DIENSTBODE. BODE GEVRAAGD. VERGULDEN SS801BH, Kantongerecht le Gouda. BEDEÖM IIILPI ADVERTENTIÈN Aron Sanders lie Mr. a. a. van Bergen J. de JONG Az.j INSTRUMENTEELS ZUIVERAAR Openbare Yerkoopingen Gouden cn Zilveren Werken, Ju woelen Broches, Bellen, #uerl)emïiknoopjes. M GOLDEN E.\ ZILVERGV HORÜLOGIEV. 0|ie;ibarc Vrijwillige Vcrkooping 37 BESTE MELKK0EIJE\, 3 V&arkoeijen. S. S. POLAK, - IJZEN DOORN. 16e L. KOETSIER. Juffrouw BREEBAART W. J. VAN LEEUWEN, ÏK G O U D A, KNOPJES," JlEEREN EN pAyvlES p.INGEN, KRUISJES en BOOTJES. Gemonteerd CRISTAL te WADDINXVEEN, Eeu Tcntwag-entje en een Speel wagen op veeren, eenige Schouwen benevens eenig- Huisraad en Meu belen, Bouw- enMelkg-ereedscliap- pen, voornamelijk bestaande in: Z'Dgera naar het Raadhuis. Zang, afgewisseld door Musittk. 12. Muziek. Woensdagavond 11. is door de Rederijkerskamer wNut en Verpooziug" te Waddinxveen opgevoerd Int lx kende blyspel«Een bankbiljet van dui end gulden" bewerkt voor Rederijkers. De uitvoering die plaats had in tegenwoordigheid van een talrijk publiek, was zier verdienstelijk. By de Woensdag avond te Nieuwerkerk a/d IJsel 'door kerkvoogden gehouden jaarlijksche verhuring van den IJsel dijk onder die gemeeute werd deze in diverse perceelen verhuurd voor ƒ914, zynde 462,50 meer dau in 18)9. De raad der gemeente Alphen heeft op voorstel ran den .minister vau justitie besloten, aan het rijk af te staan een stuk gemeentegrotul, om daarop een gebouw voor het kantongerecht op te richten. Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zitting van 9 April 1880. In deze zitting is de discussie aangevangen over de conventie in zake het kanaal van Terneuzen. De bh. de Jonge, Kuigers en Keuchenius bestreden haar als strijdig niet alleen met het belang van de streek vau Ti rueuzeu, maar ook met het algemeen politiek belang. Niet opneming van art. 11 was prijsgeving der rechten van het tractaat van 1867 op de ditfereutieële spoorwegtarieven. De heer Hey- deuryk vroeg pertinent of art. 8 van het tractaat van 1867 door de beide regeeringen bindtnd werd ge acht. De hli. Lenting, Gratama en van Eek verde digden de couveutie, daar het equivalent der spoor wegen opwoog tegen de bevoegdheid aan Belgie toe gekend tot verbetering van het kanaal. Maandag voortzetting. De heer de Casembroot heeft verlof verkregen, nader eene interpellatie te doen over het be'eid der regeering in Atjeh. Hunne Majesteiten de lCouing en de Koningin brachten Donderdagmiddag een bezoek aan de tentoon stelling van prysvoorwerpeu ten voordeele der ver loting voor de watersnood) ijdenden. Ten 2 ure verlieten HH. MM. het paleis in het Noordeinde en werden aan deu eersten toren van de Gothi8che zaal, waarop terstond de koninklijke vlag werd geheschen, opgewacht door de leden der com missie, die het bureau samenstellen, en door deze geleid in de zaal, waar de overige leden der com missie geschaard stoudeu, die door hunnen presi dent aan het koninklijk echtpaar werden voorgesteld. De president der hoofdcommissie, mr. R. J. graaf Sahimmtlpenninok van Nyeuhuis, richtte tot Huune Majesteiten het woord. Hij zeide o. a. Sire, Mevrouw 1 Eerbiedig heet de commissie door Uwe majesteit zelf in het leven geroepen u welkom hier te raidden van de vruchten van uw werk. Al wat ons hier omringt, if het toeh een bewys te meer bij zooveleu van wat het Nederlandsche volk is wiutneer het de stem boort van zijn koning en van wat het vermag, wauueer liet op den weg der meusohen- liefde door het koninklijk voorbeeld, wordt voor gegaan. Gods wil, waarvoor vorsten en volkeren zich buigeu, had de watervloeden losgelaten over land en akker en een deel van Uwer Majesteits onderdanen zag zich in weinigs uren van haven en goed beroofd. Maar, mochten de wulerstroomen ook al in .menige haard het vuur hebben uitgedoofd, hoog op daarentegen rees de vlam der inenschenliefde in de harteu van vorst en van volk. En terwijl de eerste hulp kwam van Uwer Majesteits koniuklijke haud, deed nauwelijks het koninklijk woord waardoor wij werden zaamgeroepen zioh hooren of in elk oord ▼An out vaderland vond dat woord eeu weerklank, die zich duizeud- en tienduizend werf herbaalde. Ruim 700 subcommissiëu over geheel Nederland verspreid; omstreeks 160 duizeud tallen van loten, die nog dagelyks door nieuwe aanvragen vermeer deren, en de bijna tienduizend prijs voorwerpen, die hier Uwe Majesteit omringen, zij zijn het wel sprekend bewijs dat Uwe Maj steit niet te vergeefs heeft gesproken en dat Uwe Majesteiten niet te vergeefs zyu voorgegaan en door de leden van het koninklyk huis werden gevolgd. Moge het ook ons gelukt zijn aan de edele be doelingen Uwer Majesteiten te voldoen, dan zal hunue goedkeuring onze beste belooning wezen. Zijne Majesteit bedankte de leden der commissie voor de welwillende wijze waarop zy aan zyu roep stem hadden gehoor gegeven. Het Kouiuklyk echtpaar werd daarop de zaal roudgeleid en nam met zeer veel belangstelling de prysvoorwerpen in oogensehouw. Voor menig fraai geschenk bleven HH. MM. een oogenblik vertoeveu om iuliohtiugeu te trageu omtrent plaats vau herkomst en scheukers. Na ongeveer een uur in de zaal te hebben doorgebracht, verlieten HH. MM. deze, na de oommissie minzaam dank te hebben gezegd voor haar goede zorgen. De tentoonstelling is aldus officieel géopend. Gisteren namiddag ten 3 ure werd dcjbr de hoofd commissie van de Watersnood-verloting aan ver schillende autoriteiten en eenige ger.oqrligden de ge legenheid verschaft de tentoonstelling'vnn prijsvoor- werpen in oogeusohouw te nemen, die door den weldadigheidszin vun zoo velen, zoowel iu biuiien- als buitenland, tot een zeer aanzienlijke en keurige verzameling is Jaangegroeid. Ongeveer ten 4 uur bezochten HH. KK. HH. prinses Hendrik der Ne derlanden en de prinses von Wied de prachtige versierde Gothischo zaal, waarin zij door den voor zitter der hoofdcommissie, graaf Schimmelpenninck, werden rondgeleid. Algemeen werd de rijke collectie van voorwerpen van kunst en smaak bewonderd, die langs deu sier lijk gedrapeerden wand of op de half ovaalsgewijze stellingen zijn geplaatst, in wier midden een keurig bloemenperk is aangelegd. Bij het licht uit de twaalf hooge boogvormige vensiers levert de verzameling schilderijeu een inderdaad verrassende aanblik op, en valt de schoone schikking der zoozeer in natuur verschillende inzendingen ieder terstond in het oog. Nijverheid en kunst rijn in dezen schilderachtig ge- rangschikten bazar dan ook waardig vertegenwoordigd. In de uitgestrekte tweede zaal, waarvoor een tus- schenvak met egelant huisraad als het ware den in- gaug vormt, bevindt zich de uitgebreide verzameling boeken en platen en daraèshandwerken. Bij deu (3e toren links van bet Heulstraatje) zijn nog enkele belangrijke inzendingen opengesteld, die uit haar aard io de zaal geen plaats konden bekomen. De met vlaggen en tropeeën luisterrijk versierde breede laan, leidende van dien toren naar de Gotlvi- schezaal, zal ongetwijfeld gedurende den korten tijd, dat de tentoonstelliug is geopend, een breede schare toeschouwers zien stroomeu, daar de Hoofdcommissie met recht roem mag dragen op haar werk en de wijze waarop zij 's Konings deuk beeld verwezeulijkl. De tentoonstelling is wegeus haar groote verscheidenheid van prachtige geschenken werkelijk de bezichtiging overwaard. Heden en volgende dagen is zij voor het publiek toe gankelijk. Uit 's Hage schrijft men ons dd. 8 April Aan den vooravond van den dag der openiug der Tentoonstelliug werd de Hoofd-Commissie voor de Algeraeene Verloting, ten behoeve der watersnood- lijdenden, onder beschermiug van HH. MM. den Koning en de Koningin, nog verblijd door de toe zending van een groot aantal kostbare voqrwerpen, waaronder nog bijzouder vermelding verdienen eea zeer kostbaar dames-balcostuum, versierd met kant en. bloemen, vervaardigd in het mode-magazijn van den heer Samsom te Gouda, en door hem ingezonden; een sierlijk bewerkte thermometer van deu heer Heijnen alhier en een prachtige bloemenvAas van nieuw Delftsch aardewerk vau deu heer Joost Thooft te Delft. ZoOals men weet, zal te Brussel gedurende de feesten van af 25 Juli tot 9 Augustus eeu groot muziekfeest plaats hebbeu. Nu is het de gewoonte dat alle muziekmaatschappijen, die te Brussel aau een festival komen deelnemen, gedurende haar ver blijf in de hoofdstad twee serenades brengen aan den burgemeester. Voor den gcheelcn pryskamp hebben zich reeds 955 maatschappijen laten inschrijven. In de vooronderstelling dat er nog slechts 45 opdagen tot den dag der sluiting, 20 April a. s. zal dit een totaal vormen vau 2000 serenades, waarop de burgemeester van den 25 Juli tot 9 Augustus zal onthaald worden, zijnde eeu gemiddeld getal van 130 serenades per dag. Arme burgemeester! Uit het achtste jaarverslag der //Vereeniging tot verbetering der (kleine) kinderb^waarplaatsen" te Amsterdam blijkt, dat in 1879 werd ontvangen ƒ1173,41 als verpleeggeld van 16763 kinderen in de bewaarplaats Warmoesstraat en ƒ2821,60 vau de 16467 kinderen in de bewaarplaats Vinkenstraat aldaar. De ontvangsten bedroegen in het geheel 8763,35, de uitgaven 6450,86. Steeds werden een grooter aantal kinderen onder de 2 jaar aan de Ver. toevertrouwd, zoodat de bewaarplaatsen meer en meer aan haar doel, dat is het opnemen van zeer jeugdige kinderen beantwoorden. De bus, in het Amstel-hotel aldaar ten behoeve der Ver. door dr. Mezger geplaatst, bracht een aanzienlijke sJha op, terwijl 67 werd ontvangen van de jonge dames Roland-liolsl, Koopinaus en Bonebakker, zynde de opbrengst eener loterij, doör haar ten behoeve der Vereeniging gehouden. Onder de ingekomen adressen, waarvan aan de Tweede Kamer jl. Dinsdag bij de hervatting harer werkzaamheden kennis is gegeven, behooren die van leden van 't departemeut van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en van andere ingezetenen, houdende verzoek, dat de Kamer hare medewerking ▼erleene tot het nemen van wettelyke maatregelen ter beteugeling van liet drai/kmisbruik. Die adressen ttlleu te zanten 4S,654 haudleekeuiugen bovendien zijn nog vijf adressen van gelijke strekking inge- kon en, benevens zeven waarbij invoering va» aGe- meeu stemrecht wordt gevraagd. Voor eenigen tyd is melding gemaakt van een plan der oud-vrijwilligers, dingende naar den rang van ouderofficier, die iu 1840 door den bekeuden maatregel van den minister List het leger verlieten om dit jaar een reünie te houden. Thans wordt bericht, dat Zaterdag 17 dezer in Diligentia" te 's-Hage een voorbereidende vergadering zal worden gehouden, tot verkiezing eeuer commissie van uit voering voor die samenkomst. De tegenwoordige miAister van oorlog, de heer A. F. Reutber behoorende tot deze categorie van cadetten is voorzitter. Gisteren nacht omstreeks 12 uur ontstond er brand io de Paardesteeg te Leideu, bij den kruide nier Duits Weeaeliug, welke zich zoo snel uitbreidde, dat in weinige oogenblikken het huis in lichte laaie vlam stond. Het huis is geheel uit gebrand, terwijl het belendende schoenenmagazijn, dat mede aangetast werd, inzouderheid veel water heeft be- komeu. Ook de tegenover het brandend perceel staande huizen zijn hevig geblakerd en hebben hierdoor, als mede door 't springen der glasruiten, schade bekomen. Ook de uitgever der Katholieke Illustratie heeft een buitengewoon noramer van zyn tijdschrift ver krijgbaar gistetd ten voordeele der overstroomden. l)eze aflevering, in eenvoudig omslag, flink van inhoud en met schetsen n van een achttal over stroomde punten versierd, kost slechts 50 ets. Uit Maastricht meldt men aan hef Handthblad /,De hier op te richten militaire slachterij zal weldra haar beslag krijgen. Reeds zyn de kapiteins Mulder, de Kok en de lste 'luiteuant Steijn Callenfels aau- gewezen, om de voorbereidende maatregelen te be sturen. Door de burgers wordt die oprichting ongaarne gezien. Eu geen wonder. Slechts eens in de week beslaat hier gelegenheid om versch rundvleesch te bekomen, zoodat de ingezetenen ver licht zyu, zelfs iu het heetst van deu zomer, het moodigde rundvleesch voor eene geheele week in te slaan. Alleen by de slagers die leveranciers vau het garnizoen waren, kon ipen geregeld versch We. sch bekomén, wat nu zal ophouden tot nadeel der volks gezondheid." De mapier om zioh te kleeden. Moeilijk kuuuen wij onzen cliënten raad geven, omdat we, als we niet indiscreet willen worden, we zouden moetcu afwijken van de grondbeginselen van ons huis. Dikwerf vraagt men ons oordeel over dtze of gene stofde keuze is inoeilyk. Wij verzoeken daarom onze klanten ons nauwkeurig het soort van het kledingstuk op te geven, dat hy verlangt, de kleur enz. Onze catalogussen zijn zeer volledig onze teekeniugen onberispelijk en onze opgave, van zeil de maat te nemen, zoo gemakkelylc, dat zelfs eeu kind zulks kao doen. Wij noodigen dus onze klanten uit, onze catalogus nauwkeurig te lezen zij zullen daardoor tot de overtuiging komen dat ALLEEN ons buis een elegante en echt Parijsebe snit Kan geveif. De Directeur der Belle Jardiniére te Parijs. Vergadering van den Gemeenteraad VRIJDAG 9 April. Tegenwoordig de heeren tan Bergen IJiendoorn, voorzitter Retoy, Prirce, Oiidijk, Soel, Fortuijn Droogleever, ran Strttttten, Poet Drost, Samsom, Straver en de Rotte. De Voorzitter deelt mede dat de heeren Muller en I.uijten hebben kennis gegeven verhinderd te zyn de vergadering by te wonen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met -een renvooi door den heer van 8traalen opgegeven, goedgekeurd. Ingekomen zyn: eene missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, mededeelende dat door eeue commissie uit hun raidden is onderzocht en nogmaals gewezen wordt op twee gc-bri-km aan het Stoombootenveer aan de Vest, zijnde een luifel en gebtek aan het doorrijden van vruchtwagens; wordt gesteld iu handen van B. en W. teu fine van bericht en raad.v een adres van C. P. W. Dessing, verzoekende eene nieuwe weg nan de Kameme(ksloot ten oostzijde van de Infirmerie ter lengte vau 45 meter te mogen aanleggen; mede gesteld in hauden van li. en W. een adres van D. Koring aan den Raad gericht, bezwaren tegen zijne plaatselijke directe belasting opgerende, wordt als niet bij den Raad behoorende, ter zijde gelegd. eene missive van de Commissie over de Benk van Leening, mededeelende dat met ultimo April als lid dier Commissie aan de beurt van aftreding is de heer W. Post Drostde Voorzitter stilt voor in de volgende vergadering tot de be noeming over te gaan, daarmede vereenigen zich de overige leden. Aan de orde isi het voorstel van B. en W. tot wijziging der Geineente-Begrooliug, dienst 1879algemeen goedgekeurd. Het adres van J. van Mensch, betreffende de kadastrale tenaamstelling van een stuk grond in de RolwAgensteeg; mede algemeen goedgekeurd. H«-i voorstel van B. en W. tot verplaatsing van 1» t bia 1 spuilhuisje iu het Plantsoen buiten de Tiendewigspoorl, de hier Siinsoin wil het bij de Infirmerie, naast O. \erht*gf of op de Houtman «gracht plaatsen, Je hc«r O ml ijk zag het ook liever «ip icu ditr puulm, de hier »au bl rant en iu tegenovergestelde!! geest, de hier 8tra»er meent dat hit achter de ramen bij Verboef wel kan geplaatst worden, wensoht dit vooraf te onderzoeken de Voorzitter antwoordt die sprekers en stelt voor de beslissiug uau te houden daaitoe wordt besloten. Het verzoek van d? Erven C. A. de Gidls om vergunning tot het aanleggen eener nieuwe straat tusscben de Karuemelk- sloot cn den Rijnspoorweg, de heer Oudijk vraagt of de grond dan aan de stad komt en of de bestrating voor de Gemeente ia, de Voorzitter zegt dat zulks niet het geval is, maar het «|nleggeu van wegen volgens de wet om de regeling gevraagd moet worden dunrua algemeen got dgf-keurd. De ontwerp instructie voor den Sluiswachter aan de flaven- shiis, wordt artikelsgewijs: gelezen en goedgekeurd. Reclames van de heeren A. C. Schouten ?n H. C. Korten- oever tegen bunnen aanslag iu de plaatselijke directe belasting, ingediend bij Heeren Gedeputeerde Staten vaij Zuid Holland, de heer Kist komt ter vergadering, de Voorzitter deelt mede dat by de vorige behandeling de meeste leden gestemd waren orn dit in ceue b sloten vergadering te bespreken, invent dat zulks nu ook dient te geschieden, dit wordi goedgekeurd en gaat de zittiug over in eene met gesloten deinen, na heropening wordt besloten aan de geuomen besluiten uit voering te geven zonder resumtie eu eindigt de vergadering. Terechtzitting van Woensdag 7 April 1880. Kautourecl^erMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau het Opeubaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD tot eene boete van één gulden of gevangenisstraf van één dog wegens watereu op. den openbaren weg le Gouda buiten ecu der daarvoor bestemde waterbakken -. Th. A. V., schipper te Schoonhoven, tegen de Stadswaag j B. de B., boomkweeker te Waddinxveeu, tegen de waterbak achter de Stadswaag W G., laud bouwer te Gouderak, tegen een boom op den Fluweclen singel W. B., landbouwer te Zegveld, tegen een huis op den Kuttensingel K. den B., koopman te Stolwijk, tegen een hpis in de Geuzenstraat A. R., landbouwer te Nieuwerkerk, tegen een huis i it de Kerksteeg D. van It., warmoezier te Reeuwijk, tegen een boom op den Katteusingel J. B.4 Uikslagerskueoht te Gouda, tegen een boom op de laige Gouwe; D. S., sjouwer te Gouda, tegen eeu boom in het Plautsoeu J. V., sjouwer te Gouda, op den weg in de Roo sendaal J. van der K hekelanr te Gouda, tegen deu muur van de Lutherselie kerk op den Langen Groenendaal J. y., pypmakerakuecht te Gouda, tegen de deur van een pakhuis in de Peperstraat. VRIJGESPROKEN J. de J. boerenknecht te Bodegraven, van de aan klacht tegen een huis in de Stoofsteeg te hebben gewaterd. Burgerlijke Stand.- GEBOKKN 7 April Ag net Maria, ouders J. van de Pa- voordt eo A J. Melkvrl 8. Jau Corm-lis, ouders P. van Luijpen eu H. deu Ouden. Agues Chsina, ouders T. N. Joosten en M. A. van Kersbergen. Bernardina Hendrica, ouders G Brouwer en A Hogendoorn 9. Coostance Maria Anna, ouders J, C. G. Dutilh en R. frji-rps OVERLEDEN; 7 April. J. J. van loon, 18 d. - A. StrecDand, 16 d 8. D. van dc Berg, lj.ll w. 9. M Schouten, 4 j 8 m. L Cats, 7 j. 11 m. Lafeber, 77 j. ONDERTROUWD. 9 April. J. van bouwen te Boskoop, 27 j. «n J. Nobel. 27 j. C. Uuismau, 89 j. en C van Kus 43 j By den lieer Th. van Schouwenburg is nog inge komen voor de Weduwe Hooff, vau O. 2.„0, N. N. ƒ1.—, V. 1.—; K, 1.—; M. 1.—, tc zaraen 6.50, vorige opgaaf ƒ91.235, totaal 97.7 3&. Bevallen vau eene Dochter R. SJEKPS, Echtgcnoote van J. C. G. DUTILH, Gouda9 April 1880. Op den 5'i April 1880 overleed onze innig geliefde Moeder en Behnwdmoeder Vrouwe AGNETTA ELISABETH HENDRIKA van der MEER van KUFFELER, Weduwe van den Heer ISAAC ROEST van LIMBURG, in den ouderdom van rnim 60 jaren. Uit aller naam, JACOB A. ROEST van LIMBURG. Gouda, 10 April 1880. Wegens buitenlandse/ie betrekkingen eerst heden geplaatst. Heden ontsliep zapht en kalm onze ge liefde Echtgenoot, Vader eu Behuwdvader, de Heer JOH». LAFEBER iu den ouderdom van 77 iaren. „.c A. LAFEBERMertens. F. Th. LAFEBER. M. JAÖOBS—Laeeber. J. H. JACOBS. Gouda, 9 April 1880. Aan allen, die bewijzen gegeven hebben van deelneming gedurende de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echfgenoot, BER NARD US JOANNES WESSELS, betuig ik mjjnen hartelijken dmik. Gouda, Wed. B. J. WESSELS- 10 April 1880. Palms. De Zaak wordt op denzelfden voet voort gezet. Aan allen, die bljjken van deelneming faven bjj bet overljjden van rnjju Echtgenoot, reng ik, ook namens mijne Kinderen en Be- huwdkinderen, mijnen hartelijken dank. De Wed. A. M. STRAVER- Utrecht, 8 April 1880. Damwijk. V De ondergeteekende betuigt door dezen zjjnen oprechten dank aan zjjnen Patroon, den WelEd. Heer C. LAFEBER Fz., voor het CADEAU hem bij gelegenheid zijner 25-Jarige Ambtsbetrekking geschonken. J. van ASTEN. Gouda, 8 April 1880. herdenkt HEDEN den dag, waarop hij voor 25 Jaren bij mg in dienst trad Voor onverflauwden ijver eu trouw en striktste eerljjkheid diene deze hem tot openlijke hulde. Gouda, 11 April 1830. Borstelfabriekant. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen ter kennisse van deiuge- landen dat bjj de op 1 April 11. gehouden verkie zingen van 8 Hoofdingelanden en 4 Hoofd ingeland-plaatsvervangers met volstrekte meer derheid van stemmen gekozen zijn de volgende Heeren als Hoofdingelanden in het 2e district de Heer L. JON KER. 11e G.SPRUIJTAzn. »16e «J.GROENEWEGENTzn als Hoofdingeland-pla tsvervangers in het le district de Heer A. C. J. de FAVAÜGE. 2e Jhr. L. RUTGER&van ROZENBURG. vraagt een flinke Loon f 100.behalve verval. Voor een solied fonds wordt sou spoedig mogelijk een active bode gevraagd. Ruime verdiensten. Zich in persoon! te vervoegen bij den Uit gever dezer Courant. De ondergetekende heeft de eer zjjnen ge- achten Stadgenooteu te berichten, dat hij zich belast met het van GAZ-ORNAMENTEN en LAMPEN. Spieringstraat F. 41. Mr. TIMMERMAN, van HUIZEN, SLAAPKAMERS en MEU BLEMENT, Kuipersteeg K. 227. op DINGSDAG 13 en WOENSDAG'14 APRIL J880, des voormiddugs ten 9 ure, aan het Lo kaal wijk K. No. 255 aan de Peperstraat al daar, van eenen waaronder een CYLINDER-MANGEL emPERS, IJzeren en Honten LEDIKANTEN, KASTEN en CHIFFONNIÈRES,LINNENGOED, MANS- en VROÖWENKLEEDERKN, BEDDEN en BEDDENGOED, VLOEKKLEEDEN en KAR PETTEN, Gewerkt GOUD en ZILVER, enz. Eene partij nieuw AARDEWERK, eene partij nieuwe SCHOENEN en LAARZEN enz. Voorts eene partij SCHUTTBRSUNIFOR- MEN en Koperen BLAASINSTRUMENTEN en eene partjj BEHANGSELPAPIER. Daags te voren van 9 tot 12 en van 2 tot» 5 ure te zien. En'op DINGSDAG 27 APRIL 1880, des voormiddags ten 9 ure, ten sterf huize van den Heer H. van ZANEN aan de Wachterstraat te Gouda, van eehen netten waaronder eene groote partij GOUD en ZIL VERWERK. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, te Gouda. VOORHANDEN de Nieuwste Modellen eene fraaie Collectie alsmede rnim gesorteerd in Onder minzame aanbeveling, J. VAN DE PaVOORT, Dubbele Bnnrt, GOUDA. REPARATIËN worden ten spoedigste be werkstelligd. (op dag van Betaling 1 NOVEMBER 1880), aan de Bouwraanswoaing geteekend F. No. 21, behoorende aan den heer MATTHIJS MOONS, staande in den polder „Bloemendaal" binnen de gemeente Waddinxveen, op WOENSDAG den 14 APRIL 1880, des voormiddags ten 10 nre, ten overstaan van den Notaris Mr. I«. MOLE NAAR, te Waddinxveen, van: (gekalfd of aan de Uring). Voorts Staren, Kuipen, Emmers, Vloten, Rieken, Graven, Schoppen en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. Betaling der Kooppenningen van koopen boven de 10.— op den 1 NOVEMBER 1880, mits soliede borgen stellend, teh genoege van den Verkooper. Koopen van en beneden de 10.en de onkosten contant. Nadere informatiën geeft de Notaris Mr. I. MOLENAAR voornoemd.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2