mmm-mm EEN HMHftUIS, T- ADVERTENTIE!* Laatste Berichten. POLITIE Burgerlijke Stand. 1ksS51IÉ5,4s 12Vj-J A.RIGE ECHTVEREENIGING Th. H. PRINSENBERG lig «J. EN K. VAN DEU TORREN, L it D 11 LI UUiLUULiil, Openbare Verkooping te G O U D A, voor eene bevestigende biwtwoording gevonden en leidde een teekeu voor het tegendeel af, uit het feit. dat de heer Donner lid vau den gemeenteraad is van Leiden. De heer Douner nam dieu dag zitting. Aanstaande Donderdag is eene interpellatie van deu heer Schimmelpenninok van der Oye aan de orde. Naar wij vernemen zou de minister van justitie den koning ter benoemiug hebben voorgedragen twee commissiëq, van welke de eene belast zal worden met de herziening vau het Burgerlijk Wetboek en de andere met het voorbereiden van voorstellen tot regeling van de quaeslie der viouriegoederen. Voor de Rechtbank te 's Hage stond Donderdag o. a. terecht een vroegere wegwerker bij den Rhijuspoorweg, gewoond hebbende nabij het station ZoetermeerZegwaard, bekluagd van in Oct. jl. den wisselwachter v. d. M. in den duim te hebben ge beten, ten gevolge waarvan die duim is moeteu wordeu geamputeerd. Tussclieu de beide mautien, die in spoorwegwachthuisjes naast elkander woonden, was twist ontstaan, naar aaulciding van een ver ontschuldiging die d. M, namens den stations chef aldaar aan zijn kameraad had gemaakt over het bij vergissiug uit zijn moestuin wegnemen vau kool. Bekl. was bij die gelegenheid zoo driftig ge worden, dat hij v. d. M. had aangegrepen en onder de worsteling diens duim in den mond wist te krij gen en daarna zoo hevig te bijten, dat na weken van onuitstaanbare pyuen, die duim in het Zieken huis te Leiden moest worden afgezet. Bekl. ontkende ter terechtzitting het boos opzet. Had hij v. d. M. gebeten, dan was dit onwetend, in drift, door hem geschied. Het O. M. achte het wettig bewys voor de ver wonding geleverd en eischte 3 maanden celstraf. Uitspaak over acht dagen. Donderdag jl. werd te Berg-Ambaoht de 6e lees- ▼ergadering gehouden der Verven igiug Win terle zingen,* waarbij de heer D. Oskam, als spreker optrad. In eene boeiende rede schetste hy«den menseh, in zijne heerschappij over de natuur en de dierenwereld.0 Met groot genoegeu werd deze rede aangehoord, zoo ook daarna de bijdragen van den spreker en van de hh.: H. Bezemer cnJ. G. Bettink van Berg-Ambacht. In de 6e of laatste vergadering, zal op Dondtttdag 18 Maart e. k. de heer Joh, Quint, vuu Stolwijk, als spreker optreden. Bij de te Zeveuhuizen gehouden herstemming voor «en lid vao den gemeenteraad is met 63 stemmen gekozen de heer J. Dogterom. De heer D. C. Murck verkreeg 31 stemmen. De viering van 's konings 63n geboortedag is Douderdug te 's-Hage grooteudeels door stortregeus verstoord. De vlaggeutooi was wel niet minder algemeen, doch het feestelijk aanzieu, dat de residentie bij een schooueu dag iu den regel op 19 Februari onder de regeeriug vau koniug Willem III vertoont, ontbrak dien dag. Ondanks die ongunstige omstandigheden werd het bevel tot het houden eener groote garnizoensparade niet ingetrokken. Bij de onbegaanbaarheid vau het Malieveld wareu de regementen opgesteld langs de Nassaulaau en Nassaukade. De revue over de troepen werd gehouden door den waarnemende» gouverneur der residentie, geueraal-majoor Queysen, oommau'lnut der 1ste divisie, die gevolgd werd door eeu staf bestaande uit de coinraaudeereude officieren, den kolonel-commandant en iuit.-kolonel der dd. schutterij, den plaats, commandant, den commandant van het corps der kon. scherpschutters enz. Na afloop der inspectie, plaatste zich de opper- officier in de nabijheid vau het monument op het Plein 1813, langs welke plek de troepen, ouder een plasregen, voor hem defileerden. De receptie ten hove ving reeds ten 11 ,/2 ure aan. Daarop verschenen, behalve de groot-officieren der kroon rn de leden der civiele en militaire huizen der koninklijke familie, ook de ministers, hoofden der departementen van algemeen bestuur. De koning vertoonde zich iu kleine generaals uniform, vergezeld van H. M. de koningin, die een gryszijdeu kleed droeg, in der. kring der hofdigni- ta rissen. Ten IS ure kwamen HH. KK. HH. prinses Hendrik en de vorstin van Wied hare gelukwcn- scheu aanbieden. Volgens het Handelsblad zal het Nederlandsch Tooneel het nieuwe stuk vati Sardou, Daniel Rochatt in een Hollandsche vertaling ten tooneele brengeu. Door het tweede kantongerecht te Rotterdam zijn drie landbouwers, twee uit Overschie en één uit Schipluiden, die op de veemarkt te Rotterdam zieke koeieu ter markt hadden gebracht, veroordeeld ieder tot een boete van 25 of gevangenis van 5 dagen. Aan hot slot van zijn statistische meqdeelingen omtrent de werking van het stelsel van afzonderlijke opsluiting vau gevangeneu zegt de Minister vau Justitie«Het beste bewijs voor de goede werking van het cellulair stelsel, ook hier te lande, vindt ondergeteekende in de warme ingenomenheid van na genoeg allen die, als leden der commission van ad ministratie of vau de afdeelingsbestureii der maat schappij tot zedelyke verbetering der gevangenen, dat stelsel dagelijks zien werken en de ontslagenen (zoowel die uit gemeenschappelijke als uit cellulaire gevangenissen) iu hun volgend leven van nabij ga deslaan. Aan het oordeel dier praktische mannen hecht de Minister meer waarde dan vooreerst aan welk betoog ook op statistieke cijfers gebouwd. Uit Leiden wordt gemeld VVareu er in het vcrige jaar nog een viertal ou derlingen te vinden, die niet schrpomden, bij de aanneming van lidmaten door moderne predikanten tegenwoordig te zijn, thans hebbeu allen formeel te kennen gegeven, niet weder tot zoodanige aau- neming te kunnen medewerken, wanneer hun niet de zekerheid werd gegeven voor de instemming met eene door hen vooropgestelde geloofbelijdenis, aau welke de twaalf artikelen des geloofs ten groud- slag liggeu. De benoeming vau den heer G. H. Pannekoek, laatst Secretaris bij het Departement van Financiëu, thans met verlof hier te lande, tot president van deu Rekenkamer te Italavia, geeft het Het Vaderland aanleiding tot eenige opmerkingen, die de aandacht verdienen. «De heer Pannekoek is zegt Het Vaderland een zeer bekwaam man op het gebied vau financi- ëele administratie en om zijn ijver en karakter iu Iudië algemeen bekend, maar hij is nog zeer jong eu heeft slecht enkele jaren betrekkiugen van eenig belang waargenomen. Slechts korten tijd is hij refe rendaris bij het Depnrteineut van Fiuanciën, welke betrekking hij na haar eeu paar jaren bekleed te hebben, neerlegde toen hij wegens ziekte met verlof naar Nederland moest vertrekken. De benoeming van een der jongste Departementssecretarissen tot voorzitter der Rekenkamer is zelfs voor Iudië een byzouder groote sprong op den ladder der ambte lijke betrekkingen. «Gevoeliger verwijt konden de leden der Reken kamer na het iugedieud wetsontwerp tot benoeming vau een regeeringscommissaris om den arbeid der Kamer te oontroleerpm, niet ontvangen. Alle 6 leden, waarvan drie sedert 1875 en een nog iu het vorige jaar zijn bcnocind, worden blijkbaar door de Regeering ongeschikt verklaard om voorzitter ts zijn van het college, waarvan zij sedert jaren leden zijn geweest. Eeu jong ambtenaar wordt hun tot voorzitter, een regeeringscommissaris tot controleur gegeven." Dit verwijt is echter tevens een ongunstig getui genis voor de vroeger door de Regeering gedane benoemingen en nu is Het Vaderland van oordeel, dat de thans genomen maatregel tot oontröle, van de werkzaamheid der Rekenkamer slechts tijdelijk kao wezen en dat de beste waarborg voor behoor lijke plichtsbetrachting in de benoeming zelve moet worden gezocht. De Zuiderzee aan de Friesche kust is grooteudeels nog een vaste massa ijs, waarop dagelijks nog hon- derde personen, 't zij uit liefhebberij, 't zij om iels te verdienen, zich met spieringvisscheu bezighouden. Men weet, dat onlangs de Pomologische Vereeni- ging te Boskoop, zich met een adres heeft gewend tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, met het eerbiedig maar dringend verzoek om maatre gelen te nemen ten einde eene wet in het leven te roepen, waarbij onder dc Koninklijke goedkeuring de stichting van een Rijks-tuinbouwschool zou worden bevolen. Siebo/dia, dat adres met genoegen mededeelende, omdat de Pomologische Vereeniging te Boskoop daardoor blijk hééft gegeven, doordrongen te zijn van de wenschelijkheid, dat de llegecring, na het Landbouwonderwijs op een brceden voet te hebben ingericht, zich ook aan het Tuinbouwonderwijs late gelegen liggen, voegt er volgende aan toe. «Wij juichen derhalve dit adres van harte toe, al kunnen wij 'tons niet ontveinzen, dat wij er gaarne de Tuinbouwschool Linnaeus in genoemd hadden gezien, niet om die te kriliseeren, maar integendeel om te doen uiikomen, hoe groot die belofte reeds eeu tien tal jaren geleden was, zoodat men met particuliere krachten beproefde tot stand te brengen wat niet langer mocht ontbreken. Aan die poging hebben wij het te danken, dat Nederland reeds sedert eenige jaren werkelyk in het bezit is eener Tuinbouwschool. We hadden althans iets, en die school heeft niet alleen de behoefte aan zoodanig een inrichting be vestigd, maar tevens de overtuiging geschonken dat zulk een school, in alle opzichten aan de eischen van onzen tijd beantwoordende, boven bijzondere krachten ligt. «Die pogingen, zoolang volgehouden, verdienen zeker wel een woord van erkenning." Woensdag is te Amsterdam een reiziger in wijnen van de lirma var. Veen, iu verzekerde bewaring ge steld, onder beschuldiging van belangryke sommeu door hein bij de klanten ii. ontvangst genomen verduisterd te hebben. Groote verteringen, die dé gearresteerde zich veroorloofde, schijnen aanleidiag te zijn geweest tot ontdekking van zijn oneerlijkheid. Te Amsterdam is een diamantslijper gearresteerd die zich schuldig moet gemaakt hebben aan mis bruik van vertrouwen, door vervreemding van hem ter bewerking gegeven diamanten. Ook zou deze persoon valsche wissels in omloop hebben weten te brengen, waardoor auderen voor eeu belangrijk be drag benadeeld zijn. Een curieus geval heeft zich te Amsterdam voor gedaan met een tot luitenant benoemden schutter. Bij koninklijk besluit werd de heer J. Hieufeld' schutter, tot officier bevorderd. Vóór zijne benoeming' had hij echter te kennen gegeven liever niet tot die waardigheid te worden verheven, doch officieel bleek daarvan na de benoeming niet. Toen de heer Hieufeld nu iu December jl. by den bur gemeester yverd ontboden, om in handen vao het hoofd der gemeente den eed van trouw aau den Koning af te leggen, verklaarde hij bezwaren te hebben om dezen eed te doen. Van die weigering werd kennis gegeven aan den krijgsraad. Nu zegt de wet, dat een offi cier den eed zal afleggen, zonder echter te bepalen binnen uelk tijdsverloop na de benoeming dit moet geschieden. De heer Hieuveld is door het feit der benoeming zelve officier, maar zoolang hij den eed niet heeft afgelegd, kan hij niet gencht worden als zoodauig in dienst te zijn getreden. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft dc krijgsraad zich onbevoegd verklaard van de zaak kenuis te nemen maar is tevens van oordeel dat de heer Hieufeld zich in geen geval aan eenige bij de wet strafbaar ge stelde overtreding heeft schuldig gemaakt. Het zal later moeten blijken of de heer II. niet zal wordeu geroepeu zijne verplichtingen als officier te vervullen (Hól.) Naar aanleiding van de piano-belasting, door Kladder adatsclt aanbevolen, schrijft eeu Amsterdammer bewoner van eene der nieuwe staten, aau het Hbl., dat het aantal piano's fn elk huis vergeten is*. «Ik zelf" zoo schrijft hy ben gestraft metrechter buurman 3 (zegge drie) piano's en een orgel, boven buurman 1 piano, linkerbuur 1 piano. Bespeling «mondje dicht". Werd de raad van Kladderadatsch hier gevolgd en ontving de ougelukkige buur de belasting, dan woonde ik zeker vrij van huishuur en belasting." In de jongste zitting van het genootschap voor attesten te Weeuen hield dezer dagen dr. Karl Heiines eene voordracht over het door hem uitgevonden middel tegen vergiftige slangenbeten. Om de werk zaamheid van zijn middel te bewijzen, had hij een volwassen ratelslang medegebracht, waardoor hy zich drie krachtige beten iu de rechterhand liet toe brengen. Oniniddelijk daarop werd het dier iu verzekerde bewaiiug gebracht en met koorden, die stevig om de hand werden gebonden, werd de bloedsomloop gestremd, om te voorkomen, dat het gif zich zou kunnen voortplanten; vervolgens werden de reeds gereed liggende praeparaten aangewend. Reeds na tien minuten was de heer lieimes buiten levensgevaar, ofschoon bloed en gif iu overvloedige mate langs de hand druppelden. De N. Bred, en Oosterh. Ct. deelt het volgende mede Het algemeen bekende huis «De Oude Ark" te Sprundel (gemeente Ruophen) bestaat niet meer. In den nacht van Maandag op Dinsdag jl. is het door een groot aantal inwoners dezer gemeente tot den glond afgebroken. Dat huis was merkwaardig om zyu oudheid, zijn ligging, zijn aantrekkings kracht, zijn bewoner enz. Laatstelyk werd het bi- woond door zekeren Corn, van Beek, die kortelings geleden op 7 8-jarigen leeftijd overleden is. Aan dezen was al wel voor 50 jaren het vruchtgebruik van dat huis geschonken, onder bepaling, dat het na zijn dood in eigeudom moest terugkeeren met dezelfde meubels, bestaande uit een ouderwetsche tafel en een stoel, aan de familie van den vroegeren eigenaar. Vau Beek was een curieus man. Hij kon looptn noch staan, en toch hield hij herberg, zijn klautrn bedienende door middel van eeu rolstoel. Het huis was gelegen eeu halven meter beneden den begarnn grond en door eene kille huivering gevoelde men zich aangegrepen, als men dat spookachtig huis met zijn ouden, gebrekkelijken bewoner binnentrad. Niettegenstaande dit «ging" de herberg beter dan de herbergier. Van Beek, die er inkwam met 3,0, «el is waar zondtr ééw cent uit, mnnr liet toch een vermogen van ruim 30,000 na voor anderen. De Japansche stad Tokio werd op 2G December van het vorige jaar door eene zware ramp getroffen. Tijdens het waaien van een hevige wind ontstond er brand iu een dei houten opgetrokken huizen. Aangewakkerd door den wind, verspreidde het vuur zich mijlen ver óver de stad en binnen den tijd van zeven uren waren ongeveer 9400 huizen ver brand, 50,000 lieden zonder dak en ruim eeu 100-tal in de vluminen omgekomen of gestikt in den walm. De jonken eu schepen iu (je kanalen dedeu de vlam naar de andere zijde van het water overslaan. Slechts 16 huizen, hoewel geheel uitgebrand, waren iu de rookeude oppervlakte overeind blijven staan. De Japansche inzending voor de internationale 'visscherij-teutoonstelling te Berlijn is gedeeltelijk te Hamburg aaugebracht eu wel in 40 kisten, die na de tentoonstelling niet weder naar Japan terug gaan, maar de Pruisische Regeeriug zullen worden geschonken, ter opneming in musea en bibliotheken. Ook Cochiuchina en Achter-Indië hebben inzendingen aangekondigd. De tentoonstellings-commissie heeft besloten een rook-oven op te richten, waar de in zenders versche visch kunnen rooken en verkoopeu. De expositio zal vau 20 April tot 1 Juli duren. De zalen zullen er prachtig uitzien, dunk zij het decoratief door de heeren Kyllmanu en H«yden aan gebracht. liuu voorstel tot 't maken van een Cykloratna ia aangenomen, ondanks de meerdere kosten van 7000 M. die cr 't gevolg v*n zyu prof. Wilbcrg zal 't uitvoeren bet publiek zal zich iu eeu groote rotoude bevinden, door tal vun waterbekkeus, met levende visch gevuld, omringt terwijl achter de vijvers de prachtigst geschilderde laudschappen zullen wordeu aaugebracht, o. a. uit deu omtrek vau Napels. Palermo en Genua gekozen. Heel Antwerpen was voor eenige dagen iu be- weging gebracht door het volgende voorval Een voddenr&apster had bij het omwoelen van een vuileushoop een menschel ijk lichaamsdeel, eeu been, gevonden. Dadelijk maakte zij er melding van en de heeren doctoren verklaarden, dat het een linker been was, eu wel naar alle waarschijnlijkheid van eeu meisje van 15 tot 20 jaren. Op verschillende plaatsen was het been gehukt en gehouwen eu hier eu daar .vertoonde het ook brandwonden. Geeu tvryfel dus, er was een misdaad gepleegd en men weeklaagde reeds over het arme, jeugdige, ongelukki ge slachtoffer. Thans blijkt echter, dat het gewaande meisje van 15 a 20 jaren iu werkelijkheid eeu oud sergeant der brandwacht is, wiens been was afgezet, door docter Servais van Antwerpen, die eerst getracht had het onnutte lichaamsdeel te verbranden en het daarna op de vuilnishoop geworpen had. De ampu tatie ia naar wensch geschiedt en de sergeant is op het oogfenblik zoo gezond als een visch. De man had tchier nooit gedacht, dut zijn afgezet lichaams deel zoo fijn vau bouw en mauks' 1 was, dat men het voor het been eener jongejuffrouw zou hebben aangezien. Dc hooggeleerde heeren zetten natuurlijk zeer lange gezichten over hun flater! Niets moet zoo gc<d zijn om brandende pftroleum te blusschen als melk. Bij een brand, die onlangs te llmenau ontstond door het omvallen van eeu pe troleumlamp heeft men er de proef van genomen, en het middel bleek spoedig eu zeker te helpen. Gevonden en aan het Bureau van Politie gede poneerd een DAMES MOF. uige misdadigers overtuigen, dal nog hun pogingen om verstandhouding met de troepen aan te k noopt u, noch hunne bedreigingen met den dood in staat zijn de Hoepen te doen wankelen in hun plichts betrachting. Home, 20 Feb. He Paus, de gelukwcuschen der kardinalen ontvangende ter gelegeuhcid van den jaardag zijner vei heffing tot Paus, zeide, dat de pogiugen tot verbeteiiug van ylen toestand der kerk niet zoudtr vrucht bleven, maar dat de moeilijke tijden nog niet geëindigd waren. Ilij betreurde den aanslag op deu Czaar, en de herhaalde kenteeke- uen van een maatschappelijk bederf. Hij herinner de aan den uitucmeudeu indruk door het bezoek van den Vorst van Bulgarije achtergelaten. Eindelijk gaf hij een gunetige verwachting te kennen van de toekomst der kerk in het Oosten, gegrond op de goede gezindheid der Vorsten. GEBOKFN: 13 Feb. Jaunigje, oudu» J Bulk en J. van den Heuvel. Maiia, ouders D. Hoogenbooin en A M. V'olluiar. 19. Maria Johanna, ouders P. Happel en M. C. van Dillen Antouie August, oudtrs J Ueijman en S. Meiiiinger. 2». Hendrik, ouders J. *an der Hooft en Al. F. Ilolz Belje, ouders S. 11. Poluk eu S. de Jong. OVERLEDEN: 18 Feb. A de Ucrk, huisvr. vau C J. Verhoek, 44 j. 19. A, Francois, Wed. J. Wesbcek, 53 j. 20 P. Trip, wed li. *au Wijk, 7j j ONDERTROUWD: 20 Feb. P J. vonder Kleijn 96 j. en L. M. Hornes, 22 j. R. \au den Oever, 26 j. en M Ho- geivorst, 21 j. W. van den Burg, 22 j. en A. La Force 20 j St. Petersburg, 20 Feb Particuliere depêche In deu vroegen morgen is het lijk van een voor naam agent der derde afdeeling gevonden, door vier dolksteken doorstoken Parij8, 20 Feb. Jules Grevy ontving van den Czaar een telegram tot antwoord, waarin deze hem hartelijk dankt voor de door heni uitgedrukte ge voelens, eu als zijne overtuiging uitspreekt, dat, moge de geest des kwaads al even onvermoeid blyken als de goddelijke genade, hij iutusschen meent te mogen rtkenen op de sympathie vau alle rechtschapen lieden. Petersburg, 20 Feb. Een dagorder van gene raal Gourkho vermeldt, dat heden, onder talrijke deelueming van generaals en stafoffioieren en onder begeleiding van een groote volksmassa, de plechtige, begrafenis heeft plaats gehad der soldaten van het Finlandsche rigement, die bij de ontploffing zijn omgekomen, en zegt 0. a.: De roemvolle houding der bij de ontploffing gekwetsten moge de waanzin- VAK EK E. JANSEN. Gouda, 21 Febr. 1880. Ondertrouwd PIETER JACOB va-k me KLEIJN en LENA MARGARETHA HORNES. Gouda19 Februari lt 80. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, A. M. HOOGENROOM—Völlitar. Gouda, 18 Februari 1880. Heden ontvingen wij bet treurige be richt, dat onze Neef JACOB KRAMERS, On derofficier bij de Infanterie, gisteren avond te Bergen op Zoom is overleden. Namens de Familie, H. W. KRAMERS. Gouda, 21 Febr. 1880. Eenige kennisgeving. Bij akte op den 20 Februari 1800 tachtig, verleden voor den Notaris Mr. ISAAC MOLE NAAR, gevestigd te Waddinxveen, is de tus- schen de ondergeteekenden KORS vak due TORREN Kobkeliszook, en KORS vak der TORREN Jakszook, beiden Houtzaagmolenaar en Koopman te Waddinxveen, bestaan hebbende Vennootschap onder de Firma te rekenen met den 1 Mei 1880 met onderling goedvinden ON TB O XIEN en isdelikwi- datie dier Firma opgedragen aan den tweeden ondergeteekenden KORS vak der TORREN Janszook, die daarvoor zal teekenen met eigen naam en handteekeningen die de zaken der Vennootschap, na genoemden datum, voor eigen rekening en onder eigen naam en handteeke ning ZAL VOORTZETTEN. K. vak der TORREN Kz. K. vak der TORREN Jz. Waddinxveen20 Februari 1880. Wordt ter algemeene keunis gebracht, dat op DINSDAG 24 FEBRUARI 4880, des namiddags ten 5 uur in de respectieve school lokalen de DRIE-MAANDELIJKSCI1E IN SCHRIJVING zal gehondeD worden van de leerlingen, welker PLAATSING aan de Open bare Scholen met 1 April 1880 verlangd wordt. W ijders wordt dienaangaande verwezen naar de aanplakbiljetten. Namens de plaatselijke Schoolcommissie, Dé Secretaris, NOOTHOVEN VAN' GOOIt. Gouda, 19 Februari 1880. Wordt gevraagd te Gouda, Oosthaven B51, tegen MEI of eerder een flinke genegen tot het verrichten van Huiswerk. Loon f 1)0.buiten verval. 1 Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. In Gouda oj Omstreken, wordt een TE KOOP GEVRAAGD. Brieven franco, onder No. 405, aan het Bureau van dit Blad. bij opbod, op WOENSDAG 3 MAART 1880, in de Sociëteit »Ons Genokgek»en bijnamen- voeging en afslag, op WOENSDAG 10 MAART 1880 in bet Logement jdk Paatiwc aan de Markt, telkens des voormiddags ten Elf nre, van de navolgende Onroerende Goederen te Gouda, als: ERF en TUIN en nog een HUIS, KOESTAL voor 13 Koeijen, HOOIBERG 'en TUIN aan de Karnemelksloot, Wijk R., Nr. 506 en 505, groot 13 A., 55 Ca. Zijnde in het Heerenhuis 2 Beneden- en 3 Bovenkamers, eene Keuken, Kelder en Zolder en 't geen verder tot een goed ingerigt woonhuis behoort. Te zamen verhuurd tot 1 Mei 1880,' voor 345.per jaar. Vijf HUIZEN, een SCHUUR, ERVEN en TUINEN aan de Karnemelksloot, Wijk R., Nr. 504, 503, 502, 501, 500 en 499. Een HUIS, SCHUUR, ERF en stuk GROND, zijnde een Kleederbleekerij aan de Karnemelk sloot, Wijk R., Nr. 308. Twee HUIZEN en ERVEN aldaar, Wjjk R., Nr. 309 en 310. Zeven perceelen BOUWGROND of TUIN en BOOMGAARD iu de Tweede Kade aan de Karnemelksloot. Te zamen groot 1 H., 16 A. 57 C. Een perceel WEILAND liggende aldaar, groot 52 A. Een OOFTTUIN met SCHUUR, in de Eerste Kade aan de Karnemelksloot, groot 20 A. 52 C. Een BOOMGAARD aan de Karnemelksloot, groot 16 A. 76 C. Een perceel WEILAND in de Derde Kade aan de Karnemelksloot, groot 94 A. Drie perceelen WEILAND in de Oude Gouwe, te zamen groot 3 H. 19 A. Een perceel WEILAND iu deMiddelwillens, groot 55 A. 31 C. en Een HUIS en ERF in deu Zak, Wijk L Nr. 295. Nadere inlichtingen zijn te bekomen feu Kantore van den Notaris W. J. FORTUI,JN DROOG LEEVER, te Gouda.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2