BUITENLAND. BINNENLAND- OM TE DINEEEEF, HUIS. STEENKOLEN. 57^ Cf. per II. L. Ituihnliuidscli Overzicht ADVERTENTIES, in Manufacturen BOEOOIBEMBMELMKEIN. f 10 - per VVeek. .Sociëteit „0\S GENOEGEN." JAN PlilNCE Cle. POLITIE. bij de Wed. SCHENK, T. NIEVELER. J. C. L. F. BUSCH. F. J. BOER, J. de VRIES te Wieringen. olidqueniing/ zouden we dan geen juister basis hebben oui te beoordeelen of de zaak hier uit voerbaar is of niet? l>e zaak is aan de orde en de richting van onzen tijd brengt mede, dat de aandacht daarop zalgevestigd blijven. Maar die gelooven, haasten niet. Hoe beter en onpartijdiger de beslissing wordt voorbereid, des te meer zal het publiek belang er bjj gebaat zijn. Opofferingen te wil len doen voor eene geweuschte zaak is goed, maar dat te willen doen met volle bewustheid van den omvang dier offers is beter. Te vragen dat onmiddellijk, door wien dan ook en hoe dan ook, eene waterleiding tot stand komt, is zeker heel gemakkelijk. Maar moeilijker is het in deze tot een op goede gegevens steunend besluit te komen. Tot verkrijging dier gege vens bevelen wij ons denkbeeld ter overwe ging aan. Het onvermjjdelijk uitstel, dat er het gevolg van wezen zal, is geen overwegend bezwaar. Dat behoeft betrekkelijk kort te zijn. En wij, Gou wenaars, hebben zoo lang on smet bet bestaande beholpen, dat wij zeker niet van dorst zullen versmachten in afwachting van liet advies eener commissie. Er loopen, ook aan den oever der Gouwe eu langs onze met de bekende Smir- nasche tapijten bevloerde grachten, nog ge noeg kinderen rond met rozen op de wangen, om te vreezen, dat Gouda in dien tijd zal uitsterven. B. Het Jiotel van den President der Fransche re publiek tc Versailles is gisteren officieel aan het departement teruggegeven. Van dien dag af is Parijs dus weder officieel de hoofdstad van Frankrijk. Men begint thans eeuigszius duidelijk te zieu in de partij verhoudingen van Ge Pruisische kamer. 1)« conservatieven tout court hebben zich vereeuigd met de oud-conservatieven en daardoor de vrij-conserva- tieven van zich vervreemd, die zich toeu 55 man sterk hebben aangesloten bij de natiooaal-liberalen. I)e eerstgenoemde uiterste rechterzijde bracht het in vereeuiug met het centrum bij de keuze vau eea prrsideut tot 220 stemmen, wnar steeds^ eene min derheid van 160 stemmen tegenoverstond. Wederom dus is de reactionaire regeeriugsmeerderheid niet anders dan een product van ongelijksoortige grootheden: F faff unci Junker. Deze beide maatschappelijke klassen hebben in den loop der tijden het zoo dikwijls met elkaar aan den stek gehad, dat zij op den lan gen duur geene vrienden schijnen te kunnen blijven en slechts zullen sameugaan, zoolang beider belang dat medebrengt. Het belaug der groote grondeige naars, die op de uiterste banken rechls zitten, is uitnemfnd gediend door de politiek van prins Bismarck Maar het centrum? Tot nu toe is geene enkele der beperkende wettelijke bepaliugen iugetrokken, die den priester in Duitschland klemmen tusschen de ijzeren hand der staatsmacht, eu hoogstens is die vaste greep iets losser geworden. Dat beteekeut echter niet veel want de regeering heeft de macht dat ieder oogenblik te veranderen. Zou dan eindelijk de clericale partij in Duitschland haar geduld niet verliezen en voor hare trouwe hulp eenige vergoeding vorderen? Zou het oogeublik nog ver zijn, dut zij der regeering van prins Bismarck het dilemma zul voorleggen: afschaffing der Muwcttcn, of verlies vau onzen steun in het parlement? De conservatieve partij in den Pruisischen landdag weuscht aan de verkieziug vau een president uit haar midden niet een staatkundige beteekenis te zien ge geven. Zij beweert te hebben gehandeld volgens het stelsel, dat aan de krachtigste partij in het Huis de bezetting van den presidialeu zetel toekomt, terwijl dan verder de billijkheid rnedebreugt, dat de beide volgende plaatsen in bet bureel worden gelaten aan de fractiën, die na haar de talrijkste zijn. Dien overeenkomstig is gehandeld, maar het heeft toch in Pruisen nog al indruk gemaakt, dat de coalitie van conservatieven en clericalen den heer von Bennigsen wist te keeren, die niet alleen door alle gematigden werd gewenscht, maar voor wien ook de ministers schijnen te hebben gestemd, voor zoover zij zitting hebben. Vrijdag werd in den landdag de begrooting in gediend de toelichting van den minister was niet opwekkend; het gewone deficit bedraagt ongeveer 51/» millioen mark; het buitengewone 42 millioen; buiten dien komt er van het loopeude jaar nog een deficit bij van bijna 9 millioen, wat te samen een deficit uitmaakt van over de 50 millioen. Natuurlijk wordt er nu gesproken vau belastinghervorming. Maar waarom ook niet van hervorming der uitgaven? Voor den aankoop van spo'orwegen zijn geen uitgaven noodig, In het Oo9tcnrijk8che lagerhuis is de adresdiscussie spoediger afgeloopen dau men verwachttereeds is het antwoord der meerderheid aangenomen met 176 tegen 162 stemmen. De positie van de rcgec- riüg is dezelfde gebleveu en men weet niet, op welke wijze zij nu het ministerie voltallig zal maken. l)e Pester Lloyd deelt mede, dat het verzoek om ontslag van grauf Zichy als ambassadeur te Kouslan- tinopel is aangenomen. De Giieksche Kamers zijn door den Koning ge opend met een rede, waarin verklaard wordt, dat de loyauteit, waarvan de natie bij de algemeeue verkiezingen blijk gaf, het vertrouwen des Konings in hit volk rechtvaardigt; de betrekkingen met het buitenland waren van vriendschappelijke!! aard; de regeering tracht uitvoering te doen geven aan de besluiten van het Berlijusche congres; de vraag stukken van practischen aard werden gaandeweg vereffend; de regeering was overtuigd dat de groote belangen der- aangrenzende rijken en de steun der Mogendheden, die het Berlijusche verdrag ondertee kenden, vau gunstigeu uitslag op de onderhande lingen zullen zijn; doch deze overtuiging nam de noodzakelijkheid niet weg voor Griekenland, om zijn leger te organiseeren. GOUDA, 4 November 1879. Bij Z, M. besluit is benoemd tót notaris binnen het arr. Rotterdam, ter standplaats Waddinxveen, mr. J. Molenaar, adv. en cand.-Aot, alhier. Zaterdag is wederom het examen van een der ploegen onderofficieren, dingende naar den rang van officier, afgeloopen. Daarbij heeft o. a. voldaau de sergeant van Deutekom, van het 4e reg. Maandag 10 November e. k. wordt de eerste open bare vergadering gehouden iu dit seizoen van de Afdeeling «Gouda en Oinstrekeu" van het Nedcr- landsch Protestantenbond. Door den heer dr. W. Scheffer, pred. te Leiden, zal dan eene voordracht worden gehouden, waarin hij de vraag zal behandelen IVaarom bestrijden wij het orthodoxisme Ongetwijfeld zullen ook thans, bij den aanvang vau het nieuwe afdeeUngsjaar, velen zich als lid vau het Bond doen inschryveu. Het is eene Vereeniging vau hen, die willen samenwerken, om de vrije ont wikkeling van het godsdienstige leven te bevorderen, zoo binnen den kring der kerkgenootschappen als op ieder ander gebied. Bovengenoemde voordracht is voor de Leden koste loos toegankelijk met twee dames, terwijl de jaar- lijksche contributie is vrijgelaten, met dien verstande dat zij minstens ƒ1.moet bedragen. Op den spoorweg WoerdenLeiden zullen, op verlangen van den Minister van waterstaat enz. voortaan alle treincu te Zoeterwoude stoppen tot het uitlaten en opnemen van reizigers, indien dit bijtijds is verzocht geworden. Uit Zevenhuizen schrijft men ons van 3 Nov. Gisteren avond omstreeks 8 uren bemerkten wij dat op ongeveer een uur ten westen van onze ge meente een zware brand plaats had. Heden morgen te zes ure kon men nog duidelijk de vlam zien. Naar men verneemt is de hofsteue, bewoond door den landbouwer Ituisch tc Bleiswijk totaal afgebrand. Ook de korenschuur, die een aanzienlijke hoeveel heid graan bevatte, is verbrand benevens nog twee paarden. Van den naastvvoneiulen landbouwer Buis werden nog twee met koren gevulde hooibergeu door de vlammen verteerd. Nadere bijzonderheden rijn nog niet bekend. Door Burg. en Weth. van 's Dage werd gisteren ten Raadhuize aanbesteed: Het rioleeren van de Sumatra-, Suuda-, Madura-, Borneo- en Billiton- straten en der Laan van Meerdervoort. Minste inschry- ver de heer Jongenburger te Waddir.xveeu, voor 15,930. Door den spoortrein van 7.39 werd Vrijdag-avond even voor de Gouwebrug te Alphen a/d Rijn, over reden een aldaar wonende schepen jager, W. Maas gsnaarad. In een afgelegen gedeelte der gemeente Zwammer- dam is een som van 3200 's nachts aan een boer ontstolen. Een smid, die daar in de vorige week betere sluiting aan deuren en vensters maakte, had een gedeelte van dat werk uitgesteld, met belofte dit spoedig je zullen vei richten; juist van dit onge dane is nu door den dief gebruik gemaakt om zich te verwijderen. Daar de boer zich slechts flauw iets her innert, vermoedt men, dat hem bedwelmende middelen toegediend zijn. Naar wij vernemen, heeft de Minister van biunen- landsche zaken, in verband met het houden v#n schutterlijke oefeningen op Zondag, de Commissarissen des Konings verzocht, den kommandanten der dienst doende schutterij in overweging te geven om, voor het geval dat bij leden der schutterij gemoedsbezwaar tegen die-bepaling van art. 4 2 der schutterijwet bestaat als dun die oefeningen op dieu dag na te laten. JrnhCt.) In bet voorloopig Kamerverslag op de begrooting voor Justitie wordt, in afwachting van den wellicht te verwachten strijd over de wederinvoering der dood straf, hel verlangen uitgesproken om door de mede- deeling van regeerings- en parlementaire bescheiden kennis te bekomen van hetgeen by de Zwitsersche Kamers verhandeld werd naar aanleiding van de wijziging der Zwitsersche constitutie, die de wederin voering der doodstraf in de Zwitsersche kantons moge lijk maakt. Met het oog op dienzelfdcn strijd wen«clre, men te ontvangen een nauwkeurige vergelijkende statis tiek der met de doodstraf vroeger bedreigde misdrijven, voor en na de afschaffing van die straf gepleegd. Naar het beweren van sommigen toch is na die afschaffing het aantal misdrijven tegen het Lveu in hooge mate toegenomen. Door verschillende leden der Tweede Kamer is onder de zaken, ilie dringend regeling vereischen, de wetgeving op de nnamlooze vennootschappen ge noemd. «Hoe onvolledig de bestaande wetgeving is lezen wij in het voorloopig verslag op de Staatsbegroo- ting en hoe weinig waarborgen zy oplevert tegen verkeerde praktijken, bt eft de ondervinding der laatste maanden maar al te duidelijk aan het licht bracht. Men meent, dat beter waarborgen tegen het lichtvuardig oprichten vau nnamlooze vennootschappen en scherper geldelijke aansprakelijkheid van de met het toezicht belaste personen daarbij in de eerste pLats in aanmer king moeten komen." Een betere wetgeving op de faillissementen acht men in de Kamer vrij algemeen even urgent. Ook hier heeft de onderviudiug vau de laatste jaren maar al te zeer aan het licht gebracht, hoe de bestaande wet aan oneerlijke koopliiden een al te gemakkelijk middel biedt oin zich ten koste van hun crediteuren te bevoordeelen. De zeshonderd zeemiliciens der jongste lichting zyo na verstrijkiug v.iu den daarvoor gesU-ldeu diensttyd,* naar hunne haardsteden teruggekeerd. Naar hi*t N. n. d. D. verneemt, heeft niet één dezer jongelieden den lust te kennen gegeven om zich voor den zeedienst le verbinden. Allen erkennen volmondig dat voeding liggiug, kleeding eu behandeling aan boord nieU te wenscheu overlaten, en toch verkozen zij liever naar huis terug te keeren. Het geraamte van Carre's houten circus op het terrein aan den Binnen-Amstel te Amsterdam is opgetrokken. Een begin wordt gemaukt met het heiwerk vopr een groot steenen gebouw dienende tot directeurswoning, koffiekamer en verschillende ingan gen, dat voor het houten gebouw zal verrijzen en zoodanig zal worden ingericht, dat 't zal kpnuen blijven staan, wanneer ook de teut door een steenen gebouw zal worden vervangen. Als een zeldzaam staaltje van eerlijkheid deelt men aan het tTeekbl. het Nieuws h,et volgende mede Een eigenaar van eenige hu'sjes had nu ruim 35 jaar geledeu een huis verhuurd aan een werkman, die, na eenigen tijd geregeld betaald te hebben, het huis verliet, eenige weken huur schuldig blijvende, zooals tegenwoordig meer gebeurt. Dezer dagen evenwel gevoelde de vrouw van dien werkman zich bezwaaïd door het niet betalen van die huur. Zy kon ver klaarde zij, niet gerust de eeuwigheid ingaan, vóór dat zij die voldaan had. Zij kwam dan ook den eigenaar opzoeken en stelde hem de achterstallige huur ter hand. De regenmeter te Frederiksoord leverde in October jongstl. 52 railimeter vocht. Het gemiddelde van de zes vorige Octobermaanden was 78, alzoo nu 26 minder. Het bedrag der voeding voor de gevangenen in het huis van arrest en bewaring te Maastricht be draagt per dag en per man, voor het jaar 1880, 18'/2 cent. Door het permanent comité uit den Duitschen handelsdag zal eon voorstel worden gedaan tot het houden eener wereldtentoonstelling te Berlijn. Er is sprake van te Parijs een onderaardschen lucht spoorweg aan te leggen tusschen de Place de l'Etoile en den dierentuin. Reeds is door een maatschappij concessie aangevraagd. De treinen zullen zes minuten noodig hebben om van eindstation tot eindstation te komen, oponthoud aan de stations daaronder begrepen. Zes treinen zullen per uur loopen en in dien tijd 4000 reizigers in tegeuge- stelde richtingen vervoerd kunnen worden. De snelheid bedraagt nog geen 7 meters per seconde, derhalve veel minder dan die van een gewonen spoortrein. In de Ned. Ind. wordt er op gewezen, dat hier te lande op het platteland* veel te weinig werk wordt gemaakt van kunstmatige aankweeking van pluim vee, waarmede in Frankrijk jaarlijks millioenen worden verdiend. Van lieverlede zijn de broed-eu voedings- toeslelleu verbeterd, zoodit men veel minder gevaar loopt van teleurstelling. Frankrijk bezit 40 millioen hcuuen a frs. vanwelke gemiddeld '/g jaarlijks geconsumeerd worden; 40 millioen hennen leveren 100 millioen kuikens, fan welke 10 millioen voor de voortteling gebruikt worden, zoodat 90 millioen voor de comsumtie over blijven. Het stuk wordt betaald met V/2 frc?. makende voor het gezamenlijk verkochte bocuder- vleesch eeft som van 135 millioen francs. l)e eier- productie is als volgt: iedere hen legt jaarlijks 100 eieren, hetgeen, 6 centimes per ei aannemende, een gezamenlijke waarde van 240 millioen voor de eieren uitmaakt. Te zamen produceert Frauk-ijk derhalve nan ho< ndervleesch eu eieren een waarde van pl. m. 400 millioen francs. Al hebben nu de slagers de eer hoog in de belang stelling vau het publitk aangeschreven te staan, zoo is dat geeu reden om thans de bakkers te vergeten. l)e geleerde bibliothecaris-archivaris van Rotterdam, de heer J. H. Scheffer, hei ft daarvoor gezorgd door de uitgave van «Sint Antl>a$rtus. De bakkers eu bet brood te Rotterdam, 14001850*, door hem een historische bijdrage tót wering der vervalscliing vau levensmiddelen genoemd en door den heer A. W. Sijthoff te Leideu in 't licht gegeven. De heer Scheffer zegt in zijn voorbericht: «De toenemende verval scliing van allerlei zaken is niet te outkennen. De kluchten daarover stijgeu voortdurend. «Algemeeu verlangt men dan ook strenge wette lijke bepalingen te zien vaststellen, die aan de tegen woordige af keureuswaurdige handelingen van veleu een, einde zullen maken, die eenige beperkingen zullen stellen aan de onzinnige coucurrentiewoede en aan het tot in het oi.geloofelijke opgevoerde en voor de geheele maatschappij verderfelijk geworden eigenbelang" En verder: «Het is er echter verre af dat alleen in onzen tijd de klachten over bedrog in de qunliteit uer levensmiddelen gehoord worden, fr'uwen oud is die klacht en reeds eeuwen lang heeft men na ir middelen gezocht om het kwaad te verhelpen en maatregelen genomen om te ver gedreven gewinzucht en bedrieging te fnuiken.* liet werk is een belangrijke bijdrage voor de ge schiedenis van het Rotterdamsche bakkersgilde, van li*t brood en de broodstooters te Rotterdam en bevat allerlei keuren, verordeningen enz. voorafgegaan door de legende en een verhnal der mirakelen van den gelukzaligen Antbaert, den patroon der bakkers ontleend aan een oud gildeboekje, hetwelk in het archief der gemeeuic Rotterdam bewaard wordt. Vindt, wat wij zeer hopen, de arbeid van den heer Schilfer de uoodig<f belangstelling, dan kan men eeu dergelijke studie betrekkelijk visch, vleesch, bier, wijn enz. te gemoet zien. In een vergadering der'Amsterdamsche Verbruiks- vereeniging is verworpen een voorstel, om de zaak, in plaat# van door de bestuurders, die belangeloos het beheer voeren, te laten drijven door een bezol digd directeur. De uitkomsten zijn niet naar wensch, maar .het denkbeeld om de zaak door eenheid van leiding vanwege een deskundig, bijzonder daarmede belast en daarvoor aansprakelijk persoon, tot ver betering te brengen, kon niet de instemming der meerderheid verwerven. Ontbinding werd aange raden, maar ten slotte werd bepaald, t-lke beslissing te verdagen tot de aanstaande Manrtvergaderjng. De heer Goossens, een der tegenwoordige directeuren, (wegens zijne benoeming tot provinciaal inspecteur genoodzaakt met 1 Maart zich te onttrekken) ver zekerde, dat bij likwidatie het kapitaal met onge veer 30 pet bovendien aanwezig zal blijkenHbL De heer Jongkindt Coninck waarschuwt in 't N. v. d. D. tegen overschatting van de overwinning) door de Hollandsche boter té Londen behaald. De prij3 is daar behaald met versche boter en het komt er voor onzen boterhandel op aan, dat wij duur zame boter verkrijgen en dat onze zuivelproduotie voldoe aan de cischen die in Ned.-Iudië, Japan eu China in een woord in de tropische gewesten gevorderd worden. De statistiek leert, dat wij ons tevreden moeten stellen met de bescheiden rol van boter en kaas te leveren aan Groot-Brittannie, en aan Deneraarken en Zweden de meerdere voordeelcn gunnen van export naar tropische gewesten. Terwijl Nederland voor 18 millioen gulden aan boter naar Engeland ver voert, bedraagt de geheele uitvoer naar Oost- en West-Indië, Afrika, enz. nauwelijks 1 millioen. Denemarkeu daareutegen voert alleeu voor een waarde vau 20 a 25 millioen zuivel naar China en Japan. Dat is de quaeslie van onze oud-Hollandschc wijze van baterbereiding, Onze boter is (wij neinen den regel en niét de uitzondering) niet duurzaam en minder dan de Deensche voor verzending naar tro pische gewesten geschikt, en daarin kan de Schwarze- methode tegemoet komen. Op de stoomboot tusschen Maastricht en Luik aldus wordt gemeld bezat een conducteur een rausch, die mak was en de vrijheid genoot van iu de kajuit te mogen rondvliegen. Dezer dagen iiu was de inusch, door 't een of ander verschrikt, van de boot iu eeu uabijslaande boom gevlogen, ter wijl de boot iutusscheu doorstoomde. Toen men echter 's anderen daags ter zelfder plaatse kwam, hoorden de bootslieden het niU9chje iu 't gebladerte tjilpen. De boot stopte en het vogeltje door het gefluit zijns ouden meesters gelokt, haaste zich aan die roepstem gehoor te geven en tot zijn vorige drijvende woning terug te keeren. JEen groote plaag bij de spoorwegen is het warm- loopeu der metalen. Loopt b.v. van een rijtuig een der metalen warm en is dat van eenigzins ernstigen aard, dan mag het rijtuig niet verder doorloopen, alvorens hersteld te zijn; de reizigers moeten uit stappen, het rijtuig wordt uit den trein gezet, som9 door een ander vervangen en de trein krijgt vertraging. Nu bestaat er veel meer gevaar dat de metalen warm lopen van een voertuig dat in een sneltrein loopt, dan bijv. in een goederentrein. Ten einde het warmloopen te voorkomen, bestaal bij de Exploitatie-maatschappij het voornemen om de rijtuigen, die in den mailtrein dienst doen, te voorzien van assen met lange tappen, waardoor het draagvlak grooter en de kans voor warmloopen geringer wordt. De tegeuwoordige tappen zijn me taal 15, de lange 20 centimeter lang. Aan het bureau van Politie is als gevonden gedepo neerd: Een BOEK,' een Kralen KETTING met Zilveren plaaije, een EIERLEPELTJE, een kleine PARAPLUIE. Burgerlijke Stand. GEBORRN; 31 Oct. Gemert Cornelia, ouder» Af. van Wftltenic en J. M. Bekker 1 Nov. Geertruida Johanna, ouder» A. N. Snplleman cn M Wicaer. OVERLEDEN31 Oct M. den Haag, himvr. \an P. M. van Waas, 58 j. 9 No». J. Wiltenburg, 9 m. Voorspoedig bevallen van een Zoon, N. C. de GIDTS geb. Bouwmeester. Gouda3 November 1879. Bevallen van een Zoon, Vrouwe C. A. van OORDTBrunting, Valkenburg bij Leiden1 November 1879. De onilergeteekenden bedanken voor de vele bewijzen van hartelijke belangstelling bij de geboorte van hunne Dochter. J. J. BERTELMAN. M. L. D. BERTELMAN-Jacobi. Gouda4 November 1879, Bij mijn vertrek uit de Wijdstraat naar de KLEIWEG, niet in de gelegenheid geweest zijnde van al mijne VRIENDEN afscheid te nemen, roep ik hen bij deze eea HA IITE- LIJK VAARWEL toe. K. Eene jonge DAME wensclit eenige nren wekelijks' ONDERRICHT te GEVEN in het VERVAARDIGEN van KUNSTBLOEMEN. Zij die daarvan gebruik willen maken, worden verzocht hiervan kennis te geven onder No. 358 aan het Bureau dezer Courant, Voor eenige Heereil isnog GELEGENHEID Crabethstraat A. 192. De ondergeteekende geeft door deze kennis alsdat ik MIJNE ZAAK te GOUDA, aan de Markt gedreven, 'onder de Firma T. NIEVELER met 1 November 1879 heb OVERGEDAAN aan den Heer J. C. L. E. li USC11, welke sedert jaren als chef in die zaak voor mij is werkzaam geweest, en deze zaak voor zijne rekening van af 1 NO VEMBER 1879 zal VOORTZETTEN onder de Firma C. F. BUSCH. Dordrecht, 1 Nov. 1879. Ingevolge bovenstaande advertentie, beveelt de ondergeteekende zich beleefdelijk aan, ho pende het vertrouwen bovenstaande Firma in GOUDA GENOTEN, onder de Firma C. E. li USCII, waardig zal blijven. UEd. Dw. Dienaar, Gouda, 1 Nov. 1879'. CURSUS in bovengenoemde vakken, en voorbereiding tot de examens. Leeraar M. O. Lange Tiendeweg, D. 27. Inschrijving voor 15 November a. s., OOK VOOR DAMES. Beiast zich ook, tegen behoorlijk honorarium, met aanleggen, bijwerken en revisie van boeken. Voor eene ADMINISTRATIEVE BETREK KING, welke 10.per week oplevert, wordt een geschikt persoon, bij voorkeur een gepas- porteerd ONDEROFFICIER, gevraagd. Brieven franco, onder No. 357, bij den Boekhandelaar A. BRINKMAN, Tiendeweg te Gouda. Voor billijken prijs uit de Handte Koop een HUIS en PAKHUIS aan de Oost- Raam te Gouda, beide perceelen aan de straat uitkomende, en waarin sints onheugelijke jaren met goed succes een Turf- en Houtnering wordt uitgeoefend, tevens geschikt tot velerlei' bedrijf, te bevragen bij den Boekh. A. BRINKMAN te Gouda onder No. 359. 1.25 per BAAL met inbegrip der zak, bij partij minder. Verzending franco NIEUWE- D1EP of AMSTERDAM, na ontvangst post wissel met duidelijk adres aan Commissarissen der Sociëteit Ons Genoegen, brengen ter kennisse van HH. Leden jngevolge Art. 30 van het Reglement dat bij gelegenheid van de 2de Abonnements Tooneel voorstelling opDONDERDAG den 6n NOVEMBER 1879, de SOCIËTEIT van af des avonds ZES UUR aal GESLOTEN zijn. Namens Commissarissen, Mr. P. J. SNEL, President. H. JAGER, Secretaris. Gouda, 4 November 1879. VOORTDUREND in LOSSING de Lading RUHR gvove KACHELKOLEN, waaruit wij tot Contant zonder korting afleveren. Vrij aan huis bezorgd, mits bij 2 of meer H.L. gelijk genomen.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2