Kantougercclit te Gouda. ADVERTENTIES. POLITIE. FQSTERIJEK. van de Harmonie". De beschrijvingsbrief voor de Aigemeene Vergadering gaf tot eenige bespreking Aanleiding. V in wege de Afdeeling zullen een paar ameudementen op het concept-reglement aan de Aigemeene Vergadering worden voorgesteld. Tot afgevaardigden naar die vergadering werden benoemd: de heereu mr. J. Fortuijn Droogleever, J. J. Groo- tendorst en D. Iiuijter; tot huune plaatsvervangers: de heeren W. G. N. de KeijzeiJ. M. Noothoven van Goor en J. Gonda. Nog zgn voor de Verloting prijzen ontvaugen van de gez. Peek eti mej. M. van Veen en toezegging van eeu prijs vanwege de Afdeeliug «Gouda* der Vereenigiug Tesselscbade. In de zitting der Rotterdamsche Arr.-Reohtbank van Donderdagmorgen werd veroordeeld: W. P., gewezen jager van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik, wonende te 's Haget bekl. van diverse oplichterijen, tot 2 jaar ge*. eeuz. en 2 boeten van 25. Te Waddinxveen is overleden Arnoldu Uilen, oud-strijder* van Waterloo, in de .ouderdom van 85 jaren. De Berg-Ambachische boezem, nabij Haastrecht, thans door het stoomgemaal overbodig geworden zijude, is door het Polderbestuur voor 4 jaren in verschillende perceeleu publiek verhuurd, om als bouw-, zaai- eu weiland gebezigd te worden. 's Lands middelen over de twee eerste maanden dezes jaars hebben opgebracht 12,969,800,81, zijude 124,953,86 meer dan in hetzelfde tijdvak van 1879. 2/12 der raming bedroeg ƒ16,387,680.52. Uit goede bron verneemt Het Vaderlanddat binnen enkele dagen een wetsontwerp tot verzekering van de uitvoering der nieuwe schoolwet den Raad van State zal bereiken. Het ligt iii bet plan der Regee ring de wet voor Jan. a. s. in te voeren. Naar de Arnh. Ct. wil weten, zijn de provinciën Overijsel eu Gelderland aangewezen voor de iu dit jaar door de 4e divisie te houden groote manoeuvres. Het afdeeliugsouderzoek over de rentebelasting, waarvan men Donderdag het eiud verwacht had, is ook gisteren nog niet afgeloopen. Stat en-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van 12 Maart 1880. In deze zitting werd, na korte discussie, met 61 tegen 5 stemitk n 'aangenomen het wets-ontwerp toi wijziging der pensioen-bepalingen voor de officieren van gezondheid bij de zeemacht. Voorts werd met 35 tegen 32 stemmen aange nomen het wetsontwerp tot verhooging der tracte- raeuten van de leden van het hoog militair gerechts hof, na bestrijding door den heer Gratema en verdediging door den heer Palijn, Godefroi en den minister van justitie. De laatste sprak o. a. het be richt van het Vad, tegen, dat de regeering voornemens zou zijn dc auditeurs-militair op te heffen. Te Amsterdam is opgericht een Amstcrdarasche rijtuig maatschappij. Eenige personen hebben het noo- dige kapitaal bijeengebracht om een vijftigtal rijtui gen, die op de voornaamste pleinen zullen stationnee- reu, aan te schaffen. Het plan schijnt te zijn den prijs per rit op 50 cent te bepalen. De heer Mr J. E. Banck te 's Hage, eigenaar van Schiermonnikoog, heeft van vele grondbezitters in Groningen blijken van belangstelling in zijn plannen tot aanhechting van dat eiland aan den vasten wal ontvaugeu. Nog in deze maand zullen de voorbe reidende werkzaamheden beginnen met het opmeten van het terrein. Dr. L. Mulder deelt in de Landbouwcourant mede, dat hg een lijst heeft aangelegd van historische eu andere heriuneriugen op het gebied van land- en tuinbouw. Voor dit werk verzoekt hij medewerking en zoo mogelijk op dat gebied opgaven van datums betrekkelijk personen, merkwaardige feiten en gebeur tenissen. De heer Mulder wil op die. wijze geraken tot eeu zoo volledig raogelijken Nederlaudschen, ge schiedkundigen land- en tuinbouw-kalcnder, die zeker, bij flinke medewerking van velen een zeer eigenaar* dige waarde zal kannen verkrijgen. De aigemeene commissie voor deu watersnood te 's Bosch heeft, naar aanleiding van eeue bespre king met het hoofdbestuur der aigemeene watersnood- oommissie te Amsterdam, bepaald, dat tot zoo lang in de behoefte aan veevoeder zal moeten worden voorzien, wekelijks door haar aan de burgemeesters der geteisterde gemeenten gelden zulleu worden toe gezonden, waarvan de verdeeling kan worden gere geld in overleg met de in die gemeenten gevormde suboommissiën, of waar dergelijke commissie niet mocht bestaan, met twee door den burgemeestor aangewezen personen. Het departement 's Gravenhage der Nederl. maat schappij ter bevordering van Nijverheid hield Don derdag middag eene aigemeene vergadering onder het voorzitterschap vau dr. L. Mulder. Uit de me- dedeeliugen, door deu voorzitter gedaan, is geble ken dat het bestuur zich als hoofdoommissi* heeft geconstitueerd voor de in 1881 te Soheveningan te houden internationale tentoonstelling voor vis- scherijgereedschappen. Z. Exc. de minister van water staat, enz., jhr. Gierck, heeft zich bereid verklaard het eerevoorzitterschap der hoofdcommissie te aan vaarden. Door 'dé rijksambtenaren te Valkenburg is huis zoeking gedaau bij twee rijke landbouwers, wonende respectivelijk te Klimmen en Voerendaal, eu aldaar in localeti, voor afsluiting vatbaar, een verborgen neder laag ontdekt vau 63 liter gedistilleerd, zonder dut de noodige documenten tot dekking kouden vertoond worden. Te Amsterdam is het proefblad verschenen bij de firma N. H. Beer Co. van het Makelaars-orgaan een weekblad gewijd aan de belangen van de ma kelaardij en het assurantie-wezen. Te Amsterdam schijnt men de beweging tegen de Spaarbank nog te willen volhouden. Althans de bekende K. Ris heeft eene tweede openbare ver gadering bijeengeroepen tegen morgen ter; «bespre king en mededeel ing van het voorgevallene, sedert de lste vergadering, en hoever de beslissing in rechten over hét bekende geschil is gevorderd Een arme weduwe gevoelde zich zoozeer bezwaard met de zorg over hare vier jeugdige kinderen, dat zij Woensdagochtend aan het statiou. Amersfoort eeu vijfjarig meisje afstoi.d aan een reisgenoot, met wien zij van Amsterdam gekomen was. VtrDU.)' De Amst. Ct. heeft groote bezwaren tegen de rentebelasting. De wetsvoordracht omvat een partiëele inkomstenbelasting en een partiëele belastiug op inkomsten in de doode hand, ofschoon teu gevolge der ongunstige beoordeeling in de Tweede Kamer het ontwerp eeuer belastiug van goederen in de doode baud van de vorige Regeering, door de tegenwoor dige werd ingetrqkken. Ook vordert de voordracht den eed op de aangifte eu schrijft dringend boete voor bij elk verzuim, ook voor deu man, die door ernstige gemoedsbezwaren wordt tegengehouden om zijn aangifte te beèedigen. Het tegenwoordig ont werp is in beginsel minder verderfelijk dan het voorstel van den vorigen Minister tot een kapitaal belasting; maar een groot deel der bezwaren, die tegen üe vroegere voordracht werden aangevoerd, blijven van kracht. De belasting op het kapitaal overschreed naar de tneeniug der «A. C." de grens van het juiste begrip van belastingen; zij berustte op een uiterst socialistisch beginsel, door den Staat het recht toe te kennen oin de hand te mogen leg gen op het nationaal vermogen. De bezwaren tegen de uitvoering blijven echter onveranderd bestaan. Belastingen, zooals de nu voorgestelde, mogeu slechts worden ingevoerd in geval vau nood, zooals trouwens uit de geschiedeuis vau alle andere landen blijkt, of als maatregelen om op afdoende wijze, eu bij gebreke van allo andere middelen, een finauciëelen toestand te regelen. Bijaldien de omstandigheden tot zoodanige maat regelen dwingen, moet de belasting algemeen ziju en moet zg niet, door het treffen van een speciaal deel der inkomsten, een gedeelte der ingezetenen vrgstellen. Een inkomstenbelasting mag daareoboveu niet als gewoon middel van inkomsten van den Staat in de wetgeving worden opgenomen; percentsgewijze geheven, vatbaar voor jaariijksche verhooging der percentage, doet ze allen breidel tegen opdrijving van uitgaven vervallen. Daarenboven is tegen dergelijke belasting zooveel te zeggen, is het opleggen van den eed zoo stui tend) de ontduikingen zoo gemakkelijk en is de opbrengst daarenboven zoo onzeker, dat een zoo danige wetsvoordracht hoogst bedenkelijk moet ge acht worden, zoowel uit het oogpunt van opportuni teit en richiig staatsbeheer, als uit dat van billijkheid. Reeds het betoog der ltegeering omtrent de oppor tuniteit acht de Amst. Ct. zeer zwak en vdldoende om de voordracht af te keuren. Door het Comité voor Algemeen Stemrecht is het volgende manifest verzonden Aan het Nederlartdache volk Sedert jaren doen zich van vele zijden klachten hooren over de werking van den constitutioneelen regeeriogsvorra in Nederland. Trots de vrije instellingen waaronder wij leven, blijft een gewichtig deel der taak van den wetgever jaar op jaar onvervuld. Eeu verouderd belastingstelsel drukt de min ge goede klassen buiten verhouding tot huu draagver mogen, belemmert iu menig opzicht eigendomsver- krgging, voortbrenging eu verkeer, begunstigt beursspel boveu eerlijken arbeid. Een jaariijksche oorlogsbegrooting van meer dan twintig millioeti gulden vermag's lands weerbaarheid niet te verzekeren, terwijl het den jongelieden uit de gegoede klassen wordt vrijgelaten, zich aan de oefening in het hanteeren der wapeneu te onttrekken. Volksontwikkeling en volksgezondheid lijden onder gestadig uitstel van maatregelen, die de ondervinding heeft doen kennen als geschikt om verwaarlooziug van kinderen, misbruik van macht van sterken tegenover zwakken, volkszonden en volksziekten te keer te gaan. "Weerzin tegen de hervormingen, die de ontwikkeling der tgden eischt, btbeerscht onze Vertegenwoordiging. Geen bewindsman, die de handen aan den ploeg wil slaan, kan genade vinden in Hare oogen. Mag dat zoo blijven Is bet raadzaam toestanden te bestendigen, die onze ordelievende bevolking maar al te gemakkelijk te erniger tijd iu buitenslands ontstane woelingen zoudeu medesleepen Zeer zeker uiet. Het is bekend, waar het kwaad zgu oorsprong vindt. Niet meer dan omstreeks honderd vijftien duizend kiezers wijzen de Vertegenwoordigers vau een volk v«u bguu vier millioen zielen aan. Onze Grondwet gaat van het onhoudbaar beginsel uit, dat de geschiktheid om te kiezen afhankelijk is van eeu aanslag iu de directe belnstingeu. Menig lid vau de Staten-Generaal dankt zijn zetel aan eeu klein getal vermogende eu invloedrijke kiezers, die eischen dat hun afgevaardigde hun eigen, eng opgevatte be langen, iu plaats van de aigemeene volksbelangen, zal verdedigen. Herziening der grondwet inet betrekking tot het kiesrecht is een dringende eisch des tijds. Da Grondwet behoort niet langer te verhinderen dat alle meerderjarige Nederlanders, die in het bezit zijn vau hunne burgerlijke rechten, tot het kiesrecht worden geroepen. Dit kan geschieden zonder gevaar, neen, moet geschieden om het gevaar van revolutio naire bewegingen te voorkomen, om onze Vertegen woordiging tot een waarheid te verhelFeu en het geschokt geloof aan de deugdelijkheid van onzen regeeringsvorm te herstellen. Wij oudergeteekeiideu, deels tot kiezen gerechtigd, deels van kiesbevoegdheid verstoken, hebben ons vereeuigd tot een Comité, dat wcnscht te beproeven om aan de verschillende uitingen der volksovertuiging omtreut de noodzakelijkheid van ulgemeen stemrecht in den eersten tijd eenige eenheid, eenige leiding te geven. Wij ontveinzen ons de moeilijkheden der taak, die wij aauvaardden, in geenen deele. Slechts door den krachtigeu steun van het Nedcrlnndsohe volk kunnen onze pogingen eenig gevolg lubben. Daarom doen wg een beroep op de zedclyke en stoffelijke ondersteuning van alle Nederlanders. Be wijzen van instemming en geldelijke bijdragen tot het beoogde doel worden ingewacht bij den tweeden ondergeteekende. Onzerzijds zijn wg volgaarne bereid, hetgeen hier en ginds tot het doen veld winuen der overtuiging vau de noodzakelijkheid van Grondwetsherziening iu onzeu geest mocht wordeu verricht, unar de mate onzer krachten te ondersteunen. Ook deswege wende men zich tot den tweeden ondergeteekende. Eendracht maakt macht. Zoo ergens, dan mag deze spreuk onzer vaderen hier worden ingeroepen, waar het er op aankomt ons aan de overheersching van het geld te ontwoistelen Reeds is gemeld, dat de ouderlingen der Ned. Herv. gemeente te Sueek hebben geweigerd een hunner af te vaardigen, om tegenwooruig te zijn bij de aanneming van lidmaten van den modernen predikant. Uit goede bron verneemt thans de Pr. Fr. Ct., dat de heer M. Nieraeijer daarop de ouder lingen heeft aangeklaagd bij het klnssikaal bestuur, ter zake vau verzuim en vergrijp iu de uitoefening hunner kerkelijke betrekkingen. De talentvolle zeeschilder, de heer E. Koster, directeur vau het Pnveljoen te Haarlem, die eeni ge jaren geleden op een kunstreis door Engeland het ongeluk had ziju eene oog te verliezen, heeft in den laatsten tijd ook zijn tweede zwak voelen worden, zoodat hg met ontsteltenis het oogenblik nabij acht, waarop hij het peuseel niet meer zal kan-, nen hanteeren, en ook zijn betrekking als conser vator zal moeten neerleggen. Dan zal het ryk hem een pensioentje verkenen van een ƒ300 en zou gebrek zeker voor de deur staan, -7- want niet ieder schilder heeft het geluk bij zijn leven een kapitaal te vormen uit zijue werken, indien er geen goe de vrienden en vooral geen edele kunstbroeders en zusters waren, die zich het lot van hem en zijn gezin hadden aangetrokken. Is dus de ramp, die deu heer Koster treft, bedroevend, verblijdend iu hooge mate is de wijze waarop zij zal gelenigd wor den, indien ook de kunstminnaars eu zij, die gaarne aan de bevrediging van huu kunstzin eu aan de verrijking van hun verzameling een goede daad pa- Ten, het doel der sympathie, welke Koster bij ziju collega's heeft ondervonden, helpen verwezenlijken. De collega's, 56 in getal, hebben, gelyk eens door de Fransche artisten voor de blinde Anastase en Daumier gedaan is, aan hun zwaar bedroefden con frère een kunstwerk geschonken, en deze 56 bijdra gen zullen op 6 April a. a. tegelijk met de kunst verzameling wn Koster zeiven (een 400 nominers), te Amsterdam door de firma (J F. Roos e» zoon ouder deu hamer worden gebracht eu bestemd ziju om het voor hem onmisbare kapitaal te vormen. (Amst. Ct LI. Maandag heeft in 't gasthuis te 's Bosch een zonderlinge vergissing plaats gehad. Dien morgen moesten twee lijken begraven worden: ten 8 ure dat van een twiutigjarig jongeling uit Ortheu en ten 9 ure dat eeuer oude vrouw het eerste zoo als men dat noemt «een vau den arincu«, 't laatste «op eigen kosten.* Toen ten 9 ure de bloedver wanten eu vrienden der oude vrouw aan't gasthuis vereenigd waren, deed de lykbezorger de gebrui kelijke vraag hooren«is er nog iemand, die 't lijk van de overledene weuscht te zien Op 't bevestigende antwoord, stapte men diepbewogen naar het doodenhuisj*, waar de lykkist stond, 't deksel werd afgelicht eu, 0 schrik, daar logde jon geling in plaats van 't goede oudje, dat bij ver gissing reeds ten 9 ure «van den arme* begraven was Groot was de ontsteltenis en goede raad duur! De bloedverwanteu verkozen natuurlijk niet met hnn mooicn lijkwagen en hunne rijtuigen 't vreemde lijk de laatste eer te bewyzener moest echter iets worden gedaan en toen besloot men 't lijk van den jongeling naar Ortheu te vervoeren en tegelijk dat der oude vrouw op te graven en terug te halen, oin vervolgens uit de woning der nabestaanden, ge legen op de breede haveu, de plechtige begrafenis te doen plaats hebben. PN.-Br. Ct.) Er is kans, dat Nederlandsch-Iudië een stoom tram zal krijgen. Tot nu toe bezit het nog geen enkel dergelijk vervoeimiddel«slechts is er te Ba tavia een, alleen door eenvoud uitmuntende, paar dentram. Den stoomtram wenscheu de heeren Dijckman, Clifford en Walker te leggen, en wel van de hoofd plaats Samarang via Demak, Koedoes en Pati naar Joana. Reeds lang en dikwijls is op het wenschelijke van een dergelijk vervoermiddel, inzonderheid voor de afdeeling Demak, gewezende Gouverneur- Generaal heeft nu te beslissen of de genoemde hee ren het wtrk zullen uitvoeren. By den Minister van koloniën schijnt de concessie-aanvraag op onder steuning te kunnen rekenen. De aanvragers hebben allen als industrieelen vele jaren in Indië doorgebracht. Het maatschappelijk kapitaal is op drie millioen geraamd. Bg een oordeelkundige» aanleg en een niet te weelderige exploitatie moet de lyn wiustgevend zgn. {A. Gr) De nihilisten bleven van 1 tot 6 Maart meester van lot der Europeesche geldmarkten. Hun Dnmocles- zwnard scheen over de daken der beurzen te hangen eu den bestanuden, reeds zeer geringen auirao schier tot nul te verzwakken. Voor den houder van, maar nog meer voor den handelaar in fonJsen ziju de gebeurtenissen in Rusland dan ook van geheel out- krnneiideu aard. Is het reeds moeielijk, zoo niet ondoenlijk, de goede of kwade kansen der finan- cieele en politieke omstandigheden, welke op den loop der beurzen invloed kunnen uitoefenen, te be rekenen, ten eenemale onmogelijk is liet na te gaan, of de wandaden der nihilisten een einde genomen hebben dan of wg ons aan den vooravond van een nieuwe misdaad bevinden. bracht de aanslag op graaf Loris Melikoff daarin teu eenemale een wijziging van Donderdag af had eeu schier onafgebroken flauwe stemming de boven hand eu liepeu de koersen allengs weër terug. (Fin.) Houders van obligatiëu ten laste van Pern hebben Woentdagavond te Amsterdam eene vergadering ge- gehouden ter bespreking van de *hiiddeleu om de rechten der obligatie-houders te waarborgen. Het Peru-comité had geadviseerd tot toetreding tot het Parijsche contract, waarbij aan de Société Générale de Crédit Industrial et Commercial te Parijs alle rechten op de gunno-Iagen worden overgedragen ten behoeve vau de obligatie-houders. Bij dit contract wordt uitgegaan vau het beginsel, dat Peru nog steeds de rechthebbende op de guano-lagen is en dus met dit Rijk moet onderhandeld wordeu en niet zooals het Engelsche coinité deed met Chili, dat thans in het feitelijk bezit dier lagen is. Over het advies vau het Peru-comité werden uit voerige discussiëu gevoerd eu ten slotte een motie vau rar. F. S. van Nierop met 75 tegen 4 stemmen aangenomen, om te besluiten: «dat de vergadering, geboord de mededeelingeu van het comité en het dank zeggende voor zijue ijverige bemoeiingen, alle vertrouwen stelt iu zijn verder beleid.* Onlangs werd medegedeeld dat gedeputeerde staten van Zuid-Holland aan hunne arabtgenooten in Noord - Holland en Utrecht eeu voorstel hadden gedaan om door gemeenschappelijke regeling van den toestand van deu Noorder Lekdijk en veiligheid der achter- liggeude landstreken te verzekeren. Het Hbl. ver neemt thans dat gedeputeerde staten van Noord- Holland en Utrecht dat voorstel hebben verworpen. Daarmede zijn de onderhandelingen over die zaak tusscheu de provinciale besturen afgebroken. j Voor Cs verneemt bet HU., als gerucht, dat het hoogheemraadschap Rijuland nogmaals het initiatief zal nemen om met sameuwerkiog van de voornaamste j belanghebbende en door groote geldelijke often zy- nertijds tot eene afdoende besliss.ng te geraken. Nader wordt gemeld, dat bij de Regeering het plan iu overweging is, een dienst in het leven te roepen om tegen een matig tarief, door middel van de post, pakjes over te brengen van beperkte afmeting, eeu gewicht van 5 KG. niet te boven gaande, waarbij het recht van bijzondere onderne mingen om zulke voorwerpen te vervoeren, onaan geroerd ion blyven. Gevonden en aan het Bureau van Politie gede poneerd Twee SLEUTELS aan een Ring. STAAT van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de le helft der maand Februari 1800 uit Gouda verzonden eu door tusscheukomst ran het Postkantoor aldaar terug te bekomen. J. Buhner, L. Mossel, Mej. G. »an Halem-de Waard, Amsterdam Stijn, Bodegraren I. Ueubse, Rotterdam. Uit Haastrecht D. ran Zailer., J. Engelman, Amsterdam. Uit Moordrecht A. Bouwman, Amsterdam. Reed wijk W. Slotwijk, 1, Waddinxveen H. J. Wolthuis, Amsterdam. Gouda, 11 Maart 1880. De Directeur v/h. Postkantoor te Gouda, Van KRUIJNE. met verbeurdverklaring van het gebezigd gèweer, wegens jagen zonder acte en zonder schriftelijk bewijs vau vergunning van den rechthebbende op het jacht veld in den Espolder onder Zevenhuizen C. van D., arbeider te Waddinxveen, tot twee boeten van 20.of gev. van 3 dagen voor iedere boete eu tot eene boete van 1.of gev. van 1 dag, wegens 1°. op eens anders jachtveld in den Zuidplaspolder onder Waddinxveen niet beletten dat de waterhond, dien hij bij zich had, een hans op spoorde en dreef, terwijl hij uiet was voorzien vau eene jachtacte eu van een schriftelijk bewijs van vergunning vau den rechthebbende op het jachtveld eu 5 M«iart 1879 wegens jach to vertreding was ver oordeeld 2°. zonder eenig recht "loopen over eens anders met klaver, bezet land in deu Zuidplaspolder onder Waddinxveen PL R., arbeider te Waddinxveen, tot twee boeten van 10.of gev. van 2 dagen voor iedere boete met verbeurdverklaring vau het geweer, wegeii9 in gesloten jachttijd en zonder schriftelijk bewijs van vergunning vau den rechthebbende op het jachtveld met een geladen geweer zich in het veld bevinden in den Ouden Polder onder Waddinxveen W. van V., arbeider te Bleiswijk, tot eene boete van 40.— of gev. van 5 dagen met verbeurd verklaring en bevel tot vernieling van de wildstrikken, wegens in den Polder onder Bleiswijk nazien en herstellen van vijf wildstrikken in eens anders jacht veld, gepleegd des nachts D. S., sjouwer te Gouda, tot twee boeten van 6. of gev. van 2 dagen voor iedere boete met ver beurdverklaring van de gebezigJe fleuren, wegens visschen zouder acte en zonder vergunning iu eens anders vischwater iu den Bloeraendaalscheu Polder ouder Waddinxveen D. S. en J. S., sjouwers te Gouda, ieder tot twee boeten van 10.of gev. van 3 dagru voor iedere boete met verbeurdverklaring van de gebezigde fleuren, wegens te samen en in vereenigiug visscheu zonder acte eu zonder vergunning in eens anders vischwater in den Bloemendaalscheu Pulder onder Waddinxveen S. J. en J. J., arbeider te Reeuwijk, de le tot twee boeten van 3.de 2e tot twee boeten va» ƒ1.of gev. van 1 dag voor iedere boe Je, w g us te samen en iu vereeniging visschen nicU fleuren in een met ijs bedekt vischwater in den Bloemen - daalachen Polder onder Waddinxveen, zonder consent vau den Commissaris des Kouiugs iu Zuid-Holland om in met gs bedekt water te visscheu eu zonder vergunning van den rechthebbende op het vischwater; F. Sa, arbeider te Reeuwijk, tot negen boeten vau 3.of gev. van 1 dag voor iedere boete, wegens visschen1' in negen viachwaters van auderen ouder de gemeenten Hekendorp en Reeuwijk zoudtr ver gunning van de rechthebbenden op die vischwaters. VRIJGESPROKEN G. C., arbeider te Reeuwijk, van de aanklacht te Reeuwijk iemand met sneeuwballen geworpen te hebben. Burgerlijke Stand. GEBOREN*. 10 Maart. Johanna Maria, ouders 13. J. Na huis en D. Mulder. Anna Cathariua Maria, onders J F vsn Velum en M. C. Cujpers. Marinus, ouders P vau Schenderen en A. Lindeboom. 12. Brstiaan Hendrik, ouders B H. Maaskant en A. den Baars. OVERLEDEN: 11 Maart. S. S van Houten, huisvr. van F. Hofman, 44 j D. Audrufs, 4 w. 12. C. l^tflang, 5 m. ONDERTROUWD; 12 Maart. G F. Suydvrs, te Haarlem, 36 j. en G. M. M. Krom, 21 j. A. van Maaren, 27 j. eu H. G. van der Ree, 19 j. A. Stolk, 23 j. en A. Schonten, 22 j. Terechtzitting van Woensdag 10 Maart 1880. Kantonrechter: Mr. J. H, van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD G. K., landbouwer te* Berkcl, A. v. d. B., land- Dat de onzekerheid in bouwer te Berkel, I. F., Brander te Rotterdam, dit opzicht pijnlijk is, bleek ook nu weer; ter* P. v»n Z., herbergier te Rotterdara, C. O., arbeider wijl men na de jongste gebeurtenissen nog geruimen te Zevenhuizen, ieder tot eene van boete 40.— of tijd met dezeu onaangename» factor zal hebben re- gevangenisstraf van 5 dagen, wegens met hun vy ven kening te houden. De beurzen droegen dan ook allen den stempel van een groot gebrek aan veerkracht en was geagiteerd. Vermits deze ook nu toongevend bleven en de meeste overige internationale fondsen den weg volgden, welke door de Russen werd aange wezen, kan men licht beseffen, dat de toon alles behalve vroolijk en opgewekt te noemen was. Nadat de beurzen, op de bevredigeude tijdingen uit St. Petersburg, alwaar het jubileum van den Czaar zonder stoornis scheen gevierd te kunuen worden, Maandag, Dinsdag en Woensdag de hetero richting, door welke zij zich op het eiude der voorgaande week onderscheidden, luidden kunnen vervolgen, te samen en in vereeniging jagen met hazewind honden (lange jacht) op eens anders jachtveld in den Eendrachtspolder onder Zevenhuizen, zonder voorzien te zgn van een schriftelijk bewgs van vergunning vau den rechthebbeude op dat jachtveld Z. A., arbeider te Bleiswijk, tot twee boeten van 20.of gev. van 3 dogen voor iedere boete met verbeurdverklaring van het gebezigd geweer, wegens des nachts jagen zonder acte eu zonder schriftelijk bewijs van vergunning vau den rechthebbende op het jachtveld in den polder ouder Bleiswijk A. H., arbeider te Zevenhuizen, tot twee boeten van 10.of gev. van 2 dagen voor iedere boete «a»aaa sra -sta roa r-sts .5*3 Ondertrouwd GEOKGE FREDERIK SNIJDERS, gil van Haarlem, ea GEEIiTRUIDA MARGARETRA MARIA KROM. gif Gouda, 11 Maart 1880. gï| Receptie 14 Maart 1880, IU Wijdstraat 164. atgSüsi&xaA Hartelijk dank aan allen, welke belang stelling betoonden bjj de geboorte van onzen Zoon. A. D. van de WEG N. van de WEG Hooqendijk. Stolwijkersluis, 14 Maart 1880.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2