GEMEUBILEERDE 111- V»0tt AFBRAAK, Kantongerecht te Gouda. APVERTENTIËN. - MAR K T BE RICHTEN. Burgerlijke Stand. Gouda Moordrecht: Gouderak Haastrecht Reeuwijk: Openbare Verkooping zijné verontwaardigiu& te kennen over de handelin gen des getfaagdën. De maatschappij vorderde nu het geheele uitbetaalde bedrag als niet verschuldigd terug, en wel op grond der bepaling van haar reglement dat ingeval van valsohe en overdreven opgave alle recht op v^mliiig vervalt. De eischeres had eeu tiental feirMQfgesield en bood aan om, voor het geval de reohtbauk die door den gedaagde als niet erkend mocht beschouwen, deze feiten door getuigen te bewyzeu. Namens den gedaagde werd de vordering bestre den door den advocaat inr. Jacq. van Gigch. Zonder de gestelde feiten, hetzij te ^rkeuuen, hetzij te out- kenneu, betoogde pleiter in hoofdzaak dat het de eiseheresse niet aanging wat de gedaagde later aan de eigenaars der goederen betaald had en of hij dezen al dan niet de volle waurde had gegeven. "Wal betreft de drie voorwerpeu, die bleken, niet verbraud te zyn, deze wareu by vergissing op de lijst gebracht, terwijl een daarvan zeer beschadigd was. Pleiter achtte dus geeue termen nauwezig tot toewyzing dei vordering. De beroemde schildery van A. van Dijck, in de kerk van het dorp Saventhein tusschen Brussel en Leuven, heeft de gretige blikken van een buiten- landschen verzamelaar tot zich getrokken de vreem deling bood daarvoor een groote som gelds. Doch in België is eeu kerkbestuur niet gerechtigd kunst voorwerpen te verschacheren zonder toestemming der regeering, en deze toestemming wordt regelmatig geweigerd, wanneer de verkoop teu gevolge heeft, dat eeu kunstvoorwerp uit het land verwijderd wordt. Ook te Saventhem is goedkeuring der regeering geweigerd geworden. Waarscbynlyk zal de regeering de beroemde schilderij voor een rijks-museum aan- koopen. Iu Nederland kon de regeering tot voor weinig jaren althans in sommige provinciëu insgelijks het verdwijnen van de in kerken aanwezige kunstschatten beletten; en wel krachtens hetzelfde decreet vau Napoleon en hetzelfde besluit vau Willem I, waarop de Belgische regeering zich beroept. Doch iu hun wijsheid hebben onze staatslieden geoordeeld, dat de scheiding van kerk en staat de intrekking dier be palingen ^Qfderde. Het was in de donkere dagen toen ook de scheiding van kunst eu staat tot een heerlyk beginsel verheven werd. Men dacht er toen niet aan, dat de regeering te waken had voor dat ou waardeerbaar erfdeel vau kunstschatten, dat door opvolgende geslachten met trouwe zorg aan ons was overgedaan, en waarvan de verminking of verwaar- looziug niet mag overgelaten worden aan de willekeur of de geldzucht van toevallige beheerders. By ons is helaas nog niet het bewustzijn levendig geworden van het beginsel, dat een kerk- of gemeente bestuur zich niet ten opzichte van zeldzame kunstschatten mag. gedragen als een willekeurig eu oppermachtig eigenaar, maar dat de aard van den schat" en zijn eeuwenlange ouderdom dit eigendoms recht ten bate van het algemeen belang van geheel de natie beperken. Thans zal het kunnen gebeuren dat b. v. een kerkbestuur uit toevallige mediocriteiten beetaaude, kunstvoorwerpen die sinds Karei den Groote door dertig gtslachten zorgvuldig zijn bewaard, aan den een of anderen koopman ongehinderd ver kwanselt. Zoo kan heden de heer vau Bemmelen de schilderijen van Beresteyn verschacheren en morgen de gemeente Gouda deu kelk van Jacoba van Beieren over de grenzen zenden. De Regeering sal het niet zien en de natie zal het aauzieu {Kunstbode.) Donderdag jl. zyn 24 Urker visschers te voet over het ys van Kampen naar hun eiland gekomen; de overtocht van Schokland naar Urk had echter met levensgevaar plaats. Te Maashees zijn twee marechaussees en de veerman die in elkanders gezelschap over het ijs gingen, er doorgezakt en verdronken. Toen de passagierstrein van Keulen gisteren voor middag kort by het station Neuss genaderd was werden de 4 achterste, waggons boveu op den berg daarvan afgerukt, die met (fonderend geraas naar beneden stortteu en daar geheel verpletterden. Gelukkig waren deze wageus alleen met postpakketten beladen, zoodat geen menschenlevens te betreuren zyn. Te Rottevalle zijn gisteren ochtend door den veld- wachter een vader en een dochter in hunne woning vermoord gevonden. Welke de beweegredenen van deze misdaad zyn, is nog niet bekend. De burgemeester van Achtkarspelen heeft zich on- middelyk derwaarts begeven, om een onderzoek in te stellen. CJit Leeuwarden wordt ook gemeld, dat de justitie vau daar naar Rottevalle vertrokken is wegens den gisteren avond gepleegden moord op Bata Batema en diens dochter. By het vroeger dotor ons medegedeelde, betreffende de keurige versiering van het Cirque Carré op den Amstel bij de Korte Amstelatrent, te Amsterdam kunnen wij thans nog voegen, dat de bekende Russische bof-decora- teur de heer A. Bredow, die door zyne prachtige theater- eu circus-schilderingen te St.-Petersburg, Moskou, Weenen en onlangs nog te Keulen, een Europeesehen naam verwierf, zich, op verzoek van den'heer Carré, be reid verklaard heeft het schooue cirque te Amsterdam ook te deooreeren en tot dat einde reeds hier is geur- riveerd. Het colos8ale plafond van den reusachtigen koepel zal met acht voorstellingeu, allen uit de Vader- landsohe Gesshiedenis genomen, geheel beschilderd worden. De figuren zullen allen levensgroot zijn en getooid in den natioualen rijkeir dosch der ver schillende tijdperken, waaruit de tlfereelen genomen zijn. Zoo zal men dau aan de wanden eu aan deu koepel kuunen zieuMagaretha van Bourgondiè, gravin vau Holland te midden harer Staatsdienaren en Ryksgrooten Willem vau Oranje in een veldslag; Graat vau Egraond en zijne vrienden; de eerste ontmoeting tusschen den Graaf van Hoorn eu den Hertog van Alba; de aankomst van Admiraal de Ruyter iu Holland na den vierdaagscheu zeestrijd Admiraal Tromp na zyn overwinning op de Theems; Czar Peter de Groote te Zaandam, en eindelyk een voorstelling van den heer O. Carré eu zijne ruiters bij de prachtige maskerade, gehouden ter gelegenheid van liet 25-jarig Koningschap van Koning Willem III. Door het penseel vau den uitstekenden kunstenaar zal de circus, zoo wat de decoratief als de geheele inrichting vau binuen betreft, inet alle bestaande kunueq wedijveren. {Amst. Ct) Sedert een paar dagen wordt op den Rijn voor Arnhem schaatsen gereden en steekt men hem op ver schillende punten voor en nabij de stad te voet over. De heer J. J. Wesselinau te Leeuwarden eigenaar van de Skatingriuk, aldaar is voornemens, met fiuanciee- len steun van ecnige heereit, een vast Noorder Tooueei- gezelschap op te rich teu. Het plan is om reeds met het voorjaar of Mei het gezelschap te orgauiseeren en daarvoor gunstig bekende acteurs en actrices te engageeren, opdat zy tijd hebben om te zameu het vast te stellen repertoire iu te studeeren en een goed iueensluitend geheel te vormen tegen den tijd van optreden. De directie zal worden opgedragen aan den heer Jacq ui, acteur en regisseur. Het gezel schap zal werken iu Friesland, Groningen, Drente en Overijsel, en de nieuwst uiigekomeu stukken, vooral uit de Duitsche school, in zyn repertoire opuemen. Over het spoorwegongeluk te Z wal uwe wordt nog het volgende geschreven door iemand, die zich iu den trein bevond: //Nadat de trein de brug oVer het Ilollaudsohe Diep gepasseerd was en het station Zwaluvve bijna bereikt had, begon de waggon, waarin ik mij met rayu echtgenoote bevond, vrteselyk te schudden en te kraken, tot hij eensklaps omsloeg eu wy buiten kennis lagen door den hevigeu schok. De vier volgende rijtuigen waren eveneens ontspoord, terwijl het laatste rijtuig, een bagagewagen, ook omgeworpen werd. Toen wy weer tot bewustzijn kwamen, gevoelden wy aan al onze ledematen hevige pijn, riepen evenals onze audere lotgeuooten om hulp en werden uit onze gevaarlijke positie bevryd door het met teel moeite open trappen vau een der paueelen, dat reeds gedeeltelijk verbrijzeld was. if Wat wy toen zagen was verschrikkelijk. Wel 20 personen waren in meerdere of mindere mate gekwetst, waarbij twee met gebroken arm. //De stationschef beijverde zich zooveel mogelijk hulp te verleeneu; hem komt dus d<| duuk der passagiers toe. //De eerste geneeskundige hulp werd verleend door dr. Smits uit Zevenbergen. //Niet door een verkeerden wisselstand is het ongeluk veroorzaakt, maar het is toe te schryveu aau het breken van een as van het rijtuig, waarin wij ons bevonden. Want het voorste gedeelte van den trein stoomde door naar Zevenbergen, terwijl het andere afbrak aan het station Zwaluwc. Ware dit niet ge schied, de ramp ware niet te overzien geweest." Het Hbl. toont zich over den minister van oorlog, kolonel Reuther, in zoover voldaan, dat hy schijnt te zullen voldoen aan de verwachting vau te zullen vasthouden aan het beginsel, dat in de vestingwet is uecrgelegd, en zoomogelijk binnen de vastgestelde grenzen hare voltooiing te zullen volbrengen. Het hoofddenkbeeld, dat by de samenstelling der wet heeft voorgezeten, neemt aan, dat een verdedigende oorlog op een beperkt gebied gevoerd zal worden. Men streeft er niet naar, alle provinciën te hand haven tegenover een overmachtigen vijand, maar om stand te houden in de provinciën Holland en een deel van Utrecht, waar de nieuwe Hollandsche waterlinie gelegenheid aanbiedt, een vyand uit het oosten komende het hoofd te bieden. De stellingen aan de Merwede, het Hollandsche Diep, het Volkerak eu het Haringvliet zijn bolwerken tegenover een vyand, die uit het zuiden opdaagt, en eindelyk zal de kustverdediging voor de veiligheid aan de westzijde zorgen. Deze verdedigingsliuiën vormen het hoofd- bolwerk en van de goede samenstelling dier werken hangt grootendeels db verdedigbaarheid van ons vader land af; daarop mag dan ook niet bezuinigd worden Toch mogen wij ons achter die liniëu niet voldoende' veilig achten eu moet in het krachtig versterkte reduit om Amsterdam het laatste plechtanker onzer verdedi ging gezocht worden. Omtrent de uitgebreidheid dier Ted uitstelling loopen de denkbeelden zeer uiteen De minister Reuther wil de Haarlemmermeer in dé Beemster niet geheel binnen den verdedigingskrinjr opnemen, maar zorg dragen, dat Amsterdam nfet kan gebombardeerd worden en dat de gemeenschap iter zee zoo lang mogelijk beschikbaar blijve. Het Hbl. wil zijn oordeel over dat deel van 's ministers plannen opschorteu, tot zij meer uitgewerkt zullen zyli. Wat de buitenliuiën betreft, geeft het hbl er de voorkeur aan, om den Ysel slechts voorloop!* te bezetten, ten einde by een ernstig opdringen den vyand, met hoop op goeden uitslag, iu de Gelder- sche vallei op te houden. Daarmede komt het plan van den minister overeen, om na de volfooiing vafi de spoorweglijn Amersfoort—*Nyraegen bij de twee voorname spoorwegknoopen in de Geldersche vallei Amersfoort en Emmikhuize», en aan de Lek gesloten werken aan te leggeu, waardoor de vyand beter en met minder kosten opgehouden kan worden dan wanneer de sperforten aau den Ysel werdeu gebouwd Wat de zuidzijde der hoofdliuie betreft, hecht de' minister miuder waarde aau dc stelling Willemstad aan de overzijde van het Hollandsche Diep, en legt hij den meesten nadruk op den sngereu kring,' waarvan de forten aau den nieuwen waterweg en bij de Dordt- sehe Kil de steunpunten kunnen vormen. Uit al deze plunuen blijkt, maar het oordeel van het Hbl. dat de minister ten opzichte van de uitvoering der vestingwet op deu goeden weg scliynt te zijn Tu dit opzicht gaat het Hbl. de toekomst met vertrouwen te gemoet. Iu verschillende steden, nu ook in Amsterdam door een tiental heeren en dames iu de Sarphat ist raat, wordt eeu deuk beeld- iu toepassiug gebracht, dat wel navolging verdieut. Zy vragen gedragen klee deren, om die aan behoeftigeu te verstrekken. Ieder weet hoe weinig men er voor krijgt als meu ze verkoopt; uu misgunnen wij den handelaars iu oude kleedereu de winst niet, die zij daaruit trekken maar er ral voor hen toch altijd genoeg te ver handelen blijven eu door het rechtstreeks present geven van kleêren bewijst men een groote weldaad. Velen verknopen de kleêren dan ook slechts oni re kwijt te zijn eu zien op tegen den last aan wien en hoe ze te scheuken. Zou er niet iu alle andere steden, vnn ons land deze of gene, met dc armen, bekend, zich de moeite willen getroosten om als tnsscheupersoon te dienen P Wij zyn bijna zeker, dat Mj op veel meer hydrogen kan rekenen dan hij wel denk'-(Ami. Ct.) Een klein baasje wilde zijn knecht in den winter niet gedaan geven eu hem toch ook niet bet brood der luiheid laten eten. Wat nu gedaan? l)e kneoht werd naar deu turfzolder gezonden, met last, om alle turven stuk voor stuk af te stoffen eu netjes op te stapelen. Zoo houdt men de lui anti 't werk. Goed voorgaan doet goed v'olgen j maar of 't nu juist het voorbet ld vnu dit baasje was, dat men te Rotterdam navolgde, welen we niet; wel, dat men er even knap zorgde, de lui aau 't werk te houden Men liet er namelijk het straatvuil opsoheppen eu iu de grachten werpen. Wnar dat vuil uu komt, ontstaan verontdiepiugen, die later weer wegge- baggerd moeten worden. Als men de bagger dan weer op de straat legt, heeft men daarna weer wat op te ruimen, en zoo kan men lang aan den gang blyren, en heel wat mensohen bezig houden Nuttig en aangenaam? Misschien niet, maar dat behoeft ook uie>- (.mi. Het Nieutee.) Gevaar voor brand. Met het tegenwoordige barre winterweder is het rnn groot gewicht voor hen, die in hunne kamers gebruik maken ran zooge naamde open Eugelsche haarden, dat hunne aan dacht gevejtigd jvorde op het feit dat de meeste stookplaatsen eu vooral die ran vele nieuwe buizen niet behoorlijk braudvry zyn ingerioht voor der gelijke haarden. 1 Wat toch is het t^val Het vuur van den haard is in den regel geen handbreed van den vloer verwijderd. Wanneer deze nu behoorlyk is gewuifd en voor zien met oemeni of yzer, bestaat er geen gevaar, maar nlsxulks niet het geval is, is de vuurhaard bijna in onmiddelyke aanraking met den houten vloer. Bij hard stoken wordt deze gemakkelyk aangetast) wat men niet dadelijk bespeurt. Ongemerkt deelt het vuur zich mede aan de bind- laag, in welk geval alleen tydig aangebrachte hulp grootere onheilen kan voorkomen. Steller dezes is, door zijne betrekking bij eene te Delft gevestigde brand maatschappij, ten gevolge van achtereenvolgende schade-reolamts tot de ervaring gekomen dat verre weg de meeste stookplaatsen voor Eugelsche haarden niet voldoende brandvrij zijn. Men zij tegen dit gevaar gewaarschuwd en late door een bekwaam deskundige de inrichting fijner stookplaatsen onderzoeken. In de Daily Telegraph komt het volgende ver haal voor. De militaire autoriteit in Duitschlaud heeft bepaald dqt ieder officier, die door eeu burger wordt geslagen, terstond bet zwaard moet trekken tegen zijn' aanvaller, tfelfs al is"deze ongewapend of zonder ntiddel ran verdediging. Tegenovergestelde handelwijze heeft ten gevolge -dat de officier uit het leger wordt verwyderd. Dat die bepaling tot betreurens waardige voorvallen aanleiding kan geven, blijkt uit bet volgende. Een jong Pruisisch officier, verbonden aan de militaire academie te Berlijn, kwam in een winkel waar hij een pakje visite kaartjes had besteld. De kaartjes waren" echter niet naar den zin van den jeugdigen zoon van Mars en daarin vond hij aanleiding om bij het verlaten van den winkel den wtukelier met den miuder vleieudeu naam vair domkop te bestempelen. Deze bleef bet antwoord niet schuldig en nu keerde de otfioier zich om en diende deu winkelier eeu slag in het gelaat toe. Laatstgenoemde verweerd^ zich op dezelfde wijze, waarop de officier ziju degeu 'trok, de ander pareerde met zyn nrm de op de borst gerichte stooten en bekwam daarby twee wouden, doch wierp zioh op zijn tegenstander en wist dezen na ecu langdurige worsteling zijn wapen te ont wringen, dat hy te vergeefs op zijn ktittéu in stukkeu trachtte te breken, toen de politie eeu einde mm het gevtcht maakte door de. twee strijdenden in verzekerde bewaring te nemepf Hef geheele geval heeft te Berlijn een pijnlij^n indruk gemaakt, daar de winkelier een zeer achtenswaardig man en aau den anderen kant tie bfficief, toen hy zyn degen trok tegeu eeu ongewapende, slechts een militair voorschrift opvolgde. Op Zaterdag 13 Deo. werd te Utrecht iu het Ge bouw voor kunsten en wetenschappen eene buiten gewone vergadering gehouden van de Levensverze- kering-maatschappij van het Nederlaudsch Onderwy- zers-geiiootsohap, onder leiding van den voorzitter der Maatschappij deu heer W. Degenhardt van Amster dam. Het ongunstige jaargetijde wa» vermoedelijk de oorzaak dat de opkomst niet talrijk was ofschoon de aanleiding tot deze vergadering, namelijk maat regelen te beramen dat nevens deze solide Inrich ting, niet een audere, op min degelijke grondslagen gevestigd, zou worden totstandgebraebt, van alge- meene bekendheid was. Eeu vereiscfite om deel te kuunen nemen aan de genoemde Levensverzekering maatschappij was lid te zyn van het Nederl. Onder wijzers-genootschap, en aangezien gebleken was dat er bij eeltige onderwijzers bezwaar tegen dit lidmaat schap bestoud, had de Directie der Maatschap 111 overleg met het Hoofdbestuur van het Genootschap besloten een voorstal te doen, om dit bezwaar weg te uemeu en de toetreding tot de Maatschappij alzoo voor alle ouderwijzers, iq het belang hunuet na te laten weduwen en weezen, gemakkelijk te muken. Daarvoor en om nog eeltige andere geweuschte ver anderingen iu het reglement der Levensverzekering maatschappij te maken, was deze bu.leugewune vergadering uitgeschreven. De uitslag daarvan is geweest, dat besloten is: lo. Onderwijzers en onderwyzeressen, die geen leden van het Nederl.' Onderwtjzers-genoo schap ziin. kunnen tot de Leveusverzekeringmaatschappy worden toegelaten, mits betalende 1.10 per jaar, ten bate van de kas des Genootschnps, als bijdrage tot de geldelijke ondersteuning die door het Genoot schap versohaft is. 2o. Onderwijzers en onderwyzeressen in de Over- zeesohe Bezittingen kunnen tot de Leveasverzeke- ringmaatsohappy worden toegelaten, op voorwaarde door de Directie, iu overleg inet commissarissen, te 3o. Eene tot dusverre bestaan hebbende korting van 2 pot. ten laste van weduwe of kinderen, vervalt. 4o. Alt. 3 van het Reglement werd aldus verauderd: „Men tón ziolt verzekeren voor elk bedrag van f 100 en daarboven. Jaarlijks wordt, in overleg met commissarissen, bepaald, welke risico de Maat schappij voor hare rekening kan nemen.» Door dc veroudering van dit artikel kan voortaan voor meer dan 6000. wat tot dusverre het maximum was, worden deelgenomen. De inschrijving voor de armen Ie Parijs bedroeg tot Zondag 11. 702,116 f-anks. Dc verwnrmtngs- gebouwen moeten uitstekend zijn ingerioht. Behalve de 11 groote gebouwen zyn er 22 brascroe op «t rant voor den gaanden en komenden man in gereedheid gemaakt. Van het grootste dier verwarmingsgebouwen, djit op den boulevard Vaugirard, geeft de Figaro eeu afbeelding, het bevat 175 bedden, die aan beide zijden van het gebouw ziju verdeelddaar tusschea zyn de gelegenheden aangebracht om zioh te ver warmen, voor inau-ioti en vrouwen afzonderlijk. Dat er ook een bibliotheek wordt aangeschaft, is wel een bewijs hoeveel zorg men besleedl om het lijden der arme natunrgeuoolen op alle wijzen te verzachten. Wat het eten aangaat, ook dit moet voortreffelijk zijn er zijn dagelijks 10 schotels, waaruit men kiezen kan- De vroegere houten nappen zyn afgeschaft; men eet er uit horden en met vorken en lepels. Dat de armen te Parijs in 't algemeen de spijs- inrichtingen op hoogen prys stellen, blijkt wel hieruit, dat vier jaar geledeu, slechts 500,000 portiën werden uitgereikt door de „Sooiété Philauthropiqne, terwijl dit getal in het voorgaande jaar tot 1,300,000 was. gestegen Bericht aan ieder, die zish goed wil kleeden. Allen, die hun aankoopen voor deu winter gedaan hebben in de groote kKereu-magazyneu van de „Belle Jardinière" te Parijt, hebben dat buis hunne ingenomenheid betuigd over de soliditeit, de élégance en de goede auid hunner kleederen. Wij bevelen onzen lezers, die hunne winterkleedercn nog niet besteld mochten hebben, daarom bijzonder aan, zich tot de Belle Jardinière te wenden, over tuigd als wjj zijn, dat zy ons erkentelijk zullen wezen voor dien raad. De prachtige geïllustreerde Catalogus wordt gratie en franco toegezonden aan ieder, die daarvoor frauco aanvrage doet. INGEZONDEN. Sehr geehrler Redacteur I Mit Freude habe ich in der Goudtc/ie Courant gelesen, daas der besonderen, misslichen Localver- haltuisse, unter denen unser Concert zu leiden hatte, scharfer Erwiihnung gethan wird. In der That stekt das Local, welches uns der Znfall in Gouda anwies, in unseren Concerterfahrungeu eiuzig daEs ist seiteus des vermiethenden Vorstandes eine surke Zumutbung an das Publikum, sich 2 stunden lang in einer eisigen Temperatnr - aufhalten zu mussen, den ausführenden Küustlern gegeuüber ist es aber ganz nnverantwortlich, ihneu überhaupt ein Local zu ver- mietheu, welches so widerwartige Uebclstaude, wie die in der Kritik gerügten, aufweist. Es könueu solche Uebclstaude den ganzen morali- sohen Erfolg einet Concertes und der Conoertbeben- den auf 's Spiel stellen. Ioh batte den ganzen Abend mehr das Gefiihl, Eis an den Handen zo halten uud habe nur mit grossera Aufwand rou Selbslbeherr- sohung spieleu köunen. Meine Frau und Herr cuth waren dagegen horribiltj dictu forlwahrend deu herabfallenden Tropfen ansgesetzt, was wahr- haftig nicht «ur Erböbung des küusllerisehen ani mus beitragen konnte. Meine Fran und ioh sind im Miirz wieder in Holland, um verschiedeneu Engagements, die wir jetzt nicht mehr ausführen könueo, gerecht zu wer deu. Es sollen uns die letzten Erfahruugen von Gouda nicht abhalten, dann Gouda uochmals zu berühren. In ergebenster Hochaohtnug, ALFRED PATZIG in Gothn. Leiden, 16/12 '79. Terechtzitting vnn Woensdag 17 December 1879. KantonreohterMr. J. H. van MILROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD M. S„ meisje, oud 15 jaar, wonende te Gouda, tot eene boete van i.— of gevang, van één dlig wegens in den avond van 9 November 1879 omstreeks ten half tien ure baldadig trappen tegen de deur der woning van J. van deu B. leeraar bij de vrije Gereformeerde Gemeente te Gouda aan den Fluweelen Singel aldaar, waardoor de verf dier deur is beschadigd; F. T. S., uitdrager, wonende te Gouda, tot twee boeten; 'van 5.— of gevang. Van twee dagen voor iedere boete wegens als uitdrager te Gouda koopen van drie paar pantoffels en eén paar laarzen van eeu hem onbekend pessoon, zonder in zyn uitdragers- register aan te teekenen de namen van twee hem bekende getuigen, iu wier tegenwoordigheid de koop had moeten plaats hebben en voorts wegens ver- koopen van die gekochte pantoffels eu laarzen weder aan andere personen binnen 6 dagen na de inkoop. (Eeu eu ander heeft daartoe bijgedragen, dat de per soon, welke die pantoffels en laarzen had gestolen, niet ontdekt is kannen worden). J V sjouwer, wouettde to Gouda, tot eene boete van'zes gnldeu of gevang, vau twee d.gen wegens op den openbaren weg op het Galgenveld Ie Gouda maken vau nacbtgeruoht verstorende de rust der in woners C. L., vrachtrijder, wonende te Goudü, tot eene boete van 5.of gevang, van drie dagen wegens op den Kleiweg te Gouda ryden harder dan in ma tigen draf met rijn wagen bespannen met een paard; J. V., vrachtrijder, wonende to Bergambacht, tot eene boete van drie gulden of gevang, van eea dag wegens op dc Karnemelksloot te Gouda rijden har der dan in matigen draf met rijn wagen bespannen met een paard. Gouda, 18 Dec. 1872. Door de stremming der vaart was de omzet van geen beteekeuis. *De veemarkt met weinig aanvoer, de handel vlug, vette varkens van 22 a 26 cents, magere varkeus vlug verkocht. Büter 1.45 a 1.60. GEBOREN 15 Dec. Gerardus, ooders H. E. Heijermia en M. W. van den Berg. 16 Brechta, ouders P. Vermeij en G SlopK Theodor Prul Eduard. ouders J F. T. Wulf en M P. van Maaren. 17, Franciscus, oudys J. W. Peeters en G. Oosterling."Pieter, ouders P. Tak en VV. de Mol. OVERLEDEN 15 Dec. K. Okkerse, 4 m. 16. J. van der Pool, huisn. van A. J. Verkaaik, 47 j. M. J. Kamp huizen, 9 m. GEHUWD 17 Dec. W. Koet cn C. M. H. Kloos. Burgerlijke. Stand van onderstaande gemeenten van V .11 tot 18 Dec. 1879. GEBORENJohannes, oudere J. Bakker en H. van Styn. OVERLEDEN J. Stoppelenburg, 2 j. OVERLEDEN; A. Struiver, 73 j. Stolwijk GEBORENJan, ouders W. Sloof en H. van Eyk. klaas, ouders J. Treunen eu H. van Eyk. OVERLEDENN. Verdool, 23 j. - J. de Bruijn, 64 j. GF.BOREN-* Klasina, ouders H. A^Montijn en C. Kooraen. Niesje, ouders A. de Frankrijker en C. Hufencr. OVERLEDEN; C. de Zeenw 67 j. GEBOREN: Neeltje, ouder. P, t.n Oostetom en L. zen Oosterom. OVEftLEDEN: J. van der Winden 19m. D. van Veen, G6j. Heden overleed onze jongste lieveling MARTINA JOHANNA in den ouderdom van negen maanden. M. J. KAMPHUIZEN» J. W. C. KAMPHUIZEN- DE Geeef. Hartelijk dafik voor de deelneming be toond by het overladen onzer geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mej. Ph. JILLEBA, Wed. B. Begeer. Uit aller naam, W. BEGEER. Gouda, 18' Dec. 1879. Een bejaard heer wensebt tegen 1 FEBRU- ARIJ 1880 een of BOVEN VOORKAMER met ALCOOF of SLAAPKAMERTJE en BEDIENING. Eigen BEDDEGOED. Offertes worden-inge wacht onder LetterX. Y. Z. aan het Bureau dezer Courant. van' een HUIS en PAKHUIS, staande in den Langen Groenendaal te Gouda, wyk I. No. 114 en 115, Op WOENSDAG 24 DECEMBER 1879, des middags ten 12 UTe, in liet Cafe «Unie» aldaar. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kan tore van den Notaris WJ. FORTUIJN DROOU- LjJÜEVER te Gouda.

Goudsche Courant | 1879 | | pagina 2