BUITENLAND» BINNENLAND. lluitenlanilscli Overzicht. Laatste Berichten. r Het on leilioud van het Jaagpad was wederom kostbaar. Er moesten daaraan belangrijke op- hoogmgen plaats hebben. L)e harens en vaarten, de sluizen en bruggen werdeu zoo noodig vernieuwd of gerepareerd. De nooddraaibrug op de Haven bij de Minder- broedersteeg is vervangen door een ijzeren bas- culebrug, waarvan na gebonden openbare aanbe steding de onderbouw werd opgedragen aan H. J. Nederhorst alhier voor eene som van /4000 en de bovenbouw aan de Ijzergieterij »de Prins van Oranje» te 's-Hage voor 7897. De draaibruggen vorderden over het algemeen geene belangrijke vernieuwingen aan de bewe gingstoestellen. Door het geregeld smeren en reinhouden liet iet gebruik dezer toestellen niets 4e wenschen oven De onderhoudskosten hebben bedragen voor iet Jaagpad f 4178.05 aan materialen en 888.51 aan arbeidsloon, voor de havens en vaarten met inbegrip der sluizen 4787.39» aan materialen en 1627.15' aan arbeidsloon en voor de bruggen, met uitzondering van de nieuwe basculebrug, 1904.55 aan materialen en/1144.48 aan arbeidsloon. De toestand der gemeente-begraafplaats kan bevredigend genoemd worden, ofschoon eene ge deeltelijke ophooging van het terrein, dat aan verzakking onderhevig is, weldra zal blijken noodig te zijn. Voor het onderhoud is besteed aan materialen j 92.445, aan arbeidsloon 106.03. Voor het onderhoud der wegen, voetpaden, bruggen, enz. niet aan de gemeente behoorende, wordt deels door het Kijk (zooals de Mallegat- sluis met brug en de Koode brug), deels door de gemeente Waddinxveen, deels door water schappen, deels door particulieren zorg gedragen. Over het algemeen verkeeren deze werken in goeden staat. De rijweg genaamd de Karnemelk- sloot zuidzijde moest vroeger volgens den Legger der wegen en voetpaden worden onderhouden door de Commissie voor den Zandweg v an Gouda naar Goejanverwellen, die echter in het afge- loopen jaar meende hiertegen bezwaar te moeten maken. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland beslisten daarop in dezen zin, dat bedoelde ïêgger wordF afgeTOerVSiiTeiTangenvoorlfel wegsgedeelte van af de brug bij het Willensche Verlaat tot aan de Bloeraendaalsche Wetering door den polder Sluipwijk, wat aangaat het hoog houden van den weg met instandhouding der kanten, en door de Gemeente Gouda wat betreft het onderhond daarvan als kunstweg, en door de Gemeente Gouda voor het wegsgedeelte van af den Fluweelensingel tot aan gemelde wetering. In afwachting der beslissing werd vau Gemeente wege de weg eenigermate verbeterd door het daarop brengen van puin en kolenasch. Yoor het onderhoud van den weg van Gouda tot aan de Hoflaan bij Botterdam Wordt door deze gemeente j aarly ks een bijdrage van 900. uitbetaald. pe Fransche minister Lepere heeft reeds zijn ont slag de ondersecretaris van zijn departement Con- stans is tot zijn opvolger benoemd. De Rep. fr., van de aftreding des heereu Lepere melding makende, zegt dat die minister reeds sedert lang had geuarz ld tusschen zijne behoefte aan ru9l en de tocwyJiug, welke hij steeds aan de re- publikeiusohe partij heeft getoond. liet blad ver kondigt den lof van den ministerhij heeft niet slechts de achting, maar de genegenheid gewonnen van al zijne ambtgenooteu, die in de gelegenheid waren hem naar waarde tc schatten eerst als onder secretaris van Staat, later als minister, was hy de eerste vertegen woordiger van de Bepublikeinsche Unie, die hem tot haren voorzitter had gekozen. De heer Lepere is een der mannen, op wie de Be- publiek het veiligst jrekenen kan, die meer tot hare vestiging heeft bijgedragen, dan hy zelf in zijne bescheidenheid erkennen wil. Dezer dagen heeft de markies van Hartington het voorzitterschap bekleed op een feestmaal, dat door de Devonshire Club werd gegeven ter eere van de liberale candidaten, die zioh bij de ver kiezingen voor Westminster en Middlesex hadden gesteld. Sir Charles Dilke had reeds vroeger te Chelsea de staatkunde van het Ëngelsche kabinet ontvouwd, maar daar deze geen deel van het eigenlyke ministerie uitmaakt, kouden zijne woorden niet het gezag hebben, dat aan de verklaringen van den minister voor Iudië gehecht wordt. Lord Hartington was, als altyd, zeer openhartig. Hij beloofde uiet dat de aanstaande Parlementszitting uilsluitend aan de af- doeniug van zaken zou gewijd zijn (zooals lord Beaconsfield dit telkeus deed), omdat hy vooruit wist zijn woord niet te kunnen houden. Hij her innerde, dat de ministers, toen zy het bestuur aan vaardden, zoowel in Europa als in Azië eu Afrikn, verwikkelingen vondeu. Wat zijn eigeu departement betreft, was hy bijna ontzet over de veelvuldige vrangstukkeu, welke tot eeu oplossing inoe'.eu ge bracht worden. In dien staat van zaken geloofde hij, dat men zich niet te vecleischend jegens het miuisterie mocht betooueu, vóór dat het alle quues- tiën grondig had onderzocht. De Time» merkt terecht op, d.»t ieder in Eugeland volkomen de redenen begrijpt, welke de werkzaam heid der liberale miuisters belemmert. Ongetwijfeld zullen er enkelen voortrijdenden gevonden worden, die in de ineeuing verkeeren, dat de nieuwe miuisters, oumiddellyk na huu optreden, tot uitgebreide her vormingen zouden overgaan. Doch de vorige mi nisters hebben ernstige moeilijkheden ach tergelaten en wat daarvan ook de oorzaak moge geweest zijn, meu moet ze trachteu te boven te komen, alvorens aan iets auders té beginnen. Zelfs de conservatieve Standard keurt den gema tigden toon vau lord Hartington goed. Het blad inerkt echter tevens op, dat de minister voorzich tig heeft vermeden, om de staatkunde der regeering met juistheid aan te geven. In eene andere vergadering heeft de heer Lowe afscheid genomen vau de Universiteit van Londen, welke hij sedert tien jaren in het lagerhuis ver tegenwoordigde. Lord Granville, die de bijeenkomst presideerde, verkondigde de lof van den heer Lowe voor deu diensten, door hem aan de Uuiversiteit en de liberale partij bewezen. De heer Lowe nam daarop het woord, om voor het iu hem gestelde vertrouwen zijn dank te beluigen. Bij zijn over gang tot de Kamer der Pairs zal de oud-kanselier der schatkist den titel van burggraaf Sherbrooke ontvangen. De uitslag der verkiezingen voor de Italiaansche Kamer der afgevaardigden is als volgtVan de 310 verkozenen behooren 112 tot de constitution-, ueelcn, 144 tot de regeeringspartij, 54 tot de dissi denten. Er moeten 139 herstemmingen plaats heb ben, waarvan waarschijnlijk 53 ter guuste der consti- de dissideuteu zullen uitvallen. Onder de verkozenen behooren de heeren De Sanctis^^ttglietti, Nicotera, Mancini, Depretis, Bac- carini, Uairoli, Visconti, Veaosta, Spavenla en Bicasoli. De deelneming aan Me verkiezingen was zeer groot. De scheurmakers vaq de linkerzijde schijnen niet gelukkig te zijn geweestmet zekerheid valt er nog niet veel van te zeggen, want het aantal afgevaar digden bedraagt ruim 500 de ministeriëelen zijn tol heden niet bestand tegen eeu combiuatie van de uiterste linkerzijde met de rechterzijde. Van regeeringswege is dezer dagen het handels verkeer in Italië gedurende de drie eerste maanden van dit jaar opeubaar gemaakt. De uitslag is niet zeer bevredigend; de invoer is mei 20% millioen vermeerderd en de uitvoer met 19s/5 milliotn ver minderd. De hoofdoorzaak dezer ongunstige ver houding is de slechte oogst van verleden jaar. Aan voedingsmiddelen is voor eene waarde van 35% millioen lire meer ingevoerdde uitvoer van oliëu en geestrijke dranken is met 23 millioen lire ver minderd. De benoeming van een oommissie door den Duit- schen Bondsraad om de St. Pauli-quacstie in loco te onderzoekeu blijkt geen begraving te zijn geweest, zooals men algemeen verwachtte j integendeel, Bis marck wil de zaak spoedig afdoen; Maandag wer deu de leden van genoemde commissie reeds te Berlijn tciugverwacht én heden had de vergadering van den Bondsraad plaats, hoogst waarsohynlyk on der voorzitting van Bismarck, om beslissing te nemem. Op het laatst dezer week gaat de Bondsraad uiteen. De Pruisische Landdag wordt heden heropend het meest trekt de aandacht het wetsontwerp over de bevoegdheid, aan de Begeering te verleenen ten opzichte ran de uitvoering der Meiwetten. Er^ is zelfs van nationaal-liberale zijde oppositie gevoerd tegen het plan der Begeeriug, met dit gevolg, dat een wytigiug in het ontwerp werd gebrachteerst wilde Bismarck onvoorwaardelijke volmacht om te doen met de Meiwetten wat hij wilde; nu zouden echter in het wetsontwerp worden aangegeven de artikelen van de Meiweiten, waarvan de toepassing aan de Begeering wordt overgelaten, en tevens een aanwijzing van de voorwaarden, welke aan het niet- toepassen zullen zyn verbonden. Als het bericht uit New-York van het instellen van een republikeinsche Begeering op Gnba waar is, zullen de Spanjaarden niet op hun gemak zyn. GOUDA, Ï0 Mei 1880. De Sub-Commissie voor de Loterij ten behoeve der Noodlijdenden door deu jongsten watersnood, verzoekt ons te berichten, dat van af heden in de bodekamer op het raadhuis eene trekkingslijst zal aanwezig ziju, van welke een ieder kostelooinzage zal kunnen uemen. Naar wij vernemen bestaat het voorloopig pro gramma der feestelijkheden bij gelegenheid vau de onthulling vau het Houtmaus Monument op den ln Juli nanstaaudc uit het navolgende: Des namiddags ten 1 are Ontvangst der Eere leden, Sub-Commissiëu eu verdere genoodigden Daarna tentoonstelling van de voorwerpen op de gebroeders Houtmuu eu hnnne tochten betrekkelijk; Ten 2 ure onthulling van het Monument Ten 3 ure Matinee Musicale aan de Leden der Sociëteit „Ons Genoegen" aan te bieden Ten 5 ure: feestmaaltijd iu het Lokaal „Nut en Vermaak," aan welke eeu ieder tegen betaling van 7.50 kan deelnemen, mits 8 dagen te voren ken- nisgevende ien 8 ure: Muziek op de Markt; Ten 10 ure: groot Vuurwerk aldaar. Gisteren avond had de gewone jaarlijksche ver gadering plaats van Leden eu Begunstigers der Werkinrichting tot wering der Bedelarij alhier. De Voorzitter, de heer W. J. Fortuyn Droogieever, herdacht het dertig-jarig bestaan dezer inrichting, en wees er op dal de contributiën steeds verminderden, zoodat slechts door het invoeren van bezuinigingen, het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven kon bewaard blijven. De Rekening eu verantwoording van 1 April 4 1879 tol 31 Maart 1880, nagezien door de heeren S. B. van Leer, C. van Veen en G. C. van der Want, werd goedgekeurd. Als bestuurder werd herkozen de heer W. J. For- tuijn Droogieever, en iu plaats van den heer L. Schuilenburg, die nis zoodanig bedankte en wiens goede diensten, gedurende teer vele jaren bewezen, door den Voorzitter (laakbaar werden herdacht, ge kozen de heer D. G. van Vreumingen. De aftredende commissarissen, de heeren G. Prince, G. P. van Werkhooven, P. Goedewaagen, G. de Jong Sr. eu J. Kortenoever, werden allen herkozen. De heer mr. J. G. Patyn, in herstemming voor óe Provinciale Staten met mr. P. D. Kley, verlangt bij die herstemming niet in aanmerking te komen. Bij kon. besluit is benoemd by het personeel der militaire administratie tot kapt-magazijnmeester bij 's Rijks centraal magazyn van kleeding, uitrusting enz. te Woerden, de kapitein-administrateur van kleeding en wapening J. J. Keyzer, vau het 4de reg. infanterie, thans belast met het beheer over het garnizoensmagazyn van kleeding te Gorinchem. Maandag jl, bad bij het Koffiehuis „de Kap" het volgende ongeluk plaats. Het byua 3-jarige doch tertje van den eigenaar van dat buis was aan het spelen en springen op eenige op elkander gestapelde biertonnen. Een daarvan rolde weg, waardoor het meisje tnssohen de anderen viel en een daarvan op haar borstje kreeg, tengevolge waarvan zij zóó zwaar gekneusd werd, dat zij spoedig den geest gaf. Gisteren bad ten raadhuize de^er gemeente de aan besteding plaats van 1. Het onderhoud der kaaimuren, langs de ri vier de IJsset en langs de grachten binuen deze gemeente. Ingeschreven werd doorH. Jongerburger te Waddinxveen voor 7480.—G. Toornvliet voor ƒ7260.C. J. C. Hoogendyk voor 6990.en H. J. Nederhorst voor 6969. 2. Het leveren en inheyen van 7 meerpalen in de Turfsingelgracht. Ingeschreven werd door H. J. Nederhorst voor 443.—, G. Luijendijk voor 403.en W. Bokhoven voor f 399. 3. Het afbreken en wederopbouwen der Sluis- wacgterswoning bij het Moordrechtsche Verlaat. In geschreven werd door: G. van Otlerloo te Waddinx veen voor 2666.—, J. W. de Jong voor 1776.— P. Bond voor 1720.W. Bokhoven voor ƒ1705. G. Luijendijk voor 1695.C. P. W. Dessing voor 1639.H. J. Nederhorst voor 1443. B. Mullaart voor 1395.en L. van Blokland voor - 1292.— Bij de Dinsdag te Boskoop gehouden stemming voor dykgraaf en een heemraad voor de vereenigde polders zijn als zoodanig herkozen de heeren I. van Hoff en F. de Jong. Het bestuur der kweekschool voor de zeevaart te Leiden maakt bekend dat den Sisten Mei, 't voorm. If0 9 uur, in voornoemde inrichting eene keuring ial plaats hebben van jongens tusschen 14% en 16 liar die eene verbinding in 's Rijks zeedient wen schen aan te gaan. Onbevaren personen boven de 16 jaar worden voorloopig niet meer aangenomeu. Uit het Verslag van de Kweekschool voor Zeevaart je Leiden blijkt, dat deze inrichting in bloei toe neemt het getal leden bedraagt 280. Het personeel 6er Marine, voor onderwijs eu toezicht, bestaat uit 10 onderofficieren en 14 matrozen en mariniers. Van de in Maart aanwezige 120 jongens zijn op 1 April 60 overgeplaatst naar de opleidingsschepen. Omtrent den vooruitgang in ontwikkeling bij de leerlingen tordt veel goeds gemeld. Hunne gezondheid laat niets te wenschen over; tijdens de hevige roodvonk- epidemie te Leiden heeft zich aan de Kweek- ichool geen enkel geval daarvan voorgedaan, liet nieuwe gebouw, dat dezen winter een zware proef heeft moeten doorstaan, voldoet zeer goed. In den loop dezer week zijn ann de nfdeeling waterstaat conferentiën gehouden door den Minister met de betrokken hoofdambtenaren, over de menigte van plannen, ingekomen tot verbinding van het Noordzee-kanaal met de Bijn. De hoofdcommissie der algemeene verloting ten behoeve der watersnoodlydenden heeft bekend gemaakt, dat de prijzen kunnen worden afgehaald in de Gotbische zaal, Noordeiude, te Gravenhage, vau Donderdag 20 Mei 1380 tot eu met uliirao Juni daaraanvolgende, dagelijks, de Zondagen uitgezonderd, des morgens tusschen 10 en 12 ure. Het programma is in het licht verschenen van de 36ste algemeene vergadering der Geldersche maat schappij van landbouw en van de door hare af- deeling Doesborgh te houden ten toonstelling vau werk tuigen, paarden, rundvee, varkens, schapen, pluimge dierte, landbouwproducten, tuiuvrnchteu, groenten, bloemen enz. enz., op de Bensensweide te Doesborgh den 8sten, 9deo, lOden en 11 deu Augustus 1880. Volgens de N. Gron. Ct., bestaat er in de pro vincie Groningen, in de gemeente 't Zandt en om streken, eene brandwaarborg maatschappij, die eenig in haar soort is. Zij is eene onderlinge, bestaat sedert 1795 en heeft de tien eerste jaren de vrij hooge som van 2.50 op de duizend van de deel hebbers ontvangen. Sedert dien tijd, dat is gedurende 75 jaren, is er geene contributie meer geïnd; zelfs heeft er driemalen eene nitkeeriug plaats gehad aan de leden, gezamenlijk tot eeu bedrag van 51/* pCt. van het verwaarborgd kapitaal. Het toezicht, dat de leden op elkander kunnen uitoefenen in den beperkten kring, waarin de maatschappij werkzaam ii, moet als de voornaamste oorzaak van dezen on- gekenden bloei worden aangemerkt. De Eerste Kamer heeft Dinsdag avond hare werk zaamheden hervat. De voorzitter jhr. mr. F. J. J. van Eysinga heeft daariu zijne betrekking met eene gepaste redevoering aanvaard. Ingekomen zyn de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid der Kamer in Overijssel, den heer mr. A. van Naamen vau Emoes, welke tot onderzoek werden gesteld in handen eener commissie. Nog is ingekomen een verzoekschrift vnn den griffier der kamer mr. O. Star Numan, of hy het curatorschap van het Haag- sche gymnasium kan blyven waarnemen. Dit werd ter onderzoek mede gesteld in handen eener com missie. Voorts zijn 7 adressen ingekomen van sol licitanten naar de betrekking va commies-griffier der Kamer. De verschillende laatstelijk door de Tweede Kamer aangenomen wets-ontwerpen, zoomede dc twee pog aanhangige en onafgedane ontwerpen zijn ver tonden naar de afaeelingen, die op nieuw worden lamengesteld. Het Anti-dienstvervangensbond verspreidde weder een nieuw bondsclirift. Daarin wordt o. a. mede gedeeld dat de Commissie voor het ontwerpen vnn *erzoekscbrifieu zich, ten einde op alle gebeurlijk heden voorbereid te zyn, onledig gehouden heeft met de verzameling vnn bouwstoffen voor een derde petitionnement. Het eerste had plaats in April en Mei 1876, het tweede in November 1877. De bouwstoffen zijn verdeeld in 5 ontwerpen als: 1. adres nnn den Koning; 2. adres aan de Tweede Kamer; 3. brief aan den raad van Ministers; 4. model voor adhaesie aan de strekking van hei hoofdadres en 5. model voor adhaesie aan de strek king van het andere. De Commissie bestaat uit vier leden den hoog leeraar staatsraad Buys, mr. A. M. Maas Geesteranus, lste secretaris, den luitenant-gcneranl W. J. Knoop, vice-president, en deu president van liet Bond, generaal van Limburg Stirum. Toen de Vega, met prof. Nordenskjöld, in langen tijd niets van zich had laten hooren, zond de heer Sibiriakoff het stoomschip Nordenskjöld* uit, om door de Bebringstraat de IJszee binneu te loopen en te trachten de Fega op te sporen. Men zal zich her inneren, dat de Nordenskjöld toen in deJapansclie wateren averij kreeg en de Vega reeds in Japan was aangekomen, voordat bet eerstgenoemde stoomschip zijnen tocht voortzetten kon. De geleden schade was niet groot en is na reeds lang geheel hersteld, maar de Nordenskjöld jsUe Yokohama gebleven. l)it schip zal nu, blijkend eene medederiing tan den heer Sibiriakoff aan Prof. Nordenskjöld, eerlang bepi oe fen om denzelfden weg als de Vega af te leggen, maar in omgekeerde richting, door de Bebringstraat van het oosten naar het westen. De Kapitein is een Noor en ook de bemanning is grootendeels uit Noorwegen afkomstig, maar het schip zal toch waar schijnlijk onder Russische k vlag varen. Als de tocht voorspoedig slaagt, kan de Nordenskjöld in October in Noorwegen aankomen. Dat men niet voorzichtig genoeg kan zijn met het in betaling nemen van allerlei coupons, is weder gebleken bij de behandeling van een strafzaak voor de arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Een paar jaren geleden had een inbraak plaats in het kantoor van de bierbrouwerij des heeren G. A. Heineken. Er werd eenig geld ontvreemd, boven dien eeuig deels betaalde, deels nog niet iu circulatie gebrachte coupons van een leening ten behoeve der volksgaarkeukens. Een 14-jarige jongen, die opgaf ze in een sloot nabij het kerkhof „de Liefde" te hebben gevonden, had ze in het lokaal „der Toe vlucht voor Bchoeftigen" op de Passeerdergracht, aan drie daar aanwezige personen laten zien Of schoon zijn vader en zijn baas hem hadden gezegd dat zij geeu waarde hadden, werd op hun aan raden en door hun tusschenkomst de inwisseling be proefd. Iu een der volksgaarkeukens werd deze geweigerd, een der bestuurders verwees hem voor de betaling naar de Kasvereeniging, daarbij zijn twijfel uitsprekende aan de waarde. Dc bewuste personen wisselden nu eenige coupons in bij diverse sigarenwinkeliers, waarvan somige op de terechziiting verklaarden dat zij ze alleen aannamen omdat het coupons en deze zeer gebruikelijk waren. Toep deze beproefden daarop geld te krygen, kwam de zaak uit. I)e jongen en zijn drie helpers stonden thans terecht ter zake van bedriegelyj^e oplichting. Tegen hen werdeu celstraffen van 2 tot 8 maanden geëischt. IJmuiden, waaraan zulk een schitterende toekomst is voorspeld, schyut er zelf aak te gaan wanhopen. Ten minste men deelt aan het Handelsblad mede, dat de neringdoenden de plaats weder verlaten en vele huizen ledig staan. Heeft men als opmerkelijk fefi indertijd bericht, dat de eerste nering die er gevestigd werd die van een tapper is, het lijdt geen twyfel of de laatst overblijvende zal ook dat geroep wel uitoefenen.' Want dit beroep schynt in'de ongunstigste om standigheden nog te bloeien, evennis het onkruid dat welig groeit, ook zonder dat de minste zorg er aan bestéed wordt. Als een voorbeeld hoeveel haast wordt gemaakt om op een „geschikt" punt een kroeg te vestigen, vonden wij een paar weken geleden bij het bezoek van een der nieuwe wijken, voor een huis in aan bouw, waarvan nog slechts de groudverdieping be- bewoonbaar was en hoe dan nog aan een der masten van den steiger een bordje bevestigd met het woord „tapperij." Op de beide Piuksterdagen zijn door de Amster- darmche Omnibus-maatschappij ruim 75,000 per sonen vervoerd. Gedurende de beide Pinsterdagen werden langs den Ncd. Rhijnspoorweg Tin en naar de residentie vervoerd 10,300 reizigers, terwijl ?an den stoom tram naar Schevcniiigcn 12,300 personen gebruik maakten. De Hollandschc spoor vervoerde ruim 30,000 passagiers Bij de onder controle van de Gezondheidscommissie te Groningen staande Melkinrichting (wier debiet reeds zeer groot is) is met 15 dezer ingevoerd een maatregel, die overal verdient nagevolgd te worden. Tusschen de genoemde inrichting en eiken nielkleverenden landbouwer wordt een eontraot ge sloten, met bepaling van betrekkelijk aanzienlijke boeten in geval van overtreding, waarbij de leve rancier aanneemt o. a. de melk te leveren geheel onvermebgd en geheel onveranderd, met dien ver stande, dat overtreding als bewezen wordt be schouwd, wanneer de melk bij scheikundige analyse blyktte bevatten minder dan 2.90% vet en 11.50% vaste stof gedurende April tot en met Augustus of minder dan 3.30% vet en 12% va9te stof ge durende dc overige maauden tan het jaar. De melk van zieke of tucbtige koeien, de biest enz. moet afzonderlijk gehouden worden, enz. Nopens het gereedschap, het voeder, het koel houden van de melk, enz. ziju goede bi-palingen gemaakt. Bij de melkinrichting is nu een vast analyticus aange steld, die geregeld elke leverantie afzonderlijk zal onderzoeken. Dit laatste is noodzakelijk, om dadelijk te kunnen doen ophouden met de levering van slechte melk. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. VEILING 19 Mei 1880. Huis Fluweelen Singel R. 552, 2530.— kooper C. Jonker. Idem aldaar H. 549, 1940.—, k. K. Jonker. Idem Vrouwensleeg H. 233,/960.— k. C. J. Beebeen. Idem Korte Akkeren P. 332, 690.— 1». W. ran Geelen en J. ran Krimpen. Idem Klooster Nieuwe Haren N. 53, 605.k. J. ran Krimpen. Idem aldaar N. 61, ƒ650.—, k. J. H. Kok. ROUbaiX, 19 Mei. Alle werklieden in de spin nerijen hebben heden morgen den arbeid hervat, maar 's middags hebben zij het werk op nieuw gestaakt. Zij zeggen dat de toestand voor ben onhoud baar is. Reims, 19 Mei. De rechtbank heeft beden eqr~- aanvang gemaakt met de behandeling van het proces tegen de in verzekerde bewaring genomen werkstakers. Het gerucht wint veld, dat het in dnister wer kend comité, dat de werkstaking organiseert, uit verschillende elementen is samengesteld, wier geheime bedoeliugen van staatkundigen aard zijn. Rome, 19 Mei. De ministerieele meerderheid neemt blijkbaar toe ten gevolge van verklaringen van adhaesie, afgelegd door verscheidene heikozen dissi denten. MARKTBERICHTEN. Gouda, 20 Mei 1880. Bij kleinen omzet was de stemming flauw. Poldertarwe, puike ƒ10.75 a ƒ11.25. Mindere ƒ9.50 a 10.50. Rogge, pnike 7.75 a 8.— Mindere 7.25 a 7.60. Voer 6.75 i ƒ7.—. Gerst, puike ƒ7.a 7.80. Mindere 6.a 6.75. Haver, zware 4.25 a 5.26. Iigte 3.a 4. De veemarkt met weinig aanvoer, den kandel zeer traag, hoewel de pryzen hoog waren, vette biggen voor Londen geschikt van 23 a 26 ct. per half kilo, magere varkens en biggen met ruimen aanvoer, vlug tot hooge prijzen, schapen traag te verkoopen. Aangevoerd 76 partijen Kaas, eerste qualiteit van 31.a 34.—, tweede qualiteit van 28.— a 30.— Goeboter, 1.85 a 1.50. Weiboter, 1.10 a 1.20. Burgerlijke Stand. Gouda: GEBOREN: 15 Mei. Hendriea Anthonia, onders J. J. A uk erna en J. van Ham. 17. Geertroida, ouders B. Ver- gonst en E. Kooien. Johannes, ouders J. de Hoop en H. van Gorselen 18 Matthijs Cornelia Johannea en Geertje Johanna Maria, oudera J. Verkaaik en M J Lena. Johanna Cornelia, ouders H. Boa en E. van Delft. 19. Jacobs, onders B. Groeneveld en N. E. Heisterberg. OVERLEDEN: 17 Mei. M. B Schwemmer, 2 j. 7 ra. 18. W. Barlels, 5 m. C. 'Dries, 4 m A. van der Laan, 8 ra. F. A. van Ede van der Pais, 2 ra. GEHUWD: 19 Mei. M. Mieras en W. F. Kromhout. D. Reinders en J. Rietveld. H van Maaren en J. Araesz. h P. Stikker en M. van Kloijven. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 13 tot 20 Mei 1880. Oouderak GEBOREN. Bernardua, ouders F. Houthoff en T. C. Nies- veld Cornelia Johanna, oudera C. Palsgraaf en W. Ver hoef ONDERTROUWD. P. Sterk, 25 j. en J. Luyk, 19 j. Stolwijk OVERLEDEN: J. Honkoop. 58j. Haastrecht GEBOREN: Pietertje Johanna, oudera P. van der Donl en A. Wink. Cornelia, ouders G. Steenhouwer eu T. P. Wilschut. Teunia, ouders F de Graaf eu Zaauen. Vlist: OVERLEDEN. J. Gelderblom, 2 j. - H. de Pater, 4 j. Reeuwijk GEBOREN. Leendert Teija, oudera D. Sol en C. Dekker. ONDERTROUWD: A. de Hoog, 25 j. en M. Verwey, 22 j. Waddinxveen: GEBOREN. Cornelia Maria, oudera D. van der Wolf en M. P. Nynings. OVERI EDEN. J. P. Alphenaar, 4 ra. C B. Broei-, 1 .n. ONDERTROUWD. W. van der Kaag en C. van der Ben.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2