vSl-!\ik«laas! Kantongerecht te Gouda. JjJnrts. INGEZONDEN. MWÊêiËIÊMMi Pit werk geschiedde Kouder tegenspoed, zoodat Diusdtigniorgen omstreeks 11 uur de eerste schuttiug v kou geschieden. - «\Vare des uacbts eu des Zoudags doorgewerkt, dan kou de arbeid reeds Maaudag iu den loop ran den dag gereed zgn gekomen. Niettegenstaande ran de 'stremming voorat' in het openbaar kennis was gegeven en vele particulieren waren gewaarschuwd, bood een bezoek aau de sluis heden een verrassend maar be droevend schouwspel. Ougeveer vgftig schepen aan den Amsterdamscheu, ongeveer dertig aan den Rotterdamschen kant lagen daar rustig te wachten tot groot nadeel van afzenders, ontvangers en schippers, velen zelfs reeds van Vrij dagavond. Toen eiudelgk de herstelling aan dit monument onzer Rijnvaart, lang 150, breed 23 voet, gereed was, kon bet défilé beginnen. Maar men deuke niet dat dit zoo gemakkelijk ging. Eerst moesten eenige atoombooten van beide kanten, die zich door het mastenbosch een weg hadden ge baand, worden geschut. Ecu boot past juist in de ongelukkige sluis, die wel iets vau een breede sloot heeft. Telkenmale dus de deuren aan den oenen kant dicht en aan den anderen weer open. Aan de zijde waar de boot uitgegaan was, kwam dan een auder in, dan weder dezelfde operatie met openen eu sluiten tu zoo maar altijd door met een steeds aangroeiend getal schepen, zoodat we gaarne den laatst aangekomeu schipper geloofden, die verklaarde blij te zullen zijn als hij er Woensdagnamiddag met zgn vaartuig door zou zgn. Ik sprak schippers die van vijf-eu-twintig tot vijftig gulden uadeelhaddeudoor dit gedwongen oponthoud, dat, hoe gewettigd ook, door de bijkomende omstandigheden, onverantwoor delijk lang werdb. v. het privilege der- stoom* schepen om eerst te gaan en de uiter$ bekrompen capaciteit uer sluis, eu dat alles dan nog na zoovele rnoeielijkheden te hebben doorworsteld, en nog zoovele ▼oor den boeg te hebben, voordat Amsterdam, Rotter dam of de Riju is bereikt, of plaatscu iu die richtiugen. Voeg daarbij nog dat zoowel Zaterdag als gisteren het water gedurende eenige uren op peil was, zoodat de sluisdeuren aan beide zijden geopend konden blijven, maar dat de vaart toch gestremd bleef uit vreeze dat een schip, bij plotseling© ^eilsverandering, juist op een plaats zou kunnen zijn die hel sluiten der deuren belette, en men kan zich een denkbeeld maken van een der voornaamste toegangen te water van de '«hoofdstad naar Rotterdam en den Rijn, en billijken dat die sluis den naam van Mallegatsluis draagt. Als de Kamerleden, die het kanaal door de Geldersche Vallei hielpen afstemmen, gezien haddea hoe een volgeladen boot van Amsterdam naar den Rijn suk- kelea moet voor de sluis en in de sluis en daar buiten, hun oordeel ware anders geweest. Men staat aan die zoogenaamde Groote Sluis te Gouda verstomd over zooveel kleinheid, bekrom penheid, langzaamheid. Gepremediteerde tegenwerking der scheepvaart zou niet erger kunnen zijn. Bij dq herstemming voor een lid van den gemeen teraad te Bodegraven, is gekozen de heer P. van der Maat met 104 stemmende heer G. Batelaan verkreeg er 98. Dinsdagavond is een 67jarige blokwaehter aan het station te Nieuwerkerk a/d. IJsel overreden door den sneltrein, die ten 6 ure van hier vertrekt. De man was onmiddelijk dood. Bij de herstemming te Schiedam tusschen de heeren C. J. A. Wijnaendts te Overschie en nir. A. K. J. van der Drift te Schiedam, werd tot lid der Próv. Staten gekozen de heer Wijnaendts met 396 stemmenop den heer v. d. Drift waren er 268 uitgebracht. In het tijdperk van 5 October tot 1 November 1879 zijn, blijkens bij het dep. van biunenlandscbe zaken iugekomen ambtsberichten, door longziekte aangetast 2 runderen in Zuidholland. In bet vorige tijdperk vau vier weken waren vijf runderen door die ziekte aangetast. Maandag avond ten ruim 10 uren is F. G. kapitein van de veeboot Concordia die te Schoon hoven voor den steiger lag met 81 stuks ossen, vermoedelijk door het opdringen van een dezer dieren, over boord gevallen en, ondanks de schier wanhopige pogingen tot redding, aangewend door den machi nist dier boot en den pachter van het veer A. Brantwijk, jammerlijk verdronken. De oppassende vader laat eene weduwe met 3 kinderen na, te Arnhem woonachtig. Staten-Generaal. Eerste Kamer. Zittingen van 11 en 12 November. In de zitting van Dinsdag werd beraadslaagd over het wetsontwerp tot bevordering van den aan voer van vrije arbeiders iu de kolonie Suriname. Dat ontwerp werd bestreden door de hh. Cremers en Joost van Vollenhoven en verdedigd door den heer Huydecoper van Maarseveen en den minister van koloniën. Bg stemming verklaarde zich 16 stemmen voor en 16 stemmen tegen het ontwerp, zoodat de stemmen staakten. In de zitting van gisteren zgn de ontwerpen be treffende de Indische begrootiug met algemeene stem men aangenomen en daarna is het ontwerp tot be vordering der immigratie in de/ kolonie Suriname aangenomen met 16 tegen 14 stommen. De kamer is op reces gescheiden. Maandagavond zijn te Hazerswoude door den laat- sten vA Utrecht koihende spoortrein drie koeien 07erreuen, zonder dat verdere ongelukken werden veroorzaakt. Het kerkelijk geschil over de kapten y van vervoer vau den te beroepen predikant, zij* gezin en goe deren, sedert eenige maanden bestaande tusschen den algemeene kerkeraad der Ned. herv. gemeente te Leiden en de gemeentel-commissie belast met het be heer der kerkelijke fondsen, is bijgelegd ten ge7olge van het gehouden gemeenschappelijk overleg en daarop genomen besluit, om door vrijwillige bijdragen aan te vullen, wat die onkosten meer zullen be dragen dan de daarvoor door de gemeente-commissie bepaalde som vau 300 of 400, iu verband met de bepaling, uit welks provincie een predikant zal worden beroepen. (D. v. 's-Gr.) In de gemeente Hoedekenskerke heeft dezer dagen eene botsing plaats gehad tusschen gemeente-politie eu rijkspolitie. Een ietwat beschonken gemeente-veld wachter wilde, bij gelegenheid van een feestje naar aanleiding vau de inhuldiging van den burgemeester, uit overdreven dienstijver een ingezetene aanhouden, die misschien voor de rust gevaarlijk kon worden. Die aanhouding was op dit oogeublik bg den op gewonden staat der gemoederen nog wel zoo gevaarlgk, zoodat de rijks-politie tusschenbeide meende te moeten komen, den arreataut bevrijdde en iu diens plaats den gemeente-veldwachter naar het raadhuis bracht, waar de burgemeester hem een krachtige vermaning gaf eu hem voor dien avond schorste. De Amsterdarasche politie heeft gisterennacht een mooie vangst gedaan. Zij was verwittigd, dat de heeren inbrekers een nachtelijk bezoek zouden bren- geu bij den heer Geerling, effectenhandelaar op de Keizersgracht bg de Westermarkt. De commissaris van politie, de heef wan Steenbergen, werd daarom met vier agenten bij den heer G. in huis vtrborgen en waèhttc niet te vergeefs. De drie gebroeders Lavertu wisten op de oude gebruikelijke manier, door het uitsnijden van een deurpaneel, zich deu toegang i:i huis te verschaffen, maakteu daar licht en werden onmiddellijk herkend. Op een plechtige ontvangst niet voorbereid, zochten zij te ontsnappen; een der broeders werd ëchter nog in huis en de beide andereu op straat gegrepen. De tevredenheid der burgerij over deze vangst en over de houding der politie is algemeen. Meer dan waarschgnlgk hebben de Lavertu's ook de audere paneeluitsngdii:- gen op hun geweten. De voorloopige concessie voor den aanleg en de exploitatie van een net van tramwegen in de pro vincie Friesland, welke was verstreken, is door den Minister van Waterstaat verlengd tot ultimo April 1880 en thans gesteld ten name vau de heercu J. A. baron van Hardeubroek, grondeigenaar en pre sident der maatschappij tot exploitatie van veestallen en veetransporten te Utrecht, Leopold Mertens, indus trieel, en Louis Finet, ingenieur, de beide lautsten te Brussel. Als men nagaat hoe talloos veel er wordt voortge bracht eu verkocht, vraagt men wel eens met ver wondering waar blijven toch alle dingen Eeu klein puntje van den sluier van dit geheim wordt opgelicht door een bericht ia de Amsterdamsche bladen. In één maand werden in de hoofdstad twee groote zil veren lepels, zes kleine dito om den catalogusstgl te bezigen en zes vorken onder de vuilnis gevonden! AU zij, die zich wel willen belasten met den huishoudelgken arbeid in onze gezinnen, op die wijze met de 'edele metalen omgaan, wat mag men dan verwaehten voor hetgeen niet die waarde heeft en door de werklieden bij de gemeente-reiniging niet wordt aangegeven? Weten wij niet vaar alles blijft, wij kennen ten minste nu een kanaal, waardoor veel verdwgnt. Dat kanaal heet de keuken. November heeft reeds kou en regen gebracht en de zieners spellen niet veel helders. I)r. Sofka te Praag, een groot weerkunrfïge, acht het zijn plicht voor het gewichtig geval dat staat te komen, te waarschuwen. Reeds 20 jaar wees hij er vaak op, dat en waarom groote bewegingen in het zwerk ontstaan, als de maan de aarde zeer dicht nabij komt. Vaak zijn ze schrikkelijk, als die van 23 Mei 1872; (voor Boheinen) bewgst. Den 16 Oot. dezes jaar» naderde de maan weder zeer dicht. Het gewone versehynsel volgde byzonder sprekend vorst, sneeuw, wolkbreuken, stormen en aardbevingen. Den 14n Nov. treedt de maan de aarde nog nader, en wel op een wya die vaak vulkanische uitbarstingen ver oorzaakt. We hebben dus voor en na dien dag slecht weêr te wachten. Na 6 Nov. komen koude dagen. Deze voorspellingen hebben deukelyk betrek king op oostelijk midden-Europa, wellicht echter zal men, zoo ze uitkomen, dit ook wel verder bemerken. De Engelscfce World deelt iets mede omtrent den levensloop van den bekenden John Dunn, den Zulu geworden European, die thans aan het hoofd vau een der districten staat; waarin het land der Zulu's verdeeld ia. Ilij is geboren in Natal, was vroeg wees eu moest zgn eigen brood verdienen. Avon tuurlijk van aard, begeerig naar fortuin en droomende van de heerlijkheden der jacht, meende hij, dat Zulu land eene kostelyke gelegenheid zou aanbieden voor jagen eu handeldrijven. Het bleek, dat hij goed gezien had. De Zulu's gaven gaarne ossen in ruil voor geweren en patronen en hun land wemelde van bet heerlijkste wild van allerlei aard. Op een van zijne tochten door Zululand koos John Dunn in een geschil tusschen Koning Cetawayo en diens broeder partij voor den laatste. Er had een hevig gevecht plaats, daarin Cetawayo overwon. John Dunn, die wakker gestreden had, vluchtte te paard tot aau de Tugela, die hg vrij gezwollen vond. Hij begreep echter, dat zyne eenige, ofschoon groote kans op levensbehoud was, te beproeven de rivier welke iu dien toestand voor een onoverkomelijke hindernis gehouden wordt, over te zwemmen. Te aard wierp bg zich in den bruisenden stroom en wam ouder eeu regeu van assegaaien aan den over kant. Die kloeke daad won Cetawayo's hart, die hem zijne vriendschap en een stuk land aanbood. Hij nam het aanbod aan, kreeg later nog meer land van den Koning eo vrouwen in overvloed, dreef voorspoedig handel en had een positié van grooten invloed. Zijne bezittingen worden op 40,000 pd. st. geschat. Hij had allerlei soort van orood winning. Zoo had hg o. a. ook de gewoonte van Europesche liefhebbers van de jacht bij zich te ontvangen. Voor 55 pd. st. per maand leverde hij hun «lies wat zij noodig hadden, behalve ammunitie en sterken drank. Hij pleegt zich te beklagen, dat in het zuiden van Zululand het wild ontzaglijk gedund is. Den tijd herinnert hg zich, waarin hjj 800 hip popotamussen in één seizoen schoot, die hem 700 pd. st. opbrachten. Maandag werd te Hoge in de loge V Union Royale haar 60-jarig bestaan gevierd en het ÖOjarig grootmeesterschap van den stichter der afdeeliogen vau den meestergraad, van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden. Dit feest, dat reeds den lOden Juni had moeten gevierd worden, werd door de ziekte en het over lijden fan Z. K. H. den Prins van Oranje uitgesteld. Van alle loges waren afgevaardigden en leden tegenwoordig en allen verheugden ziel» nog in het bezit te zgn van hun vorstelgkeu grootmeester, die zich nog wel genoeg gevoelde, om het feest met zgn tegenwoordigheid op te luisteren. Aan allen, die dit feest hebben bygewoond, 140 in getal, is door Z. K. H. prins-grootmeester een zilveren medaille uitgereikt, aan de eene zyde tot opschrift dragende: Frederik, prins der Nederlanden, geb. 28 Febr. 1797, stichtör der afdeeliug van den Meestergraad, 18191879, en aan de keerzqde een ma^ouuiek symbool. Aan Z. K. H. zelf is een afslag in goud ter hand gesteld. Aan den gevierden meester werd een ivoren staf aangeboden, ryk met goud versierd, met de genoemde medaille, aau het boveneinde bevestigd in een zilveren krans. Een oorkonde, in prachtig schoonschrift en geUekend door alle aanwezigen, was daarbij gevoegd. Volgens het voorloopig verslag betreffende het onderzoek van het vijfde hoofdstuk der Staatsbe- grooting voor 1880 is in de afdeelingen der Tweede Kamer door sommige leden aangedrongen op een veranderden vorm der St.-Ct. eu gewezen op het quartoformaat van de „Moniteur Beige'/. Maar ook is de prijs van ons officieel blad en van „de Han delingen der Staten-Generaal" veel te hoog voor be langstellenden. In België is de prijs als volgt „Mouiteur" pernorƒ12,281. Annnles parlementaire" (per zitting). 1,41«! „Ann. pari. et documents" (idem.). 2*36.c O.» St.-Cl. kost alleen 20, met de Handelingen dodat alles serkrijgt men in België, zooals boven blijkt, voor 16,06. Wij durven echter niet beweren, dat men in België dezelfde hoeveelheid papier als hier te lande verkrijgt; het is waar, onze koloniale verslagen en begrootingen nemen veel plaats in, maar toch kon men bij de andere zaken wel vrat zuiniger met de leveriug vau vulling voor „de Handelingen" zijn. Aan de Times wordt geschreven, dat de telephoon inderdaad aan de behoefte van het dagelijksche leven gaat beantwoorden. Eeu Londenaar, die zijn huis, door middel van de Telephon Exchange met ziju kantoor telephoaisch had verbonden, kwam t'huis van de jacht. Men las bem, op een afstand van 15 Eugelsche mijlen, be langrijke ingekomen brieven voor, waarop hij antwoord dicteerde. Eeu onderhoud met ziju practizijnen was noodzakelijk. Ook dit geschiedde langs telephouiscben weg. Eu toen de koopman van zijn kantoor een zeer belangrijken telegram uit New-York per telephoon werd voorgelezen, gaf hij dadelijk het antwoord, zoodat binnen drie uren, nadat de dépêche te New-York was aangeboden het antwoord ontvangen kon zijn. En dat alles zonder dat de koopman zijn huis had verlaten, iu een half uur tijds. Yoor eenige dagen ziju op deu spoorweg tusschen Parijs ert Marseille de zoogenaamde blikseratreinen begonnen. Het 862 kilora. lauge traject werd in 16 uren en 21 minuten afgelegd, of wanneer men tweemaul oponthoud van telkens een half unr en eenige kortere, er af rekent in 13 uren. Dit staat gelijk met eene snelheid van 72 kilometer per uur, in Frankrijk eene zeer ongewone. Ab-el-Kader is te Damascus overleden, waar hij sedert zijne invrijheidstelling door NappleoA III woonde. Hij genoot vau de Fransche Regeering een jaarlqksch pensioen vau 100,000 fr. Rood zal nog altijd een geliefde kleur zijn dezen winter; een nieuwe donkerroode tint heet Chaudon of Etna. Bloemen gebruikt men bijna niet meer, ook niet om bnljaponneu tc garneerec, bijna niets dau kant, franje en kralen; neemt men echter bloemen dan zijn het vier bouquetten*. eeu rechts aan den hals, een wat grooter onder de linker borst, eeu nog wat grooter onder op de voorbaan en de grootste achter op den sleep. Iets nieuws, of lievet, iets uit de oude doos, dat de daines nu weêr verzonnen hebben, is om, in plaats van haar wapen of monogram, eln zinne beeldig dier of figuur aan te nemen, dat zij op al haar kleêren laten schilderen of bordurtu. Toen oulaugs eeu bekende broodmagere actrice te Parijs xich op die manier geheel met raven tooide, werden er wel allerlei aardigheden gemaakt van roofvogels, die op karkassen azen, maar er bestaat alle kans dat deze mode weer veld wint eni wij weêr tooneelen zullen beleven als toen Jacqueline de la Grange een «n al rose arenden en zwarte eenden en Anna van Bohemen gekroonde struisvogels was. Huisvr De Maasbode meldde onlangs als een bijzonderheid de bekeering van een Protestant tot de Roomsche kerk. De Amh. Cl. gaf een uitvoeriger lezing van dat bericht, waaruit bleek, dat de bekeering niet heeft plaats gehad op den weg naar Damajcus, maar op dien van Dokkum naar 's Bosch. De bekeerde namelgk werd terstond na zgu overgang tot het Katholiek geloof door den Bosschen gemeenteraad tot conrector aan het gymnasium benoemd. In een ingezonden stuk in 'de Standaard van haar correspondent te Dokkum wordt de lezing der Amh. Ct. volkomen bevestigd en nog als bewys, hoe hel toeval, bij die bekeering een groote rol heeft ge speeld, meegedeeld, dat de bekeerde „voor eeuigen tgd nog sich niet ongenegen moet hebben betooud, wanneer men het salaris slechts verhoogd had, de betrekking aan te nemeu van ouderwijzer in de oude talen aan de Theologische school te Kampen." Of hier een warm protestant in een ijverig katho liek is bekeerd? Twee berichten van zeerampen komen uit Amerika. De walvischvaarder Petrel van Newbuayport (Massa chusetts) zeilde den 25sten October naar Fagal. Spoe dig na haar vertrek had zij met een hevigen storm te kampen, die haar midden op zee schipbreuk deed lijden. Veertien personen, de geheele manschap uit makende verdronken. Zes Portugecsche passagiers ziju van het wrak gered, na 4 dagen rondgezwalkt te hebben, door de Oostenrijksche bark Rebusdie S November te New-York aankwam. De tweede ramp was 't gevolg van een aanvaring op 7 Nov. tusschen de stoomboot Championvan New-York naar Charleston, cn het schip Lady Oc taoia, van Greenock, varende van ltio naar New-York. De Championeen vaartuig van ruim 1400 ton en met een lading van 200,000 zonk in 4 minuten. Dertig persouen kwamen om, 26 werden gered van welke 4 passagiers wared. De Lady Octavia is zwaar beschadigd, Een derde bericht meldt, dat de mail-boot Arizona van New-York naar Liverpool, op een ijsberg stiet f Dit geval liep gelukkiger af. Het schip moest zwaar beschadigd te St. John (Newfoundland) biu- neuloopeu, maar passagiers eu lading zgu ongedeerd. Een niet onaardige mededeeling wordt aan 't Dag blad gedaan. Te 's Ilertogenbosch (alwaar de heer Luyben, dié rapporteur was der commissie iu zake de verkiezing- du Tour, burgemeester is) zijn de kiezerslijsten precies op dezelfde wijze (aan het hoofd) ingericht als de lijst van Harmeien, te wtten één lijst voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten te zameu. Hetzelfde is trouwens in meerdere, en waarschijnlijk in alle genfeenten van Noord-Brabant het geval. Op de Bossche lijst komt achter ccn enkelen naam in de kolom „aanmerkingen" voor: alleen voor de Tweede Kamer. Aan de geëerde Redactie der Goudsche Courant. Mijnheer de Redacteur t De ondergetekenden, tlakeneu der Ned. Hervormde Gemeente, hebben met verontwaardiging kennis geno men van het sluk getiteld bekrompen of oneerlijk" en onderteekeud X. door U uit het Evangelisch Zon dagsblad overgenomen en iu hit laatste nummer vau uwe Courant geplaatst. Iudieu men bet publiek wenscht bekend te raakeu met hetgeen in een gesloten kerkeraads-vergadering behandeld is, zouden de ondergeteekenden wel wen- schen, dat men beter hieromtrent op de hoogte was, en men er dus het publiek geene verkeerde voor- stelling van gaf. Waar is het, dat een paar diakenen eenmaal de belofte gaven, om bij eene volgende vacature te stem men voor een modern predikant, van die belofte te hebben verbroken, kan echter geen sprake zijn, daar de mede-diaken, aan wien zg indertijd die belofte deden, later geheel uit eigen beweging zonder eenigen drang of verzoek hoegenaamd van hunne of andere zijde hen van hun woord ontsloeg, hetwelk zoo geformu leerd was, dat zij niet anders konden denken of het geschiedde uit overtuiging, welke woorden wij uit bescheidenheid zullen achterwege laten. De ondergeteekenden verklaren iu de laatst gehou den kerkeraads-vergijdering slechts het feit le hebben medegedeeld, dat de heer P. Hulleman hun hun woord had terug gegeven, dat zrj die belofte aan niemand anders hebben afgelegd en zg zich dus volkomen vrg gevoelden. Dat zij evenWel Ronden gezegd hebben wij deden eene zondige belofte wy hqjjfc^n er berouw over wij moeten die schenden -£• dat is ouze dure plicht, is louter verzinsel wij V. Tevens doet het den ondergeteekenden ("Hfd/ dat X. zelfs Ds. Swaan, iets geheel onwaars Vbraicht. Z.Ew. toch heeft in de laatste kerkeraads vergadering nadat hij geconstateerd had, dat de heer Hulleman aan die paar diakenen hunne eenmaal gedane belofte terug gegeven had, o. a. dit gezegddat Iiij op zijn standpunt geen enkele stem zou wenschen ^ontvangen, die met tegenzin of met verkrachting eq verzwaring des gewetens, werd gegeven, dat bij dit eveneens verwachte van hen, die der moderne richting waren toegedaan, eu hg het niet zedelijk zou achten eene* dergelijke stem aan ie nemen, ook al wilde men die geven. Oudergeteekenden hebben besloten, voortaan niet meer te antwoorden op welk geschrijf of aauklacht ook der moderne richtingmaar zij zgn volgaarne bereid ten hunnen huize inlichtingen te geven aan gaande bovengenoemde zaak aau ieder die ze verlangt. Van uwe onpartijdigheid, geachte Redacteur, mogen zij verwachten, dat gij aan hun vriendelijk verzoek zult willen voldoen, om deze regelen in het eerst volgend nummer van uw blad, de Goudsche Courant op te nemen. Ouder voorloopige dankbetuiging voor de opname hebben zg de eer hoogachtend te zgu. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente Gouda, H. W. M. STEEVENS, Pres. C. van EIJK, Secr. Terechtzitting van Woensdag 12 November 1879. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: G. van 0„ tuinman, wonende te Gouda, tot eene boete van 1 of gevang, van één dag wegens werpen van gras en snoeisel van booinen, aan de waterkant van den Fluweelen Singel te Gouda; W. H, vrachtrijder, woueude te Goéda,Atot eene boete van 5 of gevang, van drie dafitó wegens op de Oosthaven te Gouda geheel zonu/Moezicht laten staan van zijn wagen bespannen met ©en paard; J. S. L. C., koopman, wonende te Gouda, tot eene boete van 5 of gevang, van drie dagen wegens als geleider van een met twee honden bespannen kar zitten op die kar onder het rijden op den Fluweelen Singel le Goudd; A. S., touwslager, wonende te Gouda, tot eene boete vau 1 of gevang, van één dag wegens op laten van een vlieger op den Kleiweg te Gouda. VRIJGESPROKEN: M. B., meisje, wonende te Gouda, van de aan klacht bagger en straatvuil te hebben geworpeu op de straat voor eens anders woning op de Raam te Gouda. (De beklaagde bleek de bagger niet op de straat voor eens anders woning te hebben geworpen maar die aldaar te hebben geveegd, betgeen volgens de politieverordening van Gouda niet strafbaar is.) De Groote Magazijnen du Printemps hebben de eer te berichten, dat hun geïllustreerde Catalogus bevattende de fraaiste Nieuwigheden door de Parijsche Industrie uitgevonden, ver» schenen is. r.tf" Die Catalogus wordt GRATIS en FRANCO aan iedereen toegezonden, die hem wel franco per brief wil aan vragen aan M. JULES J1LIZ01', GRANDS MAGASINS PRINTEMPS, a MARKTBERICHTEN. Gouda, 13 Nov. 1879. Bij kleinen oinztt was de stemming klein. Poldertarwe puike 12.50 af 13.Mindere ƒ11.a 12.Rogge, puike 7.75 a ƒ8.25. Mindere 7.00 a 7.50. Voer ƒ6.25 a ƒ6.75, Gerst, puike 7.a 7.75. Mindere 6.a 6.75. Haver, zware 4.25 a 5.Ligte 3.50 a 4. De veemarkt met goeden aanvoer, de handel in alle soorten traag, vette varkens van 20 a 24 cents per half kilo, schapen traag, magere varkens eu biggen de handel zeer levendig. Kaas, aangevoerd 30 partijen, prijzen van 28. a 38. Goeboter, ƒ1.45 a ƒ1.60. Weiboter 1.20 a ƒ1.80. O OR RES PO N D E N T IE. Het stuk san den heer I. M. wordt in ons volgend nr. geplaatst. Dat van een voorstander van goed drinkwater kan voor plaatsing niet in aanmerking komen, daar de schrijver ons zijn uaAm niet mededeelde. Dat van den heer K. zouden wij gaarne geplaatst hebben zoo niet een paar uitdrukkingen daarin dat minder wensche- 1 ijk maakten. Met het oog op een in ons volgend nr. te plaatsen stak, zal dat van K. ook overbodig zjjn. de Redactie. Burgerlijke Stand. Gouda GEI OltEN11 Nov. «Johanna, ouders D. dc Jong en J. Verhoef. OVERLEDEN: 10 Nov. E. P. Rijnboot, 1 j. 10 m. - IV. J. F. G. Jansen, 10 m. 12. E. J. Borst, 79 j. P. Try fel, 68 j. GEHUWD: 12 Nov. A Hussclson en M J. van Spingeleu. P. van Leeuwin en M. C. vau der Klis. H. P. Santvoort en T. van der Lek. W. Kort en M. van Oudshoorn. VV. Luijcndijk en E. Verwoest. VV. F. de Jong en J. H. van den Broek Homfrei. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 6 tot 13 Nov. 1879. Moordrecht: GEBOREN: Adrianus, ouders B. Molendijk en A. Vente. Corueli8, ouders H Brandse en A. van der Vooren. Wil- lemins, ouders J. Mareiisse en J. Butter. Adriana, ouders J Steenbergen en P. Vergouw. - Johanna Margaretha, coders A. VV. Post au M. G. J. Langerak. GEHUWD: K. L. Verboom en A. van der Vooren. B. Bloot en J. Verboom. Gouderak GEBOREN "Wijntje, ouders C. van toveren en N. Terlouw OVERFKDEN: J. van W'alsum, 77j. ONDERTROUWD; A Blanken, 47j. en A. A. Koolmees jvcd. W. Vrijlandt, 38 j.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2