Laatste Berichten. APVERTENTIËN. POLITIE. MARKTBERICHTE Gouda, 10 Juni I860. Burgerlijke Stand. Gouda: Stolwijk: Haastrecht Vlist: Reeuwijk Wad dinx veen: Zevenhuizen Mevrouw MONTIJN Maatschappij van Jamdbouw heeft l>ej>repeu, niet te mogen achterblijven waar de goede naam der Nederlaiulsche bot.r4op het spel staat en met eenige honderden guldens gered kan worden. Noblesse oblige. l)e officiëele vertegenwoordigster van de we reldberoemde Delftsche boter heeft dan ook als bij- druge in de 10,000 voor de inzending ter Londeusche tentoonstelling toegestaan de somma vau 50. Als versch gestoken asperges een of meer dagen bewaard moeten worden, omdat b. v. de ontvangen hoeveelheid voor één gerecht te veel is, dan doet men het best, ze zonder verwijl in den tuin op een beschaduwde plaats iu den grond te graven. l)it is het eenige goede middel om asperges malsch en lekker te houden. Landb. Ct. Bij de voortzetting van Pro Patriae schietwed strijd ter herdenking van het 1 ^/V-jarig bestaan van deze Vereeniging tot vrijwillige- oefening in den wapenhandel, hadden de schijven Dinsdag eeu ware vuurproef te doorstaan, zelfs in die ihate, dat de roode vlag moest gezwaaid worden om het vuren «enige oogenblikken te slaken, ten einde uoodzakelijke reparation aan het mikpunt te bewerkstelligen. Wederom van 8'/2 ure iu den ochtend tot hnlrvij/fj 's nam. gierdeu de kogels langs de SQhiv- banen. Het getal prijsvoorwerpen voor dezen wed strijd uitgeloofd overtreft verre het cijfer 100. Z K. 11. Prins Fmlerik heeft niet minder dan een zestal kostbare stukken aan de commissie doen toekomen, te weleneen zilveren porte-fleurs, een gouden chainpaguebuker, en vier zilveren presse-pa- piers. Het olïiclereucorps der dd. schutterij ,te Rot terdam heeft een zilveren bokaal met inscriptie aangeboden, gezwegen nog van de ruime keuze pryzen, die de leden van Pro Putria individueel 'beschikbaar stellen. Dat dergelijke keurige collectie de belangstelling in den strijd verhoogt, eu den ijver der schutters, om het maximum punten te behalen, aanvuurt, be hoeft geen betoog. Ook het vrij gunstige weder verhoogde den lust welke den strijd kenmerkte. De wind was deu deelnemers niet hind rlyk, wat Maandag maar al te ♦o zeer het geval was, toen bovendien stortbuien niet weinig stoornis teweegbrachten. De schutterij van Rotterdam, die Maandag reeds den «erepalm wegdroeg in den korpswedstrijd tusschen de zusterwapens, heeft zich den volgenden dag opnieuw dapper gehouden. Op de lijst van den voorloopi- geu uitslag van deu personeelen wedstrijd voor officieren o. m. vu» de schutterijen, de onderoffi cieren dezer korpsen, voor alle onderofficieren en minderen, die auu den k rps vedstrijd hebben deel- geuoiucn, en voor al de leden der uitgenoodigde scherpschutterskorpsen en weerbaarheidsvereenigiugen, stond de le luitei aut van het regiment dd. schutterij ie Rotterdam, J. T. Wilkeus, tot dusver bovenaau. Ook op den revolver-baan werden merkwaardige blijken gegeven van geoefendheid op dat wapen. De regeling van den wedstrijd laat niets te wenschen over. De betuigingen van tevredenheid hierover syu algemeen en welverdieud. t Omtrent de weersgesteldheid in Mei 11. deelt het V. Vbl. o. a. het volgende mede. De in.iand was koud en zeer droog. Zij gaf alleen 9 dagen, die te warm waren en men kwam gemiddeld 0°.61 C. te kort. De hoeveelheid regcu (11.6 mMbedroeg ongeveer een vierde gedeelte van hetgeen verwacht werd. Alleen in het jaar 1857 is iu Mei minder regen gevallen, namelijk 6.4 aiM. Te Delft is gevangen genomen en naar 's Hage opge zonden zekere J. A. K., die in den laatsten tijd er haar werk van maakte zich te Delft bij onderscheiden familiëa als dienstmeid te verhuren. Nadat zij den zoogeoaamden godspenniug had ontvangen, liet zij in den regel niets meer van zich hooren, en van teruggeven der ontvangen gelden was natuurlijk nooit sprake. Op de plaats van het Binnen Gasthuis te Am sterdam is vanwege de Noord-llollandsohe afdeéling van de vereeniging Het Wil te Kruis eeu ziekenbarak of verplaatsbaar hospitaal opgeslagen. Deze bnrak is bestemd om dienst te doen ingeval er in een van de kleine Noord-Hollandsche gemeenten, waar men geen ziekenhuis heeft, een besmettelijke epidemie mocht uitbreken. Deze houten tent kan gemakkelijk in en uit elkander worden genomen. Zij is vervaardigd van keurig Amerikaansch grenen hout, volgens het ontwerp van onzen landgenoot dr. Teïxeira de Mattos, te Amsterdam, eu bevat al het uoodige voor eene afgezonderde ziekeninrichting. Eeu twaalftal flinke, volkomen gereed gemaakte kribben zijn geplaatst in dit gebouw, dat in'het middeu door een hout beachot in twee nfdeelingen gescheiden wordt, waarin verder een keuken, aan oeide zijden een vertrek voor de verpleegsters, bad kamers, itconvalesccnttn- en spreekvertrek en afzou- i derhjke retirades aangebracht zijn. Door middel van een goed werkende luchtververscbing-toestel in de kap van de teut aangebracht, eu eene hoogst oordeel kundige constructie van de kap heerscht in dit »e- bouw een aangenaam licht, en heeft er eene voort durende ventilatie plaats, zonder dut dtfce voor de patiënten in eenigeriei opzicht hinderlijk kan De barak is 25 pas lang en 10 breed, eu draagt op den nok de vlag vau de vereeniging Het Witte Aruis- (N. v. d, D.) Het eerste optredeu van het Rotterdamsch too- neelgezelschap te Londen met Rosier Faussei.'s „Aune-Mie" is door een volledig succes bekroond. Hoewel de voorstelling door vele landgenooten werd bijgewoond, waren het toch meereudeel Engelschen, die de zaal vulden en in hun oordeel over spel en stuk alleen werden voorgelicht door eeu uittreksel uit het drama, door dr. Bikkers iu het Engelsch overgebracht. Daardoor was het hun mogelijk om b-lang té stellen in den gang van het stuk en van het spel der vertolkers te genieten. „Daily News" schrijft, dat er bewijzen te over gegeveu werden dat Nederland uitmuntende acteurs bezit, die gevormd zijn in een uitstekende school, waurvan de hoofd deugden zijn soberheid en eenheid vau spel eu een zorgvuldige behandeling vau die kleinigheid, die zooveel afdoen tot het totaal effect vun een stuk. Daarna geeft „Daily News" een korte btschrijviug van den inhoud v.ui „Anne-Mie" eu de prijst de spelers zeer. Het Bestuur der Maatschappij voor volkskoffie huizen te Amsterdam is voornemens, met het oog op den bijval, aan het eerste door haar opgerichte koffiehuis ten deel gevallen, spoedig ook iu andere gedeelten der stad dergelijks inrichtingen, te openen. Vanwege de afdeeliug Dordrecht van den Multa- patiorsbond is aan de Merwekade aldaar eene kiosk geopend, waar tegen zeer matigen prijs koffie, ihee eu eukele verfriaschende dranken zijn te verkrijgen. Te Roosendaal heerschen, gelijk wij bericht heb ben, de pokkeu epidemisch, en iu geheel Noord- Brabant komen zij sporadiscli voor. In Botterdam zijn op 't oogenblik 2 poklijders, huid, een van een schip, uit Kroonstad gearriveerd, eu écu van een schip, dat reeds verscheidene dagen aldaar lag en uit Antwerpen kwam. Volgens de laatste berichten zijn te Antwerpen in eene week 41 personen aan de pokken overleden. Sommige armbesturen, met name te ^Amsterdam, werken krachtig mede om de oude centen uit de wereld te helpen; naar de Amst. Ct. meldt, werden nog dezer dagen door de dioconiën der Ned. Herv. gein.'aldaar 200 zakken a 10 ingeleverd, waar door dus wtcr 200,000 stuks werden opgeruimd. Wuimeer ook particulieren wilden medewtifken om alle oude ceuten aau te houden, op te zamelen en in te wisselen, zouden er spoedig niet veel meer zijn. Het R\jk versmolt er onlangs 1G millioeu stuks. De uitdeeling der prijzen, uitgeloofd bij den te Rotterdam gehouden schietwedstrijd, zal aldaar a. s. Zondag plaats hebben. Het programma voor de feesteu bij gelegenheid van de jaarlijksche vergadering der vereeniging van officieren der schutterij iu Nederland, te houden te Delft, op den 5 eu 6i Juli 1880. luidt als volgt Maandag 5 Juli, 'J voormiddags te lli/s uren, receptie der leüen van het hoofdbestuur en der vereeniging ten raadhuize's namiddags te 121 /3 uren algcraeene vergadering in het lokaal fier socië teit „Eensgezindheid", 's Namiddags matinee mu- sicale op „Reineveld"; 's namiddags te 51 /2 uren gemeenschappelijke maaltijd in het lokaal der sociëteit „Reineveld", 's namiddags te 7'/a uren concert iu hetzelfde .lokaal, uit te voereu door het muziekkorps der llotterdamsche schutterij, onder directie vau den kapelmeester VV. J. Hutschenruyter, Dinsdag 6 Juli, 's voormiddag» te 9 uren, schiet- wedstiyd. 's Namiddags t'e 1 ureu, matinee musicale op het schiet te,rei n. 's Namiddags te 5]/8 uren, of ficieel middagmaal iu de „Stads Doelen", 's Na middags 8 uren. concert. Daarna vauxhall en tul iu de „Stads Doelen". Gedurende de pauzeUit reiking der prijzen aan de overwinnaars ip den schietwedstrijd. De heeren mr. J. van Gennep, T. L. Canters, J. A. Kerkhoven, P. B. Mete, A. de Monchy, W. Stok, J. C. de Sange, A. J. M. Ledeboer en mr. W. Baarlz te Rotterdam hebben zich por adres tot den gemeenteraad aldaar gewend met verzoek, dat de gemeente hun tot wedcropzeggens een terrein van ongeveer 4000 vierkante meters in gebruik geve tot inrichting van een openbaren speeltuin. De Arnh. Ct. vindt het wetsontwerp tol herziening der wet Van 1869 een vereenvoudiging vanfde laatste wet, in zooverre eenige vreemde namen, /die toch niet gebruikt worden, vervallen. Maar, vraagt zij is het ook een verbetering, dat de niéuwe wet het gi.bruik der vreemde en wetenschappelijke benamingen in het dagelijksch bedrijf verplichtend cn met 1 Januari 1881 allen strafbaar stelt, die het mochten wagen de woorden mijl, roede, el, palm, duim streep, bunder, pond, ons, lood, kan, enz. te bezigen? Het hoofddoel der wet, het misbruik te keeren dat nog steeds Wordt gemeteu en gewogeu naar reeds in 1816 afgeschafte maten en gewichten, zal niet worden bereikt met art. 3 van het ontwerp. Dc Arnh. Ct. acht het een groote onnauwkeurigheid te zeggen' dat een einde aau dit misbruik te maken, alleen kan geschieden door met de oude maten en gewichten ook hun namen te doen vervallen, want die oude maten en gewichten bestaan niet meer. Door iu de wet van 1869 naast de systematische en wetenschappe lijke benamingen ook de gebruikelijke benamingen te behouden en het gebruik facultatief te stelleo, heeft de wetgever niet slechts een dienst aan het publiek bewezen en de invoering van het metriek stelsel gemakkelijk gemaakt, maar hy heeft aan de oude nomen een vaste wettelijke beteekenis gegeven. Sedert de wet van 1869 is deel de metereu niets anders; de bunder ea kan niets anders dan de hectare en liter; het pond niets anders dan het kilogram. Met art. 3 nieuw ontwerp verliezen de gebruikelijke Hollandsche benamingen alle wettelijke kracht en beteekenis. De verwarring en onzeker heid zullen toenemen en veel meer buiteu het be reik van het openbaar gezag blyven. Of de straf bepaling op art. 4 steeds zal kunnen worden toegepast betwijfelt de HA. C." zeer. Daarenboven aan het gebruik van de el door manufacturen enz. ligt geenerlei bedrog, maar gemak te gronde, en dit strafbaar te stellen, omdat bij ,67 of 69 centimeter te koopen en te verkoopen zeer onsystematisch is, zeer onwetenschappelijk en zeer anti-internationaal, is de doctrine tooh wat heel ver gedreven, zegt de A. Ct. Het Vaderland meldde dezer dagen, dat, volgens de berekening van de Staatscommissie, de Rotter* damsche waterweg nog eene som van 29 30 millioen zou moeten kosten, ora aan alle eiscben te voldoen. Naar wy vernemen, steunt dit cijfer op geen enkelen wezenlijken grond, daar de berekeningen nog niet zijn opgemaakt. (N. R. Ct.) Iu de geldleening van 200,000 der naamlooze vennootschap „Rijnlaudsche Stoomtramweg-maat schappij" voor den stoomtram LeidenKatwyk ia tot nog toe, naar wij vernemeu, voor 130,000 deelgenomen. (X. Ct.) De Raad der gemeente Doetinchem, heeft in zyn vergadering van 7 Juni besloten èen subsidie van 10»000 te verleeueu voor de bevaarbuarmaking van den Ouden JJsel. Het adres aan den Raad, waarin verzocht werd voor een zoodanig bedrag ten behoeve van dit doel in te schrijven, dat'de uitvoering verzekerd zou zijn, was door meer dan de helft der in den hoofde- lijken omslag aangeslagenen onderteekend, waai by die aangeslagenen zich iu het belang dezer voor Doetinchem zoo gewensohte zaak bereid verklaarden verhooging vun omslag te betalen. Een belangryke mededeeljng over rottenkruid, vergiftigingen door behangsels en dergelyke is die^ welke onlangs door het comité van den Eugelscheu doctorenbond is bekend gemaakt. Op 1500 circu laires met vragen over deze zaak, waren vnu 224 doctoren antwoorden ontvangen; 54 van hen kon den over meer dan 100 gevallen nauwkeurige berichten mededeelen. In 24 gevallen betrof de vergiftiging door behangselpapier de medici of .hunne familie zelf; een bewys, hoe bezwaarlijk het is, de oorzaak van het ziek worden te outdekken, vermits de ziekteverschijnselen vaak een algemeen karakter hebben, dat ook aan andere ziekten eigen is. In sommige gevalleu werd het arsenic gevonden in kousen, kunst bloemen, kinderspeelgoed enz. Men zet de zaak en het onderzoek voort en zal zich te dien aanzien tot het Parlement wenden. t, Men meld,t uit Sloterdyk van 7 Juni: Eenige arbeiders alhier waren sedert eenigeu lyd gewoon* wekelyks eeuig geld op zy te leggen, om in den Isomer eon dag met elkander uit r|jden \e gnau. Spoedig zou die uitgaansdag weder aanbreken het „varken" was goed gemest, men verheugde zioh reeds iu het vooruitzicht, doch ditmaal zal van het pleizierreisje niets komen. Op een goeden morgen vond de vrouw van een der deelhebbers de geldbus, die hun ter bewaring was toevertrouwd, op de gewone plaats, doch de inhoud was gevlogen. Eenige gouden sieraden der vrouw, die voor de hand Jagen, waren onaangeroerd gelaten. In denzelfden nacht werd inbraak gepleegd in e$n schuur aan den Haarlemmerweg. Men heeft daarujt het tuig van een bak en eeuige eieren ontvreemd. Rader of daders onbekend. Uit Ter-Apel meldt men aan de Proo. Gr. Ct Boor een paar deskundigen is de schade, veroorzaakt door den brand van deu 27 Mei 11. alleen in de fenen van Weerdinge en Ter-Apel bevonden te zijn aau verlies van turf en bagger, van te velde staande vruchten, van gereedschappen, meubels en de 75 vernielde gebouwen ciroa 150,000. Vau deze som zal moeten worden afgetekend bijna 50,000, die door onderscheidene assurantie-maatschappijen moet worden uitgekeerd. De werkelijke schade zal alzoo méër dan 100,000 bedragen. Volgens ge tuigenis van dezelfde deskundigeu is deze som niet te boog aangeslagen, wijl men vreest, dat de over geblevenen brandstof voor een gedeelte, moeielijk met andere niet beschadigde zal kunnen concurreeren. Hierbij hl aanmerking genomen, dat niet te berekenen is de schade, welke de arbeider door verlies aan werk lijdt, en de inoeielykheden, waarin zich de verveners geplaatst gevoelen, die onmogelijk aan de eischeu van het werkvolk kunnen voldoen, is het te hopen, dat de commissie, welke zioh met de inzameling vau giften heeft belast, door de weldadigheid vau alle goedgezindou in staat worde gesteld, veel leed te verzachten en den welwillenden werkgever te steunen. In den laatsten tijd werd herhaaldelijk geklaagd over het vermissen van brieven aan het Amsterdamsche post kantoor. Het zal daarom zeer de aandacht trekken dat Dinsdag voor het gerechtshof aldaar twee brief bestellers on twee andere personen terecht stonden, en wel de eerste ter zake van het als openbaar be waarhouder, verduisteren en wegnemen vau papieren en gescheiden, die hem ter zake van zijn post waren overgegeven, viermalen gepleegd, en van poging tot boven omschreven misdaad, vijfmalen gepleegd de drie anderen ter zake van medeplichtigheid aan een der feiten. De zaajt is op een zeer eigenaardige wijze ontdekt. De heer J. vV. S. uit Manchester bad een kleine geldverzeudiug te doen aan ziju broeder, een makelaar te Amsterdam. Om de kosten van aanteekening uit te winnen, deed bij op de in Amerika en Engeland meer gebruikelijke wijze twee halve muntbiljetten iu een Aan zijn broeder geadresseerden brief en de twee andere helften iu een anderen brief aan een ander adres. De eerste brief kwam |te recht, de tweede niet. De makelaar beproefde inwisseling te krygen vaj» de in zijn bezit zijnde helften. Dit werd echter door den Minister vau financiën geweigerd, op grond dat de beide door hein ovèïgelegde helften van muutbiljetten slechts de letters en niet de nummers dier stukken aanwezen, en tot regel was aangenomen om geen vergoeding voor geschonden en onbruikbaar geworden muutbil jetten te vcrleenen, tenzij volledig blijke tot welke biljetten de aangsboden gedeelten behoorden. Terwijl 4it September 1879 geschiedde, en daarvan aan het agentschap van fiuancien aanteekening was gehouden, worden deu 3den Januari 1880 door een meubelmakerskneoht alhier de andere belfteu ter inwisseling vertoond. Op de hein gedane vraag naar de oorzaak van den toestand dier biljetten, gaf hij op dat die door de kinderen van zyn baas, ecu meubelmaker hier ter stede, zouden zyn gescheurd. De agent vau fiuautiën weuschte dat de baas zelf sou komen. Hy nam. iu tusschen de nommers op. De baas kwam, en verklaarde dut bij die munt biljetten wel drie maanden in zijn portefeuille bad gehad, en niet prccieh wist hoe ze in dieii toestand waren gekomen. Daar de agent de zekerheid had ventregen dat die helften behoorden aan -de vroe gere aangebodene, en de politie van de zaak had kennis gegeven, werd de baas gearresteerd. Het kwam toen uit dat de meubelmakersknecht de biljetten ter wisseling bad gekregen vnn eeu brief besteller die ze weder van een kameraad had ont vangen. De laatste had de eerste 10, en deze den meubelmakerskneoht 5 voor de inwisseliug beloofd. Een hierop ingesteld huisonderzoek leidde tot het in beslag nemen van een aantal briefcou- verten enkele banknoten en eeu in het Fransoh geslelden nieuwjaarweusch in den vorm van een wisselbrief. Dj hoofddader erkent, de drie anderen ontkennen hun wetenschap der bedriegelyke herkomst, v 17 getuigen wedden geboord. \De advocaat-generaal, mr. Jolleg, wees op het groot aantal vermissingen van brieven op het Amster damsche postkantoor. Uit een door den directeur van het postkantoor overgelegden staat blijkt, dat iu drie maanden niet minder dan 160 brieven zyr. gereclameerd. Spreker vreest dat, hoewel onlangs ook een hoofd besteller is veroordeeld, de zaak nog niet orde is. Hij geeft de verzekering, dat de politie waakzaam zal blyven, om in deze gewichtige aangelegenheid tot ontdekking van elk misdryf te geraken. Het groot vertrouwen, dat in de post moet gesteld worden, maakt dergelijke mis» drijved van hoogst ernstigrn aard. Spreker meende derhalve, dat hier een ernstige straf voor deu brief besteller hoofddader moet volgen. Hij oordeelde al de ten laste gelegde feiten bewezen en de daaraan bij de acte vjui beschuldiging gegeven qualificatie juist. Het requisitoir luidde tegen den briefbesteller A. J. B. veroerdeeling tot een tuchthuisstraf van acht jaren, tegen den briefbesteller A. J. M. ver oordeeling tot' een cellulaire gevangenisstraf van twee jareb, en tegen de medeplichtigen J.J. B. en J. F. M. veroordeeling tot een cellulaire gevangenisstraf van eeu jaar. De advocaat mr. van Anrooy vestigde de aan dacht op de onvoldoende inrichting van het postkantoor, waar het sorteeren der brieven aan slecht betaalde beambten was overgelaten. Hij beval zijn cliënt in 's hofs clementie aan op grond van zijn jengdigen leeftijd, verwaarloosde opvoeding en de groote ver leiding waaraan briefbestellers op een salaris van slechts 400 of 450 op het postkantoor zijn blootgesteld. De advocaat mr. Haas nam daarentegen het post kantoor in bescherming, maar trachtte aan te toonen, dat het bewijs der schuld van zijn cliënt niet was geleverd. Datzelfde werd ook betoogd door mr. van Lilaar voor wat den 3en en 4en beschuldigde betreft, h|j bracht eenige juridieke bedenkingen tegen de Jualificalie in het midden. Uitspraak Dinsdag 15 uni. GEVONDEN en aan het Bureau van Politie gedeponeerdeen compositie lepel, een grijzen ceintuu^ van een jougens kieltje, een wit halskraagje, een zalq gevuld met ledige zakken, een breikous met garen. 0 Berlijn, 9 Juni. Uit particuliere bron uit Athene wordt gemeld, dat de mogendheden, die op i het congres te Berlyn vertegenwoordigd waren, aan de Porte twee gelijkluidende nota's (niet collectief) zullen doen toekomen. In de eerste zal de bijeen komst van de conferentie te Berlijn op 16 dezer j ter regeling der quaestie betreffende de Grieksche gren zen worden aangekondigdin de tweede zal de Porte aangemaand worden uitvoering te geven aan de beslui ten vanhet congres betreffende Montenegro en Armenië. Op de conferentie te Berlyn zullen zes voorstellen aangaande de vaststelling der Grieksohe grenzen ter tafel komen, namelijk de in de protocollen van het congres opgenomene algemeene grensaanwijzing, twee richtingen in den loop der Önderhanddiugen van Turkije's zijde voorgesteld, twee lijnen van wege Griekenland voorgeslagen, en eene door den gewe zen Frnnschen minister Waddiugton aan de hand gedaan. De plaatselyke vaststelling der grenzen zal de con ferentie opdragen aan eene uitvoerende commissie, die zich ter plaatse zelve zal begeven. Konstailtinopel, 9 Juni. Kadri pacha is benoemd tot eersten minister en Abeddin pacha tot minister van buitenlandsche zaken, met deu rang van grootvizier. Konstantinopel, 9 Juni. Het besluit, waar bij twee nieuwe ministers benoemd worden, beveelt de spoedige invoering van hervormingen en de handhaving der overeenstemming met de mogendheden aan, met inachtneming eveuwel van Turkye's sou- vereine rechten. Bij kleinen aanvoer, was de omzet klein. Poldcrtarwe, puike 10.50 a ƒ11.25. Mindere 9.a 9.50. Rogge, puike 8.20 a 8.40 Mindere 7.50 a 8.—. Voer ƒ6,80 a ƒ7.40. Geüt, puike 7.25 a ƒ7.85. Mindere 6.25 a 7.Haver, zware 4.25 i 5.25. Ligte 3.25 a ƒ4.—. De veemarkt met weinig aanvoer, de handel in alles traag, varkens voor Londen van 22 a 26 ct. per half kilo, magere varkens en biggen vlug, schapen en lammeren traag te verkoopen, vette scha pen vlug. Aangevoerd 76 partijen Kaas, eerste qualiteit van f 30.a 35.tweede, qualiteit van 26. l 29.- Goeboter, 1.40 a 1.60. Weiboter, 1.10 a 1.20. GEBOREN 8 Juni. Maria Cathwin», ouders P. J. van As en van J. Triet. 9. Willem Alwandvr, G. L HammVren M. J. Hollander. Hendrik Gerardus, oudera F. G. Tij bout en G. J. Snel. OVERI EDEN7 Juni. T. Bontenbal, 3 m. 8. E A. Dekking», 8 m. GEHUWD: 9 Juni, D. van Beijeren cn N. Schouten. C, liakkef en J. Blanker. J. de Werk en A. M. van Nuunen. P. Prins en N. de Jong. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 3 tot 9 Juni 1^80. Moordrecht GEBOREN Alida, ouders D Tom en L vnn Vianen. OVERLEDEN. J. »an Tilburg, 2 m GEHUWD. J. P. IJ. Adriaensen ed G. A. Scboonderwoert. Q. Buijs en W. C, Adriaensen. GEBOREN. Willem, ouders S. Koolwijk en A. B. Berger. Willimijntje, ouders L. Baas en A. v. d. Wal. Aart, ouders M. Natzijl en E. Benschop. OVERLEDEN. T. Hoogendooru, 79 j. A. Kontatuul, 9 w. GEHUWD. M. Buihelaar met M. Kool. GEBOREN. Gerrit Lambertus, ouders L. Willicenburg en G. Verbeek. GEBOREN: Neeltje. ouders L J. Roraijn en G, de Hoop. GEBOREN. Wilhrlmina, oudera A. de Wit en J. van Vliet. Adrianns Gerrit, ondera M. Schouten en K. vnn Oosttroom. Maris Cornelia Jacobs, ouders F. H. Btqasns Brook en C. J. Savrij. OVERLEDEN. L. van der Leeg, 69 j. ONDERTROUWD. J. Verkerk en C. van Hanawijk. J.^Vuyk en J. M. van Ree. OVERLEDEN'. P. Figee, 65 j. H. Kteijo, wed. J. Meiderwijk, 25 j. H. Verboom, 56 j. -ONDERTROUWD. C. Uifeubroek, en H. Buren. K, Houdijk, en C. Romijn. GEBOREN. Inge Catharine, ouders C. van der Dool en J, H. Overvliel. OVERLEDEN. S Sol, 2 m. P. Groeneweg, 25 j. A. Langendam, 81 j. Getrouwd D. van BEUEREN van Alphen a[<L Rijn, en N.SPHOUTEN, die, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hnn Huwelijk ondervonden. Gouda9 Juni 1880. Getrouwd JOHANNES KORTESOEVER Jtt. EN ANGÉLIQUE ALETTE van den BERG, die namens wederzijdsche familie bun dank betuigen, voor de vele bewijzen van belang stelling vóór en bij gelegenheid van hun Hn- welijk ondervonden. 'e-Grdeenhage, 10 Juni 1880. Heden overleed ten onzen buize, tot diepe droefheid van Ons en hare Kleinkinderen, in den ouderdom van ruim Een-en-Zestig jaren, na een langdurig en geduldig ljjden, nog on- vér'wacht, onze geachte Moeder en Behuwd- moéder Mejuffrouw EMMIGJE JOS1NA SPAR- NAAIJ, in leven Weduwe van den Heer Frb- de&ik Herman, Fz. F. HERMAN, Fz. A. H. HERMAN- Gouda7 Juni 1880. Noxjrrissk. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overljjden van mijn geliefden Echtge noot ondervonden, betuig ik, ook namens mjjne Kindereu, bij deze mijn dank. Wed. D. KOK—de Jong. Gouda, 9 Juni 1880. te Gouda VERLANGT tegen 1°. Augustus EENE BEKWAME tevens om Huiswerk te verrichten. Jaarloon Honderd Gulden, benevens de helft van het verval. Adres in persoon of roet franco brief aan Mevrouw MONTIJN.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2