld S. Blonk, Waddinxveen, Ehretiberg, Bergen-op-Zoorn. BRIEFKAARTEN: S. van Cleeff, Amsterdam. Gouda, deu 29 October 1879. De Directeur v/h. Postkantoor te Gouda, van KRUIJNE. Londen, 31 October. De Pall Mall Gazette, over het di-ukbeeld der oprichting van eeu Midden-Euro- peesch tolverbond sprekende, betreurt het, dal het niet mogelijk is Holland duarin te betrekken. Weonon, 31 vJctuber. liet hui9 vau afgevaar digden heeft het ontwerp-adres aangenomen met 176 tegen 162 stemmen. Aan het bureau vau Politie is als gevonden gedepo- Burgorlijke Stand. GEBOKKN21) Oct. Gernrdus Johannes, ouders C. van der binden en M. de Frankrijker 30. Jacobus, ouders P. J. M irte en P. J. Besses. 1 Nov. Elizabeth Cornelia, ouders J. Omjtcrt ca A. VI. Westbroek. OVEKLKDEN: 30 Oct. B. de Vries, 73 j. ONlIhltTKOU VVD; 21'Oct. VV. Luijeudijk, 24 j en E. Vmsoert, 25 j. W. F. de Jong, 23 j. eu J. H. van den Broek IJuiufrei, te Botterdam, 22 j. q'iZ/5 oy Ondertrouwd 3 m nra f, j WILLEM FREDRIK de JONG |jjjg EN JOHANNA HENDRIKA van den iü BROEK HUMFREI, ggjj vau Rotterdam. Gouda31 Oct. 1879. gjg De Vereeniging «ORANJE en NEDER LAND,» opgericht 10 Juni 1872, betuigt door deze aan hare Leden en belangstellende Vrien den, zoo binnen als buiten deze Gemeente, haren oprechten en hartelijken dank, voor de milde geldelijke BIJDRAGE haar geschonken, ter voorziening iu de kosten dezen winter noodig, tot het houden van Openbare Volksvoordrachten uit de Volkshistorie, in het Locaal «Heil des Volks.» Met dank aan de Gevers vermeldt zij het belangrijke totaal der Giften ad 128.85. Namens de Commissie, P. C. DOESBURG, Pres. Gouda, 1 November 1879. Voorspoedig bevallen van een Dochter, S. E. WELSCI1EN Rozenstraten. Rotterdam, 31 October 1879. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van onze geliefde Dochter, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. M. van GELDER. P. C. van GELDER—Bergman. Gouda, 1 November 1879. De Heer en Mevrouw ROELOFFSKok betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. 's Ilage, 1 November 1879. Voor eenige Heeren is nog GELEGENHEID Crabethstraat A. 192. Wie iets te VORDEREN heeft van FRAN COIS GRENDEL gewoond hebbende te Gouda, aldaar 20 September 11. op de Hout mansgracht overleden, gelieve daarvan vóór 1 DECEMBER aanstaande opgave te doen aan F. GRENDEL Jr., Apotheker op de korte Tiendeweg te Gouda. 1 Nov. '79. Om met 1 JANUARI 1880 te AANVAARDEN, een zoo goed als nieuw IJZEREN ZEIL JACHT groot 49 tonnen, met solide TUIG, DUBBEL WERKENDE LIER, DEKKLEE- DEN en verder eene volledige inventaris. Alles thans varende, in het reeds meer dan 50 jaar bestaande Zaansche Veer, tusschen Gouda en de Zaan. Te bevragen franco bij A. JONKER ZO NEN. Gouda. De ondergeteekende heeft de eer te berichten dat hij DONDERDAG 6 NOVEMBER a. s. Gouda met zijne Artikelen zal bezoeken en alsdan te spreken of te ontbieden zal zijn bij Mejufvrouw de Wed. A. HARDI.JZER, Socië teit »Vredebest« op de Markt. 's Hage. Opticien. voor SOLIDE HYPOTHEEK Adres: Notaris JONGKINDT, Dordrecht. 1.25 per BAAL met inbegrip der zak, bij partij minder. Verzending franco NLLEUWE- DIEP of AMSTERDAM, na ontvaSgst post wissel met duidelijk adres aan der VENSMIDDELEN eji 8 T E E N K^jnüE N, ten behoeve van het Be- stedelinghuis te Gouda, gedurende het jaar 1880 op DINSDAG 4 NOVEMBER e. k. des avonds ten zeven uren, in bet Locaal van het Gesticht; de voorwaarden liggen ter lezing in het Ge sticht van 28 October tot en met 4 November van des morgens tien tot des namiddags twaalf uren. Pe Secretaris A. II. van DILLEN.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2